Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89201) Degeczi válasza #10726912 (#89200) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az a Darvas, aki a jobb hangzás érdekében filctollal festette be a CD lemezek szélét?

(#89202) AMDFan válasza Degeczi (#89201) üzenetére


AMDFan
addikt

Nyilván igen :)

(#89203) Dorian válasza #10726912 (#89200) üzenetére


Dorian
félisten

A leendő ösvényem kábele már megvan. 1 kérdés: leágazás (projektornak) elfogadott a fő végpontok (hifi) előtt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89204) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Ennek a sövénynek kb annyi lehet a jelentőssége, hogy a kapcsolóüzemű fosok nem ülnek rá arra a tápvonalra figyelem ! olyan könnyen ! , amiről a hifi pufog.
De én személy szerint amióta hallottam egy teljesen 100% vakteszten amiről azt se tudtam, hogy teszt, hogy az IC kábelem visszafele bekötve úgy szól, mint ha víz alól énekelne és a párom szintén anélkül, hogy tisztába lett volna vele mi történt rávágta, melyik oldallal van a gond, már semmit nem merek kijelenteni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#89205) #10726912 válasza Degeczi (#89201) üzenetére


#10726912
törölt tag

Igen, arról.
Dorian: Nem tudom a választ, sajnálom.

(#89206) karmaresz válasza andrasth (#89193) üzenetére


karmaresz
senior tag

Hallom, van egy közös ismerősünk. :)
Akkor már te is értesültél róla, hogy ma kikerült a diy Aleph 5 a ProAc mellől. Amíg meg nem érkezik ebből a rám szabott verzió, addig visszakerült az Electrocompaniet AW-100. Nagyon szeretem ennek is a hangját, de az a Nelson Pass erősítő valami olyan dús, érzelmes, buja miliőt nyújtott, amit eddig más végfoktól még nem tapasztaltam.
Tegnap volt lehetőségem egy Krell KSA 50 klónnal is tesztelnem. Az nem tett rám mély benyomást.
Nagyon várom már, hogy ideérjenek a január végén postázott kondik Kínából. Már csak az hiányzik a saját Aleph 5-ömhöz, és ha minden jól alakul, megint elküldhetem pár évre pihenni a hifibogarat.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#89207) seadrone válasza seadrone (#89147) üzenetére


seadrone
őstag

Ezen a képen bármit kötök a phono bemenetre, nagyon torz a hang. Lemezjátszónál is, telefonnál is.
Mi lehet az oka?

Illetve van-e olyan elosztó vagy kütyü, amivel több bemenetet lehet "csinálni"?

Köszi

(#89208) andrasth válasza karmaresz (#89206) üzenetére


andrasth
tag

:)) Kicsi a világ...
Igaz most picit mellényúltam, de erről nem a másik Karesz tehet:)
Hát azt nem csodálom hogy megfogott a Pass, nekem elég volt az első pár hang, hogy becsokizzak tőle:) meg hát ugye a többi kis apróságoktól...
De hogy mit tettél velem? Na miket nézegetek? Hát ProAc-okat. Még az is megfordult a fejemben, hogy lemegyek Fehérvárra meghallgatni, szagolgatni azt a Response klónt, amit ott árulnak, de ááá inkább nem. Őrültség, teljességgel lehetetlen, nagy az nekem, nem engedhetem meg magamnak. Lavinát indítana be. Autót is kellene cserélnem végre, szül a kutya... Elég lenne egy kis Studio130 is. Majd karácsony körül, de inkább után lesz az ilyesminek ideje, vagy nem is tudom...:)

(#89209) migabi24 válasza Dorian (#89203) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem csak azon múlik mivel van a leágazás kötve, a mai kis szar toldók biztos lerontják, ha sárgaréz sínről kötöd ami pl a lakáselsztóknal van az nem hiszem, hogy belerombítana az ösvénybe, de nem vagyok villanyszerelő a saját tapasztalataimra alapozok

(#89210) DonThomasino válasza Zoluska (#89199) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tudsz küldeni egy link et?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#89211) karmaresz válasza andrasth (#89208) üzenetére


karmaresz
senior tag

Ha komolyak az elvonási tünetek, gyere át nyugodtan. :) Úgyis terveztem, hogy áthívlak, mikor megjön majd a végleges Pass Aleph 5 klón. De hogy nekem is izgalmas legyen, most hozhatnád te a zenék nagyobbik részét. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#89212) seadrone


seadrone
őstag

normális minőségű hangfalkábelt hol árulnak méterre?

köszi

(#89213) #42520576 válasza seadrone (#89212) üzenetére


#42520576
törölt tag

Például a KáCsa Audiónál: [link]

(#89214) dgyuri0123 válasza migabi24 (#89209) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Melyik villanyszerelő ért "hifihez"? Én még nem találkoztam olyannal.. :)

"csak a zene van"

(#89215) #92251648 válasza Dorian (#89203) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ha már HiFi ösvénynek nevezted, miért kötöd rá a vetítőt? Ezzel értelmetlenné teszed az egészet.

(#89216) salesman válasza #92251648 (#89215) üzenetére


salesman
őstag

Jól van, nekem is volt ilyen érzésem.
Én úgy tervezem, hogy teljesen külön körön lesz az audio szekció, a tv pedig egy másikon.

Türűűűdrááá!

(#89217) gordonfreemN válasza migabi24 (#89209) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én villanyszerelő is vagyok, szerintem az a kis toldó amit wago márkajelzéssel látnak el, nagyon jó kontaktot lehet vele elérni.[link]
De vannak akik szerint a forrasztásos kötés a jobb, viszont ennek inkább jogi szempontból vannak buktatói.
Én személy szerint attól a sárgaréz béna nullasíntől jobbnak tartom a wagot.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#89218) migabi24 válasza dgyuri0123 (#89214) üzenetére


migabi24
nagyúr

Igaz😁

(#89219) andrasth válasza karmaresz (#89211) üzenetére


andrasth
tag

Szuper, köszi a lehetőséget, küldök pü-t !:R (halkan megjegyezném, hogy most épp a jazz korszakom élem;], ilyen 59-65 ös nem túl jó minőségből vinnék egy hangyányit, kíváncsi vagyok milyet szólhat nálad - meg persze más műfajból egy nagy kalappal)

(#89220) salesman válasza gordonfreemN (#89217) üzenetére


salesman
őstag

Meggyőző kisfilm!

Türűűűdrááá!

(#89221) Dorian válasza #92251648 (#89215) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, hogy valami nem tiszta számomra ösvényileg?

Azt gondoltam, hogy esteleg a projektor is profitál a háztartástól elszeparált áramkör létéből. Ahogyan rá terveztem kötni az egyéb, mozis eszközöket is, mint TV, AVR, stb.

Nyilván a proji és mozis cuccok sosem lesznek egyszerre bekapcsolva a hifivel. Ilyenkor miért számítanak a kikapcsolt (nem-standby) eszközök?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89222) gordonfreemN válasza salesman (#89220) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Deutsche vasúttársaság ha jól emlékszem 50éve alkalmazzák ezeket a rugós kötéseket és bevizsgálva sem gyengült a rugóerő határerték alá. Ismételjük meg egy csavaros kötéssel... a baj ezzel csak annyi, hogy wagos marketinges mondta, az meg azt mond amit akar. De ettől független engem meggyőzött. Egy lakás villamos rendszerében szerintem nem a wago kötőelem lesz a probléma.
Ha az előző tetszett, ezt is nézd meg, házon belül versenyez
[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#89223) salesman válasza gordonfreemN (#89222) üzenetére


salesman
őstag

Engem is. :K

Türűűűdrááá!

(#89224) seadrone válasza #42520576 (#89213) üzenetére


seadrone
őstag

köszi!

van itt minden

egy ilyen hifihez melyik kábelt érdemes választani?

2x1 méterre rűszánnék mondjuk 5000 ftot, de meg lehet győzni :)

[kép]

manual

tenksz

[ Szerkesztve ]

(#89225) migabi24 válasza seadrone (#89224) üzenetére


migabi24
nagyúr

Felesleges 5000-et költeni, ez az a kategória amire még a villanydrót is megfelel

(#89226) #01758976 válasza Dorian (#89221) üzenetére


#01758976
törölt tag

Úgy lenne ez kerek, ha külön húznál be a projektornak is. Meg persze minden hifi elemnek külön, tehát forrás amp/dac stb. Így van igazán értelme, de valószínű ezt az összeget nagyobb eredménnyel tudod a láncod más részére költeni.

seadrone: Nézz pl. egy vdc 268-502 darabot.

[ Szerkesztve ]

(#89227) Dorian válasza #01758976 (#89226) üzenetére


Dorian
félisten

Én mindent elhiszek, de csak miután megértettem.
Miért probléma, ha van más, kikapcsolt eszköz is ezen a szeparált áramkörön?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89228) #01758976 válasza Dorian (#89227) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ha megmondanám, villamosmérnök kellene leygek, nem vagyok. Viszont legyen itt a példám. Nálam új a ház, millió kör, millió kismagszakító. Eredetileg mégsem volt, egy független csak a hifinek, mer mikor készült a ház nem hifiztem. Így egy konyhai ág rajtavolt az amp „ösvényén”, jórész tétlen volt, mert kenyérpirító és mikro volt rajta, de mi sosem mikrózunk. Nem is törődtem vele, ahogy te én is azt gondoltam nem lehet befolyással. Majd az erre viszonylag érzéketlen erősítőm is kapott egy rendes ösvényt. Én meg meglepődve elfogadtam, jobb lett.

Amúgy mindjárt kész a napelem rendszerem, félek azzal lesz nálam káosz.

(#89229) #10726912 válasza Dorian (#89227) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha probléma, akkor ki fog derülni, azaz meg tudod tesztelni. Ha nem hallasz különbséget, hagyd úgy, a projektort bekötve, akár egyszerre üzemeltetve.. Lehet, hogy van olyan szűrése a rendszerednek, vagy a fülednek akár, hogy nem hallasz majd különbséget. Az is lehet, hogy senki nem hall különbséget abban a környezetben. A leágazás ott marad üresen, vagy használod akkor, ha nem hifizel.

(#89230) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

KEF R100 hangdobozok és NAD D 7050 erősítő közé elgondolkoztam, hogy lehet jó lenne majd egy viszonylag normális hangfalkábel.
Jelenleg QED Original 79 van. Ez 2,5mm^2 átmérőjű.
Alapvetően használtat vennék, olyan 10.000 Ft körül gondolkozom, max. 15.
~2-2,5m-re lenne szükségem (x2)
Van valami ultimate ajánlás, ami használtan is elő szokott fordulni, vagy amit tudok keresni? Vagy egyáltalán reális, hogy ennyiért bármi hallható különbség lesz?

Köszi!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#89231) andrasth válasza korpicschess (#89230) üzenetére


andrasth
tag

Ezeket ismerem azok közül, amelyek már jobbak lehetnek, mint mostani. Mindkettő simán éri akár az új árát is, valószínűleg hallani fogod a pozitív változást a QED Originalhoz képest.:

Belden 9497 - 1600-2000ft/m újonnan - duplázva még jobb [link] - ilyenből simán tudtam dugó nélkül lőni 2x3 m-t használtan 8000-ért
Qed Xt 40 3500-4000/m újonnan - ilyet viszont nem tudtam lőni dugó nélkül használtan, a gyárilag dugózottak ára meg túl sok volt nekem, úgyhogy újonnan vettem méterre, dugó nélkül.

Van Damme-okat szokták még ajánlani, hogy pontosan melyiket érdemes ebben az ársávban azt sajnos nem tudom, nekem kimaradt az a vonal

Bekötés után - még ha használt kábelről van is szó - kis időt kell adni nekik (több tíz üzemóra akár), mire beáll a hangjuk. Nem az lesz a végleges karakterük, amit közvetlenül a bekötés után, az első megszólaláskor hallani fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#89232) energomatt válasza korpicschess (#89230) üzenetére


energomatt
senior tag

Az ajánlások legfeljebb csak arra jók, hogy egyáltalán mit érdemes kipróbálni. Az, hogy mire számíthatsz megjósolhatatlan, mivel egyrészt erősen rendszerfüggő, másrészt izlésfüggő, hogy melyik kábellel, milyen eredményre jutsz.

(#89233) migabi24


migabi24
nagyúr

Ha adott szobába adott hifi, szellőztetéskor mikor mindent kinyitok a házon jobban szól az a légtérnövekedés eredménye vagy a visszaverődések, kioltások csökkenek ilyenkor?😁

(#89234) python1 válasza Dorian (#89227) üzenetére


python1
veterán

A vetítőt nem tudod kikapcsolni,készenlétiben marad,és jól megszórja a többi hificuccot.Egyelőre nekem is egy körön vannak,természetesen hallom,bele bele csippan,ciccen néha megzavarva a lejátszást,ha teheted akkor a hifit teljesen tedd külön ösvényre.Én ezután alakítom ki az ösvényeket,sajnos nekem irreális hosszúságú kábelek kellenek,de majd valahogy megoldom.

migabi24:

Lehet a tér növelés is,de lehet a csillapítás miatt,nyitott rések a basszusra is jótékonyan hatnak,gondolj itt természetes basszuscsapdára,Tehát bátran kapd le a nyílászárókat,jön a nyár úgyis.

[ Szerkesztve ]

(#89235) korpicschess válasza andrasth (#89231) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi szépen a kimerítő választ, neked is energomatt!

Amiket írtál, azok közül én is néztem az XT40-et. Whathifi ajánlások jók szoktak lenni, általában egyetértek a véleményükkel.
Anno amikor az első szembejövő mostani olcsó QED-et megvettem (használtan kb. 3k volt 5m), akkor úgy éreztem, hogy egy standard Tescos nem olyan vékony kábelhez képest jobbnak tűnt valamivel a hang.
Ezek mentén az XT40 márkán belüli kategóriaugrás, úgyhogy nagyon nem lehet vele mellélőni. Jobb lenne, ha találnék banándugó nélkülit olcsón, de ritkán banándugóval is kijöhet 15.000 Ft körül.

Én mondjuk nem cserélgetném az erősítőt, így a banándugó egy kissé felesleges. Esetleg ad egy kis plusz biztonságot, hogy kábellel nehezebb leverni az álványról a dobozok.

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#89236) Dorian válasza migabi24 (#89233) üzenetére


Dorian
félisten

A visszaverődések, kioltások csökkennek, az utózengés változik.
De (Pitonnak is) mindez a basszus tartományt kb. semennyire nem befolyásolja, az üveg ebben a tartományban kis túlzással ugyanolyan átlátszó, mint a fénynek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89237) andrasth válasza korpicschess (#89235) üzenetére


andrasth
tag

Szívesen. Én sem használok dugókat a hangfalkábelekhez. Annyi, hogy az Xt40 elég nagy keresztmetszetű a felépítése miatt és nem a legegyszerűbb befogatni a csavarós szorítókba. A közepében fut egy műanyag cső, azt ki kell vágni a blankolt rész alól és kézcsók. Video gyári dugózásról, ott is így csinálja a tag.[link] . (Mondjuk nem pont xt40, hanem, de a lényeg ugyanaz. Egyszer kell elmolyolni vele, dehát mivel nem?

Azért a Van Damme-okat se vesd el...

Hangfalleverés, magas benyomkodás megvolt anno... A gyerek(ek)nek utána szigorú dangerzone lett a hifi környéke. Láttam valahol, hogy apa kordonnal-ráccsal blokkolta a felügyelet nélkül hagyott fél szobát, ahol a hifi lakik:D

[ Szerkesztve ]

(#89238) korpicschess válasza andrasth (#89237) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi, majd figyelem a használt piacot, és ami jön szembe, az lesz valszeg a befutó. Ráér még pár hónapot a dolog, mire végleges helyükre kerülnek a dobozok.
Nekem még nincs gyermekem, így ez a dolog nem fenyeget. Mondjuk pluszpont a KEF-nek, mert nem egyszerű benyomni a dómot, mert van előtte műanyag... :)
Én azthiszem pont itt a fórumon láttam a kerítéses megoldást, célravezető. :))

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#89239) dgyuri0123 válasza korpicschess (#89235) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha budapesti vagy, oda tudom adni a 268 506 000-t meghallgatásra addig, amíg nem jön rá vevő. Ez lehet pár nap, vagy akár hét. Most valahogy nem kell senkinek a vandamm'. Szerintem megérne egy "misét". :) Postázni nem szeretném, ha nem gond...

2x2.3 m hosszú. Ő az :

Ha érdekel, a részleteket privátban intézhetjük.

"csak a zene van"

(#89240) salesman válasza dgyuri0123 (#89239) üzenetére


salesman
őstag

Jól nézni ki zsánklód.

Hogyan jellemeznéd a hangját?
A banándugók gyáriak?
Mibe fáj?

Türűűűdrááá!

(#89241) dgyuri0123 válasza salesman (#89240) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem gyári... Fapaci..

Árat nem írok, mert már így is necces. Majd privátban.

"csak a zene van"

(#89242) python1 válasza salesman (#89240) üzenetére


python1
veterán

Árában verhetetlen a dugók is rendben vannak,különösebb kiemelések nem jellemzik.Mozira ebből használok 50 méternyit.
Ja az enyém 568 504 000 4 mm-es,akkor lehet a 6mm-es karaktere más.

[ Szerkesztve ]

(#89243) salesman válasza python1 (#89242) üzenetére


salesman
őstag

Köszönöm!

Türűűűdrááá!

(#89244) salesman


salesman
őstag


Kész a nagy mű, az alkotó pihen. :B

Türűűűdrááá!

(#89245) energomatt válasza salesman (#89244) üzenetére


energomatt
senior tag

Évmilliókig eljár tengelyén, Mig pickupját újítani kell. Nem az idő halad, mi változunk,
egy század, egy nap szinte egyre megy.

(#89246) #92251648 válasza migabi24 (#89233) üzenetére


#92251648
törölt tag

A nyitott ablak a világ legjobb akusztikai eszköze. :)

(#89247) Snoop-y válasza salesman (#89244) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gratulalok en egyelore nem merek ilyenbe beleugrani :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#89248) salesman válasza Snoop-y (#89247) üzenetére


salesman
őstag

Ebbe nem is szabad beleugrani mint a nagybőgőbe..., köszönöm!
Ezt csak hallgatni szabad...
Van ám örömködés, sorba veszem elő a kedvenc lemezeimet...
Genesis: The Lamb Lies Down ... 1974 megy most.
[link]

Türűűűdrááá!

(#89249) energomatt válasza Snoop-y (#89247) üzenetére


energomatt
senior tag

Akkor még nincs itt az ideje.
Épp a napokban dobtam ki többszáz DVD lemezt a sárgafedelű kukába, mert rengeteg helyet foglaltak, ha nem is annyit mint mondjuk harmadennyi LP lemez foglalna. Ez egy jóval későbbi tehnika mint a mikrobarázdás lemez, de mégis rég elavult. Ettől persze még nem úgy ítélek meg egy hifi láncot, hogy mi van benne, hanem úgy, hogy hogyan szól. Az pedig nagymértékben sokminden egyében múlik. Most azt nem kell vizsgálnunk, hogy ésszerű-e valakinek LP lemezeket hallgatnia, mert ez egyénenként változó, de az egész hifizés mint olyan, amúgysem ésszerűség kérdése.

Salesman
Az a Genesis lemez nekem is nagyon tetszett, amikor még abban a fejlődési ciklusban voltam. :-)

(#89250) zoltanz válasza salesman (#89248) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Még egy alap kategóriás lemezjátszó is mekkora élményt tud adni. Nemhogy ilyen.
Barátomnál voltam hallgatózni minap, 2000 lemeze van, és majd mind maxi (szuper állapot, korai nyugati, főleg USA nyomat, minden stílus). Előre el van költve a fizetése 5 hónapra vinylre. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.