Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12051) Hauptmann válasza CirrMee (#12050) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az lenne a kérdésem még, hogy ha a procit tovább húzom, de a memória frekvenciáját csökkentenem kell az 1600-ról, azzal összességében gyorsul a gép, vagy amit a procin emelek, azt az előnyt elviszi a lassabb RAM kezelés?

(#12052) CirrMee válasza Hauptmann (#12051) üzenetére


CirrMee
addikt

A proci húzása mindenképpen dobni fog a teljesítményen. Dual csati / 1333 alá ne kerüljön, én azt tartanám szem előtt.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#12053) gtx560unlock


gtx560unlock
csendes tag

Hello!

Egy i7 860 processzor mennyire jó vétel 19 ezer forintért? van 1 fent hardverapron azt nézegetem és nem tudom h megéri-e így 2016ban.

üdv.

(#12054) xEon1337 válasza gtx560unlock (#12053) üzenetére


xEon1337
őstag

Én úgy emlékszem, hogy 20-ért adtam el fél éve az i5-750-emet egy hibátlan ASUS alaplappal együtt, szóval szerintem kissé túl van árazva. Szerintem erre a platformra már nem érdemes nagyon költeni..

"Less but better" - Dieter Rams

(#12055) PETEE78 válasza xEon1337 (#12054) üzenetére


PETEE78
senior tag

Én az I3-550 procimon filózok,hogy lecserélem egy i7-870-re. GTX660 és 8GB ram mellett. Főleg játékra meg max Cubase-re használom. Arra se ajánlanád? Azért egy 20-ast megérne nekem, ha majd dupla teljesítményt hozzna a gépem. Vagy annyival nem jobb? Így se ajánlod?

You are being revived

(#12056) xEon1337 válasza PETEE78 (#12055) üzenetére


xEon1337
őstag

Nem akarok hülyeséget mondani, de dupla teljesítményt én nem várnék azért. De ez függ attól, hogy a játék hány szálat kezel meg még millió egy dologtól. Lehet, hogy egyik játékban lesz 25 FPS helyett 50, de máshol meg csak 35. Ezt neked kell eldöntened..

Most lusta vagyok az apróhirdetéseket böngészni, de egy komplett platformváltás legalább egy i5 2500-ra az már túl lenne a büdzsén? Azzal szerintem jobban járnál, vagy persze egy i7 2600-al. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#12057) PETEE78 válasza xEon1337 (#12056) üzenetére


PETEE78
senior tag

köszi az infót! :R

You are being revived

(#12058) bluedragon36


bluedragon36
csendes tag

Sziasztok!

Asrock P55 Pro USB3 lap és I7 860 hoz kellene egy stabil tuning beállítás, 3.6 max 3.7 ghz környéke. Mit mennyire állítsak? Olvasok visszafelé folyamatosan, csak hát rengeteg az olvasnivaló . :DD

Köszönöm a segítséget!

(#12059) bluedragon36


bluedragon36
csendes tag

A 3.6 ghz bőven elég lesz nekem, ehhez kellene beállítási opció. Hütő van hozzá azzal nem lesz gond, elöte egy 4,7 ghz szaladgáló g3258at hütött gond nélkül.

(#12060) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

26% proci sebesség emelés és 20% memória sebesség emelés hathat károsan mindenféle feszültség emelés nélkül?
Ugyanis 1600mhz es a ram, de eddig 1333 on ment, most viszont felvettem a szorzóját és ezzel együtt a proci sebessége is nőtt.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12061) sinya85 válasza Moonwolf (#12060) üzenetére


sinya85
senior tag

feszemelés nélkül nem.
de mi megy neked feszemelés nélkül + 26%-ot?

ஜ۩۞۩ஜ

(#12062) Moonwolf válasza sinya85 (#12061) üzenetére


Moonwolf
senior tag

I5 750

Valamennyit állított magától, mivel most 1.264 en megy fixen, ennél pedig kevesebb volt 2.7 en, most 3,2ghz en megy.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12063) sinya85 válasza Moonwolf (#12062) üzenetére


sinya85
senior tag

VID Voltage Range 0.6500V-1.4000V
nem lesz semmi baja :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#12064) Moonwolf válasza sinya85 (#12063) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Plusz 300mhz es tuningal 3.5 lenne, 3.5ghz en megférne majd mellette egy gtx 1050 es?
Mennyire lenne proci limites ekkora sebességen?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12065) Petykemano


Petykemano
veterán

Van nekem egy asus p7H55 alaplapom, meg i5 650-em.
ebbe bele tudok tenni egy ilyet ?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#12066) Speed® válasza Petykemano (#12065) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bele..de a 3450 ajánlottabb, közel féláron megvan és ugyanúgy megy 4Gt.

(#12067) Petykemano válasza Speed® (#12066) üzenetére


Petykemano
veterán

Köszi.
Azért gondoltam az i7 870-re, hogy ne veszítsek egyszálas teljesítményt. Húzni nem szeretném.

Most látom csak, h az i5 650 32nm-es

Valószínűleg Stock hűtőm van. Mit gondolsz, elég lehet az i7-hez is? (Feltéve, hogy rámegy.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#12068) Speed® válasza Petykemano (#12067) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezt értem, de konkrétan 266MHz a difi és ezért ~dupla ár enyhén gáz.
Egyébként 166ra emelve a BCLKt még alulfesszel is megy a kisebbik.
Szóval 3.33GHz elérhető 0 költséggel, így pláne jobb választás lenne.

Stock csirke hűtés sajnos nem effektív, kéne rá valami értelmes hűtő.
Nem kell túlzásokba esni, egy ilyen is megteszi, vagy bármi hasonló.
De aprón szétnézve is lehet lőni ekörül értelmesebb torony verziókat.

(#12069) Petykemano válasza Speed® (#12068) üzenetére


Petykemano
veterán

köszi, átgondolom :)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#12070) Speed® válasza Petykemano (#12069) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Van mit..én csíptem a 3450et, volt anno 860am, annál is jobb volt :K
Amúgy OC nélkül egyszerű a matek..+10% tempó dupla áron, vicc..

(#12071) Formaster


Formaster
addikt

Üdv az Uraknak!!

Valaki tolja még a Lynnfieldet? Nálam szépen muzsikál. Mit gondoltok megpróbáljam megugrani a 4,4-et? :U

(#12072) mpierre válasza Formaster (#12071) üzenetére


mpierre
veterán

Ja. :K Htpc-ben tesz szolgálatot egy i5 660. Teljesen megfelel a célnak, addig marad, míg kihullik. A funkciója miatt nincs tuning nálam.

Amúgy meg hajrá, de azért ne nyírd ki a procit. A 4,22GHz-hez mennyi feszt kér?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12073) Formaster válasza mpierre (#12072) üzenetére


Formaster
addikt

Örülök h még nem halt ki a család :B Sikerült megugrani a 4.3-at, sajnos a 4.4 úgy fest nem fog menni. Nem akarok 1.4V fölé menni, viszont azt kéri. Holnap futok pár kört Linx-el vagy Prime-al, meglátjuk mennyire marad stabil. Hőmérséklet max 83 volt csukott fedéllel a bench erejéig, de stressz tesztez már megnyitom az oldalát :U

szerk: azért durva hogy megugorja a 3770-et ;] így még hanyagolom egy darabig a proci cserét. :K

[ Szerkesztve ]

(#12074) keszegduda válasza Formaster (#12073) üzenetére


keszegduda
őstag

Én is még egy "veterán" i7 860-t használok, csak nem tudom hűteni, pedig lenne benne lehetőség, egyszerűen nem bír el vele a scythe mugen2.
4ghz+ sem lenne probléma a lap bírja, lehet hogy újra kellene pasztázni a hűtőt vagy cserélni. Egy cinebench teszt alatt már 80-90 fok pedig nem tart sokáig és nyitott a ház oldala. Ennyire gyenge lenne egy mugen vagy a paszta? Pedig batár nagy az a hűtő...idle 40-50 fok mind a 4 mag. Valami nem kóser...
Amúgy nekem is elég a teljesítménye ezen órajelen, de a jóból sohasem elég. Láttam és játszottam 4770K-s géppel (ugyan olyan vga-val GTX 970) és összehasonlítva nem igen vettem észre játszhatósági különbséget, való igaz több a min/avg/max fps, de nem sokkal. És még mikroszaggatás sem volt. De így is a bőségesen játszható fps-t mutatott.70-200fps /pl.bf4 multi/

(#12075) Formaster válasza keszegduda (#12074) üzenetére


Formaster
addikt

Na prime alatt nálam is felment 87-88 közé már 5 perc után, úgyhogy lelőttem az órajelet 4.1-re. Ezzel több óra prime alatt is 84 volt a max.

A paszta meg a hűtő nem mindegy. Nekem Dark Rock (talán pro) hűtőm van, persze ez sem egy Noctua NHD14, de nem rossz. Nem csak a méret számít, hanem a hűtőcsövek száma is. Még arra gondoltam, hogy ezt megspékelem a másik oldalon is egy ugyanakkora ventivel és akkor talán mehet 24/7-ben a 4.3Ghz.

A pasztával nyertem már jópár fokot. Azelőtt Arctic Cooling volt, Mx2, Mx4, de egyik sem az igazi, ezeknek ilyen 5W/m a hőátadásuk, vettem nemrég Cooler Master Mastergel-t, ennek 11W/m felett mozog. Az sem mindegy miként kened fel, sosem a procira pacsmagolom, hanem a hűtő alján terítem el vékonyan egy kártyával és azt helyezem a procira. Ha túl sok a paszta az nem hővezető, hanem szigetelő lesz. :R

szerk: egyébként a mugen 2 sem kéne gyenge legyen. Visszatérve a proci teljesítményre. Szinte semmiben nem érzem, hogy a proci szenvedne. Persze nem vagyok ultra bolond, sem fps b*zi, számomra a fix 60 fps teljesen játszható. Persze hc gamer koromban én is preferáltam a 100 feletti fps-t, de azóta inkább a játszhatóság köt le és nem a grafika+fps kombó. Elvagyok High beállításokon is, azokkal meg mindenhol hozza a fix 60-at, ami ugye a nativ fullhd. A monitorom is 60 hz, szóval nem is venné ki jól magát más.

A platformváltást akkora tervezem, mikor a 6 mag 12 szál nem highend lesz, hanem mondjuk az lesz a 7700k árszintjén és kínál is majd mellé 4Ghz feletti órajelet, mert a 6900K is 6mag 12szál mellett csak gyári oc-vel 4ghz-et tud. Szóval szerintem még 1-2 évet kihúzok ezzel, addig csak renderelésnél zavar 1 picit, de ott is megvan a realtime, aztán a végső renderelésnél úgyis magára hagyom a gépet. Tök8, hogy 1 óra vagy 40 perc alatt van meg. :U

[ Szerkesztve ]

(#12076) keszegduda válasza Formaster (#12075) üzenetére


keszegduda
őstag

Igen, elég erős a mugen, de már 7 éves...lehet hogy ez a baj. Leszedem és újrapasztázom majd meglátjuk mi lesz.
Egyébként sok helyen lehúzzák ezt a CPU-t, elavult, gyenge, nem hajtja ki, gyér a teljesítmény és nekem sem sikerült még lefektetnem játékok alatt húzva. Biztosan van olyan ami le térdelteti...GTA 5 és ARMA...pont nem játszom ilyenekkel. De a mihez tartás végett, ott sem vall szégyent.
Gondolván a fejlődésre anno 3 évre vettem minimum, jó volt átélni core2 duo->lynnfield váltást nagyot ugrott a teljesítmény. Ugyan ezt szeretném átélni megint, nem csak 30-40%-ot 7év alatt. Legalább 6 magra várok én is vagy 8-ra.

(#12077) CirrMee válasza keszegduda (#12076) üzenetére


CirrMee
addikt

Vagy fordítva ültök a lovon.
7x0 és 8x0 procik (3.8-)4GHz körül konstrukciójuknál fogva mocskosul nekiállnak fűteni, i7 a HT miatt eleve jobban fűt ugyanazzal az órajellel. A procik tuning görbéjét ebből a szempontból egy exponenciálissal lehet a legjobban leírni, és ezeknél nagyjából itt van az a határ, hogy hiába akarod tovább emelni, egyre brutálisabb hűtéssel lehet csak megoldani. Javasolt e célból a vízhűtés, viszont érdemes azon is elgondolkodni, hogy a brutális fűtés a brutális fogyasztással jár együtt, szóval nem biztos, hogy megéri a mutatvány, gazdaságosabb lépés átállni mondjuk a Sandy-Ivy vonalra.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#12078) Formaster válasza CirrMee (#12077) üzenetére


Formaster
addikt

Nézőpont kérdése. Dolgozó emberként 8 óra munka és család mellett, hetente jó ha 3-4 órát játszom és havi 4-5 órát renderelek, heti kb 5 órát pörög a processzor 100%-ot, a többi netezés kb idle-be megy. Számoljunk heti 2 kw áramot, ami havi szinten legyen 8, az kemény 1000Ft. Akinek ez fáj, az menjen a könyvtárba netezni ;] Persze megint más, ha hc gamer vagy és napi 8 órában streameled a játékod, éjszaka meg még rádobsz valami renderelést is, akkor gondolkodj el, hogy mekkora ökológiai lábnyomot hagysz magad után.

Igazából úgy érzem, hogy +1 ventillátorral meglenne az a 4.2-4.3Ghz 24/7-ben. De őszintén szólva arra is lusta vagyok, hogy elmenjek egy ventiért, mert eléggé kiszolgál 4.1-en is. Az egész nem arról szól, hogy lenne-e pénzem platformot váltani, mert elmehetnék holnap reggel egy 7700K ért meg egy Sabertooth z270-ért, de egyenlőre erre még nem fogom kiadni a pénzt. 7 éve nyüstölöm a konfigomat kisebb bővítésekkel és teljesen kiszolgál, akkor fogok váltani 4mag/8szálról, ha a 6mag/12szál megfizethető lesz, vagy ha az UHD elérhető lesz. Ez még min 1 de inkább 2-3 év és akkor elmondhatom, hogy 9-10 évig boldog voltam egy konfiggal. Persze minden felhasználás kérdése, hc game vagy munka esetén más lenne a helyzet, bár aktív videózás mellett is inkább megtartanám ezt és vennék egy workstationt dual cpu-val. :U

[ Szerkesztve ]

(#12079) keszegduda válasza CirrMee (#12077) üzenetére


keszegduda
őstag

Eleve annak örülök hogy még megy ennyi idő után...és még az alap órajelhez képest is igen jól meg lehetett emelni a frekvenciát, vagyis nyertem egy kis időt és teljesítményt, fogyasztás nem érdekel míg nem 200W felett van... Rég 3,8Ghz-en használom, vagy 2 éve és hibátlan. Ugyan úgy én is vehetnék 7700K-t vagy épp 6800k-t de nem tetszik az intel árazási stratégiája, persze a forint is mint mindig hulladék, mert az ország vezetése szándékosan ezt csinálja...de akár mondhatjuk azt is, hogy keleti fizetésekkel a zsebünkben nyugati árakon vásárolunk.
Tudom nagyon jól hogy jobban jönnék ki 2600k-val vagy jobbal...de nagyon bonyolult egy olyan komplett rendszert áttenni nekem egy új alapra ami rengeteg + munkát ad. (5-en használják a gépet folyamatosan, könyvelés stb.)

(#12080) Formaster válasza keszegduda (#12079) üzenetére


Formaster
addikt

Ugyanott vagy, ha megveszed a 2600K-t, vehetnél 3770K-t, de akkor már inkább 4/6/7xxxK-t. És ha megveszed, akkor ősszel megint vehetnéd az újat.

Kérdés, hogy szükséged van-e rá. Elárulok egy titkot, persze szörnyű mindezt keleti fizetésből, de én nyugaton élek és nyugaton is rájöttem, hogy ezer meg ezer helye van a pénznek, minthogy mindig mindenből a legújabb legyen. Telefon, autó, lakás, használati/ruházati cikkek és sorolhatnám. Ha az ember fent akarná tartani a legújabb trendet mindenből, kismilliók sem lennének elegek és persze elérünk egy szinthez, ahonnan nézve ez már nem is etikus. A saját pénisznövelésünkre költsünk éves szinten 1x.xxx eurókat, holott mindez kijönne 1xxx-ből is és ki is elégítene, közben a világ másik végén meg 2 dollárért dolgoznak naponta, vagy még ivóvizük sincs. Csak azért, hogy fenttartsák a mi kis trendi világunkat. Ez az iszonyatos termelés és profit éhség vezetett oda, hogy ezeknek az embereknek napi 2 dollárt fizetnek :U De ez már másik topikba illene :R

[ Szerkesztve ]

(#12081) CirrMee válasza Formaster (#12078) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem konkrétan a villanyszámlára gondoltam, hanem a nagyságrenddel komolyabb/hatékonyabb hűtés beszerzéséről (víz).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#12082) Formaster válasza CirrMee (#12081) üzenetére


Formaster
addikt

4.1-en még lehűthető a cooleremmel, de lehet be lesz szerezve egy plusz fan és megnézem a magasabb órajelet.

(#12083) Podpupi válasza keszegduda (#12074) üzenetére


Podpupi
tag

Hello.
Ez a config BF1 alatt szerinted mennyi FPS hozna.
Van egy 860 procim és VGA vasárllás elött állok azért kérdem.
Proci alaporajelen van , valamiert ha huzom nem indul, nem nagyon érdekelt eddig.

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#12084) Formaster válasza Podpupi (#12083) üzenetére


Formaster
addikt

Milyen konfig? Milyen vga-lesz? Milyen lapban lesz/van a 860? Hogy húzod? Milyen hűtés? :U Még nem próbáltam a BF1-et.

(#12085) core i7 válasza Podpupi (#12083) üzenetére


core i7
addikt

feszt adtál neki? :DDD

(#12086) keszegduda válasza Podpupi (#12083) üzenetére


keszegduda
őstag

Üdv!

Amikor volt open beta akkor feltettem és nekem szépen futott gtx 970-el a sivatagos pályán. Viszont én sohasem ultrán tolom multiba, de húzva volt 3.9Ghz-re, nagyon kérte a CPU-t így fűtött nagyon. Akkor nem kötött le a játék, időm sem volt 1-2 órát ha toltam vele összesen. Elképzelhető, hogy a közeljövőben megveszem, majd meglátjuk. Nem vallana szégyent szerintem, de mindenképpen tuningold 3,5-3,8Ghz-en szerintem egy jó hűtő mellett hozhatóak jó hőmérsékletek. Amúgy én észrevettem vastagon ha alapórajelen megy vagy 3,8Ghz-en, főleg multiban. Kikapcsolva a HT-t pedig egyenesen szörnyű lett a gép teljesítménye.
HD felbontáson max. GTX 970-t tudnék elképzelni hozzá vagy a mostani 1060-t. Én R9 280X-t cseréltem GTX 970-re és kb. annyival lett több fps-em amennyivel papíron erősebb. Nyilván hagyna benne a processzor még lehetőséget, ha teheted cserélj újabbra és küld meg 4Ghz fölé, mert azok mennek könnyedén ezen órajel felett is.
A tuninggal kapcsolatban pedig kevés az infó.

(#12087) Podpupi válasza Formaster (#12084) üzenetére


Podpupi
tag


Alaplap

Voltok
Még nem ismerem anyira H55 alaplapot.
Aidia 64 olvast ki adatokat:

Hűtés:

[ Szerkesztve ]

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#12088) Podpupi


Podpupi
tag


Nem tudom milyen venti de nem kicsi.

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#12089) Formaster válasza Podpupi (#12087) üzenetére


Formaster
addikt

Ezzel a lappal nem sokat tudsz kezdeni :(

Szerk: de a hűtéssel sem :(

[ Szerkesztve ]

(#12090) Formaster válasza Podpupi (#12088) üzenetére


Formaster
addikt

Az a baj h a H szériás lapok belépő szintűek, nem tuningra valók. Ahogy húzol a feszen úgy fog droppolni, már ha tudsz benne valamit húzni. Egy próbát megér, de nem sokat jósolok. Én is ezért adtam el régen a H55-öt és váltottam Asus Premiumra, az 48 fázisú. Persze itt már nem nagyon éri meg újítani.

(#12091) Podpupi válasza Formaster (#12090) üzenetére


Podpupi
tag

3 képen kicsit meglepődtem 3450 MHz ir ez akkor már tunning, csak azt nem tudom hogyan csinaltam.
Gondoltam a lap nem nagy szám. De talán kis pénzből még érdemes valamit kezdenni hisz jó proci ez.
Proci venti akkora hogy a ház oldalát kikellett vágni nem volt gondom a hűtéssel eddig.

[ Szerkesztve ]

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#12092) Formaster válasza Podpupi (#12091) üzenetére


Formaster
addikt

Ez a processzorod gyári oc-je turbo boostal :U azért nem mondom h megse próbáld. Ebből a prociból kihozható egy 4ghz. De kezdésnek nézd meg a 3.8-at. Biosban szorzó 20, fsb/bclk 180 ehhez adj vcore 1.37V és qpi/pll mondjuk 1.3V.

Arra figyelj h a ram vissza legyen osztva, vagyis ne legyen több a gyári órajelnél. Az se baj ha a 180 bclk-val elsőre kevesebb jön ki. Ha ezt meg tudod csinálni akkor beszéljünk még róla. Ha bebootol akkor tedd fel a realtemp hőfokmérőt meg a prime95-t és kezd el a proci stressz tesztet. Írj h mi sikerült :R

(#12093) Podpupi válasza Formaster (#12092) üzenetére


Podpupi
tag

Köszi.
Ezt majd hétvégén csinálom mert nem 2 perc less.
:R

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#12094) Formaster


Formaster
addikt

Jól látom, hogy a Lynnfield forrasztott kupakot kapott? Pedig megpróbáltam volna újrapasztázni :U

(#12095) Speed® válasza Formaster (#12094) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerencsére..ezzel a melegedéssel kencés kupakkal halál lenne :U

(#12096) Formaster válasza Speed® (#12095) üzenetére


Formaster
addikt

:DDD Az biztos ;] Gondolkodtam rajta h eltávolítsam-e a forrasztott kupakot. :U Esetleg egy IHS polír mindenképp hasznos lehet.

(#12097) Speed® válasza Formaster (#12096) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Meg se próbáld, ha nem akarod kukázni..rizikós és kb. semmit nem hoz. Forrasztás helyett LM, ugyanott vagy, fémes közeg.

(#12098) Formaster válasza Speed® (#12097) üzenetére


Formaster
addikt

Igen de ha a ragasztócsík eltávolításával közelebb kerül a maghoz a kupak, akkor nyerhetnék valamit :U A Mac Pro-kat is így javítják. Viszont a polírozásban semmi veszélyes nincs és az önmagában hozhat pár fokot. :U

(#12099) Speed® válasza Formaster (#12098) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem ragasztócsík van alatta, forrasztott..ezen nem javítasz érdemben.
Polír más, ha annyira homorú/domború az IHS, talppal együtt adj neki..

(#12100) Formaster válasza Speed® (#12099) üzenetére


Formaster
addikt

Hűtő talpra gondolsz? Egyébként ezt találtam, ezek szerint a kupak ragasztott, plusz a hővezetést a forrasztás adja. Na itt végképp elgurult a gyógyszer, az alaplap rögzítést meg a kupakot is elhagyja és a lapkára fekteti direkt a hűtőt. Na majdeglátjuk mi lesz... első körben polír és ha az nem hozza meg a kellő eredményt akkor lehet h tovább megyek, persze előbb kipróbálom valami filléres procival ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.