Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

220 dollár / 2tb
Akkkor miért 100 dollár/4tb a merevlemez? Lassan már nem éri meg merevlemezt venni, de szép is lesz!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) Cs1csó válasza Sanya (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért mert a HDD-t is még keresik, veszik. Ha már a kutyának sem kellene akkor változnának a dolgok.

(#3) Cassi válasza Sanya (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Dől is be szépen a HDD piac, de annyi baj legyen.

(#4) tibaimp válasza Cassi (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kisebb kapacitásban igen, de azért 8TB fölött szépen elvan még :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Dr. Akula válasza Sanya (#1) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Mert ha 2 TB = 220 pénz, akkor 4 TB = 440 pénz. Ezzel áll szemben a vinyó 100 pénze. Laza 4x árkülönbség. Hát ezért. Persze nem C: meghajtónak, hanem adattárolásra.

(#6) Cs1csó válasza tibaimp (#4) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyilván 1TB alatti HDD-ért már pénzt sem adnék (esetleg egy fél TB-osat még offline adatmentésnek de már beépíteni nem építeném)
Sőt igazából 2TB-osnál kisebbet sem vennék. Ha megfigyeled SSD is ugyanazt az utat járja ott sem kell már a kutyának sem 500GB alatti SSD (120GB-os 4k körül, 250GB 5k körül, 500GB-os 8kTehát ennek tükrében az ennél kisebb nem éri meg)

Annyi csavar, hogy egy kisebb SSD még rendszer alá tehát pl. csak Windows és programok (adatok(filmek, zenék stb.) játékok telepítésére már másik adattárra)

(#7) Angie™ válasza Cs1csó (#6) üzenetére


Angie™
addikt

Én anyukám gépét most fogom kicsit felfrissíteni, neki bőven elég egy 120-as vagy 240-es SSD..
Bankot nézni, youtube-ozni, netflixezni meg skype-olni a családdal..
Örülök is, hogy az SSD kérdést olcsón meg fogom úszni és nem kell 3-4x drágábban venni nagyobbat.. A kutyának nem kell kifejezés... :U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#8) Cs1csó válasza Cassi (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

:( sajnos, nyilván ahogy tibaimp is írta, a kisebb kapacitásúak már nem kellenek (1-2TB alatti már a kutyának sem kell 1TB-osat MAX külső HDD-t csak nagyon olcsón USB-s külső HDD-ként viselnék el)
DE nagy méretben még mindig nagyon keresett.
SŐT ne feledd az "CLOUD" miatt - is - professzionális célra még mindig raklappal veszik, tehát kisker szinten nincsenek "ránk" (egyéni vásárlókra) szorulva.

A baj, hogy a 4K tartalom, az egyre nagyobb méretű játékok miatt igény lenne az egyéni vásárlók szintjén is de nem ilyen áron.
Jelenleg kb. 1TB HDD kb. 7 ezer forint 7kHUF/TB ami nagyon sok. 2-3k HUF egészségesebb lenne de persze nem lesz mert (a forinttól függetlenül) mert továbbra is raklappal viszik a professzionális felhasználók, ez van sajnos.
Nekem nagy álmom egy 4 lemezes dedikált NAS 4x8TB-al. (és akkor egy időre tényleg nyugiba lennék háttértár fronton) :DDD

(#9) tibaimp válasza Cs1csó (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van! Én is két kisebb (128GB és 500GB) SSD-t használok Win10-knek, csak rendszer+pár hozzá tartozó program, semmi más, HDD-ből meg bőven nem éri meg 2TB alatt venni, sőt...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) Cs1csó válasza Angie™ (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért finomítottam, mert írtam is, hogy RENDSZER alá még egy 120-as is jó, de nem nagyon éri meg ahogy írtam, a 120-as és a 250-es között szinte nincs is már árkülönbség tippre a kapható 120-asok mind beragadt széria nem is hiszem, hogy FRISSEN gyártanak még ilyen kicsit. A pendrive fronton is ugyanez megy ahogy nézem 32GB alatti kb. mind ugyanannyiba kerül, de most vannak 64GB-osak is bazi olcsón.

"anyukám" gépébe sem vennék 120-ast ha szinte ugyanannyi egy kicsit nagyobb.

(#11) tibaimp válasza Angie™ (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy Cs1csó kollégának igaza van. Annyival nem drágább a 250GB SSD és a TBW értéke a duplája egy 120-aséhoz képest (~40-60TB vs ~100-150TB), ami szintén szempont lehet.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) tasiadam válasza Cs1csó (#8) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem egy 2.5g-n torteno szeoen kiepitett homelab a, alom, full flash VM es hdd bulk storageal, csak egy auto ara :D meg 1tb disken vagyok, nem tudom ezt sem telerakni. Az SSD-vel is ugy vagyok, meg a RAM-al, hogy most olcso, most kene venni, de ha mindenhova vennek, 100-200k-t pillanatok alatt elkoltenek

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#13) tasiadam válasza Angie™ (#7) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha cachelget frissitget a windows, elfogy a 120 es be is lassul kicsit. 250re tamadj

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#14) Angie™ válasza tibaimp (#11) üzenetére


Angie™
addikt

Tudom, tudom.. egyedül arra igyekeztem reagálni, hogy a kutyának nem kell 500GB alatt.. :R

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) Cs1csó válasza tasiadam (#12) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az más szint :DDD

(#16) Sanya válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

2023 őszén. Aztán majd változik, és egyre közelebb lesz az áruk.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Dr. Akula válasza Sanya (#16) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A lehetőség adott, de hát eddig is az volt, aztán mégse kapkodták el. Közben meg a vinyókat is fejlesztik. Ráadásul egyre nagyobb SSD-khez egyre szarabb technológiát kell használni, a végén mire elérik a vinyók árát + méretét, örülünk ha legalább 1x újraírhatók lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#18) Sanya válasza Dr. Akula (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

Lehet, de kell több ennél a NAS-ban? 15 terabyte-ot írtam egy 4 terabyte-os lemezre, eddig 4x írtam át az adatokat, mindezt 2 év alatt.
A merevlemezen sem lehet végtelenszer újraírni az adatot.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) Dr. Akula válasza Sanya (#18) üzenetére


Dr. Akula
félisten

SLC: 50-100k, MLC: 10k, TLC: 3k, QLC: 2K, PLC-re meg már csak 16-ot mondanak. Abból aztán hiába lesz 200 terás is... Persze, jó lenne elfelejteni a HDD-ket, de nem tudjuk. Mi van még helyette, ami olcsó, és (azért reálisan nézve) eléggé végtelenhez közelít az újraírhatósága?

(#20) Sanya válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

A merevlemezeket sem lehet a végtelenségig írni. Egy 4tb-os diszkre évente 160tb-ot lehet írni, ami éves szinten 40x lehet újraírni a felületét, 3 év garral olyan 120 újraírást mond.
Mellesleg 4tb-os diszket teleírni maximális sebességgel is 7 óra! 40x teleírni kb 4 hónap! szóval fizikailag is képtelenség jó sokszor teleírni egy nagyobb lemez tartalmát. (SMR lemezeknél meg egyenesen lehetetlen 40x teleírni a diszk tartalmát 1 év alatt!)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.