Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) hoffman_ válasza vans? (#16750) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Eddig egyet próbáltam, az ratyi volt :D Mindjárt beletúrok, erre nem is gondoltam, köszönöm :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16752) vans? válasza hoffman_ (#16751) üzenetére


vans?
őstag

"Erre nem is gondoltam." Mekkora forma vagy te, beszarok. :D

hábm bábm

(#16753) hoffman_ válasza vans? (#16752) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Thx :D Ettől függetlenül végigpróbáltam az első oldalt, és nem működött egyik sem. Amire azt hittem, hogy jó, az a legutolsó pillanatban nem volt az. Hogy értsd: AIMP ikoncsere megvan, új ico kiválaszt -> új ico nem működik, mert fekete háttér van, holott képnézegetőkkel nincs.

Viszont mégsem működik a Start Button, újra kellett indítsam a gépet egy frissítés miatt, és a régi köszöntött, mire viszaértem :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16754) vans? válasza hoffman_ (#16753) üzenetére


vans?
őstag

Laccoss majd ugyis megmenti a haza becsuletet valami fasza iconconverterrel, igy szokta. :D

A start buttonra meg mar tenyleg no comment. ;]

hábm bábm

(#16755) hoffman_ válasza vans? (#16754) üzenetére


hoffman_
nagyúr

No komment? Tudod hogy hány mocskos tetves trágár kijelentés hagyta vona el a szám az imént, amikor a Restoratorral sem tudtam megcsinálni? Merthogy a nyüves explorer.exe-t átnevezni se tudom ám, ó nem. Készpassz, nem tudom megcsinálni :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16756) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Miért nem tudom módosítan az explorert? Itt többen írtátok, hogy Restoratort használtok. Ha errejár majd valaki, majd kérem írja le, hogy nála ez hogy ment, kezdem magam hülyének érezni.

[/IMG[/L]][/P]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16757) IBasterd válasza hoffman_ (#16756) üzenetére


IBasterd
tag

Na ha így se fog menni, tökönszúrom magam. :D

Első fázis...

Második fázis...

A Restorator beszerezhető innen. USA mirror egyből működik.

(#16758) hoffman_ válasza IBasterd (#16757) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ebben elég sok munkád lehetett... Köszönöm szépen :R Én is így csinálgattam, de a speciálisig nem jutottam el. Így viszont sikerült megoldani, seperc alatt, tényleg nagyon köszönöm :) A hozzáféréseket hagyjam így, vagy érdemes visszacsinálni? Paranoiás vagyok, félek hogyha beüt a krach, akkor egy vírus könnyebben bajt csinálhat.

Homer köszöni Neked, hogy élhet :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16759) hoffman_ válasza hoffman_ (#16758) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nos, még nagyon nem tartok sehol, de muszáj volt konfigolnom. Eddig jutottam, elég gyér, még nagyon sok dolgom van, kialakult egy-két koncepció, kérdésem is született pár, de legalább élvezem. Viszont jó lesz 8kor kelni :D

(A desktop óra, és a raintmeter óra miért tér el nálam állandóan? :) )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16760) Laccoss


Laccoss
addikt

Icon csináláshoz elég jó az IcoFX nevű program. Vagy a legtöbb online icon convertáló jó.

Start gomb cserénél van, hogy csak az UAC kikapcsolása, teljes jogosultság adása a felhasználónak, changer program rendszergazdaként való futtatása, és explorer.exe kilövése esetén sikerül a váltás.

(#16761) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Tényleg ér ennyit a szaros desktop, hogy minden féle progival, meg dll, exe hekkeléssel szétvágjuk a rendszert? Mindenki azt csinál a rendszerével amit akar, de szerintem nem ér ennyit, hogy szétbarmoljuk, még ha jó és olyan "futurisztikusan" is néz ki.
Nem beszélve arról, hogy a win7 topikban is már ez megy... :U
Bocs, off vége...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16762) IBasterd válasza hoffman_ (#16758) üzenetére


IBasterd
tag

Ja, kb. 10 perc munkám. :) Szerintem hagyd úgy. Legalábbis én nem féltem a rendszerem. Most komolyan, három képet cseréltünk ki. Mi a franc történhet? :D

Azt, hogy a Rainmeter és a sys óra miért tér el nem vágom. Másold be azt a Measure-t, amit az óráért felel.

(#16763) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! Leszedtem egy skin-t rainmeterhez ([link]) csak az órát használom belőle és az a gondom, hogy átlátszik és ez engem nagyon zavar. Úgy értem, hogy pl. ha netezek akkor ott van a böngészőn belül és én ezt nem szeretném. Tudnátok segíteni, hogy hol tudom beállítani, hogy ne látszódjon át? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16764) Laccoss válasza csokad (#16763) üzenetére


Laccoss
addikt

Az óra skinjén ami a desken van, jobb egérgomb - settings - position - normal.

Sub-ZeRo: Tény hogy igazad van, de csak részben.. Elrontani a windowst enélkül is könnyű, de pont azért van elég sok leírás, tapasztalt emberektől, hogy ilyen ne forduljon elő. Pl. nálam tökéletesen ment a patchelés, hogy más win témát is elfogadjon. Ha gáz van, mindenre van megoldás, hogy visszaállíthassuk az eredeti állapotokat. Hibalehetőség maximum a kezdő felhasználóknál fordulhat elő. És ha megtanulja valaki hogy mit hogyan kell használni, akkor kap egy gyönyörű windowst, amit saját igényei szerint testre szabhat. Kékhalál, és egyéb problémák nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#16765) csokad válasza Laccoss (#16764) üzenetére


csokad
senior tag

:R

(#16766) vans? válasza Sub-ZeRo (#16761) üzenetére


vans?
őstag

Gond nelkul el lehet b#szni a vindozt patcheles nelkul is, hagyd mar... Ugyanugy vissza tudjuk allitani a rendszert, mint mas, csak nekunk jol is nez ki, legkevesbe sem ertem miert zavar ez. :)

hábm bábm

(#16767) Laccoss válasza vans? (#16766) üzenetére


Laccoss
addikt

Gondolom Sub-Zero hozzászólásának utolsó előtti sora a lényeg, hisz ha gond van, az ember win7 topikba megy, és ugye ők nem gondolnak arra hogy esetleg a kérdező ilyen módosításokat hajtott végre.

(#16768) vipishere válasza boogie84 (#16694) üzenetére


vipishere
újonc

what is wrong with it ?

(#16769) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#16767) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ott a pont.

vans? hozzászólásához annyi, hogy tényleg nem érdekel hogy másnak milyen az asztala, miket módosít. Ha tudja mit csinál az asztallal, akkor no problem. Nekem is tetszenek amiket csináltok, mert tényleg jól néz ki, de nem tudnám pl az explore.exe-n jogosultságot állítani meg ilyenek. Akkor inkább csinálok egy gyári témát és azt frankón összerekom + dobok fel gadgetet hozzá.
Persze azt is tudom, hogy gyorsan meglehet ölni a windows 7-et, vistát xp-t. Öltem már meg xp-t. Telepítés után 3-percel meg sem mozdult a rendszer ilyenekkel szórakoztam én is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16770) boogie84 válasza vipishere (#16768) üzenetére


boogie84
veterán

Sztem semmi baj vele. Háttérképek... ennyi!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16771) vans? válasza Laccoss (#16767) üzenetére


vans?
őstag

Az a resze boven ertheto persze, oda ez nem valo. :)

hábm bábm

(#16772) hoffman_ válasza IBasterd (#16762) üzenetére


hoffman_
nagyúr

[MeterBackground]
Meter=IMAGE
SolidColor=0, 0, 0, 0
H=150
W=200

[MeasureTime]
Measure=Time
Format=%H : %m

[TextTime]
MeasureName=MeasureTime
Meter=STRING
X=200
Y=30
StringEffect=Shadow
FontColor=255, 255, 255, 255
FontSize=72
FontFace=Arial
StringAlign=Center
StringStyle=BOLD
AntiAlias=1

Annyira rájöttem, hogy a perc nem csak simán késik, hanem teljesen áll, fix 12. Az óra rész rendben van.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16773) vans? válasza hoffman_ (#16772) üzenetére


vans?
őstag

[MeasureHour]
Measure=Time
Format=%H

[MeasureMinute]
Measure=Time
Format=%M

[MeterHour]
MeasureName=MeasureHour
Meter=STRING
X=0
Y=0
FontColor=204,204,204
FontSize=60
FontFace=Calibri
StringAlign=LEFT
StringStyle=Normal
AntiAlias=1
postfix=:
(Angle=0.4)

[MeterMinute]
MeasureName=MeasureMinute
Meter=STRING
X=115
Y=0
FontColor=204,204,204
FontSize=60
FontFace=Calibri
StringAlign=LEFT
StringStyle=Normal
AntiAlias=1
(Angle=5.9)

Nekem igy nez ki, most nincs idom bogaraszni, de hasonlitsd ossze!

hábm bábm

(#16774) hoffman_ válasza vans? (#16773) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi szépen, megsasolom.

mod: Megvan a hiba :R

mod2: Igen :DDD Köszönöm Neked is :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16775) IBasterd válasza hoffman_ (#16772) üzenetére


IBasterd
tag

Nagy "M".

[MeasureTime]
Measure=Time
Format=%H : %M

Mondjuk ez a vans?-féle gyorstalpaló Rainmeter problem-solving menüpont összehasonlításánál is látszik, mint később észrevettem azt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#16776) pincehely válasza Sub-ZeRo (#16769) üzenetére


pincehely
addikt

Igazad van, csak ehhez hadd fűzzek hozzá annyit, hogy ahogy te is mondtad: " Az Xp volt"
Azzal, hogy átveszed a jogosultságot az explorer felett még nem csinálsz közvetetten semmi károsat.
Minden rendszerfilet backupolni kell, így nem lehet komolyabb gond.
Közel sem olyan ördöngős dolog ez, mint gondolod.
Fél éve megy a win7-em "agyon-változtatva", és semmi gondom nem volt.
Ha meg Rainmetert használsz, azzal sem tudsz a rendszerben kárt okozni.
Elfogyaszt valamennyi processzor időt, de nem vészes, és valamit valamiért.
Így szebb, sok szempontból jobb is, min az eredeti.
Ha hozzáértéssel csinálod, akkor nem lesz gond.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#16777) vans? válasza IBasterd (#16775) üzenetére


vans?
őstag

Ra kellett vezetni a megoldasra. ;]

hábm bábm

(#16778) Kobe válasza pocokxx (#16723) üzenetére


Kobe
veterán

csak épp használhatatlan (barnás, szürkés árnyalatú ikonokat keresek amiben minden gyakran használt programnak van megfelelője.....ezek közül egy sem olyan :) )

(#16779) Laccoss


Laccoss
addikt

Ha valaki belefogna a Windows Style Builder használatába itt egy kis segítség: [link]

(#16780) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Elakadtam Rainmeterben :) Biztos, hogy valami nagyon alapvető dolog, de én nem veszem észre, 100-adszorra sem :B Az alkalmazásokra vonatkozó ini-ben lesz a baj, egyszerűen nem működik a végrehajtás. A Games az egy mappa, ott még rendben van, de hogyha exe-re mutat az elérési útvonal, akkor nem nyitja meg, bármit csinálok. Mutatom:

[MeterBackground]
Meter=IMAGE
SolidColor=0, 0, 0, 0
H=80
W=250

[IconChrome]
Meter=IMAGE
ImageName=Chrome.png
H=64
W=64
x=15
y=7
AntiAlias=1
LeftMouseUpAction=!Execute ["C:\Felhasználók\Rango\AppData\Local\Google\...\chrome.exe"]

[IconUTorrent]
Meter=IMAGE
ImageName=uTorrent.png
H=64
W=64
x=85r
y=r
AntiAlias=1
LeftMouseUpAction=!Execute ["C:\ProgramFiles\uTorrent\uTorrent.exe"]

[IconSteam]
Meter=IMAGE
ImageName=Steam.png
H=64
W=64
x=-85r
y=150r
AntiAlias=1
LeftMouseUpAction=!Execute ["C:\Programfájlok(x86)\Steam\Steam.exe"]

[IconGames]
Meter=IMAGE
ImageName=Games.png
H=64
W=64
x=r
y=75r
AntiAlias=1
LeftMouseUpAction=!Execute ["F:\Game\LaunchIcons"]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16781) Laccoss válasza hoffman_ (#16780) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem LeftMouseUpAction, hanem LeftMouseDownAction szerintem. Mondjuk mindkét esetben működnie kellene.

Mivel az Up az mikor a gombot felengeded. Down meg mikor lenyomod akkor kerül végrehajtásra.

[ Szerkesztve ]

(#16782) karlkani


karlkani
aktív tag

(#16783) hoffman_ válasza Laccoss (#16781) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, ezt tudom. Nem próbáltam ki ugyan, de gondoltam rá. Mindjárt megnézem, de szerintem alapvetően ettől nem lehet hiba :/

karlkani: Jó ez a Desk. Én is valahogy hasonlóan tudom elképzelni a használható Desk fogalmát :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16784) whited


whited
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16785) whited


whited
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16786) whited


whited
addikt

-

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16787) whited


whited
addikt

Hy
van most online itt olyan aki nagyon vágja a desk-eket?kérem irjon pm-et :B
bocsi csak lassú volt és sokat kattoltam :S

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16788) hoffman_ válasza whited (#16787) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha itt felteszed a kérdést, abból bajod nem lesz, sőt lehet, hogy előbb lesz válaszod :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16789) whited válasza hoffman_ (#16788) üzenetére


whited
addikt

hát igen csak láttam a simpson-os desket és én is olyat/hasonlót szeretnék csinálni csak nem igazán értem hozzá hogy álljak neki

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16790) hoffman_ válasza whited (#16789) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na, az pont az enyém volt, belenyúltál a tutiba :DDD Én elég amatőr vagyok még, rám nem feltétlen kell hagyatkozni :B Nekem egyébként 2 napomba került, sok segítséggel. Felesleges lenne leírni újra, itt van egyébként :) Nagyon sokat segítettek itt a topiclakók, az elmúlt 100 postban benne van részletesen minden, amivel meg lehet csinálni.

mod:

Közben én is kérdeznék. Megint. A Paint elérési útvonalát egyszerűen nem találom. Kerestem Rainmeter oldalán, a topicban, és gugliban is, de nem van sehol. Valaki tudná esetleg? Elég sokat használom.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16791) karlkani válasza hoffman_ (#16790) üzenetére


karlkani
aktív tag

%windir%\system32\mspaint.exe

(#16792) hoffman_ válasza karlkani (#16791) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

pocokxx:

Nekem mondod? Köszönöm :) Ez még azért nem a vége, nevezéstől bőven messze van, de alakul. Amúyg ettől a háttértől kifolyik a szemem, cserélem is le, csak jól néz ki :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16793) pocokxx válasza hoffman_ (#16790) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

c:\windows\system32\mspaint.exe

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16794) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

De gyorsak vagyunk...:D

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16795) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tudjátok mit? Az új Desk-et még hagyom pihenni. Max ha úyg tartja kedvem, akkor módosítok. Nevezek a legjobban sikerült XP Desk-eimmel, XP-ből szvsz. sokkal többet nem lehet kihozni, csak Rainmeterrel. Igazából mindkettő full minimal, de ha jól értem a szabályokat, akkor a következő képpen kell majd neveznem.

Minimal:

AntiMinimal:

(Azért beteszem a verseny topicjába is, hogy tiszta legyen a nevezés) :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16796) whited


whited
addikt

sziasztok
Felraktam a token-es prg-t viszont a tálcán a sávot hogy változtatom meg feketére?
meg a windows gombot is olyanra amilyet szeretnék :R :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16797) Psychonaut válasza whited (#16796) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tálca színe: ebben a topicban a legtöbb tálca a legtöbb téma miatt fekete, de amúgy: jobb klikk-->Testreszabás-->Ablak színe-->itt a lenyíló menüben beállítod.

Startgombhoz Start Button Changer nevű progi.

(#16798) whited válasza Psychonaut (#16797) üzenetére


whited
addikt

és pl ilyen sávot hogy tudok mert ikonok okés a tokenes prg-vel de a többi
[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#16799) Psychonaut válasza whited (#16798) üzenetére


Psychonaut
addikt

Valamilyen téma. deviantART-on találsz rengeteget.

(#16800) whited válasza Psychonaut (#16799) üzenetére


whited
addikt

és milyen néven keressem? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.