Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30026) Ragnar_ válasza brickm (#30024) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát nincs túlbonyolítva, egyik gomb ugye a chanel váltó, a másikkal meg valószínűleg az effekteket lehet ki/be kapcsolni. De nagy előnye, hogy valószínűleg biztosan működik. :DDD (És rá van írva, hogy Peavey)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30125) BluEyes


BluEyes
őstag

Topic-szinten el kéne már engedni ezt az "oktáv-" meg "12.bund" fogalmakat, mert ez teljesen félre viszi a kezdők gondolkodását, meg amúgy is hülyeség a 2. oktáv feltalálása óta.
Van a bundozott gitárnyak, a bundok fixen ott vannak a helyükön. És van a gitárhúr, aminek az effektív hossza változtatható a baba előre-hátra állításával. A cél, hogy a húr hosszát hozzá állítsuk a bundozáshoz.

Extrém példa:
Egy jól beállított 24 bundos gitáron az egyik húrt "rontsuk el", a babát toljuk el 4 mm-rel valamelyik irányba, és vizsgáljuk meg az 5 -12 - 24 bundokat.
Középiskolás trigonometria alapján rögtön látszik, hogy ha a teljes húron a hiba 4 mm, akkor a 12. bundnál (ami a húr közepe) 2 mm az elérés, a 24. bundnál (a húr 3/4-e) a hiba 3 mm, míg az 5. bundnál (a húr 1/4-e) mindössze 1 mm-rel van elcsúszva a húr a bundozáshoz képest.
Namost ha arányaiban vizsgáljuk a fenti állapotot, akkor az derül ki, hogy az 5. bundnál a 4. és 5. bund távolsága 3 cm, ennyi kell egy fél hanghoz, és mindössze 1 mm az eltérés, addig a 23-24 bund alig 1 cm-re vannak egymástól, ám itt már 3 mm a hiba. Ez egy nagyjából 10x szorzó, ami azt jelenti, hogy a hiba 10x jobban hallható a 24. bundnál, mint az 5.-nél
Belátható, hogy a lehető legmagasabb hangnál, a 22. vagy 24. bundnál kell ellenőrizni és beállítani pontosra a húr hosszát (a zoktávot :)) ). Ha ott nincs hallható hamisság, akkor lejjebb aztán tuti kristálytiszta lesz a gitár.
A 12. bund alkalmatlan erre, ott ha hallásüszöb alatt is van a hiba, attól még följebb hamis lehet a gitár.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30266) bigrob válasza Kobe (#30265) üzenetére


bigrob
őstag

Továbbra is állítom, hogy a "száund" nagy részét az erősítő és az effektek adják.

Például

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30302) brickm válasza Szten Márs (#30286) üzenetére


brickm
őstag

Nem taglalnám sem a fizikai hátterét, sem a saját meggyőződésemet, csak szimplán logika:
Ha a fa alig szól bele a hangszer hangjába elektromos gitár esetén, és egy szimpla effektezéssel, meg rezgőkörözéssel áthidalható az eltérés, akkor egy 'olcsóbb' gibson studio miért készül drága fából? Miért nem abból , amiből a legtöbb olcsó 40-60ezres LP copy? Miért nem lesz soha egy LP standarból kiszedett PAF-al, vagy burstbuckerrel, vagy probuckerrel az epinek olyan hangja, mint amiből kiszedték? Miért nem lesz egy olcsó strat copynak soha eredeti strat hangja, még azokkal a hangszedőkkel sem?
Kifaragtam idestova 4 teljesen saját hangszert, tudom mitől lesz más a hangja.

Nyilván ha egy retkes szuvas fa és a tömör mahagóni vagy üreges mahagóni között nem lenne eltérés mindenki venne egy harley bentont meg bele 2 SD PAF-ot, vagy valami értelmes hangszedőt, a gibson meg lehúzná a rolót, mert senkinek nem kéne 10000x túlárazott sz rja,.

De én ezt a fajta témát le is zártam, mindenki gondol amit szeretne, aztán vagy úgy van, vagy tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

(#30456) Alexios válasza GoTReX (#30449) üzenetére


Alexios
veterán

Pontosan mit szeretnél elérni? Erősítőd van? Vagy mire kötnéd a linkelt pedált?
Multieffektel nem hinném hogy többet el tudnál érni mint egy jobb vst-vel, sőt, de ha nem csak otthon gyakorolnál akkor pl. mégis jobb lehet a multieffekt. Ha van egy jobb erősítőd akkor viszont érdemes lehet vagy egy multit vagy egyesével akár effektpedálokat beszerezni, attól függően, hogy mit szeretnél.

(#30610) Kobe válasza Plazmacucci (#30609) üzenetére


Kobe
veterán

valószínű nálam is irányváltás lesz. Erősen gondolkozom egy multin, nagyon tetszik, hiányolom a lábkapcsolgatás lehetőségét,praktikusabbnak tartom mint a potméter tekergetést.
A GT100 nem opció sajna, mert az effektkészlete hozzárendelve szoftveresen a katanához, elég sok időt el lehet pepecselni vele a PC-n szerkesztgetéssel
A Line6-oknál elég gagyi a HD500 alatti kínálat, régi technika, az azért nem játszik

Ami nagyon bejön mind küllemre mind belbecsre az a Mooer GE200, nem is vészes az ára, jól fogy, mindenhol készlethiányos. Gondolom otthon fülessel elbohóckodni jobb lenne, később meg mondjuk egy Joyo mini csövessel összekötve szerintem brutál páros lenne

Ha elmegy a peavey, valószínű egy Mooer képében fog újjászületni....csak kicsit félek, mint gyártó nem ismerem a Mooert, garancia, tartósság, firmware frissítések, támogatás, nem szeretnék lukra futni hogy megveszem aztán fél év után kijön a GE300 és vedd emg azt mert már cska azt támogatjuk, a la apple üzletfilozofia :)

(#31020) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Van egy szám (Airbourne - Live it up) amit meg akarok tanulni, ehhez fél hanggal feljebb kéne hangolnom a gitárt. A többi számhoz amit játszani szoktam, azonban normál hangolás kell.
Van egy Zoom G1Xon multieffektem is, és visszakeresve a fórumba, megtaláltam, hogy a PitchSHFT effekttel lehetne fél hanggal feljebb vinni a hangokat, de hiába próbálgatom, nagyon furcsa hangzást kapok (mintha a normál és a fél hanggal magasabb hangok keverékét kapnám.)
A manual alapján az egyes paramétert "1"-re, de kettes paramétert "10"-re, a hármas paramétert pedig "100"-ra állítottam. Aki ért ezekhez az effektekhez az tudna segíteni?

(#31048) funk648 válasza brickm (#31043) üzenetére


funk648
aktív tag

A harmadik paramétert a "Bal", ami a balance akar lenni az eredeti illetve a megváltoztatott hang között, de ez nekem 100-ra van állítva. 0-án értelem szerűen semmi különbség az eredeti és az effektezett hang között, de szerintem az lesz vele a probléma, hogy ez csak egy hangot (húrt) képes feljebb vagy lejjebb hangolni.
Ahogy nézegettem, a több effekt pedig nincs, ami erre való.

(#31049) consono válasza fototrend666 (#31045) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ezek tényleg a java, ilyeneket nem fogsz olcsón találni. Legalább is egyben nem valószínű... Én delay+delay+reverb kombóban gondolkodnék, de így sem nagyon tudod 40-50 alatt megoldani. A legjobb közelítés szerintem egy Zoom MS50G vagy CDR-70 lenne, ott a DSP-t több effekre is használhatod, nem csak 1 delay + 1 reverb... Ráadásul jó kis elszállós reverbek vannak benne :)

Én az ambiens dolgokat jelenleg az erősítő elé kötött delay pedállal + a modelező kombó visszhang és reverb effektjeivel oldom meg.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31050) brickm válasza funk648 (#31048) üzenetére


brickm
őstag

Igen annak kéne lekeverni az eredetit. Próbál ki mi történik ha csak egy húrt pengetsz.
Azaz igazség, hogy ebben annyira nem hiszek, hiszen az effekt nem tudja héány húrt pengetsz, illetőleg egy húr rezgése is elég összetett, tehát kettőt is kéne tudjon shiftelni.
PLusz próbáld ki az effekt lánc elején és végén is, akkor mi történik.

[link]
Ezt egy digi multival vettem fel most. Első az eredeti második a droppolt, hallhatod, hogy minden húrt realtime tol lefelé, nincs eredeti bekeveredés.

[ Szerkesztve ]

(#31051) funk648 válasza brickm (#31050) üzenetére


funk648
aktív tag

Kipróbáltam, egy húrnál is azon kívül, hogy fél hanggal magasabb, még ilyen hülye effektet is tesz rá, amitől nagyon furcsán szól. Próbáltam a többi paramétert is állítani, de egyikkel se lett jobb, szerintem akkor maradok a caponál.

Úgy is próbáltam, hogy csak ezt az egy effektet teszem le, és akkor is ugyanerre jutok, tehát a sorrend se számít, hogy hol van.

[ Szerkesztve ]

(#31052) MATEO6600 válasza funk648 (#31051) üzenetére


MATEO6600
őstag

A PitchShift-nél a Tone-t tedd fel 10esre.
Én is ezt az effektet használom, és faszán tud pitch shiftelni, nem csak 1 húrt.

(#31056) funk648 válasza funk648 (#31055) üzenetére


funk648
aktív tag

Felvettem Guitarriggel, és a felvételen semmi baja, tök jól működik, és rájöttem, hogy a gitár húrjainak saját hangját hallom bele az effekt által kiadott hangba, azért szól nagyon furcsán. :D
Viszont így tényleg a capo lesz a megoldás, köszi a segítséget mindenkinek.

hang

[ Szerkesztve ]

(#31059) fototrend666 válasza consono (#31054) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Közben lehet meglesz a költséghatékony egy pedálos megoldás-Multi és nem is pedál és nem is .Kombinálható több effekt.Jól szól olcsó(raltív 44 körül van)

Hotone Xtomp Mini)

(#31061) consono válasza fototrend666 (#31059) üzenetére


consono
nagyúr

Valami hasonló a két Zoom is, amit javasoltam :) 1 kispedálnyi méret, több effekt. Meghallgatom majd ezt is, ha lesz egy kis időm, mert érdekel a dolog!

Hmmm... Tényleg jól szól.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#31063) Alexios válasza fototrend666 (#31062) üzenetére


Alexios
veterán

De ez nem csak effekt? Mert a kemperben az effektek nem túl jók, de nem is az a lényeg benne. Vagy van benne erősítő modellezés is?

[ Szerkesztve ]

(#31064) fototrend666 válasza Alexios (#31063) üzenetére


fototrend666
csendes tag

De effekt igazából a kemper is az..Persze bővebb a dolog nyilván
Van benne erősítő modellezés is.:
[link]

Ha az árát nézzük nem rossz hangzás -.Nyilván egy profi studioban felvételezett 1 milliárdos árú 11es sorozatszámú super lead fej láda kemper minta jobb de a mini pedal jelenleg használtan 100 euro és vagy dood közt megy

(#31066) brickm válasza Kobe (#31065) üzenetére


brickm
őstag

44-ért pont nem drága pedálnak, ha úgy nézzük, hogy ráprogramozhatsz majdnem bármit. És minőségben egész jó. Pl egy wmapler vagy kalamazoo sokkal drágább is lehet, és az csak egy funkciót tud. De igazából ehhez képest egy ibanez vagy boss pedál is drágábbnak számít mivel az is egy funkciós.
Ez olynaoknak jó, mint pl én. Nem használok modulációs effektet(konkrétan ha a reverbet annak vesszük, akkor azt) max pici delay-t. Így ezt berakom a pedálboardba és ha épp kell egy phaser vagy flanger vagy akármi akkor felverem annak, egyébként meg lehet belőle EQ vagy torzító is akár és nem kell eladni ha épp félévig nem akarok flangert használni.

Vagy ha épp olyanom van valami erősítő szimulátornak használom.
Szóval érted.

(#31067) Alexios válasza fototrend666 (#31064) üzenetére


Alexios
veterán

Hát azért én még nem hallottam embert aki kempert az effektek miatt venne :D De egész jó cuccnak tűnik ez, a bluetooth szerkesztő meg külön tetszik

(#31068) Kobe válasza brickm (#31066) üzenetére


Kobe
veterán

Ezt vagom.
Viszont ez cssk egy ures pedal "shell" amit eppen akkor amilyen kedved van, 1db pedal profillal feltoltesz.

Az, hogy tobb effektet hasznalhass paralell, vagy ki-be kapcsolgass rajta, az teljesrn hianyzik benne.

A hangzasai tenyleg jok, de egy preset vagy bank switch gombot igazan rahegrszthettek volna.

Nem peldalozok, tudom sokan nem szeretik itt a markat, de pl egy FS-6 labkapcsoloval megtolva a katana pl 15K val dragabban tudja ugyanezt, es megvan az effektvaltogatas funkcio + hangszoro is hozza.
Ehhez kellene dragabban egy pedalboard, pkusz erosito, plusz cab. Tenyleg azoknak jo akiknek ezek kozulax 1db pedal hianyzik eppen az adott momentumban

(#31069) fototrend666 válasza Kobe (#31065) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Pedálboradba használnám.Élőben emellé használok nyilván más pedálokat is ez meg elcseszett spacre menne
Nem kell pc BT kapcsolaton is megy! Rugalmas cucc.Ipad irig helyett bőven megfelel kiegészíteni az alap cuccot.Persze szerintem :DDD Nézegettem egyébként rengeteg hasonló megoldás van Kinek mire mi..

(#31067) adam014
Miért? Miután "Beszkennelsz" Egy Mesat az onnan nem effekt?

[ Szerkesztve ]

(#31070) Alexios válasza fototrend666 (#31069) üzenetére


Alexios
veterán

Nevezehetjük effektnek, de akkor már egy erősítő is annak számítana, mert miért ne, az is színezi/változtatja a hangját a dolgoknak.

(#31071) brickm válasza Kobe (#31068) üzenetére


brickm
őstag

'Az, hogy tobb effektet hasznalhass paralell, vagy ki-be kapcsolgass rajta, az teljesrn hianyzik benne.'

Na erre valo a multi.

A katanás példa meg... Hát nekem pl hiába csak 15kval tobb inkább kéne ez, mivel erősítőm kb egy rakat van. Ezért írtam h pl nekem jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31072) fototrend666 válasza Alexios (#31070) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Az erősítő is effekt.Magyar verzióban =Hatás nyilván pont ezért volt releváns a kemper mint effect röfim. :K

Katanát én biztos nem használnék..Kell a 120 w cső recsegés haha

Bár haladunk a könnyű csövesek felé:

Nutube

Vox

[ Szerkesztve ]

(#31073) Kobe válasza brickm (#31071) üzenetére


Kobe
veterán

nem tudom, ennyi pénzért (kb 3 használt pedál), nyílván sok embernek emgéri hogy 3 helyett 30 effektet megkapjon

viszont egy dolgot nem értek....és ezt úgy márkától függetlenül. Mostanában egyre több kis gyártó bontogatja a szárnyát, nem csak a Marshall, Bugera, ENLG, Peavey, stb nagy és régi márkákból áll (végre) a piac, viszont mintha mindegyik gyártó félne tényleg olyan dolgot összerakni, ami 100%-ban, tartósan ütősre sikeredett és nem licitálnak rá a következő NAMM on. Nem tudom hogy user experience fejlesztésben ennyire gyengék, vagy inkább tudatosan nem lépik meg, jó lesz majd 80-adik rókabőrnek alapon.

Alapvetően a legtöbb user manapság egy modern, androiddal, ios-sel kommunikáló, rendszeresen frissített, kevés kábelezést igénylő, letisztult UI-al rendelkező, jó anyagminőségű, minimalista user interfacel bíró könnyen kezelhető motyóra vágyik.
Elemenként mindegyikbe, mooers, joyo, hotone, boss, line6 ott van valamelyik, de hogy egyiküknek sem jutott még eszébe midnegyiket egybe gyúrni....

Nálam pl a nonplus ultra cucc, az egy moeers ge200-as szerű kompakt fémházba épített, valamilyen szabvány / márkafüggetlen formátummal (pl megeszi a boss tsl filejait, betölthető vele guitar rig preset, ésatöbbi ésatöbbi...) bluetoothon vagy telóról feltölthető, frissíthető preset bank lenne, amiben a főbb effektek és erősítő modellek megvannak, lábbal vezérelhető, kapcsolható, USB interfaceként is működik és minden ládával könynen elboldogul.

Gyanítom a neves gyártók, akik csöves, stb fronton működtek eddig, nem nagyon fognak meglépni egy ilyet, viszont a Guitar Rig, vagy a BIAS gyártója simán bevállalhatná hogy a szoftvere mellé csinál egy "shellt", amivel a tetszőlegesen összerakott cuccokat áttöltöd rá

Kb mint amikor a steam adta ki a Steam machinet

(#31096) Kobe válasza Alexios (#31085) üzenetére


Kobe
veterán

nem akarok nagyon belemenni a hátterébe, de alapvetően ezeket le lehet vinni olyan szintre a modellezés terén, hogy azonos hatást kapj - amit maximum az eltérő típusú hangkeltő eszközök minősége befolyásolhat.

Ezért írtam példának a "shelleket" amiket standard konténerrel lehetne feltölteni. Egyrészt ez elég hamar megtisztitaná a piacot: vegyük pl. a tv boxok, telefonok, stb piacát.Standard androidot futtatsz rajta, bármi elboldogul vele, máűr egy mosógép is kb, de pl a tv-boxoknál nagyon hamar maradt 2-3 életképes megoldás a piacon, mert azok működnek jól a gyakorlatban.
Ugyanígy pl. egy shellnél tuti azzal kezdődne, hogy minden gyártó a sajátját preferálja, aztán a piac és a felhasználói élmány eldönti melyik a elghazsnálhatóbb közüle.

A másik, hogy lehet azért lenne érdemesebb valamilyen nyílt formátumban gondolkozni, mert a felhasználói input gyakran életképesebb megoldást eredményez (lásd pl mkv, a híres hírhedt DVD-HD meg blu ray formátumok idején amikor még a Microsoft által fejlesztett wmv hd formátum is fogyaszthatatlan volt, jött a "full amatőr" mkv és vitte a piacot).
De pl egy bossos példa: katanát is felszerelték minden jóval a tone studiot, aztán jött egy stúdiómérnök fórumozó aki emgcisnálta az FXFloorBoardot amiben az effektlánc, stb sokkal szabadabban működik.

nyílván márkánként megvannak ezek a dolgok, én arra gondoltam a gyakorlatban pl. hogy ha van egy BIAS-om, van egy marshall codeom, katanám, kemperem, akkor azokból úgy kicsiholni egy-egy presetet hogy a másik eszköz által is fogyasztható legyen, manapság még elég nehéz. Talán a kemper a legtutitbb, de az olcsóbb szegmensben ez még komoly fejtörést okoz.

(#31316) Whit3Rav3n válasza Kobe (#31312) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A másik kérdes meg hogy milyen sebességröl beszélünk? Kb 16-odokat játszva 120-130 bpm körül már nagyon fontossá válik hogy ne csinálj semmi felesleges mozdulatot. Ha pl pengetésnél túl nagy mozgást vagy egyéb felesleges mozdulatok berögzültek, ez visszatarthat erösen. Ilyenkor érdemes azt nézni hogy pontosan mivel van problémád ami miatt nem tudsz gyorsabban játszani és ott pontosan figyelni hogy mit csinálsz és nem lehet-e ezt effektivebben csinalni.

(#31410) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok! Gitár effektet szeretnék vásárolni, de el vagyok veszve... :D
Használtban gondolkodom, ilyen 60ezer Ft-os kerettel. Line6-okat nézegettem egy ismerősöm ajánlása alapján. Amiket gsfanatic-on találtam az a Line6 HD300 - X3 live és van még egy HD500 is 70ezerért... Jelenleg csak szoba gitározás van, de szeretném ha az effektet nem kéne rögtön cserélni, ha ez később változik. Van esetleg tapasztalata valakinek a fent említett effektekkel? De nyitott vagyok más tipus-ra is. Ami jó lenne, ha lenne benne hangerő és wah pedál beépítve. A looper funkciót is hasznosnak találom, bár lehet pár próbálgatás után már nem mozgatna... :D
Köszi!

:-)

(#31609) #96302336 válasza kemotox (#31606) üzenetére


#96302336
törölt tag

Miért?
Minek nevezzem azt, ha egymásra hat sok különböző amplitúdójú, fázisú , és frekvenciájú hullám, ami megváltoztatja az eredetit? Modulációnak, vagy varázslatnak? :P :DDD Nem a kimenő elektromos jelre kötött egyéb plusz eszközről és effektről volt szó, ha arra gondolsz.

(#31675) consono válasza Humbucker (#31674) üzenetére


consono
nagyúr

A legegyszerűbb és ingyenes ilyen célra az Audacity. Full fapad, de ha jól rémlik fel tudja venni az effektezett kimenetet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31760) consono válasza Kobe (#31759) üzenetére


consono
nagyúr

Igazad lehet, bár bevállalom az árát nem is néztem :)
Viszont ez a DSL1 most engem is elgondolkodtatott, bár nem a fej, hanem a combo... Tetszik ahogy szól, meg effekt loop is van, lehet, hogy előbb vagy utóbb beszerzek egyet...

"In God we trust. All others must bring data"

(#31765) Berreh


Berreh
tag

Sziasztok!

Hátha valaki próbálkozik házilag effekt program bütykölésével :
[link]

(#31821) Berreh válasza Eastman (#31819) üzenetére


Berreh
tag

Azért az egy elég komoly multieffektnek néz ki, amit ki tudja van-e értelme tovább torzítani.
Az a láb-egér jópofa, csak így nem tudom, lehet-e az mutatóval mászkálni a különböző effekteken, vagy csak a mindenkori pozíción kattintgat. Akkor már jobbnak (olcsóbbnak) tűnik egy Zoom G1Xon

(#31829) kemotox válasza Eastman (#31827) üzenetére


kemotox
addikt

Fingom sincs megmondom neked őszintén, de gondolom valami olyasmi, ha jól gyanítom :D Nem mindent nyilván, szerintem kisvasutat lehet építeni, és akkor külön lehet ki-be kapcsolgatni az effekteket, mint valójában lehetne.

Jó hogy említed, kapcsolom is be a linuxos laptopot és kipróbálom a kolléga által tegnap említett tuxguitarizét. Remélem sikerül összehoznom a dolgot.

(#31845) FockeWulf


FockeWulf
tag

Amúgy ez a számítógépes gitározás tényleg ilyen, hogy ülsz a laptop vagy a gép előtt, gitárral az ölben és folyamatosan klikkelgetni kell(ene ha volna több keze az embernek :) ) az egérrel, mindenféle opciókat állítgatni?
Bevallom őszintén halvány lila dunsztom sincs a szoftveres zenéléshez... :)
Tehát fut valami gitározós program, közben állítgatod a hangzásokat, effekteket stb, meg közben lesed az ábrákat hogy mit hol kell(ene) lefogni?

(#31851) Alexios válasza sutyesz96 (#31848) üzenetére


Alexios
veterán

Minden javítható, de szerintem nem ér annyit, főleg egy epinél. Abból az árból már vehetnél valami effektpedált, jobb pickupokat, akármi, úgyis lesznek rajta karcok, sérülések idővel ha használod.

[ Szerkesztve ]

(#31887) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Többnyire normál hangolást használok, viszont van 1-2 szám, amihez fél hanggal feljebb kéne hangolnom a gitárt. Van egy Zoom G1xon multieffektem is, ez tud ilyet, viszont mivel fülhallgatón játszom, ezért amikor a pitchshift effektet használom, akkor "belehallatszik" a gitár normál hangolása is, aminek következtében elég hülye hangzást kapok. Arra gondoltam egy kápó beszerzésével járnék a legjobban, viszont nem tudom, hogy itt az olcsóbb fajtáknak milyen a minősége. Egy Squier Bullet-hez kellene, tudnátok konkrét típust ajánlani?
Innen vagy ebből a boltból lenne a legjobb, mivel ide személyesen is betudok menni. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#31927) Alexios válasza b.kov (#31926) üzenetére


Alexios
veterán

de mintha azt olvastam volna, hogy metálra az SG-ket részesítik előnyben (ez nagy hülyeség?).

Az. :D

Single coil-os stratot ne vegyél metálra, bár nem lehetetlen de nem lesz olyan, egy hss már ott is jó lehet. Amúgy nagyjából bármit lehet bármire használni, de rengeteg együttes használ LP-t metálra, megkockáztatom, hogy többet mint SG-t.

Illetve az előbbihez hozzátenném, hogy egy olcsóbb multieffekt is jó lehet fülhallgatóra, egyrészt lesznek effektjeid, van fülhallgató kimenete, majdnem mindegyiken van aux in, és sok tud interfészként is viselkedni ha felvenni akarnál. Vagy akár egy Boss Katana, de ezt már csak halkan jegyzem meg, effektek, interface, aux in, minden van.

[ Szerkesztve ]

(#31929) Alexios válasza b.kov (#31928) üzenetére


Alexios
veterán

Úgy emlékeztem hogy a Zoom g3n-ben is van usb interface, de ahogy látom nincs, a hasonló árú digitech rp360-ban viszont igen. Vagy ott a Boss GT-1, de tény, ezek az amplugnál azért drágább megoldások.

Illetve érdemes ránézni tényleg egy 50-es Boss Katanára, nem fogod maxon használni, de mégis van lehetőséged fülhallgató nélkül, beépítve rakat effekt, igazából árához képest bőven jól szól, és usb interfaceként is működik, nem véletlenül akkora best buy mióta megjelent.

[ Szerkesztve ]

(#32015) #96302336 válasza b.kov (#32014) üzenetére


#96302336
törölt tag

Én valamilyen modellezős kombót keresnék, olyant, amin lehet akár módosítani is az effekteket, ha a gyáriak nem jönnek be. Ki tudtam próbálni egy Roland Cube X20-at, az állati jó volt. kár, hogy már nem kapható. És jó áron is volt.

(#32027) b.kov válasza kemotox (#32025) üzenetére


b.kov
senior tag

Nem para, én is ellőttem egyszer úgy 6 évvel ezelőtt. :P

Akkor egy Epiphone LP Special II-t vettem Fender Mustang erősítővel. Az istenért nem sikerült értelmes hangzást kicsikarnom belőle. Ezt szeretném elkerülni, így vagyok most itt. :D

Néztem a Roland Cube erősítőket egyébként. Tudom, hogy használtat írtatok, de erről tudtok valamit mondani esetleg? Roland Cube 10 GX
Ilyesmi erősítők használtan se sokkal olcsóbbak (talán egy tízessel), legalábbis amiket találtam. Aztán nekem általában megér ennyit az új állapot, meg a garancia.

Még mindig a 4 fal között kellene, semmi komolyabb célom nincs vele. Csak az MG "műhangja" ijesztett meg egy kicsit. Illetve ahogy látom, ezen van beépített effekt is.

(#32060) arnyekxxx válasza NeoPampalini (#32056) üzenetére


arnyekxxx
veterán

w10nél nálam simán megy effektből jack-jack a realtek line in-be, realtek vezérlőben bemenet-hangerő feltol és szol a gitár párhuzamosan bármivel.

Probléma akkor indul ha bekerül a képbe az ASIO driver.

(#32071) funk648 válasza NeoPampalini (#32063) üzenetére


funk648
aktív tag

Minden úgy van beállítva, hiába némítom le az 1-est, a youtube egyáltalán nem szól. Egyébként furcsa, mert ha semmilyen effektet nem rakom be a multi az adott presethez, hiába indítom el a guitar rig-et, nem csinál a hanggal semmit, csak a tisztátját hallom a gitárnak.

Ha a Youtube-ot indítom el először, és sorrendbe utána a többit, akkor jó, köszi a segítséget. :D

[ Szerkesztve ]

(#32072) funk648 válasza funk648 (#32071) üzenetére


funk648
aktív tag

Ez még sajnos mindig fennáll:
"Egyébként furcsa, mert ha semmilyen effektet nem rakom be a multi az adott presethez, hiába indítom el a guitar rig-et, nem csinál a hanggal semmit, csak a tisztátját hallom a gitárnak."

Rájöttem, írtad, hogy így nem lehet használni magát a guitar rig-et.
Viszont ha az egyes módot használom, tehát csak magát a guitar rig-et szeretném hogy szóljon, akkor se csinál semmit a multiból érkező hanggal, nem szól semmi.

[ Szerkesztve ]

(#32076) NeoPampalini válasza funk648 (#32075) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A Reaper-ben csak annyi a teendő, hogy a Guitar Rig-et effektként rá kell rakni egy csatornára, majd "élesíteni" a csatornát azzal a pici piros kerek tümtürümmel. Plusz kell a WASAPI, amit pedig az audio beállításoknál lehet kiválasztani. Íme :D :

(#32096) persil válasza nap (#32095) üzenetére


persil
nagyúr

Akar az is lehet, de minden funkcioja, az effektek es maga a hang is rendeltetesszerunek tunik. Ezert gondolom, hogy valami mas van :/
Az amplug hibas e, azt meg nem nagyon tudom kiszurni, mivel a kornyezetemben nincs masik.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#32115) NeoPampalini válasza funk648 (#32114) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az lesz a gond, hogy a Master track-re raktad az effektet, de azon a sávon nincs vonalbemenet. :)

Teendő: Track menü -> Insert new track

Ezután a megjelenő Track-nél még be kell kattintani a "kis piros biszbaszt", bekapcsolni a felvétel monitorozást (hogy halld is, amit játszol) a jobb alján azzal a kis hangszóró ikonnal. Ha magától nem állítaná be a bemenetet, akkor azt a képen az "input 1" helyénél lehet megadni.

(#32282) b.kov


b.kov
senior tag

Elkezdtem ötletelni újból ( :D ) a leendő gitárvásárlás részleteivel kapcsolatban.
A gitár változatlanul marad szerintem, ugyanis itt is többen írtátok, hogy nem lehet rossz, illetve még mindig tetszik: Jackson JS32TQ

Szétnéztem fejhallgató fronton is, egy review oldal alapján találtam: AKG K240 Studio Erről még talán nem esett szó itt, ha esetleg valaki tudna hozzáfűzni véleményt, vagy akár ajánlani valami jobbat, azt megköszönném. :R

Ugye elsődleges célom a fejhallgatóval való játék, így előtérbe került a VOX amPlug megoldása, illetve gondolkodtam valami olcsóbb, kisebb kombón, de azt végülis elvetettem.

Most azonban elkezdtem kacsingatni az audio interfészek felé, de nem ástam bele magam a témába, egy pár kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Gondolom itt is megoldható a backing trackkel való játék, illetve a felvétel is opció. Van-e valami abszolút fontos tudnivaló ezekkel kapcsolatban? Esetleg valamilyen ajánlott típus? Talán ez lett megemlítve nem olyan rég: Scarlett Solo

Lehet hülye kérdés, de pl. ez GarageBanddal mennyire működik? Illetve ott lehet ugyanolyan dolgokat beállítani, mint pl. egy gitárkombón (effektek, gain, stb ..) ?

Köszi szépen. :)

(#32477) Kobe


Kobe
veterán

Line6 amplifi TT vel mi a gubanc? Mostanaban rengeteget latok felrakva GS en eleg jo aron...

Egy katana ele kotve mennyivel adna tobbet? Az effektekre gondolok

(#32489) Kobe válasza consono (#32488) üzenetére


Kobe
veterán

Nekem nagyon szimpi, a merete, tudasa es a funkcioi pont jok lennenek otthoni gyakorlasra..... Csak sok helyen irjak mivel nem HD effektek vannak meg benne, ezert felejtos.

Probaltam utubeon nezni, ott sem valami nepszeru.

Nem tudom mas csinalt e ugyanilyen kutyut

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.