Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Mer ilyen még úgysenincs. :DDD

Komolyra fordítva a szót, ha valakinek van 4. generációs 20, vagy 40 GB-os iPod lejátszója, igazán kisegíthetne néhány infóval. (Van a menüben egy-két dolog, ami nem tiszta, illetve a felvétellel sem vagyok kibékülve.)

(#2) divot válasza divot (#1) üzenetére


divot
veterán

Khmm... :F

(#3) MoP_FX 57 válasza divot (#1) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Khmm.....mán ez is megnyilt? :D

(#4) divot válasza MoP_FX 57 (#3) üzenetére


divot
veterán

Meg. És amint az látszik, én fogom osztani az észt saját magamnak. :DDD

De tényleg örülnék egy-két hasznos tanácsnak, de nem hogy itt, hanem még a Mac fórumon sem kaptam értelmes választ. :(

[Szerkesztve]

(#5) MoP_FX 57 válasza divot (#4) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Mire vagy kivancsi,talan meg az en harmadik generaciosommal is tudnek segiteni.

(#6) divot válasza MoP_FX 57 (#5) üzenetére


divot
veterán

Leginkább arra, hogy vajon lehet-e javítani az iTalk felvételi minőségén, mert én nem találok erre lehetőséget, viszont ez így sovánka.
Illetve van a menü-beállításoknál olyan pont, hogy: Sound Check. Na azt pld. nem tom, hogy mire jó :F

(#7) MoP_FX 57 válasza divot (#6) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Bocsi, utana is neztem interneten de en se teleltam semmit. :(

(#8) MoP_FX 57 válasza divot (#6) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Azert ezt erdemes vegigfutnod:Bővebben: link

(#9) divot válasza MoP_FX 57 (#8) üzenetére


divot
veterán

Ez jó, csak én nem tanultam angolt. :(

(#10) divot válasza divot (#9) üzenetére


divot
veterán

A Sound Check-re közben rájöttem: az iTunes program az összes mp3-t azonos hangerőre írja át. Kifejezetten hasznos szolgáltatás.

(#11) MoP_FX 57 válasza divot (#10) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na ilyenem nekem is van.Kossz az infot.

(#12) Minike28


Minike28
tag

Tolem kerdezhetsz irjal mail! De nagyon jo kis cucc megeri meg venni! Nekem Minim van nagyon
szeretem!

MSI K8N Neo2 Platinum, AMD64 3200+, Corsair 500Mhz 2x512MB, ASUS V9999 Ultra (6800 Ultra), Plextor PX712A DVD-RW, Plextor PX116A DVD-ROM, Seagate 160GB SATA, Maxtor 160GB SATA, Silentmaxx ST-11 case, Silentmaxx 450W, innovatek watercooling system.

(#13) divot válasza Minike28 (#12) üzenetére


divot
veterán

A iTalk neked is ratyi minőséget produkál? No és lehet rajta javítani?

(#14) divot válasza divot (#13) üzenetére


divot
veterán

Az új firmware sokat lendített az ügyön.

(#15) Caesarion


Caesarion
aktív tag

Nekem még egy anno ''régi'' 10G-os iPodom van.. de a fülesét le akarom cserélni egy Sennheiser HD200-V1 -re, ami 64 Ohm-os impedanciát produkál.
fülesről: Bővebben: link
Vajon bírni fogja az ipodom? mármint mi a legrosszabb ami megtörténhet....? nem hajtja meg? ez a topic állt a legközelebb a kérdéshez, új témát nem akartam emiatt nyitni..

bocs hogy kicsit OFFoltam

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#16) Tangerine válasza Caesarion (#15) üzenetére


Tangerine
senior tag

- hát kicsit furán néznének, ha ebben kimész az utcára
- lehet(valószínűleg), túl halkan fog szólni

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#17) neumanki


neumanki
tag

sziasztok

megjött az ipodom!!! és amikor anyuék dolgoztak, én tök véletlenül rátaláltam,és kipróbálgattam kicsit :)

hát ennek tényleg le van szabályozva a hangja, egy sennheiser mx-400-as fülessel 100%-on volt élvezhető :(((((((((((( Mondjuk akkor már azért jó volt, de örültem volna, ha ezt nem 100-on tudja csak. Mindenesetre sehol sincs az a 30mW+30mW, amiről tesztoldalakon áradkoznak...

Egyébként király :) szép a hangja nagyon és még mindig gyönyörű :)

valaki tudja, h ebből az iTunes music store-ból nem lehetnek gondok? nagyon szép, h egyezteti a szerverével, h ez milyen album, csak tudom, h közben azt is egyezteti-e, h legális-e :) Tűzfallal aszhem letiltottam az iTunest, de ugyse zavartatta magát.

A szoftverfrissítéssel lehetnek gondok, meg érdemes egyáltalán,vagy csak hülyeségeket frissítenek benne? mert szép ez az eredeti szoftverfrissítés, meg hogy szól, de mióta megprobáltam a siemens s55-s mobilom gyári kábellel és siemens német oldaláról letöltött progival frissíteni, és féluton ugygondolta, h akkor pá, azóta nem merek ilyeneket csinálni...

(#18) neumanki


neumanki
tag

Tényleg Divot!

Ilyen iSkin2-t (macbolt.hu) is vettél hozzá? ha igen, akkor szerinted megéri venni?

Én azt olvastam az eredeti tokjáról, h pont az a vacak csiptető karcolja össze, meg nem is tetszik, mert nem lehet azt a csiptetőt levenni róla...

(#19) neumanki


neumanki
tag

ja igen!

megint Divothoz! :)

milyen az iTalk? érdemes megvenni? írnál róla részletesebben? ugy tudom lehet hozzá külső mikrofont csatlakoztatni, úgy nem probáltad? mp3 tud felvenni, vagy csak wav-ba? milyenek a beállítási lehetőségei? csak széltében olyan, mint az iPod, vagy vastagságra is annyi?

[Szerkesztve]

(#20) neumanki


neumanki
tag

divot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

válaszolj légyszi :'(

(#21) zlaboncz válasza neumanki (#17) üzenetére


zlaboncz
tag

A Music Store-ból nem lehet gond, mert nálunk nem elérhető. :(
Az iTunes meg - hivatalosan legalábbis - nem egyeztet a szerverrel semmit, az a te dolgod, hogy a saját meglévő CD-idet használod-e vagy sem, ha beraksz egy CD-t, akkor beolvassa és kész. (Nekem ki van engedve a netre, hogy a szám címeket beazonosíthassa, és úgy tűnik, hogy valóban csak ilyen adatforgalmat generál. Persze ettől még kavarhat, de szerintem nem igazán érdeke, hanem az az érdeke, hogy menj és vásárolj az Store-ban. Már ha lehetne nálunk...)

ZooLee

(#22) neumanki


neumanki
tag

Forever Ipod

Bevállaltam a hangszabályozás feltörését. ÉS IGEN, SIKERÜLT!!!!! GoPod nevü nagyszerű program, klikk és már ki is szedte. 90-95%-on meghajtja nagyon kellemesen apu sennheiser hd590-esét, pedig azt ilyen hordozható kütyük csak elég halkan tudják megszólaltatni. Sennheiser Mx400 fülessel 80%-tól betorzított a jobb oldali. Bár furcsáltam, mert nem mondanám, h fájt a hangosságtól már a fülem, de mégis elkezdett valamit vibrálni, vagy mi :) Lényeg, h most hangosabb :)

MÁSIK VISZONT! ki tudja, hogyan lehet azt, h rákötöm gépre aztán valami miatt bekapcsol az ipod, viszont hiába kapcsolom ki, nem vált át cserélhető adattározóra. Az iPodban van valami menüpont, h átváltson és felismerje a gép? mert ha csak kikapcsolom, akkor tölt tovább és kész :( Néha úgy indul el, h nem kapcsol be, és akkor cserélhetőként felismeri, de be-ki kapcs után megint nem. Nem értem hoyg van. Tudna valaki segíteni?

(#23) divot válasza neumanki (#19) üzenetére


divot
veterán

iTalkot nem érdemes venni, mert gyönge minôségben rögzít. Ha mindenáron szükséged van
egyre, akkor vedd meg az enyémet, egyszer használtam. :) Wav-ba rögzít. :(

Egyébként ha halknak találod az mp3-kat, akkor az iTunes programban jelöld ki valamennyit, és
hangosíts föl ôket a csúszkával. Én toltam rajtuk két pücöknyit, és nincs élô ember, aki maxon
el bírná viselni.

(#24) neumanki


neumanki
tag

forever iPod 2!

frissítettem a szoftver, és megint feltörtem. Most még hangosabb :D :D :D :D a régi pana fülesebbel 75%nál már fáj :D

eddig egy rossz dolgot vettem észre az uj szoftverben, h eq menünél kivül nem mutatatja, h mi van beállítva, csak belül.

iTalknak külső mikrofonnal is szar a hangja? Milyen beállítosat lehet vele csinálni?

Mennyiért adnád el?

(#25) neumanki válasza divot (#23) üzenetére


neumanki
tag

milyen csúszkával hol? mondjuk már nem érdekes, de legaláb tudjam használni ezt az itune-t :)

(#26) divot válasza neumanki (#25) üzenetére


divot
veterán

Az iTunesban amikor az mp3 fájl tulajdonságait változtatod (get info), akkor az Options menüpontban találsz olyat, hogy volume adjustment. Ott tudsz halkítani, hangosítani.

(#27) neumanki válasza divot (#23) üzenetére


neumanki
tag

divot!

iTalknak külső mikrofonnal is szar a hangja? Milyen beállítosat lehet vele csinálni? Mennyiért adnád el?

iSkint vettél az ipod-odhoz?

(#28) divot válasza neumanki (#27) üzenetére


divot
veterán

Külső mikrofonnal nem próbáltam, csak a sajátjával, szóval passz. Mivel két hetes, és egyszer használtam, nettó-10%-ért viheted. iSkint nem vettem.

(#29) yanika


yanika
csendes tag

Vennék iPod minit:C:C:C! kb 30e Ftért.

d_benko@citromail.hu

A világon háromféle ember van: 1. aki tud számolni, 2. aki nem tud, és 3...

(#30) neumanki


neumanki
tag

haha, de édes :)) hát akkor vegyél :)

(#31) yanika válasza neumanki (#30) üzenetére


yanika
csendes tag

Miért? :(((
Egy kicsit karcos, kb fél éves iPod mini többet nem ér. Legalábbis nekem...

A világon háromféle ember van: 1. aki tud számolni, 2. aki nem tud, és 3...

(#32) Razor1 válasza yanika (#31) üzenetére


Razor1
aktív tag

Hát lehet h a tulajnak azért többet ér fél év után (mikor 70akármennyiért vette) :DD

(#33) divot válasza yanika (#31) üzenetére


divot
veterán

:D

(#34) yanika


yanika
csendes tag

A tulajnak igen, de tudod mikor használtan adod el a cuccokat akkor az ár az eredeti felére csökken...:((:))

A világon háromféle ember van: 1. aki tud számolni, 2. aki nem tud, és 3...

(#35) Tangerine válasza yanika (#34) üzenetére


Tangerine
senior tag

A számítógépalkatrészek nagy részénél igaz.

Ja, vennék bármilyen típusú (kissé karcos) féléves autót az eredeti ár feléért. Na jó max 1 éves is lehet ::DD

Szóval ha újonnan 70(?) rugó, akkor 30-ért max. lopottat kaphatsz szerintem.
Vagy a nyulat akarod kiugrasztani a bokorból?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#36) divot válasza Tangerine (#35) üzenetére


divot
veterán

Én 40-ért jutottam hozzá egy bontatlanhoz, de ez nyeremény volt, és nagyon gyorsan lecsaptam rá. Előtte ugyanilyen nyeremény miniért 55-t kértek, és el is vitték se perc alatt.

(#37) Tangerine válasza divot (#36) üzenetére


Tangerine
senior tag

No akkor karcold meg kissé, és már el is adhatod yanikának. :DDD

Komolyra fordítva. A nyeremény az egy más dolog, így tényleg jóval áron alul lehet hozzá jutni vadiúj cuccokhoz. Egy haver pl. egy új Mitsubishi Karizmát vett pár éve áron alul, az is nyeremény volt. A gazdinak sürgős volt a pénz, meg szerintem annyira örül a nyertes, hogy úgy érzi, hogy még áron alul is bőven jól járt, vagy nem is tudja, hogy mennyi a reális ára, vagy egyáltalán nincs rá szüksége.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#38) Razor1 válasza yanika (#34) üzenetére


Razor1
aktív tag

Persze, de nem fél év alatt, ráadásul ez nem is a fele.

(#39) emelon


emelon
csendes tag

Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#40) neumanki


neumanki
tag

sziasztok!

segítsetek, nagy bajban vagyok. Elmult karácsony, megkapni ipod, bedugni gép, gondoltam rázuzom az itune-ra az mp3 könyvtáram azt szépen strukturáltan felrakja. Dehát nem :S hanem csak szerzők, meg minden féle baromság szerint tudja, dehát az eléggé hiányos. Nem lehet ennek az iTune-nak megmondani mégis valahogy h itt ez a könyvtárstruktúra és így legyen szíves felrakni az iPodra?

(#41) neumanki


neumanki
tag

sziasztok!

mért van az, h ha bedugom az ipodom, akkor elindul az iTune, és ha bezárom, úgy, h total commanderbe nem vagyok az ipodon, mint cserélhető meghajtó
akkor eltünteni, és nem tudom visszahozni, csak ha kihuzom bedugom. Erre nincs valami megoldás? meg h az itune ne indulj el magától?

Ja, nem tudom ki vette észre, de az xp-nél jobb alul megjelenik 1 kis vacak usb menü, és ott lehet állítani, h olyan módba akarod, h azonnal ki lehessen huzni, vagy olyanba,h nem, viszont gyorsabb. Utobbira átkapcsolok, akkor usb-n 4 mega helyett 12 megával írt :D :D :D :D

(#42) neumanki


neumanki
tag

szép dolog ez az eject ipod az iTunesba, de ha ki tudja szedni, akkor nincs valami gomb, amivel vissza is tudja fűzni a fájlrendszerre?

(#43) Razor1 válasza neumanki (#41) üzenetére


Razor1
aktív tag

Az faca, csak nehogy kihúzd mikor ír :DD

(#44) neumanki


neumanki
tag

úgy érzem, mintha ez az eject itunes futna le, amikor kilépek az iTunes-ból, tehát az lenne a kérdésem:

1, hogy lehet megcsinálni, h az iTunes ne induljon el alapból, ha bedugom az ipod-ot
2, hogy lehet megmondani az iTunesnak, h ha kilépek, akkor nem kell kikapcsolni a gép számára az ipodot

(#45) neumanki


neumanki
tag

aszhem ezekre rájöttem. Ha belépek az itunes-ba, és ott felismeri az ipod-om, akkor ott azon jobb klikket nyomva meg lehet nyitni valami iPod options-t, és abban van az is, h elindítsa-e az itunes-t, meg az is, hogy felismerje e merevlemeznek.


Viszont a könyvtáras problémám még mindig meg van. Oké szép dolog, h ha rendesen meg vannak a tage-k szerkeztve, akkor szépen beosztja magát az ipod-on, de pl én nem csak előadónként szeretném csoportosítani. Hanem pl vannak a megasztáros cd-m (válogatás, szabó lesli, oláh iboly....), és ezek na csak így külön jelenjenek meg előadónként, hanem, h legyen egy megasztár könyvtár, és abba legyenek. Ezt meg lehet csinálni? Pláne ez vegyes könyvtárnál rossz, mert az még tag alapján se tudja beosztani.

(#46) Razor1 válasza neumanki (#45) üzenetére


Razor1
aktív tag

erre valók a playlistek...

(#47) Razor1 válasza neumanki (#45) üzenetére


Razor1
aktív tag

de még playlist se kell, elég ha úgy van tagelve h az album címe ugyanaz mindegyik számnál, és akkor majd album szerint keresed meg, ennyi

(#48) neumanki


neumanki
tag

nem értesz, nem ez a gondom. Most szépen albumok szerint vannak. De én azt akarom, h több könyvtár szerint is legyen csoportosítva....

(#49) divot válasza neumanki (#48) üzenetére


divot
veterán

Nincs könyvtárszerkezet. Az iTunies okos, kényelmes progi, szerkeszd meg az mp3-kat. Én is ezt csináltam, néhány óra alatt megvagy az egésszel, és akkor már többé nem kell ezzel foglalkoznod.

(#50) Razor1 válasza divot (#49) üzenetére


Razor1
aktív tag

Ja, először elég nagy meló, de megéri. Aztán már csak az újakkal kell foglalkozni, az meg nem olyan nagy kaland.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  iPod topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.