Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) geza844


geza844
aktív tag

Amúgy használhatok akármilyen UTP kábelt?

(#10002) geza844 válasza sambenez (#9999) üzenetére


geza844
aktív tag

Köszi!

(#10003) sambenez válasza geza844 (#10001) üzenetére


sambenez
addikt

Cat5e legyen minimum, és ha rám hallgatsz tiszta réz, nem a csak bevonatos CCA.

(#10004) geza844 válasza sambenez (#10003) üzenetére


geza844
aktív tag

Köszi!

(#10005) vacs válasza MrBrown26 (#9991) üzenetére


vacs
Topikgazda

Mi Home Security Camera 360° 1080p

Én ezt ajánlom neked, de jelenleg se a xiaomi.hu-n se az eustock-on nincs (vigyázz mert van 720p-s verzió is)!

Én ezt a 1080p-s használom december óta, maximálisan meg vagyok elégedve vele.
A Xiaomi okos otthon topikban van tapasztalat, pl itt és itt! :K

(^)(>.<)(^)

(#10006) lakisoft válasza cyber86 (#9957) üzenetére


lakisoft
veterán

A kamera beüzemelésekor 192.168.1.64-el vagy ami a dobozon van azzal http://192.168.1.64-n éred el ahogy először be akarsz jelentkezni kér egy jelszó megadást. Ez sem történt meg? A mobil apphoz egy titkosító jelszót kér amit ha belépsz a fenti webes felületre bármikor meg tudsz nézni. Épp most üzemeltem be egy kamerát ennél is pont így volt. User manual nincs meg? Abban nem írnak a jelszó resetről? Jelszó elfejetésre nincs felkészítve a reccer, de biztos van erre megoldás :).

(#10007) lakisoft válasza geza844 (#10001) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha nem akarsz kinlódni akkor kültéri UTP kábelt használsz azzal elég nehéz boldogulni de ha egyszer összerakod akkor lehet hogy túlél téged is! :R

(#10008) bigrock válasza lakisoft (#10006) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Amit ő vett, ott már gyárilag be van álllítva a jelszó, ami a kamerára rá van nyomtatva a vonalkód alá.

(#10009) lakisoft válasza bigrock (#10008) üzenetére


lakisoft
veterán

Akkor nem értem hogy nem engedi be azzal? Okés. Visszaolvastam :). :R

[ Szerkesztve ]

(#10010) cyber86 válasza lakisoft (#10009) üzenetére


cyber86
őstag

Már sikerűlt megcsinálni csak a hikconnect appal van valami gond, mert ha megosztom másik készülékre akkor az elsódleges készüléken működik de a másik hibát ír ki. Viszont ivmssel tökéletes.

Szerk: azt kéne megnézni, hogy másnál is problémázik-e a hikconnect a másodlagos készüléken.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10011) lakisoft válasza cyber86 (#10010) üzenetére


lakisoft
veterán

Nálam tökéletes 2 és több eszközzel is. Mit ír ki az app?

(#10012) cyber86 válasza lakisoft (#10011) üzenetére


cyber86
őstag

error code 260015

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#10013) lakisoft válasza cyber86 (#10012) üzenetére


lakisoft
veterán

Rövid keresgélés után ezt találtam:
https://ipcamtalk.com/threads/what-does-error-code-260015-in-hik-connect-mean.27619/

[ Szerkesztve ]

(#10014) Csaszi87


Csaszi87
tag

Sziasztok!
Erre senki nem tud írni semmit? :)
Keresem a megoldást, hogy tudnék rögzíteni a D-linkemre, mindenképpen NVR kel hozzá, sd kártyára nem vesz fel?
folyamatos felvételt is szeretnék mert jelenleg csak pár másodperces foszlányokat vesz fel még mozgás alatt is :U Be lehet állítani hogy ne darabolja szét ennyire a felvételt?
Köszi! :K

(#10015) lakisoft válasza Csaszi87 (#10014) üzenetére


lakisoft
veterán

Ahhoz fordulnék akitől vettem :).
Tőlük jobban senki nem tudja, vagy ha igen akkor hazudik :).

Viccet félre téve: SD kártyára én nem rögzítenék folyamatosan, azért egy nas vagy nvr szerintem erre a célra jobb megoldás. SD kártyára max képeket rögzíttetnék vele. A szét darabolást biztosan tudod állítani hogy a mozgás előtt és után hány másodpercig ( percig ) rögzítsen a kamera. Már megint a hikvisionre kell elkanyarodnom, ott úgy van hogy eseményvezérelt rögzítést is be tudsz állítani és folyamatos rögzítést is. Folyamatos rögzítésnél a mozgásokat is külön jelöli. Ezt nem hinném hogy olyan különleges funkció ezt tudnia kell mindegyiknek, telejesen mindegy milyen márka. Az a másik kérdés hogy hova rögzít ezt is be kell tudni állítani, ez lehet email, ftp, videónél a két utóbbi: nas, sd kártya. Remélem el tudsz indulni valamerre ez alapján. Esetleg ha screenshotokat be tudsz ide illeszteni az sokat tud segíteni a hibafeltáráson.

(#10016) kistank82


kistank82
csendes tag

Kedves Fórumtársak!

Laikusként kérdezném: Szeretnék egy 4 kamerából álló rendszert kiépíteni a következőképpen.
4 IP Poe Kamera kültérre a házfalra (ezekhez már ki van vezetve az UTP a házfelújítás alkalmával, szigetelés alatt) ez folyamatos üzemmódben lenne.
Ehhez ha jól bogarásztam a következő kell: POE-t tudó NVR (ami 4 kamerát kezel) + a 4 kamera nyilván.
Jelenleg a szolgáltatómtól kapott wifis modemrouter után be van kötve egy TP-Link TL-SG1016D 16Port Gigabit switch ami szétosztja a netet a házban fali aljzatokra.
Ha el akarom érni a netről az élő kameraképet akkor az NVR-t kell bekötni a routerbe, vagy switchbe?
A szolgáltató által biztosított modemruteren kellene valamit állítani? Mert abba ugyen nem tudok turkászolni.
Esetleg van valami ötlet, ha meglovasítják az NVR-t akkor is maradjon mondjuk egy pár kép a "vendégről"?
Gondoltam, hogy bentre rakok még 2db wifiset az ajtókkal szembe (nyilván akkor már 8-as NVR kell) amit úgy állítok be, hogy mozgásra küldjön képet az email-re vagy telefonra. (csak ehhez nincs semmi kiépítve, de ha jól gondolom ehhez csak áram kell)
Köszönet.

(#10017) lakisoft válasza kistank82 (#10016) üzenetére


lakisoft
veterán

ez folyamatos üzemmódben - ez elég komoly sávszélességet és tárhelyet igényel inkább mozgásérzékelésre állítanám. TP-LINK eszközökkel meg nagyon óvatosan, elég sok szar van közte :). Ha nincs accesspointot és a routeren megy a folyamatos rögzítés akkor meg fogja enni a sávszélességed a kamera. :R

Az okosabbak kifejtik részletesebben. :R

[ Szerkesztve ]

(#10018) nTom válasza kistank82 (#10016) üzenetére


nTom
aktív tag

amennyiben olyan kamerát veszel, amibe lehet rakni memkarit is, akkor az nvr mellett ott is meglesz a video. Lehet kapni jó minőségű (mindenálló) sd kártyákat akár kínából is.

Gondold át, melyik legyen folyamatos felvételre állítva, csak ami számodra fontosabb,, többi mozgásra. És gondolkodhatsz minimum 4, de inkább többterrás vinyón

[ Szerkesztve ]

(#10019) Csaszi87 válasza lakisoft (#10015) üzenetére


Csaszi87
tag

Köszi szépen a válaszod! :R
SD kártyára miért nem ajánlatos rögzíteni? Beletettem pedig direkt egy 32 gigásat.
Teszek fel 1-2 screenshot-ot amiből talán látni valamit.
Sajnos elég amatőr vagyok még ebben így minden segítségnek örülök :K

[ Szerkesztve ]

(#10020) zsoika válasza Csaszi87 (#10019) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Az általános SD kártya nem folyamatos írás/olvasásra van kitalálva ,de már léteznek direkt ilyen célra kifejlesztettek is.
Ettől függetlenül nekem májusban lesz 1éve hogy megy a 16GB-os sima Samsung és lekopogom még bírja.

[ Szerkesztve ]

(#10021) lakisoft válasza Csaszi87 (#10019) üzenetére


lakisoft
veterán

Figyu nekem a 3 megapixeles kamera H264-ben 9 nap alatt 210G-t rögzített, mondjuk lehet finomhangolni rajtam, a 4mpixeles meg 210mb-ot 1 nap alatt H265+-ban fényévekre van a két kamera egymástól. Érdemes megnézni több kamerát és ez alapján választani mert hosszútávó üzemeltetésben egy relatíve drágább nagy tudású kamera a storage oldalon megtérül.

Válaszoltam a kérdésedre? Ha nem akkor kifejtem bér nem vagyok hozzáértő tanulok sokat és gyorsan amit el is felejtek :)

UI.: az amatőrség nem hátrány hanem előny! :K :R :C :Y

[ Szerkesztve ]

(#10022) Csaszi87 válasza zsoika (#10020) üzenetére


Csaszi87
tag

Én az autós menetrögzítő kamerákból indultam ki, azok is sd kártyára rögzítenek.

lakisoft: A kamera már adott, nem nagyon szeretném lecserélni ha nem muszáj. A beállításokra lennék kíváncsi hogy a képeken nagyjából jól van e ez így vagy kell át állítanom valamit? Meg a kamerához egy NVR-t vásárolnék ha muszáj, milyet ajánlanátok pl? Nem kell nagyon full extrás :N csak az alapokat tudja és megbízható legyen.
Köszi! :R

(#10023) Luser2000


Luser2000
addikt

Szia! Miről ismerni fel az ilyen speckó SD kártyákat? Van valami betűjel pl? Köszönöm.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#10024) zsoika válasza Luser2000 (#10023) üzenetére


zsoika
addikt

Lila színű [link]

[ Szerkesztve ]

(#10025) kistank82


kistank82
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok másik kamerát ajánlani ami tudja a Foscam FI9900EP kamera képességeit, csak esetleg olcsóbban?
Köszi

(#10026) lakisoft válasza kistank82 (#10025) üzenetére


lakisoft
veterán

Hááát ettől már vannak sokkal jobbak szerintem és lehetséges hogy olcsóbbak is. :R

(#10027) Luser2000 válasza zsoika (#10024) üzenetére


Luser2000
addikt

KÖSZI SZÉPEN!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#10028) kistank82 válasza lakisoft (#10026) üzenetére


kistank82
csendes tag

Konkrét kamerát tudnál ajánlani?

(#10029) kistank82 válasza Luser2000 (#10027) üzenetére


kistank82
csendes tag

Konkrét kamerát tudnál/tudnátok kamerát ajánlani?

Az elvárások
-2 Megapixel
-POE áramellátás
-Onvif támogatás
-Ftp-re és SD kártyára is rögzítsen
-Távoli elérés
-Mozgáskor képet küldjön megadott email-re
-Az sem lenne baj ha oldalfalra is felrakható lenne tartókonzol nélkül ha lehetséges

A Fisotech-ekről van vélemény?

(#10030) lakisoft válasza kistank82 (#10029) üzenetére


lakisoft
veterán

-Az sem lenne baj ha oldalfalra is felrakható lenne tartókonzol nélkül ha lehetséges - azért jobb fali kozzollal szerelni mert akkor nincs felesleges akadály ami kitakarhatja a kép egy részét. Valamint lehetővéteszi hogy még csak véletlenül se ázzon be a kamera. (Ha nincs ilyen akkor minden további nélkül fel lehet rakni) :R

Jó mazsolázást!

A 2 mp annyira kicsi hogy sokkal nagyobb felbontást is olcsóbb lehet. A nagy felbontású kamerák tudnak kissebb felbontást is ha az kell neked.

az optika mérete nagyban változtathat az áron és az alkalmazhatóságon.
H.265 és H.265+ tömörítés szintén de a tárhelyigény trasztikusan csökken.

Gyakorlatilag mindegyik tud POE-t.

Mozgáskor képet küldjön megadott email-re - valamint tud mobilappra küldeni én ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#10031) Pubszon válasza kistank82 (#10029) üzenetére


Pubszon
veterán

Pár ilyet szereltem már, otthon is ilyen van, szerintem ár/értékben nagyon jó.

Mivel valamilyen NVR-el használom, így nem tudom, hogy tud e mozgáskor küldeni képet vagy hogy ment e FTP-re, de SD kártya foglalat nincs.
Viszont 2MP (25FPS), POE, ONVIF és oldalfalra is szerelhető.
Otthon majd meg tudom nézni ha érdekel.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10032) kistank82 válasza Pubszon (#10031) üzenetére


kistank82
csendes tag

Igen, mindenképpen. Köszi.

Esetleg erről valakinek vélemény:

https://www.seccam.hu/hd-megapixel-ip-kamerak/hyundai-hyu-410-poe-4mp-2k-kulteri-ejjel-lato-ir-led-ip-dom-kamera

(#10033) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Egy telephely bekamerázására keresnék rendszert. Nincs internet bezevetve, így ha lehet, 4G-n hozzáférhetővé kéne tenni a képet. Kül- (kapu, csarnok oldala), és beltéri (csarnok belseje) kamerák is kellenének hozzá, minimum 4db, lehetőleg hosszú kábellel. HDD-re (és opcióként felhőbe) történő rögzítés sem ártana.

Van ilyen komplett rendszer reális áron? Akár Kínából, vagy itthonról számlával.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#10034) Pubszon válasza kistank82 (#10032) üzenetére


Pubszon
veterán

FTP és a mozgásérzékelés lehetőségei.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10035) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Jól sejtem, hogy a Xiaomi Yi kamerái kizárólag akkor működnek, ha van internet elérésük, csak és kizárólag a saját alkalmazásukból érhetőek el, valamint külső hálózati tárhelyre (pl NAS) sem tudnak rögzíteni?

Ha így van, akkor milyen alternatívát tudnátok javasolni beltérre, ami ezen kritériumoknak megfelel:
-Nagy látószög (legalább 110-120 fok)
-Internet elérés nélkül is használható
-Telefonos alkalmazásból elérhető (pl a helyi hálózaton keresztül)
-Képes hálózati tárhelyre rögzíteni
-Jó tömörítéssel rendelkezik
-Ha ezen felül mozgatható/forgatható is, az előny (bár gondolom ez speckó app nélkül nem fog menni)

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#10036) kenand válasza A_ScHuLcZ (#10035) üzenetére


kenand
veterán

NAS-ra a Xiaomi kamerák tudnak rögzíteni, de a Mi home app kezeli
ONVIF kompatibilis IP kamrák jobban függetleníthetők/integrálhatók.

(#10037) TarekElAli válasza CHIPman (#10033) üzenetére


TarekElAli
csendes tag

Szia !

Vannak előrecsomagolt gyártói HIK szettek, ha elég neked ennyi.
Nethez: Mikrotik és kell hozzá egy lte stick .
De ez nem egy olyan hogy bedugod és megy típusú router.
Cserébe a ezek az eszközök , napelemparkoknál/puszta közepén/etc is stabilan működnek műanyag kötődobozban elég extrém hőmérsékleti tartományban egy átlag routerhez képest .

A POE kamerák miatt amúgy is kell kábelezni .

A reális ár meg egyén függő, arra minden drága hogy csak játék legyen, de ha megvédi az értékeidet akkor meg megérte ....

Azt mondják az okosok ,hogy a project/árukészlet/beruházás 5%-a az a védelemre legyen elköltve.

(#10038) Greenbook válasza CHIPman (#10033) üzenetére


Greenbook
tag

Ajánlható/kipróbált/üzemeltetett 4G eszközok ( 1, 2, 3 ) a távoli eléréshez.
:K

http://csatlakozok.atw.hu

(#10039) A_ScHuLcZ válasza kenand (#10036) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A Mi Home Security Camera 360° 1080p kamerát választottam végül.

Némi utánaolvasgatást követően arra jutottam, hogy az alsó kategóriában best-buy-nak számít és arra, amire nekem most szükségem van (háziállatok szemmel tartása) maximálisan megfelel.

Nyilván nem ilyet fogok venni, ha tényleg a security, vagy a ház/lakás megfigyelése, káresetek rögzítése a cél, de "bébimonitor" szintű felhasználásra tökéletes.

Arról azért vannak aggályaim, hogy ki/kik férnek hozzá a videókhoz, hiszen mindent felküld a felhőbe. :F

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#10040) kistank82


kistank82
csendes tag

Lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de ahhoz hogy ftp-re lehessen feltölteni az a kamerán vagy az NVR-en múlik?

(#10041) markussandor válasza kistank82 (#10040) üzenetére


markussandor
senior tag

Az én kameráim önállóan tudnak ftp-re képeket küldeni.
Az NVR-em szerintem nem is tudja.

(#10042) kistank82 válasza A_ScHuLcZ (#10035) üzenetére


kistank82
csendes tag

Beállítás alapján tud elvileg. Milyen NVR-rel használod?

(#10043) ice mat


ice mat
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire ide tartozik de megkérdezem.

Adott egy 4 kamerás rendszer, frissen vásárolt, hozzá pedig egy 500Gb WD Blue HDD.
Minden tökéletesen megy távolról elérhető stb. Viszont a rögzítés az istenért sem akar menni.
A Storage menübe látja a vinyót viszont a status-nál ERROR-t ír. Formáztam semmi , gépre rákötöttem semmi hiba 100% / 100% -os kábelt is cseréltem már, másik vinyóval is ezt csinálja. Valakinek van ötlete mi lehet a gond ?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

ice mat - nak beadja me mérne :D

(#10044) sambenez válasza ice mat (#10043) üzenetére


sambenez
addikt

Az NVR-rel formáztad?

(#10045) lakisoft válasza ice mat (#10043) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha PC-ről formáztad töröld a partíciót ragd be az NVR-be és ott formázd meg. Milyen NVR-ről beszélünk?

(#10046) ice mat válasza lakisoft (#10045) üzenetére


ice mat
csendes tag

Sima mezei 4 kamerás Emag-ról vásárolt. PC-ről is formáztam és NVR-ről is.
Másik eszközbe tökéletesen működik és rögzít.

ice mat - nak beadja me mérne :D

(#10047) bzoley


bzoley
veterán

Sziasztok,
Nem vagyok nagy kamera-mágus, ezért kevésbé értem a problémám okát. Talán valaki fel tudna homályosítani.
Volt egy filléres forgatható 720-as kis kamerám, ami meglepő módon még most is működik, csak wifiben gyengült. Gondoltam lecserélem egy kicsit jobbra. 1080, 5x zoom. Abban reménykedtem, hogy majd belenagyíthatok a postaládába, amit eddig messziről láttam, de max nagyításban nagyjából ugyanazt látom, mint az előzővel, szóval inkább 5x kicsinyítést tud. Tehát működik, csak sokkal messzebbről indul, és ugyanoda érkezik.
Az előző fix 3,6mm volt, az új 2,7-13,5mm-ig, de gyanítom a mm-eknek nem sok köze van a dologhoz.
Mit ronthattam el? Illetve látok alin motoros lencséket, vajon létezik közöttük "távollátó"?
20m körüli távolságról van szó.

(#10048) bigrock válasza bzoley (#10047) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Kizártnak tartom, hogy egy fix 3.6mm, 720p kamerával ugyanazt a képkivágást látod, mint 1080p @ 13.5mm-en.. Mekkora a CCD? Nem tudsz linkelni screenshotot?
Ilyet vegyél, ha teleobjektív kell és cserélni is tudod.

(#10049) bzoley válasza bigrock (#10048) üzenetére


bzoley
veterán

Ha ugyanarra gondolunk, akkor természetesen nem ugyanazt. De gondolom a 13,5mm a legkisebb nagyítás, és a legtávolabbi lencseállás. Ekkor minden távolinak tűnik. A lencsét teljesen behúzva(zoomolva) hasonló a kép az előző kamera képéhez. Ez a gondom. Azt hittem az előző kameráé egy átlagos kép és távolság, és ahhoz képest tudok 5x-re nagyítani. De úgy tűnik már az is egy nagyított, de fix kép. Vagy valami ilyesmi.

(#10050) bigrock válasza bzoley (#10049) üzenetére


bigrock
Topikgazda

2.7mm-től indul, ez a legszélesebb látószög. 13mm-nél legkisebb a látószög, legnagyobb a nagyítás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.