Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Allanon25 válasza Nagya21 (#400) üzenetére


Allanon25
csendes tag

Szia Nagya!

Régen hallottam felőled! Működik még a géped? :-)

Köszi a hasznos infot a Z1015-ös gépről!

Így első ránézésre kicsit más, mint az eddigiek. Olyan mintha a nagyon sikeres P szériát próbálták volna ötvözni a Z szériával. Amennyiben ez így van, és nem csak külsőleg, de belsőleg is ez a helyzet, akkor biztos vagyok benne, hogy egy nagyon jó kis gép lesz.
A 28mm nagyon vonzó lehet sokaknak, de azért csodát nem szabad várni tőle! Egy igazán jó széles látószög 12-18mm. Ez pedig inkább tükörreflexes gépek objektívjaira jellemző.
Amiről nem írnak, de kíváncsiságra adhat okot, az a mélységélesség szabályozhatóságának fokozatai. Tájképeknél ez fontos, és ha már a látószöget megnövelték benne, akkor a mélységélességet sem ártana.

A gép külsőre könnyen kezelhetőnek, és kellemes kialakításúnak látszik.

Vakupapucs ezen sincs ahogy látom, viszont ami nagyon lényeges lehet az az, hogy az objektív kialakítása, így ránézésre, már lehetővé fogja tenni előtétlencsék használatát. Ez azért lényeges, mert így a 28mm-es széles látószögön tovább lehet majd javítani 12-18mm-re.

Ami még kérdéses, hogy tömörítetlen formátumot (RAW, TIFF) ismerni fog-e majd...

Mindenesetre így első ránézésre bennem kellemes benyomást keltett, és kíváncsian várom a megjelenését, illetve a boltokba kerülését, Európában, illetve hazánkban, ahol sajnos nem hiszem, hogy ez karácsony előtt meg fog valósulni...

Üdv.:
Allanon

U.I.: Ami viszont kevésbé jó ebben a sok fejlesztésben az, hogy a régebbi típusok gyorsabban elavulnak, és például a firmware-en keresztül megoldható hibajavítások is késhetnek emiatt...de ne legyen igazam!

(#402) Nagya21 válasza Allanon25 (#401) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ühümm müködik :DD
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#403) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali Mindenki!!
Az Electroworldben a gépünk 49900Huf!!!!!
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#404) Tempi válasza henya (#392) üzenetére


Tempi
csendes tag

Szia henya!

Volt egy kis időm és beszkenneltem a magyar nyelvű használati utasítást. Ha még érdekel letöltheted pdf formátumban.

Kodak EasyShare Z812 IS használati útmutató (magyar nyelvű):
http://data.hu/get/404863/Z812_manual_HU.pdf

Egyéb Z812 letöltések (angol):
www.kodak.com/go/z812support

[ Szerkesztve ]

(#405) djnice


djnice
veterán

Sziasztok!

Most rendeltem meg a gépet angliából, 2GB-os kártyával, tokkal, stb. 38.000 Ft volt postával együtt: [link]

2 db cr-v3-mas akksit töltővel együtt 2700 Ft-ért: [link]

Ez a kártya működne benne? [link]

(#406) Allanon25 válasza djnice (#405) üzenetére


Allanon25
csendes tag

Szia!

Jó vásárt csináltál! Gratula!

Nekem 8Gb - os A-Data kártyával működött. 16 Gb-osról nem tudok nyilatkozni, de több mint valószínű, hogy azzal is működne!

Üdv.:
Allanon

(#407) henya válasza Tempi (#404) üzenetére


henya
csendes tag

Szia Tempi

Köszönöm, letöltöttem!!!

Üdv.: henya

(#408) tpeter77 válasza Tempi (#404) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Nahát! Ma lett volna rá időm scannelni, erre megelőztél... :D Már egy hete hurcoltam a táskámban a könyvecskét :( köszönjük!

(#409) Tempi válasza tpeter77 (#408) üzenetére


Tempi
csendes tag

Helló rokafiu77!
A zen mesterek talán ezt mondanák:

Amit a jövőben akarsz megtenni az sohasem jön el. Tedd meg most! ;)

Egyébként: szívesen! :)
Tempi

(#410) djnice válasza Allanon25 (#406) üzenetére


djnice
veterán

Köszi!
Még egy kérdés, szeretnék filtereket venni hozzá, látom 55mm-es kellene. Ez simán rá fog menni vagy kell valami átalakító hozzá?

(#411) Pherseus


Pherseus
csendes tag

Sziasztok,

1 hete vásároltam külföldön (kényszerből hirtelen) egy Z812IS masinát.
Hihetetlen szuper minden tekintetben. Tökéletes fotókat készít. A HD video-ról pedig csak szuperlatívuszban... És a ZOOM.... +++

Nevetségesnek hangozhat, de nekem baromira tetszik, hogy nem kell elforgatnom utólag a fotókat, megteszi ő helyettem. Ötletes. Ezzel más modelleknél még nem találkoztam.

Amihez segítséget kérnék:
Olvastam, hogy van akinek simán meghajtóként jelenik meg a PC-n és vannak akik erre nem bírják rávenni. Én sajnos az utóbbiak táborába sorolódtam és retttttenetesen zavar, hogy csak ezzel a könnyűnek csúfolt (EASYshare) agyonbonyolított csodával tudom levadászni róla a fotókat. Pontosabban csak tudnám, mert ez az őrült először létrehoz a C:\ meghajtón egy TEMP mappát, :W ahol persze nincs 4GB szabad helyem, majd csak onnan másolná bele a számára kijelölt E:\ meghajtóra a képeket. Ebbe természetesen így mindannyisszor bele is fagy, :C mert betelik a C:\-m. Quickfix megoldás most a kártyaolvasó.

Szóval ez WINDOWS hiba vagy a fényképező menüjében kell valahol megadni, hogy külső eszközként is láthatóvá váljék. Sajnos nincs INF fájlom sem a gépről. Firmware: 1.04

Köszönet előre is a megoldásért. Üdv. .P. :R

(#412) Nagya21 válasza Pherseus (#411) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Biztos, hogy nincs ott, mint külső meghajtó?????
Ne betüt keress, hanem görditsd még lejjeb és akkor ottan kell lennie egy kodak feliratnak!!
Egyébként télleg király a gép :C
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#413) Tempi válasza Pherseus (#411) üzenetére


Tempi
csendes tag

Szia Pherseus!
A #346-os hozzászólásban leírtam, hogy lehet elérni a fényképezőgépet a Total Commanderben.

(#414) Tempi válasza Pherseus (#411) üzenetére


Tempi
csendes tag

Tényleg jó kis gép. Viszont - hogy fanyalogjak is egy kicsit - van olyan tulajdonsága, ami nem tetszik.

Nekem úgy tűnik, hogy valami zajcsökkentő módszer révén sokszor erősen módosulnak a képek. Főleg gyenge megvilágításnál (de pl. volt egy hozzászólás, ahol napfényes felvételen is látható volt). A végeredmény pedig olyan, mintha vízfesték vagy olajfestmény effekttel módosítanám a képet. A legszembetűnőbb, hogy ilyenkor a kép részletgazdagsága elveszik.

Nem tudja valaki, hogy ki lehet-e kapcsolni a gépen ezt a zajcsökkentést? Vagy milyen beállítással érhető el, hogy sokkal részletgazdagabbak legyenek a fotóim?

(#415) Nagya21 válasza Tempi (#414) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Program mód ISO érték kézi beállítása max 400-ig.
Üdv

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#416) Pherseus válasza Nagya21 (#412) üzenetére


Pherseus
csendes tag

Szia Nagya, köszönöm a tippet, nem sajnos nincs ott .
Tudom mire gondolsz, nem a betűjelesek között kerestem.
A többi külső eszközöm pl. SE Mobil simán látszik.
USB csatlakoztatáskor egy pill.-ra felvillan a tálcán a KODAK buborék, aztán semmi.
Villog a zőőőőd led a masinán, oszt annyi.
Próbáltam más USB portokon, de u.a.
Sztem Windows bug lesz. ( XP SP3 a jelenlegi konfig.)
Megpróbálom más PC-ken is ha lesz időm.

Addig is vettem 2.490Ft-ért egy PENDRIVE formájú 9in1 ultrakompakt kártyaolvasót.
Kingston. Sirály.
[link]

Üdv.: P.

(#417) Pherseus válasza Tempi (#413) üzenetére


Pherseus
csendes tag

Szia Tempi, igen korábban már végigolvastam a topicot és próbáltam a Te módszeredet is.
De nem látja a TC sem.

Amint rájövök mi okozza, rögvest közzéteszem.
Lehet, hogy az XP SP3?
Megpróbálom SP2-es gépeken majd.

(#418) bruki06 válasza Pherseus (#417) üzenetére


bruki06
csendes tag

Most jöttem rá hogy ellehet érni a fényképeket nemcsak az EasySharen keresztül is, és nem is kell letörölni. Az út a köv.: Sajátgép/Megosztási dokumentumok/ Megosztott képek/Kodak Pictures

Gondoltam megosztom mindenkivel! :)

(#419) Pherseus válasza bruki06 (#418) üzenetére


Pherseus
csendes tag

Szia, az nálam most épp tök üres.
Most már egészen biztos, hogy nem a masinával van a baj.

Egy másik PC-n, XP SP3 szintén --> simán megy USB csatlakoztatás után a képmásolás EASYsz@r nélkül is.
Most registry-t takarítok és karbantartok, hátha bent maradt vmi szemetelés.

(#420) Pherseus válasza Nagya21 (#412) üzenetére


Pherseus
csendes tag

SIKERÜLT!
A következő lépések után megoldódott:

1. Windows care2 karbantartó és registry futtatása. (önmagában csak ettől még nem OK.)
2. Sajátgép/tulajdonságok/eszközkezelő/USB eszközök: Z812IS illesztőprogram eltávolítása
3. RESTART
4. Sajátgép/tulajdonságok/eszközkezelő/USB eszközök: Z812IS illesztőprogram frissítése
5. Erre kis internetes kotrás után felhoz 3 típust. Ami a döbbenet, a Z812IS -t kiválasztva sem működik. A legelső mezei KODAK imaging eszközt feltelepítve minden rendben.
6. Azóta csatlakoztatáskor mindig letölti a képeket az E:\ FOTOALBUM + mai dátumról kreált almappájába.

Húúúúúh... Így már mindjárt minden más.
EAYsz@r --> visítva ment a kukába...

(#421) PredatorNo1 válasza Pherseus (#420) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Nem tudom kinek hogy megy, de nekem igy történt a csoda :

1, Megvettem a gépem
2, Hazahoztam
3, Fogtam az Usb Adatkábelt, egyik felét a gépbe másikat a PC be
4, Kihozott egy ablakot, "képek beolvasása a kamerából" katt
5, Másolás megkezdödött és befejeződött....
Tuti tipp ;) :C :C
Egyszer raktam fel ilyen gyári telepítös szemetet, de többet sem....

Üdv

(#422) tpeter77 válasza Allanon25 (#401) üzenetére


tpeter77
addikt

"Tájképeknél ez fontos, és ha már a látószöget megnövelték benne, akkor a mélységélességet sem ártana."

Én úgy tudom elsősorban a CCD mérete a felelős azért, hogy kicsi a mélységélesség a kompakt gépekben.
A tükörrefis fórumokon legalábbis erről olvastam. Most lusta vagyok megkeresni Roboter weboldalán a cikket, de ott részletesen le van írva mindez.

(#423) tpeter77 válasza Tempi (#413) üzenetére


tpeter77
addikt

szia! én is kipróbáltam annó a módszered, de nem volt célravezető. :( Beleássa magát a registry-be az EasySZar és onnan amig ki nem gyomláljuk, nem engedi felvillanni a gyári cuccot - az hozná létre a külön meghajtót és dobja a kisablakot hogy képek másolása nyomtatása, stb.... nem tudom mi a pontos elnevezése, mert mindig TotalCommanderezek ha csak lehet.

(#424) tpeter77 válasza Pherseus (#420) üzenetére


tpeter77
addikt

szia! Gratula. Ezt tettem volna én is, csak közben összetojta magát a windows. Mondjuk 1 évet kibírt :-) de bekaptam valami ronda virust aztán ugy döntöttem inkább ujratelepitem.
Az EasyShare-t eltettem a szekrény mélyére. Azóta ugrik a gyári kisablak, és van külön meghajtóm a TotalCommanderben.

Senkinek sem ajánljuk, hogy feltelepitse az EasyShare-t ! :(

(#425) Pherseus


Pherseus
csendes tag

Gyári KODAK cuccok helyett Berlinből rendeltem a következő csomagot az E-bay-en.
Írd és mond 4 nap alatt DHL -lel bruttó 9.600Ft volt az egész.
Nem tudom a Mo-i kereskedők miért akarnak 1 hét alatt kő gazdagokká válni.
Itthon csak 1db akku+1db töltő 17.000Ft lett volna....

Enthaltene Artikel (pro Set):
- 2 x 1112 LiIon Akku für CR-V3
- 1 x 1543 Ladegerät für CR-V3 inkl. Kfz-Lader
- 1 x 3600 Mini-Stativ
- 1 x Digital care cleaning kit
Thank you very much for your kind attention in this matter and best regards!
Mertrado GmbH
Reuterstr. 36
12047 Berlin
Germany
Geschäftsführer: Jens Dunemann, Tobias Wüstefeld
Amtsgericht Charlottenburg, HRB 111984 B

(#426) djnice válasza Pherseus (#425) üzenetére


djnice
veterán

Jól tetted, én már nagyon régóta ebay-ről vásárolok szinte mindent. Nevetséges, hogy itthon hogy lehúzzák az embert...

(#427) tpeter77 válasza Pherseus (#425) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia

Látom más is ebay-ről vásárol. helyes! Te, mik ezek pontosan? Nem tudok németül, de az első 3 termék érdekel...
Gondolom az első akksi, a második pedig a töltője. A harmadikról nemtudom micsoda.
Az utolsó tétel meg valami tisztítókendő lehet :)

(#428) Pherseus válasza tpeter77 (#427) üzenetére


Pherseus
csendes tag

Szia,

Bocsi a germán kiadásért -:)

Also:
Kaptam 2 db 1800mAh akkut, jelentem azon kívül, hogy a végén hirtelen merül és nem jelzi előre más bajom nincs vele. Sokat gyűröm, display, vaku, visszanézések, video, stabilizátor: így tudott 1db 300db fényképet + 12 perc videot-

Kaptam egy automata LiIon akkutöltőt, zöldre vált a led, ha kész. Nem forró benne az akku.

Kaptam egy mini állványt a csomagban, flexibilis lábakkal. Olyan mint a kis HAMA állványok itthon. Nem rossz.

És egy tisztító szettet:pompás pumpás ecsettel, ami egyben fúj is, finom törlőkendőt, nedves törlőkendő csomagot, tisztítófolyadékot, fültisztítókat...

DHL költséggel együtt 9.600Ft volt PAYPAL-on fizetve.
Most azon gondolkozom, hogy a PDA-hoz is tőlük rendelek akkut.
Nem bántam meg, hogy hallgattam rátok és külföldön vásároltam.

Üdv.: P.

Ui.: Találtam az E-bayen közben 2MP(!) IP kamerát otthonra cirka 180 EUR-ért.
Mo.-on a 320x240-es felbontású kapható ennyiért.... No komment.

(#429) ottkar válasza tpeter77 (#422) üzenetére


ottkar
addikt

Egyáltalán nem: Az objektív gyújtótávolsága adja a mélységélességet, elsősorban míg a blendenyílással lehet befolyásolni erősen. A kompaktoknak 5mm körül van a gyújtótávolsága annak nagy a mélységélessége.Egy 35 mm-es DSLR optikának nagyobb a mélységélessége ugyanazon a blendenyíláson mint egy 200mm-esnek.

(#430) timarcell


timarcell
tag

Ha valaki megválna szeretett, garanciális, újszerű Z812IS gépétől dobjon egy privit!

(#431) ottkar válasza tpeter77 (#422) üzenetére


ottkar
addikt

Már elment egyszer

[ Szerkesztve ]

(#432) Nagya21 válasza timarcell (#430) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Az electroworld ujságban láttam még hirdetni
üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#433) M1ó


M1ó
csendes tag

Hi

Csak egy észrevétel: többen írtátok h z812-ben nem jelzi ki az aksi lemerülésének közeledtét. Nekem a z1012-ben kijelzi a crv-3-as aksit is mint a klic-8000-nél.
Úgy tűnik ebben már orvosolták ezen "hiányosságát"
Gondoltam leírom hátha valakinek hasznos lesz ezen kis infó.

(#434) tpeter77 válasza Pherseus (#428) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Nem is rossz ötlet... az egyik lakó a házban mindig "rendetlenkedik" nem ártana venni egy este is látó térfigyelő kamerát, ha jól sejtem ez az IP kamera épp erre való...

(#435) Pherseus válasza tpeter77 (#434) üzenetére


Pherseus
csendes tag

Szia, igen erre a célra tökéletes.
Éjjel bíbor derendés látható a lencse körül az infraledek miatt.
Nekem egy 640x480-as felbontású kamerám van több, mint 1 éve.
http://www.kameraguru.com
Kíválóan teszi a dolgát.
12GB ingyenes FTP tárhely: www.12GBfree.com Itt 12 hónapnyi FTP-n felküldött fényképsorozat elfér.

(#436) Nagya21


Nagya21
addikt

Jeee gyerekek!!
Keresztelőn voltunk(én meg az asszony voltunk a másodhegedűsök), és az én gépemmel vették fel a videót,hát mitmondjak nagyon jól vizsgázott a gép :C gyönyörü szép HD-s felvétel lett belőle :DD (azér meg kell mondani, hogy svenkeléskor vizszintes csíkok látszanak, amit a bekapcsolt képstabi okozhat, ezt még megnézem).
A zoom gyönyörüen müködött,meg az élesség állítás is egy pillanat alatt ráált a témára,egyszóval nagyon kóser a gép. :))
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#437) cigam válasza Nagya21 (#436) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

muti egy kis sample videót

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#438) Nagya21 válasza cigam (#437) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
1,03Gb!!!!
Hova töltsem fel????
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#439) cigam válasza Nagya21 (#438) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Azért mondtam, hogy sample :D
Elég egy 30mp-es részlet. az meg bárhol elfér pl. http://fileposta.hu/ elküldöd magadnak, és a linket beszúrod ide.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#440) djnice


djnice
veterán

Én is próbálgattam ezt a HD felvételt a 812-essel. Sajnos nekem sima 640x480-nak tűnik felkonvertálva és elég zajos is beltéren. Az az érdekes, hogy a kisebb Kodakokkal sokkal szebb HD videót lehet készíteni (Z1275, V1233 stb). Lásd www.vimeo.com, ott rákerestek a géptípusra és ha regisztráltok akkor le lehet tölteni az eredetit érintetlen videót is.
Ebay-ről rendeltem is apámnak egy Z1275-öt 20-ért, majd elkérem tőle ha videózni kell, sajnos porig alázza a Sony MiniDV kamerámat minőségben.

Pl itt az enyém: http://www.vimeo.com/1389254
Egy Z1275: http://www.vimeo.com/1289626
Vagy egy V1233: http://www.vimeo.com/980499
És végül egy V1253 összehasonlítva egy Canon HV10 HD kamerával: http://www.vimeo.com/842482 (nagyon durva)

(#441) Nagya21 válasza cigam (#439) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali !!
Oksa, ha hazaértem csinálok egy 30" videót osztán fellövöm :DD
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#442) Nagya21 válasza cigam (#439) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ez a fileposta nekem nem mükszik.
Üdv

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#443) philoxenia válasza djnice (#440) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Eredetiben látható valahol ilyen videó? Így csak széles, de nem látszik jobbnak, mint a Minolta Z2-m 640x480-as videója.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#444) djnice válasza philoxenia (#443) üzenetére


djnice
veterán

Ha regisztrálsz a vimeo-n akkor letudod a jobb alsó sarokban tölteni őket eredetiben.

(#445) philoxenia válasza djnice (#444) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Regisztráltam. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#446) philoxenia válasza djnice (#444) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt a videót nézd meg, profinak látszik, csak a nézőpont árulkodó. Milyen kamera ez a JVC?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#447) djnice válasza philoxenia (#446) üzenetére


djnice
veterán

Igen, ez egy profi broadcast HD kamera, 1 millió forintért jó is lehet :)

(#448) philoxenia válasza djnice (#447) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja.... :D
Ilyet szeretnék, ha lehet... Mekkora ez a kamera?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#449) glaborka válasza M1ó (#378) üzenetére


glaborka
csendes tag

Ha nem titok, melyik országban olcsóbb ez a Kodak-gép mint nálunk? Ft-ra átszámítva ott mennyi volt?

(#450) glaborka válasza Allanon25 (#360) üzenetére


glaborka
csendes tag

Csak röviden és magyarul: mi a képzaj ? Azt minek nevezik, amikor a kép kisebb világos része nem fehér, hanem ki van égve? Miért nem jó ennek a Kodaknak a makrója? Ennél a Kodaknál videónál érzékelhető-e a HD minőség? Az Ebay-on vásárolt gépnél ha baj van külföldre kell szaladni javítani? Köszi a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.