Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14053) nap válasza Eastman (#14050) üzenetére


nap
addikt

Valószínűleg az volt vele a legnagyobb bajom, hogy nem azt kaptam, amit vártam. Sok pénzért vettem (nekem legalábbis nagyon sok volt) és minden téren nagyon vacak volt.
Konkrétan:
- pickup gyenge volt, de legalább szarul szólt
- olyan fejnehéz, hogy nem mertem elengedni a nyakát, mert féltettem a lábamat. :D Ha kicsit is előrehajoltam, úgy, hogy nem fogtam a nyakát, a térdemtől kezdve a bokámig minden veszélyben volt. Ráadásul játék közben arra kellett figyelni, hogy tartsam a nyakat, néha rántsak egyet a hevederen.
- pontatlan volt a bundozása
- túl széles volt a nyaka a kezemnek (ez szubjektív, de eléggé meghatározó)
- meg a kényelmesnél nehezebb is volt (ez is szubjektív)
Az már csak egy későbbi tulajnál derült ki, hogy rétegelt a lemez a festés alatt. ;] Addig viszont gyönyörűen nézett ki.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15400) sajtee


sajtee
senior tag

Az a Les Paul nem kicsi :Y És hogy van rögzítve a heveder :DDD

(#15416) activar válasza madmike (#14880) üzenetére


activar
csendes tag

Ez sajna el van törve de a csavar az lehet,hogy amúgy is benne lenne mert az tartja a hevedertartót.

(#15718) Eastman


Eastman
őstag

Lock-it gitárpánt, heveder, straplock.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15727) atidzsiforc válasza Gyick (#15726) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Mivel vetted fel? Siman radugtad a multieffektet vonalra?

Ja a masik vididen latom h reaperrel tolod, kell egy LeCab VST, meg hozza hangszoro impulzus.

amugy a megcsavarodott hevederre ranezni is rossz, en tuti f*snek hogy elengedi a gitart :DDD

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#15731) McCann válasza Eastman (#15721) üzenetére


McCann
tag

A straplock nekem is fém, nyilván, a heveder csatja mant haza :(((

[ Szerkesztve ]

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#15932) atidzsiforc válasza Dealer95 (#15931) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Jaja enyemnek is ugyanilyen nyaka van, csak csavarozott.

Ha tokig eresztett hevederrel jatszasz, talan kicsit ajanlott rovidebbre huzni, ha neked is olyan halott izuleteid vannak mint nekem.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16388) nesa válasza Ricsko :D (#16387) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem ahhoz se fogsz kapni hevedert, pengetot, tokot meg gitaralvanyt, es valoszinuleg o se fogja a szobadba szalitani :D

(#16504) Dealer95 válasza orimilan (#16502) üzenetére


Dealer95
őstag

Szia!

Én elektromoson kezdtem.
Meg lehet tanulni otthon, de kitartás kell hozzá. Illetve sok gyakorlás.
(na meg hogy a családtagok eltűrjék :D )

35 körül kapni jókat használtan. (erősítő nélkül)
Újonnan pedig kezdő szetteket. (kezdő gitár+kezdő kis 10W-os erősítő és esetleg hangológép, pengetők, heveder)

[ Szerkesztve ]

(#18213) izomhod


izomhod
senior tag

akinek van ilyen gityója:

a cort ad880 elektroakusztikusokon van hevedertartó?
gondolom igen, de nem egyértelmű nekem

(#18256) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziasztok!

Akik csináltak már hasonlót,mivel ajánlott kitölteni a letört festék helyét? Kép1 Kép2
(Elengedett a heveder és a márvány radiátoron landolt... :W )
Milyen festékkel lehet erre a feketére ráfesteni?(Persze,ami jól fed,strapabíró)
Szeretném kicsit feldobni,megkérek egy művészt a sulinkból,hogy fessen rá valamilyen mintát fehérrel a testre(ezzel el is lesz tüntetve a javítás). Még a konkrét terv nincs kész,de már gondolkozok rajta.
És lenne még egy kérdésem:Ha a híd a legmagasabbra van állítva és erősebb pengetésnél így is zörögnek a húrok,akkor a nyakon kell állítani? (Szeretném a lehető legalacsonyabbra állítani a húrtávolságot).

Erről a gitárról van szó.

Válaszaitokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#18279) izomhod


izomhod
senior tag

hol tudnék szélesebb bőr hevedert venni?
itthoni és webes boltok is johetnek, sőt bőrdíszműves is, aki foglalkozik ezzel

koszi

(#18500) Zoli133


Zoli133
őstag

Nah megvan a gitár. :D
Az eslő benyomások nagyon pozitívak, rekem érzés játszni rajta, gyönörű és jó a hangja is. De persze elfogult vagyok ha már kiadtam 140k-t más nem angyon mondhatok. :D

Mindeneetre a dimavery után meglepően jó érzés rajta játszni.
Volt szerencsém pár napig egy Ibanez SA160hoz, nem kérdés, hogy ezt választanám. :)

Van rá Dimarzio cliplock heveder is, majd hamarosan felkerül, a balasetek megelőzésére.
A képért meg sorry, erre volt képes a mobilom....

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18875) BluEyes válasza alpihun (#18870) üzenetére


BluEyes
őstag

Kábel, pengető, meg egy heveder hogy a nyakadba tudjad akasztani a gitárt. Más nem kell, minden benne van az erősítőben, hangológép is.
Itt egy video [link] a kétpontos tremolo beállításáról, párszor érdemes figyelmesen megnézni, hogy mi merre. Nem kell mérnöknek lenni hozzá ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18876) brickm válasza BluEyes (#18875) üzenetére


brickm
őstag

Évek óta spanikötelet, meg vontató kötelet használok hevedernek, a csajok buknak rá :D
ÉS sokféle színben kapható.
Jójó, a vintage fenderen bőr van,de minden máson a fentiek :D így jobb a rákenról.

(#19098) Neuler válasza HUTCHDB (#19097) üzenetére


Neuler
csendes tag

Avicii, David guetta, most ez a kettő jutott eszembe, amit esetleg hallgathat és ezekben van akusztikus ("western gitár"). Vannak úgynevezett csomagok is (gitár+tok+pengetők+heveder+hangoló -->legtöbb csíptetős ami jobb) vagy gitár "pakkok" úgy 30 000-nél kezdődik, de ott van Ibanez meg Cort is, hogy milyenek passz....nem ismerem őket. SX szett van egy, asszem a DG1k, de az is 30 000 min. (úgy értem itthon van belőle) az nem egy rossz gitár, de SX-nél nagy a minőségbeli szórás, amit kifogtunk az szerintem egy átlagon felüli darab.
Akárhogy is nézem 10 000 körül nincs semmi. (Főleg nem olyan ami mint hangszer (természetesen mint gitár hangszer.. :) ) mielőtt valaki belekötne) működne).

(#19285) Neuler


Neuler
csendes tag

Na leszedtem a húrokat, a húgom keze befért a gitár hanglyukán.. xD meghúzta nekem belül az anyát, visszahúroztam, rendben van minden.. :)

Viszont ahogy olvasgattam utána a páratartalom változása, a folyamatos ki-be húzgálás egy idő után csak meglazítja. nincs ehhez valami szerszám amivel meg lehetne egyszerűen húzni?

Érdekessége ,hogy külső oldalon nincs semmi anya stb. csak a hevedertartó, közepén a jack bemenet. belül, a gitártesten belül lévő oldalán van az anya, azt kell meghúzni, ehhez kéne nekem valami jó, + Epiphone AJ220SCE-hez kéne nekem egy kábelezési rajz, érdekel ,hogy a jack vége forrasztott vagy rányomott csatlakozó, mert meg lett forgatva a jack (nem szándékosan), remélem nem lett semmi baja....

Mindenesetre most jól szól megint.. :) A jackkel az elektromoson is gondjaim voltak... mindig kilazulnak néköm....

(#19289) Neuler válasza Enton (#19288) üzenetére


Neuler
csendes tag

Ez az, igen. Ahogy olvasgattam a belső anya az arra való ,hogy beállítsam (???) a jack mennyire lógjon ki a gitár végén. A külső (amit nem sikerült felfedezem, de lehet a hevedertartó vég "alatt volt, csak nem tudtam ,hogy azt le lehet szedni") anya való arra ,hogy meghúzzam, fixáljam a jacket. Ha legközelebb kilazul akkor megnézem ,hogy le tudo -e szedni és kívülről meghúzni.

A művelet előtt meg lett tükrözve, webkamerázva a gitár belseje.. :) majd húgomnak felvázoltam a küldetést amit ő teljesített. (egyedül az ő keze fért be úgy hogy leérjen a jack-ig).

(#19291) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!

Csináltam pár képet ,hogy milyen belülről a gitár: (a felbontás nem túl jó, de látszik aminek kell)
[link]
[link]
[link]
[link]

Szóval így néz ki kívülről, belülről az a rész amit nekem meg ellett húznom. A kérdés ,hogy a külső oldalon a hevedertartó vég alatt elvileg van egy anya??? amivel meg lehet húzni? Ha igen akkor a hevedertartót hogyan szedem le (elvileg le kell tekerni de nemtom ,hogy hogyan), és alatta lenne az anya+ azt megnéztem ,hogy a jacken belül látszódik ,hogy keresztbe át van fúrva, vagyis ott meg lehet akasztani ,hogy ne forogjon amikor ráhúzom az anyát amit nem találtam.
+ pár kép:
[link]
[link]
[link]

Egészen rendben van, bár az látszik ,hogy az átfúrásoknál a faszilánkokat nem szedték le... de annyi baj legyen.

[ Szerkesztve ]

(#19320) Neuler


Neuler
csendes tag

Na már megint kilazult az a fránya hevedertartó jack bemenet az elektro akusztikus gitáron. Írtam az Epiphonenak ,hogy mit javasolnak mit tegyek vele. Nincs kedvem mindig leszedni húrokat, és szenvedi ,hogy belülről meg tudjam húzni, lehet egy kontraanya vagy ilyesmi lenne a megoldás, passz, de ha forrasztva van a jackre a kábel akkor azt én nem szedem le, hogy más anyát tegyek rá. Remélem jó tippet adnak..

(#19327) Neuler válasza brickm (#19326) üzenetére


Neuler
csendes tag

Igen most a kiszed lesz soron. Rugósalátétet teszek rá és lehetőség szerint kontraanyát (ha nem forasztott hanem csatlakozó van a végén, mert ilyen is létezik). Egyéb esetben egy kis ragasztó (ehhez lehet kérnék linket melyik kéne rá ami még szétszedhető de az anya önkényes lelazulgatását már megakadályozza.).

+Más: a következő két hevederből melyiket tartjátok jobbnak? (van -e lényegesen nagy különbség) (tudom ,hogy nem egy árkategória.)
http://www.muziker.hu/gitarok/gitar-hevederek/p/218151-ernie-ball-4052-Brown-Polypro-Strap
http://www.muziker.hu/gitarok/gitar-hevederek/p/8085-fender-099-0687-000

Az elektroakusztikus gitárhoz kellene.

(#19335) Neuler


Neuler
csendes tag

Gitár szétszedve, bekörömlakkozva összerakva, meghúzva.. :) (Van kívül is anya a hevedertartó gallérja alatt, csak jól titkolta). Remélem jó lesz, egyelőre szárad. Ha megint kilazul drasztikusabb megoldás jön... rakunk rá még némi kontraanyát meg gumialététeket is stb.. xD
A forrasztásán meglepődtem....nagyon igényes (és komolyan gondolom). Szépen van leforrasztva és minden forrasztáson külön gumivédő van ráhúzva + az egészre még 1.....csak ne lazulna mindig ki.... :))

Skyline3000: Stagg és floyd tremoló, 29 000? Szerintem eztet kerüljed el... ;]
Fix hidas kéne neked, nekem 45-50 000-es SX-emen is vannak/voltak gondk a tremolóval, ezek nem minőségiek. Olyannyira nem hogy szenvedni fogsz miatta.. xD . Ilyen alacsony ár mellet lehet használtan néznék körül (persze olyat amit kis is tudok próbálni), vagy esetleg valami sx vagy squier, (ezeken vintage tremoló van az jobb mint a floyd ilyen árban, bár legjobb ha nincs)

(#19491) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

(#19493) Neuler válasza Chesterfield (#19491) üzenetére


Neuler
csendes tag

Nekem ilyenem (is) van csak feketében. Az elektroakusztikusra sajna nem megy ra de az elektromoson oké... én szeretem mert záras, bekattintom a zárat és már nem jön le onnan a gitár sehogy. (Bütykölni nem kell semmit... persze hevedertartó válogatja.)

Volt hogy hallottam rádióadást az erősítőn át.....ott hallgatom a Szabad Európa rádiót.. xD
Tegnap megint rátettem a fejest és most teljesen tiszta volt...
Tudom ,hogy nem egy csúcs erősítő.. de azért gyakorolni elmegy.

(#19494) Chesterfield válasza Bobrooney (#19492) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Elvileg itthon ülve is jó hevederrel játszani. Legalábbis ezt hallottam.

Más:

Mennyire hülye ötlet így a középső ujjal némítani az E húrt?

Vagy maradjak a "hagyományos" megoldásnál?

(#19497) brickm válasza nap (#19495) üzenetére


brickm
őstag

A straplockot én is mindenképp ajánlanám kb mindenkinek.
Nekem 6éve van meg, azóta nem kellett hevedert cserélnem azon a gitáron, mert nem nyúlik ki a bőr a végén.
Előtte félévet nem bírt ki egy heveder.

Nunder
Mit kell vele mókolni?
Ki kell tekerni 2 csavart, be kell tekerni 2 csavart, meg meghúzni 2 anyát. azt klatty.

[ Szerkesztve ]

(#19499) Nunder válasza brickm (#19497) üzenetére


Nunder
őstag

Én a nem gyári heveder + lock kombóra gondoltam, hanem amit a kolléga említett, hogy méretre vágva meg hasonlók. Ha ennyire egyszerű akkor bocsánat, mea culpa :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#21838) bigrob válasza Humbucker (#21837) üzenetére


bigrob
őstag

Ízlések és pofonok, de az egyik megoldás lehet a heveder, vagy próbáld másik lábon. Mondjuk nálam gusztustalanabbul szerintem senki sem tartja a bal combján a gitárt + hevederrel bebiztosítva :D

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21839) Humbucker válasza bigrob (#21838) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ülve, hevederrel, na az nem az én kényelmem

(#22831) Eastman válasza Bobrooney (#22830) üzenetére


Eastman
őstag

Szoktak - szettben - de az a kábel sok esetben csak játékszer. Talán arra gondolt a kolléga, hogy ajánl az eladó neki a hangszerboltban. Illetve van olyan magánszemély aki az apróhirdetésbe beleírja, hogy kábellel, állvánnyal, hevederrel, pengetővel, stb. együtt eladó a gitár. Ott lutri, hogy milyen minőségű a kábel.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22951) GoTReX válasza BluEyes (#22950) üzenetére


GoTReX
őstag

Hmmm fasza,holnap játszok vele.:) Már csak egy jó állvány kell,mert jelenleg puhatokban van állított helyzetben ,ami szerintem baromira nem jó sem a festésnek(tok nem hiszem hogy sokat véd),meg aggódom hogy egy rosszabb mozdulatnál letörhetem a hevedertartót alul. Alápárnáztam...

Amúgy köszönöm a türelmet.:) :R

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#23296) kemotox válasza haxiboy (#23295) üzenetére


kemotox
addikt

Lol ezmiez? Most nézem én is, van 0,75ft-ért heveder :DD Kajak ennyibe kerül?

(#23297) haxiboy válasza kemotox (#23296) üzenetére


haxiboy
veterán

Leadtam a megrendelést, a dobbőrből beraktam 11db-t a kosárba, igaz két megrendelésben.
E-mailben írtam hogy vonják össze. Egy szót nem szóltak. Szerintem hozzák jövő héten. :K
Állítólag fordított aukciónál csak 1db van az adott termékből, de én is raktam be egy hevedert.

Közben a dobbőr árát már visszarakták holott volt még belőle bőven, van egy érzésem hogy ezek után nem nagyon fognak nekem rendelést intézni :D Több mint 60k-t küldhetnek ingyér :D :C :C :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23644) nap válasza Gyick (#23623) üzenetére


nap
addikt

Explorerem volt.
Kib.ott kényelmes volt rajta játszani. (Ettől már csak a warlock volt kényelmesebb.)
Az enyémen át lett helyezve hevedertartó gomb, mert gyárilag fejnehéz. A hátránya, ami miatt végülis eladtam, hogy túl hosszú. Kis helyen egyszerre kell figyelni a fejére és a szárnyára. Ha színpadra kellene mennem, biztos vennék újra egyet.
A testen átmenő húrozás jobban megrezegteti a fát, jobb lesz a hangkitartás, és állatul néz ki, bár inkább vallási kérdés, mert kevesen vannak, akik tényleg hallják a különbséget.
Ugyanitt explorer keménytok eladó.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#24236) Eastman válasza #20655360 (#24235) üzenetére


Eastman
őstag

Ha a nyakadban van a gitár, nem is nagyon nézed a fogólapot. Át lehet az „oldalcsíkra” szokni simán. Heveder, straplock...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24294) Eastman


Eastman
őstag

Köszi.

Pankgyerektől vettem a leszpólt, ő meg valszeg a térdéig engedte anno a pántot, mert nálam sikeresen kiszakadt a testből a nyaki hevedertartó gomb. (Pedig nem is pörgettem a fejem fölött.) Jó, hogy a kezemben volt a gitár.

Láttam Schallert hosszú csavarral - ebből gondolom, hogy nem újdonság a zenetörténetben ez a probléma. A gummedli aranyos, de nem bíznám rá.

(Lehet, hogy a 40x40-es zártszelvény keret, zöld-sárga szigszalaggal betekerve a végső megoldás.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24329) Nunder válasza Eastman (#24287) üzenetére


Nunder
őstag

Én speciel ezt a Planet Waves straplock-os hevedert használom. Mondjuk nem pörgetem a hátamon a gitárt míg cimbalmozok lábbal, de teszi a dolgát és kényelmes is.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#24333) brickm válasza Eastman (#24287) üzenetére


brickm
őstag

Nekem Warwick van, nem tudom lehet-e még kapni ittohn, elég régi darab. A linkeltnek pont az ellentettje, nem a heveder felőli rész veszi körbe a testre szerelt pogácsát, hanem a pogácsába megy bele a hevederre szerelt zárrész.
Most schallert néztem, lehet fogok venni, mert egy nem elég, ehhez meg nem találtam megfelelő bogyókat a többi gitárra. Egyébként hibátlan, tehát nem azért nézek mást, mert ez nem jó, ha lenne bogyó ez maradna.

[ Szerkesztve ]

(#24335) brickm válasza Moleman (#24292) üzenetére


brickm
őstag

A tömítőgumizáshoz olyan heveder kell ami nem hajlamos megtekeregni.

(#24400) brickm válasza Eastman (#24398) üzenetére


brickm
őstag

Nem számoltam a stratot, csak simán kellett mert stratozni akartam és lett. hardvereket tekintve használt cuccokat tettem rá, egyelőre a potik is mind másik gitárból vannak, sercegnek is, szal kukázni fogom őket.

ki lehet hozni 20 ezerből egy gitár test anyagát bőven, eltekintve most a legeldugottabb és legritkább fafajták emlegetésétől, mert azok nyilván szorzó tényezők. Egy a gond, hiába számolod ki, hogy neked X-ed köbméter fa kell a testhez meg a nyakhoz, hiába veszel ennyit, minimál töblettel, a megvett fa kb fele alkalmatlan hangszernek. Elég sok fát kell venni, hogy tudj válogatni, keresgélni. Simán a hazsnos anyag 10x-ese.

Amit konkrétan tudok árból mondani neked, a legújabb LPm-re a hardverek stage-ben, ~60e ft-ba került, vettem használtan 2 burstbuckert 42ért, a fa pedig hm olyan sacc kb 30 körülre jön ki. A csontot hentes ismerős adta, ingyenvolt, potisipkák, bundok voltak\vannak, azt nem vettem most. Heveder meg ilyesmi szintén van\volt.

Ez így kb 150k alapanyagköltség. De nyilván ezt meg lehet fogni ha használt hardverekből épül, vagy nem schaller\kluson cuccokból. Itt még a hangszedők ára se vészes mert egy pár új SD is 50k körül van, de nyilván a bolti bucker meg 80k+. Szóval ez az átlag középár sztem.
Plusz egy így ugyebár egy standard gibson les paul felszereltsége. Ha ráírom a nevem mint brand adhatom 750k ért :U

Kíváncsiságból megkéne kérdezni Nesa-t is, neki mennyibe jön ki egy LP.

(#25161) GoTReX


GoTReX
őstag

Venném kell mostmár egy hevedert , mert ülő gyakorláshoz is baromi kényelmetlen tartania a nyakat. Mondjuk lehet hogy rosszul is tartom, vagy nem tudom...Ti mindig használták?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#25162) Zoli133 válasza GoTReX (#25161) üzenetére


Zoli133
őstag

Ülve nem tudom elképzelni mit kell tartani a nyakon, ha ülök a heveder mindig laza vagy fent sincs.
Persze ettől függetlenül egy heveder mindig jó ha van.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#26373) BDave


BDave
őstag

Sziasztok! Nektek hová van feltéve az akusztikus gitárotokon a hevedertartó gomb (ami a nyakhoz van közelebb)? Hogy a kényelmesebb? Csak mert többféle helyen is láttam (nekem a 2. tűnik a legszimpatikusabbnak).

(#27455) #20655360 válasza Moleman (#27453) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem az a nylon szutyok nagyon durván vágja a vállamat. Sose csíptem.

Ülve játszok, szal mindegy, de egy jóféle széles pamut, vagy puha bőr hevedert kipróbálnék.

[ Szerkesztve ]

(#27788) Eastman válasza Humbucker (#27782) üzenetére


Eastman
őstag

Jó döntés! :)

Ez a "késik a hang" probléma úgy látszik, ilyen neverendingstory itt. Mindenki ír és mindenki olvas róla aki előbb-utóbb ide látogat. Az a baj, hogy az olvasás é s írás között is van egy kis latency. ;]

Módosítsuk a téma címét Gitáros-topic (avagy még mindig késik a hang) -ra! Zenélni akarsz vagy helyette a számítógépet baxtatni? Olyan mintha egyszerre akarnátok gyorsúszni, közben lecsót enni és körmöt vágni. Villanygitár + rá egy heveder + kell egy kábel + multi/kisvasút + az életteredre méretezett erősítő. Minden más csak akadályoz.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28723) pliccs


pliccs
újonc

Sziasztok!

Pár oldallal korábban kérdezgettem a gitáromról, egy Martin Graubner Rex (cca 1960) archtop.
Van egy jellegzetes ódon szaga a gitárnak az elmúlt néhány évtizedet a saját zsákjában töltötte a szekrény tetején.

Mivel tisztíthatnám le, hogy legalább a szobába behozhassam? Por, szag, nem tudom még mi van rajta :D
A fém szerelékek, húrfeszítő, heveder gombok kissé korrodálódtak/oxidálódtak, ezt lehet valahogy esztétikusan javítani? Szeretném eredetiségét megőrizni amennyire lehet.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Ibanez GRGR121EX

(#29268) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Ki milyen hevedert ajánl?

Bőr, de csak egy lyuk a csatolója
Strap lockos, viszont szövet.

A bőrben azért bízok jobban, mert tartósabb anyag és mivel vastagabb, ezért talán kényelmesebb, és jobban oszlik el rajta a súly.
A szövet azért nem tetszik, mert keskenyebb, és ránézésre hosszabb használatnál (1 óra pl) vágja a vállat.

Ki mit nyilatkozik ezekről? :F

Sajnos egyiket se próbáltam, csak ezeket gondolom róluk.

(#29271) sza.sa válasza MATEO6600 (#29268) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem is Ernie Ball sima heveder van, teljesen jó.

sza.sa

(#29272) nap válasza MATEO6600 (#29268) üzenetére


nap
addikt

Nekem mindegyik említett heveder volt/van.Ha költséghatékony módon akarod megoldani, akkor a Moleman által említett legegyszerűbb pánt a megfelelő. Ha a legjobbat akarod, akkor elmész egy szűcshöz/bőrdíszműveshez és vágatsz egy megfelelő hosszúságú és alakú bőrszíjat a megfelelő helyen kilukasztva.
Az első linkeden szereplő bőr, ha nem elég hosszú, akkor nyomja a válladat a toldásnál (nagyon extrém esetben elszakadhat). Ketteske, ha elöregszik a műanyag, hajlamos elpattanni. Mole ajánlata viszont rendszeresen visszahajlik, kigombolja magát amikor veszed a nyakadba a gitárt, ha nem figyelsz, hogy jól álljon. A puha, bélelt ugyanez, plusz magába szívja az izzadtságot. Van olyanom is, ahol elöl-hátul le lehet csatolni a hevedert, csak egy-egy kb 10 centis csökevény lóg a gombon. Na, olyat biztosan ne vegyél.
A legtöbb gitáromon nekem is a Moleman által említett legegyszerűbb heveder van.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30142) Humbucker


Humbucker
senior tag

Egy SG gitárból kilehet műteni a hátoldali hevedertartót könnyen?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.