Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) hackeeeee válasza cellpeti (#2049) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ho, ez tök jó. :) Fel is raktam Én is.

A lenti hibára nincs tippetek?

@silver star: Gondolom oda is kell ez az addon.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2052) cellpeti válasza #27441408 (#2050) üzenetére


cellpeti
veterán

Ja ott is van ilyen,de én ezt csak most tudtam meg!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2053) #27441408 válasza hackeeeee (#2051) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen.

(#2054) #16820480


#16820480
törölt tag

más is tapasztal olyat, hogy itt a ph!-n új hozzászólás írásakor felpörög a proci, és annyira jár, mintha valami flash animáció futna? a xorg dolgozik ennyire, de nem tudom miért...

(#2055) hackeeeee válasza #16820480 (#2054) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mintha az egész chrome jobban enné a procit. Ezt win alatt is észrevettem...

Véleményem szubjektív...

(#2056) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Meg tudnátok nézni, hogy nálatok működik-e rendesen Chrome alatt ez a Facebook-os Flash-es videó?
El tudom indítani a videót, de utána a kezelőgombokat a videóablakban alul valamiért nem tudom használni.
»»»[link]
Nálam mindegyik Facebookos videóra ez jellemző (elindítás után nem lehet leállítani, pause-zni, stb.), úgy emlékszem, korábban nem volt gond, de most valamiért nem megy.
Ja, és pl. Youtube-on és egyéb helyeken látszólag nincs semmi gond a Flash-sel. Többi böngészőben megy.

Köszi!

Sk8erPeter

(#2057) ntomka válasza #16820480 (#2054) üzenetére


ntomka
nagyúr

Két dologra tippelnék: az egyik, hogy tényleg fut a háttérben a flash plugin, ezt le tudod ellenőrizni a lap menü > fejlesztőknek > feladatkezelővel. A másik, hogy valami JS kód beragad, ami kizárt, mert nálam nem jelentkezik ilyen probléma. :)
Az xorg-gal meg amúgy sem jó valami a lucid óta, nekem is megtekeri néha a procit teljesen értelmetlenül.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#2058) hackeeeee válasza Sk8erPeter (#2056) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam működik minden gond nélkül.

Mellesleg, most ebben akkor még nem műxik a beépített flash player, igaz? Vagy igen?

Véleményem szubjektív...

(#2059) Sk8erPeter válasza hackeeeee (#2058) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, ez furcsa, az az érdekes, hogy nálam a youtube-os beágyazott videók sem működnek ilyen módon, a facebookon, külön viszont, a youtube oldalán nincs semmi gáz.
Egyébként nem tudom, számít-e, 64 bites Windows-ról van szó. De eddig csak a Facebook oldalán tapasztaltam hibát.
Arra gondoltam már, hogy registry-t kéne tisztítani, de nem merem használni az ilyeneket, mint a CCleaner, mióta egyszer gond volt a 64 bites Windows 7-nél valszeg ebből következően; kézzel irtásra meg most nincs időm.
Mi lehet a megoldás?

"most ebben akkor még nem műxik a beépített flash player, igaz? "
Ezt a kérdést nem értem ezzel kapcsolatban.

Sk8erPeter

(#2060) ntomka válasza hackeeeee (#2058) üzenetére


ntomka
nagyúr

Működik, de mivel még a 10.1 béta állapotban van, alapból nincs engedélyezve. Bekapcsolni parancssori opcióval lehet: --enable-internal-flash.

ツ Headphones on - World off

(#2061) cellpeti válasza Sk8erPeter (#2059) üzenetére


cellpeti
veterán

Én régóta használom a CCleanert és amit megtalál az törlöm is a fenébe. Nekem eddig semmi gondom nem volt vele. Amúgy 5ös Chrome alatt jó a videó.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2062) Sk8erPeter válasza cellpeti (#2061) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Chrome 5.0.375.55-öm van...

Én is sokáig használtam a CCleanert, és már annyira megbíztam benne, hogy gondolkodás, uánajárás nélkül töröltem én is mindent, amit csak talált.
64 bites Windows 7-nél egyszer ezt megszívtam, többek állítása szerint azért, mert 64 bites változatra még nincs/nem volt rendesen felkészítve.

Te 64 bites oprendszert használsz? :U

Amúgy igazából megoldásra lennék kíváncsi. :)

Sk8erPeter

(#2063) hackeeeee válasza Sk8erPeter (#2062) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Külön van nálad engedélyezve a beépített flash? Vagy külső van telepítve? Ha igen, akkor abból melyik?

Véleményem szubjektív...

(#2064) Sk8erPeter válasza hackeeeee (#2063) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Beépített"? :F
Elvileg a plugin is végül is egy külső eredetű dolog, csak beépül a programba...

10.0.45.2-es Flash van fent. Ezt a verziót használom.
Mondom, többi böngészőnél megy a Facebookos cucc, és itt Chrome alatt is megy MÁS oldalakon, csak Facebookon tapasztaltam anomáliákat vele.

Sk8erPeter

(#2065) #16820480 válasza ntomka (#2057) üzenetére


#16820480
törölt tag

csak akkor csinálja, amikor hozzászólást írok itt a fórumon :) nem tudom... mondjuk most éppen nem, de most akksiról megy a gép, eddig meg hálózatról csinálta. próbálkozok még jobban behatárolni a jelenséget.

(#2066) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#2064) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értem.
Registry-t tisztítottam, uninstalláltam a Flash-sel kapcsolatos összes cuccot, újratettem, ugyanaz.
Senki nem tapasztalt ilyesmit?
Javaslat? :F

Sk8erPeter

(#2067) hackeeeee válasza Sk8erPeter (#2064) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most megnéztem asztali gépen, ezen is működik a videó, hangerőt is tudok szabályozni, tekerni is tudok. Ugyan ez a flash verzió van nekem is, max próbálj meg feltenni egy 10.1 RC-t, hátha segít.

Havernál a lenti hiba áll, amit lentebb linkeltem, feltett 3-as Chrome-ot, azzal is, újra rakta a wint, úgy is... Szal vannak érdekességek.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2068) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv,használja valaki a gmail checker bővítményt?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2069) egykori válasza cellpeti (#2068) üzenetére


egykori
őstag

Melyikre gondolsz? Én a Google levélfigyelőt használom. Van Checker plus és még sok egyéb.

(#2070) cellpeti válasza egykori (#2069) üzenetére


cellpeti
veterán

:DD
Akkor te melyiket használod? Be tudnád linkelni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2071) egykori válasza cellpeti (#2070) üzenetére


egykori
őstag

Konkrétan ezt.

(#2072) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Meg tudnátok mondani, hozzá lehet-e adni kivételekhez bizonyos oldalakat?
Nem akarom globálisan kikapcsolni az "Adathalászat és kártékony programok elleni védelem bekapcsolása" opciót, de egyes oldalaknál (mint pl. ez: [link]) nem szeretném, ha megjelenne a figyelmeztetés, miszerint "A webhely biztonsági tanúsítványa nem hiteles!".
Már megcsináltam, hogy exportáltam az oldal tanúsítványát, majd importáltam, de sajnos hatástalan.

Olyasmi módon szeretném hozzáadni kivételekhez, ahogy FF-ban lehetséges.

Köszi!

-----------------
(#2067) hackeeeee: thx a válaszokat, még próbálkozom mindenképp, és jelzem, ha van változás. :K

Sk8erPeter

(#2073) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#2072) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megoldódott.
Érdekes, hogy bezártam a böngészőt, újrapróbáltam, még mindig nem volt jó, most pár próbálkozás után megint rámentem az említett oldalra, és már nem pampog.
Tehát a biztonsági tanúsítvány exportálásra, majd importálása megoldotta.

Ha valakinek kellene:
klikk a felkiáltójeles ikonra a címsorban, majd Tanúsítvány adatai » (innentől angol, az oprendszer angol nyelvű) Details fül » Copy to File... » next-next módszerrel elmentjüók a végéig, majd
1. egyszerűen ráklikkelni a fájlra, majd Install Certificate...
2. Chrome-ban kulcs » Beállítások » Tanúsítványok beállítása résznél Import... és értelemszerűen (kikeressük a fájlt, import)

Sk8erPeter

(#2074) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nálam történt egy igen érdekes és számomra érthetetlen eset, amit remélem valaki meg tud oldani!

A Chrome mindenféle előjel nélkül egyik napról a másikra felmondta a szolgálatot úgy, hogy semmilyen weboldalt sem tölt be. Amikor elindítom a böngészőt, olyan, mintha nem találna internet elérést és egy kis idő múlva kiírja, hogy az alábbi oldalak nem válaszolnak. Mindeközben a többi böngészővel vígan tudok internetezni. A furcsa, hogy edd a Chrome nem volt ilyen baj. Még a fejlesztői fázisban lévő 6-os is gond nélkül ment. Amikor elkezdte ezt csinálni, gondoltam visszarakom a stabil, végleges 5-öst, de így sem lett jobb.
Mi lehet a baja?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2075) Sk8erPeter válasza huskydog17 (#2074) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

hm, egy kis registry-takarítás esetleg? :F

Sk8erPeter

(#2076) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van olyan kiegészítő mellyel tudom szabályozni milyen gyakran frissítse az oldalt?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2077) huskydog17 válasza Sk8erPeter (#2075) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem segített. Más ötlet?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2078) ntomka válasza cellpeti (#2076) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#2079) #16820480 válasza huskydog17 (#2077) üzenetére


#16820480
törölt tag

kicsit nagyobb registry takaríŧás? :D

de a viccet félretéve, esetleg olyasmikkel is próbálkozhatsz, hogy cache meg tárolt beállítások ürítése, hátha segít.

(#2080) cellpeti válasza egykori (#2071) üzenetére


cellpeti
veterán

ntomka:
hát ezt igen fosul oldották meg! Nekem nagyon kéne egy ilyen kiegészítő a Neptunhoz. Nekem valami olyasmi kéne mint FF az Reload Every, ami nem rajzolja ennyire újra az oldalt,hanem csak frissíti. :U

egykori:
és ezt hogy lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2081) egykori válasza cellpeti (#2080) üzenetére


egykori
őstag

Nem kell állítgatni semmit. Miután feltelepült a levélfigyelő, a fenti ikonra kattintva előjön a gmail fiókodba való belépés lehetősége. Itt megadod a felhasználóneved és a jelszót, maradjon bejelentkezve és kész. Ha jön egy email, kiír egy 1-est, ha rákattintasz az ikonra, belép a fiókodba. Kb. ennyi.

(#2082) huskydog17 válasza #16820480 (#2079) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nos, először a CCleaner-el teljesen kitöröltettem minden Chrome cuccot. Ezután még nyomtam egy Uninstall-t is és rögtön ezután egy Registry pucolást. Felraktam a stabil 5-öst, de a helyzet nem változott, a böngésző továbbra is használhatatlan. Szóval még a Reinstall sem segített.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2083) cellpeti


cellpeti
veterán

Az Xmarks-val hogy tudom chrome alatt a jelszavaimat is szinkronizálni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2084) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lennem, h. a tanusítványokat el lehet-e menteni? Kicsit idegesít, h. egyes oldalak minden megnyitásánál feljön az a továbblépős oldal.

Köszi.

Üdv.

(#2085) ntomka válasza doddencs (#2084) üzenetére


ntomka
nagyúr

Csak egy kis visszaolvasás... :)
[link]

cellpeti: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#2086) cellpeti válasza ntomka (#2085) üzenetére


cellpeti
veterán

ezek s jók,mivel teljesen újra rajzolja az oldalt... :W mind1 maradok akkor a FF-nál

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2087) #16820480 válasza ntomka (#2085) üzenetére


#16820480
törölt tag

az miért van, hogy angolra van állítva a gmail nyelve, angol oprendszert használok angol böngészővel, és a chromeium nyelvi beállításainál is angol az elsődleges nyelv, mégis a chrome extensions oldala magyarul jelenik meg? nem lehet ezt valahogy átállítani?

(#2088) Sweet Lou 6 válasza #16820480 (#2087) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Lehet IP alapján szűri a nyelvi beállításokat. Idegesítő lehet.

sweetlou6.wordpress.com

(#2089) #16820480 válasza Sweet Lou 6 (#2088) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, erre gondoltam én is... csak mi a túrónak így csinálják meg :(

(#2090) Fecow válasza #16820480 (#2087) üzenetére


Fecow
aktív tag

Szia!
Érdekes, meg kérdezhetem, hogy honnan próbálod elérni a kiterjesztéseket? Én most próbálgattam kicsit 5-ös chrome-mal. Ha a menüből próbálom elérni, akkor mindig a chrome menüjének nyelve alapján mutat a link, az adott nyelvű oldalra, ha én magamtól próbálom elérni a nyelvi paramétereket nem tartalmazó címen [https://chrome.google.com/extensions] akkor mindig az angol jön be nekem, angol operációs rendszerem van, magyar ip-ről próbálom, szóval több mint valószínű, hogy nem ip alapján állítja be a nyelvet.

szerk: Ha frissen állítottad át a nyelvi beállításokat, akkor ahhoz érvénybe lépéséhez újra kell indítani a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot

(#2091) #16820480 válasza Fecow (#2090) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi a tippeket, most megnéztem, és valóban csak elnéztem valamit, ugyanis ntomka linkjére katintva néztem, és ott figyel a link végén a "hu" azonosító, így persze magyarul nyitotta meg, ha csak simán belépek a őfoldalra, akkor angol :K

(#2092) malwy


malwy
senior tag

Sziasztok!
Ubuntu alatt hogyan tudom működésre bírni Chrome használatával az autoscrollt? 5.0.375.55-s verziót használok, ubuntuból pedig a legfrissebbet, 64biteset.
Üdv: Malwy

(#2093) #16820480 válasza malwy (#2092) üzenetére


#16820480
törölt tag

elvileg ezzel a kiegészítővel mennie kell: [link]

(#2094) ntomka válasza #16820480 (#2091) üzenetére


ntomka
nagyúr

Pont írni akartam, hogy ezért látod magyarul... :)

ツ Headphones on - World off

(#2095) malwy válasza #16820480 (#2093) üzenetére


malwy
senior tag

Kösz! Kipróbálom, akkor tehát alapból nincs benn a progiban.

Szerk: Szuper! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2096) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tegnap tettem fel a 5. verziót,és lenne két kérdésem.
Nem lehet valahogy összébb nyomni a gyorsindító sávon a gombokat?Hogy csak az oldal ikonja maradjon,vagy ilyesmi.Túl sok van,és pár darab lemarad.
A másik, hogy hogyan tudom rávenni a chrom-ot, hogy felajánlja, hogy megnyissak egy (torrent) file-t, és ne mentse?
Köszi!
Dodo

[ Szerkesztve ]

(#2097) ntomka válasza dodopek (#2096) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ha kitörlöd a könyvjelző nevét, akkor csak az ikonja marad. :)
A fájlokat mindenképp menteni fogja, de arra rá tudod venni, hogy letöltés után automatikusan megnyissa, ha a letöltés jelző sávon a mellette lévő kis nyílra kattintasz és a megfelelő opciót választod.

ツ Headphones on - World off

(#2098) dodopek válasza ntomka (#2097) üzenetére


dodopek
addikt

Köszi a tippet,mind2 bejött! :R
A metallica miatt meg irigyellek.... :D

(#2099) ntomka válasza dodopek (#2098) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem lehetett kihagyni! :)

ツ Headphones on - World off

(#2100) #27441408


#27441408
törölt tag

Chrome-hez nincs FF-tab ? vagy olyasmi mint az ie tab.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.