Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Treasures of the Past Armor-t összeszedte már valaki? A játék elején össze lehet? Vagy nehéz megszerezni?

(#149) torma1981 Ja oké, egy videó zavart össze, ott a srácot Theresa-ék házánál ott várja a ló és azzal indul quest-re. Biztos az a video nem a játék elején készült.

(#150) gyimger Milyen célkereszt? :F

(#144) torz on borz Készülgetnek már a harcot módosító modok is, csak fene tudja milyenek.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#152) nubreed


nubreed
veterán

Ahogy itt olvasom a hsz-eket, nagyon nehéznek tűnik a játék. Egy Dark Souls -hoz képest is nehezebb? Mert az aztán tényleg az ultraszopatás kategória volt nekem eddig.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#153) Crytek


Crytek
veterán

Azt valaki tesztelte már ha pl egy lopott cuccot bedob egy bokorba az meddig marad ott?

Next PC Upgrade: 2022

(#154) gyimger válasza Crytek (#153) üzenetére


gyimger
őstag

Lejárt szavatosságú zöldségeket, gyümölcsöket dobáltam el, az hamar eltűnt.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#155) Crytek válasza gyimger (#154) üzenetére


Crytek
veterán

(#156) .LnB válasza Crytek (#155) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A második videó kemény, már csak azt kellene tudni hol található az a lovag. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#157) gyimger válasza Crytek (#155) üzenetére


gyimger
őstag

Persze, a tutorial után, ahol először térsz magadhoz, az ágy mellett van egy láda, amiben a cuccaid vannak. Na, én ezt használom tárolásra.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#158) Crytek válasza .LnB (#156) üzenetére


Crytek
veterán

THIS KNIGHT CAN BE FOUND ALONG THE ROAD TO THE NORTH/WEST OF NEUHOF.

HOW TO GET A MAX LEVEL HORSE EASILY

Next PC Upgrade: 2022

(#159) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csináltam egy rövid videót. Semmi különös, csak sétálgattam Rattay-ban. Kipróbáltam az FPS tweak modot Nexus-ról. Így se tökéletes, de sokkal jobb. Mert tegnap ugyan ott a mod nélkül volt, hogy 15-re zuhant az fps-em. Erdőm mezőn is sokkal stabilabb a játék szépen 100 felett van sokszor az fps. Szóval nálam marad ez a cfg míg ki nem jön a hivatalos javítás.

[link] (Most töltöttem fel, nemsoká elérhető lesz 1080p-ben a videó)

Ti használjátok ezt a cfg-t?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#160) Piszkos-Fred válasza .LnB (#159) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Olvasva a nexus komment szekciojat, az egesz egy 2011-es Crysis tweak copypaste valtozata, melyben a valtozok kb. fele mar nem aktiv (motor nem hasznalja), a masik fele meg az ingame opciokban beallithato :)

(#161) .LnB válasza Piszkos-Fred (#160) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És tényleg. :) Na jól van... legközelebb akkor nem hagyom figyelmen kívül a kommenteket. Ki is töröltem a cfg-ből.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#162) gyimger válasza .LnB (#161) üzenetére


gyimger
őstag

De ha szerinted jobb lett, azért ne add fel.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#163) .LnB válasza gyimger (#162) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megnéztem előbb ingame, pár dolgot mediumra állított a menüben. Gondolom attól lett több fps. Akkor már inkább magamtól kikisérletezem a beállításokat, minthogy felesleges sorok legyenek a cfg-ben amik semmire se jók.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#164) gyimger válasza .LnB (#163) üzenetére


gyimger
őstag

Hát igen, az ciki. :)
A "heapsize" trükk is kamu?

4 GB: -heapsize 524288
8 GB: -heapsize 1048576
12 GB: -heapsize 1572864
16 GB: -heapsize 2097152
24 GB: -heapsize 3145728
32 GB: -heapsize 4194304

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#165) .LnB válasza gyimger (#164) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elvileg nem, azt máshol is olvastam.

Találtam egy ilyet, ez hasznos lehet: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#166) gyimger válasza .LnB (#165) üzenetére


gyimger
őstag

Én most ezzel szemezgetek.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#167) gyimger


gyimger
őstag

Még arra jó lenne választ kapni, hogy amikor játék indításánál lehozom a konzolt, miért 3924 MB videomemóriát mutat, miért nem a teljes kapacitást. Le lehet korlátozva? Erre van valakinek egy konzolparancsa?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#168) .LnB válasza gyimger (#166) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyjából 1-1,5 órát állítgattam. Ki screenshotoltam a beállításokat megnéztem mi változik és mennyit. Mindezt több helyen. Vízparton, Várban, erdőben. Összességében alig van különbség a beállítások között. Medium-ig nem sok minden változik. Főleg nem annyira, hogy játék közben bármi feltűnjön. Az egyetlen látványos beállítás az a dolgok kirajzolásának távolsága. Az gáz mikor előtted jelenik meg a csirke. De ott kompromisszumot kell kötni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#169) gyimger válasza .LnB (#168) üzenetére


gyimger
őstag

Valami hasonló konklúzióra jutottam az ötödik kommentben :DDD

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#170) .LnB válasza gyimger (#169) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem jobban fut most, hogy beállítottam. Full ultrán Rattay-ban lemegy 20 alá az fps néha. Most sokkal jobb 40 körül van a minimum.

Előbb arra ertettem amit írtam, hogy látványban nincs szinte semmi különbség. Fps-ben van. Szóval felesleges a max grafika.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#171) gyimger válasza .LnB (#170) üzenetére


gyimger
őstag

Ja, oké, értem. Ha FPS-ben számít, látványban nem, akkor minden rendben :)

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#172) .LnB válasza gyimger (#171) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, szinte majdnem mindent. A shadow-ot mediumra. A többi medium felett van. Holnap leírhatom pontosan ha érdekel, most már nem vagyok gépnél.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#173) gyimger válasza .LnB (#172) üzenetére


gyimger
őstag

Á, nem kell, köszi, én Very high-on hagytam, csak ezt-azt vettem le. De az is oldalanként más ez is, mit ajánlanak levenni. Egyiken azt írják, sokat zabál a shadows, postprocessing quality. shader quality, de ha másik lapot nézek, akkor physics, vegetation detail, and vegetation draw distance. És így körbe is értünk.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#174) TTomax


TTomax
nagyúr

Viszont a játék Ultran szép.Csakhogy a gépigénye a Very highoz képes pont 2Xes,kb highon kellene kinéznie úgy ahogy ultran.FHD egy 1080Ti huzva nem tudja tartani a 60fpst...tartaná söt többet is menne ha nem lenne akkor cpu limit egy 4.7GHZes 4930Kval mint a ház.Azért a többszálusitásban nem nagyon remekeltek a készítők...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#175) .LnB válasza TTomax (#174) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap pont ezt néztem. Ezért mentettem képeket és hasonlítottam össze. High és Ultra között szinte semmi különbség nincs. Tegyetek egy próbát. Például álljatok valamihez közel és csináljatok egy képet Ultra High textúra mellett, és Medium mellett is. 1080p-ben semmi sem látszik belőle.

Ez a videó is jól szemlélteti: [link]
És ez is: [link]

Ahogy azt tegnap is írtam, egyedül a kirazolás távolságát szabályzó beállítások szembetűnőek, viszont sokat erőforrást is igényelnek maxon. Én közepes és a max távolság közé lőttem be.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#176) TTomax válasza .LnB (#175) üzenetére


TTomax
nagyúr

Medium és Ultra között rajzolni lehet a különbséget,elég csak lenézni a saját árnyékodra.A jobb minőségű textura nem mindig látványos,cserébe igazából nem is nagyon kér többet gpu oldalon csak VRAMot.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#177) TTomax válasza .LnB (#175) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egyébként ez a videó sokkal jobban szemléltet szerintem. [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#178) .LnB válasza TTomax (#176) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen medium shadows és Ultra shadows közt van különbség. Én simán beáldoztam ezt mert ennek pont nagy az erőforrás igénye. (Jó Ti-vel lehet én se tenném. :) ) Igen a textúra beállításnak nincs szinte semmi jelentősége ilyen szempontból.

Tegnap a shaderek-re nem találtam jó példát, nem tudom az hol látható, mert a páncélokon nem vettem észre semmit.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#179) gyimger válasza .LnB (#178) üzenetére


gyimger
őstag

Shaderre ezt az egy képet találtam: [link]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#180) .LnB válasza gyimger (#179) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap én is kb erre jutottam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#181) nubreed


nubreed
veterán

Kingdom Come: Deliverance Frame Rate Drops to be Fixed in Next Patch

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#182) TTomax válasza .LnB (#178) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én már reshadelek... találtam egy nagyon jó presetet, a színekbe nem nyúl bele,de sokkal élesebb,szebb lesz. [link] [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#183) .LnB válasza TTomax (#182) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nézegettem én is a reshade-ket. És ez volt az az egy amire azt mondtam, hogy ez oké. De nem tettem fel, mert annyit meg nem dob így a képek alapján a grafikán.
Viszont vannak annyira gány reshade-ek, nem is értem sokan hogyan gondolják.. De ízlések és pofonok. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#184) gyimger válasza TTomax (#182) üzenetére


gyimger
őstag

Én is épp ezt néztem tegnap, de vajon mekkora az extra erőforrásigénye?

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#185) TTomax válasza gyimger (#184) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nálam minimális 5% alatti, (ennél a presetnél)viszont betöltéseknél ad egy extra 10másodpercet amig az összes effektet betölti,sajnos a reshade igy müködik.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#186) .LnB válasza gyimger (#184) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kommenteknél ezt írja a reshade készítője:

"Mah no, the reshade use the performance module, it has just a few of the effects and shouldn't be heavy on performance. If ever (on low pc systems) it could take 1-2 fps, if you have yet a medium or high pc system you shouldn't see any problem in performance."

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#187) gyimger válasza TTomax (#185) üzenetére


gyimger
őstag

Akkor a mentés mod mellé tegyük be kötelezőnek még a More responsive targeting modot, enyhít a target lock-on, tulajdonképpen egérmozdítással elfordulhatsz az ellenféltől egy másik felé. Most gyűrtem le négy banditát.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#188) TTomax válasza .LnB (#183) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jahm tele van agyonszaturált presetekkel a net meg az sfx oldala.Ezt azért mertem ajánlani,mert csak picit teszi sötétebbé, (a színekbe nem nyúl bele) ami jól áll neki és sokkal jobb lesz a látványvilág ,nem lesz olyan elmosott (én pl a DOFot,meg motion blurt azonnal ki szoktam löni),egyébként te magad tudod álligatni ha valami nem tetszik a preseten,Shift+F2 vel feljön a menüablaka,és ott tudsz váltani a presetek között,illetve készíteni sajátot,illetve módosítani bármin amin csak akarsz akár egy kész preseten is.Effekteket lehet ki/be kapcsolni,módosítani stb. Nagyon hasznos.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#189) TTomax válasza gyimger (#187) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na ezt megnézzük,köszi!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#190) gyimger válasza TTomax (#189) üzenetére


gyimger
őstag

És szimplán csak egy ini-javítgatás, az user.cfg-ből másold át az infókat a sajátodba, tényleg hasznos.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#191) .LnB válasza TTomax (#188) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Még ez a Better ReShade sem tűnik rossznak. Ugyan az lehet mint a BRB csak kicsi még annál is sötétebb. Bár lehet ez már sok is ingame.
Bár nekem ideje lenne már ténylegesen is játszani inkább, nem a modokkal foglalkozni. Nevetnétek, ha megtudnátok, hogy még hol tartok csak. Időm se volt, meg újra is kellett kezdenem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#192) gyimger válasza .LnB (#191) üzenetére


gyimger
őstag

Azt mondja "Darker night"... a vaksötétnél is van sötétebb? :D

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#193) irhejja


irhejja
tag

Azért vicces, hogy egyes emberek csak úgy simán kijelentik, hogy ez túl nehéz, az túl nehéz, semmi értelme, meg kell változtatni, különben irgum-burgum.

Ez kb. olyan, mint amikor egyik hamburgerezőben a kedves dekoratív szőke hölgy sajt nélkül kérte a sajtburgert ( :W ), majd nem értette, amikor magyarázták, hogy sajt nélkül a sajtburger ott egy az egyben ugyanaz mint a sima hamburger így semmi értelme (ez nem vicc egyébként, megtörtént!).

Ha nem tetszik a nehézség, lassú tempó, a realisztikusabb megközelítés, stb. akkor ne játssz a játékkal. Vagy tölts le modokat, de ne várjuk már el, hogy alapjában véve patcheljék át a játék koncepcióját. Ez a játék erről szól, ezért más. Ha nem tetszik, játssz mással, van egy rakás (egyébként jó) RPG ami sokkal könnyebb.

Nyilván akinek nem inge...

[ Szerkesztve ]

(#194) gyimger válasza irhejja (#193) üzenetére


gyimger
őstag

Én tegnap átfutottam a játék Nexus oldalát és szabályosan elborzadtam, mennyire kiherélik egyesek a játékot. Bár az ő játékélményük, úgyhogy hajrá.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#195) Preda


Preda
aktív tag

Találkoztam egy lovaggal két vagy háromszor neki kellett esni, hogy meglegyen de lett belőle egy 2.7k-t érő hauberk. Itt a videó ui.: szerintem semmi baj a nehézséggel, csak meg kell tanulni játszani.

(#196) Rony949 válasza Preda (#195) üzenetére


Rony949
őstag

Jajj, ez ellen megpróbálkoztam én is egyszer. Egyszerűen nem tudok fogást találni rajta. Tetőtől-talpig páncélban van és hiába próbálkoztam különböző kombókkal, egyetlen hp sem csökkent tőle. Szerintem még túl gyenge vagyok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#197) Preda válasza Rony949 (#196) üzenetére


Preda
aktív tag

Mert aki full páncélban van azt nem karddal kell legyőzni.Hiába ütöd lepattan róla.Én egy mace el kaptam szét.

(#198) .LnB válasza Preda (#195) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

nyomtam egy like-ot, nagy jedi mester vagy. :D Egyszer tuti eljutok majd én is erre a szintre.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#199) torma1981 válasza Preda (#197) üzenetére


torma1981
veterán

Én szimplán leszurtam hátulról. És kiraboltam.

(#200) Preda válasza .LnB (#198) üzenetére


Preda
aktív tag

Köszi! Ha ráérez az ember élvezetes párbajokat lehet vívni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.