Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Lauda válasza Gubek-Einste (#20550) üzenetére


Lauda
félisten

Jo nagy marhasagnak tartom ezt szetszedni. Itt csak invitel teszteket talalni, ott meg egyben minden, en biztos nem fogom keresgelni az invitelt abban a kupacban. Tovabbra is ide fogom ezt postolni. Ha valaki illetekes szovateszi, akkor pedig nem teszek tobbet ilyet kozze es kesz.

Ki talalta ki ezt megint?

[ Szerkesztve ]

(#20552) #41133696 válasza Lauda (#20551) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az egyik itteni fórumozó indítványozta, mert mobilinternetről (is) olvassa a fórumot, és fogy az adatkerete, mert a gyorsítótárat egy applikáció, elmondása alapján mindig törli azt, csak az a beszélgetés törölve lett innen.

Egyébként én sem teszek már be ide pont ezért sebesség és kábelmodemértékeket mutató képeket. Véleményem nekem is van a dologról, de inkább megtartom magamnak...

[ Szerkesztve ]

(#20553) Lauda válasza #41133696 (#20552) üzenetére


Lauda
félisten

Gyonyoru. Ha tudom, hogy tele van ezzel a topik, akkor mobilrol nem olvasom es kesz. De hogy emiatt szetverni egy mukodo rendszert....

A topikban nincs feltuntetve, hogy nem lehet ide ilyet postolni, addig nem foglalkozom vele.

Koszi!

(#20554) #41133696 válasza Lauda (#20553) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg ha a mobilinternetes bemegy az új topicba, és 200 hozzászólás jelenik meg egyszerre, mert úgy van neki beállítva, akkor fog csak megcsappanni a keret, amikor kb mindegyik hozzászólás képekkel lesz tele. Mondjuk én ott sem vagyok igazán aktív.

(#20555) frovery válasza Lauda (#20553) üzenetére


frovery
senior tag

Viszont más szempontból meg jobb ha nem csak az adatokat látod, hanem mondjuk infókat. Nagyon sokan tévednek erre, akik csak érdeklődnek, infót szeretnének, esetleg problémájuk van. Visszaolvasni lehetetlen, mert mást sem látni oldalakon keresztül, csak a sebesség teszteket. Ez nagyon sok embert nem érdekel, csak menjen a neteés telefonja.

Szerintem is ez jobb megoldás, mert a fanatikus sebesség tesztelők linkelhetik oda a napi aktualitást. :K ;)

(#20556) Lauda válasza frovery (#20555) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, nincs ezzel gond, szerinted igy a jobb, szerintem meg az volt a jobb, hogy az invitelesek ide postolgattak. Engem nem erdekel a digisek sebtesztje, a digist meg az enyem nem valoszinu.

De koztes megoldasnak az megfelelne szerintem, hogy aki sebessegtesztet szeretne postolni, az csak linkelje es nem kepkent illessze, igy a mobilosok sem problemazhatnak rajt.

Mondjuk ezek utan mar nem sok kedvem az egeszhez. Azert postolgattam ezeket, mert van itt egy tarsasag, akit ez erdekel, en nem fogok egy tok idegen topikba postolgatni ilyeneket, inkabb hagyom az egeszet a francba.

[ Szerkesztve ]

(#20557) btz válasza Lauda (#20551) üzenetére


btz
addikt

Nekem tetszik, hogy van egy ilyen új topic, pont el is kezdtem hasznalni, mivel pont most adódott olyan helyzet, hogy nagymérvű változás ált be a vonali adataimban, a Telekom vezetékes topicot nem akarom ezzel zavarni, de ide én is fel tudom rakni a vonali értékeimről készült napi vagy heti preentscreeneket, ha kell akkor belinkelhetem a saját hszeimet abból a topicból a T topicba, akár időintervallum szinten is ki lehet emelni egy egy napló bejegyzést, így akit érdekel, egyben láthatja a vonali paramétereim változását (és csak azt más hszemet nem folyik bele), így talán könnyebben kaphatok segítséget is az ügyemben.
Én látom ennek a rendszerk az előnyeit is, én használója leszek a topicnak, lehet hogy nem minden nap rögzítem bele a vonali paramétereket, de jó lesz egyhelyen tudni, remélem nem zárják be.

ⓑⓣⓩ

(#20558) kigyi_23 válasza Lauda (#20556) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én pont ennyit kértem, hogy ne mindegyik tesztet direktben szúrja be aki ide posztol hanem linkelje és majd az aki akarja megnézi. Nem kell ebből akkora problémát csinálni, de valaki szólt egy modinak és ő különszedte a topicot ehhez a részéhez semmi közöm. A vita pedig felesleges arról, hogy miért kell minden nap többször is belinkelni az értékeket amik alig változnak napról napra szinte ugyanolyanok és miért nem jó csak a link.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#20559) arkone válasza taki01 (#20543) üzenetére


arkone
aktív tag

Levélben MB/s? :)

(#20560) taki01 válasza arkone (#20559) üzenetére


taki01
őstag

:DD

Lehet hogy majd reklamálok hogy nekem 15/0,9 MByte-ot kell adniuk mert a levélben ez van. :C

Szerintem így elég jó áron van a telefon+internetem. Mondjuk a telefont nem is használom. Lassan már ingyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20561) taki01 válasza taki01 (#20543) üzenetére


taki01
őstag

Még kötbért is fizetnek :DD

[ Szerkesztve ]

(#20562) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Ez a döntés nem csak a mobilnetesekről szól, sőt, róluk szólt a legkevésbé. Ellenben az ilyen jelszintek és sebességtesztek posztolgatásának semmi értelme, ez legfeljebb a szomszédságban előfizetni szándékozóknak nyújthat némi támpontot, adhat információt, azonban a város, vagy netán az ország másik végén lévőknek teljesen irreleváns, hogy egy adott végponton, hogy működik a szolgáltatás, az semmilyen fokú garanciát vagy választ nem nyújt arra nézve, hogy nála mi várható, vagy éppen most miért nem jó. Még havonta 1x, ahogyan változik az időjárás, azt mondanám oké, de mindezt akár naponta többször ismételni abszolút értelmetlen volt. Ez egyébként nem egy friss keletű probléma, már akkoriban aktuális volt, mikor én Topikgazda voltam itt, több megkeresést kaptam privátban, amikor nagyon megszaporodtak az ilyen jellegű posztok, hogy tegyünk ellene valamit, mert elvesznek a köz számára is hasznos infók a sok jelszint között. Mivel most ismét felfokozódott kissé a vita a témában, így a leválasztás mellett döntöttünk, ami egyébként jobb felül a téma tudnivalókba is jelezve van, illetve itt a topikban is ki lett hirdetve egy kiemelt hsz-ben, de ha ez nem lenne elég, a Topikgazda is tud róla. Ha valakinek nem felel meg a közös topik, akkor javaslom egy logoszféra téma nyitását, ahol másoktól nem zavartatva, kedvére posztolhatja ezeket, sőt bármi mást is amit csak szeretne.

Azzal természetesen továbbra sincs semmi probléma, ha valakinek műszaki gondjai vannak, és a kérdése megválaszolásához szükséges a jelszintek ismerete, ilyen esetben azok továbbra is jöhetnek ide, ha viszont valaki csak saját kedvtelésére, vagy egy szűk kör rendszeres informálására posztolgatja azokat, azt a jövőben a másik topikba tegye. Ez az ország egyik legnagyobb internetszolgáltatójának a topikja, így nem ~5 ember jelszintjeiről kell szóljon. Nem kell tehát úgy felfogni ezt, hogy most néhány panaszos kedvének eleget téve elrontottuk másik néhány ember játékát, egyszerűen csak mivel ezek olyan információk, amik a nagyközönség számára semmitmondóak, nem ide valók.

(#20563) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem várt helyeken bukkant fel a Wi-Fi Fon

Érdekes kérdés lehet olyan Invitel előfizetőknek, akik Telekom területen használják a szolgáltatást.

(#20564) kabelmania27 válasza taki01 (#20560) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

3190Ft-os havidíj elfogadható, nekem a 6/1 4363,83Ft
Szerencsés helyzetben vagy hogy 10Mbitnél gyorsabb letöltési sebesség elérhető nálad, van ahol max 1-5-10Mbit érhető el.
Intruder2k5: Az a kérdés, hogy ügyfél kérésére kikapcsolható-e.

[ Szerkesztve ]

(#20565) btz válasza Intruder2k5 (#20563) üzenetére


btz
addikt

Nyilván felment a firmware arra a HGW-re , ami a hotspotot szolgáltás képes és elkezdte sugározni az ssidt. Nem olyan meglepő ez szerintem.

ⓑⓣⓩ

(#20566) taki01 válasza kabelmania27 (#20564) üzenetére


taki01
őstag

E hónapban nem is kell fizessek semmit mert a kötbér és csomagváltás miatt az egyenlegem -364 Ft lett.

(#20567) kabelmania27 válasza taki01 (#20566) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper :)
Sebesség azóta is stabil 12Mbit?

(#20568) taki01 válasza kabelmania27 (#20567) üzenetére


taki01
őstag

Igen

[ Szerkesztve ]

(#20569) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#20564) üzenetére

Az a kérdés, hogy ügyfél kérésére kikapcsolható-e.
Természetesen, ugyan úgy mint a UPC-nál a Wi-Free esetén ezzel a saját jogosultságról is le kell mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20570) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#20569) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.
taki01: Szuper. Maradsz ebben a csomagban?

[ Szerkesztve ]

(#20571) taki01 válasza kabelmania27 (#20570) üzenetére


taki01
őstag

Igen.

(#20572) btz válasza kabelmania27 (#20564) üzenetére


btz
addikt

Olyan érzésem van mintha múlt évtized beli hozzászólásokat olvasnék, pedig 2016. Lehangol ez a helyzetkép. :(

ⓑⓣⓩ

(#20573) #41133696 válasza headhunter (#20512) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ma érkezett meg.

(#20574) icetheman válasza kabelmania27 (#20457) üzenetére


icetheman
tag

A fejlemény az ,hogy minden nap újrakapcsolódik még midig a héten pl 22:30 kor pontban.Na mind1, de napközbe stabil.

(#20575) M@Db0Y válasza icetheman (#20574) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

A napi 1 újracsalakozás ADSL-nél teljesen normális, nem kikerülhető dolog! Ha felkelsz hajnalban vagy amikor általában nem használod a neted és újraindítod a modemet meg a routert akkor elvileg onnan fogja számolni a 24 órát.

(#20576) kabelmania27 válasza icetheman (#20574) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyszeri bontás szerintem normális, azt tudod csinálni amit M@Db0Y írt.
btz: Docsis2-es rendszert már mindenhol d3-ra kellene cserélni, de akkor mit szóljanak az ADSL-esek.
headhunter: Nekem is megjött.
taki01: Okés.

[ Szerkesztve ]

(#20577) headhunter válasza #41133696 (#20573) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam tegnap este már fent volta díjneten, de ma kaptam e-mailt tőlük.

Kifizettem, kb. 21-22-én lesz az Invitel oldalán 0Ft az egyenleg. :DDD

(6 nap alatt került a díjnetre)

(#20578) #41133696 válasza headhunter (#20577) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja Dínetneknek nyitottam egy saját topicot :K

http://prohardver.hu/tema/dijnet/friss.html

A két szolgáltató, nálam alig több mint egy óra különbséggel küldte ki a számlát a díjnetre :)

(#20579) kabelmania27 válasza #41133696 (#20578) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Díjnettel kapcsolatos kérdések nemcsak Inviteles hanem más szolgáltató előfizetőit is érinthetik ezért szerintem jó ötlet az új topik, Inviteles topik szemponjából az új téma előnye kevesebb off hsz.

[ Szerkesztve ]

(#20580) taki01


taki01
őstag

Keresgéltem de nem találtam olyan diagramot amin a adsl vagy vdsl feltöltés lenne feltüntetve távolság alapján. Ha valaki tud ilyen diagramot akkor azt ossza meg velem is.

(#20581) kabelmania27 válasza taki01 (#20580) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ADSL-es wikipédiás cikkben megtalálható ez a diagram, dchard által írt cikkben pedig megtalálható a részletes ismertetés.

(#20582) Intruder2k5 válasza taki01 (#20580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem nagyon lehet ilyet találni, amit sikerült is most, az is elég semmit mondó, lévén a grafikon távolságot ábrázoló tengelye nincs beskálázva, így csak következtetni lehet az értékekre. Mondjuk ADSL esetében elég egyenesnek látszik a vonal.

kabelmania27, az a letöltést ábrázolja, azzal tele van a net, de a kérdés most a feltöltés volt.

(#20583) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#20582) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ó elnéztem. :D
taki01: Sajnos csak ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#20584) taki01 válasza Intruder2k5 (#20582) üzenetére


taki01
őstag

Azért köszönöm. Letöltési grafikonból Dunát lehetne rekeszteni de feltöltésiből én is csak ezt a skálázatlan grafikont találtam.

(#20585) celgene121


celgene121
csendes tag

Üdv.

Telekomnál vagyok.
Körülnéztem az Invitel oldalán és láttam hogy van külön olyan opció az címemnél hogy Telekom-os ügyfélként új net szolgáltatás igénybevétele (5 és 10 Mbit).
Míg a Telekom oldalán a ha megadom címemet már nem is ír ki számomra elérhető csomagot.

Valami csere történt és lemaradtam valamiről ?

Telekom-nál a 10Mbit-ből jó ha 6,9 jön és már a 10 is egy downgrade.
Invitel-nél jobb lenne esetleg ?

Köszi.

(#20586) taki01 válasza celgene121 (#20585) üzenetére


taki01
őstag

Semmivel nem jobb mert ugyanazon a hálózaton jönne mint a mostani.

[ Szerkesztve ]

(#20587) Intruder2k5 válasza taki01 (#20586) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, ugyanúgy megkapná az SNR lock-ot mint most, és vélhetően most is amiatt 6,9Mbps a sebessége, később is ennyi lenne. Az ilyen vegyes szolgáltatás csak nyűg, nekem anno kábelnetem volt hasonló felállásban, ha gond volt vele, az internetszolgáltatóm és a hálózat tulajdonosa csak egymásra mutogattak. A netszolgáltató nem tudott mit tenni, mint a hibabejelentésem után értesítette a hálózat tulajdonosát a problémáról, majd vártunk a javításra. Én viszont közvetlenül nekik nem jelenthettem be internet hibát, lévén ők nem szolgáltattak internetet. Pedig a ktv előfizetésem is tőlük volt, ugyanazon a koaxon, de akkor sem... Én ezt azóta senkinek sem ajánlom, ha van más megoldás is.

[ Szerkesztve ]

(#20588) tepenzed válasza Intruder2k5 (#20587) üzenetére


tepenzed
őstag

és ti elfogadjátok, hogy nem azt kapjátok, amiért fizettek? Értem én, hogy a garantált megvan meg minden, de azért csesszék már meg, ilyenkor ha nem bírják biztosítani a csomag sebességét, akkor arányosítsák hozzá a havidíjat is

Én már akkor is beszólnék, ha fél mbit-el kevesebb jönne, de szerencséjük van, 60 mbit net 75-ön jön, úgyhogy panaszra nincs okom

(#20589) Intruder2k5 válasza tepenzed (#20588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem fogadtam volna el, de itt nem erről volt szó, esetemben akkor nem állandó sebességprobléma volt a gond, hanem csak egy-két alkalomszerű hiba. Ilyen sebességproblémám később volt, amikor a névleges 768K/s feltöltés helyett csak 3-400at kaptam az akkori kábelneten, de akkor már csak egy szolgáltatóm volt, viszont ekkor váltottam is Invitel-re. Igaz ott DSL-en még kevesebb volt, de legalább árban jobban jártam, és ami járt az meg is volt. Aztán persze később visszaelőzött a kábelnet, így pár éve megint nem vagyok Inviteles, épp ezért ezzel nem is akarom szétoffolni a topikot, csak erre a kettősségre reagálva leírtam a tapasztalataimat, hogy szerintem nem érdemes ilyenbe belemenni.

Ha valahol nincs alternatíva, akkor nehéz ugrálni, és ezt tudják a szolgáltatók is.

[ Szerkesztve ]

(#20590) taki01 válasza tepenzed (#20588) üzenetére


taki01
őstag

Nem, ezért is fizetek fel annyit mint amennyibe a szolgáltatás kerül. Pár hszel visszább.

[ Szerkesztve ]

(#20591) btz válasza taki01 (#20584) üzenetére


btz
addikt

Én már kezdek abban is kételkedni számít e egyáltalán a távolság. Vagy legalábbis abban, hogy az lenne a leges legfontosabb tényező, és ha az meg van akkor számíthatunk is arra az értékre, amit a grafikon mutat.
28 mbit/s volt a max feltöltésem vdsl2-vel, és ez 10 mbit/s-re esett vissza.
A távolság természetesen ugyan az, kb 500 méter a dslamtól.
Szóval a grafikon és az elméleti érték egy dolog, de a valóság néha teljesen mást mutat mint a statisztika.

ⓑⓣⓩ

(#20592) btz válasza tepenzed (#20588) üzenetére


btz
addikt

Mikor ez a fent említett vonalam leromlott és már nem tudta nyújtani az 50 mbites csomagot, simán lelépett volna a technikus 25/6 szinkron sebesség mellett, ha nem lennék úgymond "tudatos" ebben a témában, akkor most fizethetném továbbra is az 50 megabites csomagot, ha engem nem érdekelne, akkor őket sem. Persze betelefonáltam, hogy akkor lépjünk vissza egyel kisebb csomagra, mert ez így nem hepy. Így váltottam vissza 30/5-re, de ha nem vagyok otthon a témában akkor b...nak rá, szajkóznák a garantált minimum szöveget.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#20593) #41133696 válasza celgene121 (#20585) üzenetére


#41133696
törölt tag

Anno nekem úgy volt, hogy 2003-2011 között matáv területen volt Invitel ADSL-em. Ha hiba volt, hívtam az Invitelt, mert ugye náluk lehetett csak jelenteni, és ők meg azonnal zavarták a matávos szerelőket hibát elhárítani. Működött a dolog, de ez még az az időszak volt, amikor ugye nem alvállalkozók végezték a szerelést, és a karbantartást, hanem a szerelők matávos kocsival, és matávos ruhával járták a várost. Most pedig Invitel kábelnetem van :K

(#20594) taki01 válasza btz (#20591) üzenetére


taki01
őstag

Én Kb 2000 métre vagyok a dslam-től és bent az invitel ügyfélszolgálatán a területi mérnök mondta hogy nem lehet itt 5Mb-nél többet kiadni. Na most meg ki van maxolva az adsl vonalam Kb 12,5Mb-re. Az elején én bent az invitelbe az ügyintézőnél kötöttem az ebet a karóhoz amikor 5Mb-es netem volt hogy ezen menne a 10Mb-es is. Az ügyintéző azt mondta hogy olyat se látni aki azért reklamál mert többet bír a vonalja mint ami elérhető. Rá egy hónapra bent az ügyfélszolgálaton sikerült csomagot váltani úgy hogy mondtam az ügyintézőnek hogy rögzítse be a csomagot max lemondom 14 napon belül ha szakadozik. Ez a 15Mb-es csomag meg úgy jött össze hogy a neten láttam hogy valamiért elérhető és egyből hívtam az ügyfélszolgálatot és mondtam hogy szeretném ezt és az ügyintéző meg berögzítette. Bár kételkedtem hogy engedélyezik de amint látható engedték. Ez a történet kb 1 év alatt zajlódott le.

[ Szerkesztve ]

(#20595) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Ma 6x hívott bennünket az invitel hűséghosszabbítással kapcsolatban, már kezd átmenni a dolog zaklatásba. Eddig csak Augusztusban hívtak, hogy októberben lejár a hűség hosszabbítsunk erre most már hívogatnak áprilisban, be vannak ezek rezelve rendesen, hogy lelépnek az ügyfelek.....

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#20596) tepenzed válasza kigyi_23 (#20595) üzenetére


tepenzed
őstag

nincsenek ezek berezelve, akkor nem ennyiért adnák a csomagokat, egyszerűen kell az ügyintézőknek a bónusz :D

(#20597) icetheman válasza kigyi_23 (#20595) üzenetére


icetheman
tag

hát ha kialkudsz sok szolgáltatást bagóért... akkor megérné:D

(#20598) kigyi_23 válasza icetheman (#20597) üzenetére


kigyi_23
addikt

Csak nincs sok szolgáltatás :D Itt még D2-es rendszer van 15/3-as net és analóg tv :D Annyiért amennyit ér nem adnák amennyiért meg igen annyit nincs értelme érte kiadni. Kihúzom a hűség végéig és megnézem mit ad az optika ami itt figyel a ház előtt már. Áh tényleg most jut eszembe 15/2-re változna a net is, ha aláírok loool még kevesebbet is kapnék :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#20599) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Nálunk egy Zyxel STB 2102 HD box van amit a szolgáltató adott mikor bekökötték az iptv-t.
Namármost ez a készülék a sírba tesz.Lassú és buta.

Megoldható hogy lecseréljem egy jobb eszközre én saját magam vagy mindenféleképpen kell hozzá egy szerelő akit a szolgáltató kiküld hogy "beregisztrálja"?

Ami muternak van motorola készülék sokkal jobb pedig mi később köttettük be és ezt a szart adták hozzá. :U

Ha bemegyek a helyi kirendeltségre azzal az indokkal hogy kérem a stb cseréjét mert lassú és buta a készülék amit 1,5 éve adtak,jól kiröhögnek? Vagy számít nekik ennyit az előfizető?

Üdv:Viktor

(#20600) icetheman válasza Viktoár (#20599) üzenetére


icetheman
tag

Szerintem jelentsd be hibára, és hogy cseréljék ki, kimegy a szerelő visz magával egy újat, felháborodva mutatod a panaszod ,hogy ez így nem szolgáltatás. És ki fogja cserélni ha nem egy kőbunkót küldenek. szvsz
Én ezt csinálnám

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.