Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#28751) Jhonny06 válasza tboy93 (#28749) üzenetére


Jhonny06
veterán

Úgy jön ide, hogy te írtad, hogy "akkor inkább üljön otthon, mint hogy nettó 200at keressen" :)

[ Szerkesztve ]

(#28752) 426os válasza bandus (#28748) üzenetére


426os
őstag

Teszek majd egy próbát, köszi

.

(#28753) mobal válasza tboy93 (#28713) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

0 munkatapasztalattal azt várod, hogy legyen a kezdő fizetése millió bruttó? :)

Azért remélem Te sem gondolod komolyan. Mindanyian elkezdtük valahogy, nekem az első teljes állásom fizetése br. 335 ezer forint volt. Szerintem nem a világ vége...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28754) kovsol válasza tboy93 (#28749) üzenetére


kovsol
titán

Én úgy gondolom első munkahely az egy befektetés. Nem ott kell meggazdagodni, de megalapozza a karriert. Szerinted meg inkább üljön otthon, mert nem adnak zsáknyi lóvét.

May the Force be with you!

(#28755) tboy93 válasza mobal (#28753) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hol irtam en millios bruttót? :) Uram bocsa', igen, megmondom oszinten szamitottam egy br 500k kezdo berre 2 diplomaval amikor aldiba raktaroskent 435-ot adnak eppen :D Ezert le ne harapjatok mar a fejem...

(#28756) #41635072 válasza tboy93 (#28755) üzenetére


#41635072
törölt tag

0 tapasztalata van.
Diploma önmagában még nem ér semmit.
Biztos emlékszik még mindenre amit ott tanult. :)
Elmehet aldiba is, csak ott dolgozni is kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#28757) ReFleXx válasza tboy93 (#28755) üzenetére


ReFleXx
addikt

örüljön hogy nem tanar:U

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#28758) cech19960320 válasza tboy93 (#28755) üzenetére


cech19960320
tag

Olyan szakot választott am női körökben divatos csak épp magyarországon nem épp keresett és nem is megbecsült..

(#28759) D1Rect válasza ReFleXx (#28757) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha valaki nem elégedett a munka/jövedelem arányával, az elmúlt években szinte mindenhol tárt karokkal várták.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#28760) section9


section9
őstag

Nagyon "Nem a zsemle kicsi, elvtársak, hanem a pofátok nagy!" vibeok jönnek ezekből a hozzászólásokból. Mégis mit képzel, hogy két diplomával élhető bért mer kérni bárki. :DD

(#28761) savoo válasza D1Rect (#28759) üzenetére


savoo
addikt

A gyerekeket meg majd a kutyák tanítják vagy hogy gondolod?

[ Szerkesztve ]

(#28762) Tapsi válasza #41635072 (#28756) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem a környezetmérnök pont egy olyan szakma, ahol az egyetemen tanult dolgokból egy csomót tudsz hasznosítani. Amúgy nem tudom, hogy mit pampogtok, a bruttó 500 az nettó 330. Az mi? Örök példa öcsém gyári melósként többet keres. Az meg már az ország szégyene, hogy diplomások bére nem éri el ezt a szintet. Nem is csoda, hogy sokan emigrálnak rögtön egyetem után.

(#28763) bandus válasza Tapsi (#28762) üzenetére


bandus
veterán

1: miert kellene fixen elernie minden diplomas bernek a gyari melosok (itt is van kismillio kategoria, szint) beret, palyakezdokent? 2: nyilvan az sem mindegy, hogy egy klimas irodaban, fasza irodahazban ulsz az excel elott, vagy rohangalsz muszakokba lent a termelesben.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28764) Tapsi válasza bandus (#28763) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem kell elérnie. :) Látjuk is az eredményét, a suttyók országává válunk fénysebességgel.

(#28765) Kobe válasza cech19960320 (#28758) üzenetére


Kobe
veterán

Kornyezetmernok mint noi szakma….ROFL
Amikor a Hankook gyar tetejere vagy hasonlo helyekre kell kimaszni zaj meg legszennyezettseg-meresre 20 kilonyi muszerrel a hatadon, meg hajnalban telipakolni a meros buszt es huzni le az orszag masik vegere, ejszakai terhelest merni stb. Tipik noi melo ;]

Egyebkent a br 500 mint gyakornok abszolut irrealis elvaras ra, sokeves tapasztalt ismerosok bere volt ennyi par eve, nem a 0kmes frissenvegzetteke

[ Szerkesztve ]

(#28766) Tapsi válasza Kobe (#28765) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyébként ezek tök vicces beszélgetések lehetnek. Bemegy a frissen végzett MSc-s az interjúra, és közlik vele, hogy oké, holnap lehet kezdeni, bruttó 300 a fizu (nettó 199500 Ft!). Aztán meglátod a BKV busz hátulján, hogy buszsofőrt keresnek nettó 410-ért. Priceless.

(#28767) -Skylake- válasza Kobe (#28765) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Egyebkent a br 500 mint gyakornok abszolut irrealis elvaras ra, sokeves tapasztalt ismerosok bere volt ennyi par eve, nem a 0kmes frissenvegzetteke"

ez is egy nézőpont. MSC-vel a kezemben 500 bruttóért a kanapémról sem állnék fel.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28768) tigrincs20


tigrincs20
csendes tag

Bp-n manapság kb 200 kHUF a létminimum, de az már nagyon alja, de inkább 250. H ha csak szobát bérelsz az rezsivel 100 körül, kaja 70 (nagyon az alja, maganak főzöl és nem túl változatosan és egészségesen) 10 BKV, marad minden másra 20. A "kényelmes" létminimum az inkább 250, de még akkor sem raksz nagyon félre. Magyarán saját lakás, kocsi esélytelen, de műszaki cikk csere, vagy eü probléma megoldása is csak mértékkel....

[ Szerkesztve ]

(#28769) D1Rect válasza savoo (#28761) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha a szülők a különóra költségét befizetnék a magániskolába, akkor olyan minőségű tanárokat lehetne összeszedni akik elvégzik a munkát és nem kell a gyereknek különórára járni.
Mert minden különóra azt jelenti, hogy az iskola nem szolgáltat megfelelő minőségben.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#28770) Kobe válasza Tapsi (#28766) üzenetére


Kobe
veterán

egyrészt buszsofőrből véges számban keresnek embert, másrészt megvan az oka hogy miért fizetnek annyit amennyit, láthatóan nem tolonganak így sem a népek hogy a 40-50 éves, tükörsima abroncsos, klíma nélküli buszokkal csapassák hóban fagyban 45 fokban

Ilyen alapon hozhatjuk a finomítói csőhálózat mosót is, nagyon jól fizető meló, 0 tudást vagy képzettséget igényel. Csak néha a vezérlőben elfelejtik hogy ember van a csőben és ráengedik a forró naftát amíg slaggal vereti a belsejét.
Kockázati felár, na ;]

egyébként szerintem fizetések, bérigények terén nemsokára eljön a pofabefogós időszak és páran megtanulják, hányas is a kabát pontosan, vagy legalábbis ha van egy decensen fizető pozijuk akkor két kézzel kezdenek belekapaszkodni.

@Skylake: ez tipikusan az a fellengzős duma, amit a 2008as válságot maximum tojáshéjjal a seggén látott generáció tol. Lehet nagyvállról tolni, de a szomorú realitás az, hogy 2009-ben 2 db MSC-vel is ha Morgan Stanley szintű cégeknél bruttó 270- br 280-al tudtál kezdeni, már király voltál. Szimplán azért mert 2-300 másik ember pályázott ugyanarra a helyre.
Szép dolog a kanapén üldögélés, de a morál addig tart, amíg egy combos válság közepén a frissdiplomás esetleg még otthon lakik, neadjisten egyik cucializmusban szocializálódott szülőt első körben lapátra teszik, na akkor mondogathatod hogy te a kanapéről sem kelsz fel....
És perpillanat nagyobb a valószínűsége a hasonló világnak, mint mondjuk még 10-20 évig ringathatják magukat álomba a pályakezdők

[ Szerkesztve ]

(#28771) D1Rect válasza tigrincs20 (#28768) üzenetére


D1Rect
félisten

"kaja 70 (nagyon az alja, maganak főzöl és nem túl változatosan és egészségesen)"
Szerintem otthon 1 főre simán ki lehet hozni az egészséges étel alapanyagát 70k-ból.
Persze lehet Bp.-en drágább az alapanyag, de nem hiszem.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#28772) -Skylake- válasza tigrincs20 (#28768) üzenetére


-Skylake-
addikt

"A "kényelmes létminimum az inkább 250,"

jézusom.... a kényelmes létminimum nagyjából nettó (!) 500. ne basszatok már fel, elmész egy CCC-be egy legalja noname szar télibakancsért az 20k , egy valamirevaló értelmes bakancs random boltban 50 ezernél INDUL. utolsó legalja 3x kimosható majd kidobós póló 3ezer forint , egy 10x kimosható élből minőségtelen farmernadrág 10-13k egy hundm-be , egy már akár 1-2 évig is hordható farmer 25-35 ezer forint. milyen 250 , ráadásul bruttó...
250 bruttó az pont ugyan úgy nettó létminimum budapesten mint 380ezer bruttó.
egy pár , fejenként 350-400ezres bruttóval lehet valahol az a szint, ahol már különösebb probléma nélkül cserélhető mondjuk egy ruhadarab , HA az előző tönkremegy. ergó nem azért veszel újat mert ráuntál az előzőre, hanem mert széthordtad és értelemszerűen itt továbbra is a legalja fast-fashionnél tartunk.
én nem tudom itt milyen világban kellene élni, hogy ez tartható legyen, azt meg ne nevezzük már kényelmes létminimumnak, amikor még havi 1 dobozos kóla sem fér bele miközben sétálsz a gellérhegyen , mert 250 burttóval pont itt vagy. dönthetsz, hogy egy doboz kóla , vagy 1 pár új zokni.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28773) Tapsi válasza Kobe (#28770) üzenetére


Tapsi
addikt

Könyörgöm, 2009-óta eltelt 13 év. Ne úgy álljunk már hozzá, hogy ami akkor jó volt, az legyen most is az! Látjuk az eredményét a hazai nyomornak, a piacképes emberek takarodnak ki Nyugatra azonnal. Ez az egész ország tragédiája. Az ide kommentelők fele is garantálom, hogy valami Nyugati országból osztja az észt. :)

(#28774) tigrincs20 válasza D1Rect (#28771) üzenetére


tigrincs20
csendes tag

Egy rántotta (4 db tojás, zöldség hozzá, kis kenyérrel) ~400-500 HUF/étkezés. Húst, gyümölcsöt stb még nem is ettél, lehet kezdeni számolni...

[ Szerkesztve ]

(#28775) tigrincs20 válasza -Skylake- (#28772) üzenetére


tigrincs20
csendes tag

Itt arra gondolt a költő, h nagyon "hadi" módon élsz még 250-ből is...
Igen, a tényleg kényelmes élet az 500 kHUF nettó felett kezdődik

[ Szerkesztve ]

(#28776) -Skylake- válasza tigrincs20 (#28774) üzenetére


-Skylake-
addikt

szerintem legyen inkább 4-500 forint CSAK a tojás (mert annyi) , vágsz bele egy kis hagymát (mert az alá nem tudsz menni semmivel árban) , legyen nagyvonalu leszek 50 forint a hagyma , két vizes kifli 100 forint, két értelmes kifli (valami magos szar) 250-300 forint.

úgyhogy legyen az a fapados rántotta inkább 850/900+ forint , + idő + energia.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28777) tigrincs20 válasza Tapsi (#28773) üzenetére


tigrincs20
csendes tag

Ebben igazad van, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy szvsz olyan munkanélküliség, mint akkor itthon már nem nagyon lesz (köszönhetően azoknak, akik kimentek)

(#28778) -Skylake- válasza tigrincs20 (#28775) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Igen, a tényleg kényelmes élet az 500 kHUF nettó felett kezdődik"

nenenenenene. ilyet nem mondtam. a kényelmes LÉTMINIMUM kezdődik itt. a kényelmes(ebb) élet dimenziókkal odébb kezdődik.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28779) tigrincs20 válasza -Skylake- (#28776) üzenetére


tigrincs20
csendes tag

Szándékosan becsültem alá, hogyha még azt is felszorzod, akkor is a 70-t karcolgatod alulról

(#28780) tigrincs20 válasza -Skylake- (#28778) üzenetére


tigrincs20
csendes tag

Ha nincsenek távlati céljaid akkor azért el lehet lenni 500 kHUf-ból is. Megint más h ha lakás, kocsi, vagy esetleg FIRE van tervben

(#28781) Kobe válasza Tapsi (#28773) üzenetére


Kobe
veterán

Én nem azt írtam, hogy ami forintálisan akkor jó volt, legyen most is ugyanolyan jó.
Hanem hogy majd a piac hozzáigazítja magát a folyamatokhoz. Eddig a veryexperienced frissenvégzett mondogathatta hogy ő fel sem kel a kanapéről, a jövőben várhatóan 2 egyre gyakoribb válasz lesz ezekre a kijelentésekre:
Munkáltató: OK, üldögéljél nyugodtan, amúgyis 30-an állnak sorba a helyedre. Mire emberünk felölti a confused pikachu arcvágást, addigra a munkáltató már alá is írt mással

Család / környezet: hülye vagy fiam, apád / anyád munkanélküli te meg játszod itt a csekonics bárót a kapapén? na takaroggyá' el dolgozni mielőtt kikapcsolják a netet az elmaradt számlák miatt, aztán a hülyeséget sem fogod már hol osztani

(#28782) -Skylake- válasza tigrincs20 (#28780) üzenetére


-Skylake-
addikt

hát ezzel mondjuk egyetértek, ha nem kellene lakhatásért fizetnem, nem lenne tervben család, nem lenne semmiféle távlati cél és elég lenne csak a kanapén meccset nézni a kövi 50 évben, akkor valoban el lehet lenni ebből az összegből. tehát végülis megfejtettük, hogy ha nem akarsz semmire költeni, arra elég 500k is. ez mondjuk igaz :R

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28783) -Skylake- válasza Kobe (#28781) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Munkáltató: OK, üldögéljél nyugodtan, amúgyis 30-an állnak sorba a helyedre. Mire emberünk felölti a confused pikachu arcvágást, addigra a munkáltató már alá is írt mással"

ettől én nagyon nem félnék. kristálytisztán látható trend, hogy nagytömegben egyre idiótább és idiótább mindenki, szerintem 10 év mulva mikor a mostani 1X kiszabadul az iskolából nagyjából ÖLNI fogják egymást a munkáltatók azért a megmaradt 3 emberért, akire rá lehet bízni bármit ami több, mint a "minden óra nulla5kor nyomd meg a piros gombot kérlek".

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28784) Tapsi válasza Kobe (#28781) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyetértek a kollégával. Hatalmas a munkaerőhiány a magas hozzáadott értékű szektorokban, utánpótlás pedig nincs. Igen, az építőipar most megnyekken Magyarországon, és kevesebb segédmunkás kell majd. De ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#28785) tigrincs20 válasza -Skylake- (#28782) üzenetére


tigrincs20
csendes tag

Itt akkor fel is merül a kérdés több szakmánál is, hogy megéri-e kitanulni ennyi pénzért? Hogy ha 8 áltolánossal is ugyan ez megkereshető és hosszabb távon is max a "céltalan" kényelmes élet érhető el.

(#28786) tigrincs20 válasza Tapsi (#28784) üzenetére


tigrincs20
csendes tag

Hozzávenném a vendéglátást is.

(#28787) Tapsi válasza tigrincs20 (#28786) üzenetére


Tapsi
addikt

Ott már eleve akkora munkaerőhiány volt, hogy a felszabaduló embereket azonnal felszívja a piac, ez tuti.

(#28788) Madwe


Madwe
nagyúr

Azért szerintem van különbség egy diplomás, kényelmes irodai (pláne ha home office-os) munka s egy pénztáros, pláne építőipari vagy vendéglátós állás között, bár pl én a filmipart is ide sorolnám.

(#28789) VágniValó


VágniValó
addikt

A kialakult beszélgetés mellé mutatnék egy cikket, igaz Október elején jelent meg, de szerintem nem volt a topikban: [link]
Sok témát értint: Euró/Dollár bérigény, fejlesztők, bootcamp-esek megítélése, üzemeltetők, trendek.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#28790) Jhonny06 válasza section9 (#28760) üzenetére


Jhonny06
veterán

Itt arról volt szó, hogy üljön-e otthon az asszony vs a rosszabbul fizető állás. Én még mindig azt mondom, hogy ha adnak neki nettó 250-et, akkor is sokkal beljebb lesznek a családi költségvetéssel, mintha otthon ülne. De itt nem is a pénz a lényeg, hanem hogy kismamaként telnek az évek és nem szerez semmi tapasztalatot a szakmájában, ez sokkal veszélyesebb, mint a nettó 250k. Ha egyedülálló emberről lenne szó, akkor én is azt mondanám, hogy keressen valami mást, mert ennyiből nem lehet megélni, de 250k bőven megdobja a családi költségvetést, még manapság is. Szerintem itt senkinek nem sikerült értelmeznie az eredeti hsz-t, olyan vita indult meg.

(#28791) Tapsi válasza Jhonny06 (#28790) üzenetére


Tapsi
addikt

A vita egy másik szálon ment, nem erre reflektált. Azt senki sem vitatta, hogy a munkanélküliségnél a 250 is jobb.

Amúgy ez az oka annak, hogy bizonyos szakmák elnőiesednek. Nemrég pörgött a Fb-n egy post, ahol egy gyógypedagógus írta le azt, hogy ő csak azért tud a szakmájában dolgozni, mert van egy IT-s férje, aki eltartja. :)

[ Szerkesztve ]

(#28792) tboy93 válasza Jhonny06 (#28790) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nyilvan nem fog otthon ulni, csak mondjuk ugy, kicsit felkaptam a vizet a piaci trendek miatt.

Nem gondoltam hogy ennyire felkavarom itt az allovizet ezzel a poszttal.

El kell mennie dolgozni, de nem a penz miatt elsődlegesen, hanem a mentalis egeszsege miatt. Nyilvan amennyi megmarad a fizujabol az is mehet a megtakarításba, ami sosem rossz. Neki mar soha nem lesz az elsodleges a munka téma, a gyerekekkel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#28793) section9 válasza Jhonny06 (#28790) üzenetére


section9
őstag

Kivételes helyzetben vagyok, de nekem simán megérne amúgy nettó 250-et, hogy inkább olyasmivel foglalkozzon barátnőm, amit tényleg szeret. Jelenleg masszívan kizsákmányolják, csak a saját lakás és közös kassza miatt tud megélni, de sajnos, mivel ö ennyiért megcsinálja, ezért lehúzza azok bérét is, akik nem ennyire szerencsések. :)

(#28794) Sztenly válasza Tapsi (#28766) üzenetére


Sztenly
tag

Ez beetető szöveg... nem ennyiért keresnek, hanem ennyi az átlagbér náluk a jelenleg ott dolgozottak között.
Vagyis "az egy nap te is elérheted" c. sláger.
Felteszem nem az alapfizuk 8 órás átlagáról van szó, sokkal inkább a pótlékok meg túlórák kellemes mixéből jön össze.
Azért ha br 620-650k adnának kezdőknek sztem gyorsan csődbe menne a BKK.

(#28795) D1Rect válasza VágniValó (#28789) üzenetére


D1Rect
félisten

:R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#28796) cech19960320 válasza Kobe (#28765) üzenetére


cech19960320
tag

Nem azt mondtam hogy női szakma. Azt mondtam hogy a nők körében népszerű..
pl a BME-n az egyik legmagasabb aránya a csajoknak az építész és vegyész szakok után a terméktervező és a környezetmérnöki szakon van a mérnöki vonalon :D

(#28797) Sztenly válasza cech19960320 (#28796) üzenetére


Sztenly
tag

+1

(#28798) mobal válasza tboy93 (#28755) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Google első, 354 és 600 között találtam.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28799) mobal


mobal
MODERÁTOR

Egyébként nem értem az aldis példát. Az egy viszonylag jól fizető munkahely jelenleg.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#28800) Jhonny06 válasza mobal (#28799) üzenetére


Jhonny06
veterán

Asszem az ott kirakott bér is ilyen mindenféle pótlékokkal van kiegészítve, szóval csalóka. Nem mindenki tud/akar boltzárásig (este 10) meg hétvégén dolgozni. De amúgy igen, nem rossz alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.