Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) --=Gefi=-- válasza SEK3 (#650) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Ugyanazt az ID-t vagy Class-t adod meg névnek oda ahova kell.

''Your life, your choice...''

(#652) SEK3 válasza --=Gefi=-- (#651) üzenetére


SEK3
tag

no, igen - szóval azt állítod, hogy ha van egy csomó divem, amikre szeretném ezt a tulajdonságot, akkor mindegyiknek legyen ua. a classja? mert ha igen, akkor ott az a probléma, hogy én még szeretnék más tulajdonságokat is, pl. eltérő magasságok, akkor azt már nem tudnám így megadni... :U

(#653) --=Gefi=-- válasza SEK3 (#652) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Erre valóban nem megoldás, viszont a HSZ-ed alapján megállta a helyét. Legalábbis ahogy én értelmeztem.

''Your life, your choice...''

(#654) Hujikolp válasza SEK3 (#652) üzenetére


Hujikolp
őstag

és ha class-al megadod a css-ben ami minden divre jellemző, és id-vel meg külön, ami csak arra a divre?
classnál pontot kell használni (asszem) id-nél meg: #

(#655) vancha2 válasza SEK3 (#652) üzenetére


vancha2
aktív tag

Egy div-nek adhadsz id-t, és class-t is. Egyébként meg úgy is csinálhatod, hogy csak id, t adsz, és a css-ben vesszővel sorolod fel:

#id1, #id2, #id3 {
......
}

Mondjuk szerintem egyszerűbb ha id-t és class-t is adsz.

(#656) vancha2


vancha2
aktív tag

Hm, Hijukolp megelőzött... :Y

(#657) vancha2 válasza Hujikolp (#649) üzenetére


vancha2
aktív tag

Pl. ilyet:

<object type=''application/x-shockwave-flash'' data=''pelda.swf'' width=''400'' height=''300''>
<param name=''archive'' value=''proba.swf'' />
<param name=''classid'' value=''clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000'' />
</object>

Ez biztos, hogy müködik...

[Szerkesztve]

(#658) Hujikolp


Hujikolp
őstag

fast finger :DDD és eszembejutott még egy :D ha így adod meg a diveknek a tulajdonságát:

.DIV {

}

akkor az az összes divre fog passzolni, így 3 különböző egyedei beállítást adhatsz neki ;)

(#659) Hujikolp válasza vancha2 (#657) üzenetére


Hujikolp
őstag

igen? és az az embed nekell bele? mert nekem mindig csak azzal problémázott :F és :R

(#660) Hujikolp válasza vancha2 (#656) üzenetére


Hujikolp
őstag

khmmm... :U most vettem észre

(#661) vancha2 válasza Hujikolp (#659) üzenetére


vancha2
aktív tag

Nem kell bele az embed, nekem nélküle is működik: [link]

(#662) SEK3 válasza vancha2 (#655) üzenetére


SEK3
tag

igen, köszi pont erre gondoltam.

mert ugye nem csak diveim vannak, hanem más egyéb is.
...a .DIV azért nem olyan jó, mert mindre nem akarom a tulajdonságokat :DDD , csak jó sokra

(#663) polar


polar
tag

Sziasztok!

Nincs időm nagyon belemerülni a dologba, meg mellesleg gyorsan is kéne a megoldás, igy gondoltam gyorsan megkérdezlek titeket, biztos van valakinek megoldása.
Egy honlapot kéne elkészítenem, amibe egy js-es legördülő menö kerülne. A legördülő menüt megcsináltam az AllWebMenus nevü alkalmazással, ami összvissz 1db .js-be fordít mindent. Ezt hogy kell beilleszteni a HTML-be? Illetve van még ezzel vmi komolyabb dolgom a html fájlban(gondolok itt arra, h esetleg táblázatszerűen megadni a menüpontokat, stb), vagy csak egy hovatkozással meghívom a .js-t? Ha csak meghívás, akkor az hogy történik?

Köszi előre is a választ!

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#664) PazsitZ válasza polar (#663) üzenetére


PazsitZ
addikt

head részbe beilleszted ezt: <script src=''menü.js'' type=''text/javascript''></script>
A megfelelő helyen pedig meghívod a függvényt a nevével pl. rákattintás esetén: onClick='függvénynév(''paraméter'')'

- http://pazsitz.hu -

(#665) polar válasza PazsitZ (#664) üzenetére


polar
tag

a menüm olyan h ha a főmenü fölé viszed az egérmutatót, akkor lenyílnak az almenük, és ha rákattintok a lenyílt almenüre akkor nyitja az oldalt. ez esetben hogy hívom meg? minden almenühez meg kell adni ezt az onclick parancsot?

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#666) PazsitZ válasza polar (#665) üzenetére


PazsitZ
addikt

onmouseover= parancsot használd akkor.

- http://pazsitz.hu -

(#667) vancha2 válasza polar (#663) üzenetére


vancha2
aktív tag

A program amivel megcsináltad nem hozott létre egy minta html fájlt?

A kódot oda illeszd be, ahol szeretnéd, hogy megjelenjen.
<script src=''menü.js'' type=''text/javascript''></script>

Valószínűleg így kell megjelenítni, nem hiszem, hogy egy direkt erre a célra írt program után még egyenként onclick-ekkel és egyéb dolgokkal kéne vacakolni.

(#668) polar válasza vancha2 (#667) üzenetére


polar
tag

Ok, kösz az ötleteket, majd ha hazaérek megpróbálom h melyik megy.

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#669) Hujikolp válasza vancha2 (#661) üzenetére


Hujikolp
őstag

ie viszi, de ff alatt nem jön elő a flash :(

(#670) vancha2 válasza Hujikolp (#669) üzenetére


vancha2
aktív tag

Én így kipróbáltam, és nekem a Firefox hibátlanul megjeleníti:
<object type=''application/x-shockwave-flash'' data=''pelda.swf'' width=''400'' height=''300''>
<param name=''archive'' value=''pelda.swf'' />
<param name=''classid'' value=''clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000'' />
</object>


Mindkét helyen jól adtad meg az swf fájl eléréi útvonalát?

(#671) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok.

Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes a minap. Azt vettem észre, hogy az IE 7-ben nagyobbak a betűim mint Firefoxban, ha a body-ban megadom %-ban a betűméretet vagy em-ben tök mind1. Azért vakartam a fejem mert tudomásom szerint a böngészők normál betűmérete 16px. Mint kiderült Microsoftéknál kitaláltak egy ilyen mókás dolgot, hogy ők figyelmbe veszik kedves user DPI beállításait is. Na most mivel nálam 120 DPI van beállítva 96 helyett, ezért a normál betűméret nem 16px hanem 20. A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki valami hacket erre?

Üdv.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

iDontcare

(#672) Benmartin válasza FishAir (#671) üzenetére


Benmartin
senior tag

<!--[if IE]>
<style type=''text/css''>
body {
font-size:16px;
}
</style>
<![endif]-->


[Szerkesztve]

(#673) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azt hogyan csinálom meg, hogy a háttérkép széle legyen egyúttal az oldal széle is és más felbontásnál ne duplázza meg mondjuk a háttérképet?

<div style=...? vagy más?

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#674) vancha2 válasza Retekegér (#673) üzenetére


vancha2
aktív tag

Tehát, hogy ha az oldal nagyobb minta a háttérkép, akkor ne sokszorozza meg mozaikszerűen?

body {
background: url(hatter.jpg) no-repeat;
}

(#675) Retekegér válasza vancha2 (#674) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ahogy mondod, de mondjuk nem CSS kódként.
Hanem <body background=''hatterkep.gif'' --> itt létezik olyan kód, mint a no repeat?

<< Heimdal >>

(#676) vancha2 válasza Retekegér (#675) üzenetére


vancha2
aktív tag

nem, ezt csak css-el tudod megcsinálni. Csinálhatod így is:

<body style=''background: url(hatterkep.gif) no-repeat;''>

(#677) Retekegér válasza vancha2 (#676) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

CSS-el megoldva, big respect! :R

<< Heimdal >>

(#678) raczger


raczger
őstag

Hy all!

Van egy oldalam, melyhez letöltöttem egy xhtml weblapsablont, szépen is nézett ki, tetszett ezért választottam. Nos mire kész lett ekkor eszembe juttatta valaki hogy nézzem meg ie-velis, megnéztem és láss csodát! egy nagy szar volt úgy:S pedig még a dreamweaver is jól mutatta az oldalt, de az iw nem, ő semmit sem támogat.... Jajj de utálom.. (legjobb lenne betilteni az összes böngészőt és csak 1et hagyni....)
Nos nemtudnátok segíteni ebben higy a drága IE barátunknak ne legyen kancsal szeme?:S
(az oldalt inkább nem linkelem csak berakom, nem épp egy legális dolog az oldal de most nem is azért rakom be) hyper.truesms.eu
előre is köszi!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#679) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Tapasztalt emberektől kérdezném, hogy mi a

#menu1 li a {
height: 32px;
voice-family: ''\''}\'''';
voice-family: inherit;
height: 24px;
text-decoration: none;
}

css menürészletben a ''voice-family''. És miért van készer is egymás után.
Én a neten valami olyasmit találtam, hogy Internet Explorer hibájával van összefüggésben.
Várom és köszönöm a hozzászólásokat.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#680) vancha2 válasza raczger (#678) üzenetére


vancha2
aktív tag

A netről letölthető weblapsablonok szinte mindig szabványos xhtml oldalak, amik mindegyik böngészőben (egy két kisebb eltéréstől eltekintve) ugyanúgy néznek ki. Nem akkor rontottál el valamit, amikor átszerkesztetted? Töltsd le újból, és átszerkesztés nélkül nyisd meg ie-vel. Ha így is rosszul jelenik meg, akkor szerintem tölts le egy másik sablont...

Hogy mi az a voice-family azt nem tudom (még soha nem használtam), de én is kíváncsi lennák rá.

(#681) raczger válasza vancha2 (#680) üzenetére


raczger
őstag

alap os elcsúszott ie-ben:S
időközben letöltöttem egy másikat és inkább azt toltam fel:) az legalább jól műxik

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#682) sz.j


sz.j
nagyúr

Sziasztok!

Mivel nem értek a kódíráshoz általában Front Page-t használok, de most az NVU-val közösen csináltam egy új holapot (átmásolás, kiegészítés).
Csak a tárhelyre való feltöltés után napokkal (most) vettem észre, hogy minden oldal elején nem csak a <html> van hanem ez:
<html xmlns:v=''urn : schemas-microsoft-com : vml'' xmlns : o=''urn:schemas-microsoft-com : office : office'' xmlns=''http://www.w3.org/TR/REC-html40''>


Azt látom, hogy van benne egy url cím ahol html-ről van szó (sajnos no angol :B ), de hogy ez miért és hogy került az oldalak kódjában azt nem tudom.

A régebben csinált honlapjaimon nincs ilyen, csak egymegában a <html> van.

Segítségeteket kérném, hogy mit csináljak, töröljem vagy maradhat.
Egyáltalán mi ez? Jó vagy rossz, vagy mi a fene .....

Előre is köszi a segítséget.

:F

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#683) vancha2 válasza sz.j (#682) üzenetére


vancha2
aktív tag

Hát igen, ez a a hátránya az ilyen progiknak; teleszórják szeméttel a forráskódot. A html oldalad elejének így kellene kinéznie:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC ''-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN'' ''http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd''>
<html>
<head>
...

(#684) sz.j válasza vancha2 (#683) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azt értem amit írsz, vagyis azt ahogy ki kellene nézni az oldal elejének, de számomra az a nagyon furcsa, hogy eddig (a régebben készült és felrakott oldalaimon) semmi olyan nincs és nem is volt mint amit a postodban a <html> elött van, vagy amit az előbb beidéztem.

Amúgy, ha jól értelmezem, azt ajánlod, hogy írjam be a <html> előtt lévő kód-sort minden oldalba?

:F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#685) shev7 válasza sz.j (#684) üzenetére


shev7
veterán

mindenkeppen.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#686) sz.j válasza shev7 (#685) üzenetére


sz.j
nagyúr

Elnézéseteket kérem, hogy itt ''fontoskodok'', de ezt miért is kell beírni?

Valami hátrány ér ha nincs semmi se beírva (Google hátrább sorol vagy kizár, stb)?
És ez a kódsor bármilyen (pl. FrontPage-el készült) oldal elejére, minden változtatás nélkül, beírható?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#687) shev7 válasza sz.j (#686) üzenetére


shev7
veterán

azert kell, hogy a bongeszok tudjak, hogy a html melyik ''nyelvjarasaval'' keszult az oldalad, es helyesen meg tudjak jeleniteni. Sok olyan hibat meg szokott oldani a doctype helyes megadasa, hogy ''az oldalam firefox alatt tok jol nez ki de a hulye ie nem birja rendesen megjeleniteni'' (vagy forditva)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#688) sz.j válasza shev7 (#687) üzenetére


sz.j
nagyúr

Azaz, ha jól értem, minden oldal elejére be lehet, ill. be kell írni # 683-ban vancha2 által írt kódsort!?

Amúgy köszi a válaszokat.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#689) vancha2 válasza sz.j (#688) üzenetére


vancha2
aktív tag

Mivel nem te írod a kódot, hanem a program, igen, azt írd be amit írtam. Egyébként más doctype-ok is vannak. Hogy milyet használsz, az a dokumentumod típusától függ.
Hogy ha egy jól megszerkesztett oldalt szeretnél csinálni, akkor tanuld meg a tag-eket, és írd te a kódodat, az xhtml szabvány szerint.
A dtd-k: [link]

Remélem, most nem zavartalak össze :U

[Szerkesztve]

(#690) sz.j válasza vancha2 (#689) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mindkettőtöknek köszönöm a hasznos válaszokat.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#691) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Kedves html és css guruk szeretném megtudni, hogy mi a

#menu1 li a {
height: 32px;
voice-family: ''\''}\'''';
voice-family: inherit;
height: 24px;
text-decoration: none;
}

css menürészletben a ''voice-family''. És miért van készer is egymás után.
Én a neten valami olyasmit találtam, hogy Internet Explorer hibájával van összefüggésben.
Várom és köszönöm a hozzászólásokat.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#692) alitak


alitak
senior tag

Milyen charset-et használjak, hogy ť és hasonló betűket megjelenítsen?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#693) vancha2 válasza alitak (#692) üzenetére


vancha2
aktív tag

Nem tudom mire gondolsz, mert csak egy t és egy aposztróf jelenik meg nekünk. A legjobb ha UTF-8-at használsz, az mindenhol jól jelenik meg, és minden böngésző támogatja.

<meta http-equiv=''content-type'' content=''text/html; charset=utf-8'' />

Piadex2! Én még mindig nem tudom a választ de felesleges kétszer leírnod...

(#694) alitak válasza vancha2 (#693) üzenetére


alitak
senior tag

Szláv (konkrétan szlovák) nyelvben használt ty betű: t + ˇ
Megoldódott, azt mondta, hogy elég a t. Legyen így. Bár utf-8 al sem ment.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#695) Hujikolp válasza alitak (#694) üzenetére


Hujikolp
őstag

próbáld meg azzal, ami van a ph-nak: <meta http-equiv=''content-type'' content=''text/html; charset=iso-8859-2'' /> ezzel biztos jó lesz

(#696) alitak válasza Hujikolp (#695) üzenetére


alitak
senior tag

Nem. Nem tudom mért, de nem jeleníti meg.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#697) vancha2 válasza alitak (#696) üzenetére


vancha2
aktív tag

A <meta http-equiv=''content-type'' content=''text/html; charset=iso-8859-2'' /> konkrétan a latin 2-es magyar karakterkészlet, ami nem tartalmazza a szlovák karaktereket. A szlovák karakterkészletnek is van egy ehhez hasonló iso kódja, keress rá a neten. Egyébként amikor az UTF-8-at adod meg, figyelj arra hogy a fájlt ne ANSI-ban, hanem UTF-8-ban mentsd. Hátha úgy működni fog. A karakterkódolások: [link]

(#698) vakondka válasza alitak (#696) üzenetére


vakondka
őstag

Használd az iso-8859-2 kódolást + html entity-ket, itt van egy jó leírás: [link]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#699) vancha2 válasza vakondka (#698) üzenetére


vancha2
aktív tag

Igaz, így is lehet csinálni, csak egy hosszabb szövegnél, ahol mondjuk több száz ilyen betű szerepel, egyenként beírni a karakter entitás kódját...

(#700) vakondka válasza vancha2 (#699) üzenetére


vakondka
őstag

Azért ettől van sokkal egyszerűbb megoldás is, nem úgy gondoltam, hogy írkáld be egyesével az entitásokat... :U

1. statikus szöveg esetén fordíttasd le az eredeti szöveget entitásokra a kódszerkesztő programoddal, szerintem manapság minden kódszerkesztő képes erre.
Én Editplus-t használok, abban kijelölöm a szöveget --> Edit --> HTML -->Ansi to HTML Entitity

vagyis egy kijelölés és egy kattintás az egész ;)

2. adatbázisban tárolod a szöveget.
Ez még jobb, mert a szöveg bevitelénél, mielőtt a formod adatait rögzítenéd az adatbázisba, meghívod rá a htmlentities() függvényt és szépen lefordít mindent amit kell, mielőtt az adatbázisba kerülne a szöveg.

Sok sikert ! :))

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.