Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#301) vati válasza vati (#300) üzenetére


vati
senior tag

hurrá, tag lettem:))

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#302) doc válasza Goose-T (#278) üzenetére


doc
nagyúr

Te is SZIF/SZE müinfó?
igen, de nem fejeztem be (Raffai néni rulez :DDD), de levelezőn azért meg akarom szerezni a diplomát, a cégtől már kaptam is szóbeli ígéretet arra, hogy majd fizetik. ezt be is írhatnám az 'egyéb' rovatba...

(#303) Fejv@dászLány válasza vati (#295) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

inf. = informatikus (fősuli)
angol pedig közép
Megnyugodtál? :F
:P

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#304) Fejv@dászLány válasza rog (#296) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Vatira, (aki közben TAG-gá avanzsált !!!! ), a ''jó indulat'' és ''optimizmus'' mindig jellemző... :DD
De szeretem a hozzászólásait, kicsit szélsőséges ugyan, de kell az is, különben még a végén 1 vélemyényen lennénk... :O :))

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#305) Goose-T válasza doc (#302) üzenetére


Goose-T
veterán

Még én sem fejeztem be, de én nappalin nyomom meló mellett. Nem járok be és kész. Majd csak vizsgázni megyek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#306) Bagoly válasza Fejv@dászLány (#303) üzenetére


Bagoly
senior tag

/OFF
Megnyugodtál?
Most miért kell ironizálni? Szerintem csak megkérdezte, amire kiváncsi volt. Nem szeretnélek megbántani, de nekem se az ugrott be rólad, hogy informatikus lennél (talán azért mert nem láttam még, hogy szakmai fórumokba írnál). Inkább közgazdásznak néztelek eddig.
/ON

Az orvosokról pedig nekem sincs globálisan túl jó véleményem...Persze ez erősen egyénfüggő, de általában azért nem hiszem, hogy olyan iszonyat rosszul élnének. Az egészségünkkel persze törődünk (azzal is, csak ha már baj van): fáj a vakbél már megy is a zseton a dokibácsi zsebébe ''csak meg ne csússzon az a szike, doktor úr!'' címszóval. Az meg, hogy milyen emberek és hogyan tanítanak egy csöpp figyelmet sem kap. Egyenes következménye ennek a látásmódnak a tanárok helyzete és az oktatás minőségének béka segge alá való csúszása. Érdemes megnézni milyen ''tudással'' jönnek ki manapság az emberkék a főiskolákról, egyetemekről. Nem csak egy-egy helyről, országszerte, állami iskolákból is. Na mindegy......ez már egy másik téma lenne.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#307) vati válasza Bagoly (#306) üzenetére


vati
senior tag

/OFF
Fejv@dászlány esetében azért kérdeztem rá, mert 1/ ahogy leírta az minden volt csak nem pontos - fejvadászként biztos tudja, interjún ugranak az ilyesmire 2/ egy másik topikból úgy rémlett, a fősulit estin/levelezőn járja, azon kívül csak kereskedelmi érettségije van

Lezüllő oktatás: azért ez nem (csak) a tanárok alacsony fiztésének a függvénye! Attól hogy jól megemelték a fizukat, nem kezdett el szárnyalni az oktatás színvonala, ugyanazok az emberek ugyanolyan hozzáállással oktatnak. Ehhez valahol hivatástudat kell, akiben nincs meg, a pénztől se lesz.
Én inkább a hibás oktatáspolitikában látom az oktatás lezüllésének okát: kinek volt jó ez a felhígítás, hogy boldog-boldogtalan szerezhet diplomát, nulla felvételi, hogy csak pénzkérdés lett hogy valaki kiseggeljen egy papírt? Amitől a ''régi'' diplomák is elértéktelenednek. Régen, amikor még 100 feletti felvételi ponthatárok voltak komolyabb helyekre, és pusztán az a tény hogy valaki bejutott valami elitebb szakra, egyfajta garanciát jelentett (ha nem is 100%-osat) hogy az illető nem hülye.

Valljuk be NEM KELL ennyi diplomás. Az állások max 10-15%-a igényel valóban diplomás embert - régen, a kemény felvételis rendszerben kb. ennyinek volt esélye felsőfokú végzettséget szerezni. (és nem volt a mostani strukturális munkanélküliség) Aki tudott valami tehetséget is produkálni, nemcsak pénzt. Manapság mivel a ''papír'' nem beszél helyettünk, a pofátlan, nyomulós, nagyarcú, önmarketingben erős, esetleg pénzes, kapcsolatos figurák jutnak automatikusan esélyhez, nem az okosak. Már az iskolákban, egyetemeken is. Ez szvsz a politika bűne.

1990 óta ELTŰNTEK a munkásszármazású gyerekek az egyetemekről! Hirtelen ennyit butult volna ez a réteg?

Én jobban éreztem magamat abban a világban amikor a papír beszélt helyettem. Uff. /On

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#308) Phantom válasza tildy (#280) üzenetére


Phantom
tag

off

Kis billentyűzet??? Mit szóltál volna akkor a ZX-81-hez? :)

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#309) Bagoly válasza vati (#307) üzenetére


Bagoly
senior tag

/OFF
A pénztől nem lesz hivatástudata annak, akinek eddig sem volt, viszont a pénz hiánya képes elnyomni (agyonnyomni) annak a hivatástudattal és tehettséggel megáldott tanárnak a morálját, aki azt látja, hogy a munkáját jobb esetben 'csak'' anyagi szinten, rosszabb esetben semmilyen szinten nem becsülik.
Én magamról tudom, ha az életem is lenne az, amit csinálok, komolyan rontaná a munkához való hozzáállásmat, ha nem lennék anyagilag megbecsülve. (Persze nem csak anyagilag, de anyagilag is.) Nagyon kevés olyan ember van, aki képes jól végezni a munkáját úgy, hogy közben mások le se sz@rják azokat az értékeket amiket ő ezzel létrehozott. Azon kevesekre, akinek teljesen mindegy a pozitív visszacsatolás hiánya, pedig nem lehet építeni az oktatást, mert egyszerűen nincsenek annyian. Azzal egyetértek, hogy a megemelt fizetésektől nem lesz feltétlen jobb az oktatás szinvonala (Sőt, ha jobb lesz, akkor se azonnal), de én azt mondom, hogy a viszonylag magasabb bérek megléte feltétele az oktatás magasabb színvonalra emelésének.
Na most már tényleg ne offoljunk itt. :B
/ON

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#310) Goose-T


Goose-T
veterán

Látom, nem túl jó erre a hangulat...
Remélem az én jó hangulatomat sikerül most a többiekre is átruházni.
Szóval: okt. 15.-tôl pozíciót váltok cégen belül. Egy világméretü multicég termeléstámogatási adatbázis-rendszerének a folyamatos fejlesztésében fogok ezentúl részt venni. Röviden: Visual Basic + SQL meló lesz. 20.-tól megyek ki Ausztriába két hétre training-re.
Fejvadászlány! Szerinted mennyit lehet ezzel keresni? Még nem tárgyaltunk a béremrôl, nem akarom, hogy kiszúrják a szememet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#311) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

srác
22
mezőgazdasági technikus
80-90k netto (nem szakmában dolgozom)
egyéb: 2k kaja, utazás 80%-a, mellette kertészkedem (örökzöldek nevelése, kertépítés stb) kb. 15-20k, számítógépes meló ismerősöknek kb 10k

levelezőn most vagyok elsős a budapesti kertészeti egyetemen

Egyébként nem kell azt hinni hogy az oktatás és a diplomák szinvonalát a magas felvételi ponthatár határozza meg. Pl: kertészeti egyetemen sok éven keresztül 108 pont kellett hogy bekerülhess állami finanszirozáshoz, de költségtérítésesen felvettek 65-70 ponttal. + aki középsuliban jó jegyekkel rendelkezett felvételi nélkül is be tudott kerülni. Tapasztalatom hogy sok helyen megadják a jó jegyet teljesítés nélkül. Több ismerősöm is felvételi nélkül került be és azt mondták hogy ha felvételizniük kellett volna nem biztos hogy lett volna esélyük.

Amúgy kétszer felvételiztem a kertészetire és nem vettek fel ezért kezdtem el levelezőn járni. Ez nem jelenti azt hogy a tudásom kevesebb mint aki nappalin fogja úgyanezt elvégezni. Értek annyira a kertépítéshez (tanulás, munka nagyobb kertépítőkkel, kapcsolatok komoly szakemberekkel stb.) hogy szakmai téren felkészültebb vagyok mint sok 4. és 5. éves tanuló a kertészetin sőt több diplomást is megszorongatok.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#312) Den válasza Goose-T (#310) üzenetére


Den
veterán

Gratula itt is :)

www.simson4t.hu

(#313) Goose-T válasza Den (#312) üzenetére


Goose-T
veterán

Kösz itt is! :B

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#314) Fejv@dászLány válasza Goose-T (#313) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

A válaszhoz egy picit többet kellene tudnom a munkakörről és rólad. Azt látom, hogy külföldi tréning van, multi cégről van szó, de pl milyen nyelvtudást kértek, és milyen szinten kell használni, milyen szintű tapasztalatot kértek, neked mi a tapasztalatod, (gyakorlati évek száma az adatb. fejlesztésben.) Voltak-e előnyként megjelölt kritériumok, és azzal rendelkezel-e.
Ezen kívül: munkaidő, esetleg túlóra? egyébb juttatásról volt-e szó. A projekt milyen státuszban van, hány emberkét állítottak rá és milyen volumenű lesz a tervek szerint a fejlesztés (időben, terjedelemben) Nem mindegy ugye, hogy pl fejlesztesz, projektvezetsz vagy csak dokumentációkat gyártasz, vagy mind a hármat egyszerre. Szóval ''csak'' ennyi, ami így hirtelen eszembe jutott.

Mondjuk 2(!) legalább középfokú nyelvtudással, diplomás (szakirányú természetesen), 3-5 éves _aktív_ tapasztalattal rendelkező adb.fejlesztőnek minimum(!) bruttó 350-400.000.-/hó egy multinál(!),ha semmi egyéb juttatás nincs.
ez nettóba 190-215.000.-
érdemes lenne a céget tudnom, esetleg privibe írd meg, mert nem mindegy (pl más egy Synergon bérszinvonal, vagy IBM)

segítettem vmit?

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#315) Goose-T válasza Fejv@dászLány (#314) üzenetére


Goose-T
veterán

Mail ment...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#316) jeges válasza Fejv@dászLány (#314) üzenetére


jeges
senior tag

''pl más egy Synergon bérszinvonal, vagy IBM''
arra azér' kiváncsi lennék, melyik jobb, esetleg hogy méér' :)
egyszerű üzletpolitika?
egyéb színvonal is van emögött?
esetleg más?

(#317) jeges válasza Goose-T (#315) üzenetére


jeges
senior tag

gratula neked! :)

(#318) Goose-T válasza jeges (#317) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi!!!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#319) #32577792 válasza jss (#1) üzenetére


#32577792
törölt tag

1: ''1'
2: 38

(#320) #32577792 válasza jss (#1) üzenetére


#32577792
törölt tag

ez most a vodagprs miatt volt
akkor még egyszer:

1: ''1''
2: ebben a korban ilyet már nem illik
3: üzletkötő
4: érettségi
5: franciázok
6: 250
7: benne van a 6-osban
8: bárhol

(#322) jeges


jeges
senior tag

off
hál'stennek a cikkeid e hozzászólásodnál magasabb színvonalon mozognak... :U
on

(#325) DrSoul


DrSoul
őstag

Bocs, lehet, hogy én vagyok a tudatlan, de miért nem írnád le? :)
Én nem értem, de komolyan. Hisz mindenki leírta. (Én nem, mert munkát keresek... :DD). A fizetésre gondolok... :D
:F

Mindig az X jelöli a pontot...

(#326) Vénusz


Vénusz
újonc

Egyébként olvastad már a Topic címét?? Mindent leírtál, csak a lényeget nem.
- Akkor meg minek hozzászólni?

(#327) Fejv@dászLány válasza Vénusz (#326) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

''jól megaszondtad''.... :DD
:P :C

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#328) Goose-T válasza Fejv@dászLány (#314) üzenetére


Goose-T
veterán

Hm? Válasz? Valami?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#329) rog válasza Vénusz (#326) üzenetére


rog
addikt

huha.
itt meg mi volt?!
:))

(#330) Goose-T válasza rog (#329) üzenetére


Goose-T
veterán

MLaca belehányt egy komoly topikba, azt hitte, ez nem egy komoly topik. Pedig az lenne...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#331) lesaux válasza Goose-T (#330) üzenetére


lesaux
veterán

Itt asszem júzertörlés lesz. :))

(#332) válasza Fejv@dászLány (#314) üzenetére



senior tag

Synergont nem ismerem, IBM meg nem fizet tul sokat fejlesztőnek. Ott egyedül a sales-nek megy viszonylag jól.

(#333) jeges válasza (#332) üzenetére


jeges
senior tag

salesnek a synergonnál se' megy rosszul :))

(#334) Fejv@dászLány válasza Goose-T (#328) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Szia! Hétfőn válaszoltam már! (munkaidőben szoktam fórumozni :DD )
Megkaptad? Remélem, hogy igen! Ha vki küld nekem mailt, erre a vianovos-címre, amit itt regisztrálta, azt sajna mostanábannem kapom meg. :O De a kimenő műxik. jelezz vissza kérlek, mert akkor elküldöm másik fiókból. :F

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#335) Fejv@dászLány


Fejv@dászLány
csendes tag

Synergonnál még a recepciós gimi érettségivel is nettó 150.000.--et visz haza!
:F IRREÁLISAK a fizetések a többi céghez képest. Rengeteg ember, aki eljön onnan, és az volt az első munkahelye, de még ha nem is az első, - azt hiszi, ez a bérszinvonal van máshol is. Aztán dob egy hátast, amikor hónapokig keresi a munkát, mert nem tetszik neki az ajánlott fizu máshol.
Az IBM ről pedig csak annyit, hogy gyakran minimálbéren dolgozik ott egy-egy informatikus több műszakban, akár SAP területen!!!!! ........no comment.
:(

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#336) Fejv@dászLány


Fejv@dászLány
csendes tag

OFF
Tettem fel új hirdetést nektek, nyitottam egy topikot!
Ez már kifejeztetten IT-s pozíció lenne!!!!
tesztelőt keresünk! :U
ON

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#337) tildy válasza Fejv@dászLány (#336) üzenetére


tildy
nagyúr

Én nem látom...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#338) Goose-T válasza Fejv@dászLány (#334) üzenetére


Goose-T
veterán

Helló. Megkaptam, köszi!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#339) Arius válasza Fejv@dászLány (#334) üzenetére


Arius
aktív tag

Milyen mailre lehet akkor Neked küldeni ahol meg is kapod?
Már írtam kb két hete egyet arra ami az adatlapodon van, de no válasz.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#340) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Hát, ha már valaki felhozta:

Nem: nem bizony
Kor: 23 + 5 nap
Munkakör: piacos, boltos, fémtelepi rakodó, alrendszergazda, munkanélküli
(ebben a sorrendben)
Végzetség: informatikai mérnökasszisztens (akkreditált), szoftverüzemeltető
(tanfolyamos)
Nyelvtudás: angol elég jó, németül annyit, hogy ne lőjenek le, finnül káromkodás,
japánul üdvözlés
Netto fizetés: 0 ft jóideje
Egyéb: utálom ezt az országot
Hely: leginkább a gép előtt

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#341) Fejv@dászLány válasza Warlock_42 (#340) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Úgy tűnik nem tisztult le benned, mit is akarsz dolgozni :F
Nagyon pesszimista vagy! Szerintem ha ezen (hozzáállás) változtatnál és kitűznéd a célod (munkakör), + esetleg a hobbidhoz is az közel áll, szerintem akkor találnál elfogadható állást=lehet szeretni az országot!
(nem szeretem, ha valaki bántja Mo-t, :(((a kormányt lehet, más topikban, bocsi....) ;)

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#342) Fejv@dászLány


Fejv@dászLány
csendes tag

Mindenkinek!
Átírtam a mailcímem a regben! Ha vki azt észlelte, hogy a küldött levelére nem reagáltam az a gagyerák (mailboxos) vianovo lev.rendszer miatt van/volt.
Lécci küldjétek el újra!
Köszi ;)

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#343) Warlock_42 válasza Fejv@dászLány (#341) üzenetére


Warlock_42
senior tag


''Úgy tűnik nem tisztult le benned, mit is akarsz dolgozni ''

Úgy tűnik rosszul fogalmaztam. Nem jókedvemben mentem fémet pakolászni, hanem mert nem volt más. Azt, hogy mi szeretnék lenni már tíz éve tudom, ennyi ideje foglalkozom számítógépekkel. Most annyit változott a helyzet, hogy inkább itt döglök meg (elnézést a kifejezésért) de nem vagyok hajlandó más munkakörben elhelyezkedni, mint amit szeretek/nék csinálni. Főleg miután x emberke akiket én segítettem át a vizsgákon marha jól keres a semmit nem tudásával. Sajnos nekem nem ülnek jó helyen a rokonaim.

''Nagyon pesszimista vagy!''

Sajnos ilyenné tettek az évek. Amikor belecsöppentem ebbe az egészbe még nagymenő szakma volt, ma meg megélni sem tudok belőle.

''lehet szeretni az országot!''

Csak nem nekem. Erről tényleg nem óhajtok vitatkozni, de én az emberek mentalitása miatt nem szeretem. Rengeteg a buta és bunkó ember, a tudás megbecsüléséről meg ne is beszéljünk.

Egyébként eddig kb. tizenöt helyről rugdaltak ki (szépen persze) a nincs diplomája, jogosítványa, kocsija, stb... szövegekkel.




What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#344) Fejv@dászLány válasza Warlock_42 (#343) üzenetére


Fejv@dászLány
csendes tag

Ha Bp-i vagy, akkor keress fel minket, megpróbálunk segíteni!!!!!
Jelentkezz a klubunkba!!!! 225.8875
A klubot ''végigjáró'' álláskeresők általában egy-másfél hónap alatt elhelyezkednek!
(Pedig volt már köztük elég ''extrém eset'' is.)

És én Mországon a földet a tájat a városomat a hazámat értem, nem a buta embereket. De ez elég szubjektív mindenkinél. Tehát tényleg hagyjuk ;)

Nem minden munkaerő-közvetítő fejvadász és nem is minden fejvadász munkaerő-közvetítő...

(#345) Warlock_42 válasza Fejv@dászLány (#344) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Köszönöm, hogy gondoltál rám, de elég messze esek Pesttől.

''extrém eset'' - ez tetszik ;] honnan tudod, még nem is találkoztunk? ;]

Mo: tényleg hagyjuk, nem szólók bele kinek mi a véleménye. Nekem mindegy. De ha kedved van róla beszélgetni nyiss róla topicot.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#346) wrobi


wrobi
tag

No ! Napok óta nincs hozzászólás, pedig ez egy jó kis topik. Igaz, az eredeti témával kapcsolatban egyre kevesebben írnak.
Egy nagyon fontos dologra (ami az adtlapon nincs rajta) remélem már sokan rájöttek: nem mindegy, hogy valaki alkalmazottként írja ki a nettó jövedelmét, vagy vállalkozóként.
Magyar módra:
- alkalmazottként bruttó 300~ az legyen mondjuk nettó 160
- vállalkozóként kapott 300~ az lehet akár nettó 250 is, ha egy jó magyar okoskódóval van dolgunk, sőt ebbe még az áfa elsíbolást bele se vettük, merthogy az úgy szokott lenni, hogy 300+fa.
:))
Nem véletlen, hogy Mo-n a legnagyobb a kisvállalkozások száma ( viszonyítva az alkalmazottakhoz) egész Európában.
Ezt olvastam valahol.
Félreértés ne essék, nem akarok én itt erkölcs csősz lenni. Én is csak azt vallom/fizetem be, amit nem tudok büntetlenül kikerülni.
Amerikában az adóbevételekből már 40-50 éve is tellett spagettiutak építésére ( az űrkutatás, fegyverkezés stb. mellett is ).
Mi úgy döntöttünk, maradunk a kockakőnél.

(#347) wrobi válasza Fejv@dászLány (#344) üzenetére


wrobi
tag

Fejv@dászLány!!
Segítőkészséged kalapemelést érdemel részemről.
:C:C:C

De azért, a ''földet, a tájat, a városomat, a hazámat'' nehéz elképzelni a bele való emberek nélkül. Sajnos...

(#348) Warlock_42 válasza wrobi (#346) üzenetére


Warlock_42
senior tag

Nos nem tudom Te vajon vállalkozó vagy-e, de én (miután akad a családban kiskereskedő) egy picit másképp látom a dolgokat.
Egyrészt az a havi 300 nekem nagyon irreális (legalábbis itt, vidéken) ennyit max. valami nem egészen tiszta üzlettel kereshetsz (ugyebár haszonról beszélünk, nem forgalomról). Másrészt ne feledjük, hogy a vállalkozóra rengeteg olyan dolog hárul ami egy alkalmazottnak eszébe se kell, hogy jusson. Pl: árubeszerzés, jogi ügyek, reklámok intézése, valamint egy könyvelőt sem árt fizetnie. Én a kisvállalkozóktól nem sajnálom azt a pénzt, mert megdolgoznak érte.
Másrészt a költségek miatt mire elér odáig hogy haszon már nem tart messze attól a nettó bértől amit alkalmazottként kapna. Akkor álljunk meg egy szóra, miért is menne valaki vállakozónak, miért vállalná fel ezt a sok plussz dolgot, ugyanazért a pénzért?? Nem véletlen hogy a hasznát úgy egészíti ki, ahogy tudja. És akkor még nem is beszéltünk a kicsiket széttaposó Te**o-ókról és társaikról. Harmadrészt meg ha valamelyik réteget ''fejni'' kell akkor önkormányzati szinten egyből a vállalkozókat szúrják ki.

''Nem véletlen, hogy Mo-n a legnagyobb a kisvállalkozások száma''

Sajnos tényleg nem véletlen, de egy szomorúbb okból. A megszűnő munkahelyek kergetik ugyanis ''kényszervállakozásokba'' az embereket. Meg lehet figyelni, hogy egy bánya vagy akármilyen nagyobb munkahely után hány új kisbolt nyílik (amik aztán a megfelelő tapasztalat hiányában be is zárnak). Mellesleg ezzel nem értem mi bajod. Egyrészt van munkájuk, másrészt az esetek nagy részében munkát adnak további 1-2 embernek. Hogy ezek az emberek nincsenek bejelentve? Talán mert ezt már nem bírja kigazdálkodni a kisvállalkozó. Mégis jobb az alkalmazottnak mint a sorbanállás a munkaügyön.

Szal ez a kisvállalkozósdi korántsem olyan fenékig tejfel mint valamikor, illetve mint kintről látszik.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#349) Vaze


Vaze
őstag

Hali..
egy kicsit lekestem ezt a versengest de aze beirom :U

Nem:Emberke
Kor:20 (nemsoka)
Munkakör:Fagyasztott termekek (kajak) raktarozasa (raklapratetele)
Végzetség:nincs....
Nyelvtudás:Angol
Netto fizetés:Heti (5)napra 500$ azaz majdnem 100 000 er Huf
Egyéb:+1 Busz amivel melozni jarok
Hely:Canada

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#350) Vaze


Vaze
őstag

na most miert tapsol csak annyit irtam a helyhez hogy canada

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.