Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Az megerősítem, hogy a GTA IV friss operációs rendszeren fut legjobban.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25802) zsoltinnó


zsoltinnó
aktív tag

Eddig a gépembe 2GB 667Mhz Ramom volt!Támogatja a lapom a ddr3 is.Holnap jön meg a 2x2Gb ddr3 1333Mhz ramom.Szerintetek hoz valami változást a játékban?

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#25803) Teasüti válasza ittakary (#25800) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szeptemberben raktam újra és nincs kedvem hozzá.
Előtte rendben volt, hogy egy év alatt megdöglenek nálam a windowsok, de most van fent advanced systemcare, amit itt ajánlottak, hogy ez a különbség köztem és azok közt akik "karbantartják" a windowsukat. :P

Amúgy azt már megfigyeltem, h friss winen a többi játék is kevésbé szeszélyes. De 3 hónapos win, ráadásul "karbantartott", na ez azért már negatív rekord lenne...

szerk: eredeti hamisítvány. A program netes release, a serial viszont igazi. (ergo nincs lemezem)
De a 4-es patch ideje alatt ugyanezzel a release-el lógtam online órákig gond nélkül.
Egyedül a win és a patch lett cserélve azóta. XP -> win7 64 és 4-es -> 7-es.

[ Szerkesztve ]

(#25804) Teasüti válasza zsoltinnó (#25802) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még a gta4 sem használja ki a 4 gigát win7 mellett sem.
Nem tudok pontosat mondani, de bőven egy giga alatt van a játék maga futás közben.
Az új ramjaid sem fürgébbek, csak több van belőle. Szóval szvsz ne várj tőle sokat.

szerk: pontosítok. Ha win7 volt eddig is, akkor javulhat a helyzet, amennyiben eddig nem fért el a játék. De amint elfér kényelmesen egy program a ramban, onnantól lényegtelen a mennyiség. De ha xp-d van, akkor nem veszel észre változást.

[ Szerkesztve ]

(#25805) ittakary


ittakary
nagyúr

A GamesForWindows-os CD kulcsos trükk fordítva is működik? Tehát EFLC kulcs IV-hez jó? Valaki próbálta?

(#25806) Teasüti válasza Teasüti (#25804) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megnéztem a memória fogyasztást, very high-on nagy látótávolsággal és max kocsi mennyiséggel egy főutcai dugó közepén mutatott a task manager ~1200 megát. Jah meg a vga memória csordultig tele. Másfél giga szabad a 4-ből win7 64 alatt, xp-vel sztem 2 gigával is hozza a szintet.

(#25807) Kommy válasza Teasüti (#25804) üzenetére


Kommy
veterán

Akkor te nem játszottál még a gta 4-el 4 GB ramot meg tud enni több óra játék alatt, mászkáld végig a 3 sziketet és megtudod. MIvel kikapcsolt lapozófájllal játszottam ezért tudom mivel nem egyszer volt úgy hogy elfogott a memória, pedig semmi nem futott háttérben a programmal egyidőben. ekkor voltam 3,2Gb fogysztásbana játék + windows amit elhasznál.
Nem azt kell nézni, hogy indulásnál menyni ramot ahsználhanem amikor már dolgozott is a játék.

(#25808) polonic válasza Kommy (#25807) üzenetére


polonic
félisten

Na ez nem semmi, hogy a ramot is így felzabálja. Vajon mennyi ramot nem zabálna fel!?

(#25809) Mariann294


Mariann294
őstag

Nah pár napja már megvan a kártyám, (mondanom sem kell hogy nagyon szuper :D )szóval kit érdekelne egy TRAINER NÉLKÜLI multi?És kinek mikor lenne jó?

zsoltinnó: Igen fog.Folyamatosabb lesz tőle a játék.Nekem 2 GB-nál volt olyan hogy elfogyott a memória vagy nemtudom mi,és a vinyót tekerte egyfolytában,emiatt akadt néha a játék.4 GB-nál ez teljesen megszűnt.

(#25810) bognar110 válasza Mariann294 (#25809) üzenetére


bognar110
őstag

Mondjuk ma vagy holnap nekem mind1.

(#25811) JetiRulez válasza Mariann294 (#25809) üzenetére


JetiRulez
őstag

24, 25, 26, 31, 1, 2-a. Ekkor nem érek rá. Mindenkor máskor lehet róla szó. Trainer nélkül természetesen.
De fontos, hogy gyalogosok és autók ne legyenek, illetve tiszta idő legyen, hogy 30 FPS fölött teljesítsen a gép!
Nekem most nem futja hardverre. Így még az utolsó napokon jól kihajtom ezt a szegény vasat, aztán az új gazdája örülhet.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25812) rup1u5 válasza Mariann294 (#25809) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Mondjuk most? :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25813) toldy


toldy
őstag

basszus, elindítom a játékot betölt, futok az autókereskedéshez ( turismo kereskedés) előkapok egy fegyvert erre hallom, hogy "tegyem el azokat az illagális cuccokat ha nem akarok bajt" zsaru ilyet beszólt , csak pislogtam :Y :DDD Annyira váratlanul jöt.

Én most feltudok menni :U

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#25814) rup1u5 válasza toldy (#25813) üzenetére


rup1u5
nagyúr

jaja! jók ezek a beszólások! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25815) rup1u5


rup1u5
nagyúr

na kérem!
Hosszú honapokig tartó hibátlan működés után most kaptam multizás közben egy fekete képernyőt és merevre fagyott a gép.
Csak a reset gomb segített.
Ilyen se volt még! Eddig alt+tab vagy ctrl-alt-del működött de most ezek sem.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25816) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv! Játék vásárlást szeretnék lebonyolítani a napokban (hogy szépen fogalmazzak) :DDD , és nem tudok dönteni, hogy megéri-e megvenni a GTA IV Complete pack-ot ?
A multiban milyen a játék, szerverek vannak ?
Esetleg kik szoktak multizni ezzel a játékkal, akik itt jelen vannak, és azoknak mi a véleményük ? :))

PS4

(#25817) ittakary


ittakary
nagyúr

multimóka most? :) én is ráérek asszem

(#25818) Teasüti válasza rup1u5 (#25815) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:C
Még a végén rám fogjátok. :DD

(#25819) rup1u5 válasza Teasüti (#25818) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nem tudom van e hozzá köze de annyit változtattam játék elött a gépen, hogy kikapcsoltam a virtuális memóriát.
bár én inkább az instabil vga tuningra gyanakszom, mint fagyást kiváltó tényezőre.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25820) Teasüti válasza rup1u5 (#25819) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sose értettem miért kapcsolják ki emberek a swapot.
Utána talán jobb? Egyébként nekem gyanus, h így is swapol, csak titokban. :)
Legalábbis tette ezt az xp. Win7 nem tudom, h tovább sunnyog-e ilyen téren.

Nálam most legalább nem fagy, csak szimplán disconnect belépés után egy perccel.
Lobby-ból és ingame egyaránt. Népesebb szobába meg eleve sikertelen csatlakozás.

Cseréltem routert, DMZ-t állítottam, tűzfalat kikapcsoltam, cfos figyeli a pinget, nem fut torrent. És mindez ellenére ledobál. Feladom.
Ötletem sem maradt: szimplán szar.

(#25821) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv

Adataimnál a gépem.

Légyszi írjatok le minden segítséget, drivert, okosságot amivel tudok FPS-t növelni GTA-4 ben mert így 20 körül megy és ha beesik alá eléggé betud akadozni.
Sztem a gépemen jobban kellene mennie. Driver VGA legujjabat felrakom majd de amugy is max 1-2 hónapos van. a Contig progi nem segitett semmit.
Valami más ötlet? a CPU a vga vagy a Ramom kevés? ramból 5-600 az használ kb. vga grafikus beállitásoknál bőven a meglévő memória alatt van zöldben. tehát elvileg a CPU de azt nem merem húzni mert gyári hűtő van rajta. Inkább valami driveres segitséget vagy valami progis okoságot ajánljatok.köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#25822) rup1u5 válasza Kiskokó (#25821) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Milyen alaplapod van?
E8400-at gyári hűtővel simán hajthatod 3600-on de ha jobb példányod van és nem kér sok plusz feszt akkor akár 4ghz-en is. Nem egy melegedős fajta. Aztán kéne oda még +2giga ram és ha valóban gyorsitani akarsz a játékon akkor csinálj egy külön particiót amire fölteszel egy XP SP3-at a minimálisan szükséges driverekkel és az alá telepited a játékot. Azt mondják ez hozza a legtöbb javulást.
Nálam 4ghz-es E8400-al egész jól futott annó!

A legfontosabb, hogyd ne buherálj bele a játék fájljaiba, ne használj trainert és első inditásnál hagyd hogy autómatikusan frissitse magát a legutolsó patch-el!
Nem kell külön felpakolni patch-eket! Hagyni kell hogy magát frissitse.
Én igy csinálom és tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25823) zsoltinnó válasza Kiskokó (#25821) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Nem tudsz csinálni szerintem sokmindeni így!Max akkor lesz több ha felhúzód a procidat!Nekem is E8400 procim van 2Gb DDR2 667MHz ramom volt előtte most 4Gb DDR3 1333 de ezzel se nyertem 1db FPS-t se!A videokarit húztam meg picit!Azzal nyertem 5-8Fps-t.Így átlagban 25 köröl mozog!Procit kéne húzni de ahhoz nem értek! :B

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#25824) RpPRO válasza Kiskokó (#25821) üzenetére


RpPRO
őstag

Hagyd, h maganak allitsa be a grafikus parametereket.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#25825) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Értem
Köszi a segitséget.

Sajnos csak egy gigabyte Ga45Pl (azthsiezm fejből mondtam) alaplapom van és nem igazán bírom a procit húzni vele mert egyszerűen a legkisebb tuningra visszaáll alap állsba mert nem tud elindulni.
ha nem biosból akarom hanem windows alól cpu tuning progival azzal meg 80%ba fagyás lesz a vége.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#25826) Kiskokó válasza RpPRO (#25824) üzenetére


Kiskokó
veterán

azé 800x600 nál nagyobb felbontásba akarok játszani XD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#25827) ittakary válasza rup1u5 (#25822) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jaja, verziófrissítést én is nagyon ajánlom, bár gondolom nem eredeti a játékod, ha nem említetted meg xD

amúgy felbontás ennél a játéknál kvára nem számít ha procilimited lenne... állíthatod ahova akarod akkor is szarul fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#25828) toldy


toldy
őstag

Van egy gép, ami egy nv-s giga lap, q8200, 2gb ram, gts 450, nos a gta az folyamatosan szaggat egyszerűen max 30 fps, de de az átlag 20 körül van ( bármely felbontás). Namost valami nem kerek a lappal mert korábban az a proci nálam jobban teljesített ( vantage pont, super pi, ibt "köridő" stb) kb 10%al. Most felmerült a lapcsere lehetősége és akkor már 4gb ram, ez szerintetek javít a játékon, esetleg hogy mennyit?

Az élet nem habostorta.

(#25829) zsoltinnó válasza toldy (#25828) üzenetére


zsoltinnó
aktív tag

Lehet a ramtol jobb lenne,!

[ Szerkesztve ]

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#25830) szepsy válasza Kiskokó (#25821) üzenetére


szepsy
senior tag

Nekem minden maxon, és még az én gépemmel is volt hogy leesett 20 alá (csak lestem:))
20-35 közöt mozog sajna, nem tudom mi kell ennek a gamenek, igaz autora állítom, annyira nem romlik a grafika és így 55 fps meg van simán :)

(#25831) ittakary válasza szepsy (#25830) üzenetére


ittakary
nagyúr

Win reinstall-t is vegyétek számba, mint lehetőséget :)

(#25832) Gard


Gard
csendes tag

Hali!

Ma telepítettem fel az eredeti Gta4-et. Patch-elés hogyan működik, automata vagy kézileg kell letölteni és úgy felrakni hozzá?
Másik gondom az lenne, ha egy szerverhez szeretnék csatlakozni az esetek többségében ezt az üzenetet kapom "Disconnected from game session".
Létezik valami legális NoDVD patch hozzá? Az eredeti lemez védése érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#25833) polonic válasza Gard (#25832) üzenetére


polonic
félisten

A gfwl automatikusan leszedi a patchet. Hogy-hogy nem értesített, amikor elindítottad a játékot?
A nodvd patch soha nem lesz legális.

(#25834) bognar110 válasza szepsy (#25830) üzenetére


bognar110
őstag

Hát ez a játék el lett rontva ps3-mon xbox-on és pc-n is optimizálás szempontjából.

(#25835) rup1u5 válasza polonic (#25833) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Pedig hivatalos rockstar kiadás volt a nodvd.exe! :K
Néhány nap után szedték le az oldalról.

(#25832) Gard: Küldöm az adatlapodon lévő mail cimre.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25836) Gard válasza rup1u5 (#25835) üzenetére


Gard
csendes tag

Köszi szépen.

(#25833) polonic:Indítást követően a social club-ba kell belépnem aztán elindul a játék, játékba tudok belépni a gfwl-be ott tölti le a profilom. Nem töltött le semmit nem is kérdezte.

(#25837) polonic válasza rup1u5 (#25835) üzenetére


polonic
félisten

Nemár, komoly? :D
Ilyet én még nem láttam.

(#25838) rup1u5 válasza polonic (#25837) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Bezony! :K
Meggondolták magukat.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25839) echterion válasza rup1u5 (#25835) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez komoly? Akkor küldd már el nekem is légyszi, mert tegnap vettem meg a játékot és nagyon jó lenne, ha lemez nélkül is tudna futni. Még nem raktam fel, majd csak a két ünnep között lesz rá lehetőségem, viszont nagyon érdekel az online része. A virágboltit már kipróbáltam, de annyit toltam vele, hogy most már úgy gondoltam, az a minimum, hogy megveszem. :))

**********

(#25840) rup1u5 válasza echterion (#25839) üzenetére


rup1u5
nagyúr

done! ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25841) echterion válasza rup1u5 (#25840) üzenetére


echterion
nagyúr

Thx! :R

**********

(#25842) glutamin válasza bognar110 (#25834) üzenetére


glutamin
őstag

Én xbox-on láttam. Látványra kevésbé volt folytonos mint a pc-men. Pedig azon kisebb felbontásban fut.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#25843) Pala


Pala
veterán

Egy aprócska kérdés: igaz-e, hogy a játék (állítólag) NV karikon jobban fut, mint az azonos kategóriájú AMD-ken, illetve hogy az fps is stabilabb és kevésbé esik vissza!? Youtube kommentek között láttam erre utaló megjegyzéseket, de jó lenne, ha ezt valaki saját tapasztalattal is meg tudná erősíteni. :)

Valamint: látnék észrevehető gyorsulást, ha a konfigomban (adatlap!) lévő 1 gigás 4870-et egy szintén 1 gigás GTX460-ra / HD6850-re cserélném? (1680x1050-ben játszok, H,H,H,H, night shadow off, view distance 40, view detail 50, car density 50)

(#25844) Tubi2


Tubi2
senior tag

Hamis játékkal megoldható a multi? :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#25845) Kassadin


Kassadin
addikt

Megfogom venni az eredeti játékot, remélem a patch hegyek felrakása után nem lesznek gondok.

[ Szerkesztve ]

(#25846) rup1u5 válasza Pala (#25843) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Igaz!
Volt 4850-em és 2gigás 4890-em is. Ezeken kívűl volt még GTS 250 1GB, GTX 260, GTX 280. NV-ken sokkal kiegyensúlyozottabb az fps szám és nincsenek idegesítő mikroakadások amiket 4890-nel tapasztaltam. Ráadásúl 4890-el botrányosan alacsony minimum fps-eket produkált a játék. :(

Mindenképpen 1GB-os GTX 460-at javasolnék ha GTA a szempont! :K

(#25844) Tubi2:
Nem.

(#25845) Kassadin:
Nem kell "patch hegyeket" felrakni!
Ha DVD-s változatot vásárolsz akkor azt csak feltelepíted és első indításnál autómatikusan felpatcheli magát a legfrissebb patch-el!
Nem kell külön megpatchelni!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25847) Tubi2 válasza rup1u5 (#25846) üzenetére


Tubi2
senior tag

köszi:D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#25848) Kassadin válasza rup1u5 (#25846) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezt nem tudtam, jó dolog, köszi hogy megosztottad velem :).

(#25849) zH.


zH.
senior tag

Újból nekiállok én is. Eddig mindig csak a feléig vittem el.. Felrakom a magyarítást és mehet.. :D

just be

(#25850) Pala válasza rup1u5 (#25846) üzenetére


Pala
veterán

Köszönöm a válaszod, ez tényleg hasznos volt! :R:R

Akárhogy is, mivel sokat játszok GTA-val (és Crysis-szel, valamint a Crysis 2 is várós nálam, ami megintcsak NV által szponzorált játék), valószínűleg nekem inkább a GTX-ek felé kéne hajlanom. Nézegettem még GTX470-et is, de attól a kártyától kicsit félek, hogy meghalna :) (nem tudom miért, sok rosszat hallottam az első fermikről, valahogy kicsit bizalmatlan vagyok feléjük nézve, bár a 470-es teljesítménye és ára is rendben van, de zabálja az áramot és melegszik is...nehogy nekem kinyúvadjon néhány hónap után :F ) Lehet, rászánom magam és beújítok egy 570-re, azzal kapcsolatban nincsenek félelmeim.

"Ráadásúl 4890-el botrányosan alacsony minimum fps-eket produkált a játék." - És bizony, ezt most én is tapasztalom a 4870-el, időnként 20fps közeli értékeket bámulok, főleg az EFLC-ben. Mikroakadást szerencsére nem nagyon vettem észre, bár néha megesik, mikor ráfordulok egy nagyobb nyílt terepre vagy belátható területre.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.