Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

A Rainmeter időjárás jelentéséhez van honosított .ini fájl? Elkezdtem csinálni, de most már össze-vissza ír mindent, úgyhogy valamit elronthattam...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16952) bAtt001


bAtt001
addikt

háttér lehet volt már egy korábbin is, de ez egy remek háttér :) a többi ugyanaz azt hiszem

[ Szerkesztve ]

(#16953) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ha egyszer rámentem arra, hogy "Click Through", akkor azt hogy lehet vusszacsinálni....?? :DDD

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16954) vans? válasza pocokxx (#16953) üzenetére


vans?
őstag

Na most en is kiprobaltam, hogy segitsek, de nem tudom en sem visszacsinalni. :D Amugy mi vitt ra, hogy megnyomd...?

hábm bábm

(#16955) bAtt001 válasza pocokxx (#16953) üzenetére


bAtt001
addikt

tálcán óra mellett kattints a rainmeter ikonjára ott tudod szerkeszteni minden config beállításait külön.

(#16956) karlkani válasza vans? (#16954) üzenetére


karlkani
aktív tag

Kipróbáltam én is.Itt gond nélkül megy a klikkelés, ha még egyszer rákattintok, az adott cucc, settings, click through-ra... Ha nem megy így nálatok, akkor az edit settingsben állítsátok ennek az értékét 0-ra.

#16951 pocokxx

Ha arra gondolsz, hogy az adott napszakban milyen idő van, pl.: felhős, változó, stb, olyanom van, igaz nem teljes, és nem is biztos, hogy teljesen jó a fordítás. Nem én fordítottam, hanem egy "haver". Amúgy van az időjáráshoz ilyen, csak le kellene fordítani magyarra. A többi gyerekjáték... :DDD

(#16957) bajuszati


bajuszati
tag

Minimal:

rendszer: win_xp

(#16958) 3aTi3 válasza bAtt001 (#16952) üzenetére


3aTi3
tag

nagyon szép.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#16959) Recon666 válasza bAtt001 (#16952) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szép lett :)

(#16960) pocokxx válasza vans? (#16954) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Együtt használom a Rainmetert és a Rainlendart, de időről időre előtérbe kerül az egyik a másik felett..

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16961) Scooter86101


Scooter86101
tag

Itt az enyém is :)

(#16962) vans? válasza pocokxx (#16960) üzenetére


vans?
őstag

Mire jo ez a Rainlendar. hogy erdemes miatta osszekutyulni a dolgokat?

hábm bábm

(#16963) pocokxx válasza vans? (#16962) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Naptár program, határidőnapló szerű. Tudok beleírni eseményeket, teendőket. Számomra hasznos, mert kissé feledékeny vagyok..:)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16964) vans? válasza pocokxx (#16963) üzenetére


vans?
őstag

Nekem mondjuk nincs ra szuksegem, de tenyleg hasznosnak tunik, meg szep skinek is vannak ra. :K

hábm bábm

(#16965) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Elkezdtem fordítgatni ezt a rainmeter időjárásjelentést, de össze-vissza írogat mindent... Miért?
Az .ini:[Rainmeter]
Author=poiru
AppVersion=1003000
Update=1000
MouseActionCursor=0
MiddleMouseDownAction=!RainmeterDeactivateConfig
BackgroundMode=1

[Metadata]
Name=Weather
Description=Shows your current and forecast weather conditions. Weather information provided by weather.com.
Instructions=To change weather location code or the unit used, activate Gnometer\SkinSettings.ini -> Weather.
Version=1.3.0
License=Creative Commons BY-NC-SA 3.0

[Variables]
skin.Style=Horizontal
@Include=#ROOTCONFIGPATH#SETTINGS\Variables.inc
skin.Width=#width.Weather#

; MEASURES ====================================

[mWeather]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
UpdateRate=2400
Url=http://xml.weather.com/weather/local/#weather.Zip#?cc=*&unit=#weather.Unit#&dayf=3
RegExp="(?siU)<tmp>(.*)</tmp>.*<t>(.*)</t>.*<icon>(.*)</icon>.*<day d="0" t="(.*)".*<hi>(.*)</hi>.*<low>(.*)

</low>.*<part p="n">.*<t>(.*)</t>.*<day d="1" t="(.*)".*<hi>(.*)</hi>.*<low>(.*)</low>.*<t>(.*)</t>.*<day d="2"

t="(.*)".*<hi>(.*)</hi>.*<low>(.*)</low>.*<t>(.*)</t>"

[mCurrent.Icon]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=3
Substitute="":"3200"

[mCurrent.Text]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=2
Substitute="":"N/A","Fair":"kitisztul","Cloudy":"Felhős","Partly":"Részben","Clear":"Tiszta",

"Fog":"Köd","Light":"kevés","Rain":"eső","Snow":"hó","Clouds":"felhők","Early":"korán","Clearing":kitisztul","Mostl

y":"főként","Later":"később","Late":"továbbiakban","Drizzly":"szitáló csapadék","PM":"DU"

[mCurrent.Temp]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=1
Substitute="":"0"

[mForecast0.Day]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=4
Substitute="":"N/A","Monday":"Hétfő","Tuesday":"Kedd","Wednesday":"Szerda","Thursday":"Csütörtök","Friday":"Péntek"

,"Szombat":"Sat","Sunday":"Vasárnap"

[mForecast0.Text]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=7
Substitute="":"N/A","Fair":"kitisztul","Cloudy":"Felhős","Partly":"Részben","Clear":"Tiszta",

"Fog":"Köd","Light":"kevés","Rain":"eső","Snow":"hó","Clouds":"felhők","Early":"korán","Clearing":kitisztul","Mostl

y":"főként","Later":"később","Late":"továbbiakban","Drizzly":"szitáló csapadék","PM":"DU"

[mForecast0.Lo]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=6
Substitute="":"0"

[mForecast0.Hi]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=5
Substitute="":"0"

[mForecast1.Day]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=8
Substitute="":"N/A","Monday":"Hétfő","Tuesday":"Kedd","Wednesday":"Szerda","Thursday":"Csütörtök","Friday":"Péntek"

,"Szombat":"Sat","Sunday":"Vasárnap"

[mForecast1.Text]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=11
Substitute="":"N/A","Fair":"kitisztul","Cloudy":"Felhős","Partly":"Részben","Clear":"Tiszta",

"Fog":"Köd","Light":"kevés","Rain":"eső","Snow":"hó","Clouds":"felhők","Early":"korán","Clearing":kitisztul","Mostl

y":"főként","Later":"később","Late":"továbbiakban","Drizzly":"szitáló csapadék","PM":"DU"

[mForecast1.Lo]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=10
Substitute="":"0"

[mForecast1.Hi]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=9
Substitute="":"0"

[mForecast2.Day]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=12
Substitute="":"N/A","Monday":"Hétfő","Tuesday":"Kedd","Wednesday":"Szerda","Thursday":"Csütörtök","Friday":"Péntek"

,"Szombat":"Sat","Sunday":"Vasárnap"

[mForecast2.Text]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=15
Substitute="":"N/A","Fair":"kitisztul","Cloudy":"Felhős","Partly":"Részben","Clear":"Tiszta",

"Fog":"Köd","Light":"kevés","Rain":"eső","Snow":"hó","Clouds":"felhők","Early":"korán","Clearing":kitisztul","Mostl

y":"főként","Later":"később","Late":"továbbiakban","Drizzly":"szitáló csapadék","PM":"DU"

[mForecast2.Lo]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=14
Substitute="":"0"

[mForecast2.Hi]
Measure=Plugin
Plugin=WebParser.dll
Url=[mWeather]
StringIndex=13
Substitute="":"0"

; STYLES ======================================

@Include2=#ROOTCONFIGPATH#SETTINGS\Style#skin.Style#.inc

[sPopup]
Hidden=0

[sTextL]
W=45
Hidden=0

[sTextR]
ToolTipText="%1, %2° - %3°"
W=(#skin.Width#-50)
Text="%1, %2° - %3°"
Hidden=0

[sSeperator]
Hidden=0

; METERS ======================================

[Line]
Meter=IMAGE
MeterStyle=sLine

[Icon]
Meter=IMAGE
MeterStyle=sIcon
MeasureName=mCurrent.Icon
ToolTipText="Open Weather.com"
LeftMouseUpAction=[http://www.weather.com/weather/today/#weather.Zip#]
MouseActionCursor=1
UpdateDivider=5

[Title]
Meter=STRING
MeterStyle=sTitle
Text=Időjárás

[Subtitle]
Meter=STRING
MeterStyle=sSubtitle
MeasureName=mCurrent.Text
MeasureName2=mCurrent.Temp
Text="%1. %2°"

[Popup]
Meter=IMAGE
MeterStyle=sPopup
H=((#h.Other#*3)+20)

; Weather

[Today]
Meter=STRING
MeterStyle=sTextL
MeasureName=mForecast0.Day
Y=5r

[TodayTemp]
Meter=STRING
MeterStyle=sTextR
MeasureName=mForecast0.Text
MeasureName2=mForecast0.Lo
MeasureName3=mForecast0.Hi

[Seperator1]
Meter=IMAGE
MeterStyle=sSeperator

[Forecast1]
Meter=STRING
MeterStyle=sTextL
MeasureName=mForecast1.Day
Y=5r

[Forecast1Temp]
Meter=STRING
MeterStyle=sTextR
MeasureName=mForecast1.Text
MeasureName2=mForecast1.Lo
MeasureName3=mForecast1.Hi

[Seperator2]
Meter=IMAGE
MeterStyle=sSeperator

[Forecast2]
Meter=STRING
MeterStyle=sTextL
MeasureName=mForecast2.Day
Y=5r

[Forecast2Temp]
Meter=STRING
MeterStyle=sTextR
MeasureName=mForecast2.Text
MeasureName2=mForecast2.Lo
MeasureName3=mForecast2.Hi

[Seperator3]
Meter=IMAGE
MeterStyle=sSeperator

[Gap]
Meter=IMAGE
MeterStyle=sGap
az összevisszaság : :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16966) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

valamit nagyon elszúrtam... feltenné valaki az eredeti "Forecast 3-day.ini" nevű fájlt...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16967) vans? válasza pocokxx (#16966) üzenetére


vans?
őstag

Ebben van nem?

hábm bábm

(#16968) szoki007 válasza vans? (#16967) üzenetére


szoki007
aktív tag

Hello mindenkinek

Nemtudom hogykell ilyen szép asztalokat csinálni amiket itt látok, nemtudom milyen progival illetve témákkal kell... ha valaki segitene megköszönném

(#16969) TotO' válasza szoki007 (#16968) üzenetére


TotO'
aktív tag

Többnyire rainmeterrel .. [link] és [link] (IBasterd cikkei) .
Illetve itt van egy másik [link] startgomb lecserélésre, dockok használatára, stb..(Recon666 cikke)

A tálca ikonjainak középre rendezése, magáért beszél, sokat gugliztam mire megtaláltam, lehet csak én vagyok béna :DDD
Creative Desks, ha egy kis inspiráció kell :D
ConvertICO, png->ico ... én lusta voltam programot kukázni a feladathoz, azóta ezt használom.
Token icon pack, egyik legtöbbet használt ikon csomag. (azt hiszem Recon666 követte el a png-k átszínezését csomó árnyalatra, valahol megvan az is :) )

wallbase.net, sok jóféle háttér van itt, szépen lehet filterezni a találatokat is.
dART, itt aztán minden van :D startgombok, témák, hátterek, amit akarsz.
[link] Recon666 wall packjai (leginkább wide). (remélem nem gond, hogy kiraktam ezt is. :B )

Sok sikert ! (hű de nem volt dolgom :) )

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#16970) pocokxx válasza vans? (#16967) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen, de ez telepítős, és akkor mindent újra kéne csinálnom, azt meg nem szeretném... De találtam .zip fájlként is, ahol csak be vannak csomagolva, úgyhogy már működik, csak angolul...Mit szúrtam el a fordításban?
karlkani: Amit küldtél linket, azon szerintem csak a Yahoo-s időjárás szövegek vannak meg, és az Rainmeter1.3. a openweather.com-ot használja, de lefordítgatom majd mindig, ha újat látok..Csak az a gond, hogy összekeverednek. Tisztaing Late =Clearing Late; és hiába írom be normálisan, akkor is így használja.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16971) Laccoss válasza pocokxx (#16970) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem tudom mennyire számít a sorrend, de próbáld a clear-t és a clearing late-t felcserélni. Tehát úgy értem, hogy clear=tiszta hátrébb legyen a felsorolásban, mint a clearing late.

(#16972) Recon666 válasza TotO' (#16969) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Csak nyugodtan, azért van. :)

(#16973) vans? válasza pocokxx (#16970) üzenetére


vans?
őstag

Szerintem ne szarozzal vele, vannak ennel sokkal szebb, magyar nyelvu idojarasskinek is. :K

hábm bábm

(#16974) kuntics válasza pocokxx (#16965) üzenetére


kuntics
aktív tag

Hello
próbáld ki [lezt].Igaz 5 napos,de nekem működik rendesen

(#16975) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

SIKER!!: :DDD
Köszönöm szépen mindenkinek.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16976) vans? válasza pocokxx (#16975) üzenetére


vans?
őstag

Es vegul Laccoss tanacsa segitett? Vagy mi volt a gebasz?

hábm bábm

(#16977) pocokxx válasza vans? (#16976) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Egy kicsit átírtam a .ini fájlt, amit kuntics PH! kolléga küldött és kész...:)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16978) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ha valakit érdekel még a módosított .ini fájl, az INNEN leszedheti. (Rainmeter 1.3. Gnometer skin /3napos előrejelzés)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16979) evo87


evo87
őstag

Bár én inkább a visszafogott stílus, a minimal dizájn híve vagyok, most ilyenre sikerült:

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#16980) vans? válasza evo87 (#16979) üzenetére


vans?
őstag

Mert ez nem az? :U :)

hábm bábm

(#16981) evo87 válasza vans? (#16980) üzenetére


evo87
őstag

Hát azért a 4 "műszer" már valakinek sok szokott lenni. :)

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#16982) evo87


evo87
őstag

Vagy esetleg még egy ilyen opciót találtam ki, most meg nem tudok dönteni a kettő közt. :D

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#16983) vans? válasza evo87 (#16982) üzenetére


vans?
őstag

Ez a masodik faszabb, mar csak startgomb csere kell, az ikonokat eltuntetni, vagy dockba rakni, egyseges ikonok, no meg a toltottsegjelzo helyett valami szep Rainmeter skin. ;)

(persze csak tanacs.)

hábm bábm

(#16984) LadyLorien


LadyLorien
tag

Sziasztok!

Windows 7 Starter-nek szeretném valahogy testreszabni a tálcáját, már az sem érdekel, ha xp-s lesz, csak nézzen ki normálisan.
Ugyebár eredetileg ebben az oprendszerben háttérképet sem lehet cserélni, annyira minimális, de azt sikerült megoldani, csak a tálcát nem és ez így nagyon csúnya, se a színt nem engedi megváltoztatni, semmit.
Milyen programmal lehet átbuherálni?

Legyetek olyan kedvesek és segítsetek nekem. * . *
Köszönöm előre is és Boldog Karácsonyt mindenkinek! :R

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#16985) TotO' válasza evo87 (#16982) üzenetére


TotO'
aktív tag

Inkább ez, a második, és egyetértek vans?-al :D

4a || Neuzer Courier DT

(#16986) Laccoss válasza LadyLorien (#16984) üzenetére


Laccoss
addikt

Stardock myColors

Esetleg még ezt is kipróbálhatod, bár nem tudom fog e működni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16987) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Anitminimalba ez elmegy?
MyDesktop

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16988) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Hova kell feltölteni a képeket, hogy a kis előnézet pont akkora legyen,mint amihez nem kell görgősávot használni? Vagy valami más módon oldjátok meg?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16989) bAtt001 válasza pocokxx (#16988) üzenetére


bAtt001
addikt

ha ide a ph-ra töltöd fel a képedet a hozzászólás alatt akkor egyből két képet kapsz, egy kicsit meg az eredetit ;)

(#16990) pocokxx válasza bAtt001 (#16989) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Pontosan hova? Esetleg egy linket kaphatok...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16991) TotO'


TotO'
aktív tag

Szemet szúr :D

4a || Neuzer Courier DT

(#16992) bAtt001 válasza pocokxx (#16990) üzenetére


bAtt001
addikt

Amikor új hozzászólást írsz akkor ott lesz az üres hely alatt egy gomb ott be tudod tallozni a képet.

(#16993) pocokxx válasza karlkani (#16886) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Azt hiszem meg van a megoldás... Nekem alapból rendszergazdaként indul mindig a TC és, most beállítva a mappákat, hogy ott nyissa meg-- ugyanúgy UAC-cal indul. Csak nem a feladatütemezőben kell beállítani, hanem az .exe-n jobb klikk/tulajdonságok/kompatibiltás fül, és legalul a program futtatása rendszergazdaként mellé pipa. Nekem így rendszergazdaként indul mindig, akkor is, ha rainmeterből van indítva.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16994) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

működik...:DDD

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16995) vans? válasza pocokxx (#16994) üzenetére


vans?
őstag

Az elet apro oromei! :D

Kellemes unnepeket minden topiclakonak! :K

hábm bábm

(#16996) IBasterd válasza vans? (#16995) üzenetére


IBasterd
tag

Boldog Karácsonyt, és így előre is (lévén nem leszek) saját configokban & szép desktopokban gazdag új évet kívánok mindenkinek! :)

[Jan. 2-ig nevezek, reszkessetek...] :D

[ Szerkesztve ]

(#16997) karlkani válasza pocokxx (#16993) üzenetére


karlkani
aktív tag

Az, hogy rendszergazdaként induljon a Total Commander, nem okoz gondot nekem sem. Viszont, ha feladatütemezőben nincs beállítva, hogy legmagasabb szintű jogokkal induljon, akkor minden egyes indításkor feljön az UAC és megkérdezi, hogy tuti ezt akarom-e... Na, nálam ezért van beállítva feladatütemezőben, a programot meg így indítom (az UAC nem pofázik, mégis rendszergazda jogokkal indul :DDD):

C:\Windows\System32\schtasks.exe /run /tn TOTALCMD

Ezt meg lehet könnyen oldani a skinekben is. A gond ott van, amikor azt szeretném, hogy pl.: a C: meghajtóval indítsa el a TC-t.

Azért köszi! :C

(#16998) vans? válasza IBasterd (#16996) üzenetére


vans?
őstag

Szeretnem, hogy elsejen reggel 6-kor tedd be a nyertes desket, hogy meg alazosabb legyen. Koszi. :D

hábm bábm

(#16999) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Boldog karácsonyt mindenkinek :)

(#17000) p3rgam3nt


p3rgam3nt
tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

"Elég szar a helyzet mostanában. Férges az alma, savanyú a narancs, csak a dió kemény és hozza a formáját." -grelekin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.