Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

A flash-ek blokkolására szeretnék telepíteni egy bővítményt, de a telepítés előtt a következő ablak fogad:

Majdnem mindegyik bővítménynél ezt az üzenetet kapom. Ez mennyire veszélyes? Mire terjed ki az adathozzáférés? Netbankolási adataimra is?

Milyen megbízható megoldást ajánlotok?
Köszi.

(#6452) AXisBOLD válasza fatal` (#6450) üzenetére


AXisBOLD
addikt

lol, ghostery-ben munkálkodtam eddig :D

na ott megvan. akkor köszi, már csak a twitter és wiw url-eket kell kiderítenem.

Aurea mediocritas

(#6453) horvathd


horvathd
aktív tag

Szerintetek az normális, hogy ha a Chrome belső flash playere nem használja a GPU-t a youtube videóknál, viszont ha letiltom az about:plugins oldalon, és a külön telepített flash playert használva működik a GPU-s gyorsítás?

Stabil Chrome-ot használok, az about:flags oldalon minden ki van kapcsolva.

"The Kid just rages for a while."

(#6454) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Semmi ötlet hogy miért nem megy nálam?

Tűzfalat kikapcsoltam, böngésző előzményeket/ cachet ürítettem/ újra telepítettem. Mit csináljak még ezzel a hulladékkal?

(#6455) horvathd válasza Illusion1010 (#6454) üzenetére


horvathd
aktív tag

Inkognitó módban sem megy?

"The Kid just rages for a while."

(#6456) Illusion1010 válasza horvathd (#6455) üzenetére


Illusion1010
senior tag

nem :(

(#6457) horvathd válasza Illusion1010 (#6456) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha a sima újratelepítés nem működött, akkor talán még annyit megpróbálhatnál, hogy először uninstallálod, majd a c:\Users\FELHASZNALONEV\AppData\Local\Google\Chrome\ mappát törlöd. Végül újra telepíted.

"The Kid just rages for a while."

(#6458) Illusion1010 válasza horvathd (#6457) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Semmi változás. Megoldom egy végleg uninstallal és elfelejtem ezt a vacakot. :D

(#6459) Donvit078 válasza Illusion1010 (#6458) üzenetére


Donvit078
tag

nem tiltja tűzfal az alkalmazást?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#6460) Apollo17hu válasza Illusion1010 (#6458) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Esetleg ezt a témát nézd át:

I experienced the same problem on my new laptop... The problem was actually the time and date of the computer that were incorrect ! As soon as I put this to the correct values, the web store worked again. Hope this helps.

[ Szerkesztve ]

(#6461) Illusion1010 válasza Donvit078 (#6459) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Kikapcsolt tűzfallal is ez a helyzet. Egyébként sok más oldal működik rendesen rajta.

(#6460) Apollo17hu

Rendben van az idő és a dátum a gépen.

Már nem is érdekel az egész, ha egy tetves böngészővel ennyi szopás van, akkor dugja föl magának a google a szarját.

Köszönöm, hogy megpróbáltatok segíteni :R

[ Szerkesztve ]

(#6462) horvathd válasza Illusion1010 (#6461) üzenetére


horvathd
aktív tag

Még annyit kipróbálhatnál, hogy innen [link] letöltheted a Chrome installálás nélküli változatát. Kicsomagolod egy mappába, és elindítod, így ez teljesen független lesz a telepített változattól, registry bejegyzésektől, stb.

"The Kid just rages for a while."

(#6463) Illusion1010 válasza horvathd (#6462) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Ugyanaz az eredmény :O

(#6464) horvathd válasza Illusion1010 (#6463) üzenetére


horvathd
aktív tag

Kipróbáltam, hogy előreállítom az időt egy évvel. Ezután már én is ezt a hibaüzenetet kaptam, akkor is amikor már visszaállítottam az aktuális időt.
Viszont egy újraindítás és internetes idő szinkronizáció után újra be tudtam lépni.

"The Kid just rages for a while."

(#6465) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#6451) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kicsit uppolom a kérdésem.

Utánanéztem, mihez férhetnek hozzá az egyes bővítmények:

Ezekről hol tudnék bővebben olvasni, mennyire kell tartani a lehetséges kockázatoktól?

(#6466) Donvit078 válasza Apollo17hu (#6465) üzenetére


Donvit078
tag

esetleg itt:[link] lefordítja a chrom

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#6467) Illusion1010 válasza horvathd (#6464) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Ez volt a megoldás, én is elállítottam, újra szinkronizáltattam , restart és jó lett.

Köszönöm :R

(#6468) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Egyik gépről szeretném egy másikra átvinni a chrome-os jelszavaimat.
Szépen átmásoltam a login data-t, de valami nem igazán müxik. Az adott oldalakhoz tartozó user nevek megvannak, de a jelszavak üresek.
Meg lehet oldani kiegészítők telepítése nélkül?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6469) T_Stark válasza sonar (#6468) üzenetére


T_Stark
őstag

Miért nem használsz valami jelszókezelőt?
Én ezt használom: LastPass
Működik Windows, Linux és MAC alatt is, minden népszerű böngészővel.
Ráadásul ingyenes, és biztonságosabb is mint a böngésző saját jelszókezelője.

[ Szerkesztve ]

(#6470) trialboj


trialboj
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy miért ugrik nekem vissza a chrome 2 oldalt, ha az egéren megnyomom a back gombot?

Pl googleben rákeresek a lista szóra, rákattintok az első találatra, és ha backet nyomok visszaugrik a google nyitóoldalra, azaz 2 oldallal hátrébb.

A hiba csak chrome alatt észlelhető.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6471) sonar válasza T_Stark (#6469) üzenetére


sonar
addikt

Tudom, de kieg nélkül szeretném megoldani.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6472) fatal` válasza T_Stark (#6469) üzenetére


fatal`
titán

Éppen néhány hónapja törték fel, így biztonságosnak nem teljesen nevezném. Bár nem mindenkinek került ki mindene, de necces. Ráadásul sokkal nagyobb célpont, mint a böngésződ jelszókezelője.

(#6473) dunc válasza trialboj (#6470) üzenetére


dunc
nagyúr

(#6474) T_Stark válasza fatal` (#6472) üzenetére


T_Stark
őstag

Igen, én is olvastam, meg is változtattam rögtön a mesterjelszót. Sajnos 100%-os módszer nem létezik, hacsak fejben nem tartod az összes jelszavad :(((
De még így is inkább megbízom a LastPass-ban mint a böngészőben, meg ők is titkosítva tárolják a jelszavakat, vagyis ha fel is törik, de jó erős a mesterjelszó amit megadtam, akkor talán még nem lesz gond. A böngésző jelszókezelőjéről ez nem mondható el.
Meg ugye gyors és egyszerű is, főleg azért használom mert csak feltelepítem a lastpass bővítményt és már meg is vannak a jelszavaim, bármelyik gépemen, bármelyik böngészőben.

(#6475) BotaN


BotaN
senior tag

Tudna nekem valaki ajánlani egy helyesírás ellenőrző addon-t Chrome-hoz? Magyar nyelv nem lényeg, hanem az angol. Mert ami alapból bele van építve az olyan zagyvaságokat csinál hogy használhatatlan. Amíg pl a Firefox v. az Opera kiegészítője ha mondjuk elütsz egy betűt az angol szóban akkor majdnem mindig felajánlja a jó megoldást addig ez soha. Olyan google fordító szindrómába szenved sajnos. Köszi.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#6476) Sonja


Sonja
veterán

Igazán megoldhatnák már a tabok görgetését, ha sok van egymás mellett megnyitva, mint ahogyan Firefox alatt is működik! Elég zavaró sok oldalnál, lásd a képet. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6477) krystman


krystman
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egyéni zoom-ot nem lehetne valahogy beállítani? Mert egyből 120%-ra ugrik, utána meg 140%-ra. Nekem meg a kettő közt lenne egy jó, olyan 130% körüli.

(#6478) laszlohu válasza BotaN (#6475) üzenetére


laszlohu
addikt

Esetleg ez :

https://chrome.google.com/webstore/detail/jfpdnkkdgghlpdgldicfgnnnkhdfhocg?hl=hu&ct=author

(#6479) BotaN válasza laszlohu (#6478) üzenetére


BotaN
senior tag

Köszönöm, de ezt én is megtaláltam elég hamar, az a baj hogy nekem olyan kéne ami menet közben teszi. Tehát az alap jó meg minden, csak a szótár pocsék ami hozzá van.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#6480) xcds válasza Sonja (#6476) üzenetére


xcds
őstag

A Chrome Toolbox kiegben van olyan, hogy az egérgörgővel lehet váltani a tabok között.

(#6481) Sonja válasza xcds (#6480) üzenetére


Sonja
veterán

Persze, de attól még összenyomja egy oldalra az egészet, ahogy a képen is látszik. Ez így szart se ér. Úgy kellene, ahogy Firefox alatt van. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6482) xcds válasza Sonja (#6481) üzenetére


xcds
őstag

Jaa, vágom.

(#6483) Synaptic


Synaptic
senior tag

Valami geb@sz van nálam is. Mióta a 13 as verzió van fent , igen éhes lett a chrome. 25-45 % processzor időt eszik meg a lelkem 4-500Mb ram társaságában egy oldal nyitása mellett (pl vastagbor.blog.hu ).

Valakinek valami okos ötlete ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#6484) Blue@X


Blue@X
senior tag

Mostanában a Chrome 13-as verziója kezd meghülyülni. Sokat tapasztalom azt a hibajelenséget hogy egy oldalt csak tölt tölt és tölt, és ilyenkor ha bármelyik megnyitott fülre megyek és azt frissítem, akkor az is csak tölt és tölt. Aztán hirtelen megjelenik minden (1-2 perc múlva). Ilyenkor használhatatlan az egész Chrome, mintha a net szakadt volna meg. Nem használok sok fület (2-3), és proxy-val megy a Chrome. Nem a rendszer lassul be ilyenkor, és nem hálózati probléma. Valakinek valamilyen javaslata?

(#6485) fatal` válasza Blue@X (#6484) üzenetére


fatal`
titán

A proxy okozza, én sem tudtam használni a Chromeot ISA server mögött, már az ötös verzió is ezt csinálta.

(#6486) emre33


emre33
addikt

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6487) koshmar válasza emre33 (#6486) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor még egy kis idő, és jön a 16-os Canary?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#6488) fatal` válasza koshmar (#6487) üzenetére


fatal`
titán

Lehet. De pl. a Windows verzióban még mindig nincs benne a smooth scroll, pedig meglestem volna mit alkottak. :)

(#6489) ludla


ludla
őstag

Azt esetleg tudja valaki hogy mitől nem tölti be rendesen az oldalakt? A saját gmail- oldalát is pörgeti elég sokáig, valami bug lehet a 13-verzióban?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#6490) fatal` válasza ludla (#6489) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, de ha sok tabot nyitok egyszerre nálam össze is omlanak a fülek. Frissíteni kell. A 12-es verzió nem csinált ilyet.

(#6491) laszlohu válasza Synaptic (#6483) üzenetére


laszlohu
addikt

Ugyanezt csinálja nálam is, felugrik a proci terhelés 25-45% - ra bizonyos oldalakon, viszont kb. két másodperc múlva normalizálódik ( 1 - 10 % ) .
Én Wifi-vel használom.

[ Szerkesztve ]

(#6492) ludla válasza fatal` (#6490) üzenetére


ludla
őstag

Igen nekem is elég gyakran összeomlik win7-32bit alatt.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#6493) fatal` válasza ludla (#6492) üzenetére


fatal`
titán

Nekem 64bit van. Nem az egész chrome omlik össze csak a fülek, f5 megoldja de idegesítő. Bár nem nagyon használom, várok, hogy rendbetegyék a letöltéskezelőt, meg legyen natív smooth scroll, akkor majd talán. :)

(#6494) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Nem igazán találtam topikot a Google os-ről. Csaknem haragszotok meg, ha itt teszem fel a kérdéseimet.
Mac-es vagyok, és felraktam Parelles-nevő progival a google os-t de, nekem ez csak egy böngésző volt.
Vagy ez még csak béta és ezért volt csak böngésző?

(#6495) fatal` válasza Zefír (#6494) üzenetére


fatal`
titán

A Chrome OS egy böngésző lesz (vagy már az, ha megjelent) :) Ebben fognak futni az alkalmazások, nem véletlen lesz csak netbookon forgalomban.

(#6496) Zefír válasza fatal` (#6495) üzenetére


Zefír
őstag

Csakmert, én ilyen képeket is láttam: [link] de akkor nem erőltetem a dolgot, nemsok értelme:/ kösz a választ!

(#6497) duckload


duckload
tag

Üdv van arra megoldás hogy:
1.)egyes weboldalak görgetésnél akadoznak
2.) win 7 64 bit em van és proci terhelés negyon magas néha!
3.)youtube video néha magátlu ugymond "bezoomol"
Ha tudtok segiteni megköszönöm!

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#6498) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Akit esetleg érdekel, és használja az AeroPeek-et.

Szóval, GoodSpeed cikkénél beszéltünk róla, hogy megint nem működik rendesen, rájöttem, ha be van kapcsolva a GPU gyorsítás, akkor nem jó, ha csak a 2D gyorsítás van bekapcsolva, akkor működik rendesen!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6499) Csakénvagyok válasza Zefír (#6496) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

(#6500) Zefír válasza Csakénvagyok (#6499) üzenetére


Zefír
őstag

2009-es az utolsó hozzászólás :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.