Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

miféle állat az az alaplap ami a proci üzemi feszültségén képes volt bőven több mint 1 kA-t áthajtani a vezetősávokon :Y :Y

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) herion válasza fatpingvin (#1) üzenetére


herion
tag

Hasonló gondolatok merültek fel bennem is. Azért itt folyt áram rendesen :D

Who Let The Dogs Out?

(#3) fatpingvin válasza herion (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

ennyivel én kettes acéllemezt szoktam hegeszteni de hát tudja a fene.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) JHC válasza fatpingvin (#3) üzenetére


JHC
tag

A kettes lemezhez elég 80A is.

(#5) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az komoly :Y . Mondjuk az eredmény, se semmi. Az én 10 magosom ~15600 pont körül tud....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Synthwave válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ami már ránézésre is olyan, hogy kéne.

:D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) Gave válasza Synthwave (#6) üzenetére


Gave
addikt

Igen, kb ezt várnám egy modern alaplap kinézettől, vs a karácsonyfák amiket kapunk :D.

:R

(#8) fatpingvin válasza JHC (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

azt nem mondtam mihez :D

amúgy ja. ha ilyen áramot tudsz átküldeni rajta ezzel gyakorlatilag aknafedőt lehet ponthegeszteni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) fatpingvin válasza Synthwave (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

láttam én is, öllég korrekt deszka, emberi dizájnnal. mondjuk a vételárat még kíváncsiságból sem mertem megnézni :D valszeg procival együtt az az árkategória hogy akkor inkább már egy Talos II.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) FoxiestFox válasza Synthwave (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem nézne ki rosszul, de miért mindig a fekete?
Kérem vissza a szép sárga vagy zöld PCB-ket az ezredforduló környékéről!

(#11) fatpingvin válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

zöld vagy kék panelról tudod hogy komolyan vehető cuccról van szó, mert funkcióhoz gyártották. ez már design :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) FoxiestFox válasza fatpingvin (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alapvetően ja, de hát azért a fenti lapot komolyan lehet venni szerintem feketében is.

(#13) fatpingvin válasza FoxiestFox (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

ennek nem is mond ellent amit írtam :)

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) JHC


JHC
tag

Ez a konfig egy álomgép. Egy kivétellel PCIe 5.0 x16.

(#15) tibaimp válasza JHC (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Miért mi kellene?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) ROBOTER válasza fatpingvin (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért az is segít, hogy a processzorral együtt a környezete is feltételezhetően -90 fok közelében volt. Ez mindenre kedvező hatással van a környezetében, a vezetőkre is, a félvezetőkre is.

(#17) 1989rigo


1989rigo
tag

-92 fok az dúrva. Nagyon kíváncsi lennék mi lenne az eredmény egy gyári hűtővel persze ha bírná a proci. Azért ez a deszka inkább már ping pong asztal de nekem is sokkal jobban tetszenek ezek a letisztult alaplapok.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#18) cinemazealot válasza fatpingvin (#11) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha már OFF, én a klasszikus, a múlt század végén még mindennapos, fehér-szürke színű billentyűkkel szerelt billentyűzeteket hiányolom nagyon. :U Ami anno alap volt, ma már úri huncutság és csak egyénileg, gémer felárral építtethető. Röhej...

(#19) fatpingvin válasza cinemazealot (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem véletlenül gyűjtögetem ezekből a működő darabokat... amúgy meg teljes mértékben egyetértek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) cinemazealot válasza fatpingvin (#19) üzenetére


cinemazealot
addikt

A minap jártam egy szerelvényboltban. Hosszú pult, talán 3 munkaállomás, a képernyők mögött unott arcú férfiak, de a legunottabb arcú mégis másképp volt unott. A képernyője mögött nem a szokványos, ma már sztenderd fekete, irodai billentyűzet, hanem egy még PS/2-es classic Cherry. Akkor ébredtem rá, hogy az arcán nem unottságot látok, hanem egyfajta büszke, a többieket már-már lefitymáló májerséget. :)

(#21) FoxiestFox válasza cinemazealot (#18) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azért manapság is vannak opcióid ilyesmire, ha tényleg ezt szeretnéd.
Vehetsz valami vintage cuccot, new old stockból.
Vagy valami tök átlagos világos színű mecha billentyűzetet és arra a tetsző színű keycapeket.

Vagy akár vehetsz klasszik Model M-et is, annyi van mint a szemét a használt piacon, bár eléggé felmászott az áruk. F ugyanez, csak még drágább.
Én jelenleg is bézsen gépelek az irodában (ezen még drazsétartó sor is van), illetve otthon is. ;]

(#22) ricsip válasza cinemazealot (#20) üzenetére


ricsip
addikt

Hacsak nem ő volt a tulaj, akkor mire a nagy arc ha ugyanazt a melót csinalja mint a többi sorstarsa kb pont ugyanannyi (kevés-szar) pénzért.

Ha igazán unott pofákat akarsz, menj a magyar egészségügybe: nővér ápoló mind ugyanez a savanyú pofa. Vagy a betegektől lehetőleg minél távolabb jól elvihorásznak röhigcsélnek a nővérváróban. Csak annyi különbséggel, hogy míg az élelmiszerboltban a csemege pultossal vagy egy szerelvényboltos eladóval nem kell sokáig kontaktusban maradnod, a nővér v. az ápoló sokat csökkenthet v. emelhet majd a szenvedéseid fokán.

[ Szerkesztve ]

-

(#23) cinemazealot válasza FoxiestFox (#21) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...vehetsz klasszik Model M-et is, annyi van mint a szemét a használt piacon..."

Küldj már át (akár privátban) pár ilyen linket, mert én ehhez most hülyének érzem magam, annyit keresgéltem már és legfeljebb muzeális értékben találok. :D

#22 ricsip
Lehet, rosszul fogalmaztam, nem vagyok jó ember ismerő. Reggel volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) Semplar


Semplar
őstag

Kicsit még finomítanak az alján és menni fog a 20KW -is. ;]

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#25) MLaca


MLaca
őstag

mennyivel ütősebb lett volna a hír ezzel a címmel és valóságtartalommal: "csupán 100 wattot vett fel ez a túlhajtott xeon cpu a rekord értéket elérve"

http://mlzphoto.hu/

(#26) Bogyó bá' válasza MLaca (#25) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez most nem a rezsicsökkentésről szól.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27) KROK640 válasza fatpingvin (#1) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is ez volt az egyik első gondolatom.
De ez nem egy olyan set, ami az átlag usernél is megjelenhet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#28) fatpingvin válasza FoxiestFox (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez a trackball-billencs egybecucc erről mesélj már :D igény lenne rá, szeretem a microsoft trackballját csak a gombok elrendezése szerencsétlen rajta.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) KROK640 válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


KROK640
veterán

A zöldet már erősen untam. Másik árnyalatú (világosabb) zöldben viszont jöhetne lap :)
Manapság is kapható pár Asus lap egyébként zöldben

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#30) Synthwave válasza cinemazealot (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem gémer felár az, csak ez általában az igényesebb cuccoknál opció, azok meg pénzbe kerülnek. De nem is azt püfölöd utána, mint a múlt század végén.

---------------------------------------------------------------

(#29) KROK640: Egen, de a csupasz VRM látványa kiírtja a lelkem. :DDD

ASRock Rack?

---------------------------------------------------------------

(#21) FoxiestFox: Inkább tollaknak van az ott, mint drazséknak, a kummantós tápgép mindenit!
:DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) KROK640 válasza Synthwave (#30) üzenetére


KROK640
veterán

Ez nagyon belépőszint amit linkeltem persze, 2 memóriaslot, se integrált hátlap, SATA is alig van stb.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#32) zetor2000 válasza FoxiestFox (#21) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az Unicompnál lehet rendelni a hagyományosabbakat. Nem kell nagyon messzire menni, és kábé annyiért adják, mint egy közepesen drága gémer cuccot. Sajna magyar, meg nagy enterest nem láttam, de ha van IBM cikkszámod, akkor küldenek olyat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#33) FoxiestFox válasza fatpingvin (#28) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem nagyon tudom, pontosan mihez volt, ha egyáltalán része volt valaminek, mert nincs rajta branding, sem címke, de érdekes darab.

Rafi 76M switchek vannak benne, lineáris érzettel.
A cucc tud nkro-t, két PS2 csatija van, egy a trackballnak, egy a billzetnek.
Szerintem a Rafi saját műve, sajnszosan vagy valami szerverhez, vagy orvosi műszerhez lehetett szánva. Hogy a billsapkái miért üresek, passz. Az eladó azt mondja, egy iskolából szerezte.

Itt egy nagyon hasonló darab szétszedve, csak ebben Hall effect switchek vannak.
A ház ugyanaz, mint az enyémé, ez egy moduláris ház ami láthatóan kialakítható mindenféle layoutra, és a PCB is lehetőséget biztosít elég sokféle gombelrendezésre.

Még valamit? :P

(#34) FoxiestFox válasza zetor2000 (#32) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Lesz majd rendelésem tőlük amúgy, még idén szeretnék egy csomó keycapet az F122-re hogy kicsit még jobban testre tudjam szabni, illetve a megtartós M-em is kicsit cicomáznám.
Rajtuk kívül tudtommal csak a fentek árul ilyen keycapeket:

Arra gondoltam, veszek egy kazallal valamelyik színből, és csinálok üres keycapes M-et valami vaporwave kompatibilis színben ;]

(#35) zetor2000 válasza fatpingvin (#28) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem rackes cucc, felénk abban volt. Ott nincs hely numpadnak, meg az egér használata is kérdéses. Arra a pár percre, amíg összeállítod a szerver minimál konfigját, hogy majd távolról telepítsd, és addig se süketülj meg, pont jó egy ilyen. Asszem nem olcsó móka, de ja. Amúgy asszem gumidómos, nem "buckling spring"es, vagy mechanikus.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36) zetor2000 válasza FoxiestFox (#34) üzenetére


zetor2000
senior tag

IBM az nem Cherry (vagy klónjai) "keycap"es, úgyhogy a gémeretől az építgetős őrültekig messze esik egy Model M vagy F - ezért nagyon nem mainstream. Ebből adódóan nem nagyon sokan álltak rá a gombsapkáikra, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37) zetor2000 válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


zetor2000
senior tag

Javasolt márka: Asrock Rack / Supermicro.
Itt nem nagyon baszakodnak a lakkozás színének variálásával, maradtak a zöld / kék vonalon, bár Supermicroéknál van fekete gamer lap is.
Persze egy ócsáré régi Epox vagy Tomato lap sárgás színét ma már nem tudom, melyik gyár készíti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#38) zetor2000 válasza Synthwave (#30) üzenetére


zetor2000
senior tag

Talán a szétmállott drazséval nem lehet írni? Mondjuk fehérre festett falra? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39) Sinesol válasza ricsip (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Szar lehet ilyen savanyúnak lenni...egy humoros hozzászólásra ennyire ömlik belőled a keserűség, negativitás. Asszem erre mondják azt negativ értelemben véve, hogy tipikus magyar. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) Alaaf Pi válasza fatpingvin (#9) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A Google legolcsóbb német ajánlata 900€ körül van, a Billiger.de 1000.

(#41) ricsip válasza Sinesol (#39) üzenetére


ricsip
addikt

a tipikus magyar a kórház(ak)ban van. Majd megtudod ha bekerülsz.

-

(#42) Robitrix


Robitrix
senior tag

Azért kínos lehet, hogy az ember mikor odamegy a géphez simán orra esik a legközelebbi villamos erőműből odavezetett külön táp vezetékben. :)

(#43) fatpingvin válasza Synthwave (#30) üzenetére


fatpingvin
őstag

hűtés nélküli VRM egy komolyabb lapon nekem jó jel. azt jelzi hogy jobb minőségű konstrukció, nagyobb hatékonysággal működik ergo kisebb hulladékhőt kell elvonni róla.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#44) Ribi válasza fatpingvin (#43) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez az elmélet, de a gyakorlat sajna más.

(#45) Rowon


Rowon
veterán

Az kemény. Már csak azon mélázok, hogy egy ilyen brutális teljesítményű procival mit lehet otthoni körülmények között kezdeni?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#46) fatpingvin válasza Rowon (#45) üzenetére


fatpingvin
őstag

majdnem olyan mint ha ezeket a xeonokat nem otthoni jáccósgépekbe találták volna ki...

tudom hogy ez a gémerek számára egy felfoghatatlan koncepció, de pl egy ilyen procit egy szempillantás alatt fel lehet zabáltatni egy közepes szekvenciaillesztéses workloaddal

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#47) ricsip válasza fatpingvin (#46) üzenetére


ricsip
addikt

Pi-t is lehet vele számoltatni a világegyetem kihüléséig, azzal se fog tudni végezni :)

-

(#48) Rowon válasza fatpingvin (#46) üzenetére


Rowon
veterán

A laikusnál az a kívánatos, ha érdeklődik az iránt, amit nem ért. Így vagyok ezzel én is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#49) fatpingvin válasza ricsip (#47) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván, csak ennek semmi értelme.

a szekvenciaillesztésnek meg van.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#50) fatpingvin válasza Rowon (#48) üzenetére


fatpingvin
őstag

elnézést, ezt pontosítanom illett volna, a gémeres részt nyilván nem rád értettem, csak azt látom hogy ez a felfogás kezd kiterjedni az amúgy gondolkodó és tájékozott fórumtársakra is.

rengeteg olyan felhasználási terület van ahol azért érdemes ennyire high-end procikat használni mert amúgy is tízesével kell őket clusterekbe kapcsolni hogy az adott célfeladatokkal rentábilisan meg tudjanak birkózni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.