Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) laszlohu válasza alienpapa (#14600) üzenetére


laszlohu
addikt

Én ezt a kieget használom,
no history

[link]

Ezenkívül a history sync - et a sync beállításnál is ki kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#14602) spiritex válasza alienpapa (#14600) üzenetére


spiritex
veterán

Ha átkapcsolsz Ctrl-Shift-N-el inkognitó módba, akkor semmit nem ment az égvilágon. De azt is meg lehet tenni, hogy automatikusan így induljon az indító ikonja végére írt --incognito kapcsolóval.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14603) ToBeY válasza alienpapa (#14600) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én a click&clean használom.Nagyon jól be lehet állítani,hogy miket akarsz törölni.

(#14604) alienpapa


alienpapa
senior tag

Köszönöm szépen a gyors segítséget! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#14605) r4pid


r4pid
tag

Hali!

Tegnap előtt még simán ment a net, Chrome minden...
Tegnap bekapcsolom a gépet, elindítom a chrome-ot és nincs net... Mobilról ment wifin keresztül a net. Lényeg hogy sok mindent kipróbáltam (másik kábel stb), és semmi nem használt.

Érdekes módon ha fut a Chrome.exe, akkor elmegy a net (illetve néha megy pl játék vagy skype, de chrome és IE alatt semmi nem jön be)

Ami még érdekesebb, hogy a chrome beállításokba se tudok belelépni, egy full üres chrome jön elő...

Ha bezárom chrome.exe-t akkor IE-n visszajön a net egy kis idő múlva.

Fent van Avira internet security, de ezt használom már 5 éve soha nem volt probléma.

Ha hazaérek még megpróbálom leszedni Avirát hátha..

Chrome-t 2szer telepítettem újra.

Help pls! :D

(#14606) r4pid válasza r4pid (#14605) üzenetére


r4pid
tag

fakk, végre megtaláltam:
Tegnapi (asszem) frissítés néhány usernél kiakasztotta a chrome-ot annyira, hogy el se indul, settings se megy, és megszakad a net...

forrás:
https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=258548

edit: bakker mit sz*ptam vele tegnap...

[ Szerkesztve ]

(#14607) w333


w333
félisten

Miért van az hogy ha Chrome beállításoknál kikapcsolom a "Hardveres gyorsítás alkalmazása lehetőség szerint" kevesebb a MB/RAM fogyasztás, és gyorsabb is a böngésző :F

És ez micsoda :F "Háttéralkalmazások tovább futtatása ha a Chrome bezárják"

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#14608) spiritex válasza w333 (#14607) üzenetére


spiritex
veterán

Vannak chrome-hoz tartozó, chrome-tól függő bővítmények, pl. az új chat programjuk, ami browser alapú, így ha nincs engedélyezve a tovább futás, akkor kinyírja azt, viszont ha engedélyezve van, akkor fut tovább és el tudnak érni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14609) w333 válasza spiritex (#14608) üzenetére


w333
félisten

Köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#14610) tknof1871 válasza tknof1871 (#13738) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! Tegnap frissült a Windows és azóta nem működik ez a megoldás, a könyvjelzőben a sorok között megint nagy a távolság. Van már rá megoldás, hogy olyan kicsi legyen a távolság a sorok között, mint régen?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#14611) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv. Miért van az hogy új fül vagy link megnyitásakor vagy 10-15 sec ig gondolkodik a google chrome.... Folyamatokbol meg 1 ablaknáál 3-4 több ablaknál akár 6-7 is használ. netem 50megás. a gépem az aláírásomban. Valaki tudja mi lehet a probléma ? előre is köszönöm

Just Ride KTM

(#14612) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

chrome://flags/ oldalt használom finomgörgetés bekapcsolás céljából. Itt PH-n nem működik reggel óta,teljesen kitöröltem a Chrom-ot,újraindítás,újra telepítés... Sajnos nem jártam sikerrel,eddig összes probált oldalon működik,itt viszont nem. :F

(#14613) yuri90


yuri90
tag

Csak nekem lett újabb a Gmail fiók?

(#14614) laszlohu válasza TechN7ne (#14612) üzenetére


laszlohu
addikt

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#14615) spammer válasza TechN7ne (#14612) üzenetére


spammer
veterán

Ajánlom a beépített helyett: Chromium Wheel Smooth Scroller

(#14613) yuri90: nekem nem változott, de kíváncsi lennék, egy képet lökhetnél róla :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14616) TechN7ne válasza spammer (#14615) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hol tudom itt pontosan beállítani a finomgörgetést?

(#14617) yuri90 válasza spammer (#14615) üzenetére


yuri90
tag

Tessék

(#14618) csako válasza spammer (#14615) üzenetére


csako
veterán

Közben yuri90 is válaszolt :)
Annyi változott Gmail-ben, hogy van 3 új kategória: Elsődleges, Közösségi, Promóciók. Ezekbe rendezi az e-maileket, lehet újat is létrehozni, ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#14619) spammer válasza TechN7ne (#14616) üzenetére


spammer
veterán

Kieg beállításai, Mouse Wheel

nekem így van belőve, de én főleg touchpadezek laptopton, szóval egyénileg kell belőnöd úgyis magadnak, ahogy neked megfelel.

----

Többiek: köszi a képeket, nem örülök, hogy már a gmailben is erőltetik a közösségi/promo szarságokat :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14620) gatto_ válasza spammer (#14619) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez a gmail-es cucc elvileg kikapcsolható. Én is kilőttem egyből. A beállítások-beérkező levelek beállítása menüpontban.

(#14621) TechN7ne válasza spammer (#14619) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Már rájöttem,bepörög az egész,nagyon komoly! :DDD
Be kell állítani megfelelően,ezer köszönet! :R

(#14622) Stirbi


Stirbi
addikt

Sziasztok!

Firefoxból importálnám a dolgaimat át a chrome-ba, csakhogy a mentett jelszavaimat egyszerűen nem akarja importálni a firefoxból 1-et sem! Mi lenne rá a megoldás? Találkoztatok már ilyen hibával?

Lenne még egy kérdésem, nemrégen amikor használtam chrome-ot és az zavart, hogy mindig megjelenítette az elmentette felhasználóneveket, ezt nem lehet beállítani, hogy ne mutassa? hanem úgy működjön, mint a firefoxban, hogy elkezdem begépelni és felkínálja?

[ Szerkesztve ]

(#14623) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nekem is a jelszókezeléssel lenne problémám. Egyik gépen az előbb frissítette magát a Chrome (28.0.1500.71m) azótaFacebookon és Gmail-en sem kérdez rá és nem is jegyzi meg a jelszavakat. Itt a Pn-n rákérdez és el is menti. A beállításokban nincs kivételekhez adva semmilyen oldal, előzményeket stb. töröltem, javascript nincs telepítve, Adblock kikapcs sem oldja meg.
Mi lehet a gond?

(#14624) Arlekim válasza Krystal_s (#14623) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Szerintem az az oka, hogy sütiket ment, nem jelszavakat :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#14625) Sk8erPeter válasza Arlekim (#14624) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kifejtenéd? :F

Sk8erPeter

(#14626) Stirbi válasza Stirbi (#14622) üzenetére


Stirbi
addikt

Egy másik gépen sikerült átszinkronizálni a jelszavakat is! :R A 21. század rejtélyes dolgai!

A másik kérdésemre még mindig nem találtam megoldást! :F

(#14627) Arlekim válasza Sk8erPeter (#14625) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Miért van olyan érzésem, hogy a másik topichoz hasonló kezdődik?
Nekem is "elfelejtette" a chrome, már vagy féléve a a facebook, és a gmail jelszavaim. A mentett jelszavak kezelése menüben sem szerepelnek, és fel sem ajánlja.
Az utóbbi időben több gépen is bejelentkeztem a chrome-ba, és váltottam saját gépet is, először mindegyik alatt be kellett jelentkeznem, csupán az automatikus kitöltés működött a felhasználói névre (e-mail címre).
Később már nem kellett bejelentkeznem, kivéve ccleaner tisztítás után.
Mivel az többek között a sütiket is törli, ezért meglehetősen kézenfekvő hogy azok alapján léptet be automatikusan.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#14628) Sk8erPeter válasza Arlekim (#14627) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nyilván, de minden bejelentkezős oldal így működik. Vagy a böngésző bezárásáig, vagy hosszabb lejárati idővel tárol sütiket a munkamenet nyilvántartásához. Amint törlődik ez a süti, újból be kell jelentkezni az oldalra.
A chrome://settings/cookies oldalon láthatod az adott oldalakhoz eltárolt sütiket. Itt meg lehet nézni azt is, hogy az adott sütik érvényessége mikor jár le. Ha a bejelentkezéshez szükséges süti lejár, be kell jelentkezni. Általában az oldalra navigáláskor kitolódik ennek a cookie-nak az érvényessége.
Ez nem változtat azon, hogy a jelszavak mind a Gmail, mind a Facebook esetében eltárolhatóak, és a chrome://settings/passwords oldalon meg is jeleníthetőek egy gombnyomással a jelszavak (sajnos).
Ha viszont nem ajánlja fel a mentést, akkor az vagy valami egyedi hiba miatt van, vagy azért, mert az adott oldalon megtiltották az autocomplete-et az adott űrlapra (például így működik a Neptun is).

Sk8erPeter

(#14629) w333


w333
félisten

Kikapcsoltam a beállításokban a "Hardveres gyorsítás lehetőség szerint" és 2X gyorsabb lett a Chrome és kb. 200MB/RAM -al is kevesebbet eszik ! :K
Szerintem nem 100 -as itt valami ezzel kapcsolatban, ez még nem úgy működik ahogy kéne :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#14630) Sk8erPeter válasza Krystal_s (#14623) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"javascript nincs telepítve"
Gondolom a Java pluginre gondoltál, az más, mint a beépített JavaScript-interpreter. De a Java plugin biztos nem zavarna be.

A chrome://settings/passwords oldalon, ha a legaljára görgetsz, az "Az alábbi oldalakról soha ne mentsen jelszavakat" részhez, akkor ebben a szekcióban nem szerepel a Facebook vagy a Gmail, vagy más problémás oldal? Ha nem, akkor sütitörléssel, a problémás oldalhoz tartozó tartozó jelszó törlésével, újrafelvételével vagy új Chrome-profil létrehozásával (előző törlésével) próbálkozhatnál még.

Sk8erPeter

(#14631) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Ismét feltettem a Chrome böngészőt, barátkozok vele. Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem:
A Firefoxból átemeltem a böngésző könyvjelzőket stb.-t. Szinkronizáció után viszont egy korábbi chrome beállítást és könyvjelzőket hozott be.
Hogyan lehet azt beállítani, hogy a jelenlegi beállítást mentse le, illetve ezután mindig ezekkel szinkronizáljon?
Androidra is feltettem a böngészőt, de azon is a régi Chrome mentés jelent meg a szinkronizáció után...

Köszi a választ előre is! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14632) spiritex válasza embe (#14631) üzenetére


spiritex
veterán

Egyszerűen fordítva kell csinálni. Először töröld a régi dolgokat, könyvjelzőket mind, és csak utána emeld át a FF-os könyjelzőidet.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14633) L7wy válasza Sk8erPeter (#14630) üzenetére


L7wy
őstag

Én is megerősítem Krystal_s-t, ez szerintem vagy bug, vagy valamiért nem ismeri fel a chrome hogy az belépési adat lenne (pl nem szabványos felépítés). G-mailnál működik nálam, de Facebooknál nem.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#14634) embe válasza spiritex (#14632) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi!
De a szinkronizálás irányát be lehet valahogy állítani?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14635) Garsza


Garsza
veterán

Helló feltelepítettem a Google Chromot egy laptopra WinXP SP3 van rajta és nem akar mőködni.
Ha elindítom akkor csak pörök a betöltés és enyi, ha megakarom nyitni a beállításokat akkor csak pörög a betöltés. Újratelepíteni már próbáltam de nem segített mi lehet a gond?

(#14636) spiritex válasza embe (#14634) üzenetére


spiritex
veterán

Azt szerintem nem. Egy dolog számít, az időpont, mindig a legutóbbi változtatás érvényes.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14637) Arlekim válasza Garsza (#14635) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Mik a gép paraméterei? chrome-ot webről telepítetted, ie segítségével?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#14638) Sk8erPeter válasza L7wy (#14633) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kipróbáltam, és Facebookon tényleg nem ajánlja fel a jelszót belépéshez, meg azt sem, hogy elmentse - MEGOLDÁS, ami nálam bevált: törölni a korábbi elmentett jelszót a chrome://settings/passwords oldalon, rákeresve a facebookra, majd ezután a FB-kezdőlapra navigálni, és kikapcsolni a JavaScriptet (itt is beválik, ahogy sok más oldalnál is, ez egyébként az adott oldal hibája). Ezután a kikapcsolt JavaScripttel belépni, ekkor felajánlja a böngésző a jelszó mentését, ráklattyolhatunk a mentésre, és legközelebb már fel fogja ajánlani bekapcsolt JavaScript mellett is a jelszót. Nyugodtan visszakapcsolhatjuk tehát egyből a mentés után a JavaScriptet.

JavaScript on/off:

1.) oldalspecifikusan: címsorban az URL melletti kis ikonra kattintva:

Chrome - site-specific JavaScript toggling

2.) globálisan: chrome://settings/content#javascript-allow

Chrome - turn off/on JavaScript globally

3.) Quick JavaScript Switcher

Quick JavaScript Switcher

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14639) Garsza válasza Arlekim (#14637) üzenetére


Garsza
veterán

Egy HP notebook 512 RAM 1.7GHz proci integrált videókártya.
KB egy hete még ment rajta a chrome de újra kellet telepíteni az oprendszert és most ezt csinálja nem indul el

(#14640) Krystal_s válasza Sk8erPeter (#14630) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen valóban azt összekevertem most. :B Olvastam itt korábban, hogy a java is bekavarhat, de azt nem figyeltem, hogy melyik. Firefoxot használok és abban is engedélyezve van a JScript mégis elmenti a jelszavakat, ezért nem is gondoltam arra.
"Az alábbi oldalakról soha ne mentsen jelszavakat" részhez, akkor ebben a szekcióban nem szerepel a Facebook vagy a Gmail, vagy más problémás oldal? Ha nem, akkor sütitörléssel, a problémás oldalhoz tartozó tartozó jelszó törlésével, újrafelvételével"
Ebben a mondatomban- >"A beállításokban nincs kivételekhez adva semmilyen oldal, előzményeket stb. töröltem." az általad írt beállításra, sütitörlésre stb gondoltam.
Jelenleg nincs elmentve 1 jelszó sem. Átnéztem minden beállítást.

#14638: Talán ez megoldja a problémát, majd kipróbálom.
Köszönöm a leírást. :)

ui: Azt nem értem a korábbi verzióknál miért működött rendesen. Rákerestem a neten és nagyon sok embernél van, volt ilyen jelenség. Más böngészőkkel még nem tapasztaltam ilyet. Különben "örülök" ennek a sok "hasznos" újításnak, amik mostanában vannak úgy általában mindenhol, mert lassan használhatatlanná teszik a korábban jól működő programokat. Firefoxban is elég gáz, hogy akinél a Windows nagyítás be van kapcsolva, azoknál már a böngészőmenüsor is b.nagy lesz. Visszaállítani rendesen nem lehet. Sosem kedveltem, amikor egy program önállósítani akarja magát kérdés, beállítások lehetősége nélkül.

(#14641) embe válasza spiritex (#14636) üzenetére


embe
nagyúr

Nem éppen. :N Mert az ámítógépen már az új struktúra volt. Ezután tettem fel a telóra, és a szinkronizálás után azon még a régi mentés jelent meg. :F

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14642) spiritex válasza embe (#14641) üzenetére


spiritex
veterán

De a számítógépet leszinkronizáltad az új struktúra után? Mert ha igen akkor a Gmail fiókban meg kellett jelennie az új könyvjelzőknek... Nem értem.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14643) embe válasza spiritex (#14642) üzenetére


embe
nagyúr

Hol is találom a szinkronizálás elindítását? Ezt alapból csinálja nem?
Amúgy az volt először, hogy egvolt az új struktúra, szinkronizálás, és visszaállt a régire. :W

Most csináltam egy olyat a speciális szinkronizálási beállításoknál, hogy töröltem a korábbi mentéseket, kijelentkeztem, majd újra be, és ismét szinkronizáltam. Most megmaradt amit akartam. valszeg a mentésem is az új struktúra lett.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14644) alienpapa


alienpapa
senior tag

Szeretnék nézelődni a német ebay-en, de egy kukkot sem értek belőle. :) Szóval kellene valami fordító kiegészítő, mert az alap chrome nem ajánlja fel a fordítást.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#14645) gatto_ válasza alienpapa (#14644) üzenetére


gatto_
senior tag

A jobb klikk, fordítás magyar nyelvre nem jó?

(#14646) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok!
Hol tudom kikapcsolni, hogy a youtube-os videók ne játszódjanak le azonnal? Mobilnetnél kicsit necces a cikk alján lévő 10perces videó.

(#14647) spammer válasza Laybee (#14646) üzenetére


spammer
veterán

Pár megoldás:

[link]

Vagy ez a bővítmény [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14648) Laybee válasza spammer (#14647) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm szépen :R

(#14649) spammer válasza Laybee (#14648) üzenetére


spammer
veterán

Amúgy ha mobilnet, akkor még ez is jó lehet: Flashcontrol

Ez alapból blokkol minden flasht, klikkre tölti be / indítja őket, szóval ezzel talán jobban jársz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14650) xcds


xcds
őstag

A kedvenceknél hogy lehet visszaállítani a kis térközt az új stabilban? A paraméterezés eddig megoldotta, de most visszaváltozott magától.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.