Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11551) Liner válasza Kbhont (#11549) üzenetére


Liner
aktív tag

VGA hoz detect, tehát elvileg a legfrisebbet perpill. 2x4 giga 1600 mhz es snipert vettem. Lapozófájl 8 giga a min. és 16 a max. Nem is lag ez inkább csökkenés. a stabil 60 ról lemegy 40 re. De zavaró legalábbis számomra. Szerintem erősebb proci kell neki még ennél is. Real vision ENB azért elég gépigényes főleg ha fent van minden mód. De hálával fogodnék minden jó tanácsot. Főleg ha az megoldja a problémát.

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#11552) Liner válasza sinya85 (#11550) üzenetére


Liner
aktív tag

AMúgy hányas hozzászólásban vagy hol írt bármit is? Mert ebből nem derül ki mit olvasak. :)

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#11553) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Van egy i5-760-anom DFI MI P55-T36 deszkában, 2×4 GB Gskill rammal. Egyik napról a másikra jött egy hiba. Indítás után a memória ellenőrzés végénél elakad. Végigszámolja a 8 GB-ot, de nem lép tovább a SATA eszközökre. Az alaplap hibakód kijelzője 3C-nél áll meg, ez a kézikönyv szerint memória hiba. Kipróbáltam 2×2 GB CSX rammal, ugyanaz, és mindkét modul pár hibátlanul megy a másik gépemben. Mivel a memória vezérlő a prociban van, ezért gondoltam, hogy ott lehet a hiba. Mi a véleményetek?

(#11554) Trebron09 válasza Pista0001 (#11553) üzenetére


Trebron09
őstag

Tuning volt? Lehet az IMC adta meg magát. Amúgy nekem is van egy i5 760-am kihullott alóla a Big Bang lap, azt is le kéne tesztelnem, csak nem tudom mivel.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11555) mpierre válasza Pista0001 (#11553) üzenetére


mpierre
veterán

Mennyin mentek a ramok? Qpi feszej mennyi volt? (Gyanús, hogy tényleg az imc lesz a ludas.) Alapon se röccen be?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#11556) Pista0001 válasza Trebron09 (#11554) üzenetére


Pista0001
addikt

és mpierre: semmi tuning nem volt, a RAM 1333-on ment 1,5 volton, a prociban is minden alapon, mellesleg vízzel hűtve. Már elpakoltam ezt a gépet költözéshez, de majd még kipróbálom egy modullal.

Mivel teljesen elakad, a BIOS-ba sem tudok belépni. BIOS resetet próbáltam, nincs változás. Az a durva, hogy egyik nap ment hiba nélkül, este lekapcsoltam, másnap meg ez... :Y

[ Szerkesztve ]

(#11557) mekker


mekker
őstag

Szerintetek van különbség húzás terén 750 - 760 és 860 - 870 párosoknál?
Gondolok én arra, hogy gyártásnál a jobb lapkákat eladták 760-nak magasabb órajelen, a kevésbé jókat meg 750-nek. Vagy nincs igazából különbség köztük?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#11558) Trebron09 válasza mekker (#11557) üzenetére


Trebron09
őstag

Nincs, általában az összes 750/760-as viszi a 3.6-3.8Ghz-et a lapra kell odafigyelni és a hűtésekre, ez már szinte mindenre elég.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#11559) mekker válasza Trebron09 (#11558) üzenetére


mekker
őstag

Van ez a "Turbo boost"-os cucc, ez mit csinál pontosan?
Azt tudom, hogy feljebb veszi a szorzót, de ugyanúgy fut mind a 4 mag, mint alapon, vagy mondjuk csak 1-2 mag fut a megemelt órajelen? Illetve mi alapján kapcsol át Turbora?
Meg így összességében érdemes-e/ mikor érdemes ezt bekapcsolva hagyni?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#11560) Sajjaj válasza mekker (#11559) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Ha alapon használod érdemes bekapcsolva hagyni, ha tuningolsz akkor ki kell kapcsolni.
Nekem pl i7 870 van ami alapon 2,9 ghz
ha bevan nyomva a turbo boost akkor ha
1 magot használ akkor 3,6 ghz-re emelkedik az adott mag órajele
ha 2 magot akkor 3,4 ghz
ha 3 vagy 4 akkor 3,2 ghz.

így tehát gyakorlatilag sose megy a gyári órajelen hanem mindig magasabban :D

akár gyári alap OC-nak is tekintheted.

[ Szerkesztve ]

(#11561) mekker válasza Sajjaj (#11560) üzenetére


mekker
őstag

Értem, köszi.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#11562) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok
Lenne egy égető problémám.

A napokban vásároltam egy I5-750 CPU-t az ASUS P7H55/USB3 lapomba amiben egy i3-540 -es váltana.

Szétszedtem szépen pasztázva bele is raktam az új procit (előtte BIOS-ba kilőttem minden tunning beállítást), majd elindítottam és itt fogadott az első döbbenet.
Nem indult el a gép, csak felpörögtek a HDD-k meg a ventik és várt (végtelenségig).
Próbáltam CMOS resetet hátha az a gond de az se seígtett, memóriákat is ki be rakosgattam de semmi.

Ha kivettem mind2 memória modult akkor sípolt, ha a VGA-t akkor is sípolt.

Mi lehet a gond szerintetek?
BIOS a legfrisebb van rajta.

(#11563) Pista0001 válasza Lacccca87 (#11562) üzenetére


Pista0001
addikt

A procit biztos jó? Tápellátás (4/8 tűs kiegészítő tápcsati), ilyesmik, minden OK?

(#11564) Sajjaj válasza Lacccca87 (#11562) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Próbáld ki egyszer úgy hogy csak egy memot raksz be, a procitol nézve a második slotba.
A procit is kiszedném visszaraknám a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#11565) csucsbicep válasza Lacccca87 (#11562) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

i3-al is rossz? Nem lehet, hogy elgorbult par lab foglalaton?

[ Szerkesztve ]

(#11566) Lacccca87 válasza csucsbicep (#11565) üzenetére


Lacccca87
őstag

I3-at visszarakva tökéletesen működik.

(#11567) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!

Nem pörög már annyira a fórum, de azért megkérdezem, biztos lesz tőlem okosabb. Lecseréltem a processzorom egy core i7 860 2.80 ghz-re. Számomra a jó hír, hogy elindult 4.2 ghz-en, amit visszavettem 4.ghz-re a stabilitás miatt. Ez az egész Turbo-s dolog ki van kapcsolva a biosban.
Az egyik kérdésem az, hogy így 4ghz-n 1333 mhz-en járatja a ramokat, amik 4.2 ghz-en már 1600 mhz-en jártak. A másik kérdésem, hogy amióta ezt a procit beletettem a gépbe, a 10.gb ramomból csak 5.59-et enged használni. Kiiírja, hogy 10 gb telepítve, de mégsem férek hozzá, mint anno a 32 bit-es rendszernél. Ez miért lehet??

Képeket tudok mellékelni a bios-ról is, meg úgy általában mindenről, ha leírjátok mit mentsek.

Előre is köszönöm!!!

ui: az alaplapom típusa: Gigabyte GA P55 UD3L

(#11568) CirrMee válasza prtvlogan (#11567) üzenetére


CirrMee
addikt

32bit alatt a büdös életben nem fogsz 10Gb -ot használni, max 4Gb / mínusz egy jó adag mellé...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11569) Sajjaj válasza CirrMee (#11568) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

" mint anno a 32 bit-es rendszernél. "

(#11570) CirrMee válasza Sajjaj (#11569) üzenetére


CirrMee
addikt

"mégsem férek hozzá, mint anno a 32 bit-es rendszernél"

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11571) Pista0001 válasza CirrMee (#11570) üzenetére


Pista0001
addikt

Ugyanúgy nem fér hozzá a teljes memóriához, mint 32 bitesnél 4 giga felett.

Elsőre én is úgy értettem, mint te, csak nem akadtam fönn rajta azután, hogy az első kérdésben nem kérdez semmit ;]

[ Szerkesztve ]

(#11572) prtvlogan válasza Pista0001 (#11571) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

:-) Az első kérdés az lett volna, hogy mit kellene állítanom ahhoz, hogy ismét 1600 mhz-en menjenek a ramok, mert amikor 4200 mhz-en indítottam el a rendszert, akkor 1600 mhz-en működtek. Visszavettem a szorzót 21-ről 20-ra, így értem el a 4.000 mhz-et, azonban itt már a ramok is csak 1333-an mennek..

A windows 64 bit-es, de vitatkoznék veletek abban, hogy 32 bit alatt nem lehet 4 gb ramnál többet használni. Használtam mégpedig ugyanezt a 10 gb-ot, csak egy patchet kellett feltenni.
UnlockingRAM on Windows 7 32 Bit System
download
Ugyanezeket a ramokat ugyanebben a gépben 3 éve használom minden gond nélkül, csak most a processzor cseréjével jött elő ez a probléma.
Ha kapásból senki nem tudja, akkor átnyálazom a külföldi fórumokat is, nem hinném, hogy csak én jártam így az egész világon....

Mellékelek két képet is erről:
sajátgép
aida64

(#11573) Sajjaj válasza prtvlogan (#11572) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

ez az aida kép nemépp avalóságot fedi ott nekem is 1333 mhz et ír a ramokra pedig 1620 mhz en mennek.
az aida cpu-id képnél alul írja a valós memory clockot

(#11574) prtvlogan válasza Sajjaj (#11573) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Köszönöm! Azért dobok fel három képet, amit csináltam a bios-ról, bár már én is látom..

[link]
[link]
[link]

Már csak a "hiányzó" 4 gb-ot kellene elővarázsolni... :)

(#11575) Sajjaj válasza prtvlogan (#11574) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

érdekes a bios szerint csak 2 slot enabled
a maradék kettőt nemtudod enabledre rakni?
a 3. képen

[ Szerkesztve ]

(#11576) prtvlogan válasza Sajjaj (#11575) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Sajnos nem. Nem találtam az egész biosban olyan menüpontot, ahol állítani tudnám, hogy melyik memóriaslotot nézze, (vagy ne nézze).

(#11577) Sajjaj válasza prtvlogan (#11576) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

most olvastam több helyen hogy elég sok embernek volt ilyen problémája p7 es giga lapoknál, valakinél kilazult a ramot tartó pöcök, valaki kicserélte a ramot és ugy javult meg ,volt olyan is akinek a proci hűtő nem megfelelő felrakása okozta a problémát, valamint a qpi/vtt bios beállítások ,. vagy a proci-n a pinek is okozhatják.
[link]

(#11578) prtvlogan válasza Sajjaj (#11577) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Köszönöm, hogy előkerested nekem! Átnézem, és írok, ha jutok valamire!

(#11579) Sajjaj válasza prtvlogan (#11578) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

várj, most néztem a korábbi hsz-ed
és azt írtad azóta van mióta beleraktad a procit akkor felesleges átböngészned 95% hogy ott van a gáz.a proci érintkezésnél.vedd ki és rakd vissza, legtöbb helyen azt írták hogy a cpu pinek rossz érintkezése okozhatja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#11580) prtvlogan válasza Sajjaj (#11579) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

OK! Próba

(#11581) prtvlogan válasza Sajjaj (#11579) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm Mester! :R Kivettem a procit, majd visszatettem, és 10 gb ramom van. Magamtól biztos nem gyanakodtam volna a processzorra, hisz elvileg rendesen működött.!

(#11582) Sajjaj válasza prtvlogan (#11581) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Nincs mit. :)
Remélem jó marad és nem lesz vele több gondod.

(#11583) Pista0001


Pista0001
addikt

Nálam i5-760 van, a hiba a következő: egyik napról a másikra nem indul. Végigszámolja az elején a RAM-ot, és nem lép tovább. Nem volt előtte jó ideje piszkálva a proci, de én is valami ilyesmi hibára gyanakszok. Szerinted is esélyes?

(#11584) CirrMee válasza Pista0001 (#11583) üzenetére


CirrMee
addikt

Meg lehet próbálni, de nem hinném hogy az lenne.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11585) Sajjaj válasza Pista0001 (#11583) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Én se hinném, ha nem volt piszkálva.

Bár egy próbát megérhet.

(#11586) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Egyenlőre feladom a 4 ghz-en való járatást.. Illetve az ezzel való próbát. Ma meló helyett kb 4 órát olvastam a fórumot, meg itthon kettőt. Sokszor lecseszik az embert, hogy ott a kereső, de amikor végigolvasol többezer hozzászólást több óra alatt, persze, hogy belefáradsz. Mindent tudok Motion, és peetmaster procijairól, melyik mit megy túl, és alufeszelve, (8000. hozzászólás körül) télen nyáron, csak éppen meglettem volna e tudás nélkül is.

A lényeg, hiába megy 4 ghz-en a core i7 860-om, ha közben irtózatosan melegszik. Játék közben még nem annyire, de prime95, vagy linx alatt felment 90° fölé is a maghőmérséklet. Alapjáraton simán 60° alatt tartja linx alatt. Próbáltam kevesebb blc-t (ha jól írom) 200 helyett 170-en, szorzót is csökkentettem, de stabilan linx közben nem tudom 70° alatt tartani. Core voltage-nek 1.232-t állítottam be a biosban (a gép 1.360-a helyett) de így is meleg. Igazából majdnem mindegy, hogy mit állítok, egy kis tuning hatására jelentősen nő a hőfok. Bármit is kell kikapcsolni, még nem találtam meg..Teszi mindezt egy Noctua NH-C14-el..Megérte az árát mondhatom! :-)

Igazából csak ennyit akartam, Jól kipanaszkodni magam, és kikapcsolni a gépet............................

(#11587) Sajjaj válasza prtvlogan (#11586) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Ez mind nálam is így van sajnos.

Nekem mondjuk 3,6 Ghz lenne a cél, az már bőven elég egy 7850-hez, de még ezt sem tudom kicsikarni belőle.
Ha egy kicsivel kevesebb feszt kap a kelleténél akkor eldobja magát ibt alatt, ha kicsivel többet akkor stabilnak tűnik, de 2-3 köt ibt után elkezd throttlingolni, pedig a legmelegebb mag ha nagyon meleg van a szobában akkor 73 fokos, de amugy 70 körül van, a többi mag mind 70 alatt.

Most 3,6 Ghz en járatom HT off-al, így max 63 fok ibt alatt és betonstabil.

[ Szerkesztve ]

(#11588) prtvlogan válasza Sajjaj (#11587) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ne haragudj, nem tudom mi az az ibt.. :U Nálam stabilan megy 4 ghz-et, csak olyan mértékben melegszik, amit már nem szívesen nézek. Játékok alatt most hűvösebb, de nemsokára itt a nyár.. 70°-al már elégedett lennék, de nálam linx alatt inkább 80°. Egyébként én a biosban kikapcsoltam, így nem vettem észre, hogy visszavenné az órajelet megy, majd melegszik.. Kezdetektől fogva többet vártam a Noctuától, lehetséges, hogy jobb hűtést kell vennem.. A teljesítmény 4 ghz-en többé-kevésbé kétszeres, mint az előző procimmal..

[ Szerkesztve ]

(#11589) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

A szerkesztésből kicsúsztam... Aidacpu

(#11590) prtvlogan válasza Sajjaj (#11587) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

A Te beállításoddal 70° maximum mellett lefutott a links. 51.xx Gflops. Nem futottam bele semmi "throttlingolásba"

(#11591) Sajjaj válasza prtvlogan (#11590) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Hát így Ht off-al az enyém se throttlingol.
Ibt az intel burn test ugyanaz mint a linx.

Az a hűtő biztos jól van felrakva és pasztázva?, mert az én hűtőm azért nem olyan frankó mint a tied de ezzel a beállítással nálam max 65 fokos.

Továbbá az általad linkelt aida képen ezek a memory benchmarkok nagyon gyengék.

[ Szerkesztve ]

(#11592) Sajjaj


Sajjaj
csendes tag

Kicsúsztam sry

(#11593) prtvlogan válasza Sajjaj (#11591) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Nos igen, azon a képen, amit linkeltem még 2 memóriám nem ment. Azóta kb a duplája. [link] Felrakva jól van, az biztos, mert csavaros, de pasztát veszek, és megnézem újra.

(#11594) CirrMee válasza Sajjaj (#11592) üzenetére


CirrMee
addikt

Itt is kb annyi... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11595) Sajjaj válasza CirrMee (#11594) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Hali!
te milyen táppal hajtod a konfigot?
8 pines csatival használod a CPU-t?

Azért kérdem mert nálam a 3,6 ghz nél már throttlingol és a VRM-re gyanakszom, throttlingolás alatt iszonyat forró a borda rajta, szinte azonnal éget ahogy hozzá érek, de ugye vrm szenzor nincs így nem tudom megnézni milyen meleg.

És úgy gondolom hogy azért lehet mert én a 8pines helyett csak 4 pinessel használom a cpu-t mivel nincs a tápomon 8 pines csati csak 4. A thermal throttling kizárva mert a proci hőfokok jók.

(#11596) CirrMee válasza Sajjaj (#11595) üzenetére


CirrMee
addikt

Korábban egy valami (súlya és kidolgozása alapján prémium) LC Power 420W -os volt, most egy Corsair CX-600 -as. Ócska tápokból kinyírt 550W -ig mindent... :)

8pin: az LC nem rendelkezett ezzel, így abban az időben csak 4pin ment. A Corsair rendelkezik vele, be is van kötve. Soha nem throttlingolt a 4pin -essel sem anno. Egyszer láttam ilyet, de akkor a gyári ócska hűtő volt az oka.

Szerintem esélyes, hogy ott a lap nem tud több kakaót adni a procinak, a P7P55D -s lapomnak azért jóval durvább tápolása van a proci felé, mint a tiednek.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11597) Sajjaj válasza CirrMee (#11596) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

Igen de azért mégis ugy vagyok vele hogy a 8 pines tápcsati meg borda a vrm eken, azért elég árulkodó jel az OC felé.Bár tény hogy a tied mellett eltörpül.
És amiről beszélek az még elég gyenge tuning 3,6 on menne 1,68 V-al, sztem ennek nem kéne akkora power hogy nebírná el :S.

(#11598) CirrMee válasza Sajjaj (#11597) üzenetére


CirrMee
addikt

1.68V az kissé (rohadtul) sok annak a procinak. Nálam 1.28725V van beállítva, és így is fűt veszettül.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#11599) Sajjaj válasza CirrMee (#11598) üzenetére


Sajjaj
csendes tag

de hülye vagyok 1,168-at akartam írni sry :D :W

(#11600) Kbhont válasza prtvlogan (#11588) üzenetére


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Nekem a 870 4Ghz megy és egy Antec920 H2O hűti silent verzióban és hülyére terhelve 47C' ig bírom Prim95-el feltornázni...a c.v.1.376V.
Előtte egy Corsair H60 volt, de az mondhatni, hogy semmire nem való! Az előtt meg egy torony lég hűtő, de baromira örülök, hogy kidobtam és beruháztam erre az Antec-re! Semmi hangja...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.