Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) Madn!ght válasza proci985 (#9900) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nekem prolimatech armageddonom van 2 swif2 120p-vel. A ventik 800-1000 rpm között mozognak. A magok hőmérséklete az említett 55 fok, a proci felszíni hőmérséklete 40 fok körüli.

Emlékeim szerint anno az i5 750-em valamivel hűvösebb volt, pedig azt is 160-as FSB-n járattam.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#9902) proci985 válasza Madn!ght (#9901) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

760am van, prime+fur pedig picit terhelőbb szokott lenni, prime alatt kevesebb. BF3mam nincs, szóval arra nem tudok mit mondani :B

armageddon mondjuk megintcsak egy szép, méretes hűtő, magas ramokhoz az egyik ideális megoldás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9903) oriic válasza peetmaster (#9899) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor megnyugodtam. :D

Live-Die-Respawn

(#9904) csucsbicep válasza oriic (#9895) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem is 50 körül mozognak a magok BF3 alatt alapbeállításokkal egy Freezer 13Pro melett.

(#9905) sinya85 válasza csucsbicep (#9904) üzenetére


sinya85
senior tag

nekem 55-60 körül mozog, pedig egy nocuta d14 van rajta és nincs húzva.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#9906) Repsol600


Repsol600
addikt

Nekem 45-47 Scythe Ninja 3 hűtővel min. ventifordulatnál.

(#9907) sinya85 válasza Repsol600 (#9906) üzenetére


sinya85
senior tag

Milyen zavaró, hogy megvesz az ember egy 22K-s hűtőt "Nocuta" és szart sem ér.
870 3200Mhz 1.03Volt load 60fok.
Hol van itt az igazság?

ஜ۩۞۩ஜ

(#9908) Madn!ght válasza sinya85 (#9907) üzenetére


Madn!ght
addikt

Kicsit erős túlzás a "szart sem ér" kifejezés. :) Nagyon sok múlik a ház szellőzésén is, valamint a többi komponensen. Értem ezalatt, hogy nekem míg GTX 460-am volt, kb 5 fokkal hűvösebb volt a házban. A 480 viszont "okádja" a hőt, így a fölötte kb 2 centiméterre lévő proci is jócskán kap belőle. :K :B

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#9909) sinya85 válasza Madn!ght (#9908) üzenetére


sinya85
senior tag

Hát de akkor is. nekem egy 6850van alatta, nem egy melegedő tipus. és nincs a házon az oldala tehát jolehet a szellőzése.

Irok is a léghűtés totyikba :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#9910) Madn!ght válasza sinya85 (#9909) üzenetére


Madn!ght
addikt

1,03V (Vcore gondolom) szintén nem elhanyagolható. Tapasztalataim szerint +0,1 Voltonként 5-10 fokot emelkedik a magok hőmérséklete terhelt állapotban.

Én 1,175V Vcore-n használom, szvsz reális a különbség a tied, illetve az enyém között.

A "load"-ot pedig kérdés, hogy játék közben mért hőmérsékletre érted, vagy prime/LinX alattira.

Nekem 10 kör LinX közben 72 fokig szöktek fel a magok hőmérsékletei, ugyanakkor játék (BF3) közben 55 fok körül mozognak.

szerk: jut eszembe, LinX közben 4 GHz-en mentek a magok, 1,275V-on.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#9911) lama_lamm válasza sinya85 (#9909) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem a ház oldalának levétele nem feltétlen segíti a hűtést, ha van venti a házban, mert nem tud kialakulni egy konstans levegőáram, ami folyamatosan cseréli a levegőt. Ne kövezzetek meg ha hülyeség :R

(#9912) sinya85 válasza Madn!ght (#9910) üzenetére


sinya85
senior tag

prime95 de bf3 alatt is ugyan annyi.

amikor auton van és prime vagy bf3közben felrakja 3600Mhz meg ha jol emléksuzem 1.2voltra a feszkot akkor is ugyan ilyen hőfokok vannak :S

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#9913) Madn!ght válasza lama_lamm (#9911) üzenetére


Madn!ght
addikt

Persze, nem feltétlen.

Ugyanakkor, ha kellően hosszú a VGA, akkor alatta igencsak meg tud rekedni a meleg.
Nekem a korábbi házamban (TT soprano) így volt, sőt olyan mértékben, hogy az egész ház burkolatát átmelegítette. :Y

A proci hőmérsékletén majdnem 10 fokot dobott rögtön. :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#9914) peetmaster válasza sinya85 (#9907) üzenetére


peetmaster
senior tag

Bevallom, én is jobb teljesítményre számítottam, mikor rászereltem a 860-ra, de időközben már megbarátkoztam vele. Melegedős dög i7-ekre már vízhűtés kell, ha az ember 4Ghz fölött járatja 24/7-ben (mondjuk nem sok értelme van).

Nálam is olyan hőfokokat produkál, hogy egy jobbfajta középkategóriás hűtő is le bírja hűteni annyira. :DDD 3.6 - 3.8Ghz-ig semmi probléma, utána viszont már győz a forrófejű kórájszevön!

(#9915) oriic válasza peetmaster (#9914) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát a kórájhét mindig is melegedős proci volt. :) Víz kell neki.!

Live-Die-Respawn

(#9916) sinya85 válasza peetmaster (#9914) üzenetére


sinya85
senior tag

Jó de enyém szinte alapon megy. amugy meg elöző platformommal adtam el a vizemet :) inkább legyen 60fokos de nem vizezek.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#9917) peetmaster válasza sinya85 (#9916) üzenetére


peetmaster
senior tag

Nekem is alapórajelen megy most a proci, mert csak netezésre/flmnézésre használom a pc-t.
Játékok alatt nincs gond a D14-el, de IBT, LinX alatt már izzad rendesen.

Nem tudom mi volt az oka, hogy eladtad a vízhűtést, de személy szerint szívesen kipróbálnám, hogy mit tud, csak nincs kedvem/időm bajolni vele. Mondjuk ha én vizeznék is, akkor viszont mindent....az meg egy vagyon. :(

Szerk: lehet, hogy írtad már, de azért megkérdezem: Neked a gyári ventik vannak a D14-en? Mert ha rácsapsz két izmosabb/nagyobb légszállítású ventit, akkor akár 4-5 fokot is nyerhetsz. Az meg már úgy elég pofás.

[ Szerkesztve ]

(#9918) sinya85 válasza peetmaster (#9917) üzenetére


sinya85
senior tag

Eladtam mert házon kívűl nem szeretek építkezni, a nagy házakat sem szeretem meg 775re volt blokkom. igazábol nem tudom miért adtam el. amugy a nocután gyári ventik vannak. ha nagyobb légszállításu ventit rakok hangosabb is lesz nem?

ஜ۩۞۩ஜ

(#9919) ittakary válasza sinya85 (#9909) üzenetére


ittakary
nagyúr

Elárulom, ha nincs rajta az oldala a házadnak, akkor azzal rosszabb szellőzésed van mint egy jól szellőző ámde zárt házban.

pl nekem: elöl 20cm fúú, hátul 12cm szíí... Jobb hőmérsékleteim vannak, mint amikor szüzen az asztalon egy kartondoboz tetején volt a gép.

(#9920) Repsol600


Repsol600
addikt

Nekem Aerocool Aeroengine Jr házam van, elől 12cm, oldalt 8cm, hátúl 12cm venti. Lehet ezért ilyen alacsonyak a hőmérsékletek.... De azért a Ninja nem egy rossz hűtő szerintem. ;)

(#9921) peetmaster válasza sinya85 (#9918) üzenetére


peetmaster
senior tag

Én csak a személyes tapasztalataim alapján tudok véleményt alkotni. 2db Coolink Swif 120P-re cseréltem a gyári Noctua-kat. Van egy ventiszabályzóm, amivel beállítottam, hogy idle-ben 1000rpm-el pörögjenek, ha meg egy olyan játékkal tolom, ami picit jobban izzasztja a procit, akkor beállítom 1300-ra. Ez az a pont, amikor már kezdenek hangosodni, dehát játék közben ki a sz**t érdekli. :) Teljesen meg vagyok elégedve velük. Inkább a halkságukról híresek, minthogy szélvihart csinálnak. Nyilván olyan (120mm) ventit nem tudsz szerezni, aminek a légszállítása 100-110 m3/óra 7-800-as fordulaton, de azért van egy pár, ami hangzavar nélkül szépen kitolja neked a prociból a meleget. Konkrétan ezt ajánlom. Ebből veszel 2-t és megoldódik a problémád. :)

Viszont ha szeretnéd, hogy ne legyen hangja a pc-nek, de eközben hűvös is legyen, akkor jól le kell szigetelni a házat és mehet bele pár 3000-en pörgő Scythe is. :D

(#9922) csucsbicep válasza sinya85 (#9909) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Pont nekem is 6850 van alatt és venti is 900-1000-et pörög kb.

peetmaster: Idle nem bírnak kevesebbet? Nekem a Freezer 600-at forog és bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#9923) peetmaster válasza csucsbicep (#9922) üzenetére


peetmaster
senior tag

800-ig mehetnének le, de a 3db 20cm-es házventi hangja mellett már nem oszt nem szoroz, hogy 800-on vagy 1000-en mennek. :)

(#9924) csucsbicep válasza peetmaster (#9923) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Így már érthető. :)

(#9925) proci985 válasza ittakary (#9919) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

változó, lehúzott házhűtéssel a Cosmosom érezhetően gyengébb feltett oldallappal. ugyanakkor a gépnek kb annyi hangja van, mint egy darab minőségi 1200as ventinek, 460as konnektorból mért fogyasztással, jó hőfokokkal is. mondjuk ez egy alapvetően halkságra kihegyezett ház, az oldalsó légterelő meg épp nem fér be az IFX14 miatt (3 milivel lenne feljebb a socket már beférne). socket775ön még ok volt, most 1156on már nem.

60 fok egyébként elég sok egy D14el egy 870en is, lehet a felfogatása nincs rendesen meghúzva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9926) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Mennyi értelme lenne HT nélkül húzni egy i7-860-at? A teljesítménycsökkenés/OC lehetőség aránya milyen? Mert csak egy CM Hyper TX3-am van és alap órajelen prime alatt a legmelegebb mag 67 °C körül van, szóval, ha 70-75°C alatt akarok maradni, akkor azért sok nem fér bele.

Thx :R

(#9927) ittakary válasza lama_lamm (#9926) üzenetére


ittakary
nagyúr

80°C-ot nem szabad tartósan túllépni, a 75-80 még OK.

HT igaz, hogy nem sokat ér manapság (ha játékról van szó), de ha meg kikapcsolod, akkor minek van olyan procid? :D

(#9928) lama_lamm válasza ittakary (#9927) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Hát igen, azért is kérdezem. Nem akarok én se 75 fölé menni, csak most nem fér bele egy jobb hűtő, viszont tervezem majd a vételét, addig meg kibírom egy i5-760-al :) BF3-ra kéne igazából, teljesítmény szempontjából jobb lenne egy húzott i5-760, mint egy alap i7-860, nem?

[ Szerkesztve ]

(#9929) ittakary válasza lama_lamm (#9928) üzenetére


ittakary
nagyúr

Na ez jó kérdés. A BF3 aktívan használja a 6 magot is, de nem tudom, hogy a HT-s 8szálhoz mit szólna...

Ehhez én kevés vagyok, majd jönnek a nálam okosabbak és tapasztaltabbak és válaszolnak :)

(#9930) lama_lamm válasza ittakary (#9929) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Megnézem majd valami progival, hogy mennyire terheli az egyes szálakat, aztán kiderül:)

(#9931) ittakary válasza lama_lamm (#9930) üzenetére


ittakary
nagyúr

Egyszerű a dolog: Feladatkezelő-t hagyd nyitva a teljesítmény fülön, a frissítést állítsd normálra, teljesképernyőre told ki és a játék befejeztével tökéletesen látszik, hogy mi a helyzet :)
Csináld már meg :) Kérnék egy screenshotot a Feladatkezelőről (rögtön játék Quit után!) HT nélkül és HT-val. :R

(#9932) ZozzHUN válasza ittakary (#9931) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Tolem mar kertel es linkeltem is :)

(#9933) ittakary válasza ZozzHUN (#9932) üzenetére


ittakary
nagyúr

BöFö háromról? :B

(#9934) ZozzHUN válasza ittakary (#9933) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Tessék

8 szálból 5öt használ... :O :P

(#9935) sinya85 válasza ZozzHUN (#9934) üzenetére


sinya85
senior tag

Igazábol a sony vegason kívül nem nagyon használja más a ht-t ami ugye ugy alakul hogy a amit nem használ ki a gép a rendes magbol abbol indit egy uj szálat. tehát éppen nem ér semmit a ht.

ஜ۩۞۩ஜ

(#9936) ZozzHUN válasza sinya85 (#9935) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Jol behulyitettek engem is hogy de-de jo az az i7 :D

(#9937) sinya85 válasza ZozzHUN (#9936) üzenetére


sinya85
senior tag

Jónak jó, csak a HT Játékokhoz nem igazán jó.

ஜ۩۞۩ஜ

(#9938) proci985 válasza ZozzHUN (#9934) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mármint kemény két azaz két magot a 8ból? mert én annyit látok.

a magonkénti terheléspattern teljesen mindegy, azt a windows dönti el. alapvetően az, hogy melyik task mire kerül, az eléggé bonyolult dolog, de ha egy program 21%ot terhel egy 8magoson, akkor az nem 5 magot használ ki, hanem a rendszer erőforrásainak negyedét, azaz nem egészen 2 magot. ez ettől még simán összeállhat úgy, hogy az egyik process megegszi az egyik magot és limites, a többi meg nem használ ki egy teljes magnyi teljesítményt. másépp ez 100/8 = 12.5% a teljes terhelés szerint a kihasznált magon. egy process egyszerre csak egy magon tud futni, de a scheduler dönthet (és általában dönt is) úgy, hogy ezen processt néha mozgatja a magok között, éppen ezért nem látszik a feladatkezelőben, ha valamelyik program egy szálon CPU limites. a többi processek meg jelen esetben használnak 21,5-12,5 = 9%ot, ami nem egészen egy teljes mag. ezért használ ki 2 magot.

BF3ról úgy hallottam, hogy jól skálázódik, de ha az 5-6 magos kihasználások így jöttek ki, ahogy Te számoltad, akkor annak a játéknak még két mag is bőven elég. aztán persze ez se teljesen stabil, lehet egy alacsonyabb órajelű 8magoson már lenne 80-95%os stabil kihasználtság (80körüli kb 6 terhelt mag, 95 mind a 8), de ebből a képből nem feltétlenül ez derül ki.

egyébként a szál (mint thread) megint jelenthet mást is, modernebb játékok simán használnak több tíz/több száz szálat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9939) RCH663


RCH663
aktív tag

A magok használata a játékoknál azért gond, mert sok esetben az engine-ben olyan kód fut, hogy a fizikai cach-t keresi, az meg csak a fizikai magnak van. És ha a win-ben nincs a registry megbűvölve akkor nem is fogja a virtuális szálat használni mert automatikusan energia spórolás céljából a szálat parked állásba rakja, így elvesztesz kb 50% proci teljesítményt. Keressetek rá I7 parked core stb, le van írva hogyan kell megműteni, vagy ki kapcsolod a HT-t, és natúr nyers erővel tolod. (A régebbi programok natúr erőre vannak "optimalizálva" )

[ Szerkesztve ]

(#9940) schwartz


schwartz
addikt

Sziasztok

Most ismerkedem az uj procimmal de 3.8Ghz felett nem sikerul stabilizalni... :(
Ez a memoria kezeles mennyire szamit jonak?

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#9941) ittakary válasza schwartz (#9940) üzenetére


ittakary
nagyúr

Eleg jo

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9942) Motion_Blur válasza schwartz (#9940) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Marha jó értékeket kaptál viszonylag kis proci és memória órajelen! EVGA lap azért csak tud valamit :K

nekem kimaxolva ennyi volt: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9943) ittakary válasza Motion_Blur (#9942) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hihetetlen, hogy mindig elő tudsz kaparni egy olyan szkrínsotot - tökmindegy miről van szó - amin nagyobb számok vannak, mint bárki másnak :DDD :R

(#9944) Madn!ght válasza ittakary (#9943) üzenetére


Madn!ght
addikt

Fotósóp rulez :D:D:D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#9945) oriic válasza Madn!ght (#9944) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lol...

Live-Die-Respawn

(#9946) Motion_Blur válasza ittakary (#9943) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak mint viszonyítási alap szoktam ezt megtenni :K fotóbolttal :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9947) Madn!ght válasza Motion_Blur (#9946) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nyehehe :D Tudtam én :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#9948) ittakary válasza Motion_Blur (#9946) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mindjárt arrébb ráncigálom én is azt a tizedesvesszőt :D

(#9949) InHell válasza ittakary (#9943) üzenetére


InHell
senior tag

Nem mindenütt, ha megnézed neki a ram időzítéseknél pl. sokkal kisebb számok vannak. :) ;]

< béna duma helye >

(#9950) schwartz válasza Motion_Blur (#9942) üzenetére


schwartz
addikt

Nem adod el azt a 880-ast? :) Azt hiszem nalam a 4 db memoria modul korlatozza a tuningot. Het vegen megnezem majd csak 2-vel.

If he dies, he dies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.