Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) akasp válasza akasp (#699) üzenetére


akasp
senior tag

UPP, dobjatok már meg egy normális válaszal. gyorsan kell az info, hogy megvegyem 42 vagy 50-ér, nem mindegy :(

(#702) mg105 válasza akasp (#701) üzenetére


mg105
senior tag

egy dock adapter: [link]

(#703) Balage85 válasza mg105 (#702) üzenetére


Balage85
tag

Én ezt nem találtam meg... :)) Késő van.

[Szerkesztve]

(#704) TriackFeri válasza akasp (#697) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Ezt találtam:
A Dock Adapter névű eszköz segítségével pót akku, hordozható tápfeszültéség kabelek, iPod hangszórók és Dock csatlakozós USB/Firewire kábelek is használhatóvá válnak (USB kábelek esetében +5V feszültség szükséges a töltéshez).

(#705) mg105 válasza Balage85 (#703) üzenetére


mg105
senior tag

amúgy erre a dock cuccra én is kiváncsi leszek, eddig ipod minim volt amihez nem járt, de a héten jön meg az új ipodom amihez jár ;) na akkor majd igazi tapasztalat és vélemény is lesz erről a kis szarról ;)

(#706) AloeVera


AloeVera
tag

No akkor egy újabb változat. :) A dock adapter arra jó, hogy az univerzális dokkolóba bele lehessen tenni (jelen esetben) a nanot. Létezik dokkoló direkt nanohoz és minihez is, meg van az univerzális, amibe egy kis műanyag izé ([link]) közbeiktatásával bármelyik mai modell belerakható. Na ez a 3USD értékű (pontosabban árú) izé a dock adapter.

[Szerkesztve]

(#707) akasp válasza AloeVera (#706) üzenetére


akasp
senior tag

Szal nem egy öltő? hanem meg kell hozzá vennem az usb hálóadaptert? :(
hmm. legolcsóbban hol lehet megrendelni, mert pixmania-n naggyon drágának ítélem :F

(#708) AloeVera válasza akasp (#707) üzenetére


AloeVera
tag

Az biztos, hogy nem egy töltő. Ha nem csak számítógépről akarod tölteni, venned kell USB-s (vagy FireWire-es) falitöltőt. A gyári Apple gyakorlatilag mindehol egyformán drága, persze vannak ''utángyártott'' típusok is.

Ui: PÜ ment.

(#709) mg105 válasza AloeVera (#706) üzenetére


mg105
senior tag

akkor a sima ipodhoz miért gyári tartozék ugyan úgy? [link] :F

(#710) akasp


akasp
senior tag

Na pár uj kerdes a nano 2 gb-hoz.
lehet-e veleolyat csinálni, hogy simán felmásolod a fileokat(zenét képet) és tudok allózni a mappák és a filek között és meg tudom -e nyitni ott a zenét ill. képet? van-e benne filecommanderszerűség, amiben meg tudom nézni a fileokat, könyvtárokat?
Mert irtak hogy jár hozzá itunes. remélem, hogy nemcsak ezen lehet rámásolni zenét.

(#711) AloeVera válasza akasp (#710) üzenetére


AloeVera
tag

Volt már erről többször szó itt; a simán felmásolt mp3-akat nem fogja lejátszani. Ahhoz, hogy az iPod saját adatbázisába bekerüljön egy file, mindenképp iTunes vagy más olyan program kell, ami nemcsak felmásolja a file-t, hanem az az adatbázist is update-eli.

(#712) akasp válasza AloeVera (#711) üzenetére


akasp
senior tag

de akkor ha simán felmásolok vmit, akkor mit lehet vele csinálni?? ha pl., egy képet másolok fel?
ja: itunesba lehet mappákat csinálni?

(#713) akasp válasza akasp (#712) üzenetére


akasp
senior tag

UP please. melyiket érdemes venni? a nano 2 gb-osat vagy ezt: [link]

(#714) TriackFeri válasza akasp (#713) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Én inkább iPodot vennék mint egy iPod koppintást

(#715) mg105 válasza akasp (#713) üzenetére


mg105
senior tag

még egy voks az ipod mellett... hozzá lehet szokni az iTuneshoz

(#716) akasp válasza mg105 (#715) üzenetére


akasp
senior tag

de akkor képeket, mappákat hogy tok rárakni? meg nemmegy benne az,hogy felmásolom a zenét és lejácca? meg a képet??
azért néztem a koppincsot, mert azon meg lehet azt csinálni, hogy felmasolod a mappát és simán lejátszaa zenét, képet.

(#717) mg105 válasza akasp (#716) üzenetére


mg105
senior tag

jaja ez az egyike az ipod nagyon kevés hülyeségének/hátrányának
az itunesban tudsz albumokat csinálni meg minden szal olyan mintha total commander vagy intéző helyett azzal másolnád fel

[Szerkesztve]

(#718) rumos14 válasza akasp (#716) üzenetére


rumos14
nagyúr

az ipod nem könvytárak, hanem előadók, albumok, stílusok alapján kategorizálja a zenéidet. ha rendesen és konziszensen vannak kitöltve az id3 tagjeid, nem lesz gondod, de olyanokra is oda kell figyelni, hogy Guns n' Roses és Guns 'n Roses nem ugyanaz.

rengeteg lejátszó könyvtárak alapján rendszerez, amire te is gondolsz, és vannak jóval minőségibbek is, mint a szörnyű ipod klónok sőt akár mint maga az ipod ;] nézz be pl. a generál mp3 topikba. persze ha az ipod dizájn és életérzés :DDD mozgat meg, az más tészta.

(#719) akasp válasza rumos14 (#718) üzenetére


akasp
senior tag

egy a lényeg: itunesba pl. csinálok egy playlistet, amin mindenféle, válogatás van. akkor azt fel tudom-e másolni rá?
Jaés képeket hogy lehet rámásolni, úgy, hogy meg is tudjam nézni?

(#720) rumos14 válasza akasp (#719) üzenetére


rumos14
nagyúr

jaja biztos fel tudod másolni.
képeket is ájtúnsszal tudsz másolni, az a lényege az egésznek, hogy szépen leméretezi a képeidet a nano képernyőjének felbontására, mert gondolom erősen kifektetné egy 5 megapixeles kép.

(#721) mg105 válasza akasp (#719) üzenetére


mg105
senior tag

annyi playlistet teszel fel amennyit akarsz, sőt itunes nélkül is lehet késziteni őket és elmenteni (itunessal meg átnevezed ha akarod)

(#722) Balage85


Balage85
tag

50ezer alatt a 4gb-os 2.generációs Ipod ára... Meg az U3 is.

(#723) AloeVera válasza Balage85 (#722) üzenetére


AloeVera
tag

Hol?

(#724) Balage85 válasza AloeVera (#723) üzenetére


Balage85
tag

[link]

Múlthéten még 65 ezer volt itt, az apple boltban asszem még mindig annyi.
Az 1. generációs itt mondjuk drágább.

(#725) Pho3bus


Pho3bus
tag

hali!!megmondaná valaki,h mivel érdemes ipodot tisztitani,illetve karcokat eltüntetni?mert most vettem egyet és enyhén piszkos/ill karcos!!

(#726) #72042496 válasza AloeVera (#711) üzenetére


#72042496
törölt tag

Számomra egyvalami még mindig nem világos ezzel kapcsolatban:
Ha USB porton simán csatlakoztatom egy számítógépre, amelyre nincs feltelepítve az iTunes, attól még másolhatok rá fileokat? Végsősoron kiválthatom vele a racket?

[Szerkesztve]

(#727) Balage85 válasza #72042496 (#726) üzenetére


Balage85
tag

Pontosan. :)) Csak azt nem látja a menüben.

(#728) #72042496 válasza Balage85 (#727) üzenetére


#72042496
törölt tag

Állat! :D :R
Már csak pénz kelene...sok-sok pénz. :O

(#729) AloeVera válasza #72042496 (#726) üzenetére


AloeVera
tag

Másolhatsz. Windows alatt USB Mass Storage Device-ként látszik.

Szerk: megelőztek. :)

[Szerkesztve]

(#730)



tag

Hu szevasztok:)
most gondolkodok egy Ipod vásárláson őő a legújjabbakon ami most így 30 - 80 GB körűl mozognak szal a mostani legjobbak elvileg tudtommal..
de pár kérdésre sztem csak itt fogok tőletek választ kapni.
Pl ha most megveszem x összegér:D akkor pl simán letom rajta játszani a netről letöltött filmeimet? avidvix bármilyen formátum ...
ha átkomvertálom???
szal lényegében nem csak erről az itunsos baromságról tudom majd pénzé megvenni .

hanem az én kis letöltött bármimet rátom tenni és azt ő simán lejátsza ha átkonvertálom.??

köszi előre is a válaszokat

Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

(#731) fotel válasza (#730) üzenetére


fotel
aktív tag

Röviden: igen. Konvertálással menni fog.

Egyébként elég egyszer feltenni a kérdést, ha az normálisan meg van fogalmazva.

(#732) mg105 válasza (#730) üzenetére


mg105
senior tag

nagyon sok féle audio formátumot lejátszik (bizonyosokat, mint pl wma-t, átalakít az iTunes), filmből pedig a .mp4-et és a .mov-ot játsza le, szal az avikat ill. DVD-ket külső programokkal ebbe kell átkonvertálnod. képből ugyancsak elég sokat ismer, de azokat az iTunes alakitja méretre.

(#733) mate01 válasza mg105 (#732) üzenetére


mate01
csendes tag

vajon feliratokat tud kezelni az ipod?

(#734) rumos14 válasza mate01 (#733) üzenetére


rumos14
nagyúr

feliratfile-t nem, kénytelen leszel beleégetni a filmbe. sok türelmet hozzá.

(#735) red^bull


red^bull
csendes tag

sziasztok nekem az ipod video hoz kéne egy olyan prorgam amivel a video kat olyan formátumra tudom hozni amit az ipodon is le tudna játszni

(#736) Razor1 válasza red^bull (#735) üzenetére


Razor1
aktív tag

ez pl egy elég kulturált progi pont erre kifejlesztve: [link]

(#737) TriackFeri válasza .:GoliBali:. (#662) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Eladó a 20gigás iPod vinyó, írj ha még érdekel.

(#738) red^bull


red^bull
csendes tag

razor 1

te is ezt a progithasználod amúgy ?

(#739) red^bull válasza Razor1 (#736) üzenetére


red^bull
csendes tag

amúgy köszi a linket majd fel teszem de azért egy kis segítséget adjatok hozzá mert már vagy 20 programot szedtem le és egyik se működött

szal mond el kérlek hogy működik a segítségeteket előre is köszönöm

(#740) Razor1 válasza red^bull (#739) üzenetére


Razor1
aktív tag

nekem nincs video ipodom, csak kipróbáltam ezt a progit. pofonegyszerű használni, csak megnyitod a video-t amit konvertálni akarsz, a setupban meg beállítod milyen minőségű legyen a végeredmény. még súg is, hány mega lesz az új file az adott beállításokkal.

(#741) red^bull válasza Razor1 (#740) üzenetére


red^bull
csendes tag

jól van de akkor ez tudja azokat a formátumokat létrehozni amiket az ipod lejátszik nem ?? és a hang a képhez képes nem csúszik, vagy valami ilyesemi??? meg egy teljes videót át lehet vele nyomni vagy csak egy bizonyos percet mert nekem volt egy olyan progim ami csak 5 percet tudot meg csinálni és annyi

(#742) rumos14 válasza red^bull (#735) üzenetére


rumos14
nagyúr

xilisoft video converter-ben is van iPod profil.

(#743) red^bull


red^bull
csendes tag

van itt valakinek tapasztalata ipod video val ??? kérem segítsen nekem plz

segítségeteket előre is köszönöm

(#744) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni az Ipod tulajoktól, hogy
- Valóban minőségi hangja van egy Ipodnak egy ''mezei empé3'' lejátszóhoz képest?
- Milyet ajánlanátok, hogyha csak és kizárólag zenét szeretnék hallgatni rajta, tehát se a kép se a videók nem érdekelnek.

előre is köszi :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#745) red^bull válasza sasa311 (#744) üzenetére


red^bull
csendes tag

hello
nekem egy ipod video van :D de én meg vagyok a sajátommal elégedve elég szépen szól meg minden sztem tisztább mint egy mezei mp3
ha csak zenét akkarsz hallgatni akkor sztem nano t vegyél az meg felelő erre a célre
shuffle t nem tudom nekem nem jönn be hogy nincs rajta kijelző :(
de gondold meg a sztem a nano t vegyél haveromnak is az van és meg van vele elégedve

(#746) rumos14 válasza sasa311 (#744) üzenetére


rumos14
nagyúr

szerintem gondolkodhatsz nem iPod kategóriában is...

(#747) Huggyos


Huggyos
tag

Akarok venni mp3 as lejatszot, de nem igazan ertek hozzajuk, remelem tud valaki segiteni.
Eddig a legjobban az Apple iPod nano Black tetszik, de ugy olvastam itt a tesztben hogy nem elemes, hanem toltogetos. Viszont tudom hogy van olyan mp3 as lejatszo amit csak szamitogeprol lehet tolteni, ugye nem ez?
Ha igen akkor tudtok ajanlani valami mas hasonlo jo kinezetu es jo minosegu AA vagy AAA ceruzaelemmel mukodo mp3-as lejatszot?
Koszonom a segitseget.

(#748) rumos14 válasza Huggyos (#747) üzenetére


rumos14
nagyúr

számítógépről, vagy opcionálisan megvásárolható hálózati töltő segítségével tölthető.
ajánlom az iAudio lejátszókat, ill. az itteni mp3-as topikot.

(#749) Razor1


Razor1
aktív tag

Az iPodon 1 év 3 hónap után visszaadta a lelkét a teremtőnek. A gari lejárta utáni hónapban kezdett gyengélkedni, gyakran fagyott, többször kellett restore-t csinálni, ami azért 40 gigányi cuccnál sok idő. Hétvégén végleg beadta a kulcsot, amint rádugtam a PC-re egyből fagyott, restore után meg se hang se kép és elég hülye hangon kerepel a vinyó, mintha akadna. Javítani ugye nem lehet, mert egy szervízalkatrész az egész. Hát nem mondom, hogy nagyon boldog lennék, azért egy 130.000 forintos cucctól többet várna az ember, pláne h high-end terméknek van kikiálltva. Ezek után erősen elgondolkozom, hogy merjek-e beruházni egy újabba.

(#750) red^bull válasza Razor1 (#749) üzenetére


red^bull
csendes tag

hát nem tom van benne valami nekem először van ipodom
mikor megvettem azután már rá kéthétre beszart az akkuja most van egy csere darabom eddig nem volt vele gondom remélem tovább bírja mint 1 év mert azért nem olcsó dolog ez az ipod :((( :(( nektek milyen problémátok volt eddig ipodotokkal ???

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.