Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) hackeeeee válasza Zefír (#6500) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom nem sűrűn használja még senki.. De amúgy asszem kipróbálható...

Vagyis már nem találok róla linket, régebben a béta letölthető volt..Most nincs róla semmi extra, csak ennyi..

Megtaláltam: ChromeOS Linux de ez asszem nem a hivatalos OS...

Na és annyi, hogy Samsung Chromebook, arról van teszt is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6502) #16820480 válasza Zefír (#6496) üzenetére


#16820480
törölt tag

volt olyan opensuse változat, amit megcsináltak ilyen chrome-os jellegűre, de maga a rendes és hivatalos chrome-os az tényleg csak egy böngésző. az egésznek az a lényege, hogy kicsi, gyors, könnyed rendszer.

(#6503) ntomka válasza hackeeeee (#6501) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ne találja meg már mindenki ezt a suse studios megoldás elsőre. Köze nincs a chrome os-hez. :) Akkor már inkább ez. :)

ツ Headphones on - World off

(#6504) hackeeeee válasza ntomka (#6503) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mind2-t megtaláltam, csak az első rémlett.. :) De thx.

Véleményem szubjektív...

(#6505) Csakénvagyok válasza Zefír (#6500) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

De az enyim! :P

(#6506) Pubszon


Pubszon
veterán

Hi.
Milyen kiegészítéssel tudom azt megoldani, hogy a tabok közt az egér görgő görgetésével tudjak váltani?
Köszi.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6507) Csakénvagyok válasza Pubszon (#6506) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Felhúzod a kúrzort a tabokra és görgetsz, vagy nem erre gondoltál?

(#6508) fatal` válasza Pubszon (#6506) üzenetére


fatal`
titán

Chrome Toolbox.

(#6509) Pubszon válasza fatal` (#6508) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi szépen, erre gondoltam! :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6510) Zefír


Zefír
őstag

Köszi a válaszokat srácok!!! Nagyon rendesek vagytok!

Végre egy topik ahol segítenek az embernek :R :R

(#6511) Kassadin


Kassadin
addikt

Hali! Letöltöttem a legújabb chrome-t, de sajnos a telepítés közben kapok egy hibaüzenetet:

"Kérjük, ellenőrizze hogy a profil létezik-e, és hogy Önnek van-e engedélye olvasni és írni annak tartalmát".

Ezzel mit tudok kezdeni?
Üdv: Kassadin

(#6512) hackeeeee válasza Kassadin (#6511) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm...

Offline telepítővel próbáltad telepíteni?

Véleményem szubjektív...

(#6513) Kassadin válasza hackeeeee (#6512) üzenetére


Kassadin
addikt

Megpróbáltam ismét és most felrakta, szerintem az volt a hiba hogy a mozilla futott. Elképesztő hogy a mozillához képest milyen gyors ez a böngésző.

(#6514) hackeeeee válasza Kassadin (#6513) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az 5-öshöz nézve főként...

3-assal összemérve akkoriban nem volt ekkora különbség. Amióta jött a 4-es, azóta kegyetlen lassú lett a róka.. :((

Lehet, hogy valami importálási gond volt, a lényeg h felment. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6515) Kassadin válasza hackeeeee (#6514) üzenetére


Kassadin
addikt

Amióta gépem van, mozillat használok, de mostanság használhatatlan, rengetegszer fagy meg, nem tudom mire vélni a dolgot, semmilyen kiegészítő nincsen fennt a rókához, nem véletlen. Most untam meg a sorozatos fagyásokat, töröltem a mozillát, chrome meg így az első 5 perc alapján szimpi. Főleg a sebessége. ;]

(#6516) hackeeeee válasza Kassadin (#6515) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ismerősöm is régóta rókázott, de az 5. után átszokott Chrome-ra, ha meg kell akkor IE9-re, mert az FF kegyetlen lassú lett..

És meg is lepődött, h mennyivel gyorsabb a Chrome..

Véleményem szubjektív...

(#6517) Zefír


Zefír
őstag

Kipróbáltam ezt a Preload Instant Search-t és durva, 0-1 mp a google keresés : O

[ Szerkesztve ]

(#6518) hackeeeee válasza Zefír (#6517) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még ha nincs bekapcsolva, akkor is gyors. :)

Véleményem szubjektív...

(#6519) Zefír válasza hackeeeee (#6518) üzenetére


Zefír
őstag

ez mondjuk így igaz! :DDD Eza GPU-s dolog ez mi is? Az is gyorsítja a honlapok megjelenítésé??

(#6520) m4rtinz0r válasza Apollo17hu (#6451) üzenetére


m4rtinz0r
csendes tag

Üdv. Lenne egy olyan problémám, hogy elfelejtettem a citromail-es jelszavamat, semmiféle alternatív email cím sincs és jelszóemlékeztető se. (tudom hogy felelőtlenség) Viszont el volt mentve a helyes jelszó a böngészőmben(Google Chrome), a sok probálkozás után sikeresen (sajnos) megoldottam, hogy a rossz jelszót mentse el. Valaki nem tud esetleg olyan programot, amely a régi jelszavakat is vissza tudja fejteni?

(#6521) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kéne egy hozzáértő segítsége.

Feltettem a 15-ös bétát innen és az a bajom, hogy az összes bővítményem eltűnt és a megnyitott oldalaim is elvesztek.

Hogyan tudnám visszaállítani a 13-asra az állapotát a Chromenak? Egyébként a névjegy még mindig csak 13-at jelez.

A nemrég bezárt oldalak közül vissza tudnám nyerni a munkamenetemet, de ha új lapot nyitok, akkor nincsen. Az előzményekben nincs valahol ilyen hely?

[ Szerkesztve ]

(#6522) m4rtinz0r


m4rtinz0r
csendes tag

Doublepost bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#6523) #16820480 válasza Vasinger! (#6521) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem ilyen helyekről kell letöltögetni amúgy sem, hanem a hivatalos csatornákból. de egyébként szerintem csak létrehozott egy új profilt. egyébként ezért (is) célszerű a szerverrel szinkronizálni, mert ilyenkor simán újra letöltené a beállításaidat.

(#6524) hackeeeee válasza #16820480 (#6523) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tényleg, ez a szinkronizálás, hogy működik, csak a könyvjelzőket szinkronizálja?

Véleményem szubjektív...

(#6525) hackeeeee válasza Vasinger! (#6521) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel ez offline telepítő, ez valszeg a Program Files-ba települt, és ott hozta létre a profil mappád, bár ez nem biztos..

A "sima", ha web-es installer-rel telepítetted, akkor az ugye az Appdata/Local/Google mappában található.

Véleményem szubjektív...

(#6526) #16820480 válasza hackeeeee (#6524) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt szinkronizálja, amit beállítasz neki: könyvjelzőket, témákat, beállításokat, form data-t, jelszavakat, előzményeket. elvileg hamarosan a sütiket is fogja tudni azt hiszem.

(#6527) hackeeeee válasza #16820480 (#6526) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet majd kipróbálom.. Könyvjelzők terén fontos lenne.. Jelszavakat ugye képes vagyok beírni, az annyira nem fontos. :)

Beállítások terén akkor gondolom teljes mértékben azokat, amiket beállítottam az adott böngészőben, azt beállítja másik gépen is.

Véleményem szubjektív...

(#6528) #16820480 válasza hackeeeee (#6527) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, az összes beállítást. illetve amit kihagytam, hogy a kiegészítőket is tudja szinkronizálni (amik fent vannak a chrome webstore-ban is), bár a beállításaikat sajnos nem.

(#6529) Zefír


Zefír
őstag

Nagyonkó dolog, én is használom, bár amikor beállítottam a laptopon, és az asztalin, kicsit összeugrott a 2 böngésző, és a könyvjelző-meg minden összekavarodott. de 1 percembe telt elrendezni.

A szinkronizálás időtartama is beállítható asszem.

[ Szerkesztve ]

(#6530) hackeeeee válasza #16820480 (#6528) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm... Ez már egész jól hangzik.. És akkor, ha bejelentkezek, akkor folyamatosan szinkronizálja, vagy csak amikor Én szeretném?

Valamelyik nap ki is próbálom sztem..

Thx. :)

(#6529) Zefír: Olyat csinál néha, hogy kis méretben indul el, de nekem a könyvjelzősávomat még sosem keverte össze. :N

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6531) #16820480 válasza hackeeeee (#6530) üzenetére


#16820480
törölt tag

időnként szinkronizálja, nem nagyon figyeltem, mert nálam azokon a gépeken, ahol ezt használom, úgyis folyamatosan megy. de szerintem úgy működik, mint a gmail/gdocs mentései, hogy amint változtatsz valamit, azt rögtön szinkronizálja is.

(#6532) fatal` válasza hackeeeee (#6530) üzenetére


fatal`
titán

Folyamatosan.

(#6533) hackeeeee válasza #16820480 (#6531) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem. Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#6534) Vasinger! válasza #16820480 (#6523) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, most már megtanultam a leckét. De hogyan lehetne visszaállítani a régi profilomat?

(#6535) #16820480 válasza Vasinger! (#6534) üzenetére


#16820480
törölt tag

az a baj, hoyg szerintem a chrome nem csinál külön könyvtárat az egyes profiloknak, ahogy a firefox, hanem beolja egy mappába őket. nem tudom, hogy vissza lehet-e szerezni az eredetit. elvileg a documents&settings/appdata/local/google/chrome/... könyvtárban kell legyen a profilod.

(#6536) Vasinger! válasza #16820480 (#6535) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, hagyjuk a fenébe az egészet. Az egészet letörlöm, majd újrarakom, csak mondjatok nekem valami nagyon nagyon atombiztos módszert amivel a könyvjelzőim, a jelszavaim és a hasonló dolgaim megmaradnak. A bővítmények meg ugye elvesztek...

(#6537) #16820480 válasza Vasinger! (#6536) üzenetére


#16820480
törölt tag

szinkronizáld fel a szerverre, ez beépített funkció, teljesen jól működik.

(#6538) hackeeeee válasza Vasinger! (#6536) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Könyvjelzőket kiexportálod egy HTML file-ba, aztán kész...

Nameg igen, szinkronizálás. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6539) Vasinger! válasza #16820480 (#6537) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, beállítottam a szinkronizálást, megadtam az e-mailem és a jelszavam. Ha most újrarakom az egészet, akkor ugyanezt kell megcsinálnom és letölti? Nem igazán értem ezt a rendszert, nem újra fel fogja szinkrózni a frissen telepítettet?

hackeeeee:

De a jelszavakat is kéne.

[ Szerkesztve ]

(#6540) hackeeeee válasza Vasinger! (#6539) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt is tudja! :K Mondjuk Én azokat nem szinkronizáltam be, beállításokat, könyvjelzőket elég... Jelszavaimat még be tudom írni. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6541) #16820480 válasza Vasinger! (#6539) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem, ez kétirányú szinkronizáció, nem felülírja az egyiket a másikkal, ahnem kiegészíti. egy üres rendszernél ez ugye úgy néz ki, hogy a szerverről lemásolja a gépre, mivel feltölteni nem tud semmit. ha egy olyan gépen állítod be, ahol vannak már adatok,akkor azokat is hozzáadja a szerven levőhöz (legalábbis könyvjelzők terén ez van, a beállításokat nem tudom).

(#6542) hackeeeee válasza #16820480 (#6541) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem beállításokat is...

Max ha nem, akkor ki-be kell kapcsolni a szinkronizálást, és akkor már jó lesz, szerintem, de most ez részemről is csak tipp.

Véleményem szubjektív...

(#6543) #16820480 válasza hackeeeee (#6542) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem, hanem úgy értem, hogy beállításokból csak egy lehet, mert ugye az nem olyan, hogy hozzáadod a másik gépen levőt is, szóval azt lehet, hogy a legfrissebbel felülírja, kivéve, ha persze egy tök üres profilról van szó.

(#6544) hackeeeee válasza #16820480 (#6543) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah igen..

Hát gondolom, hogy az üres profillal csak nem írja már felül a meglévőt.. :)

Tehát akkor most ha 1 gépről feltöltöttem az adatokat, akkor innentől kezdve amelyik gépen belépek a szinkronizálásba, onnantól kezdve azt tölti le.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6545) #16820480 válasza hackeeeee (#6544) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, de amint szikronizáltad, ha változtatsz valamit, akkor azt az összes gépre átküldi. kb mintha a profilod egy dropbox fiókban lenne, amit minden gépre leküld a szerver, és ha valahol változtatsz rajta, akkor a többi is változik.

(#6546) ntomka válasza #16820480 (#6545) üzenetére


ntomka
nagyúr

Bizony, a dev verzióban a flags alatt már ilyen is van: Enable syncing sessions, Enable syncing Omnibox History. :)

ツ Headphones on - World off

(#6547) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, megcsináltam. Egyelőre úgy néz ki minden stimmel. Bár lassan lesz egy winresi mert nagyon nem olyan az egész amilyennek kell lennie, de addig kibírom így.

A sync kicsit megtréfált, mikor először indítottam nem rakott mindent vissza a helyére, így újraindítottam a Chromeot és jó lett.

(#6548) Zefír


Zefír
őstag

Fuh de nehéz felfogni ezt a szinkronizálást emberek! :DDD Csak elkéne olvasni a beállítási lehetőségeket. Aztán csáááh. Egyébként szerintem ez egy nagyon okos dolog. nekem nagyonbejön.

(#6549) fatal` válasza Vasinger! (#6536) üzenetére


fatal`
titán

AppDataból kimented a profilmappát és kész.

(#6550) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Újabb kérdés merült fel.
Magyar a chrome-om, de még is a UK google keresőjét használja, pedig átállítottam a HU-sra.
Tény, hogy Angliába vagyok, de hogy lehet a magyart visszaállítani? Egyébként a co.uk is magyar nyelvű, csak ugye nem a magyar találatot részesíti előnyben, illetve nem lehet oldalt kiválasztani, hogy csak magyar nyelvű találatokat mutasson.
Köszi előre is. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.