Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Csatlakozom a tisztelt gitárbarát társasághoz.:)
(Anno zeneiskolában fúvósokkal, meg egy jóadag zeneelmélettel kezdtem...)
Gimnáziumban csináltunk egy nagysikerű ''botrány''zenekart:), akkor került a kezembe gitár; és megszerettem, gyakoroltam, majd jött az egyetem, és gitár eladva...
Mostanában egyre többet gondolok rá, és előbb-utóbb veszek is egyet; de csak valami minőségi nylonhúros akusztikusban gondolkodom, egy kis otthoni klasszikus, spanyolos pengetés okán; mert egyszerűen szeretem a zenét.
Jó gyakorlást Mindenkinek!:)

(#108) tocsa


tocsa
senior tag

Takamine EG522C nylon húros, klasszikus nyakú, elektro akusztikus gitár.
2005.04.10-ig garanciás, új húrok. Praktikus hangológépes elektronika.
Könnyű fogású nyak, helyén lévő oktáv. Oroszlánbarlangban listaára
119.900. Megegyezünk. Érdeklődni: 06(30)9555241

Irányár: 100K HUF

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#193) bebean


bebean
aktív tag

üdv! lehet hogy megköveztek, de en kezdőknek mindenkeppen akkusztikus guitart ajanlok. azon rendesen megedződnek az ujjaid.
en mint emlitettem egy orosz gitarral kezdtem, amin kb. 1 cm-re voltak a hurok a nyaktól. raadasul acelhuros volt. fel ev utan kis patak nöttek az ujjaim vegere. ezt a hangszert a padlason talaltam. a következő gitáromat egy osztalytarsamtol vettem 1000 forintért, nylonhúr meg minden. ez mar jobb volt. azután beruháztam egy komolyabb cuccra vettem egy cremonát (csehszolvák) (ez 8e volt ha jol emlekszem). ezt a gitart nagyon szerettem, valójában ezen tanultam meg... aztan ajandekba kaptam egy alvaro 220-ast, aminek gyönyörű hangja van, kenyelmes is, csak eppen mar alig gitarozok. ezt nem tudom miért irtam le. asszem csak ugy. az a véleményem, hogy a technika nem minden. ugyanúgy mint pl a fotózásban lehet ilyen-olyan felszerelésem, de ha nem tudok egy jo beallitast csinalni.. :DDD

...

(#470) Arpika22 válasza ÉN007 (#466) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Szia Zsófi. itt nyugodtan kérdezhetel :) nem lúzerezünk leérte én is kezdő voltam amikor elkezdtem asszem 6éves koromba gitározni :D mára már tudok úgyahogy de még mindig lehetni tanulnom:) és ha adhatok 1jó tippet ne igazán járj tanárhoz!!! meg ne tanulj senkitől csak magadtól! hidd el egy idő után ha komolyan érdekel a téma magadtól elkezdesz fejlődni. mien gitárt is tuningoltál fel? akusztikus (nylon/fém húros?) elektromos vagy basszus? :) a basszusgitárban jártasabb vagyok minvel már jópár éve basszusozok... Én sem tudok kottát olvasni ..röhögjetek ki :DDD nem érdekel akó is tok gitározni ;) :DDD :B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#503) bebean válasza ÉN007 (#502) üzenetére


bebean
aktív tag

jó cucc. en is Cremonan kezdtem. szerettem azt a gitart, csak sajnos el kellett adnom. nylonhúros volt természetesen. ez viszont acélhúros lesz, ha kész lesz. ugye?

...

(#515) Bencom válasza ÉN007 (#512) üzenetére


Bencom
senior tag

javaslom tanulásra a nylon húrokat, uyganis a fém rövid úton véresre marja a kezed, ha kezdő vagy. én annó megjártam így, és hat... nem esett jól...
de azt előre mondom, hogy még a műanyag húrtól is csúnya bőrkeményedések lesznek az újjadon, és a körmödről meg jobb, ha már most lemondasz!:(

most megnéztem a sajátomat, amit direkt a gitárhoz növesztettem (tudod, jobb kéz husszú köröm, bal, rövid) és ha nem lenne telemenve gépzsírral, akkor még haggyán is:DDD

(bicajt szereltem, azért zsíros)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#772) Arpika22 válasza taltos (#769) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Most lehet hogy hülyeségett fogok neked mondani de:Pudtmal a klasszikus és a western gitárközt a különbség csak annyi hogy a westernen(amit tudtomal akusztikusnak hívnak szóval fémhúros) fémhúrosak a, a klasszikus gitárok meg nylon. lehet hogy nagy hülyeséget mondtam most no mind1 meg valószínűleg 1westerngitárnak nagyobb a teste míg a klasszikus gitáré kisebb.

Mellesleg nekem ha rossz kedvem van meg ilyesmik általában csak a gitár(jaim)om tud felvidítani.ők a mindenem, elég jó buli tudd lenni 1 kis sörözgetős szalonasűtős gitározáskor :))

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#816) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ismerős lánynak kéne segítenem behangolni akkusztikus, nylon húros gitárt. Sosem volt ilyenem ezért megkérdezem, hogy van valami amire különösebben oda kell figyelni hangolásnál?

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#834) Duffy válasza Kobe (#832) üzenetére


Duffy
csendes tag

Szia!

Ha olcsón jutsz hozzá, akkor vegyél elektroakusztikust. Hosszú távon jobban jársz vele, de nem biztos, hogy kifogod használni. Ha szűkös a keret akkor inkább vegyél valami közepes minőségű akusztikust.

Azt is ki kell találnod, hogy klasszikus(nylon húros), vagy western(acél húros) típusút szeretnél.

Erősítőt bármelyik hangszerbolt weblapján találsz.

Remélem segítettem.

(#874) Konflikt válasza Kobe (#872) üzenetére


Konflikt
addikt

Szép tetszetős gitár! jobbszeretem a fémhuros akkusztikus gitárokat, mint a nylon hurosokat, az olyan mint a sajtreszelés :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#876) Konflikt válasza Skót (#875) üzenetére


Konflikt
addikt

Nekem egy nylon akkusztikom van meg itta koterban egy apollo(cseh fender style)

Te merre van az a joszerencse? engem is megáldhatna :D
Sztem ne alapozz arra h gépen keresztül fogsz gitározni...egy darabig ok( torzito pogik vannak rendesen), de általában nemtesz jot hangkarinak se, meg azért egy kombo más ;)
Meg nehogy már egy gitár 5.1-en szoljon :C
Elég annak egy csatorna, de annak a végén vmi vaddisznó kombo legyen.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#906) Bero válasza ronaldo (#905) üzenetére


Bero
aktív tag

Próbálok nagyon szerény tudásom szerint válaszolni pár kérdésre.

Gitárok: Elektronikus, Basszus, Akusztikus (fém, nylon húros), Akusztikus basszus
Az elektronikus gitárok (eletro, bass) hangszedőkel továbbítják a hangot az erősítőbe, mivel a test miatt akusztikus hangja gyenge. A elktro 6 húros, míg a basszus 4.
Az akusztkus gitárokon belül van fémhúros, és nylonhúros (klasszikus). Ezek hangszedő nélül működnek, mivel a test a hang erősítésére lett kialakítva. Ezkeből létezik elektro-akusztikus is, melyben helyet kap egy hangszedő, ami opcionálisan erősíti a hangot.

A pedál, torzító. Ezekből is többféle van. Nagyjából közös mindegyikben, hogy ha a hangot egy hullámként képzeled el, akkor a torzító úgymond a rezgések ''tetejét levégja''. Na ezt most megfogalmaztam :DDD
A tabolvasás sem nehéz, de inkább mondja más, mert nem akarok teljes hülyeségeket mondani.
Nekem is először 5.1en ment basszus, de aztán beszereztem egy rendes kombót. A külömbség ég és föld. :) Nekem elég kicsi a kezem de többfajta nyak közül megtaláltam a nekemvalót.

Ja végére:
Nekem nagyon tetszik (már csak a színe miatt): [link]
Vélemény?



(#939) ronaldo válasza Kobe (#938) üzenetére


ronaldo
őstag

No igen, nem is akarok elektromossal kezdeni. Akusztikus ill. elektro-akusztikus a lehetőség, van négy kiválasztott modell, 2-2 mindkét fajtából, holnap linkelek. www.csermak.hu ahol néztem.

Úgy érzem a gitárfajták témában ki lettem okosítva. De azért haladjunk tovább(olyan kérdések ezek még, amikhez a tényleges tanulásnak nincs köze).

Húrok, pengetők:

milyen húrokkal érdemes sportolni? azt olvastam a nylon a legcélszerűbb. Milyen van még, azoknak mik az előnyei? Hogy vannak ezeknek a húroknak a gitárokkal való kompatíbilitásai?

pengetők: na ebből ezerféle van. itt vagyok igazán elakadva. vagyis nem vagyok elakadva, ha ti mondotok egyet ami nekem jó lesz, oszt kész :) csak igazából ennek is meg szeretné érteni a szisztémáját. eléggé komolyan gondolom ezt a gitározás dolgot :)

Már pici koromban is vonzott a gitár, csak valami miatt mindíg elmaradt. Most már képesnek érzem magam arra hogy nekikezdjek. (Amúgy az utóbbi időben egy Hölgy szerettette meg velem újra a gitárt :B )

(#955) Kobe válasza ronaldo (#948) üzenetére


Kobe
veterán

a legutolsó SX márkájú gitár volt a másik kiszemeltem de miutűn meghallgattam az elektros nélkulit, rájöttem h a szobámba az is sok kihangositás nélkül szal felesleges :)
SX ről ami tapasztalatom van ezalatt a bő hónap alatt : kinézetre nagyon igényes munka, talán a nyak lett kicsit matt, lelakkozhatták volna szebben,de a test a full fekete színben az ezüstös fehér gyöngyházberakásokkal nagyon szép, a skorpió főleg tetszetős :) a hangzást illetően először voltak aggályaim mert kicsit mindig túlrezonált egy két húr, de rájöttem h csak alapos hangolás kell neki....1 óra munka és egy seiko hangoló eredményeképpen most gyönyörűen szól

SX spanyol gyártmány, szegről vgről yamaha leányvállalat tudtommal, ennek ellenére nem feltétlenül latinosabb hangszereket gyárt, pl fémhúros akkusztikus nem illik spanyolhonba :) a nylonhúrosokkal az a gond hogy igazán csak latinosra jó, és legjobb ujjal pengetni vagyis kezdetekkor mndkét kezed be fog durranni, nekem csak az egyiken gyulladtak be az ujjvégek a yakorlástol de msotanra szép vastag bőr lett rajta, pengetővel meg másik kézen leginkább a laza csuklomozdulat okoz nehézséget

a különbség aközött hogy egy elektro-akkusztikust vagy egy sima akkusztikust kötsz erősítőre, elég nagy, mivel az utóbbi lehetetlen, mivel nincs rajta pickup és jack bemenet amivel megvalósíthatnád :)

(#1122) Bero válasza Nicky Nygaro (#1121) üzenetére


Bero
aktív tag

Jaja, csak nem említettem? :B
nekem nagyon bejött! Gyönyörű forma, és szép nylonos hangzása volt. Szerintem egy korrekt gityó, és az eladó is az.

(#1230) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Egy kis nylon gitározás után szeretnék venni elektromost....

Kinéztem az Epiphone LP Special II-őt... [link]

Vélemény róla? Esetleg valami ajánlás?

sza.sa

sza.sa

(#1452) Kobe válasza rebel56 (#1449) üzenetére


Kobe
veterán

western-ugyanaz mint a fémhúros akkusztikus, ugyanazt jelenti
a nylon húrost nevezik klasszikusnak, a fémhurost akkusztikusnak vagy westernnek
előnye hogy jobban cseng, viszont nekem fél év alatt eddig vagy jó centinyi bőr potyogott le a kezemről, annyira kemények a húrok 8ez egyéni problem, maj cserélem vékonyabb 0.12 esről 0.10 esre, az vmivel kézkímélőbb, és óccsóbb is mint a norvég halászok csodakrémjável kenegetni :) )
klassz, én szeretem, igaz nem squierem van hanem SX Scorpion om, 26 volt és szépen szól, de meg kell hagyni nem az igazi....elektroakkusztikusho is elvi ugyanolyan kell mitn elektronyoshoz de kikötheted sima hangfalakra is mivel a fő torzítást a testen található dobozka végzi, ekvalizer, magas mély hangok, hangerő oszt csá
én ugy vagyok vele hogy mosmá elektronyosra kéne váltani de nagyon mert metallica féle tekeréseket lehetetlen akkusztikuson, viszont haver elektronyosán tök jol el tudom játszani
és itt jöna képbe az irigység : nekem egy kva elektronyosra nem jön össze a zsé, haver msot veszi magának a második ibanezét, drágábban mint az elsőt pedig azis 120 volt :((

(#1497) Panzermeyer válasza AmunRa (#1496) üzenetére


Panzermeyer
tag

az hogy régen elektromoson játszogattál, semmit sem jelent
nylon és fém húrok között sok különbség van, de talán a hangzás miatt van 2 féle ebből
véleményem szerint a fém húros inkább folyamatos akkordozásra való, ahol jól kijön a fém csengése, vagy gyorsabb játékra, a nylon pedig lassabb bontott dolgokra, ahol tompább hang kell
aztán ez lehet nem így van de én így választanék

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1728) Kobe válasza alitak (#1727) üzenetére


Kobe
veterán

olyanok min a gitárjaik...szarok
akkusztikus = dobgitár fémrúdmerevítéssel a nyakban és fémhúrokkal
klasszikus = dobgitr merevítés nélkül nylon húrral
a kettő közötti húrcseere körülményes, a fémhúros nem fog úgy szólni mint kéne nylonnal, a fémhúr meg kikészíti a merevítés nélküli gitár nyakát

eladó SX akkusztikus gitár 20 ezeré, vagy ha az nem kő, vedd meg a musztidobay gitáriskolámat, 3 ezeré + pk ért utánvéttel, full nem használtam sem a gitárt annyit, a könyvet meg kb 2x nyitottam ki, ha érdekel a gitár, privi, egyelőre a környéken szeretném eladni, nekem se, vevőnek se kell anynit szaladgálni érte, de végső esetben megoldjuk

(#1822) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Sziasztok!
Vennék egy akusztikus gitárt, de fogalmam sincs, hogy milyet érdemes... A márkát figyeljem, vagy hogy fém vagy nylon húros? Vannak tipikusan jó érték/ár arányú típusok? Ja és kb mennyit érdemes rászánni? Köszi előre is.

(#1890) JohnPreston


JohnPreston
csendes tag

Szevasztok! Szombaton vettem egy Enrique Keller márkájú akusztikus gitárt nylonhúrokkal. Hallottatok már erről a márkáról, esetleg lenne valamilyen tanácsotok egy teljesen kezdő gitárosnak? köszi

(#2421) ReJim válasza ngabor2 (#2420) üzenetére


ReJim
őstag

4/4-es olcsó klasszikus gitárt (nájlon húros) keress... (pl 10k körül a thomann, de azért hallgasd meg)
(Aria AK-20 szerintem jó, de viszont drágább 20k körül van.)
nylonnal kezd, különben egy életre megútálod sztem :D

(bátyám nagydarab, vastagok az ujjai és elektromos gitáron nem tud lefogni egyszerre csak 1 húrt.:) )

aztán fog egy-két leírást és elkezdesz gitározni-tanulni, stb.
jó oldal pl: http://www.gitartanfolyam.hu/
vagy külföldi oldalak, tab-okból is lehet tanulni, akord-ok. vagy pedig a Muszty-Dobai féle könyv. (ha nem kapod meg, vagy nem akarsz rá áldozni 4k-t, akkor torrenten keress "termékmintát" ;) )

sok sikert

</end.?>

(#2424) C4mp3r válasza ngabor2 (#2423) üzenetére


C4mp3r
addikt

Biztos, hogy segíteni fognak, hisz nekik is az az érdekük, hogy náluk vásárolj. Bemész, és megmondod, hogy szeretnél vásárolni egy 4/4-es akusztikus gitárt, mutassa a választékot. Meghallgatsz párat, kiválasztod a neked (és a pénztárcádnak) a hangban leginkább tetszőt, ha akarsz kérsz hozzá egy tokot. (Mindenképp ajánlatos venni legalább egy puhatokot a könnyebb hordozhatóság és a sérülések elkerülése végett.) Kérsz egy hangolót, (hacsak hallás alapján be nem hangolod ;] ) és kész. Otthon tanulgathatsz.

u.i.: Nylon húros lenne a legjobb tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#2425) ReJim válasza ngabor2 (#2423) üzenetére


ReJim
őstag

és arra számíts, hogy aktív gyakorlás-sorozat után nem fogod a bal kezeden az ujjaid végét érezni. :) (vagy max a fájdalmat.) és ez így lesz, míg meg nem keményedik az ujjad vége...
(ha klasszikussal kezded, akkor könnyebb dolgod lesz, mert a nylonhúr vastagabb, így nem vágja annyira az ujjad, mint a fém... )
a hangszerboltosok meg általában segítenek, és ha látják, hogy nem tudnak rádsózni egy drága gitárt, akkor úgyis az olcsót fogják mutogatni.

</end.?>

(#2568) ReJim


ReJim
őstag

nem találtunk több kábelt, és hangszert az albérletben :)
[link]

enyém a bordó LP (westfield) és a suzuki nylon húros. + a masszív gitár tok, a keverő, a sok kábel, ds1...

a képről hiányzik még ami otthon van: nekem egy marlboro kombó + egy széphangú szarnyaku strato. cimbinek egy orosz bass, egy hohner nylon, meg 2db peavey pro15 énekláda.

</end.?>

(#2772) máyköl válasza okay (#2771) üzenetére


máyköl
veterán

Olyat ne vegyél amin nincs húr, nagyon feltünőek. Nézd meg hogy a rúd nem ferde-e. Akusztikus gitárok közt, van fémhúros és nyln húros is. Én nylon-al kezdtem, a gitártanárom azt mondta, ügyesebb leszel ha azzal kezded, könnyebb vele tanulni. De ezt te tudod. Újat vagy használtat szeretnél?

Ha fémhúrosat veszel, szerintem ezt vedd. Márkás, jó árban.

A nylon húros elég ritka.

[ Szerkesztve ]

(#2924) máyköl válasza Senki9876 (#2922) üzenetére


máyköl
veterán

Hát... Nekem is van egy klasszikus gitárom. Azzal kezdtem az egészet, kb. 1,5-2 éves. Nem cseréltem rajta le a húrokat (mondjuk már az elektromos használom többet) . 10-12ezres egyszerű Eko gitár, nylon húros és még nem volt egyszer se szervízbe. Még a gyári húrok vannak rajta szerintem akkor azok is 7-esek.

Tied nylon vagy fémhúros?

Enton: Milyen gitárjaid vannak?

üdv: Beni. :)

(#3181) cucka válasza TAKÍÍ (#3180) üzenetére


cucka
addikt

Na most ha jól tudom kezdésként az akusztikus gitárok a jók abból is nejlon. (A fémhúros nem ajánlott az elején. tudtommal)
Sokan mondják ezt, de szerintem baromság. Azon kell játszani, amelyik jobban tetszik illetve stílusban közelebb áll hozzád illetve ahhoz a zenéhez, amit játszani szeretnél.

Érdekes viszont azt olvastam hogy az elektromossal könnyebb játszani. Ez igaz?
Könnyebb lenyomni a húrokat, mint mondjuk egy fémhúros akusztikuson, illetve torzítva nem hallatszanak annyira a hibák. (Cserébe pl. torzítva állandóan figyelni kell a húrok tompítására, ez akusztikusnál nem szükséges)

Na most nekem hibrid (x men mutáns)gitárom van ezek szerint mert az alján 3 nejlon müanyag húr van a tetején meg 3 fém húr (legalábbis én úgy látom)
Ilyenek a nylon gitárhúrok - a 3 vastagabb körbe van tekerve fémhuzallal, de belül azokban is nylonhúr van. A fémhúrok tisztán fémből készülnek.

Kérdésem: ettől függetlenül még jól be lehet hangolni, ha ilyen vagy eleve már így hamiskásabb(de még türhető haatáron belül)?
Valószínűleg nem ezen fog múlni, hogy be tudod-e hangolni. A gitár amúgy is alapvetően hamis hangszer, tökéletesen nem lehet behangolni.

De viszont előnye is van mert így kb gond nélkül át lehet hangolni bal kezesre( ja még koptató sincs rajta)
A nyeregnél lehet probléma. Ez az a fej és a nyak közötti műanyag v. fadarab, amire felfekszenek a húrok. Ha balkezesre húrozod, akkor elképelhető, hogy bele kell reszelni a nyeregbe, hogy beférjenek a vastag húrok a vékony húroknak szánt vájatokba.

Na hangolási problémáim: az alap bajom az hogy túl feszesek a húrok. Pl.: ha első bundba le akarok fogni egy mélyebb fémhúrt, arra már nagyon oda kell figyelni. mert elöször nem akart tisztán szólni azt rájöttem hogy, nagyobb erővel kell lenyomni.
Ezt nehéz így megítélni, de amúgy valamennyi erő kell a húrok lenyomásához.

Na most ugye a mély hang hogy magasabb legyen ahhoz feszíteni kell, de én azt már nem merem rossz hallani ahogy a gitár feszül egyet.(mint valmi tengeralatt járó ami össze akar roppani.)
Az első szerintem az kéne legyen, hogy a 20 éves húrkészletet kidobod és veszel új húrokat. Jobb helyekre elviheted a gitárt és fel is rakják neked, esetleg érdemes lehet elvinni hangszerészhez a gitárt, ahol párezer forintért felhúrozzák/beállítják neked.

A lényeg láttam olyan gitárprogikat amikre ha mikrofonon keresztül mérik a hangot és akkor az alpján tudnám hogy merre és meddig kéne tekernem pontosan.
Bár valszeg ez az egész hangolás felejtő mostanában.

A legegyszerűbb egy ilyen program használata vagy esetleg vehetsz egy hangológépet. Be nem hangolt gitárral pedig nem fogsz tudni eljátszani semmit, tehát egyáltalán nem felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#3335) máyköl


máyköl
veterán

Hello! Eladtam a nylon húros gitáromat, mert kinőttem a nylon húrokat, itt az ideje egy fémhúrosnak. Sok pénzem nincsen rá, 17k. :) Kinéztem pár darabot magamnak, tudnátok segíteni melyik a legjobb választás? Ha tudtok jobbat ezen az áron, bátran szóljatok!

[link]

nem tudok linket adni róla:

Julia WG 41/2 NL

Test : Amerikai hárs tető,oldal és hátlap
Nyak : Jávor
Fogólap : Jávor
Híd : Jávor

[link] Belefér az a +2k. :)

PLS gyorsan segítsetek, mert lehet, hogy holnap kéne megvennem. :)

(#3350) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Kis családomat is megérintette a gitár láz! :DDD

Asszonykám sok éve hegedül (ha valaki hegedára vágyik, van is itthon egy eladó! ;) ), de nagy álma, hogy gitáron is megtanuljon játszani.

Olvasgatunk a témában, de kicsit zöldfülűek vagyunk és nem tudjuk merre induljunk el.

Első kérdés kapásból az árfekvés....
Lehet 10 ropiért is kapni, 20-ért is stb....
Azt gondolom, hogy egy 40-50 rongyos azért minőségben messze felülmúlja a 10 rongyosokat, viszont a 10-30-as szegmensben milyet ajánlanátok? Mire lehet ott számítani?

Használt legyen, vagy új? Mire figyeljünk oda használtnál?

Felmerül a húr kérdés is. Nylon, vagy fém..... Nem tudtunk még dönteni, mert még nem tudjuk mit szeretnénk játszani, leginkább mindent :-) Kis Metallica, Ozzy, Misirlou, Maiden, Depeche Mode, gyerekdalok, akármi.... Szerintetek itt merre mozduljunk? Gondolom fémhúrosba nylont is be lehet applikálni, de kérdés szükséges-e.

Igazából voltunk már egy hangszerboltban, de az eladó nem tűnt túl felkészültnek, vagy mi kérdeztünk rosszul, nem tudom, de nem közeledtünk egymáshoz.

Szóval rengeteg kérdésünk, félinformációnk van a témában, tudna nekünk valaki segíteni?

(#3354) Eastman válasza Zebu (#3350) üzenetére


Eastman
őstag

Szia Zebu!

Kis Metallica, Ozzy, Misirlou, Maiden, Depeche Mode, gyerekdalok, akármi....

Szerintem egy fémhúros elektroakusztikust nézz! [link]

Ha nylonost veszel, tudnod kell, hogy vastagabb, tömzsibb a nyak mert nincs benne az a merevítő acél pálca ami plusszban tartja. A fémhúros nyaka kényelmesebb ilyen szempontból, mert nem az anyagvastagság, hanem a pálca merevíti a nyakat. A nylon húrokat később nem tudod fémhúrra cserélni, illetve tudod, de nem szabad mert csúnyán elhúzhatja a nyakát, vagy megrepedhet az alsó húrlábnál ahol az fel van ragasztva a testre.

Fémhúrost nézzetek, ha már a Metallicska és a Maiden is a listán van. ;)

Összetett dolog a gitárválasztás. A haverom vintage Fender Stratja pl. annyira kényelmetlen a kezemben, hogy el sem tudom mondani. Volt vagy 300-400k a gityó, de vastag a nyaka és a rövid ujjaim miatt nehezen játszom rajta. Többet ki kell próbálni vásárlás előtt, hogy érezd a különbséget. Kezdésnél pl. a szín és az ár másodlagos szerintem. Semmi értelme, hogy egy olyan darabot válassz amin nehézkes a játék. Vedd az öledbe, fogd meg a nyakát, figyeld az ujjaid, az alkarod helyzetét, ahogy "öleled" a hangszert. Akkor vedd meg, ha a magadénak érzed. A gitár fából van, a levegőt és a tested is rezegteti, a testeddel az ujjaiddal együtt él.

Szerintem a netes megrendelés egy hangszer esetében FELEJTŐS. Hamar elmehet a kedved egy szép, de nem jó gitártól. A "nem jó" alatt azt értem, hogy a nem neked való gitártól. Lehet az 500k is, ha nem passzol a fizikai méreteidhez, a tested adottságaihoz. Nekem mindig volt gitár a szobám sarkában, de nagyon sokszor mellényúltam a hangszerválasztással és évekig nem élveztem a dolgot, csak akartam.

Üdv: Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3531) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Sziasztok!

Ezekről a húrokról mi a véleményetek:

D'Addario EJ45C Composites Normal Tension
D'Addario EXP45 Classical Normal Tension
D'Addario EJ45LP Lightly Polished Composites Normal Tension
Pyramid Super Classic "Double Silver" Nylon, medium tension

Antonio Hermosa AH10-es gitárom van. Most cseréltem rajta húrokat Yamaha Cn 10-re. Szépen szólnak, de gondoltam kipróbálok legközelebb valami minőségibb húrt is. Ha ezek közöl valamelyikről van tapasztalatotok légyszíves írjátok meg. Egyébként gitározni nem tudok, csak tanulgatok.

[ Szerkesztve ]

(#3538) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Srácok abszolút amatőr vagyok de szeretnék megtanulni alapszinten gitározni. Erre 20 ezer forintot szánok. Többet nem mert lehet nem is fog a dolog bejönni de ahhoz, hogy kipróbáljam ez elég lesz. Ennyiért milyen akusztikus gitár jöhet szóba? Milyen márkát keresgéljek? Valamint a nylon vagy fémhúros gitár az amit keresnem kell?

(#3747) Atis707


Atis707
tag

Üdv!

Elektromos gitárt szeretnék venni, és az lenne a kérdésem milyen húrokat ajánlotok, és mekkora átmérővel?
Nylon húros akusztikuson játszottam eddig, szóval acélhúr az nekem új terep... :)

(#3903) Atis707


Atis707
tag

Üdv.

A mostani gitárom mellé szeretnék egy nylon húros akusztikus gitárt, kimenni valahova játszani vagy hogy ne cipeljem az erősítőt meg persze az akusztikus számok miatt...mindenképp a hagyományos spanyol gitár formára gondoltam a keret kb 30-35 ezer rá...

Segítségnek: ez a kontstrukció érdekelne
Akinek esetleg van tapasztalata/tippje szóljon bátran, és pesten melyik boltban lenne érdemes nézelődni a helyieken kívűl, stb.

(#3904) Szten Márs válasza Atis707 (#3903) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] -> [link] Tömör tetővel.

De szerintem érdemes lehet használtak között nézelődni, évtizedes, beérett fájú nylon húros gitárok vannak ezért az árért.

(#4114) Szten Márs válasza jolti05 (#4112) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fémhúros, vagy nylonhúros akusztikusod van?

+1 kérdés: egészen biztos vagy benne, hogy jól van behangolva az a gitár? Életkedv elvevős hangjának azért mégsem kénelennie, akárhogy is... Erős a gyanúm, hogy összevissza szól. Hangológép nélkül is, legalább egymáshoz be lehet hangolni jól a húrokat: felülről az első három húrt (E1, A, D) és az utolsó kettőt (H és E6) az ötödik bundnál megpengetve ugyanolyan hangjának kell, hogy legyen, mint az alatta fekvő húrnak, a kimaradt húrt, a G húrt pedig ha a negyedik húrnál megpengeted, akkor kell, ogy ugyanolyan hangja legyen, mint az alatta fekvőnek.

[ Szerkesztve ]

(#4123) jolti05 válasza Daweee (#4113) üzenetére


jolti05
őstag

Külön eszköz = plusz pénz :)
Tartok tőle, hogy igazad lesz, és ha géphez kötöm majd, nem fog úgy szólni, mint egy gitárerősítővel. Minden bizonnyal valami kábel kell majd ahhoz, hogy csatlakoztassam a házimozi erősítőhöz. Hogy melyik bemenetére, és milyen kábelt, ennek hol tudok utánanézni?
Köszönöm a, mondjuk biztatást :D

Szten Márs: Feles, értem ezalatt, hogy 3 nylon, 3 fémhúr. (~3 éves a gitár, egyszer sem volt húrcsere)
Van valami Tune programom, azzal szoktam mikrofon segítségével hangolni. Plusz-mínusz értékek között lengedezik egy mutató. Szerencsétlennek szörnyű hangja van.

Atis707: Amint megépítettem a digitális órámat, lehet beleásom magam a pedálkészítésbe is :DDD

Itome: Meg szabad érdeklődni, mennyibe került a beújítás? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#4126) Szten Márs válasza jolti05 (#4123) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, az nem feles lesz :N Az a három is nylon, csak egy fémburkolatot kapott a nylon köré. Mint ahogy a fémhúrosok fémhúrja körül is van még egy plusz fémburkolat az E1, A, D és G húrokon - ez utóbbin mondjuk előfordul, hogy nem, de a legtöbb húrkészletnél azért van. Szóval az teljes mértékben nylon húros, ne tévesszen meg ez az apróság ;)
A fülre tesztelést ejtsd azért meg :K

Eastman: :F
Ez a válasz most frankón nem értem, hogy hogyan jött a hozzászólásomra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4174) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

[link] - azt hiszem valahogy így akarnék én tudni nylonhúroson játszani :Y :C (Igen, belér a kezem a bilibe :DDD )

Azért ilyenkor elgondolkozom, hogy mit érez valaki, amikor azt mondja, hogy kinőtte a nylonhúrosát [link] - [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#4175) Daweee válasza Szten Márs (#4174) üzenetére


Daweee
őstag

Nagyon kihalt a topic :U

Idővel miért ne tudnál így játszani? Én mindig azt mondom, hogy nincsen lehetetlen, csak kevés gyakorlás :D Amúgy azt mondják Flamenco-t játszani a legnehezebb, azt kell mondjam van benne valami :U
A "kinövés" meg sztem úgy értendő, hogy ugye azt mondják az okosok, hogy nylonhúroson KELL kezdeni akármilyen rocker, metálos vagy éppen bluesman vagy, aztán idővel léphetsz "tovább" arra, amit valójában szerettél volna (ha idő közben nem vette el a kedved az egésztől a nylon húr meg a zenesulis klasszikus darabok) szóval innen gyökeredzik hogy a klasszikus-gitárt sokan kezdő/tanulógitárnak degradálják.

P.S.: Vintage még a nagykerbe se jött meg :U :(((

[ Szerkesztve ]

(#4177) Eastman válasza Daweee (#4175) üzenetére


Eastman
őstag

Szmók an dö vótör elsőre kötelező nylonhúroson. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4180) Szten Márs válasza Daweee (#4175) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na jó, de ez nem kinövés, hanem az, hogy megérett másra. Nagyon nem azonos a kettő. Amúgy ezt a nylonhúroson kell kezdeni dolgot amúgy is sülthülyeségnek tartom, az, hogy akusztikuson kell kezdeni, már egy finomabb megfogalmazás, ráadásul, ha valaki elektromoson akar majd játszani szvsz a fémhúros akusztikus amúgy is jobb választás. De még azt sem tartom egy szerencsés megfogalmazásnak, hogy akusztikuson kell kezdeni, de erről már írtam.

Mindenesetre ez, hogy kinőtte valaki a nylonhúros klasszikust, hát ettől a megfogalmazástól egyből besárgult a fogam :DDD

A Vintage még a nagykerben sincs azóta? :Y Mikorra várják? A nyáron még megkapod egyáltalán, vagy mi a helyzet? :F

Psychonaut:
Igen, ezt a videót is ismerem :)

(#4237) MeszarosB. válasza Daweee (#4236) üzenetére


MeszarosB.
tag

Köszönöm a választ, akusztikuson gondolkodom így először akkor.

Az érdekelne, hogy hangszervásárláskor mire érdemes odafigyelni? Pl gondolom fontos a gitár testének állapota, hogy nem fog-e elrohadni, meg a húrok húzója (fogalmam sincs hogy hívják :D).Esetleg más, amire figyelnem kellene?

Meg azt sem tudom ,hogy a klasszikus nylonhúros gitár, vagy az acélhúros lenne-e a jobb.

Ha lehetne, ajánlhatnátok egy-két olyan típust, amit ismertek, és jó. Ha lehet, ne nagyon lapos hangzásút.( Ez gondolom főleg a formától függ)

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#4238) Daweee válasza MeszarosB. (#4237) üzenetére


Daweee
őstag

Igen, alapvetően a test, a nyak, stb állapotát érdemes megnézni - lehetőleg hozzáértő segítségével - amúgy meg van erről is cikk a gitártanfolyamon. Hogy nylon vagy fém, az leginkább attól függ hogy mit szeretnél játszani, a nylon klasszikus darabokra való, az akusztikus pedig könnyűzenére - persze a végletekig egyszerűsítve a képletet :) egyébként játszhatsz mindkettővel amit akarsz, azt válaszd amelyiknek a hangzása jobban tetszik. a nylonnak tompább hangja van, a fémnek csilingelőbb. Valamivel talán nehezebb fizikailag a fémhúroson játszani, de ha azon megy, de úgyis be kell edzeni az ujjakat, szóval a kényelem, könnyűség eleinte nem lehet szempont, készülj fel, hogy az ujjaid fájni fognak az első napokban, de ha eleget gyakorolsz, hamar megkeményedik a bőr, és nem fog zavarni. Konkrét típust nem tudok mondani, a Cort-okat dícsérik sokan, azzal nem nyúlhatsz mellé. Hogy a hangja milyen, az pedig csak személyes próba után lehet megmondani.

(#4239) Szten Márs válasza MeszarosB. (#4237) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem csak a formától függ, hogy mennyire lapos a hangzás. Ahogy egyre több gitárt próbálgatok az idők során, kezdek rájönni, hogy a full laminált csodákat miért is szokás uszadékfának hívni. Általában olyan lapos hangzásuk van, mintha agyonütötték volna őket. Ha hangszervásárlásba adod a fejed, akkor szerintem legyen alap, hogy legalább a gitár fedlapja tömör fa. Különben csalódás lesz a vége igen nagy valószínűséggel. (Én úgy vagyok vele, hogy egy ideig inkább nem veszek semmit és gyűjtögetek, mint hogy olyat vegyek, ami nagy valószínűséggel egy idő után csak pénzkidobásnak bizonyul.)

A formától is függ sok minden, persze, de szerintem az árkategóriában fémhúrosból dreadnoughton kívül sajnos semmit nem kapni. Nem mintha hangra az rossz lenne, csak nekem pl. baromi kényelmetlen forma.

A klasszikus nylonhúrosnak teljesen más hangja van, mint egy fémhúrosnak, mindjárt gyűjtök egy csokor linket, de nem is összehasonlítható. Azt csak te tudod majd eldönteni, hogy melyik tetszik neked. Ha klasszikust nézel, egyértelmű, hogy használtat keress. Jó régit, több évtizedest, mert olcsón (az azt jelenti, hogy 30 ezer környékén) igen jókat lehet találni. Egy gitár amúgy korral nemesedik, mint a bor. Ahogy szárad a fa, gazdagodik egy gitár hangja így egy régi gitár gyakorta jobb, mint egy vadiúj.

Fémhúrosnál nehéz a helyzet, mert én spec. kevés jó használtat láttam - igaz, nem is kerestem túlzottan. A legolcsóbb tömör fedlapos gitár a Cort Earth 70, őt követi az Epiphone 200-as sorozata: [link]. Tudom, nem ilyen árra godnoltál, de ismétlem: nem látom értelmét az olcsóbb gitárnak.

[ Szerkesztve ]

(#4361) Szten Márs válasza Kanczy (#4360) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"mindenki azt mondta, akit kérdeztem, hogy érdemesebb akusztikussal belevágni a témába"

Az itt jelenlévők döntő többsége ezzel nem fog egyetérteni. Inkább azt ajánljuk, hogy olyan hangszeren kezdj el tanulni, amilyen zenét játszani akarsz.

Az én álláspontom az ügyben: [link]

Igazából az akusztikus meg az elektromos gitár két baromi különböző hangszer, ezt tartsd szem előtt. 30 ezerből mondjuk elektromost igen nehéz venni. Akusztikust is, ami azt illeti, de inkább.

Na mindenesetre, ha akusztikust akarsz mindenképp venni: full laminált akusztikusok vannak ebben az árkategóriában, és ugye a gitár mellé még kell hangológép, vagy legalábbis nagyon ajánlott, esetleg táska, pengetők mindenképp, szóval még kell rá költeni. Én amúgy 30-ért ezt ajánlanám: [link], szerintem ezzel mindenki kb. egyet is fog érteni.

Esetleg megfontolandó lehet nylonhúros klasszikus gitár beszerzése a fémhúros helyett. Előnye, hogy nem fog szétmenni a kezed az elején (a fémhúros akusztikus igencsak kikészíti az ujjbegyeket, ahhoz képest mind az elektromos, mind a nylonos klasszikus kész felüdülés), és talán úgy jobban lesz kedved gyakorolni, de ha bírod a kiképzést, akkor mindegy :D Hátránya, hogy nagyobb a húrok közötti távolság, így kissé más húrközöket szoksz meg, mint ami elektromoson lesz. Hangzásvilágban meg megint teljesen más a kettő, a fémhúros, meg a nylonos, az ízlés kérdése, mindenesetre nylonos klasszikuson gyönyörűen lehet rockballadákat előadni, annyi bizonyos.
Hangzásvilágbeli fémhúros-nylonos összehasonlításban talán segíthet ez: [link]

Ömm, boltok:
[link] [link] [link] [link]

Menj be a boltokba, pengettess bele az eladóval pár gitárba, nylonosba, fémhúrosba, próbálgasd a gitárok kényelmét, milyen a kezednek, milyen kényelmes a lábadra téve (baromira különbözőek ergonómiára a különböző testformák), járd végig a boltokat (úgyis vissza tudsz menni bármelyikbe, ha ott volt az ideális), és meglesz, mi kell neked :)

[ Szerkesztve ]

(#4393) Szten Márs válasza Sish (#4389) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ömm, én azért nem érzem úgy, hogy klasszikus gitáron elsősorban klasszikust lehet játszani. A klasszikus gitárnak van egy olyan hangszíne, ami rendkívül jóvá teszi rockballadák játszására (épp pár hsz-szel feljebb írtam), és igen sok egyéb könnyűzenei darabhoz is remekül passzol. Mondanám, hogy spanyolgitározáshoz is a klasszikus a jó választás, és első megközelítésben így is van, második megközelítésben a flamencóhoz a megszólalásig (meg kézbevételig) hasonlító flamencogitár ajánlott, ami más anyagokból, máshogy épül, mint a klasszikus, de azt majd pár év gyakorlás után :DDD

Pár hsz-szel feljebb linkeltem azt a hsz-em, ahol meg lehet hallgatni jópár dalt klasszikuson, meg fémhúroson. A link: [link]

Teljesen más hangszer, mint a fémhúros akusztikus (klasszikusban is lehet amúgy a nyakban merevítőpálca, példálul a Camps gitárokba előszeretettel raknak, és egyébként baromi jó klasszikus gitárok). Pengetővel lehet játszani mindkettővel, fémhúrost szvsz illik is, na meg mégsem illemet akarunk tanulni, hanem gitározni, szóval nylonost is. Személy szerint az ujjal pengetést jóval jobban szeretem, összehasonlíthatatlanul más, jobb érzés, de ezt mki eldönti maga, na meg különböző számok mást fognak igényelni.

Ömm 20-ért leginkább azt ajánlanám, hogy gyűjts még, legalább ugyanennyit hozzá. Legalábbis, ha komolyan gondolod. Vállalható full-lamináltakat lehet 30 körül kapni, alatta csak hulladékot fémhúrosban, klasszikust meg használtan érdemes nézegetni 30 körül, néha vannak ennyiért tömör fedlaposak. Viszont a húr rezgéseit első körben a tető veszi át, akusztikusnál, klasszikusnál nagy mértékben meghatározza a hangot, és egy laminált lap, hogy is mondjam? Nem fog valami jól szuperálni. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy a full laminált gitárok megérnék a pénzüket. Persze, lehet kapni 20-30 ezerért gitárokat, klasszikust már 12 ezer körül újonnan (na olyan is, döbbenetesen gagyi), de kicsit úgy érzem, hogy ezzel az ember 20-30 ezreket kidobott, hogy a pénzéért jóval kevesebbet kapott, mint amennyit a belefeccelt pénz sejtetne. Ha valaki vesz egy tömör fedlapos gitárt, akkor egy olyan hangszert vesz, amit nem akar majd fél év múlva lecserélni, és amin esetleg jó érzés lesz gitározni tanulni. Egy rossz hangú gitáron nem feltétlen jó érzés, főleg, ha a nyak sem az igazi, a húrok is az egekbe vannak, ez az az eset, hogy inkább a kedv, a lelkesedés kiölésére alkalmas, és még fizet is az ember érte jó sokat. Kicsit arra való, hogy elvegye az ember kedvét.

Lehet sznobnak tartani, vagy akárminek, de szerintem 40 alatt nem érdemes gitárt venni. Tegnap ajánlottam egyet 30-ért, de úgy éreztem a kollega úgyis elektromosat akar majd igen hamar, de ha valaki az akusztikusát komolyan gondolja, akkor a 40-50 a minimum. És ez nem sok, egyáltalán nem sok, vannak gitárok 200 ezerért (klasszikusban a fulltömör alja kb., a legolcsóbb fulltömörök pár márkánál lemennek egészen 160 ezerig, de ennyi, ezalatt aligha találni ilyet), vannak 400 ezerért, és 1 millióért, és ezek sem elszállt árak. Gondolj bele, hogy mennyit költünk, vagy költenek azok, akik számítógép-mániásak hardverre, amik hónapokon, de legkésőbb éveken belül elévülnek. Van, hogy félévente cserélődik a negyedmilliós gépek, ellenben egy negyedmilliós akusztikus gitár egész életében elkíséri az embert, és korral nemesedik, mint a bor, ahogy szárad a fa. Tehát egy komolyabb, drágább hangszer egy egész életre szóló beruházás, így kell nézni ezeket az árakat. A 40-50 ezres gitárt talán nem, de mégis egy olyan beruházás, amivel el akarod indítani magadat a zenetanulás útján. A zene azért valahol az ember lelkének a meghosszabbítása, az vagy szerelem, vagy megette a fene az egészet. Egyszerűen érdemel annyit a zene, hogy beszerezzen az ember egy olyan tanulógitárt, amit hangszernek lehet nevezni. Mobilokra is simán kiad az ember ennyit, még többet, cserélgeti x időnként, márpedig egy mobil alig lehet olyan, mint egy hangszer. A számítógépes példa is áll. Lényeg a lényeg: ennyi tiszteletet, alázatot, lelkesedést meg kell neki adni, úgy érzem.

Amit ajánlok, így:
fémhúrosban Cort Earth 70, Epiphoneban a 200-as sorozat, ezek a legolcsóbb tömör fedlapos fémhúrosok, de simán bevállalhatóak: [link] és [link]

Klasszikusból meg egyértelműen [link] vagy [link] esetleg innen: [link] a 478H jelzésű modell. Az előbbiekről egy teszt, meg pár megfogadandó dolog: [link]

Persze, lehet olcsóbbat venni. De ajánlani nem tudom. Klasszikusból pláne, nagyon kegyetlenül tudnak szólni az olcsó nylonosak.

[ Szerkesztve ]

(#4396) Szten Márs válasza Sish (#4394) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet játszani ujjal fémhúroson is, gond nélkül, bár szvsz a nagyobb húrtávolságok miatt klasszikuson valóban könnyebb. :K

Mindenesetre egy jobbfajta klasszikussal szerintem tuti nem nyúlsz mellé, és valóban, gyönyörű hangjuk van a nylonos gitároknak, szóval hajrá :K

(#4463) Szten Márs válasza Kanczy (#4462) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tanár van nem kevés mindenfelé. A segovia gitárbolt honlapján is van egy egész csokornyi ajánló: [link]

És miért döntöttél épp a nylonhúros mellett? (Nem mintha rossz döntés lenne, csak kíváncsi vagyok :) )

Ja igen, ha már klasszikus gitár van a kezedben, kóstolj bele kicsit az ujjal pengetésbe, angol keresőszó online leckékhez: fingerstyle. Igencsak élvezetes dolog, és a klasszikus gitár ebben maximálisan partner :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.