Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) bopeti98 válasza #41133696 (#592) üzenetére


bopeti98
őstag

Egy kicsit túlbonyolítod a dolgokat.
Azt például nem értem, hogy minek T-s IPTV az Inviteles DVB-C mellé? Mármint oké, hogy így olcsóbb a telefon, de nem annyival, mint amennyit az IPTV rárak pluszba a havidíjra.

(#602) #41133696 válasza #41133696 (#600) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ami még egyébként piszkál, az a tegnap felvetett HD minőség összehasonlítás. De most minek mondanám mamámnak, meg minek növelném a számláját, ha egyszer megkapja az Inviteltől is azokat a csatornákat. A TV-t is azért rendeltük meg, mert így olcsóbb a Telefon új hang hoppában, meg az M3 benne van az alapcsomagban - azaz az Invitelnél a 3 generációnak meg vannak számlálva a címünkön a napjai - meg igen, akkor legyen már tartalék TV Neki. Telefonra meg azért, mert ugye 5-6 K elment néha mobilszámok hívására, meg amikor 8 órás kiesés volt akkor az a telefont is érintette. A Telekom HGW nálunk az APC Back-UPS ES 550G-GR-en lesz, és így ha nem több órás EON szünet jön, akkor a HGW áramellátása is folyamatos.

(#601) bopeti98: Két oka van.

1. Ő akarta így, mert az Invitelt nem nagyon szívlelte. Nem győztem hallgatni, hogy a Telefon rossz (drága), sokszor elérhetetlen, a TV-vel sem volt elégedett, mert egyrészt 6 hónapig az analógot nézte, ami elég borzasztó minőségben ment, másrészt sokszor volt, hogy hívnom kellett az Invitelt, mert gond volt a DKTV-vel.
Ráadásul korábban SAT TV volt, most IPTV lesz, tehát a DVB-C azon előnye, ami adott volt a SAT TV-vel szemben, hogy viharban is volt tévé, az ennél is adva lesz.

2. Minden szentnek maga felé hajlik a keze... Így 6 hónap múlva megint tudok venni kedvezményes eszközöket. Anyum MT ügyfélazonosítóján pl a az LG 32LF632V TV ketyeg :D Szóval az foglalt :DDD

+1
3. Mamám visszakapja a régi számát.

[ Szerkesztve ]

(#603) Gubek-Einste válasza #41133696 (#600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam ez a helyzet Telekom fronton:

Fejlesztés itt nem hinném, hogy lesz, bár felesleges is lenne, UPC és Digi mellett labdába se rúghatna a T.
Az egyik lakónak az épületben kint van a T-s parabola antenna az erkélyen de a netet szinte biztosan nem tőlük veszi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#604) #41133696 válasza #41133696 (#600) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#603) Gubek-Einste: Anyumnál ugyanez a helyzet. Olyanoknak megteszi, akik csak Facebookoznak Skypeolnak, emaileznek, SD-ben Youtube-oznak IPTV mellett.

Ott a Telekom a kedvezményes árral (3 szolgáltatásra speciális kedvezmény), kedvezményes készülékvásárlással tud versenyben maradni. UPC-nél DIGI-nél ez utóbbira nincs mód. Plusz az új Hang Hoppá, ami nekünk is lesz ezen a címen is 5000 perc erejéig havonta minden hazai mobilszolgáltató számát ingyenesen hívhatóvá teszi.

[ Szerkesztve ]

(#605) #41133696 válasza Gubek-Einste (#603) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként nem vagyok teljesen biztos, hogy elérhető fejlesztés keretében az 50-es csomag a címemen.

Példa, amikor nálam elérhető tényleges sávszélességnél nagyobbra kaptam ajánlatot:

honlapon keresztül

SMS-ben

Persze, lehet, hogy fejlesztettek. Eltelt 1,5 év azóta, mióta ezen a címemen Invitel van.

(#606) #41133696


#41133696
törölt tag

Amikor megjön a T-s szerelő rögtön ezt fogja látni.

Ebben az a jó, hogy én nem szerelem le, ők nem szerelik le... eladni nem lehet (a mérete miatt sem) , szóval marad a helyén. :DDD

Megrendelésnél nem is ajánlotta fel a SAT TV-t mint lehetőség.

Egy előnye lett volna, nem kellett volna szerelni. A Telefon meg a szobámban van, jó, hogy a kábelvezető-csatornázást megcsináltam, és nem számoltam fel a rézdrótot 2015 áprilisa óta :) Úgy voltam vele, hogy tartaléknak ha véletlen úgy alakul, akkor már ki van építve. Így alakult, és a HGW-ig ki is van építve. Majd a HGW-től kell a TV-ig, ami ugye korábban pont a SAT TV miatt nem volt megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

(#607) kisapa válasza Gubek-Einste (#603) üzenetére


kisapa
senior tag

Sajnos nálam is ugyanez a helyzet. Azzal a különbséggel,hogy se UPC se Digi csak Invitel van.

(#608) #41133696 válasza #41133696 (#606) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most még az is eszembe jutott, hogy ha úgyis az én szobámban lesz megint a HGW, akkor ide is jó lenne egy STB, és ha kiesik az Invitel órákra (amire a UPC terjeszkedés miatt reális esély is van, ha áram marad az utcában) akkor simán lehetne azon tévézni tovább. Csak ugye a második STB az 870 Ft. Viszont azon maradna az RTL klub, mert Invitel esetében ha lesz rá mód le lesz mondva a két csatorna.

(#609) berbatov2


berbatov2
senior tag

Udv!
Mezokovesden van normalis szolgaltato ( nem adsl)? Kicsit problemas mobilrol keresgelni.
Elore is koszi!

(#610) Lauda válasza berbatov2 (#609) üzenetére


Lauda
félisten

invitel 1288/1443, telekom 1412, lh com kft. (Mezőkövesd, Alkotmány út. 4-6 | Telefon: +36 49 311 488, +36 36 200 600, +36 70 451 33 68 | Ügyfélfogadás: H-P 9-17 óráig.)

[ Szerkesztve ]

(#611) #41133696 válasza #41133696 (#600) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mai ISP (regionális) összehasonlítás alapcsomagok esetén*:

*Regionális, mert bár országos szolgáltatókról van szó, de az árképzésük olyan, hogy nemhogy városonként de még azon belül is akár utcánként, sőt akár az utcákon belül oldalanként is eltérő árakon kínálják a szolgáltatásaikat.

Az árak Berettyóújfalura érvényesek és jelenlegi állapotokat tükröznek:

Invitel:

A 100 Mbps-os ED3 Internetet és a 94 tévécsatornás DVB-C (DKTV) TV szolgáltatást valamint magában a telefonszolgáltatást nyújtó csomag 11890 Ft/ hó.
Az első CA modul ingyenes (lenne), de csak akkor ha az volt előbb, és nem az STB.
tehát erre rájön esetemben: 2*690 Ft a 2 db CA modulért, + 590 Ft az STB-ért. Korábban volt Start Max 1200 Ft-ért (korlátlan vezetékes hívás opció), illetve + 590 Ft-ért mobil 15 opció. Igazából az első dominó vagy ha úgy tetszik a leggyengébb láncszem az benne, hogy nincs korlátlan, vagy legalább pár száz percig havonta fix havidíjért hívható mobil opció. A mobil 15-nek a havidíja fix, e csupán ennyit jelent, hogy percenként 15 Ft-ra csökkenti a mobilhívások díját. Ez így nálunk, 3000-6000 Ft pluszt jelentett.
Pont ezért lett megrendelve a második Telekom szolgáltatás is, de immáron erre a címre.
Így az Invitel Start Max, Mobil 15, 3 Generáció (ami csak az M3 miatt volt megrendelve és a Telekom már az alapcsomagban is benne tartja) le lett mondva, az Invitel számlát nem kevéssel csökkentve. Egészen pontosan 2180 Ft-tal.

Az Invitelnél még hátrány az, hogy előszeretettel árulnak úgy komplett csomagokat, hogy nem lehet tudni, mennyi is a TV illetve mennyibe kerül maga az Internet. Előny, hogy van CA modul, és gyorsabb az Internet is itt a városban, mint a Telekomnál.

No akkor egyszer van tehát 11890 Ft + 590 Ft + 690 +690 = 13860 Ft
A telefonszám megmaradt és annak a havidíja 0 Ft

Van HBO, de havi 4156 Ft-os áron :Y

Telekom

A Telekomnál is vannak csomagajánlatok, de ott nem csinálnak belőle titkot, hogy mennyibe kerülnek az egyes komponensek, sőt idővel az ember tovább kedvezményeket is kaphat, félév elteltével, lehet rendelni kamatmentes részletre, nem ritkán teljes áron nézve is a szolgáltató engedményt biztosít (Példa az első Nexus 7 táblagépemet, a telekomtól 48250 Ft-ért vásároltam, akkor amikor mindenhol 80K volt az ára az országban), aztán van külön aranyszintű és platinaszintű ügyfél minősítés is újabb kedvezményekkel.

A Telekom a városban xDSL hálózaton keresztül szolgáltat, ez azt jelenti, hogy jobb esetben VDSL2 kevésbé jó esetben ADSL2+ kapcsolaton keresztül csatlakozik a szolgáltatói HGW az Internetre. SAT TV-t újonnan már nem kötnek be (nem kár érte), helyette van IPTV. Ennek viszont a technológiai sajátosságaiból kifolyólag van egy hátránya az Invitel féle DVB-C-s megoldással szemben, mégpedig az, hogy ez elvesz a sávszélességből SD Stream esetében 3-6 Mbps/stream, HD esetében 8-12 Mbps / Stream.

Nos nézzük az ajánlatot:
Itt most szétbontom két részre, mert az egyik az lesz ami egyelőre nekünk van a másik pedig az, amelyik a maxi csomag.

1. Lakótelepi lakás:

10 Mbps a maximum elérhető sávszélesség 2700 Ft a havidíj elvileg de a lényeg, hogy nekünk speciális csomagunk van, ami azt jelenti, hogy a fentebbi képen látható szolgáltatás nekünk összesen bruttó 9996 Ft.

Ehhez tartozik az ingyenesen használható TV GO előfizetés, amit itthon is használok az inviteles infrastruktúrán, illetve az igen kedvezményes HBO Max Pak, ami 1890 Ft és tartalmazza az HBO GO szolgáltatást is.

Telekomnál csak STB használatára van lehetőség a városban, az első STB ingyenes. Nálunk a lakótelepen van még egy STB az + 870 Ft.

Tehát az alapszolgáltatások díja: 9996 Ft 2 db STB-szal. 5000 perc havi lebeszélhetőséggel mely minden belföldi NEM emelt díjas vezetékes és mobiltelefonszámra érvényes.

A szüleimnek ez megfelelő megoldás, mert Facebookoznak, böngésznek, Skype-olnak, Youtube Streamet néznek SD-ben, és CRT TV-ket használnak.

2. Eset, az én címem:
Itt miután az Invitel lassan 1 és 1/4 éve jelen van, a Telekom megszűnt létezni. Most tehát új lappal indulunk, majd kapunk egy ideiglenes számot, és utána igényeljük vissza a régit. Telekom Internet nem is lesz magában, csak IPTV, és új hang hoppá plusz.

IPTV Alap csomag Havi díj: 4.700Ft
IPTV Speciális II. kedvezmény Havi díjkedvezmény: -800Ft
2 éves határozott idõtartam kedvezménye (hûségkedvezmény) Havi díjkedvezmény: -1.300Ft
Elsõ vevõegység
Telepítés Egyszeri díj: 1.990Ft
Telepítési díjkedvezmény
Telepítési díj kedvezmény Egyszeri díjkedvezmény: -1.990Ft
IPTV havidíj promóció Havi díj: 1.490Ft (első két hónapban)
Hoppá Plusz: 3150 Ft
Tehát : 3150 + 1950 = 5100 Ft.
Ha rendelnék hozzá 50 Mbps-os Internetet akkor az + 4425 Ft lenne, tehát összesen: 9525 Ft ha pedig az IPTV alapot IPTV Családi+HD díjcsomagra változtatnánk, akkor ( 4125 Ft/hó) + 2175 Ft-ot kellene ráfizetni, tehát összesen: 11700 Ft Plusz erre jönne még két STB 870 Ft / hó / db áron = 13440 Ft.

Tehát jelenleg látható, hogy a két szolgáltató árban nagyjából ugyanott van:
Invitel: 13860 Ft
Telekom: 13440 Ft

Invitelnél nincs olyan Streaming szolgáltatás mint amilyen a TV GO, de helyette van CA modul használati lehetőség, ami példának okáért készülékenként - 1 távirányító, és az áramszámlára is jó hatással van, és nem vesz le a sávszélességből sem. HBO GO helyett FilmBox Live van olcsón 690 Ft/-hóért
Invitelnél 100/8 Mbps-ot kapunk a pénzünkért

Telekomnál van TV GO, sok adóval, és olcsó HBO GO, ugyanakkor az STB-k fogyasztanak áramot, és készülékenként +1 távirányító. Az sem mellékes, hogy az IPTV levesz a sávszélességből, ami még az 50/5-ös NetMánia XL-nél is érezhető, főleg 2-3 HD Streamnél.

Mindenkinek magának kell mérlegelnie, én csak összefoglaltam, hogy mi a pro és kontra. A magam részéről mind a két szolgáltatónak az ügyfele vagyok, és mind a kettőt kedvelem.

A UPC-ről nem írok még mert még most épül a kertvárosi részen, és ők is egyedi ajánlatot fognak majd nyilván adni.

(#612) Gubek-Einste válasza #41133696 (#611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha lesz UPC is köthető állapotban akkor feltétlenül számoljál be az árakról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#613) #41133696 válasza Gubek-Einste (#612) üzenetére


#41133696
törölt tag

Úgy lesz :K Előbb vagy utóbb jön majd ügynök... meg majd szórólapozás is lesz. Arra is kíváncsi leszek milyen eltérés lesz a szórólapos általános ajánlat között, meg az olyan esetben, ahol már betelepült előttük akár az Invitel, akár a Telekom. Nálunk meg biztos leég a hajuk, hogy Invitel + Telekom is masszívan bent van 2 éves hűséggel :D

Sőt majd Szomszédomat illetve a Szüleit is kíváncsi leszek milyen ajánlattal keresik meg. Szomszédomnak 30-as Invitel ED3-as netje van 2990 Ft/hóért, a szüleinek meg Telekom.

(#611) GoodSpeed: Amit még kifelejtettem, de fontos a Telekom esetében:

Amennyiben a HGW UPS-re van kötve, azaz az efi oldaláról megoldott az ideiglenes tápellátás, akkor rövid idejű áramkimaradás esetén is használható a vonal!
A Koax-nál viszont, ha nincs áram, nincs Internet, Telefon, és DKTV sem. Ha az utcában nincs áram is elég, ha a CMTS alatt sincs akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#614) berbatov2 válasza Lauda (#610) üzenetére


berbatov2
senior tag

Thx!

(#615) SchumiBácsi

Üdv all! Kezd kicsit unalmassá válni a jelenlegi szolgáltató visszafejlődése és mivel nincs konkurencia a kábelben, ezért egy mikrohullámú megoldás kellene.

A közelben található is egy mikrohullámú szolgáltató ilyen lefedettséggel. Természetesen alig éri el a települést, de igazából az se érdekelne ha a szemközti hegyen lenne a fogadóegység, vagy egy vastraverz a tetőn, mert azt már biztos eléri.

Bár ingyenes a felmérés, de azért előtte megkérdezném, hogy mire kell számolni egy mikrohullámú kapcsolatnál? Tartja a sebességeket vagy valamennyire időjárásfüggő? Ha neadjisten valakinek a környéken van ilyen netje a válasza aranyat ér :D

Egyébként Nyírtét település, ami jelenlegi állapotában a Nyírturai adóra lenne esélyes ha nem volna egy kisebb gödörben, de mondom lassan inkább csinálok egy tornyot az antennának mert ami mostanság néha van az már kívánja a disconnect-et :D

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#616) Gubek-Einste válasza SchumiBácsi (#615) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a legstabilabb a mikro-s net de nincs más akkor ez is megteszi.
Elég szélsőséges tud lenne a szolgáltatás, a szomszédságban lenne érdemes érdeklődni, hogy nekik mik a tapasztalataik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#617) #41133696 válasza SchumiBácsi (#615) üzenetére


#41133696
törölt tag

Biztos rálátás kell a toronyra... szomszédomnak mikrohullámú Internete volt vagy 7 évig.

Mondjuk a csúcson ment 2,5 Mbps-mal :)

De a lényeg, hogy amennyiben valami kerül a két végpont közé mint például természetes akadály, fa stb, baj van.

(#618) #41133696


#41133696
törölt tag

501 GB :)

(#619) headhunter


headhunter
addikt



[ Szerkesztve ]

(#621) #41133696 válasza Intruder2k5 (#620) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bocs, az enyém tévedésből nem oda ment :B

(#622) Intruder2k5 válasza #41133696 (#621) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondoltam, semmi gond, ezért jeleztem. :)

(#623) #41133696


#41133696
törölt tag

Holnap mondom le az Invitelnél a 3 Generációt. A Telekomtól jönnek bekötni az IPTV-t + a VoIP vonalat, és ott az alapcsomagban is benne van az M3. Már arra is gondoltam, hogy az Invitelnél lehet nem is azért van külön minicsomagban az M3, mert nem érné meg átvállalni, hanem gondolják esetleg, hogy a nyugdíjasokat - mert ugye kik mások lennének akik nézik az ilyen retro adót -, jól megvágják :) Elvégre nem olyan rossz kis nyugdíjas mágnes ez, főleg olyan területeken ahol nincs alternatíva.

(#624) 4Grider válasza #41133696 (#623) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az M3-ért az mtva előfizetőnként pénzt kér. Nekem logikusnak tűnik, hogy emiatt egy szolgáltatónál nincs benne az alapcsomagban.

(#625) Gubek-Einste válasza 4Grider (#624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC-nál a Digital Bronz-ban benne van de a Digital Mini-ben is így az alapcsomag része.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#626) #41133696 válasza 4Grider (#624) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, lehet a Telekomnál belefér az átvállalás már alapcsomagnál is, de ha az Invitelnél nem, azért a legnagyobba a Kolibri XXL-be csak illene. Ahogy látod a UPC is beteszi még az alap csomagjába is.

[ Szerkesztve ]

(#627) AttyVin válasza 4Grider (#624) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ezt már írtam máshol is.

Hogyan van az, hogy "turkálva" az archívumban, aminek az anyagát az elmúlt 50 évben "állami forrásból" hoztak létre (hiszen az "átkosban" minden "állami" volt) sikerült "kereskedelmi" csatornát csinálni.
Akárhogy is az egyfajta közgyűjtemény, aminek a hozzáférését alapvetően ingyenesen kellene biztosítani.Ebből kifoyólag mindenütt az alapcsomagokban lenne a helye.
Még akkor is, ha vannak bizonyos jogdíj és egyéb technikai feltételek is.
Ez azért is visszás, mert az "állami" sportadóknál ennél keményebb költségek merülnek fel. Persze az nem számít, mert akkora "sport/futballnemzet" vagyunk...

OFF
Hasonló kérdés a NAVA-hozzáférés is > NEMZETI Audiovizuális Archívum.
NAVA-pont? Milyen dolog az, hogy egy teljesen digitális rendszerbe ilyen "fizikai" elérési pontokat építenek be, akkor, amikor a világon már szinte minden néhány kattitntással elérhető. Magánszemélyként (akár ügyfélkapuval?), miért nem elérhető a teljes archívum?

Üdv, Vino

(#628) #41133696 válasza AttyVin (#627) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#629) #41133696 válasza AttyVin (#627) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg ott van, hogy mennyi értéket képviselnek az olyan tartalmak, mint a szomszédok, ahol a 90'-es évek Magyarországának gondjain sipítoztak, és baromira nem aktuális már benne semmi... sem az, hogy Juci néni sír a kisboltban, sem Taki bácsi a taxis nyomorával semmi... tényleg csak nosztalgia maximum. Egy 1940-es évbekben játszódó régi bárgyú magyar film is időtállóbb :D

Telekomnál annyi, hogy TV GO-n nem engedte az MTVA betenni az M3-at, mondjuk engem pont nem izgat, mert a TV GO-t csak én nézem a családból a többiek vagy direktbe nézik a Telekom IPTV-t, vagy Invitel DVB-C-n más jellegű adókat.

(#630) AttyVin válasza #41133696 (#629) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Hát, engem sem a Szomszédok érdekelne (bár sokan ma is kedvelik), de van sok figyelemreméltó alkotás is. Persze ezek egy része a rendszerből fakadóan inkább kordokumentum.
Másrészt a magyar színjátszás jelentős figuráival lehet találkozni a drámától a vígjátékig.

Ennek ellenére arra mégsem "vetemedtem", hogy fizessek az M3-ért az Invitelnek.

Üdv, Vino

(#631) #41133696 válasza AttyVin (#630) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Ennek ellenére arra mégsem "vetemedtem", hogy fizessek az M3-ért az Invitelnek."

Majd a két kereskedelmi adónak kollektíven fognak több mint dupla annyit fizetni az emberek :(

Szerintem a nagy tárgyalásnak Invitelnél az lesz a vége, hogy hát megpróbáltuk, de ezért meg ezért nem lehet...

Bár olyan, mintha minden tartalomszolgáltató az Invitelt dzsumbuj ISP-nek nézné, mert a FilmBox-ot leszámítva, mindenért többet kérnek elvileg tőlük, lásd HBO, M3 stb...

[ Szerkesztve ]

(#632) #41133696


#41133696
törölt tag

Magyar Telekom ZTE Speedport Entry 2i HGW + Tatung STB-3112 CDA IPTV Set-Top Box - Youtube

Annyi negatívum van, hogy a régi 20 éves számunkat 2500 Ft-ért adják vissza, de nem baj. Ragaszkodnak hozzá itthon szóval meglesz :)

(#634) TyLe


TyLe
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg melyik szolgáltatónál elérhető a legtöbb HD adás? HBO-t nem számítva.
Tudom, én is megnézhetném, de hátha végzett már valaki korábban ilyen jellegű kutatást!

(#635) #41133696 válasza TyLe (#634) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tipp: DIGI

Más: Nekem úgy tűnik, hogy pl a TV2 adása SD-ben az Invitel DVB-C-n szebb mint a Telekom IPTV-n. Persze ha minden jól megy, akkor csak utóbbin marad nálunk :D

(#636) bopeti98 válasza TyLe (#634) üzenetére


bopeti98
őstag

Szerintem az Invitelnél.
Ha a HD Prémiumot is belevesszük, akkor 33 HD csatorna van.

(#637) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Sziasztok!

Ma váltottam a Telekomnál 30Mbit-es netről 120Mbit-esre. A PC-m, ami közvetlenül van csatlakoztatva a modemhez és a routerhez, az Speedtest-en 95 Mbit-es sebességet mért, viszont a telefonom és a PS4-em wifi-n keresztül csak 30Mbit-et.

Ez mitől van? Gyenge a router?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#638) #41133696 válasza ImACeltic (#637) üzenetére


#41133696
törölt tag

Attól. Gbps-os router kell.

(#639) ImACeltic válasza #41133696 (#638) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nekem jelenleg ilyen van: [link]

Milyet ajánlasz? És ha kicserélem, be üzemelem, már működik is vagy kell még valami extrát állítgatni pl a gépen? Még egy hülye kérdés: a Telekomnak mind1, hogy nekem milyen routerem van?

Bocsi, ezekhez a dolgokhoz nem értek. :)

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#640) #41133696 válasza ImACeltic (#639) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Dual band wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300 (erősen kifutó modellek)
20k felett: Asus N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U (az N66U és az AC66U régebbi típusok gyengébb hardverrel mint a többiek), TP-Link Archer C5/C7/C8/C9"

http://prohardver.hu/tema/milyen_routert/hsz_51411-51411.html

Nekem Archer C5 V1.2 van.

A szolgáltatókat nem érdekli az efi milyen routert használ, maximum akkor ha zargatja őket :)

(#641) ImACeltic válasza #41133696 (#640) üzenetére


ImACeltic
őstag

Köszi a részletes választ! :)

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#642) #41133696 válasza ImACeltic (#641) üzenetére


#41133696
törölt tag

Örülök, hogy segíthettem :K

Telekom: + pont, hogy szó volt róla, hogy kiküldik futárral vagy szerelő hozza. Automatikusan azt mondták, hogy szerelő hozza. Ez azért jó, mert a kábelvezető csatorna rendszer miatt kell vagy 10m UTP, amit így ingyen kapok :D Egyébként Pestről kellene rendelnem :D

(#643) ImACeltic válasza #41133696 (#642) üzenetére


ImACeltic
őstag

Cool! :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#644) #41133696


#41133696
törölt tag

Mesélem a Telekom által küldött alvállalkozónak, hogy az Invitel légkábele nálunk kb az utcában a leghosszabb, mert azok az alvállalkozók meg voltak halva szinte a gondolattól, hogy sarokház okán, a másik oldalról ásással húzzák be. Mondom neki, hogy hát biztos azért, mert elment volna velük egy napjuk, és addig légkábelest meg bekötnek vagy 6-7 darabot. Mire ő, hát az igaz, hogy elmegy az egész napjuk, de az ásást a szolgáltatók nagyon jól megfizetik az alvállalkozónak, annyira, hogy még örülni is szoktak ha ásni lehet...

(#645) C4mp3r


C4mp3r
addikt

hi,

jelenleg invitelnel vagyok egy elvileg 10/2-es kabelnet csomagban, ebbol a feltoltesem legoptimalisabb esetben a 1.5-et eri el, azt mondtak ennyit bir, nem tudnak mit csinalni. ok, elfogadom viszont a szolgaltatas rendszeresen szakadozik, 2x-3x kijott az alvallakozo megnezni, nem tudjak mi a hiba, de most mukodik, viszlat.

amiert a topicba irok: augusztus vegen jar le a husegem es megjelent egy vidanet nevu szolgaltato ami 150Mbit-et kinalna ugyanugy kabelen. a kerdesem, hogy lehetseges ez? hogy lehet, hogy invitelnel a 10 is nyokogve jon, ok meg 150-et kinalnanak? a varos siofok, rogton a 65-os ut mellett egy utca. meg nem hivtam fel oket, hogy biztos, hogy nalam is elerheto ez a csomag, mert elegge furcsanak talalom. telekom szolgaltat meg az utcaban, elerheto legnagyobb csomag 30/5

[ Szerkesztve ]

(#646) Gubek-Einste válasza C4mp3r (#645) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Invitel ED2.0-t használ, a Vidanet (ha ő is koax-on szolgáltat) akkor ED3.0-t amivel már lehetséges ekkor sebesség kiadása. A UPC is ED3.0-t használ és van náluk 240 és 500 csomag is de más szolgáltatóknál is van 100 Mbps feletti csomag.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#647) brodarics


brodarics
tag

Hali!

Lejárt a Telekomnál a szerződésünk, eddig ADSL netünk volt, másra lehetőség se volt. Most nyáron fejlesztetté a hálózatot és ennek eredményeként lehetőség lesz optikára váltani. A 120-as netmániára szavaztam, akinek van már velük tapasztalata az írna 1-2 sort, hogy mire számíthatok. Kb 2000 lakosú falu. Hét közepén jönnek bekötni, addig kicsit tájékozódnék.

Tudom van ennek a témának topik, de milyen olcsó (10 ezer alatt) routert érdemes ehhez venni?

Köszönet annak aki segít! ;)

(#648) Gubek-Einste válasza brodarics (#647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal szerelt típus kell, hogy ki is tudjad használni a teljes sebességet, az pedig nincsen 10k alatt, bővebben ITT, olvasd el az összefoglalót.

Kapni fogsz egy ONT-t ami router is egyben, valószínűleg olyan lesz amelyet tudsz használni csak "modem"-ként is így a saját router-ed teljes értékű lesz.
Sebességben 120/50 lesz ami meg lesz teljesen mivel optikai így nem lesz csökkentés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#649) brodarics válasza Gubek-Einste (#648) üzenetére


brodarics
tag

Köszönöm!

Egy kérdésem lenne még, ha ők adják az ONT-t ami router is egyben akkor miért van szükségem másik routerre?

(#650) Gubek-Einste válasza brodarics (#649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszközök képességei elég gyengék, sok minden le van butítva és/vagy tiltva bennük, a wifi lefedettségük is elég kicsit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.