Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21240) bodza21 válasza bodza21 (#21239) üzenetére


bodza21
csendes tag

Bocsánat a tudatlanságomért, de melyik a strató?

(#21243) Bobrooney válasza bodza21 (#21242) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Pedig annyi van mint az állat Sx Stratocaster, ez 62-es modell lehet.
pl egy videó, direkt kerestem ilyet, h otthon se érjen meglepetés.

(#21245) AKs válasza bodza21 (#21237) üzenetére


AKs
tag

A Cort-tal a fix húrláb + testen átmenő húrozás miatt szerintem egyértelműen kevesebb nyűgöd lesz (jobban tartja a hangolást ebben az árkategóriában, a sustain is jobb lesz). Továbbá a metálkodást a másik darabbal merészen elfelejtheted.
Én, ha az általad adott információk alapján kellene döntenem egyértelműen a Cort-ot választanám.
(Egyébként van itthon többek között Cort KX1Q és olcsóbb/drágább strat., is.)

[ Szerkesztve ]

"There must be some kind of way out of here..."

(#21246) Bobrooney válasza AKs (#21245) üzenetére


Bobrooney
senior tag

"A Cort-tal a fix húrláb + testen átmenő húrozás miatt szerintem egyértelműen kevesebb nyűgöd lesz (jobban tartja a hangolást ebben az árkategóriában, a sustain is jobb lesz)."

Kétlem hogy a stratoval több nyűg lenne. A jobb sustain-t meg meg kell fizeni nincs mese, tehát ezen az árkategórián majdnem felesleges. Kétlem hogy a Cort megérné a felárat, ha csak tényleg nincs szüksége a humbuckerre.

(#21253) nap válasza bodza21 (#21251) üzenetére


nap
addikt

Ha teheted, menj be egye hangszerboltba, és próbálj ki egy olcsó stratot, meg egy ilyen z42-est, vagy valami hasonlót, hogy lásd, melyik áll jobban kezedre.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21257) AKs válasza Bobrooney (#21248) üzenetére


AKs
tag

Természetesen nem veszem kötözködésnek, és leírom részletesebben a véleményemet.
Alapvetés: jelen esetben alsó kategóriás hangszerekről beszélünk.
Ha a kollégának ez lenne az első elektromos gitárja, valószínűleg nem igazán van tisztában a lehetséges buktatókkal, amit a vásárláskor ellenőrizni kell.(Ezt semmilyen youtube video nem pótolhatja, tekintve a minőségi szórást) Ezt lehet pótolni egy checklist-tel, kinyomtatja, egyesével végigmegy rajta. Ha szerencséje van, semmi élből kizáró tényezőt nem talál (nyak egyenes, oktáv beállítható, húrmagasságok épeszű határon belül vannak stb.)
A probléma ott kezdődik, hogy a két konstrukció, a Tune-o-matic (Cort) és a strat. féle tremolós között jelen esetben a leglényegesebb különbség, hogy az előbbi jóval egyszerűbb, stabilabb. Egész egyszerűen kevesebb a hibázási lehetőség. Ha az oktáv és a húrmagasság OK, nehéz utána elcseszni.
A strat. féle tremolónál csomó minden bejátszik, kezdve a tremoló blokk általában hitvány minőségű öntvény anyagától, a rugók, babák minőségén, állítgatásán át...
Javaslat: tégy egymás mellé két ilyesmi gitárt, 10 percig valami intenzív E A D akkordozgatás, és utána nézd meg melyik tartja jobban a hangolást. Csodálkoznék, ha a strat. lenne az. Ismétlem: alsó kategóriáról beszélünk. Ilyenkor szokott jönni a lecserélem a ... , és máris többe van a leves, mint a hús. A végén van egy ugyanolyan vékonyan, cincogósan szóló strat.-od, + x ezer Ft-ért.
Azt sem tartom kizártnak, hogy volt már olyan ember, aki vett 20 e.-ért mechanikailag OK-s strat.-ot, de szerintem ők vannak kevesebben :)

"There must be some kind of way out of here..."

(#21309) guitarguy válasza pigatt (#21308) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Sok sikert hozzá!

Nekem is nagy álmom egy saját gyártmányú vagy legalább összeszerelésű gitár...

Balos superstrat test 1 humbival, 1 vol poti, floyddal + jobbos! lakkozattlan vagy matt eredeti strat nyak, nagy fejjel. medium bundok, (a jumbot egyszerűen nem tom megszokni hiába szeretik sokan) és akár scalloped is lehetne a 12. bundtól. Mekkora királyság lenne. Ja és vmi kegyetlen rikító neon színben pompázna. :D
No meg half step down, 9-es húrkészlet. ;]

Mondjuk ott a Warmoth, de a behozatallal kapcsolatos jogi dolgokban nem vagyok otthon. (meg am is most pc-re gyűjtök.)

(#21332) Ragnar_ válasza bigrob (#21330) üzenetére


Ragnar_
addikt

Igaz, Mick Thompson használ Ibanez+SD Blackouts kombót. Rosszul emlékeztem akkor, hogy SD van a Stratoban is. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21333) AKs válasza Eastman (#21327) üzenetére


AKs
tag

Biztos bennem van a hiba, de nekem egy ilyen Fender Stratocaster olyan, mint egy transzvesztita.
Vagy csak túl öreg vagyok :)

"There must be some kind of way out of here..."

(#21338) Eastman válasza AKs (#21333) üzenetére


Eastman
őstag

24.75-ös menzúrával azonnal kifizetném. HH hardtail Strat, mahagóni test, pozíciójelölők nélkül.
Izgalmas. Kell a Strat (test) kényelme! A nyaka és a hangja már kevésbé.

Evvan.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21340) Eastman


Eastman
őstag

Érett USA Strat / Tele max. 100k-ig: [katt] Inkább mint valami ázsiai tüzifa zöldágból.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21341) AKs válasza Eastman (#21338) üzenetére


AKs
tag

Lelki szemeim, ... izé füleim a Fender Stratocaster-hez társítanak bizonyos hangot, mondjuk Hendrix-től, SRV-től David Gilmour-ig. Fenti csoda szólhat bármilyen szépen(durván), de mahagóni + HH az nekem sok :N

"There must be some kind of way out of here..."

(#21342) Eastman válasza AKs (#21341) üzenetére


Eastman
őstag

Hirdetem a F. Stratóm, 300-ért a Tiéd...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21370) brickm válasza guitarguy (#21368) üzenetére


brickm
őstag

Ha néha-néha veszel másik hangszert a kezedbe, nem kell nézni a nyakat. Az ember általában megszokja milyen kéztartás mellett milyen hangok szólnak és tudja hol kell fogja épp a hangszert. A gond akkor van, ha mondjuk 1nap 3 gitáron is kell játszanod, amiből az egyik 628mm-es, a következő egy 700mm-es, majd ráadásként tolsz egyet egy 648mm-es stratoval. Teljesen más érzés egy 700mm-es menzúrán játszani, ha nem vagy hozzászokva. Régen, ha egy-két hétig nem vettem a kezembe a 700-ast, simán szokatlannak éreztem a 628-után. Mostmár annyira sűrűn váltogatom őket, hogy nem veszem észre.
A tökig érő gitár meg nem dizájnelem, van akinek úgy kényelmes. Nekem speciel nem, de az se ha a nyakamban van egészen az állam alatt..

[ Szerkesztve ]

(#21403) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, a véleményetek szeretném kérni új gitár vásárlásához. :)

14 éve játszom, Squier akusztik, Squier Deluxe Strat és Cort aktív bass a jelenlegi leltár. Nem vagyok profi, néha játszottam amatőr bandákban, de leginkább covereket gyártok itthon, saját szórakoztatásra. Külső hangkártyával Guitar Riget vagy Amplitube-ot használok.

Most a Strat mellé keresek egy más karakterű gitárt, most már leginkább Les Pault. Az első szerelem a Cort M600BB volt, de hamar követte az Epiphone Les Paul Standard Plustop Pro HB (színét tekintve továbbra is ő a szerelem). Tegnap jött képbe az 1960 Tribute Plus FC, a jobb elektronika, az eredeti Gibson hangszedők és a keménytok jó vételnek tűnik a felár ellenében. Ma egy összehasonlító tesztben ráakadtam a PRS SE 245-re, hasonló hangja van, mint a Tribute-nak, csak még jobb (tehát most már tudom, ez a vonal tetszik hangzásilag). Opció lehet egy Line6 Variax Standard, az is tud LP hangot, kérdés, hogy mennyire használható jól, ha már ilyen ronda szegény (legalábbis nekem nagyon nem tetszik).
Árban most már 200k fölött járunk, de ezzel szemben van egy tábor, aki ajnározza a Vintage V100-at, hogy veri az összes Epiphone-t, ha ez igaz lenne, megmaradna egy rakás pénzem. :D De akár van használt Tokai is.

Ezek közül még csak az M600-at próbáltam, meg régen egy olcsóbb Epi LP100-at és egy 2000 eurós Gibsont, de most már nagyjából tudom, mit keresek, hangra és érzésre.

Megköszönném, ha megosztanátok a tapasztalataitokat ezekkel kapcsolatban, melyiket nézzem meg alaposabban, vagy melyiket felejtsem el. :) A színét leszámítva pillanatnyilag a Tribute áll hozzám a legközelebb, de nyilván látatlanban nem tudhatom biztosra, ki kell próbálni őket. (Láttam, hogy pont róla volt már szó pár éve, de nem lettem sokkal okosabb.)

Előre is nagyon köszi!

(#21506) Mathiask válasza Moleman (#21403) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Most a Strat mellé keresek egy más karakterű gitárt, most már leginkább Les Pault."

Hát akkor pl. Gibson USA. Most akciós 8.-ikáig 630euró+30 euró szállítás. 215 Alatt itthon van ha jól számolom. BurstBucker Pro-val.

[link]

(#21519) Moleman válasza BluEyes (#21518) üzenetére


Moleman
addikt

Pillanatnyilag az egyszerűbb megoldás felé hajlok, jókat írtak a fórumokon az '59 rounded profilról, kevésbé fárasztja a kezet, mint a slim, ami valószínű igaz is, mert a slim se volt teljesen kényelmes. Az új superstrat nyaka is húsosabb kicsit, mint a régi Stratomé, mégis jó. Fogtam modern nyakú LP kópiát, de nagyon nem érződött helyesnek, úgyhogy így mellőzöm a Chapman ML-2-t is, amire még kíváncsi voltam.
Inkább megpróbálok együtt élni a Studioval, meló után nézek pár óra youtube videót, de valószínű tetszeni fog a hangja, aztán megrendelem. :)
Nagyon köszi az ötleteket és a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#21581) Moleman válasza BluEyes (#21524) üzenetére


Moleman
addikt

Figyelem, kisregény következik.

Nehézségek árán, de tegnap végre megérkezett a gitárom. :)
10 napot vártam rá, sajnos DPD-vel jött, akik nagyon nem álltak a helyzet magaslatán. Nem lehetett tudni előre, melyik futárszolgálattal fogják küldeni, 4 nap után adták fel, és Bolognából még München felé kerültek, fene a logisztikájukba. Amint Pestre ért, telefonáltam, a másnapi kiszállításra címet változtattam, ennek ellenére a korábbi címre vitték... Plusz egy nap csúszás. Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy nem tudják mikor ér vissza vele a futár a telephelyre, este már nem lehet átvenni. Ennek ellenére odamentem este 9 után, pont 10 perccel korábban ért vissza a futár, így megkaptam. AZ átvevőpontos ügyintéző már nagyon kedves volt, részben elvette a rossz szájízt.
Ott ki is bontottuk, így az unboxing videó elmaradt, de nagyon elégedett voltam.


Egy bazinagy papírdobozban volt az egész, kibélelve kisebb-nagyobb légzsákokkal és karton távtartókkal, a közepén a tok pukifóliával sokszor körbetekerve. A tokon belül a gitár a szokásos 1-2 mm vastag szivacszsákban volt. A pickupváltóról lespórolták a hungarocellbogyót, pedig az még keménytokon belül is szokás.


A tok a képek alapján nagyon gagyinak tűnt, de élőben nem olyan rossz, vastag szivacs, puha szőrös belsővel, a hátán 2 állítható vállpánt is van.

A zsebében voltak a kiegészítők, szerszámok a beállításhoz, garanciapapír, használati útmutató, minőségellenőrzési lista és egy kép a gitárról a minőségellenőrzésnél (letettem a hajam).


Maga a hangszer: fantasztikus. Gyakorlatilag fényképezhetetlen, sose adja vissza, milyen színű, de nagyon szép.

Üreges mahagóni test (barázdált a felülete), sima domború C grade juhar top, szintén barázdált mahagóni nyak, vékony selyemfényű nitrocellulóz lakk mindenhol. A koptatót leszedtem, kicsit csúnya az elülső csavar helye, de nem szerettem.
A nyak a félelmeim ellenére nagyon kényelmes, pont tenyérbeillő, jobban örülök neki, mintha 60's slim lenne. Az üreges test miatt az egész gitár csak 3.5 kiló, 90 dekával könnyebb mint bármelyik más elektromos gitárom (a strat, a superstrat és a basszus is 4.4 kiló).

A fogólap az egyetlen, amivel nem vagyok kibékülve, elvileg rózsafa helyett sütött juhar, a színével nincs is gond, viszont olyan mintha csak durván legyalulták volna, sprőd, érdes a felülete. Ha a kezem zsírjától nem simul ki belátható időn belül, lekezeltetem valahol hangszerésszel.

A hangolókulcsok klasszikus tulipánok, elég masszívan mozognak, de a gyári húrozás kicsit tesséklássék, kevés menet van a tengelyeken, nagyon sokat mozgott, mire nagyjából tartja a hangolást. Valami hibrid Daddario készlet van rajta, talán 9-46 (tolómérővel 9-49, de olyan tudtommal nincs). A nyaki húrvezető és a bundok rendben vannak, de nem annyira kiemelkedően simák a szegélyeik, mint egy fél millió fölötti gitárnak. A húrmagasság tökéletes volt, az intonáció viszont majdnem mindenhol rossz, sokat kellett tekergetni, a vastag E húron el is értem a húrláb menetének a végét.
A potik először durván jártak, de 2 tekerés után már jók, a pickupváltó is kellemes. Le nem vettem a takarólemezeket, de ha egyszer odajutnék, csinálok képet a villanyászatról is.

A Burstbucker Pro hangja... na az mindenért kárpótol. A fogólapért, az AAA top hiányáért, a relatíve hatalmas kiadásért. Minden hangerő és hangszín állásban más karakter bújik elő belőle, nem hiányzik a felezhetőség. Nagyon tisztán szól mindenhol, nem sárosodik el a hangja, és semmi zaj nincs. Nagyon sokkal tud többet nálam, évek kérdése, mire felnövök hozzá. De már dolgozok rajta, az itteni tanácsok alapján elkezdtem skálázni és így 13.5 év után végre rendeltetésszerűen használni a kisujjamat... :D


Pont egy nappal a gitár érkezése előtt sikerült beszereznem a kiválasztott midi pedált is (Behringer FCB1010, gyári 2.4.1 chip), egy kis konfigurálás után tökéletesen működik, stompbox és expression, standalone és VST egyaránt. A preset léptetés hektikusan működik (jobbára nem működik), de azzal már együtt lehet élni.

Nagyon köszönöm minden érintettnek az ötleteket és a javaslatokat, összehoztátok nekem a tökéletes gitárt. :R

(#21601) Moleman válasza Eastman (#21599) üzenetére


Moleman
addikt

Egyre szerelmesebb vagyok. :B
Azért kezdődött az egész vásárlási láz, mert egy munkatársam mesélte, hogy sok gitárja volt már, de a Les Paul lett az igazi. Én ezzel a kijelentéssel azért megvárnám a 30 év múlva leendő Knopfler signature Stratomat, de igazat mondhat, nekem is nagyon bevált. A pickupváltót még nem mindig szoktam megtalálni, és a kis mérete miatt nem a mellemen fekszik fel, hanem csak a szegycsontomat nyomja, de majd megtanulom, hogy kell ölben tartani.

Tegnap az egész napot vele tölöttem, kezdünk összeszokni, már a fogólap sem zavar. Lehet, hogy véletlen, és pont mostanra erősödött meg ennyire az ujjam, vagy a rövidebb menzúra miatt lazább húr teszi, de ennyi szólózástól régen rojtos volt az ujjbegyem, most semmi nyoma. A nyaka hosszú távon is nagyon jó, ha egyszer sor kerülne egy másik Les Paulra, nagy ívben kerülni fogom a régen vágyott slim nyakat, ez az '59 rounded sokkal kényelmesebb.

Egy nap alatt sajnos nem csinált belőlem profi gitárost, de azért mutatok néhány hangot. :) Egy ismerősöm olyan számokon kért hangmintákat, amiket életemben nem hallottam előtte, és valamiért a GnR is kimaradt az eddigi repertoáromból, sose játszottam, ezért nagyon távol állnak a tökéletestől. Mind Amplitube:
- nyaki pickup, Fender tiszta csatorna,
- bridge pickup, Seymour torzító + Marshall kevés gain,
- nyaki pickup, Marshall 2/3 gain.

(#21613) Moleman válasza alvarezlopez (#21612) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi!
Ki tudja, lehet, hogy egyszer mindenkinek eljön ez a pillanat, én 13 évig stratosnak tartottam magam, aztán most bolondultam meg. :)) És örülök, hogy így alakult, máris nagyon megszerettem a kis vöröskét.
Persze ez nem jelenti a Fender végét, hiába vettem most 2 másfajta gitárt, még mindig vágyom kicsit egy Squier Classic Vibe Telére és nagyon egy USA Stratra. :B Csak utóbbi sajnos még az USA Les Paulhoz képest is dupla ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#21614) alvarezlopez válasza Moleman (#21613) üzenetére


alvarezlopez
tag

Jaja így van ez. Változik az ember. Amikor elkezdtem gitározni évente cserélgettem őket. Jó mondjuk ezt inkább tudjuk be az "Önmegvalósításra alkalmas hangszer keresésének - írta Agatha Christie".Viszont az utóbbi pár évben nagyon hozzámnőtt a mostani, ezért is akarom upgradeelni, finomítani magamhoz.
Fura egyébként, hogy voltak sokkal értékesebb hangszereim is (japó rg550, Ltd ex-400, strato), még is a mostani egészhumbuckeres (nem mini) Epi Wilshire Reissue a favorit nálam. De szerintem sokan vannak hasonlóan. Nem az árcédulája miatt fog örömet nyújtani a hangszer, hanem hogy mennyire érzitek jól magatokat :)

(#21615) Moleman válasza alvarezlopez (#21614) üzenetére


Moleman
addikt

Én nagyon ragaszkodom mindhez, a legelső '86-os Kremonámat leszámítva sosem adtam el hangszert. Éppen ezért félnék drága Stratot venni a Squier Deluxe mellé, mert háttérbe szorulna szegény (fele részben ez volt az oka, hogy a Les Paul forma lett a nyertes).
Valahol még mindig kezdő gitárosnak tartom magam, de 13 év alatt sok gitárt próbáltam, és sajnos nagyon meg tudnak fogni a drága hangszerek, nem státusszimbólum mivoltuk miatt, hanem mert érződik, hogy egy más világ. Ezt szeretem most nagyon a Gibsonban, hogy teljesen hitelesen adja a sokkal drágább testvérei hangulatát. Jócskán túllógott a kereten, a végösszeg majdnem az eredeti duplája lett, de nem bántam meg.

(#21634) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Sziasztok! Gitár vásárlással kapcsolaban szeretnék feltenni egy pár kérdést.
Szóval meg lévő 25 éves stratom mellé szeretnék venni egy fémhúrost.
Nagyjából 30000et tudnék egyenlőre rászánni mivel a másikat éppen felujítom.
Amire használni szeretném:
Kis utcazene, egy két szerenád és persze a magam szórakoztatására.
Egyenlőre a színben vannak a legnagyobb kételyeim.
Kérésem csak annyi lenne hogy legyetek szívesek linkelni nekem néhány olyan olcsóbb árfekvésű gitárt ami ismerősötöknek/nektek be vált és úgy gondoljátok jó vétel lehet.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#21639) kenyocsaba23 válasza guitarguy (#21638) üzenetére


kenyocsaba23
tag

BluEyes: A cort is nagyon tetszik de igazi véleményt csak akkor tudok formálni ha már mindkettpt fogtam a kezemben és hallottam is :)

Guitarguy: Gsfanaticot azóta nézegetem mióta gitározom, perpillanat nem találtam megfelelő árfekvésűt sajnos.
Egyébként pedig szeretnék egy zsír új hangszert mert anno a furulyámat, utána pedig a ké gitáromat is fatertól örököltem. A stratot is éppen neki újítgatom születésnapjára, ha azzal elkészülök leteszem azt a lantot és elkezdek gyűjteni egy LTD H-1001-re

(#21668) Plazmacucci válasza Humbucker (#21667) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a szuper strat forma a leg kényelmesebb, ibanezzel meg annyira nem lehet melléfogni. Az olcsó gitárok rákfenéje, a floyd rose sem zavar a képbe. Többet nyer az ember egy ilyesmi gitárral mint a mennyit veszít. Jacksonban is van pár jó régi darab használtan ennyi pénzért.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21799) Zoli133


Zoli133
őstag

Gondolkozom, hogy a filléres strato kópiámból ki lehet e hozni valami értelmeset. Arra minképpen jó lehet a cucc, hogy az alapvető szerelési dolgokat elsajátítsam rajta, hisz nem féltem úgy mint az ibanezt. Ezért is gondolkodom némi fejlesztésen a gyári pickupok nyilván hulladékok a nyaki zörög is, cserén gondolkodom, de oylan ársávban amit szerintem megérne az a cucc, sok értelmeset nem találtam, esetleg ezt a szettet: [link]
Szerintetek megérhet ennyit? Gyári cuccokhoz képest szeirntem csak előrelépés lehet,

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21813) Zoli133 válasza Eastman (#21812) üzenetére


Zoli133
őstag

Amúgy nem lenne rossz, jó cuccokat gyártanak, de annyit nem költenék az olcsó stratora. Majd egy másik projekben. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21856) Moleman válasza bigrob (#21855) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem is van mindenféle, 24.75" Les Paul, 25.5" Strat, superstrat, akusztik, 34" basszus, mind megszokható, szerintem átlagos kezem van. A Gibsonon sem érzem semmi akadályát a drop D-nek, pedig csak 46-os E húrom van (ráadásul a Straton 42, superstraton 38, de ezek is tolerálják a lehangolást).

(#21906) Eastman


Eastman
őstag

James' Home of Tone built Strat 2015 by James Gascoigne.


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21911) Moleman válasza Eastman (#21906) üzenetére


Moleman
addikt

Úristen. Sosem akartam eddig fekete Stratot, de ez gyönyörű.

Apropó, a Gibson rezonanciáját megszokva rájöttem, hogy a régi Stratom agathis fája felettébb fostos. :D A hangszedőknek még mai füllel is nagyon jó hangja van, felvételhez tökéletes, de hiányzik játék közben a test rezgése, az érzés. Érdemes lehet emiatt elkezdeni vágyni egy ilyenre (kinézetre majdnem Knopfler, nagyon tetszik), vagy egy mehikói Stratra? El nem adnám a régit sem, úgysem kapnék érte annyit, amennyit az én szememben ér (~80k). Vagy csak játsszak rajta többet bedugva, hogy tovább szeressem a hangját? :)
Ettől függetlenül már így is pár éves tervben van a CVC Tele és a Sigma, nem hiszem, hogy bölcs dolog lenne tovább bővíteni a közvetlen közeli kívánságlistát. :B

(#21926) Eastman válasza Humbucker (#21918) üzenetére


Eastman
őstag

A kérdés jó. ...és de. Stratnak nem jó, ha szimmetrikus a tartó „villa”, hiszen aszimmetrikus a feje a fej és a nyak találkozásánál. Strathoz így forduljon el vertikálisan a konzol. Szimmetrikus fejhez (pl LP), jó a bármilyen lógatós. Tapasztalat.

Ezzel a drága állvánnyal. (...illetve sajnos minden más is előfordul amit a linkelt hsz-ben olvashatsz.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21962) Eastman válasza atomeec (#21961) üzenetére


Eastman
őstag

Stratok nem érdekelnek? Ingyenes a szállítás: [link]

;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21978) kemotox válasza Eastman (#21977) üzenetére


kemotox
addikt

Basszus egy stratóra való pont nem jön ki :( Pedig az egyik "Oly sokáig voltunk lenn" lemezt feláldoztam volna a kettő közül ami itthon van.

Most már muszáj szereznem egy telét... ;]

(#22004) Moleman válasza lakisoft (#22000) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi! Még egyiket sem fogtam kézbe, nem tudom mire számíthatok tőlük.

(#22001) Eastman
Igen, azt néztem már régebben is, standard, Eb, és drop D közötti váltásra tökéletes lenne, de durvább zúzásra már nem lenne jó a hibrid 9-46-os húr, és szeretnék annál maradni. És nagyon drága sajnos, annyiból jönne ki kb, mint a Jackson, akkor meg inkább legyen plusz egy gitárom. ;]

(#22002) Plazmacucci
Mit javasolnál ilyen felhasználásra? Barátibb áron nem is találtam olyat, aminek ennél vastagabb lenne az alja. Eb vagy drop D lenne a legfeszesebb, amiben használnám, drop C vagy drop H a leglazább.

(#22003) nap
Én is hangoltam már le H-ra a 9-42-es Stratomat, de nem volt nagy élmény. :D

[ Szerkesztve ]

(#22009) Moleman válasza Eastman (#22008) üzenetére


Moleman
addikt

Ismerős, a Stratomban és a superstratomban is 4-4 új rugó van most, a Strat fekszik, a floyd pedig meg van támasztva belül, hogy síkban álljon, így az is csak bukni tud. A lebegéshez viszonyítva főleg durva erő kell a megindításához. :D De legalább könnyen hangolható és brutálisan stabil.
De egy faragott bükkfám is van, ami régen a Stratban volt.

Ezennel befejeztem a spammelést. :)

(A toldás és a csomó fel sem tűnt, ugyanilyen a Cort basszusom nyaka is. :D)

[ Szerkesztve ]

(#22036) n000rbi válasza BluEyes (#22035) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ha itt lenne a környéken, biztos megnézném. Vakon meg még egyszer nem veszek semmit. :) (jó a HSS-nél kb. borítékolható volt, hogy szar lesz, de nem akartam én árban annyira elrugaszkodni - hát úgy tűnik muszáj lesz valamennyire:P)

Apropó: tegyük fel, hogy megveszek egy CV50-es strat-ot. Itthoni prüntyögéshez milyen kombót ajánlanátok hozzá? (nem baj, ha tud pár effektet, esetleg pedállal is lehet váltani a csatornákat, fejhallgató-kimenete van)

[ Szerkesztve ]

(#22063) bigrob válasza Pelengátor (#22062) üzenetére


bigrob
őstag

Ha kicsik a kezeid kisebb menzúrájú gitárokat nézegess

pl
Squier telecaster, ha mázlid van kifogsz egyet valami penge kis hangszedő szettel 50 körül
Squier strato se lehet rossz választás
Epiphone les paul studio
Vintage v100

Ibanez fix húrlábas verziók (ezeknek nagyobb a menzúrája)

nézegess gsfanaticon

oszt' a többiek majd mondanak még valamit :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22064) cucka válasza Pelengátor (#22062) üzenetére


cucka
addikt

Ennyi pénzért kapsz olcsóbb szériás Squier-t, Epiphone-t, Cort-ot vagy Ibanezt.
Vedd azt, aminek egyenes a nyaka és tetszik a színe, formája.
Nézd meg, milyen típusú gitáron játszanak a kedvenceid. Ha Eric Clapton a kedvenc, akkor vegyél Stratocastert, ha Zakk Wylde akkor vegyél Les Pault, stb.
Menzúra mindegy, a hosszú meg a rövid között két centi a különbség, ez nem oszt nem szoroz.
Ha death meg thrash metált akarsz játszani, akkor ajánlott humbucker-es gitárt venni.
Erősítőből szerintem a Roland Cube széria jó választás.

(#22065) Eastman válasza Pelengátor (#22062) üzenetére


Eastman
őstag

Melyik gitáros fut legtöbbet a tracklisteden? Milyen gitáron játszik?

Minden nagynevű hangszergyárnak vannak ún. belépőmodelljei, amelyek jellemzően Ázsiában készüknek, viszont méreteiben megegyeznek a kvázi csúcsmodellel. Ezek között érdemes nézelődni. Ha tényleg kicsi a kezed akkor a Gibson → Epiphone → (Vintage) Les Paul vonalon gondolkodnék.

...vagy Fender → Squier Mustang vagy Jaguar.

Itt találod a népszerű elektromos gitárok (aktív, rezgő) húrhosszát. Nézz rájuk, csemegézz, használd a gugel képkeresőt!

(Nekem is rövidek az ujjaim, nekem pl. a Stratocaster aktív húrhossza, más néven menzúrája sajnos már hosszú.)

Most mobilról írok, de délelőtt átböngészem neked a gsfanatic.hu oldal apróhirdetéseit és linkelek konkrét, ha megbánnád akkor is eladható darabokat. Addig írd meg pls., hogy ki a kedvenc gitárosod...

Kombóból (kombinált; erősítő és hangszóró egybeépítve) én a Roland Cube sorozatot ajánlom. Keresd a #22057 hozzászólásom. (Csak a kezelőpaneleket látod ott a funkciógombokkal, maga a cucc élőben pontosan úgy néz ki mint egy fekete kocka.) Típusszám = Wattok száma. 60-tól egy átlagos szobában már falbontás történik. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22198) Moleman


Moleman
addikt

Húrokat cseréltem a superstratomon, nem volt itthon 8-as (az volt rajta eddig), úgyhogy noname olcsó 9-es készletet tettem rá. Érzésre jó lett, de a vastag E húr nagyon rezonál erősebb pengetésnél (12. bund alatt kb mindenhol, üresen is), számíthat ennyit, hogy 38-as helyett 42-es? Emeltem fél menetet a tremoló lábain, de alig csökkent a csörgés. Vagy a húr lehet ennyivel rosszabb? Az amplitube grafikus hangolóján látszik, hogy nem tiszta a hullám, míg a többi húron igen, azok nem is zörögnek. A nyakpálcához nem nyúltam, de a 9-es húroknak pont hogy jobban kéne húzniuk, nem hiszem, hogy az lenne a gond.
Újra lecserélni most nem tudom, nincs itthon megfelelő húr, 8 vagy 9 kéne rá, még nem döntöttem el, talán 9-essel egyszerűbb, a Straton úgyis azt használok.
Már bánom, hogy nem fogattam vissza a régi szakadt húrt újra, satus tremoló.

És ha már húrvásárlás: jövő héten megyek az Andertons-ba, van valakinek valami javaslata, kívánsága, hogy mit próbáljak ki? :)

(#22199) kemotox
Én is reménykedek, hogy bent lesz valaki ismerős, ha más nem, Bea vagy Matt. De írok előtte Chapmannek is, hátha arra jár.

[ Szerkesztve ]

(#22238) Moleman válasza nap (#22237) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem leginkább az számít, hogy milyen érzés. Pl tegnap egymás után vettem kezembe egy Ibanez SA360-at és egy RG421-et, előbbi majdnem másfélszer annyiba kerül, mégis sokkal jobban tetszett az RG. A hangját sajnos nem tudtam meghallgatni, de hiába szólt volna jobban az SA, akkor sem venném meg soha.
De ugyanígy járt a Chapman ML-1 is, hónapok óta csodáltam, játszva viszont nem nyert nálam. A hangja jó, de valamiért nem kényelmes, az American Standard Strat viszont őrülten jó, ahogy ez a PRS is.

(#22241) Ragnar_ válasza Moleman (#22238) üzenetére


Ragnar_
addikt

"az American Standard Strat viszont őrülten jó, ahogy ez a PRS is"

és csak 2700 font :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22422) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, a házi barkácsok segítségét szeretném kérni. :)

Egy kis vérfrissítést szánnék a Stratomnak, de nem tudom, pontosan hogy kivitelezzem.
Szét még nem szedtem, nem tudom most mi van benne (2004-es Squier Deluxe Strat, 3 single coil), de a terv egy plusz kapcsoló a hiányzó 2 pickup-konfigurációhoz (nyak+híd és mindhárom egyszerre), és különálló kondik a 2 tone potihoz (ők is kicsit módosítva, nyak+közép 0.022 uF, híd 0.047 uF). Semmi személyes tapasztalatom nincs, csak pár óra kutatás után jutottam erre a megoldásra, így látatlanban tetszik.

A gyári csillogós koptatót nem bántom, veszek ebayről egyet játszósnak, aminek már nem sorjás a stockfotója, azzal remélhetőleg nem lesz gond. :D A hangszedők, potik, pickupváltó maradnak a gyáriak, tökéletesek. Viszont a 0.047-es kondit és a kiegészítő kapcsolót nem tudom, honnan szerezzem be. A gyári fehér Fender nyomógomb nagyon tetszene, de csak 7 ezer ft körül találtam, így egy ilyesmire gondoltam, ez kapcsolná a hídi hangszedőt az első 2 gyári álláshoz (vagy praktikusabb ha a nyakit kapcsolom a hídhoz? nem tudom). Kondinak orange dropra gondoltam, de olyat nem találtam a villanyos boltomban, ez kicsit drága, de jónak tűnik. Vagy ha már ez ilyen lesz, vegyek belőle 0.022-est is, ha nem ilyen lenne benne most? Vagy ha most kerámiát találok benne, vegyek 10 ft-ért olyat másodiknak is? :D

Előre is köszi bármilyen jó tanácsot!

Ja, és még egy kérdés, a többi gitáromhoz képest a Les Paulom olyan, mintha nem lenne tökéletesen földelve. Ha hozzányúlok bárhol bármilyen fém alkatrészéhez/húrhoz, teljesen csendben van, de ha nem, folytonosan zúg. Több fórumon azt olvastam, hogy ez normális a Les Pauloknál, de szeretnék megerősítést. :) Vagy tippet, hogyan lehet elmulasztani. Köszi!

(#22431) Moleman válasza brickm (#22430) üzenetére


Moleman
addikt

A kapcsoló a Stratba kell majd, és nem valószínű, hogy sokat lesz kapcsolgatva. Ha hangminőségben nincs köztük ég és föld különbség, akkor megteszi az olcsó is. :)

Amúgy a Gibson Switchcraftját nézegettem, jóval keményebben működik, mint az olcsóbb gitároké, de még az is csak rugós lemezes.

(#22432) brickm válasza Moleman (#22431) üzenetére


brickm
őstag

jh a stratba, igaz írtad, csak közbe a gibson belső miatt eltévedtem.

Abba jó a kicsi teljesen.

A gibsonnál ez a standard...a zárt házasnak nagyobb a helyigénye.[link]

[ Szerkesztve ]

(#22451) Moleman


Moleman
addikt

Újabb kérdésekkel bombáználak titeket, ha nem bánjátok. :)

A Strat már nagyjából kikristályosodott, hogy mit akarok, szétszereléskor még majd kiderül, hogy milyenek az üregek, ha befér, talán humbuckert is kipróbálok (vagy egyszerűsítek, és valami singlecoil méretű humbuckert teszek bele, ez már részletkérdés).

Viszont több más projekt is összeállt közben a fejemben, a legegyszerűbb kérdés a superstratom. A satus nyereg fölötti húrleszorító nincs rajta, ezért az alsóbb húrok nagyon megtörnek a satu alatt, ezért elhangolódnak, mikor meghúzom a csavart, sokat kell utána finomhangolni. Egyszeri kellemetlenség, utána szépen tartja a hangolást, kérdés, hogy hosszú távon árt-e a húroknak, vagy maradjon így szépen, érintetlenül a fej? Ebayen kb 1000 ft, elviselhető kiadás, ha valóban hasznos.

Vele kapcsolatban a másik problémám az, hogy a húrok nyújtásakor a tremoló előrebukik. Egy időben ütközőt tettem a tőke elé és jobban megfeszítettem a rugókat, úgy jó volt (gyakorlatilag úgy működött, mint egy kifektetett Strat), de ha már floydos, használnám dive bombon kívül másra is, ezért a tőke blokkolása nem tökéletes megoldás. Azt hittem, ez természetes, de néhány videóban láttam, hogy van, akinek nem bukik előre a híd, annak ellenére, hogy semmi mod nincs benne és rendeltetésszerűen működik a karral mozgatva.

A másik projekthez szintén a youtube adta az ötletet, és elvileg megoldást is a zúgásra. A cél tehát a Les Paul üregeinek leszigetelése, a fedett kapcsolócsatorna miatt gondolom festékkel egyszerűbb, mint öntapadós rézfóliával, plusz nagyon tetszik a polírozás eredménye. A többi firlefranc már nem fontos, bár a tükrös potigombok és a fehér kapcsolóbogyó jöhetne, ha nem túl drága.
Viszont tartok tőle, hogy a jelenlegi beállítást nem tudnám újra elérni a teljes lecsupaszítás után, így ezt inkább hangszerészre bíznám, egyúttal kicsit lecsiszolhatná a fogólapot is (remélem megoldható úgy is, hogy fent maradnak a bundok), mert eléggé sprőd maradt citromolajozás után is. Olyan, mintha egyes részein gyalulás után nem csiszolták volna le a gyárban. Egy ilyen mutatvány szerintetek milyen nagyságrend lenne a Vintage52-ben?

Köszi!

(#22458) Moleman válasza UnConnecteD (#22456) üzenetére


Moleman
addikt

Ha ilyenre van szükséged, jó gitár lehet.
Specifikáció alapján én nem kívántam meg, de tudom magamról, hogy nincs szükségem floydra, és a 81-85 hangját is kevésbé szeretem, de mindennél fontosabb, hogy mit érzel, mikor a kezedbe veszed. Az is lehet, hogy engem is megfogna, ha épp olyan érzés.

Ha már floyd: rövidre zártam a problémát, mindkét irányba blokkoltam végül a tőkém. :D Tátraihoz kell, kiderült, hogy nagyon hasonló hangja van minden állásban, mint Rének (eddig a Stratommal Tátraiztam).

(#22490) frank04


frank04
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni első elektromos gitáromhoz.
Még sosem volt kezemben gitár, ezért egy sima alappal is beérném. Mindenképpen újat szeretnék, mivel nem tudom megvizsgálni a használtakat.
Nem tudom, hogy a 30k körüli gitárok mennyire jók kezdésnek, de néztem hogy 45-50k körül már elég szép számban van kínálat, szóval a keret legyen 45-50k.
Alapvetően a strat formák jönnek be, hegyes asszimetrikus fejjel.
GNR, ACDC, Metallica, Kiss, Iron Maiden, Hammerfall féle zenéket szeretem.
Lakásban használnám a saját szórakoztatásomra, szóval majd olyan megoldás kell, hogy fejhallgatóval tudjam gépről/erősítőről tolni, szóval majd az erősítőnek sem kell nagy teljesítmény.

Tudnátok ajánlani pár fajtát?

Köszi szépen előre is.

(#22491) Moleman válasza frank04 (#22490) üzenetére


Moleman
addikt

Szia,
ki lehet fogni ennyiért jó gitárokat, tanulni végülis bármi jó, de ilyen zenékhez én humbuckeres gitárt vennék. Pl ezt merem ajánlani, van egy ilyenem, jól megépített hangszer, és ez még nagyon olcsó is ahhoz képest, hogy vadiúj. Ha autentikus strat formát szeretnél, ez is jó lehet, van egy pont ilyen évjáratú Squierem is, nagyon szeretem.
De mindenképp szorongass meg többféle gitárt, hogy mit találsz kényelmesnek. Tudom, kicsit nehezebb úgy, hogy sose fogtál még gitárt, de szerintem érezni fogod így is, ha megtalálod az érzést, amit keresel.

(#22495) bigrob válasza frank04 (#22494) üzenetére


bigrob
őstag

Strato szerintem mindenkinek kényelmes, még nekem is pedig én a bal lábamon támasztom.. Most tervezek beszerezni valamilyen V formájút :DD :DDD
Hídnál szerintem bármin lehet húrmagasságot állítani, tapogass meg egy pár nyakat, szerintem az ibanezeké a legvékonyabb. Ami fontos, hogy egyenes legyen a nyak.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.