Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28374) Tommyka21 válasza Humbucker (#28372) üzenetére


Tommyka21
tag

Nekem van 1 Squier stratom több mint 2 éve.
Ha jót fogsz ki akkor nagyon jó lehet.
Az enyém az szerencsére:D...

[ Szerkesztve ]

(#28380) SunMount3r válasza Tommyka21 (#28379) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A tremolo-t nem tesztelték, pedig ott lehet érdekesebb lett volna az eredmény, ha már strato...

Az én 21K-s Hohner-emnek se volt rossz hangja, de a tremolo-ja valami rettenetes volt...

(#28382) Kobe válasza Humbucker (#28378) üzenetére


Kobe
veterán

Regi japan gyarto, az elejen kevesbe volt ismert, azota kb a Gibson arszintjere kuzdotte fel magat, meg ugy minosegben is.

Nem tudom a srac miert csak ennyiert hirdeti, de ez keves erte,, hamar elviszik majd. multkor probaltam egy szinten 80-as evekbeli tokait, a srac aki vette, rovid idon belul 30% haszonnal adta tovabb.

Ha olcsobb strat kell, akkor a masik peavey predatorra kellett volna lecsapni, 80ert ajandek volt az is.....vagy fent van meg a feher yamaha is, 80ert, japan gyartas, floyd roseos tremolo, de strato forma, erdekes / jo darab az is

[ Szerkesztve ]

(#28383) Moleman válasza SunMount3r (#28380) üzenetére


Moleman
addikt

A tremolo még a Squier Deluxe-on sem túl acélos, de úgyse használom, minden stratomon ki van fektetve.
Sőt, még a kb 300 ezres keretből épített custom stratom Gotoh tremolója is ki van fektetve, a hangszerész szerint akadozva mozgott a testben.

(#28379) Tommyka21
Láttam a videót, de engem nem győzött meg - mondjuk a másik heavy relic gitárra sem vágyom. Fender téren mondjuk nekem az American Special szériától felfelé következik be az elismerő bólogatás, de Elite-nél drágább cucc nem hiányozna. :)

A következő hetekben valamikor megint megyek majd az Andertonsba, lehet, hogy többször is, összekóstolok most már mindent, az időt nem sajnálva. :)

[ Szerkesztve ]

(#28388) Humbucker válasza Panzermeyer (#28386) üzenetére


Humbucker
senior tag

Akkor vennem kell egy stratocaster is úgy érzem, mert pl ez a cover is annyira szépen szól így. Ez humbuckeres gitárral nem szólna ilyen szép élesen ugye?

(#28389) Alexios válasza Humbucker (#28388) üzenetére


Alexios
veterán

Itt mondjuk pont látszik hogy nyaki pickupot használ, az meg akár egy hss stratnál vagy sok superstratnál ugyanúgy single coil

Az más kérdés, hogy ehhez azért játszani is tudni kell, illetve a hang jelentős része köszönhető az erősítőnek :)

[ Szerkesztve ]

(#28390) Moleman válasza Humbucker (#28388) üzenetére


Moleman
addikt

Igen. Viszont nagyon sokat számítanak a hangszedők, nálam a Squier stratnak és a Duncan Designed hangszedős Arianak nem tetszik annyira a nyaki hangszedője, a koreai superstratomban viszont konkrétan Hendrix lakik a nyaknál. A dimarzios stratom is tudja, amit várok tőle, pedig abban stacked single coil van.

És igen, kell hozzá egy szép fényes hangú erősítő (én is ezért mentem a Fender-vonalon).

[ Szerkesztve ]

(#28393) Humbucker


Humbucker
senior tag

Erről az Ibanezről mi a véleményetek?
Olyan gitárt keresek második gitárnak amiben benne van a csilingelő strato hangja, de viszont legyen benne humbucker is. Ez szerintetek milyen lenne?

(#28394) brickm válasza Humbucker (#28393) üzenetére


brickm
őstag

Azért ebnek messze bem lesz fender strat hangja.

(#28395) Plazmacucci válasza brickm (#28394) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem kell a 22 bund a stratnak. Máshol van a pickup. 24 bund felett máshogy szól.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28409) Humbucker válasza Kobe (#28408) üzenetére


Humbucker
senior tag

Teljesen máshogy szólt ezen a Marshallon a gitárom, elég dögös hangja volt, olyan amilyet egyiken sem hallottam eddig. Tesómnak volt egy stratocastere, meg egy pár kombója, csak leginkább akusztikuson játszottam, meg egy régi Jolana Irisen. Nem mondanám kezdőnek magam, tudom mit keresek, próbálom a lehető legjobbat kihozni a keretemből.
Attól meg hogy hirdetem még ugyanúgy fogok gitározni, erősítő meg mindig fog kelleni.
Más is vált, csak igaz én kicsit hamarabb, így jogos részetekről, de nem most ismerkedek az elektromos gitározással.

(#28577) Moleman válasza Whit3Rav3n (#28576) üzenetére


Moleman
addikt

Ha nem kell, vagy esetleg nem jó a floyd, még mindig ki lehet ékelni, a kéznek úgyis kényelmesebb azon támaszkodni, mint bármelyik tetszőleges T-O-M hídon. :) Amúgy a Fine-on egészen jó, bár amíg az volt a fő gitárom, kiékelve használtam.
Mostanában az Ariat hurcolom, azon Wilkinson VS50 van, szintén kiékelve, a stratjaim is blokkolva vannak. :)

(#28676) brickm válasza Kobe (#28669) üzenetére


brickm
őstag

Nejem volt egy dp155 eladó a stratbol. Kar h most keresed 😁

(#28678) brickm válasza Kobe (#28677) üzenetére


brickm
őstag

Jokor kerded.. 😁
Kiakartam venni belole mielott elvittek. Annyira nem autentikus igy a strat a kozepeben egy high output szedővel. De vegül hagytam benne sajna.

(#28737) Eastman válasza Kobe (#28736) üzenetére


Eastman
őstag

Írtam korábban, hogy ez a zörög-nem zörög kérdéskör a "szobagitározás" óta probléma. Amióta a húrok hangját meghallod a viszonylag "kis" erősítő mellett. A Rock hajnalán szerintem ilyen fel sem merült.

Illetve a Green Day - Basket Case ugrik elém. :) Vajon zörög ott a Strat? Mit állat! Nagy hangerő kell(ene) és akkor nem hallod a húrt.

Persze a tiszta jazzgitár az más. Joe Passnál nem zörög.

Nem biztos, hogy igazam van, én így gondolom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28760) uncgeo


uncgeo
csendes tag

Szioasztok !

Eladó Fender Squire Stratocaster elektromos szóló gitárt keresek.

Köszi a segítséget.

(#28862) Moleman válasza V.Stryker (#28861) üzenetére


Moleman
addikt

A vastagabb húroknál egy kulcstávolságnyit szoktam hagyni, a magas oldalon többet. Ahol szeretném, hogy megálljon a húr kulcsban, ott visszatöröm amennyire csak lehet, V alakban, aztán kézzel fogom a végét tekerés közben, hogy ne csússzon ki. Egy ujjaddal (ha marad szabadon) leszoríthatod a húr laza részét még a kulcs előtt, hogy biztosan alulra tekeredjen.

Nem emlékszem pontosan, hogy milyen módszert mutat itt, én több forrásból szedtem össze a módszerem, de ez a videó elég jó, úgy emlékszem.
A WD40 fetisizmusát hagyd figyelmen kívül, használj inkább citromolajat, vagy ha nincs más, olívaolajat. (Ő állította be a stratomat, profi munka volt, de hónapokig műhelyszaga volt a WD40 miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#28901) Plazmacucci válasza Moleman (#28900) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen igaz és meg is értem, én arra szeretnék rámutatni, hogy azért ennek ellenére senki se mondja meg másnak mi neki a jó, még ha most nem is erről van szó.
Én 15 évesen berongyoltam a fateromtól kunyerált zsebpénzzel a hangszerboltba és az első, legolcsóbb fostos strat copy-t megvettem ami a pénzből kifért, valamint a helyi metálos arc nekem adta a 20W-os Laney HC kombóját :) Azt kaptam amit akartam és egy percig nem bántam meg. Aztán mindig mikor összejött egy kis pénz vásároltam valami használt BOSS torzítót, majd évekkel később az első két havi fizetésemből egy normális Ibanezt. Tapasztalatnak sem volt utolsó.

Ezt képzeld el: 23e forintos Strat, single coil, C# hangolás + BOSS MD-1 + Laney HC, na ezen Panterát játszani a pincében :)) Van a motyóról valahol fényképem, majd előkerítem.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28902) Moleman válasza Plazmacucci (#28901) üzenetére


Moleman
addikt

Tökéletesen egyetértek. Főleg, ha valakinek már konkrét elképzelése van, hogy mit szeretne kezdeni a gitárral, milyen forma, hangszedő kell neki, most már végtelen mennyiségű és nagyon informatív tesztet nézhet róluk. (Bár nem tudom, hogy gyakorlati tudás, és több gitár kipróbálása nélkül mennyire segíti a döntést egy ilyen teszt, lehet, hogy semmit nem mond.)
Az első villanygitárt úgyis szinte mindenki szerelemből veszi, a vágyott forma kell, majdnem mindegy a minőség. Aztán vagy beválik, vagy nem, nekem mázlim volt, strat volt az első is, és most 6 szólógitárral később is ez a vonal a kedvencem.

Ez az egyik legjobb élmény, mikor még nem tudod, hogy vannak célszerszámok arra a stílusra, azt sem, hogy vannak vastagabb húrkészletek is, ezért úgy játszol 9-es húrral C#-ben, mintha természetes lenne. :C

[ Szerkesztve ]

(#28907) Eastman válasza Plazmacucci (#28906) üzenetére


Eastman
őstag

Rendben levős. :)

Haver a Squier Stratjának a fejéről csiszolta le a feliratot és rápingálta a Fendert. Anno kuncogtunk rajta, ma egy full fekete relic '77-es usa Strattal tolja, méz-szín jávor nyakkal. Ja, és tízezrek előtt. Kb. neki jött be az élet egyedül a gitározós társaságunkból.

Előtte liftszerelő volt, aki ismeri, tudja...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28928) Moleman válasza Plazmacucci (#28926) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem igen. A 25.5" már nagyságrendekkel jobb, a KX5-öm 12-56-os húrokkal teljesen jól játszható H standardben, hasonlóan könnyed, mint egy 9-es készlet normál hangolásban, de elég húzása van, hogy pontosak legyenek a hangok.

Ha meg bariton gitár, nekem ez a Reverend az álom, nem zúzásra való, inkább egy strathoz áll közelebb a hangzása, imádtam.

(#28960) brickm


brickm
őstag

Közben nálam kezd teljesen kikörvonalazódni a "fiókom" átalakítása...
Szóval ami eddig biztos és valószínűleg maradandó, hogy 1db 10"-os papirmembrános szélessávú szóró került bele, nagyon pengén szól, ha meghallom rajta a stratocaster nyaki szedőjét lemegyek a buszmegállóba, hogy ott is meghallgassam...
Bitang hangos. Egy fix 3Wattos D-osztályú lineáris végfok került bele, 9voltos elemről használom, kb 3hónapja majd minden nap... szerintem félévet, de inkább évet simán elmegy egy elemről.
Előfok egyelőre ugye így nincs benne, azt elé kell kötni, VISZONT így legalább lehet vele zenéthallgatni, ugyanis ha bezárom a hátát remekül tud szólni. Plusz metálkodásra is zártan jobb, nyitva inkább középtelt a kraktere.
Lehet tervezek bele egy ugyan ilyen kisfogyasztású sz rt ami előfokkal együtt ilyen picike, max kivezetem a köztes részt AUX in néven azt oda mehet a muzsika.
Jelenleg van benne egy 50Wattos attenuator ami kell, ugyanis ha megküldöm a szomszédok azt hiszik falunap van és koncertezik a zorall... :)

[link]

A kerek lyukon alulemez lesz, oda megy a 6,3as jack input, illetve lesz még egy ahova az elem DC csatija megy. Csinálok egy szivargyujtós-DCjack-es cuccot, hogy a kocsi csomitartójából is lehessen zúzni rosszabb időkben kis apróért a városligetben... bár ezen még törpölök kicsit, hisz ha elemről ennyit megy, autó akkuról leigázza az embersiéget.
És igen, az élvédő még hiányzik róla, de lesz,, :D

[ Szerkesztve ]

(#29002) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Van itthon egy régi gityóm még fateré volt és már ő is használtan vette még annó a 80-as évek végén márkáról semmit nem tudok csak annyit, hogy kis koromból rémlik egy "melody" felirat a fejről mára már lekopott és stratocaster a formája ezen kezdtem el tanulni az első koncerteket is ezen toltam végig. Szeretnék róla egy kicsit többet megtudni esetleg valaki találkozott ilyennel? A másik kicsit szeretnék neki modernebb hangzást adni valaki tud ajánlani 1 darab single coil hangszedőt a nyakhoz ami tényleg tudja hozni a strato hangzást? Leginkább passzív kéne nem szeretnék szét berhelni egy ilyen vénséget.

[ Szerkesztve ]

(#29003) nikkel111 válasza kenyocsaba23 (#29002) üzenetére


nikkel111
csendes tag

Hello,

Én az ironstone pickup-t mondanám .. nem drága és jó !
innen
http://ironstone-guitar-pickups.co.uk/stratocaster-vintage-guitar-pickups/best-stratocaster-pickups/

Egy noname (ION nevű) stratba anno a Hank Marvin féle szettet szereztem be .. Azóta se cseréltem le Fenderre ... :)

(#29060) Eastman


Eastman
őstag

Tegnap Nyuszkóval jó kis koreai, V nyakas Fender Stratot* ölelgettünk, meg 72-es Jazz Bass-t egy koncert után. Majd linkeli az instrumentumokat, ha kedve lesz.

*Nem drága gitár is abszolút színpadképes. Sőt!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29061) Moleman válasza Eastman (#29060) üzenetére


Moleman
addikt

Bizony, Jazz Bass, Lite Ash Strat.

Hasonló stratot árultak az utóbbi időben is, ha valaki lakkozott V nyakú gitárt szeretne, finom dolog.

(#29143) nap


nap
addikt

Stratóba, a nyakhoz, milyen humbuckert érdemes tenni?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#29192) Eastman válasza nap (#29181) üzenetére


Eastman
őstag

Nem gáz, mert valszeg a vevő is 20 év körüli fiatal fickó lesz, aki jár edzésre, szereti a
számítógépes játékokat, valószínűleg a szüleivel
lakik, nincs barátnője, és nem nagy ász a gitáron.

Nem zavar a gyep, a farakás, a garázsajtó, még a betonjárda sem, csak az, ha natúrba rá van támasztva a hangszer, pl a LP a fejére, Strat a kulcsaira, stb. Át is lapozom azt a hirdetést ahol láthatóan nincs megbecsülve a hegeda.

Alap a tok, állvány, ágyszéle, fotel, tőlem a nagyfater ölében is lehet, de ne a falhoz támasztva.

--
PRS-ről teszel képeket?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29206) consono válasza brickm (#29205) üzenetére


consono
nagyúr

Van ez így:) Amúgy mexikói stratóm van (nem standard, 60s series), eszemben sincs szidnom őket.

"In God we trust. All others must bring data"

(#29282) kemotox válasza Eastman (#29281) üzenetére


kemotox
addikt

Valami noném gitáros első cumója volt. Kár, hogy nem valami értelmesebbel, pl Stratóval tolta, híres is lehetett vóna.. ;]

(#29291) Kobe


Kobe
veterán

Elkezdtem agyalni valamin, nevezzuk hosszutavu projektnek, gyujtoi babonanak.... Szoval.... A kesobbiekben nem lenne olyan rossz dolog, ha teljes lenne a 92-es evfolyam a japan RG, az amcsi strat melle szerintem nagyon poen lenne egy 92es les paul is :D
Viszont relic gibsont tuti nem fizetek meg, de minosegi - usa vagy japan meritesbol lenne jo szerezni valamit.

A kerdes, hogy melyek ezek a markak, amik tradicionalis LP t gyartottak adott orszagban, jo minoseguek es van eszmei erteke, de azert ki is foghato mo djuk 150K korul max? Valami olyasmi tipusra gondolok mint a peavey predator, ami tobbet ad az araert mint esore latszik
A tokai nyilvan ott van a listaban, tobb markat nem ismerek sajna

(#29299) Kobe válasza Tommyka21 (#29296) üzenetére


Kobe
veterán

Leirtam... 92es a japo RGm es 92es az usa stratom... Valami mintaba illot keresnek hozza :D

(#29319) consono válasza fecaga21 (#29318) üzenetére


consono
nagyúr

Én a hídnál megtartanám a tele single coilját, de én szeretem azt a paraszt hangot, amit csak az tud :) A Stratómba is tervezem a hídhoz egy twngbanger beszerzését...

"In God we trust. All others must bring data"

(#29498) Moleman válasza MATEO6600 (#29497) üzenetére


Moleman
addikt

Kis plusz pénzért szerintem puhatokban is felviheted a kabinba, kézipoggyász címén, láttam már hangszert repülőn. Poggyásztérbe nem nagyon merném leadni. Vagy ha csavarozott nyakú, szétszedve befér egy bőröndbe is, Tátrai úgy szállítja a gyakorlós stratját.

[ Szerkesztve ]

(#29532) consono válasza Alexios (#29529) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, nyugodtan nézzetek hülyének, de ebből a társaságból nekem a videó alapján legjobban a Fender hangja jön be. Egy Stratóval, csak kicsit meghajtva isteni hangja lehet. Kicsit bánom is, de csak kicsit, hogy nem a kistesóját választottam a Blackstar helyett. Szerencsére jó Fender hangot tudok azon is csinálni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#29685) Moleman válasza Ragnar_ (#29684) üzenetére


Moleman
addikt

Én 3-400-at kiadtam volna régebben (American Special HSS Stratot akartam újonnan), de végül olcsón tudtam jókat venni, most már én sem adnék ki annyit. :) Kivétel persze egy PRS. :))

(#29759) Moleman válasza Whit3Rav3n (#29758) üzenetére


Moleman
addikt

Plusz benne van a véletlenfaktor is, ilyen felsőnyereg van a stratomon, egyszer sikerült úgy nyújtani az e húrt, hogy azonnal elpattant az élén, pedig 9-es dáridó volt, minden második ember ezt használja 60 éve. :D Azóta nem fordult elő újra. A hídnál is lehet ugyanilyen véletlen becsípődés, vagy egyszeri húr gyártási hiba.

(#29766) consono válasza Moleman (#29765) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi a személyes tapasztalatot, pont ebben a kategóriában gondolkodtam :) Sajnos nálam a strató alapból is zajos, valamit előbb, vagy utóbb be kell szereznem, halogatom már egy ideje...

"In God we trust. All others must bring data"

(#29773) brickm válasza consono (#29766) üzenetére


brickm
őstag

Szia, nem tudom mennyire nagy a zajod, de Boss noise gate elég sozkott lenni stratokhoz átlag felhasználás mellett.. Ha komolyabb igénybevétel van MXR vagy kalamazoo.
Minden mást kb el is felejthetsz szerintem.(kivéve a komolyabb multik és procik gate-jeit, de gonoldom nem akarsz autó árán venni zajzárat)
Nekem az MXR ami pedálban leginkább megállt. Annál több, jobb nem kell szerintem.
( hozzáteszem így utólag, mert látom ajánlották, a joyo-t nem ismerem, lehet jó az is, próbáld ki.)

[ Szerkesztve ]

(#29808) consono válasza Humbucker (#29802) üzenetére


consono
nagyúr

Ilyenem van pár hete :) Nekem bejött, de én pont metált nem játszok. Pár dolog:

- van az erőlködőnek egy jellegzetes alapzaja, valószínűleg az FRFR hangszórók miatt (vonalból, vagy az USB interface-t használva nincs ), ez vagy zavar valakit, vagy nem, hallgasd meg!
- bár modellező erősítő, nincsenek meg a standard Fender/Vox/Marshall/Mesa/stb. modellek, van két tiszta, két crunch, két od csatorna, egyre magasabb gainnel. Érdekes módon nekem a Stratóval a super crunch csatorna szól a legjobban, tisztán is, ez a legdinamikusabb, jól reagál a pengetés erejére
- halk :) Nálam ez nagy pozitívum, szerintem a Micro Cube hangosabb volt, mondjuk a gain és a volume feltekerésével high gain módban ez is zúz.
- az effektek jók, főleg a reverbet meg a delayt használom. Tetszik, hogy a Micro Cube-al szemben itt effektenként három paraméter is változtatható (tempó, intenzitás, levél). Ja és külön van delay meg reverb, nem vagy-vagy.
- USB audió interface, ennek én nagyon örülök, bár kevesebbet használom, mint gondoltam. Van szerkesztő program is, ez jóval egyszerűbb mint pl a Katanáé, de lehet letölteni patcheket, meg több funkciót el lehet érni, mint az erősítőpotijaival (pl. háromsávos EQ, míg a panelon csak az ISF poti van kint). Felvevő és lejátszó eszközként is használható, az Asio4All-al egészen alacsony a latency, olyan 10 ms input és output oldalon is.

Kb. ennyi röviden. Olcsó, univerzális, sokat tud, de nyilván kompromisszumokkal.

"In God we trust. All others must bring data"

(#29821) 98bja válasza Eastman (#29817) üzenetére


98bja
senior tag

Green Day a fő profil. Billie Joe főként egy LP Juniort használ P90-el az újabb számokhoz, régebbiekhez meg Stratocaster-t seymour duncan SH4-el. Meg blues driver, de az már megvan. Tudom hogy ugyan olyan hangzást úgysem fogok elérni olcsón, de amennyire csak lehet közel akarok kerülni hozzá.

(#29863) xCharusso


xCharusso
csendes tag

Üdv people :DD
Vettem egy elektromos gitárt már kicsit régebben. (egy olcsóbb fajta fender stratocaster és egy alap 10wattos noname amp) Na most az a baj hogy legtöbbször A7x-et játszok vele amihez nem a legjobb :D Egy egész szett cserében gondolkozzak vagy elég csak mondjuk egy pedál hozzá?

(#29864) arnyekxxx válasza xCharusso (#29863) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy singlecoilos strat nyilván soha nem fog olyan hangon üvölteni mint azok a humbuckeres metálgitárok főleg nem egy 10w-os tanulódoboz overdrive csatornáján.Ha csak kevés a zs a hangban azon segíthet egy torzító de akkor se "úgy" fog szólni csak zsésebb stratocasteresen.

(#29866) FockeWulf válasza arnyekxxx (#29864) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem csak singlecoil-os stratók vannak...

(#29868) Alexios válasza arnyekxxx (#29864) üzenetére


Alexios
veterán

Azért az Iron Maidennél csak előfordul, ahogy Hammet is használt a szólók felvételéhez stratokat, de mondjuk Yngwie is egy elég híres Strat használó. Esetleg Ritchie Blackmore, bár lehet ő már nem számít elég "keménynek"

[ Szerkesztve ]

(#29871) arnyekxxx válasza Alexios (#29868) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Már csak azt kellene megnézni, hogy az érdeklődő milyen hangzást tűzött ki célnak. Én azzal kezdtem. Nem, nem Malmsteen ritmushangzás szerepel a mintaanyagban.

Sem azt mondtam, hogy a Strat szar és senki nem használja metálra, hanem azt, hogy amire ő vágyik azt nem Strattal csinálják.

Mindez az egész persze abból a feltételezésből indult ki, hogy az emlitett olcsó Strat az nem egy brutálhumbuckeres durvametalesidön hanem egy mezei singlecoilos jószág.

(#30158) Moleman válasza FockeWulf (#30157) üzenetére


Moleman
addikt

Veszélyes hely a Stageshop, anno bementem egy pár húrleszorítóért a strathoz, aztán vele jöttem haza. :DDD

(#30177) Plazmacucci válasza updog (#30176) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bementem 2005 decemberében az első gitáromért a boltba, szakad 'talicskás pólóban, volt nálam 25 ezer forint és kihoztam az első szutyok strat copy-t ami a pénzből kifér. Nekem mondta a hangszerboltos, hogy klasszikus gitáron kell megtanulni játszani, mert akkor lesz "hallásod", de leszartam akkor, és most már amúgy is tudom, hogy baromság :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30180) Panzermeyer válasza Plazmacucci (#30177) üzenetére


Panzermeyer
tag

Én az első gitáromat Budapesten vettem úgy, hogy Nyíregyházáról utaztam el érte. Akkoriban diákként kb 800 Ft volt a Nyh-Bp vonatjegy, de hazafelé már nem volt vonat (este volt, én meg benéztem), így egy parkban vártam a hajnalt. A gitárhoz nem volt tok, úgy szállítottam a vonaton csupaszon.
16 évesen nem érdekelt :)

Valami 25 ezres szemét strat copy volt, de egy ideig elvoltam vele :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#30190) Kobe válasza kemotox (#30186) üzenetére


Kobe
veterán

Hajjaj.... Volt is 3 :D
Gondolkoztam mostansag, hogy lehet a peaveyt is el kene passzolni es csak az RG maradna, optimalizalni a cuccokat.... De hat usa meg strat....

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.