Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) szuzi80


szuzi80
tag

sziasztok!

Rokafiu felesége vagyok, és éppen melóba, van időm nézegetni gépeket, akksikat.

Arra voltam kiváncsi, miért van az hogy a Kodak egy ilyen géphez ( Z812)nem ad akksit és töltőt.
Talán azért mert igy olcsóbban tudja adni a konkurenciánál..mert más kézzelfogható indokot nem találtam. :F
Meg miért nem jo bele a nikkeles ceruzaakksi....milyen egyszerü lenne...
Szóval megnézegettem a többi gépet, és az hogy ad e akksit vagy nem teljesen gyártófüggő...a Fuji sem az 5800 hoz,. sem az S1000 hez, de még az S8000 hez sem ad!
Sőt a Canon az S5 öshöz sem, pedig az már közel van a 90 ezerhez.
adnak hozzájuk ceruzaelemet...slussz :W amivel ellő az ember 20 képet, aztán kész.
A Pana és a Sony már az 50 ezres gépeihez is ad akksit és töltőt.

Nekem akkor is ez a Kodak kell ennek ellenére...egy marketiongfogás miatt nem veszek egy kisebb fényerejű, nyomi gépet :C

[ Szerkesztve ]

(#52) Plero válasza szuzi80 (#51) üzenetére


Plero
tag

Szia

A gép nagyon jó. Az akkut meg körbe kell járni, hogyí a legolcsóbb. A géphez elemet adnak.
A pixmania nem biztos, hogy a legolcsóbb. Amikor elinditod a vásárlást és fizetnél akkor még hozzátesznek 5000 valahány Ft-ot. igy 58 eFt-ra jön ki az 50 eFt-os gép szállítással együtt. :)
A FotoMarketnél 55 eFt szállítással együtt. Korrektek, a futár szállítás előtt felhív, hogy viheti-e a csomagot. Adnak hozzá 3000 Ft-os ajándékutalványt digitális fotókidolgozáshoz.

Mi is akkut és töltőt keresünk. Szerintem marad Nagya módszere.

Valahol olvastam, hogy a gyári elemmel 300-680 kép között lehet fényképezni.

Üdv.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#53) szuzi80 válasza Plero (#52) üzenetére


szuzi80
tag

A Pixmaniátol SEMMI esetre sem rendelek, csak a tartozékok miatt nézegettem, hogy ha az Edigital nem ad, akkor a Pixmania ad.....egyes esetekben.
d
De ezt nem hiszem el, amikor csak rosszat hallani róluk tényleg, több fórumon, bármit vesz az ember mindennel csak a probléma van velük, akkor miért nem csinálják hogy jo legyen....

Mi is a Fotomarketet néztük, és az Edigitalt.
Médiába sztem nem lehet kapni, az utobbi idöben gyakran jártam ott, de nem emlékszem hogy láttam volna ilyen gépet, bát mindig 5700 as Fujt akartam, de a férjem tegnap megmutatta ezt, megtetszett, meg sokkal jobb mindenben, szép maga a gép is :DD

Ja, ugy néz ki nekünk is marad a Nagya- Módszer, annyi még h a párom megnézi az Ebay-en van e valami esetleg hozzá, ott nagyon olcsón lehet hozzájutni ilyenekhez, szinte csak a postát kell megfizetni.
Nem tudom ott mennyi lehet....
Ha nem lesz, akkor marad az az átforrasztásos módszer, mert olyan szerencsétlen akksival müködik, hogy ugy kell vadászni, 100 honlapon.
Nem hogy bemész a boltba és leakasztod a polcrol.

[ Szerkesztve ]

(#54) Nagya21 válasza szuzi80 (#53) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Az ebay-en rengeteg hozzávaló cucc van csak győzd kiválasztani :)
Nekem is Allanon+ebay segitségével sikerült hozzájutnom 3500mAh akksikhoz :)) amit a buherált töltőm vígan tölt :C
Mostan vakarózok egy makró előtét lencsén vagy komplett lencserendszeren.(ebay)
Küldtem képet e-mail-be ma reggel, ha ki akarod próbálni milyen a fogása menüje csak szólj elviszem megmutatni :D
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55) szuzi80 válasza Nagya21 (#54) üzenetére


szuzi80
tag

Szia!
Mondta a férjem, hogy majd megmutatod, de sajna sem a ma nem jo, se a holnap, 12- ezek a korházban ma is holnap is.
Esetleg hétfő?
Majd megbeszéljük. :C

(#56) syraly


syraly
csendes tag

Hali!
Tehát, ha jól értem, a géphez legolcsóbban akkor jutok aksi+töltőhöz, ami működik, ha gp.hu rol megveszem 5000ert ezen akumlátorok egyikét.
Ha még forrasztok, akkor a edigitalról vehetek 1000-ért pótakkut.

A zoomolásnak milyen erős hangja van? Nem zavaró videó felvétel közben? Jó minőségű a videója? Mennyi helyet foglal 1 perc?

[ Szerkesztve ]

(#57) tpeter77 válasza bertokl (#10) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

"KLIC-8000 utángyártottal meg nem megy."

Te pontosan milyen utángyártott KLIC-8000-es akksit rendeltél? GP.hu-n vetted ugyi?
Egyáltalán be sem kapcsolt vele a gép, vagy miért nem müködik vele, mert nincs hozzá megfelelő töltőd?
Vagy külön vettél töltőt és akksit amik nem voltak egymáshoz valóak?

[ Szerkesztve ]

(#58) Plero válasza szuzi80 (#53) üzenetére


Plero
tag

Szia

Az electroworld-ben az akkut le tudod akasztani és megvenni azonnal. Csak töltőjük nincsen. :(

Üdv.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#59) Nagya21 válasza syraly (#56) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!!!
Na akkor mégegyszer:
Akksitöltőt az akkuk.hu-ról rendeld:
http://www.akkuk.hu/AKKUINFO/Akkutöltô%20Nikon%20CR-V3/2.70.NIK.1.7

Vagy a GP-töl ezt:
LiIon akkutöltő kamerákhoz és fényképezőkhöz
3,7V-7,2V Lithium akkuk töltésére egyaránt alkalmas.
Cserélhető adapterlapok.

(Egy adapter jár a töltőhőz, minden további 760,-Ft-ba kerül)
kérjük a megjegyzés rovatban tüntesse fel milyen akkuhoz veszi

Ár: 3.967 Ft + Áfa (Br. 4.760 Ft)
A két akkutőltő ugyanaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ezeknél a madzag átforrasztással müködik minden akkutöltés!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(az olcsó edigitalos delkin akku is, meg az egyéb drágább akku is töltődik)
Így kijössz 4000+1000=5000huf-ból vagy 4760+1000=5760huf-ból.

Ha egybe veszel akkut+töltőt akkor ugy jársz, (mint én)hogy csak a hozzáadott akksit tölti :W

Videózás közbe a zoomolás sebességét leveszi, hogy minél hallkabb legyen, szobában beszéd mellet nem hallani a zoom hangját(tök csöndbe még nem próbáltam)
25másodoerc videó 1280*720-ba 44Mb(stereó hanggal)

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60) tpeter77 válasza Plero (#58) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Ezt tudom! Sőt még vagy 3-4 boltot tudnék felsorolni ahol szintén van akksi de töltő NEM ! Ez kész röhej, hogy máshonnan kell venni töltőt meg akksit is.... sőt még buherálni is kell a töltőt.

(#61) Nagya21 válasza Plero (#58) üzenetére


Nagya21
addikt

És az árát nézted?? :Y
Mert sztem nagyon elsokalták.
Van univ li-ion töltőjük de hororr áron(tizenezer) :(
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62) Nagya21 válasza tpeter77 (#60) üzenetére


Nagya21
addikt

De csak akkor ha olcsón akarod :)
Van itt tuti megoldás:
http://www.digifenykep.hu/index.php?link=shop%2Fshop.php&topic=description&product_id=2458&topic_id=172
De hja kérem millen áron :Y
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#63) tpeter77 válasza Nagya21 (#38) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Tényleg, hogy jelzi ha lemerül? Úgy értem lehet jól követni a töltöttségi szintkijelzőn az akku várható lemerülését vagy sem.

(#64) tpeter77 válasza Nagya21 (#62) üzenetére


tpeter77
addikt

nem gyó a link kérem.

(#65) Nagya21 válasza tpeter77 (#63) üzenetére


Nagya21
addikt

A kijelző elsötétedik oszt annyi, veheted elő a tartalék akksit ;)
Az elemnél frankón jelzett.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#66) Nagya21 válasza tpeter77 (#64) üzenetére


Nagya21
addikt

[link]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#67) Plero válasza Nagya21 (#61) üzenetére


Plero
tag

Az akku 3270 Ft és 1520 mAh-s

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#68) Nagya21 válasza Plero (#67) üzenetére


Nagya21
addikt

A delkin 1300mAh-es és 990huf
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#69) Nagya21


Nagya21
addikt

A buher töltő úgy néz ki 2 óra alatt tölti fel a 1300mAh-es Delkin akksit.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#70) bertokl válasza tpeter77 (#57) üzenetére


bertokl
tag

Akkuk.hu-ról rendeltem töltővel együtt, de be sem kapcsolt vele.

De nem működik más KLIC-8000-essel sem:

["...nem adtam fel, és rendeltem külföldről is 3 féle KLIC8000 akkut és töltőt, de egyikkel sem működik....." ]
("Értékelés" fül)

(#71) bruki06 válasza bertokl (#70) üzenetére


bruki06
csendes tag

Miért nem rendelsz cr-v3 aksit +töltőt az akkuk.hu-ról?

(#72) bertokl válasza bruki06 (#71) üzenetére


bertokl
tag

Természetesen kicseréltettem a töltőt, illetve vettem hozzá jópár edigitalos akksit.

(#73) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok

Beszéljünk a gépről is! Lenne jónéhány kérdésem a géppel kapcsolatosan. :)

1. Élő hisztogramot és segédrácsot "tehetünk" az élőképre?

A fénykép elkészitése után az LCD-n pár mp-ig megjelenik a kész fotó.
2. A ki/beégett (túl sötét vagy túl világos) részeket villogtatja a gép?

3. Jól látom, hogy nincs dioptriakorrekcióra lehetőség?
4. Hogyan lehet kézzel élességet állítani (az egyik gombot közben nyomva kell tartani)?
5. Egy perc hosszúságú videó (640*480 felbontás 30kép/mp esetén) mekkora tárigényű? Készítenétek nekem egy ilyen tesztvideót?

Sajnos ezekről hallgatott a teszt, amit olvastam....

(#74) bruki06 válasza tpeter77 (#73) üzenetére


bruki06
csendes tag

Szia!

1. Igen, lehet segédrácsot rárakni!

2. Nem igazán értem a kérdést. :F

4. Igen lehet kézzel élességet állítani! A jobbra-balra nyilakkal.

5. Most nem tudok videót készíteni, mert most nincs nálam a gép, de majd csinálok.

Ennyiben tudok segíteni, mert nagyon kezdő vagyok még.

(#75) tpeter77 válasza bruki06 (#74) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

köszönöm szépen a válaszokat.

A 2. pontot kiegésziteném, most majd tanulsz valami újat is :D

A hisztogram kép vízszintes tengelye a világossági értékeket jelzi a nullától a maximumig (a feketétől a fehérig). Általában a bal szélen van a fekete (a legsötétebb), a jobb szélén a fehér (a legvilágosabb) tónus. Ezek között 256 fokozatra van osztva a tengely. Maga a hisztogram lényegében egymás melletti függőleges vonalakból áll. Olyan, mintha minden tónusérték fölé állítottunk volna egy függőleges pálcát. Ezek magassága arányos azzal, hogy az adott tónusú képpont hányszor fordul elő a kép felületén. A legtöbb fényképezőgép lehetőséget ad rá, hogy a visszajátszáskor megjelenítsük a kép hisztogramját. Ezzel sok hasznos információhoz jutunk. Lényeges azonban, hogy ismerjük a grafikon értelmezését.

A fényképezőgép típusától függően többféle kijelzési módja is lehet a hisztogramnak. Legtöbbször csak a tényleges világosságértéket jelzi (ez a fehér szinü ábra, itt összegezve látszik a három szinkomponens). Ez megfelel a három színcsatorna összegzett világosságértékének. Némileg több információt kapunk, ha a három színcsatorna (vörös, zöld, kék) hisztogramját külön is láthatjuk. Olyan megoldás is van, hogy egyszerre látható a színcsatornák és az összesített világosságérték hisztogramja is.
Mutatok egy példát.

szóval ez a hisztogram. Valószinü ilyet tud ez a gép, legalábbis elvárnám tőle :U

Ha egy képrészlet túl sötét akkor a fekete pontokat fehéren villogtatja a készülék (és ilyenkor a shadow felirat jelenik meg a kép mellett). A másik épp forditva, ha pl fehér szinü ruhát, vagy tárgyat fotózol akkor a túlexponált fehér néhol vakítani fog és ott feketével fogja villogtatni a képrészletet a gép. Ezt ugy emlékszek a hilight néven jelzi a készülék.
Az Olympus tükörrefisem legalábbis tudott ilyeneket, most az a kérdésem csak, hogy a Kodak Z812 tudja-e ezt vagy nem. Némely készülék tudja, másik nem, pusztán csak kiváncsiság.

[ Szerkesztve ]

(#76) tpeter77 válasza tpeter77 (#75) üzenetére


tpeter77
addikt

Javítanom kell magam:
A visszajátszott képeknél, a teljesen kifehéredett részeket villogással jelző funkció neve "Highlight" és nem hilight mint az előbb irtam.

(#77) bruki06 válasza tpeter77 (#75) üzenetére


bruki06
csendes tag

Megint újat tanultam!

Összesített hisztogrammot tud visszajátszásnál! Lehet tud többet is csak én addig nem fedeztem fel :B

(#78) bertokl válasza tpeter77 (#73) üzenetére


bertokl
tag

Dioptriakorrekció nincs rajta.
Nem tudom, hogy más gépeken milyen a manuális fókusz, számomra egy picit nehézkes. Az pozitív viszont, hogy fókuszáláskor belenagyít a képbe, így könnyebb az élességállítás.

A videókat leginkább 1280x720-on készítettem, sajnos ezen a felbontáson kicsit szaggatnak a gépen. 640x480-on jó, a méret elég változó, mindjárt rakok fel kettőt.
Van 17 másodperces, ami 15MB, van 16 másodperces, ami 4MB.

[ Szerkesztve ]

(#79) tpeter77 válasza bruki06 (#77) üzenetére


tpeter77
addikt

Örülök ha újat tanultál!
Szerintem csak az INFO gombot kell nyomogatni élőkép és kép visszanézése közben, és azonnal kiderül. Legalábbis az Olympusnál igy működött.
Élőképnél nincs hisztogram? ki kéne próbálni...

bertokl - nekem bőven elég a 640x480@30 fps. :) Gondolom ebből 4MB-os a 16mp-nyi. Tehát durván 1 perc 16MB, 1 óra 1GB.... köszi

[ Szerkesztve ]

(#80) Nagya21 válasza tpeter77 (#79) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Naszóval hogyasszongya:
Hisztogram van mint felvételkor,mint visszajátszáskor!!!! A beégett bebukott részeket nem villogtatja.
Segédrács van.
Mint irtam 1280*720-on 25Mp=44mb
A 4gb-os kártyára 17 percet ír(sztem ennyit tud egyszerre felvenni),vettem fel 5 percet, és utána is 17 perc hátralevő időt irt.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#81) Nagya21 válasza tpeter77 (#73) üzenetére


Nagya21
addikt

Na igen a manuálfókusz a PASM módokban rendelkezésedre áll, a módtárcsával kiválasztva a jobbra balra irányokkal variálhatsz.A képrnyőn ilyenkor nagyitott kép jelenik meg.
Sajnos az EVF-nek nincs dioptria korrekciója.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#82) Nagya21 válasza tpeter77 (#79) üzenetére


Nagya21
addikt

Igen ezen a gépen is az infó gombot kell nyomogatni ahhoz, hogy elöjöjjön.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#83) tpeter77 válasza Nagya21 (#81) üzenetére


tpeter77
addikt

jaja, gondolom digitálisan nagyitja fel a képernyő közepén látható dolgokat 2x vagy 4x értékre...
apropó irtam neked emailt :)

(#84) bertokl válasza tpeter77 (#79) üzenetére


bertokl
tag

Itt a 2 videó, mindkettő 640x480-as:

16sec, 4313KB
17sec, 15633KB

Tehát nem a hossza az elsődleges, hogy mennyi helyet foglal a videó.

(#85) tpeter77 válasza bertokl (#84) üzenetére


tpeter77
addikt

off
Nahát milyen aranyos kiskutttyyaa!! igazi törzskönyvezett kopóka? szeretem öket,m eg a szetterféléket is, nekünk gordonszetterünk volt :)

on
Én azt hittem, hogy FIX tömörítéssel dolgozik de akkor ezek szerint VBR. Akutyafáját!

(#86) tpeter77


tpeter77
addikt

A manuális wb-ről elfelejtettelek megkérdezni benneteket. Lehet állítani/korrigálni manuálisan a WB-t? Úgy emlékszek 6 fix wb értéke van de nem lehet sajátot beállitani rajta. Ez igy van?
Jol eltalálja a WB értéket a gép, nem "lő" mellé? vagy ha rosszul méri fel és átállitom akkor szinhelyes lesz a kép?
Elég nehéz dolga lesz a szobában mert kétféle fényforrás van benne :) hideg energiatakerékos és hagyományos lámpafény... és eléggé megvicceli a gépeket este.

(#87) Nagya21 válasza tpeter77 (#86) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Hála istennek a kodak nem híres arról, hogy a szinhelyessége rossz lenne :))
Nagyon okés a szinhelyesség, de tény és való, hogy nincs manuál white balance :(
De mostan ne kérdezd hány beépitett érték van :)
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#88) Nagya21 válasza tpeter77 (#86) üzenetére


Nagya21
addikt

Majd du leteszteljük :C
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#89) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Hi meg tudja valaki mondani, hogy az ZD710-eshez is jó e az az aksi amiről itt szó volt ? vagy ebbe a tipusba teljesen más való ? Köszi a választ ! :R

(#90) Nagya21 válasza PredatorNo1 (#89) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
www.kodak.com
Egyébként igen jó bele :))
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#91) BGY2


BGY2
csendes tag

Sziasztok!

Most készülök Z812-t venni! Rá akartak beszélni egy Fuji Finepix S5700-ra, de nem sikerült igazán meggyőzniük.

A Z812-höz tartozékként írnak hozzá CRV3 elemet, van ahol akkuként említik.
Mi a valós ebből akku vagy elem?

A választ előre is köszönöm!

(#92) bertokl válasza BGY2 (#91) üzenetére


bertokl
tag

Elem

(#93) tpeter77 válasza Nagya21 (#88) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

Leteszteltük, és jól vizsgázott a masina, tetszett. Mégegyszer köszönjük a vendéglátást.

A Fuji S5700-astól ez sokkal jobb gép. Egyedül a zoom gombot kell megszokni. :)
Akinek akksi kell, segitünk kiválasztani a megfelelő tipust. 1000Ft-ért lehet kapni 1300mAh-s Li-ion akksit (Delkin), mig hagyományos Duracel Li-ion elem 1890-be kerül a fotomarketnél :(
Szóval akksit és töltőt kell venni és lesz egy jó géped. De szinte mindegyik gépet ezzel kell kezdeni, hogy veszel töltőt és akksit hozzá. Csak 1-2 cég van aki li-ion töltövel árul gépeket ,de azok nem tudnak ennyit és drágábbak. A gépek árkülönbözetéből pedig akksit és szűrőt/konvertert lehet venni. Ez elgondolkodtató, nem?!

(#94) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Vettem egy Delkint de töltöt nem , elutaztam a GPbe ahol viszont persze nem volt töltő mert mért is lett volna, 2 hétre igérnek....
A e digitálban ajánlottak töltőt de meg sem néztem mentem a gpbe jól meg is szoptam... :W Esetleg más ötlet ?
Jah meg vettem, 1 gigás kingston SD mikro kártyát, 2 adapterrel, újan 1800 ért :)

(#95) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Hmmm mit találtam....kicsit idegesítő :D

[link]

(#96) tpeter77 válasza PredatorNo1 (#94) üzenetére


tpeter77
addikt

Akkor az akkuk.hu oldalt javaslom ott nézz szét, most nincs időm, megyek el itthonról.... többiek biztos segitenek. Ja, olvasd el a privátot.

(#97) tpeter77 válasza PredatorNo1 (#94) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Srácok! Aki TÖLTŐT keres a DELKIN akksihoz, azoknak ez a töltő lesz a tökéletes választás.
A megrendelésnél arra kell figyelni, hogy CRV3-as betéttel érkezzen a töltő (mivel cserélni lehet benne a betétet).

PredátorNo1 - nálad mennyit birt az akksi, hágy képet tudtál késziteni vele?

(#98) PredatorNo1 válasza tpeter77 (#97) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Még fel sem töltöttem töltő hiányában, már ha a Delkinre gondolsz, de előző hozzászólasokban tesztelték a Delkin ha jól emlékszem 220 kép közbe videó zoom meg on/offolás !

(#99) bruki06 válasza PredatorNo1 (#98) üzenetére


bruki06
csendes tag

280 kép+video+vaku

(#100) tpeter77 válasza Nagya21 (#90) üzenetére


tpeter77
addikt

Kedves Nagya21 és minden Z812 tag! Egy kérésem lenne hozzátok...
Nagya, emlitetted, ha jól emlékszem 5 percnyi filmfelvétel elteltével a rögzités megállt, de kiirta, hogy még van 17 percnyi hely, és ujra folytathattad a felvételt... Vajon miért?
Én úgy tippeltem a kártya beteltéig rögziti a videót a gép. Ezek szerint mégse... Milyen memókártyával használod? Gyártó, tipus, sebesség; és milyen felbontású videót készitettél, mindig HD-t?
Most vagy az van hogy HD felbontásban teszem azt 5 percnél a szoftver lekorlátoz és megállitja a felvételt, vagy a kártya lassu neki (bár ez fura lenne), esetleg egy adott fájlméretnél pl. 1GB vagy 2GB áll meg a felvétel.
Kipróbálnátok, hogy 640x480 felbontásban hány percnyi felvétel a maximum ami elkészithető?
Nagyon sajnálatos lenne, ha kiderülne, hogy 5-10 percenként leáll a felvétel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.