Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Littoral válasza scream (#10499) üzenetére


Littoral
aktív tag

Persze, nálam szinte mindig, az ismerőseim körében is tömegesen előfordul.
A Try Again-re kattintva általában betöltődik a postafiók, de ez már nekem a sokadik jel, hogy egy másik szolgáltatónál regisztráljak valami normális fiókot.

(#10502) totron válasza nfsu17 (#10498) üzenetére


totron
addikt

Történt ilyen. Az mennyire természetes, hogy a bejövők közt nálam megjelenik újként, vastagon szedve a saját válaszom? S még mindig nem tudjuk elért-e a címzetthez (szerintem nem).

(#10503) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok!
Úgy látom, korábban másnak is volt hasonló problémája, azaz a beérkező levél azonnal a kukában landolt. Én most szembesültem ezzel a problémával, született rá valami megoldás?
phplist-tel küldök hírlevelet és van, aki állítólag meg sem kapja, 2 emberről már tudok, akinek a kukában landolt. spf és dkim = pass a header-ben.

(#10504) Snoop-y válasza Siriusb (#10503) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha DKIM es SPF rendben van az mar egy jo kiindulas. Leiratkozasi lehetoseg van? Milyen IP-rol kuldod?

Ha nincs a hirlevelben leiratkozasi lehetoseg az minusz pont a Google-nal
Ha rossz az IP reputaciod tul sokat nem tudsz kezdeni ----> IP valtas
Reverse DNS rendben?

Illetve negyedik de nem a legutolso ami szamithat, hogy maguk az emberek lustak es jelolik spamnak (ha nincs leiratkozas pl akkor en is csak siman spamnek jelolom az akarmit is oszt jovan)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10505) Siriusb válasza Snoop-y (#10504) üzenetére


Siriusb
veterán

Van leiratkozás, dedikált IP (permitted sender-ként a fejlécben). Ráadásul ritkán megy ki hírlevél, van, amikor hónapokig semmi.
Reverse DNS-re ránézek, köszi.

(#10506) Siriusb válasza Siriusb (#10505) üzenetére


Siriusb
veterán

Az is jó. Na, akkor csinálok még 1-2 teszt kiküldést.

(#10507) Snoop-y válasza Siriusb (#10506) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor lehet meg az IP reputaciod. VPS? Milyen szolgaltato?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10508) Siriusb


Siriusb
veterán

dotroll
Most kipróbáltam olyannal, akinek korábban a kukába ment, megkapta.
Úgyis lesz még egy újabb kör 1-2 héten belül, ha megint problémás lesz, akkor visszatérek rá. Köszi a segítséget!

(#10509) Snoop-y válasza Siriusb (#10508) üzenetére


Snoop-y
veterán

"Ráadásul ritkán megy ki hírlevél, van, amikor hónapokig semmi"

Meg is van a problema. Ha ismersz par embert az ugyfelek koreben akkor lehet kerni oket, hogy rakjak at spambol az inboxba. Illetve sajat listara cegen belul kuldjel gmailes fiokokra es jelolgessetek oket nem spamnak. Ha ez sem segit akkor vagy nagyon keves levelet kuldetetek vagy korabban akie az IP volt spammelt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10510) pn4hvq válasza Siriusb (#10508) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Hasonló a szituáció nálunk is, közös pont a dotroll-os szerver lehet, amin keresztül küldök.
Élő példa: elektronikus bérjegyzék van kiküldve egyszerre kb 80 e-mailcímre. Vannnak, akikhez elindul a levél, hibaüzenet nem jön vissza, ellenben meg sem kapják -> levél elveszve. Ilyen pl. a hotmailes címek egy része. Nem mindegyiknél jelentkezik. Saját magamnak úgy tudtam orvosolni hotmailre küldve, hogy felvettem a küldő emailt címjegyzékbe. Nálam megoldotta, de lehet, hogy másnál nem, mert visszajelzést nem kaptunk.
Gmail esetén azt tapasztaltam, hogy elmegy az első x gmailes címre, aztán a következő gmailes címről már jön egy 5.7.1 (most nincs ilyen logom már) temporary blocked hiba. De mivel volt még gmailes címzett, a következőtől is ugyanez jön vissza és így tovább. A dotrollnál viszont olyan a szerződésünk, (és erre figyelj te is, ha hasonló van), hogy óránként 10 hibás emailküldésünk lehet. Ebbe beletartozik a hibás cím, elgépelés, stb, utána következő óra 0 percig SEMMI emailforgalom nem megy át a dotroll szerverén, csak hibaüzenetet küld.
Ha a címzett beállítja, hogy nem spam a levél, onnantól jó lesz a gmailben. De ismét csak több100 számomra vadidegen embert nem tudok egyenként meginterjuvolni, hogy kapott-e levelet.
A szerverbeállítások, hírnév szerintem jó.
Amúgy én azt tapasztaltam, hogy a tavaly májusi GDPR bevezetése óta lett ilyen háklis a gmail.

(#10511) Snoop-y válasza pn4hvq (#10510) üzenetére


Snoop-y
veterán

"A dotrollnál viszont olyan a szerződésünk, (és erre figyelj te is, ha hasonló van), hogy óránként 10 hibás emailküldésünk lehet. Ebbe beletartozik a hibás cím, elgépelés, stb, utána következő óra 0 percig SEMMI emailforgalom nem megy át a dotroll szerverén, csak hibaüzenetet küld."

De ezt csak akkor tudjak megcsinalni ha SMTP relay van. Es ezek utan meg naluk vagytok :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10512) Siriusb válasza Snoop-y (#10509) üzenetére


Siriusb
veterán

Az a baj, hogy meg se érkezik, vagy esetleg a kukában landol. :(

(#10510) pn4hvq
Kösz az infót! Ilyen típusú hibával még nem találkoztam.
Jó, hogy mondtad ezt a 10 hibás kiküldés limitet.

(#10511) Snoop-y
Már egy ideje gondolkozunk a váltáson, de van 1-2 tényező, ami a technikai megvalósítástól független, s ezek miatt még ott vagyunk.

(#10513) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék szépen.

Amatőr foci bajnokságokat szervezek kb. 10 éve. Ez miatt hetente 1-2 alkalommal kell leveleznem a GMAIL címemről amatőr focistáknak, csapatvezetőknek, külön csapatoknak, stb.
Ez miatt a levelezési listám már körülbelül 160 e-mail címből áll. Nekem Gmail-es címem van, de a többi 160 e-mail cím változó. Van aki freemail, yahoo, gmail, citromail, stb. különböző címek.

Tudnátok-e légyszíves segíteni, hogy hogyan lehetne ezt megoldani úgy, hogy hallottam valaki csak 1 e-mail címre küld el egy levelet, de mindenki megkapja, mind a 160 e-mail cím megkapná?
Valami csoportot lehetne készíteni? De hogyan kellene?

köszönöm szépen.

(#10514) Dluinet válasza Orionk (#10513) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Gmail névjegyek csoportosítása

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10515) Orionk válasza Dluinet (#10514) üzenetére


Orionk
senior tag

Ezzel létre tudok hozni 1 e-mail címet és az alá becsoportosítani minden yahoo, citromail, stb. különböző címeket? és a létrehozott e-mail címre, ha írok, akkor mindenki megkapja, aki az alá be van csoportosítva?
köszi

(#10516) Dluinet válasza Orionk (#10515) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak egy nevet kell létrehozni, és az alá csoportosítani.
Például foci név alá csoportosítod a kívánt címeket, és ez után a címzetthez elég beírni, hogy foci.
De érdemes levél küldésekor a Ctrl+Shift+B -t (titkos másolat) megnyomni, és hozzá beírni címzettnek a focit, így aki megkapja nem látja a többi címzettet, személyesebb lesz az üzenet és a személyiségi jogok sem sérülnek.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10518) chungee


chungee
addikt

Napot!

Hogyan tudok tömegesen kijelölni :F Mint pl. win-ben shift-et vagy ctrl-et bill lenyomva.

(#10519) Dluinet válasza chungee (#10518) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kijelölöd az összeset? (nincs billentyűparancs)
Bal felső sarokba a kikelőlőre négyzetre kattintasz, és középen megjelenik egy kék szöveg, hogy van lehetőséged az összes leveled kijelölésére.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10520) Snoop-y válasza chungee (#10518) üzenetére


Snoop-y
veterán

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10521) Snoop-y válasza chungee (#10518) üzenetére


Snoop-y
veterán

Masik lehetoseg ha nem akarsz mindent IS kijelolni akkor megtanulsz keresni vagy labeleket gyartani az adott tipusu emailekhez es utana kijelol mind.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10522) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, elvileg kéne, hogy legyen sötét mod a gmailnél iosnál, de nincs pedig ios 13 majdnem a legújabb van fent, sötét mód be van kapcsolva, másoknál van, nálam nincs.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#10523) chungee


chungee
addikt

Értem, köszönöm szépen a segítőkészséget :R Megpróbálom

(#10524) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, tapasztalt valaki olyat, hogy az iOS Gmail mobil alkalmazásban és a webes felületen nem ugyanazok a levelek jelennek meg? Pl. mobilon a kukában olyan leveleket is látok, amelyeket már rég töröltem...

Természetesen ugyanaz a fiók, egyetlen felhasználóval.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10525) TigerCat válasza TigerCat (#10524) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megoldva, az iOS app vacakolt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10526) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Gmail fiókot át lehet irányítani egy másik gmail fiókra ideiglenesen?
Várok egy emailt, de nem leszek elérhető így a muter emailjára irányítanám át.
Lehetséges?
Ha igen milyen beállításokat kell eszközölnöm?

köszi

風林火山

(#10527) Snoop-y válasza Shingen (#10526) üzenetére


Snoop-y
veterán

Parancsolj

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10528) Shingen válasza Snoop-y (#10527) üzenetére


Shingen
addikt

köszi

風林火山

(#10529) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Írok egy email-t. A piszkozat előzményeit hogyan lehet megnézni? Van ilyen lehetőség mint a Google Dokumentumoknál?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#10530) TigerCat válasza tknof1871 (#10529) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak az aktuális állapot mentődik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10531) teldan91


teldan91
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Nemrégiben előfizettem G-suitra, saját domain névre szóló e-mail címeket használok. Tudatlanságomból létrehoztam 3 külön falhasználói fiókot, ami 3 külön előfizetést jelent. Azonban én egy felhasználón belüli szeretnék több mail címet létrehozni, pl. név@cégnév.hu, info@cégnév.hu, iroda@cégnév.hu. Ezt hol tudom megtenni?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#10532) Snoop-y válasza teldan91 (#10531) üzenetére


Snoop-y
veterán

Admin-al jelentkezz be.
Users menu ------> user information > email aliases.
A masik ketto usert torolheted utana nyugodtan.

Amugy en felvennek egy catch all szabalyt is ekkor tok mindegy mit irnak a kukac ele meg fogod kapni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10533) csadri80


csadri80
friss újonc

Sziasztok!

Mitől lehet az,hogy a gmail-em 4 Gbyte adatot használt el 5 nap alatt,úgy hogy ez idő alatt kb 4 emailt küldtem el,amiben 3 db kép volt.Már minden félét probáltam beállítani,de mégis már 7 Gbyte adatot használt el az elmúlt 12 napban összesen.Mi lehet a baj??
Eddig nem volt ilyen,és a telefon is 80%-ban wifin csatlakozik a netre.

(#10534) TigerCat válasza csadri80 (#10533) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Spam
Biztonsági mentés
Képek
Stb.
Nem vagyok otthon a Droidos világban, de mintha az is a tárhelyet enné...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10535) Snoop-y válasza TigerCat (#10534) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem nem a tarhely a kerdes hanem az adatforgalom :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10536) csadri80


csadri80
friss újonc

Igen,az adatforgalom rengeteg,úgy hogy kb alig is használom...

(#10537) Snoop-y válasza csadri80 (#10536) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tobb oka is lehet de anelkul, hogy tudnank miket hasznalsz pontosan megmondani nem lehet az okat:

Volt mar ilyen Gmail App bug. Ha el tudod tavolitani az appot akkor probalj egy reinstallt.

A Sync loop mode-ba kerult (probald meg Push-rol attenni 15 percre mondjuk)

Kimeno levelekbe nem ragadt be valami? Az is okozhat ilyet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10538) TigerCat válasza Snoop-y (#10535) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Basszus, azt hittem az online tárhely fogy ilyen ütemben!
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10539) csadri80


csadri80
friss újonc

A szinkronizálás 30 percre volt rakva.Egy email valóban volt a kimenők közt beragadva.Most töröltem.Kíváncsi leszek javul-e a helyzet.
Köszönön :)

(#10540) Snoop-y válasza csadri80 (#10539) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nagy esely van ra, hogy az okozta.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10541) hegyes3 válasza Snoop-y (#10540) üzenetére


hegyes3
újonc

Sziasztok,
Hétvégén egy kis probléma történt. Ugyanis beléptem egy másik gépről és egy másik helyszínről(ip címről), egy otthonomhoz közeli településen élő rokonomnál a Gmail fiókomba.A Gmail kérte, hogy adjam meg a mobilszámom a belépéshez, mivel fontos emailt vártam ezért megettem. Kaptam egy sms kódot és azt begépelve beengedett a postafiókomba. Kb fél perc emailek közti böngészés után kidobott egy másik oldalra, ami közölte velem, hogy letiltották a teljes google fiókom, mivel gyanús tevékenységet észleltek/megszegtem a google szabályzatát. Nos a fiókhoz nem volt beállítva se másodlagos email cím, se telefonszám. Mivel csak levelezésre és a google classroom szolgáltatásokat használtam a fiókomon belül, nem értem melyik részét szegtem meg a szabályzatuknak. Kitöltöttem egy űrlapot angolul, hogy adják már vissza a fiókom elérhetőségét, mivel azt munkám céljára használtam csak. Eddig nem érkezett válasz tőlük.
Esetleg történt már mással is ilyen kellemetlen helyezet? Van valakinek valami ötlete, tippje, hogy mit csináljak, kihez/mihez forduljak, mivel nagy szükségem volna a gmailem használatára?
Válaszaitokat/segítségeket előre is köszönöm szépen! :R

(#10542) Snoop-y válasza hegyes3 (#10541) üzenetére


Snoop-y
veterán

Remeljuk a legjobbakat. Ingyenes gmailhez zero support van. Ha nem adjak vissza nem tudsz reklamalni sehol.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10543) .mf válasza TigerCat (#10538) üzenetére


.mf
veterán

Ha már tárhely szóba került (és úgy látom nincs élő drive-val foglalkozó topik), csak én maradtam le róla, vagy az utóbbi években tényleg nem volt semmi ingyenes tárhely-bővítő akció? Értemén, hogy ajándék lónak 19 GB-nak ne nézd a szűkösségét, de azért mégis jobb lenne kicsit több :B

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10544) sztikac válasza .mf (#10543) üzenetére


sztikac
őstag

Éves szinten 19,99 EUR a 100 GB-os tárhely... Havonta 2 gombóc fagyi :U

(#10545) Orionk válasza Oldman2 (#10402) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,

Ha Archiválok egy levelet, akkor a beérkezett levelek közül eltűnik, de az Összes levél között ott lesz.
Tehát az archivált üzenet is ugyanúgy foglalja a helyet, nem?
köszi

(#10546) Snoop-y válasza Orionk (#10545) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen, foglalja. Az Archive funkcio csak annyit csinal, hogy nem mutatja a levelet az Inboxban (Az All Mail alatt ugyanugy megtalalhato).

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10547) TigerCat válasza Snoop-y (#10546) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem is értem mire jó... Ami nem kell, azt törlöm, ami meg igen, azt átrakom más címke alá.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10548) Snoop-y válasza TigerCat (#10547) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem a g suite miatt van ugye a gmail az a lebutitott verzioja. G suite business-ben ami archivalva van arra be lehet allitani retention policy-t.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#10549) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Bocs, ha már volt szó róla. Kb. 1 hete akadozik a gmail. De olyan szinten, hogy szinte használhatatlan. Belépéskor csak teker a töltő, majd kiírja, hogy hiba történt.
Másnál is van?
:R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10550) TigerCat válasza Weareus (#10549) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, nincs. Több fiókot használunk, semmi gond sincs velük.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.