Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Cifu


Cifu
nagyúr

Azzal együtt, hogy a Thermal Grizzly cuccait túlhype-oltnak gondolom, azért az MX-6 csomagba egy applikátor ("kenő kanál") igazán beleférhetett volna... Ezzel együtt, ha tartós és stabil lesz a cucc, az MX-2 és MX-4 méltó utódja lehet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2902) Pyttawrx válasza Cifu (#2901) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Első használatokból kiindulva annak tűnik. Cleaner van a 4g-hoz, de nekem pl abból i svan vagy 30 noctua. :) Spatulából is van vagy 4db otthon, de igazából bármi jó arra, pl sim kártya tartó, bankártya.. stb

(#2903) Rowon válasza Cifu (#2901) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem is nagy a hype. Én anno láttam pár YouTube videót der8auer-től, hogy a Kryonaut milyen jó, mert még arra is ügyelnek az előállítása során, hogy milyen formájú szemcsék kerüljenek a pasztába, hogy ez milyen komoly mérnöki munka.

Igazából biztosan az, de az Arcticnál meg valószínűleg innovatívabb emberek dolgozhatnak. Nem tudom milyen gyártási technológiát használhatnak, hogy ilyen hatékonyság mellett még az árat is lentebb tudják tartani?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2904) Rowon


Rowon
veterán

Ami még eszembe jutott. A Noctua NT-H1 és NT-H2 pasztáknak mennyi az eltarthatósági idejük? Nekem valami 3 év rémlik. Ez komoly? Nem olyan hosszú idő ez, míg az Arcticra 8 évet írnak (MX-2 és MX-4).

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2905) Cifu válasza Rowon (#2904) üzenetére


Cifu
nagyúr

A felbontott termékre vonatkozik a "legalább" 3 év. A cpu-ra felhelyezettre legalább 5 évet írnak.

It can be stored at room temperature for at least 3 years and due to the compound’s exceptional curing, bleeding, dry-out and thermal cycling characteristics, it can be used on the CPU for 5 years or more.

[forrás]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2906) Rowon válasza Cifu (#2905) üzenetére


Rowon
veterán

Jah, köszi, így már más. Ha legalább 3 év, akkor bír az többet is.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2907) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok,

Egy noob kerdes jonne.Ma erkezik a procim, 5900x+Thermalright Peerless Assassin 120 huto+MX4(a ti javaslatok alapjan :R )(Azert irtam a dolgokat,mert a proci forro lesz,a huto meg nehez 1.36kg)

Az MX4 spatulaval jon??Milyen modon vigyem fel :F Spatula ,vagy X vagy ot pont vagy bankartyaval??Tudnatok benne segiteni??Koszonoom :R :R :R

(#2908) Cifu válasza MegalodonS (#2907) üzenetére


Cifu
nagyúr

Privát vélemény, de egy kis gombóc a közepére és aztán rakd rá a hűtőt. Az Artic Cooling nem rak spatulát emlékeim szerint az MX-4 mellé (az MX-6 mellé sem, ez biztos :DDD ).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2909) Rowon válasza Cifu (#2908) üzenetére


Rowon
veterán

Külön spatulás verziót lehet venni, nekem is az van MX-4-ből. [link]

Szép kék színű spatula, -2 celsius hőfokot jelent. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2910) Pyttawrx válasza Cifu (#2908) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát ki hogy. De az 2-5 fok számíthat.

(#2911) Cifu válasza Pyttawrx (#2910) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont most játszottam a 7700X-el, először szépen, egyenletesen elterítve az MX-6-os pasztát:

Melegedett, így is, mint a rosseb :DDD
Mivel amúgy is szétszedtem még a gépet, nekiálltam próbaképpen a jól bevált sima "pötty" módszert használni, ha már a Noctua kézikönyvében is ez szerepel.
Igazából semmi látványos különbséget nem vettem észre a kettő között.
Ha a szobahőmérséklet figyelembe veszem, akkor még jobban is sikerült a második felhelyezés, hiszen kb. ugyanazt produkálja 2°C-al magasabb szobahőmérséklet mellett (22 vs. 24 °C).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2912) Pyttawrx válasza Cifu (#2911) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mert 1. Vastagon kented. Lehet csalóka a kép.
2. Az erre már szerintem kevés.

ja és mi a cooler

[ Szerkesztve ]

(#2913) Cifu válasza Pyttawrx (#2912) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amennyire lehet, vékonyan volt kenve. A képet én csináltam.
Mi lenne kevés? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2914) Pyttawrx válasza Cifu (#2913) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erősebb paszta kellhet

(#2915) Cifu válasza Pyttawrx (#2914) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az MX-6-nál? :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2916) Pyttawrx válasza Cifu (#2915) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze.

(#2917) MegalodonS válasza Cifu (#2908) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszonom :R :R A spatula es kozepre egy extra borso lett a valasztas!!Nagyon jonak tunik :K

(#2918) oliz


oliz
újonc

Nagy lelkesen kb. 3 évvel ezelőtt 9700K és Arctic Liquid Freezer 1 120 AIO folyadékhűtés közé kentem Conductonautot. Egy kenésre vetítve nem is drága, a felhordás is egyszerű, pár percig bele kell dörzsölgetni mindkét felületbe vékonyan. Addigra szép tükrösen befutja a felületeket, tökéletes lesz a filmréteg. Képeken is látható, hogy a hűtőn a nagyobb körben kent anyag inkább a nagyobb mennyiségű testvérkéihez húzódott. Kifolyástól nem kell tartani, annyira vékony lesz a réteg, egyébként is a legtöbb helyen szigetelt az alaplap, nagy pech kellene hogy pont valamit is rövidre zárjon. A proci és a szín réz szivattyútalp bírja a vegyületet. Az azonnali eredmények kb 5℃ csökkenést mutattak, teljes boldogság.

De a gond ezután van.

Én három évig nem vettem le a szivattyút, nem is volt miért, mert ugye olvastuk "vagy 10 évig is rugalmas, folyékony, működőképes marad" a cucc. Most levettem mert gépházat cseréltem és ekkor döbbentem. A szivattyút le kellett tépni a prociról, félelmetes volt. A felületek úgy néztek ki mintha össze lettek volna forrasztva.

Lehet a hővezetés ugyanolyan jó volt mint első nap, de okádékul nézett ki. Letörölgetésről szó sem lehet, semmi nem oldja. Konkrétan a fém olyan állagú száraz kemény cucc mintha fel lenne forrasztva. Pengével kellett lefaragni rétegenként. Oxidálódott a proci síkja is, a feliratok is eltűntek, eladásnál biztos szívesen vennénk ilyen procit.

A réz talpról nem lehetett lefaragni sem, mélyen beépült a rézbe. Ki lehetne síkoló csiszolással és polírral hozni, de ez a szivattyútalp szándékos domborulatát is kisíkolná, amit a gyár a körkörös esztergálással alakított ki.

 Azért domború, mert a lágy réznek a jobb hőátadás miatt vékonynak kell lennie, de a felszerés után a szorítőerő kb. síkra egyenesíti és akkor a legjobb a felfekvés. Ha sík felülettel indítanánk a szorítóerő miatt már homorú lenne és nincs meg a felfekvés.

A procim húzva sosem volt, hőfoka sosem ment 65℃ fölé, nem lehet ráfogni hogy "ráolvadt". Más is írta hogy három hónap után már ilyen forrasztott hatású volt az anyag.

(#2919) Pyttawrx válasza oliz (#2918) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az 5 fok az kevés, ott vmi nem kerek. Előtte ezt tisztítani kell stb, korábban írtam is erről, illetve linkeltem, egy szaki leírását. Kb évente kell pasztázni, ha jól vettem ki a szakik szavából

(#2920) Cifu válasza oliz (#2918) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi a tapasztalat megosztásért... :R

Nálam az ilyenek miatt nem ajánlottak a Thermal Grizzly cuccok... (szerencsére ennyire durva esettel személyesen nem találkoztam még...)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2921) Raggie válasza Cifu (#2920) üzenetére


Raggie
őstag

Ez nem a TG miatt ilyen, hanem mert folyékony fém.
Az Arctic-nak is vannak ilyen cuccai, azokkal ugyan ez a helyzet.

Ezeket inkább csak kupak alá ajánlja éppeszű ember pontosan emiatt. Nem éri meg az a pár fok azt a macerát és károkozást amit művelni tud.

Clint Eastwood FTW

(#2922) Rowon válasza Raggie (#2921) üzenetére


Rowon
veterán

A TG-nek pedig jó pasztái vannak, de folyékony fémet még soha nem használtam és nem is szeretnék. 1-2 évente újrapasztázod a procit meg a VGA-t, szerintem az mindenkinek belefér, aki ad egy kicsit a saját cuccaira. Ott az Arctic MX-4, 8 gramm 2000 forint aztán had' szóljon

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2923) Raggie válasza Rowon (#2922) üzenetére


Raggie
őstag

Én személy szerint TG Kryonaut-ot használok mindenhova. Nagyon jól applikálható, jó teljesítményű és nem kezd ki semmit.
Pár éve vettem egy 5g-os tubust, azt még mindíg elég pedig már vagy 3 gépet is összeraktam vele, meg volt procihűtő cserém is egyszer közben.

Clint Eastwood FTW

(#2924) Rowon válasza Raggie (#2923) üzenetére


Rowon
veterán

Szintén volt Kryom és nagyon jó hőfokjaim voltak vele, jelenleg még a VGA-n Kryo van.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2925) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok,

Lehet jonnek egy ''noob''kerdessel :K

Vettem egy ilyet az Thermalright TR-M.2 2280 hutot es ehez lehet hasznalni,mondjuk MX4 pasztat, vagy a paszta banthatja az m.2 felszinet??Lehet itt a magusok pasztaztak mar ilyet?!Koszonom elore is segitseget! :R

(#2926) Rowon válasza MegalodonS (#2925) üzenetére


Rowon
veterán

Thermal padet szoktak m.2 és a passzív borda közé tenni. Büdzsés megoldásnak a kék színű Arctic jó, ha meg van rá pénzed, akkor Thermal Grizzly Minus Pad 8 és Gelid Ultimate vagy Extreme Hapróról.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2927) Pyttawrx válasza MegalodonS (#2925) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Alapból lennie kell hozzá az említett thermal pad-nak. Nem kaptál hozzá?

(#2928) MegalodonS válasza Rowon (#2926) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszonom :R a valaszod,nem is gondoltam ennyi valasztas van!!

#2927Pyttawrx

Igen kaptam hozza,de multkor ti segitettetek az MX-4 pasztaval,amikor a Thermalright Peerless Assassin 120 hutot vettem es ahoz is adtak pasztat, amit ugye nem hasznaltam!!

(#2929) Pyttawrx válasza MegalodonS (#2928) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak ThermalPadnál jó szokott lenni amit adnak hozzá. (m.2 SSD borda esetén, most csak erre vonatkozóan írom ezt)

(#2930) MegalodonS válasza Pyttawrx (#2929) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszonom :R Akkor azt hasznalom!!Meg egyszer,koszonom a segitsegetket!!! :R

(#2931) Pyttawrx válasza MegalodonS (#2930) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezért vagyunk itt. :D örömmel segítünk, ha tudunk.

(#2932) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,
Adott egy régi 1060 ,újra pasztáztam MX4-el és nagyon jó eredményeket produkál ,max.58/60 fok lett a gpu 100% terhelés alatt.
Viszont elfelejtettem egy fontos dolgot ,csak a gpu-t kentem le :F

Ilyen kedvező gpu hőfokok mellett is ajánlott a vrm/memóriák hűtése új thermal pad al ,vagy nincs annyira nagy gond ha nem piszkálom a régit?
Friss paszta is egy fárasztó takarítás ,nem sok kedvem van újra szétszedni csak ha nagyon muszáj.

Köszönöm a tanácsokat Skacok ,
:R

(#2933) Pyttawrx válasza TechN7ne (#2932) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha nagyon ki volt száradva/meg volt keményedve, akkor kellett volna igen.
Ha nem akkor szerintem még maradhat.

(#2934) Rowon válasza TechN7ne (#2932) üzenetére


Rowon
veterán

A kék színű Arctic thermal pad nem drága.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2935) TechN7ne válasza Pyttawrx (#2933) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rendben ,köszönöm.

Rowon
0,5mm vagy 1mm legyen?

(#2936) Pyttawrx válasza TechN7ne (#2935) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ami van benne most. De milyen volt az állaga?

(#2937) Rowon válasza TechN7ne (#2935) üzenetére


Rowon
veterán

A kártyán lévő eredeti padet leveszed, majd megméred tolómérővel a vastagságát. Másik megoldás, hogy a neten rákeresel, hogy milyen vastag pad van rajta gyárilag. Hátha valaki már töltött fel róla adatot.

A saját kártyámat YouTube tutorial alapján csináltam, de fórumon is találtam egy bejegyzést, valaki megkérdezte az egyik ismerősét, aki a Sapphirenál dolgozik, hogy mekkora padet használnak gyárilag a Pulse 5700 XT-hez. :) Az pl. 1 mm-es.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2938) TechN7ne válasza Pyttawrx (#2936) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Puha volt még ,viszont azt veszem észre ,hogy már annyira kilapult ,hogy nem is ér hozzá a nyákhoz.
Jobb ha cserélem ,ránézésre 1mm -es kell ,ITT egy videó róla.

[ Szerkesztve ]

(#2939) Pyttawrx válasza TechN7ne (#2938) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A videóban ott van, hogy 1,5mm vett, de lehet jobb ha Arctic helyett veszel jobbat, ezt a GElid, vagy Phobya.
[link]
vagy
[link] Ebből kijön 6db. :)

[ Szerkesztve ]

(#2940) Rowon válasza Pyttawrx (#2939) üzenetére


Rowon
veterán

Nem jó a második link.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2941) Pyttawrx válasza Rowon (#2940) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi, javítva

(#2942) TechN7ne válasza Pyttawrx (#2939) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rendben ,nagyon szépen köszönöm ,
:R

(#2943) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Na megcsináltam egy Artic tp 3-al (1,5mm).

Összesen 3x szedtem szét és raktam össze a cumót , :N
Első mikor nem cseréltem thermal pad-ot ,
Másodjára vettem egy csomaggal és összerakva kiderült ,hogy a 1,5mm kevés (nyákhoz már alig ért a thermal pad). Tesztek alatt is a gpu és a hotspot magasabb lett +5/8 fokkal - ekkor levágtam ,hogy jobb volt mikor nem cseréltem mert a régi gyári thermal pad is jobban hűtött mint ez az 1db 1,5mm Artic. :D
Harmadjára is nekiszaladtam ,dupla réteget raktam (2x1,5mm) ,így pont elér a nyákhoz ,nem kevés de nem is túl sok.
Most szuper minden ,57 fok max. a gpu is ,csoda ,hogy túl élte ez a kártya. :D

(#2944) Rowon válasza TechN7ne (#2943) üzenetére


Rowon
veterán

Thermal padet inkább egyben éri meg bármire is rakni. Tehát nem 2x 1,5mm, hanem egy 3 mm-es pad, amik már elég drágák.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2945) Pyttawrx válasza Rowon (#2944) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor k5pro, ha már ilyen vastag kell.

[ Szerkesztve ]

(#2946) TechN7ne válasza Rowon (#2944) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igaz ,csak akkor már majdnem 10k-t költöttem volna erre az elhanyagolható műveletre.
Bontott terméket nem vihetek vissza amiből hiányzik ,itt kaptam egy 1,5mm -es ajánlatott azért vettem azt.
Hűt ez így is ,nincs gond.

(#2947) Pyttawrx válasza TechN7ne (#2946) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ami írva volt a videóban, de a kártya nálad volt, neked kell pontosan látni. Látatlanban csak azt tudom mondani, amit látok :D

(#2948) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Nem találom itt az összefoglalót... Vagy nem itt volt leírva, hogy milyen pasztát nem veszünk réz hűtőhöz?

Melyik most a legjobb hűtőpaszta? Ezek a Youtube tesztek nekem mindig olyan "fizetek, ha a miénket hozod ki jobbnak" szagúak... :D

(#2949) Pyttawrx válasza SoulReaver (#2948) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Fontos azért a konfig is, vagyis elég csak, hogy mihez.
De ezekkel nem lősz mellé.
[link]

(#2950) SoulReaver válasza Pyttawrx (#2949) üzenetére


SoulReaver
veterán

Egyelőre még 12600K van, de 13700K-lesz hamarosan. Ezt egy DeepCool LS720 SE 360 -al hűtök(majd).

A Thermal Grizzly már nem jó márka?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.