Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Gondwana válasza MY2K (#3998) üzenetére


Gondwana
addikt

A mozgàsérzékelés mindig a videotömörìtés előtt történik, koax DVR-eknél természetesen a rögzìtőben, egyébként az IP kameràban. Ha aktivàlod, a kamera ONVIF szerint folyamatosan küldi, hogy IsMotionDetect: False, amikor mozgàst làt, akkor ez True és az NVR ebből gazdàlkodik.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4002) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

POE switchet vett már valaki kínábol? Érdemes? Itthon 15e a legolcsóbb.

(#4003) motrola válasza jézusom (#4002) üzenetére


motrola
aktív tag

Amit itthon árulnak gondolod nem kínai? Igaz nem POE de nekem minden hálózati eszközöm kínai.
Lehet ezért nincs ütközés közöttük.
Szerintem amit a szolgáltatóm adott az is kínai.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#4004) jézusom válasza motrola (#4003) üzenetére


jézusom
addikt

OKé, milyen switchet rendeltél?

(#4005) bujdi19 válasza jézusom (#4002) üzenetére


bujdi19
tag

próbáltad már azt hogy egy routerből csinálsz switchet? mert nekem is az van

(#4006) bujdi19


bujdi19
tag

Ilyenkor mit lehet csinálni ha nem érem el az NVR-t???

(#4007) Gondwana válasza bujdi19 (#4006) üzenetére


Gondwana
addikt

Pont kitakartad, hogy melyik porton kapcsolódott volna http://xxx.xxx.xxx.xxx:??/valami

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#4008) bujdi19 válasza Gondwana (#4007) üzenetére


bujdi19
tag

6666-6668 ig tartó portokat használom.

(#4009) Pecc


Pecc
őstag

Sziasztok.
Szokásos kérdés merül fel, de sehol nem találok rá konkrét leírást, laikus számára is.
Adott egy EasyN F-Series kültéri wifis IP kamera, évek óta fel van szerelve, kap áramot, korábban no-ip ingyenes szerver volt alatta, elérhető volt belső hálózatról illetve netről is. Wifi router, net van, továbbra is.
Namost, ez évekkel ezelőtt volt, azóta nem tudom elérni sehogyan. Gondolom lejárt a szerver. Belső hálózatról sem tudom elérni. A kérdés, hogyan tudnám ezt konkrétan újrakonfigurálni úgy, hogy az itthoni pc-m lenne a rögzítője. Illetve akár máshonnan internetről, okostelefonról elérhető legyen az élőképe.
A router tp-link 841ND.

Válaszokat köszi előre is. :R

(#4010) MaCS_70 válasza Pecc (#4009) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez így egy kicsit zavaros.

Ha a belső hálózatról sem éred el, mi a NO-IP jelentősége? Először ezt kellene tisztázni.
Mik a belső hálózati beállításaid a routeren és a kamerán? A kamera közvetlenül a routerhez csatlakozik, vagy van köztük más hálózati elem is?

A DDNS szempontjából fontos lehet, hogy milyen a netelérésed. Más DDNS eszközök működnek? Ha nem, akkor nem lehet, hogy NAT-old netre váltott a szolgáltatód? A Matávnál pl. simán előfordulhat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4011) motrola válasza jézusom (#4004) üzenetére


motrola
aktív tag

Tengda de nem POE mint írtam.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#4012) jézusom válasza bujdi19 (#4005) üzenetére


jézusom
addikt

Hogy csinálok poe switchet a routerből?

(#4013) bigrock válasza jézusom (#4012) üzenetére


bigrock
Topikgazda

EdgeRouter-ből lehet... csak az egy másik galaxis...

(#4014) jézusom válasza bigrock (#4013) üzenetére


jézusom
addikt

Na jó egy POE router nyílván működhet POE switchként :DDD

(#4015) daniel2121 válasza jézusom (#4002) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szoktam én is rendelni ezt-azt Kínából,néztem a swticheket is, de inkább itthon vettem nemrég,egyébként kint sem volt sokkal olcsóbb. Én TP-LINKet vettem poe-és.

(#4016) jézusom válasza daniel2121 (#4015) üzenetére


jézusom
addikt

Kínából 5000-től indul, itthon 15. De most számításba veszem a POÉS NVR-eket is.

(#4017) daniel2121 válasza jézusom (#4016) üzenetére


daniel2121
senior tag

TP LINK nem hinném hogy lenne 5k-ért.

(#4018) Pecc válasza MaCS_70 (#4010) üzenetére


Pecc
őstag

Ezt a kamerát kb 4éve installálta nálam egy emberke. Akkor beállította, ment egy pár hónapig szépen. Most is megy, áramot kap, routert el tudja érni, mert azóta semmi nem változott., Éjszaka bekapcsol az infra látszanak a ledek pirosan szépen.
Akkoriban, okos telefonról is el tudtam érni az ipcam viewer lite-al, illetve a pc-n egy számokból álló címmel, mintha a végén :151 lett volna, nem emlékszem pontosan. Ezután most itt vagyok, használnám, de egyszerűen nem tudom, hogyan lehetne elérni a kamera agyát. A kamera aljára ez van írva többek közt: A router wifi jelszava sem változott.

User name: admin
Password: none
Inner Access: http://192.168.1.126:81
Remote access: rmyv.ipcam.hk (Ezt ha beírom a böngészőbe : ipcam is not online! )
Illetve van egy DDNS password is egy 6 jegyű szám.

A routeren ilyen beállításokat látok,


WAN Connection Type:Dynamic IP
Wireless Sdecurity : WPA/WPA2 - Personal(Recommended)

A kamera mail címekből szándékosan töröltem egy két betűt, a lényegen nem változtat szerintem.

Pr telekom kábeles internetem van, 60/5, akkor is az volt amikor ezt installálták.
A routeren: kábelen egy pc, wifin egy telefon és egy pc. Más nincs és ezelőtt sem volt.
A kamera wifin csatlakozott a routerhez.

Köszi, a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#4019) jézusom válasza daniel2121 (#4017) üzenetére


jézusom
addikt

az igaz, de más meg nincs itthon :)

(#4020) jézusom válasza Pecc (#4018) üzenetére


jézusom
addikt

Mi a kérdés?

(#4021) MaCS_70 válasza Pecc (#4018) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, nekem még mindig nem világos, de valahol csak el kell indulni.

1. Tisztázuk, hogy a kamera a belső hálózaton kap-e IP-címet -- mert azt pont nem fényképezted le! A második képernyőmentésen oldalt látható Client List oldalon kéne megnézni, hogy szerepel-e rajta a kamera. Ha nem, akkor belső hálózati hibád van. Ha igen, akkor:

2. Ki kell deríteni, hogy valóban publikus-e az IP-címed. (Ha matávos ADSL, akkor valószínűleg igen.) Ha a böngészőbe beírod, hogy http://ipaddress.com/, akkor milyen tartományra szóló választ kapsz?

A NO-IP jelentőségét változatlanul nem értem. A kamerádnak van egy saját szolgáltatója, a rmyv.ipcam.hk. Hogyan kerül a képbe a NO-IP.com?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4022) tibibi


tibibi
őstag

escam qf001 vagy qf002 egyszerűen nem hajlandó a wifi hálózatot felismerni, hiába kapcsolom ki a titkosítást akkor sem . Más is kínlódik ezekkel?

(#4023) Pecc válasza MaCS_70 (#4021) üzenetére


Pecc
őstag

Sajnos, nekem sem világos :)

1. Client listben nicsen kamera, csak a gépek és a telefon, tehát nem kap semmit.
2.

Most leszedtem a kamerát, bedugtam a szobában, a routerre, lanon.
Így sem kap címet, nincs a client listben.

Ismétlem, ez így ment régen, nem állítódott el semmi a routeren.

Bár, lehet el@aszódott a kamera, de kétlem, mert áramot kap, az infra megy benne.

Jézusom: #4009

(#4024) MaCS_70 válasza Pecc (#4023) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jó hír az, hogy a jelek szerint publikus az IP-címed.

A rossz az, hogy valami nagyon nem jó.

Jól emlékszem, ugye, hogy 192.168.1.x a DHCP-tartományod?

Most sajnos elég macerás lenne visszaolvasnom, úgyhogy lehet, hogy ezem már túlvagy:

Próbálj csinálni egy "tiszta" hálózatot, amin csak egy PC, a router és a kamera van! Állítsd be úgy a routert, hogy a kamera fix IP-je (ha van ilyen) ne essen bele a router DHCP pooljába, de a hálózat azért stimmeljen. :)

Ha ekkor sem jelenik meg a kamera, akkor valami gáz van.

A kábelek biztosan rendben vannak? Ha nincs jobb ötlet, akkor reseteld a kamerát!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4025) Pecc válasza MaCS_70 (#4024) üzenetére


Pecc
őstag

Hogyan kell resetelni a kamerát?

(#4026) MaCS_70 válasza Pecc (#4025) üzenetére


MaCS_70
félisten

A hátoldalán kell lennie egy RESET feliratú gombnak -- na, azt kéne hosszan nyomni.

Egyébként nézz szét itt, elég hasznosnak tűnik!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4027) Pecc válasza MaCS_70 (#4026) üzenetére


Pecc
őstag

Köszönöm a fáradozásaid és segítséged. :R

Sajnos ezen semmilyen gomb nincs és nem olyan, mint ami a kézikönyvekben van. :U

[ Szerkesztve ]

(#4028) sambenez válasza Pecc (#4027) üzenetére


sambenez
addikt

Itt linkeltek egy programot elvileg ha látszik a hálón ezzel megtalálod.

(#4029) Pecc válasza sambenez (#4028) üzenetére


Pecc
őstag

Köszi, nem talál semmit :(

(#4030) MaCS_70 válasza Pecc (#4029) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor sajnos már fel kell tenni a kérdést: egyáltalán mi utal arra, hogy a kamera működik?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4031) bigrock válasza Pecc (#4027) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Tekerd le az elejéről az optika védő üveget és szerintem mögötte lesz a reset gomb.

(#4032) poolbig


poolbig
aktív tag

Üdv!
Karácsonyra meglepem végül magam ezzel: Videosec IPW-460A,
Ha jól értelmezem a kamera leírását, csatlakoztatható hozzá mikrofon. A kérdés, hogy milyen mikrofont tudnék hozzá venni? Ötlet? Link?
Köszi!

(#4033) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. Tudnátok ajánlani SD kártyára felvevő biztonsági kamerát ami:

Éjjellátó funkció
Kültéren lenne, egy tetőeresz alatt
Full HD
SD kártyára rögzít (tehát nem kell IP cam)
Fix (nem kell hogy forgatható legyen)
Jó ár/érték arány (max 20k)

Köszi előre is.

(#4034) Minstrel válasza tome0001 (#4033) üzenetére


Minstrel
senior tag

Kicsivel 20k felett van, de az érték arány akkor is jó, persze lehet megáfázzák, de még akkor is jó. [DS-2CD2145F-IS]

(#4035) DougButabi válasza Minstrel (#4034) üzenetére


DougButabi
tag

Üdv,

Sokszor kerül itt ajánlásba hasonló kamera, hikvisionos cikszámmal, de más van gyártóként megjelölve.
Akkor ezek tulajdonképpen milyen kamerák, klónok, de azonos beltartalom, vagy olcsóbb, de gyengébb a cucc?

(#4036) Minstrel válasza DougButabi (#4035) üzenetére


Minstrel
senior tag

Én úgy tudom ez kínai piacos hikvision nemzetközi firmware-el amit ráhekkeltek valahogy, ezért nem szabad frissíteni a simával. Amúgy nekem van kettő, működik az ezviz vagyis a hikvision felhő szolgáltatása, van rendes sorszáma meg még egy csomó száma. Van olyan eladó aki írja, hogy nem működik az ezviz, azokon megint valami más fw lehet, de azokat is lehet távolról nézni más ddns szolgáltatással.

(#4037) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!

Kamerarendszert telepítenék családi házhoz. Szeretnék 8 csatornás rögzítőt (digitális), erre csatlakoztatnék vezetékkel 6-7 kültéri, éjjel is látó kamerát.
Jó lenne, ha tudna hálózaton keresztül is menteni, már ha létezik ilyen egyáltalán.
Tudnátok javasolni terméket/márkát, esetleg komplett csomagot?

(#4038) VANESSZA1 válasza Elemental (#4037) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Pl. Hikvision

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#4039) Elemental válasza VANESSZA1 (#4038) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Nah, elkezdtem beleásni magam.
Az ip kamerarendszert úgy kell összekötni, hogy a rögzítőt és a kamerákat rádugom utp-vel a hálóra? Ez lehet az otthoni hálózat, vagy érdemes ennek külön hálózatot csinálnom? Vagy közvetlenül a rögzítőbe kell csatlakoztatnom? A kameráknál semmi hozzáértés nem kell, csak belepattintom az utp-t, és rendben is van?
A másik, hogy itt jönne elő a PoE értelme, mert akkor nem kéne tápot vinnem a kamerákig, csak az utp-t? (azt tudom, hogy kell PoE switch) Nagyjából 25 méter utp lenne a leghosszabb, vagy PoE-nél nem számít, hogy milyen hosszú?

Amit kinéztem első körben:
Rögzítő: Hikvision DS-7608NI-E1/A
Kamera: Hikvision DS-2CD2020F-I
Ez mit jelent a kameránál: PoE bekötés: 4/5 (+), 7/8 (-)?

Nagyjából 25 méter a max, ahová el kell látnia. Oda elég a 2MP?
Még egy kérdés. Az mit jelent egy rögzítőnél, hogy PoE tápfeladó? Ilyenkor minden utp-t, ami a kamerába megy közvetlenül a rögzítőbe kell csatlakoztatni, és nem kell PoE switch?

[ Szerkesztve ]

(#4040) vadkörte válasza Elemental (#4039) üzenetére


vadkörte
addikt

Családi házhoz minek akarsz IP-t telepíteni? Nem mondom, hogy felesleges, de egy jól megválasztott AHD kamerarendszer nem rosszabb, mint egy teljesen IP alapú - ezt is lehet vezetékelni UTP-vel - és árban akár még jóval kedvezőbb is lehet.

Üdv. V. Körte

(#4041) Casterke válasza Elemental (#4039) üzenetére


Casterke
tag

Ezek a kamerák általában PoE-n keresztül kapják az áramot ami azt jelenti, hogy UTP kábelen, ezt többféleképpen tudod megoldani: 1. PoE switch használata, 2. Olyan rögzítő amiben van PoE switch beépítve 3. passziv poe. Ezenken kívül tudod használni a kamerákon található 12V-os DC bemenetet.
Ami fontos, hogy a kemra PoE (802.3af)-as szabvánnyú, tehát ha switchet nézel ezt kell támogatnia.

[ Szerkesztve ]

(#4042) MaCS_70 válasza Elemental (#4039) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt hogyan lehet megoldani, hogy egy IP kamera ne a képtartalom alapján, hanem mondjuk egy infraszenzor jele vagy az én utasításom alapján aktiválódjon?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4043) bigrock válasza MaCS_70 (#4042) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az alarm bemenetre (ha van nekije) bekötöd az infrát és beállítod, hogy bemenetre induljon.

(#4044) jézusom válasza bigrock (#4043) üzenetére


jézusom
addikt

Ha már itt tartunk :)

Hogy ha én külön infra-refit akarok, azt a kamera el tudja valahogy indítani, vagy kössek rá alkonykapcsolót?

(#4045) sambenez válasza jézusom (#4044) üzenetére


sambenez
addikt

Az infra reflektorokban is van alkonykapcsoló.

(#4046) Elemental válasza vadkörte (#4040) üzenetére


Elemental
addikt

Tudsz ilyet ajánlani?

Casterke
Köszi!

Szerintetek akkor elég nagyjából 25-30 méterig a 2MP,vagy nézzek nagyobb felbontásút?

(#4047) bigrock válasza jézusom (#4044) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az, hogy a kamera indítsa az infrát, az nem logikus, mert ha nincs infra, a kamera nem lát sötétben, ergo nem tudja ugrasztani az infrát. (ördögi kör). Ahogy írták előttem, mindegyik infra vetőnek van alkonykapcsolója.

(#4048) terra052 válasza bigrock (#4047) üzenetére


terra052
őstag

Viszont nálam a kamera saját infrája "auto" módban kapcsol, az alkonyatra indul, vagy időre?
(Foscam I9900P)

werkmania.hu

(#4049) jézusom válasza bigrock (#4047) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt így nem értem. Sötét lesz bekapcsolja a saját infráját is nem? Meg az infraszűrőt.

(#4050) bigrock válasza jézusom (#4049) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Bocs, félreértettem. Ha arra gondolsz, hogy a kamera bekapcsolja a saját infráját, és ezt az indító jelet párhuzamosítani -na azt nem tudom. Esetleg aktiválni az alarm kimenetet valahogy...
#4048: Automatikusan biztos, hogy beindul. A jobb kamerákban lehet időzíteni az infra kapcsolását, a Foscam-et nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.