Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36551) SkyS1gn válasza szab.tam (#36550) üzenetére


SkyS1gn
félisten

énmeg valahogy utálom a csupasz PCB-ket manapság, mind ram mind vga, meg sabertooth miatt kicsi lapoknál is :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36552) Erdei88 válasza SkyS1gn (#36547) üzenetére


Erdei88
veterán

Amennyibe ezek kerülnek más márkában, ugyanilyen időzítéssel 2x ennyit veszek.
Ha egyszer ismét kiadnék ramért több mint 20k-t akkor én ilyen G.Skill-t vennék

(#36553) L1ZRRR válasza Erdei88 (#36552) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

És minek 2400 MHZ-s ram? :D

Világ csúcs döntésre készülsz? :))

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#36554) TESCO-Zsömle válasza Erdei88 (#36552) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

APU-hoz még talán, de CPU-hoz átlag usernek vér fölösleges ekkora freki...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36555) radi8tor válasza L1ZRRR (#36553) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenkinek van egy heppje. Ha ilyen erős RAM-ot akar a gépébe, akkor úgyis ilyet fog venni. :)
Más kérdés, hogy már 1866MHz is felesleges. ;)

Mostanában egyre olcsóbbak a nagy sebességű RAM-ok. Régen mennyi volt a 1866-os kitem is...

⭐ Stella

(#36556) Ramses07 válasza becsitibi (#36544) üzenetére


Ramses07
Modder

Csúnya ram, de nagyon erős:) Vett ilyet egy ismerősöm :K

Life is short, ride hard!

(#36557) LLKobe válasza Engineer086 (#36541) üzenetére


LLKobe
veterán

Az a venti azért van ott hogy kisilabizáljam hol lenne a legjobb helyen, úgy hogy a VGA-ra is jó helyre tolja a levegőt, de azért az alaplapot is tudjam rendesen szerelni tőle.
Ha megtaláltam az optimális helyet akkor rátolom a kést a disznóra (azaz a dremelt a házra) és az összes lyukat szépen kivágom.

Amúgy de ér, most sem a ház aljára van befektetve, van rajta 4db távtartó, így a ház aljától olyan 2cm magasságban "lebeg" :DDD Így is valami kis levegőt azért tol a VGA-nak.

(#36538) vakond5: Deigen, de nem festeni fogom hanem szintereztetni ahogy N_A_S kolléga tette. Azért az nagyon sokat fog dobni a megjelenésén. Csak egyenlőre a funkcionalitásra koncentrálok, és minden vágást megcsinálok rajta ami kell mielőtt befeketíteném.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36558) vakond5 válasza LLKobe (#36557) üzenetére


vakond5
őstag

Jó ötlet :R:C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#36559) Erdei88 válasza L1ZRRR (#36553) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem, csak a design miatt. Ha jól láttam ez a "legszerényebb" kivitel

radi8tor1 Minimális az árbeli különbség az 1600 CL9/CL8-as ramok és az 1866 CL9-es ramok között. Amikor vettem olcsóbb volt mint más gyártók 1600 CL8-as ramjai

(#36560) N_A_S


N_A_S
veterán

Ötlet az SSD-k elhelyezésére, erre ki kell találnom még valami tartót, egyelőre alul a vinyok alatt vannak:

[link]

Belakási folyamat... 95%:
[link]

[link]

[link]

A TOP BIOS miatt vagy nem, de át kellett gondolnom jobban a VGA-k szellőztetését, ezért alulra került a H80, aminek a ventije kicsit ráfúj a 670-ek höcsövére és némileg ettől jobban hűlnek. Ezen felül még szivacsokkal is kiékeltem a két kártyát hogy legyen köztük valamennyi hely. Az igazi az lenne ha oldallapra szerkesztenék egy ventit, de egyelőre ez is megteszi.

Vélemény? :U

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#36561) LLKobe válasza N_A_S (#36560) üzenetére


LLKobe
veterán

Vélemény? Fasza :K Ötezeré' megveszem tokkal vonóval.

Nagyon frankó lett a szinterezés :K

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36562) Nagytalp válasza becsitibi (#36544) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nekem jelenleg ebből van 16GB. De bármikor cserélném Geil Black Dragonra. Sabertoothban serintem jobban néz ki egy fekete NYÁK-os hűtő nélküli RAM!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#36563) Nagytalp válasza N_A_S (#36560) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Szerintem ennyi venti épp elég, nem kell az oldallapra még egy! A felső venti mekkora?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#36564) krx21 válasza N_A_S (#36560) üzenetére


krx21
nagyúr

Az oldallapi venti jó elgondolás, pláne ha pont a két kártyát fújja.
Én most tettem be egyet oldalra...
Elégnek elég a sok venti, de a kártyáknak pont az oldallapi ér a legtöbbet!

[ Szerkesztve ]

(#36565) N_A_S válasza LLKobe (#36561) üzenetére


N_A_S
veterán

Thx! :R A szinterezésbe a te kezed is benne van :))

Tegyél mellé még 2db nullát és beszélhetünk róla :D

(#36563) Nagytalp
A felső az 20as, de a videokártyák szempontjából abszolút nem mérvadó. Magában a házban még 1 db 12-es lesz a H80 felett.

(#36564) krx21
Oldallapra gondoltam 2 9-est vagy nyolcast a videokártyák vonalába, valami fasza plexi + fóliával megkombózva.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#36566) krx21 válasza N_A_S (#36565) üzenetére


krx21
nagyúr

Nagyobbat nem tudsz? Én 14-es raktam be, de csak azért mert a cpu ventim miatt nem fért be a 20-as... Azok nagyon kicsik és a megfelelő fordulatszámon hangosak is lesznek... Minél nagyobb annál több levegő és halkabb...

(#36567) N_A_S válasza krx21 (#36566) üzenetére


N_A_S
veterán

Tudnék, de nem akarok... bár lehet megfontolom, mert nem ártana valami ami az alapli VRM-ekre is fújná a hüsit.

https://tinyurl.com/phnas

(#36568) LLKobe válasza N_A_S (#36567) üzenetére


LLKobe
veterán

Úgy nem lenne jobb ha a H80-at visszatennéd egyel feljebb, alá egy 12es ventit ami csak a VGA-kat fújja telibe, és az elé raknád alulra a 2 SSD-t?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36569) N_A_S válasza LLKobe (#36568) üzenetére


N_A_S
veterán

Azért jobb ez így mert így közelebb van a venti a VGA-hoz. De ha meg lesz csinálva az oldallap, akkor az sincs kizárva hogy a H80 egyel feljebb kerül, bár nekem így is tetszik, felülre meg mennének az SSD-k.

Majd ha van kedved átjöhetnél megnézni, élőben jobban néz ki szerintem, mint így képeken.

https://tinyurl.com/phnas

(#36570) LLKobe válasza N_A_S (#36569) üzenetére


LLKobe
veterán

Vágom. Lehet a hétvégén leugrom valamikor egy kicsit, megnézem élőbe is a cuccost, majd skypeon ledumáljuk:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#36571) sanyek2


sanyek2
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#36572) becsitibi válasza SkyS1gn (#36547) üzenetére


becsitibi
senior tag

Akkor ezt a képet csak neked küldöm:

Na jó,mindenkinek küldöm :R

Meg ezt is hozzá:

Viszont ettől az excalibur ventitől nem vágódtam hanyatt,illik a képbe??Vagy most már jobban átlátjátok a gépet,mi illene oda??

Frissült is a picasa:[link]

[ Szerkesztve ]

(#36573) radi8tor válasza becsitibi (#36572) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jajj de szép! :C

⭐ Stella

(#36574) Gyufaaa válasza becsitibi (#36572) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hmmm. Zsirosdeszka nagyon. :K

(#36575) Nagytalp válasza becsitibi (#36572) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Bizony, nem csúnya!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#36576) TESCO-Zsömle válasza becsitibi (#36572) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

RAM-okról tolhatnál még éjszakai képeket. :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36577) krx21 válasza becsitibi (#36572) üzenetére


krx21
nagyúr

:C
Látom akkor csak 1 ventivel használod?
Lehet, hogy elég...

(#36578) szab.tam válasza becsitibi (#36572) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az 1. kép tisztára olyan, mint valami hollnad, premier sensation party díszlet alunézet, pirkadatkor.
aki tudja, miről beszélek, érteni fogja. még a tetőablakok is látsznak a képen. vga-k a vip terasz, vagy a dj pult.

*****

fekete takaró lamella mod még nem született meg?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36579) SkyS1gn válasza becsitibi (#36572) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:R

:C

Z77 Saber, Corsair C70 vengeance military green ház, domi ram, DCII 7970 :P

csak vevő kéne a gépemre :U :D

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36580) becsitibi


becsitibi
senior tag

Skacok,mindenkinek válaszolok de csak egy hsz.-ben ha nem haragszotok. :R

Köszi mindenkinek akinek tetszik,asszem ez egyértelmű volt ;]

Akartam még éjszakai képet tolni,de ennél jobb szögből nem nagyon tudok,mert a gépem egy rakás....örülök hogy igy is sikerült.

Kiváncsiság képen.Már tegnap össze volt rakva a gép,de a venti még sehol,gobdoltam megpróbálom a bf3-at alapórajelen passziv bordával,itt azér megjegyezném hogy a gépház aljában 2x18cm-es gyári venti van,leszedett házoldallal,50°-53°-os volt a proci aida64 szerint!!!

Fekete carbonmod ezek után nem fog lenni a legfelső lamellára,bár lehet egy próbát megérne,a dj pult felett eljárt az idő,nem nagyon illik már a képbe...nagyon filózok egy másik vga-n amin sok a fém szin...

Ebből könnyű kikövetkeztetni hogy milyen szinű lessz a kábelharisnya..... ;)

BIG THX ALL :R

(#36581) Atke


Atke
senior tag

Én is leragasztottam a mostani hűtőt fekete matt matricával...

(#36582) Acsi válasza Atke (#36581) üzenetére


Acsi
aktív tag

gyönyörű!

(#36583) Acsi


Acsi
aktív tag

Újabb fejlődés kiváncsi vagyok kinek hogy tetszik! :)

(#36584) L1ZRRR válasza Acsi (#36583) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

:Y :Y :Y :Y :Y :Y

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#36585) SkyS1gn válasza Acsi (#36583) üzenetére


SkyS1gn
félisten

radeon HD GTX 680 :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36586) Acsi válasza SkyS1gn (#36585) üzenetére


Acsi
aktív tag

:D :D :D :R

(#36587) Acsi válasza L1ZRRR (#36584) üzenetére


Acsi
aktív tag

:)) :R

(#36588) tDr1v3r válasza Acsi (#36583) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Egyre jobb... ;) Nagyon bírom az ilyen kis változtatásokat, egyszerűek de szépen fel tudják dobni a gép belsejét.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#36589) szab.tam válasza Acsi (#36583) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jól van. látom, te egy unlimited perverz vagy. fogok én még neked csinálni 1x 1 piros feka, személyre szabott hűtőt. természetesen csak intel lefogatóval, hogy szokják a többiek.... :))

(csak majd ki kell fűrészelned a ház tetejét, hogy elférjen.) :DDD
agyban dolgozom azon, hogy hatékony hűtőt készítsek álló lapra, amiről felfelé kikanyarodik a hűtő. (mint az origónak tekinthető nagy gépemen, csak hát a tehcnikai gyerekbetegségeket kikerülve.)

****

és:

igen szép, alakul. :K
:C :R

ez a piros fekete dzsiforsz, nagyon bejön.

*****

(attól a hangzavartól megőrülnék...) - hacsak nem fényképezésre van csak... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36590) Acsi válasza tDr1v3r (#36588) üzenetére


Acsi
aktív tag

Köszi!

(#36591) Acsi válasza szab.tam (#36589) üzenetére


Acsi
aktív tag

Ezt jól látod kiváncsian várom az ötleted pont a procihűtővel vagyok bajban ideiglenesen felraktam egy játékvizet de valahogy nem jön be annyiban jo hogy nem takarja el a ramokta mint az előző corsair a70

Köszi! :R

(#36592) Atke


Atke
senior tag

acsi90:Komolyan néz ki a gép...Ezt izzassza meg a Crysis 3

(#36593) szab.tam válasza Acsi (#36591) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem volt h50-em. annyira, de annyira megutáltam, hogy minden létező platformot megragadok, hogy pocskondiázzam.
minimális üzemóra után kerregett a vízpumpája. a 2. konfigom volt, alig ment. minden gagyi ventin, (mert akkor azok voltak még), gtx480 alapjáraton, stb, áthallatszott. visszavittem a kiskerbe. ment a nagykerbe, ahol a gyalogok azt üzenték, (majd 1 hónap rajta csücsülés után), hogy ez természetes, nem garanciális esemény...

erre lehet azt mondani, hogy a nagyker volt a genya. de bakker, ilyen miért forgalmazhat egyáltalán ilyet? ez már had ne az én gondom legyen.
mondták többen okosok a ph-n, hogy miért nem küldöm visssza a gyárnak, mert nagyon korrektek, rögtön küldenek cseredarabot.
kisker vásárlás után, nagyker visszadobás után én mit postázgassak???? :F :(( :(((

úgyhogy a corsair, h50, stb, nálam leírva. és ha még kell, 100x is leírom, mekkora genyák voltak...

viszont hálával is kéne tartozzak(?), mert az indítotttóa be az egész passzív hűtés őrületelt....

**

úgyhogy kedves corsair: backup/6 :o

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#36594) ZetorGumi válasza Acsi (#36583) üzenetére


ZetorGumi
addikt

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#36595) Destructo válasza Acsi (#36583) üzenetére


Destructo
aktív tag

ÁÁ nagyon beteg ez a dolog így :D Jól néz ki UP! :)

(#36596) Destructo válasza SkyS1gn (#36585) üzenetére


Destructo
aktív tag

Én is valami hasonlóra gondoltam xD

(#36597) Erdei88 válasza Acsi (#36583) üzenetére


Erdei88
veterán

Nagyon csinos lett, grat!

(#36598) L1ZRRR válasza Acsi (#36583) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Nem tervezel Blokkokat rá? vagy az egész rendszert le vízezni? , csak mert így a vga-k nem is kapnak levegőt. :U

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#36599) SzO.okI


SzO.okI
csendes tag

Sziasztok!!

Na végre megcsináltam a számítógépházam fából :) bele telt egy kis időmbe mire eljutottam idáig remélem tetszeni fog nektek!! Sok mindent nem tudok mondani róla ha érdekel valami titeket akkor majd kérdeztek :D A ház kb 80%-os mert még kell vennem bele 5db ventit egy venti szabályzót!! és akkor már normálisan fog kinézni :) pár kép a készületről és a kész gépházról a képek némelyike egy kicsit szemcsés ezért előre is bocsánatot kérek :)

Jó szórakozást!!

Üdv: Szoki

Asrock B450 Steel Legend, AMD R5 3600, Corsair Vengance RGB Pro 2*8 GB 3200Mhz, ASUS ROG 5700XT, ADATA XPG GAMMIX S5 1TB

(#36600) L1ZRRR válasza SzO.okI (#36599) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Nagyon szép, jól látom h parkettából csináltad? ;] :DD
Viszont valami porszűrő féleséget tervezhetnél rá :K

[ Szerkesztve ]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.