Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19206) atomeec válasza Bobrooney (#19204) üzenetére


atomeec
senior tag

Nem tudom, hangerő szempontjából valóban még a 15 watt is sok, mert negyedéig is csak úgy van feltekerve, hogy mellé a Pod is nagyon vissza van véve, vagy ha csak erősítő, akkor meg szinte alig mozdítok a hangerőpotin (illetve ott van még a power squeezer gomb).
Viszont nem a hangerőt nézve pl a telefonom nagyon gázul szól a számítógépes hangszóróhoz viszonyítva.
Illetve anno volt szerencsém többszáz wattos házimozirendszerhez, amin zenét hallgatva nagyon alacsony hangerőn olyan hangzást produkált, amit kisebb teljesítményű hangszórok soha (amivel én még nem találkoztam, lehet hogy van ;) ).
Tehát én ebből indulok ki. Valamint ezek nem csöves erősítők, tehát azon a tulajdonságok nem játszanak, amik egy csövesnél megvannak.
Ezért gondolkodtam el rajta, hogy esetleg érdemes lenne-e a csere.

@Plazmacucci: Pontosan ez a szó, ami kell ide, dinamika. Ha rádugom a számítógépes hangszóróra a gitárt és az effektet, akkor annyival szebben szól, pedig abban is csak 25 W van (mélynyomó, alacsony hangerőn szintén), viszont kell az erősítő, nem tudom mindig arra kötni, és nem is szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#19299) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem,hogy váltok basszusra,ezért sajnos meg kell válnom a cuccaimtól.Szerintetek mennyit érnek?
Amikről szó van azok a következők:
Epiphone LP Studio Gothic-Keveset használt(kb 1 éves),átalakított pickup,straplock,sajnos egy balesetnek köszönhetően egy helyen sikerült levernem a festéket,de ettől függetlenül a hangja olyan,mint újkorában.
Orange Cruch CR20-LDX:Szintén 1 éves,alig használtam,mert legtöbbször gépre kötve használtam a gitárt.
Továbbá van még 1 Danelectro FAB Overdrive effektem,Gibson SVP 700UL húrokból még megvan 3 szett és 3 póthúr,9-es DR Strings fehér UV húrszett.

Szerintetek kb mennyit érhetnek ezek a cuccok? Képeket is csatolok.
(Persze eladás előtt még meg kell tisztítanom,a potik körül azok a fényes körök csak tükröződések)

[Cuccok]
[Gitár]
[A kitört festék]

Válaszaitokat előre is köszönöm. :R

(#19311) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Szisztok ide is feltenném a kérdést, lehet ez a relevánsabb topic:

Jópár év kihagyás után úgy döntöttem leporolom a kis olcsó Hohner Rockwood Pro gitáromat, veszek rá húrokat és hiányzó húrlábat is megpróbálom valami webshop-ból pótolni. Magam örömére pengetgetnék és írogartnék dal-kezdeményeket, amikkel később talán még valamit kezdeni is lehet, ehhez keresnék valami tényleg olcsó és best-buy megoldást, kezdetnek persze, utánna komolyabban is kinőheti magát a dolog, de maga a gitárom se valami csúcs, újra meg most inkább nincs keret, így a PC-stúdió eszközöket is is ehez a szinthez lőném be (pedig kiszemelt gitár lenne bőven) :).

Ezekkel van valakinek valami tapasztalata: behringer-ufo202-u-phono-usbaudio-interfesz [link], behringer-u-control-uca222-usb-hangkartya[link], alesis-linelink-kabel[link], behringer-ucg-102-usb-gitar-adapter[link], bespeco-bmusb300-usb-gitarkabel [link]

Elektromos gitár hang rögzítésére kelle, tudom nagyon messze van ettől még a kis házi stúdiók hangzása is, de manapság már annyit fejlődött ez a terület is, hogy én is kipróbálnám és keresgélek. Egyelőre ebben az árkategóriában vagyok kénytelen gondolkodni. Vagy inkább megéri gyűjtögetni mondjuk erre: focusrite-scarlett-solo-kompakt-usb-hangkartya[link], nagy lehet a különbség minőségben a két szint között és ajánlott darab, vagy gitárhoz inkább pl egy Line 6 lenne a jobb?

Erősítőm, effektem (csak egy kicsit hibás Boss MT-2-es pedálon kívül) nincs, minden utó munkát a szoftverre bíznék. Megoldható ez a felsoroltakból, hogy élvezhető eredményt kapjon az ember?

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19419) Chesterfield válasza BluEyes (#19418) üzenetére


Chesterfield
senior tag

De ha ilyesmi lenne a probléma forrása, akkor nem mindegyik effektnél csinálná?
Elemmel már kipróbáltam, ugyanez volt.
Megpróbálom teljesen átköltöztetni a cuccot, hátha...

(#19424) BluEyes válasza Chesterfield (#19420) üzenetére


BluEyes
őstag

Itt vannak a nálad zajos presetek, itt nincs brumm. [link]
Azért változik a zaj, mert még az effektek előtt, a gitár-kábel-AD converter vonalon kerül be a jelútba, és átmegy az effekteken, így minden presetnek más lesz a zaja.
A kérdés, hogy hol kapja meg a zajt a rendszer. Ha a gitárkábelt is kihúzod belőle, akkor is zajos?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19426) Chesterfield válasza BluEyes (#19424) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Igen, ebben a videóban tényleg semmi zaj nincs.

Kihúzott gitárkábbellel pont ugyanaz a zaj, mint bedugva, tehát inkább a multival lehet valami gond.

Itt van még egy videó, hallgasd meg az F8 effektet, nagyon durva zaja van...

(#19431) Chesterfield válasza brickm (#19428) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Akkor ez most garanciális probléma?
Csak mert a videókban szereplő példányok nem produkálják ezt a jelenséget.
És ezek az effektek így használhatatlanok.

(#19435) brickm válasza Chesterfield (#19431) üzenetére


brickm
őstag

Szerintem vidd el oda, ahol vetted, próbálják ki ők is, ha náluk is jelentkezik ugyan ez(másik erősítőn, másik gitáron,)akkor nyilván az effekted produkálja a dolgot.
Ezután gondolom kicserélik.
Lehet a tiednél valami egyedi forrasztási hiba van és ezáltal földhurkot keletkezik...vagy akármi. De lehet valamelyik szűrő kondid sérült, vagy nem jól lett betéve,...

(#19444) brickm válasza Plazmacucci (#19443) üzenetére


brickm
őstag

a legjobb hang egy jó gitárból, meg egy jó erősítőből jön, minden egyéb effekt nélkül.
Lásd tweed erősítők, jtm, jcm szériák, vox ac-k,...stb

(#19448) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello megint! :)

Kérdésem a következő: ha nincs semmiféle erősítőm, effektem, pedálom stb. akkor a különböző zeneszerkesztők-re belőhető vitruális, softweres effektek/erősítő szimulációk mennyire használhatóak. Úgy értem mennyire vannak közel az analóg/igazi társaikhoz és hogy egy stúdió minőségben is használható eredményt produkálnak e. Vannak e valakinek tapasztalataik ezekkel a virtuális plugin-ekkel (Line 6 Pod Farm (vagy micsoda), Native Instruments, stb...) :F

Csak a nyers (hangkártyával bedigizett) jelet adnám a PC-nek és ezt gondoltam post processezni valami ésszerű formában.

[ Szerkesztve ]

(#19469) Chesterfield válasza BluEyes (#19468) üzenetére


Chesterfield
senior tag

zengető az milyen néven fut?

Visszatérve a noise gate-re, van olyan is, hogy ZNR, ami elvileg a zoom zajcsökkentő effektje, itt egy videó róla:[link]
működik az effektlánc végén is

(#19517) atomeec válasza MATEO6600 (#19516) üzenetére


atomeec
senior tag

Alapból nem is fog megszólalni. A rögzítőeszközöknél, a line in tulajdonságoknál a figyelést pipáld ki (persze majd ha effekt progit használsz, akkor ez nem kell).
line in

(#19524) SkyLine3000 válasza BluEyes (#19523) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Amikor zenéltem, nekem is Zoom effektem volt. 505-ös. Köszi a linkeket. Ennyi pénzért tényleg nem rossz a Zoom. Főleg, h új, gari stb.

(#19564) reményhal válasza nap (#19561) üzenetére


reményhal
csendes tag

igen,ugyan ezt néztem, mert még itt,valamely fórumozó linkelt egy videót,ahol egy ilyen pici marshall kihajtott egy jóval komolyabb ládát,és elég vadúl szólt.A guitar rig jó,szeretem,de csak utólagos effektezéshez, mert önnállóan túl nagy a latency-je.(alaplapi hang)

(#19607) reményhal válasza atomeec (#19606) üzenetére


reményhal
csendes tag

kényelem szempontjábol visszalépés, bár én ilyen floyd-os cuccbol csak yamahát próbáltam,de tetszett.Húr magasságot lp-n is jól be lehet lőni,de a nyak csatlakozása miatt a 16-17.bund után már kissé nehézkes,nekem sok év után sem 100%-os de van akinek meg egyböl jó.Szerintem tanulj be egy jó riffet,vagy szólót,irány a bolt,dugd be mind kettőt a legkomolyabb marschallba ,és játsz.A videók annyira nem adják,mert sokan hajlamosak csalni (effekt pl. ),csak hogy jobb színben tüntessék fel a tulajdonukat. A rendelésről meg annyit,hogy mindig rizikós,mert pl ami szerinted hiba,lehet szerintük nem az,ráadásul hiányzik a vásárláskori személyes élmény is.

(#19890) brickm válasza csadi0011 (#19889) üzenetére


brickm
őstag

"Valaki nem tudja, hogy ennek, vagy ilyesminek nincs valami PC program változata? Vagy hasonló baromságoknak. Kedvem támadt pl csirkehangokkal eljátszani számokat. :DDDD"

Felveszed a trekket és utólag olyan csirke hang effektet tolsz rá (pl pitch shift, vagy akármi más baromság) amit csak akarsz.

(#20005) brickm válasza MATEO6600 (#20003) üzenetére


brickm
őstag

Nem.
Digitális modulációs effekteknél, vagy effekt processzoroknál. Attól függ mennyire komoly összeget szánnál rá.
Van egyszerű digitális pedál formában, és van direkt rekkbe szerelhető multifunkciós kivitelben is.

(#20007) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20006) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szerintem próbáld ki, és meglátod. Ha így tettszik a hangja, akkor meg nem kell vesződni az eladással / milyengitárt vegyek effektussal.

(#20073) MATEO6600 válasza Eastman (#20072) üzenetére


MATEO6600
őstag

Főként standard és half step down között hangolgatnék, meg kipróbálnám a C meg D-re való hangolást is, nem tudom erre megfelelő lenne-e a csiptetős megoldás.

A mikrofon működik, szoktam is használni, viszont a gitárt hiába kötöm rá, azt már nem veszi valamiért...
Azt mondod, hogy a mikrofonos megoldást javaslod inkább, mintsem a PC-re kötést?
Igazából a telefonomban is jóféle mikrofon van, szóval külön nem is szükséges vennem szerintem, csak nem találtam még jó poziciót, hogy hová rakjam a telefont az erősítőhöz képest.
Lakásban vagyok, szóval azért annyira nem szabadna hangoskodnom :)
10-es skálából a Gain 9-en van, a hangerő pedig 1-esen, és így is ordít. Azért van ekkorán az erősítés, mert ezalatt nincs nagyon effekt, én pedig csak metált játszok.

(#20097) MATEO6600 válasza atidzsiforc (#20086) üzenetére


MATEO6600
őstag

Az erősítőn csak Gain van ami az effektet állítja, és pont ez a baj. Mert ha az erősítést 9 alá rakom a 10-ből, már mondhatni lófasz effektet rak rá, én meg egy alap metál hangzást várok el. For example, a kis Vox amPlugom 3as gainen több effektet tol rá, mint a Marshallom 9-en. Szóval kénytelen vagyok olyan nagyon tartani az erősítést, mert különben majdnem olyan, mintha cleanben játszanék.
A tone-t viszont miért érdemes maxon tartani? Én úgy vettem észre, hogy az csak azt állítja, hogy a magashangok mennyire jöjjenek ki.

(#20179) Neuler


Neuler
csendes tag

Nekem az effekt egy kis behringer keverőbe van kötve annak meg van stereo kimenete és az megy a laptopba.. :)

(#20277) Zoli133


Zoli133
őstag

Effektpedáloktól vajon mekkora bukóval lehet megvállni? (Boss PH-3, sajnos nem tudom kihasználni)
Illetve gsfanatic-on kívül hol érdemes hirdetni?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20524) Bobrooney válasza SunMount3r (#20522) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Notebooknál sem kell eldobni, de én csak úgy vettem fel a Scarlett Soloval eddig, hogy direktbe dugtam be a gitárt, és nem volt gondom, sem bass sem pedig elektromos gityónál.
Gondolom utólagosan akarsz effektezni.

(#20525) SunMount3r válasza Bobrooney (#20524) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

[link] , de konkrétan más fórumokon is olvastam a clipping-ről.

És igen a PC-n akarok effektezni.

brickm: de hiába , ha nincs mire rákötni és ha kell a mikrofon bemenet is. Meg szeretném ha hangkártyaként is funkcionálna...

[ Szerkesztve ]

(#20606) Bencsizy válasza brickm (#20605) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Koszonom a tartalmas valaszt! :)
A potmeterek kezelesehez jo erzekem van (tudom, hogy mit kell tekergetnem ahhoz hogy azt halljam amit fejben elkepzelek eppen), szoval a hangszinnel nem lesz gond. Gondolom sok sok kozep es magas kell ahhoz hogy atvagjak a basszuson.
A hangszoroknal tehat szamit a tanyer merete. Tobb hangszoro, tobb levegot rezegtet meg, igaz? Hangszoro valasztasnal mire erdemes figyelnem? Az erzekenysege, teljesitmenye, a magnes tipusa, frekvencia tartomany peldaul mit jelent es mit erzekelek belole a valtoztatasukkal? Barmi tudomany, szemelyes tapasztalat johetne, de inkabb az utobbi, hogy milyen hatassal vannak ezek a hangzasra.
Magyarra hogyan lehetne forditani a headroomot? Minel nagyobb a teljesitmenye egy erositonek, annal hangosabban tud szolni tiszta anelkul hogy torzitani kezdene?
Mi az a power attenuator?
A rezonancia frekvencia mit jelent egy hangszoro eseteben?

Volt egy regi bohm verstarker 30 H-m itthon tavaly, egy garazsban hasznaltam egy torzitopedallal, de sose tekertem olyan 70% fole mert igy is hangos volt nagyon es torzitot hasznaltam ha nem tisztan jatszottam eppen. Egy hangszoros darab volt, de benn a hazban egy 20 meterrel arrebb is hallottak mindent tisztan mikor jatszottam. Volt rajta egy effekt loop (return es send volt rairva, ebbol gondolom azt, hogy egy effekt loop lehetett). Ezt hogyan tudom hasznalni es milyen elonyei/hatranyai vannak, miben kulonbozik peldaul ha a gitar es az erosito koze kotom a torzitot vagy hogy ebbe az effekt loopba kotom be?

Sajnalom, ha nagyon sokat vagy hulyeseget kerdeztem esetleg, de erdekel a tema es ugy latom, hogy itt vannak tapasztalt es okos emberek.

(#20610) brickm válasza Bencsizy (#20606) üzenetére


brickm
őstag

Hát erre a sok kérdésre nem ígérem, hogy most egyben válaszolok, de...
A hangszórók választásánál leginkább meghallgatás útján kell gondolkodni.
Hiába mondom neked, hogy vegyél 4db greenback-et, mert az állatul szól(az én erősítőmmel, az én effektjeimmel, az én ládámban, az én gitárommal) ha a te cuccaiddal a te fülednek az nem fog jól szólni.
Az én cuccom pl van akinek szarul szól...van akinek a cucca meg nekem szól szarul, hiába ugrál rá a fél campus feszt. Ez egy ilyen bringa.
A lényeges dolgok a hangszóróknál, amiket én mindenképpen figyelembe vennék, 10" alatti hangszórót nem nagyon vennék, ha hangosan akarod vele, tolni, vagy különben a hangminőség rovására fog menni, a túl kemény felfüggesztés és a túl feszes tányér.
10"-12" es hangszórókat kell venni, az erősítőd maximális kimeneti teljesítményét figyelembe véve. Pl 10Wattos erősítőre, minimum 15 de inkább 20-25Wattnyi hangszórót tegyél, különben egy jól túlhajtott szólónál püffen a tekercselés. Nekem 12"es 50w-os Fender szórómon égett rommá tekercselés. 100Wattos erősítőre, minimum 200, de inkább 300Wattnyi hangszórót teszek azóta.

Az erősítő kimeneti teljesítményével kb kár foglalkozni, nem számottevő.
Sokkal inkább a dinamikája, illetve a hangszórók érzékenysége. Nameg a kivezérlés.
Hiába van egy 100wattos végfokod, ha azt nem vezéreled ki rendesen...akkor simán lenyomja egy 20wattos erősítő is amit tisztességesen megküldenek.
hiába van jól kivezérelve az erősítő, ha kis felületű rossz érzékenységű hangszóróid vannak... szólni fog, de nem lesz átütő. Ahogy megszólal egy tisztességes gitárerősítő azonnal elvész a hangja.

Hangszóróknál minél nagyobb felületű, minél masszívabb kosárral rendelkező (lemezkosár kerülendő ha mozgatod is a cuccot) minél magasabb érzékenységű (96-98 108dB/1m) szórókkal operálj. Innenstől minden más ízlés kérdése, nyitott vagy zárt doboz...mágnesek, membránanyagok...stb

A power attenuatort a végfok és a hangszóró(k) közé kötöd, sorosan, teljesítmény ellenállásokkal épített áramkör, ami elméleti síkon nem befolyásolja sem a dinamikát, sem a 'hangsávszélességet', gyakorlatban nyilván igen, csak nem mindegy a mértéke...szóval gyakorlatilag elfűti a kimenti teljesítményt. Ezáltal egy 50wattos jcm800 10-10-10-10-10-10es potméter beállítások mellett 4x12"-es ládával társasház harmadik emeleti lakásában is használható, tök halkan. Azért ezt említettem, mert ezt használom is így működik is. SOk erősítő már automatikusan beépíti az erősítőibe(csövesekbe), vagy potméterrel szabályozható formában, vagy kapcsolós formában. Pl 50W/25W/5w os állásokkal. stb.

A bohm cuccok mindig is atomhangosak voltak, kb bármire rádugva. az egy olyan erősítő.

"miben kulonbozik peldaul ha a gitar es az erosito koze kotom a torzitot vagy hogy ebbe az effekt loopba kotom be?"
Ízlés kérdése ez is, meg előfoké, meg végfoké.
Van amelyiknek jobban áll ha a torzító pedál az előfok után van, van amelyiknek inkább árt.
Az időalapú effekteket(delay, reverb,) vagy a gate-eket szokás inkább ide tenni, mert azoknak felesleges átmenni az előfokon...illetve ha szerzel multi effektet, amiben van erősítő, meg hangszóró szimuláció, akkor a return körbe beteszed, kihagyva vele az előfokot. A torzítókat én mindig a gitár és az előfok közé kötöm, sorosan, az effekt loopba az időalapok vannak, a gate, esetleg egy vonalszintemelő.

a rezonancia frekvencián XL=XC=R

[ Szerkesztve ]

(#20625) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Koszonom a nagyon reszletes valaszokat mindenkinek!
Nos talaltam egy Böhm-verstarker Regent 30 H erositot, 2x12"es hangszorokkal van szerelve, 50 eves motyo, gondolom nem lehet rossz hangja. Kedden megyek meghallgatni es kiprobalni a sajat gitarommal, a sajat torzitommal es aztan meglatom, hogy hogy fog szolni, de sztem nem fogok panaszkodni. :D Egy nagyon rendes sractol veszem, hiszek neki, hogy nek lehet rossz hangja.

Tehat sok komponenstol fugg hogy hogyan fog szolni egy erosito. Nekem voltam mar par hangszorom, fokent celestion markajuak, de nem volt olyan, amivel equalizer hasznalataval ne tudtam volna szep hangot produkalni vele. Persze volt olyan ami fulladt a melyeknel, de ezt leszamitva mindig osszehoztam egy szamomra kielegito hangszint.
Most igy utolag kicsit gondolkodva, ez a power atteunator ez magyarul a teljesitmeny vago, hogy ahogy te mondtad, kis hangeron is olyan minoseget adjon az erosito mintha ki lenne hajtva. Most mar vagom igy. :D
Tehat az effektlooppal ki kell kiserletezni, hogy vmi oda illik e vagy a gitar es az elofok koze. Szoval ha jol ertem ez az "eloerositett jel torzitasa vagy a torzitott jel eloerositese" dilemmaja?
Ha egy torzitonak van ilyen "hiss" jellegu zaja, az effekt loopba teve nem lenne halkabb? Hisz a tiszta jel lenne felerositve es csak utana lenne torzitva. Vagy a vegfoknak nagyobb szerepe van a hangerokben?

Hangszedok. Ha kozelebb allitom a hurokhoz, akkor tobb lesz a magas, ha tavolabb akkor tobb lesz a mely. A kozepet mivel tudom szabalyozni? (Pl a pici csavarok allitasaval erhetek el vmit?)
Nekem a nyaki hangszedo van ugy beallitva, hogy tisztan hasznalva megfelelo minosegu hangot adjon, a hidi meg torzitott hangszinre van allitva. Szal ha egy dal kozben valtani kell pl torzitottrol tisztara, akkor csak ralepek a torzitora meg atvaltom a pickupot es mar meg is vagyok.

(#20689) Eastman válasza Plazmacucci (#20683) üzenetére


Eastman
őstag

Tudod, a kézben van. :) :D

De azt a mosolyt, amikor elindítja az effektet. Zseniális!

(Tűzkeréken vagyok a sörsátorban. Som Lajos bácsi ül mellettem.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20704) brickm válasza Plazmacucci (#20683) üzenetére


brickm
őstag

4,5-5cm tömör keményfa test, egy 14-16kOhm körüli ellenfázisú sorosan kötött humbuckerrel, 250kOhmos potival, Egy jó distortionnel, egy compressor-limiterrel és egy megfelelően beállított Gate-tel... A többit a vst megoldja.
Ha ragaszkodsz z élő hanghoz akkor meg marha jó effekt.
De ahogy írtad az amplitube-ban van kb pont ugyan ilyen hang amúgy.

(#20879) brickm válasza sanyie70 (#20876) üzenetére


brickm
őstag

Ez egy vicces helyzet, ugyanis a road 2 gitárral és 2 különféle erősítővel állítja elő a hangzását(nameg egy rakár rack effekttel.) Ezt egy szimpla marshall kombóval meg egy trzító pedállal nem fogod reprodukálni.
Ráadásul ha megfigyeled a 2 gitár tök más hangerőkön szól és tök más hangszínen, ebből lesz 'road sound'.
Az egyik egy mélyen zsizsegő hang, ami tompa, ő a hosszú hajú gitáros. A másik meg egy hasító hangosabb élesekkel teli hang, ő a kopasz gitáros.
De van hogy cserélnek.
Az egyik orange stack-et használ, a másik engl stacket meg diesel half stacket. Ezektől a marshall overdrive igencsak messze áll lássuk be.
Talán multieffekttel járnál a legjobban. És mindenképp hangolj le B-re.

[ Szerkesztve ]

(#20896) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

https://youtu.be/5zmqzMkODaY
18:35-tol hallhato par masodpercig a gitar hangja torzitottan. Ok mivel erik el azt, hogy ilyen gazdag hangzasa van a hangszernek? Mert gondolom nem csak egy egyszeru torzitot hasznalnak. En akarhlgyan tekergettem eddig az enyem, nem sikerult hasonlot kihoznom. Szoval valakinek van tippje, hogy meg milyen effektet hasznalhatnak ehhez a soundhoz?
Olyan mintha az osszes hur hangja hallatszodna teljesen erthetoen, artikulaltan, meg kicsot ilyen "pamacs" hangja van az egesznek, nem tudom maskepp elmondani. :D
Meg 6:50tol is mikor beindul a zene hallatszik ilyen magasabb torzitott hang is a kvintek mogott. Ok ezt tobb gitar hangjanak osszekeveresevel erik csak el, vagy az equalizerrel meg az effektekkel babralnak vmit?

[ Szerkesztve ]

(#20959) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Fiukak, mi a velemenyetek a multieffektekrol?

Milyen effekteket javasolnatok, amikre szuksege lehet egy gitarosnak a szinpadon, vagy ahhoz hogy jobb hangzasa legyen? Melyik mufajhoz miket ajanlanatok, ami nelkulozhetetlen hozza? (Pl reggaehez mit kene beszereznem, de ez csak egy pelda)

Koszi a valaszokat!

(#20963) brickm válasza Bencsizy (#20959) üzenetére


brickm
őstag

Erre nem lehet válaszolni.
Kinek mire. Ki hogy szereti.
Van aki felpakol delayeket, chorus effekteket, boostereket, ahhoz, hogy acdc-t játsszon...van aki meg bedugja a gitárt az erősítőbe és úgy játssza...(mint az eredeti)

Annyit tudok elmondani, amit én használok.
Overdrive-ok, különféle hanggal és beállítással, van amiből kettő is van, hogy menetközben ne kelljen átállítani(tube screamer meg a vonali erősítő jelút elején és végén).
Egy silicon fuzz, egy delay, amit nagyon ritkán használok, egy rugós zengető az erősítőben ami minimális bekeverésen van, illetve egy lexicon hall szintén elég minimálisan a jelútban.
kb ennyi is.

Multieffektek, hm. Mennyire gondolod komolyan? hol használnád?
Pár éve még eléggé visszataszított maga a név is, hogy multieffekt....ki se akartam próbálni. Végülis rákényszerültem, hogy halkan is kell játszanom, fejhallgatóval lakásban, így vettem egy digitech rp360xp-t. Kellemeset csalódtam benne, nagyon jó cucc a maga kategóriájában, HA(és itt a lényeg) nem akarsz vele olyan dolgot csinálni amire teljesen alkalmatlan.
Gondolok itt arra, hogy egy ilyen kisméretű eszközzel pl nagyon macerás koncertezni. Keskeny, könnyű mellé lépni, alig látni a kijelzőt pláne 2 sör meg egy viszki' után..
szóval csak otthon, meg felvételezéshez jó max. Esetleg próbateremben előre beállított presetekkel.
Marha jó a hangja amugy.

Azóta próbáltam párat, igazából ha komolyan gondolod és szánsz is rá, mondjuk elég jó cuccokat vehetsz, amiket midin vezérelhetsz, és nagyon könnyen lehet vele bánni színpadon is.
Mint pl a digitech gsp1101, amit most nyövök.
Szerintem az ilyen egybeépített pedálos kismultikat komoly igénybevételnek nem érdemes kitenni. Csak magadat szivatod. Az ilyen boss gt 8-10 is inkább csak lagzikba party zenekarozásra meg próbára meg felvételre jó. Eléggé rosszul bírja ha telibetaposod.

(#20966) Bencsizy válasza brickm (#20963) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Na ezert halam uldozzon! :D

Csak azert kerdeztem am, mert mindig azt hallani, hogy tul szaraz a hangja vminek egy delay vagy reverb nelkul, de pl punkrockban sose hallottam meg egyiket se hasznalni.

Az erosito ele es a vonaljelre (effekt loop ez lenyegeben?) kotott torzitok kozott milyen kulonbseget hallani?

En most egy fuzz pedalt, egy delayt es egy equalizer pedalt tervezek venni igy az elejere. De akkor van ertelme a tobb pedalnak, csak nem erdemes mindent teljes hangerovel belekeverni a jelbe, hanem csak egy csipetnyit mindegyikbol, amennyit kivan a hangzas?

En is ettol felek am, hogy most veszek egy multieffektet, bekrepal benne vmi, es akkor konkretan az egesz hangzas arzenalom kukazva van... Es mondjuk fellepes kozben sem eppen jo sztori, ha meg kell allni kabelezni vagy ilyesmi. Nekem a gepemen guitar rig van, ehhez kepest mennyivel erzekelheto minosegben a kulonbseg?

Miert mondjak azt, hogy ha pedal, akkor csak analogot szabad? Ugy ertem, ha pl hallani is kulonbseget mondjuk egy analog delay es egy digitalos delay kozott, egy zenekarban ahol osszecseng a sok hangszer, nem hallani azt a hangyafasznyi kulonbseget ugyse, nem?

(#20971) NeoPampalini válasza Bencsizy (#20968) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Vox ToneLab ST

Gitárosunknak is ilyen van, fasza cucc, tekergettük a múltkor, hogy mit tud. Jól szól, nincs "műanyag" hangja, van benne néhány effekt (szokásos drive/OD, mod/delay, reverb, stb. stb.), használhatónak tűnik... :)

(#20973) brickm válasza brickm (#20972) üzenetére


brickm
őstag

Amit kifelejtettem, kérdezted a soros effekt loopba kötött torzító pedálok létjogosultságát.
Erősen függ az erősítődtől, annak jelszintjeitől meg érzékenységétől, meg a pedáltól.

Ugyanis ha egy igen erős előfokozattal rendelkező cuccod van, a loopba kötött torzítód bemenete lesz túlvezérelve, (torzított jelet fog kiadni a buffer fokozata, aminek nem kellene) nem pedig ő fog torzítani a jelen. Ez egy csúnya kásás recsegős hangot fog adni, plusz melegedni fog a végfokod, ha meg nincs szerencséd és sokáig kínozod el is csattan a hőmegfutástól, vagy a hangszóró adja meg magát a sok négyszögjeltől.

Soros loopba inkább időalapú effekteket kötünk, mivel az ő bemenetük úgy van kitalálva, hogy sokkal érzéketlenebb a peakekre. Ezáltal nem vezéreled túl a bufferét az előfokod kimenetével. De találkoztam olyan gyári előfokkal, ami annyira bika volt, hogy a loop elejét egy kompresszor limiterrel kellett kezdeni, hogy ne fektesse le a delayt. Ezeket az effekteket mindig OD után kösd. Tehát ha az erősítőd a return kör után csinálja a torzító effektedet, ami amugy ritka, de előfordul, akkor bizony megszívtad, vagy delayt, vagy belső torzítót használsz, együtt nemigen.

Viszont line drivert tehetsz a soros loopba, nekem is van benne. MXR micro amp, szólókiemelőként funkcionál.

Amugy minek akarsz EQ-t?
Kb arra van a legkevésbé szükséged, hacsak nincsenek nyakatekert dolgok a számaidban, amikor gyorsan kell beavatkozni a jeltartományodba.

[ Szerkesztve ]

(#20975) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hu, mennyi okossag hangzott el. Koszonjuk! :D

Kezd osszeallni egy zenekar, tehat ertelemszeruen szeretnenk majd koncertezni is, tehat megbizhato cuccokra lenne szuksegem. A gitarommal (vintage v100) elegedett vagyok, hangolast is sokaig tartja, es a hangszine is olyan, amilyet szeretnek (talan majd egyszer cserelek hangszedoket vmi olyanra, ami gazdagabb hangzast ad kicsit, meg az elektronikat megnezem, jobbra cserelem majd, ha nagyon ganyoltnak tunik). Az erosito egy Bohm-verstarker 30H, ezzel szinten meg vagyok elegedve. Tehat csak a pedalok lennenek azok, amiknel nem nagyon talalom a helyem, de ez a hozzaszolas most sok dolgot tisztazott.
Szoval.

Reverb vagy delay pedalra szuksegem lehet, kerdes, erdemes mindkettot beszerezni?

Igen am, a digitalisnal azt gondoltam, hogy a jelet digitalizalja a pedal, de akkor ezt most tisztara mostuk, megegyszer koszonom! Es akkor az analog es a digitalis delay kozott csak annyi a kulonbseg, hogy hogyan valositjak meg a hangzast? Ez esetben pedig mar csak preferencia kerdese, hogy melyiket valasztjuk? Szal nem jobb vagy rosszabb, zajosabb egyik a masiknal, csak masabb?

Probaltam ma az erositomon a send return dugokat, csak egy sima kabellel kotottem ossze a kettot, de amint ezt tettem, nem jott ki semmi hang. Akitol vettem, azt irta, hogy a zengeto nem mukodik benne, ki lett szerelve. Ez esetben akkor az effekt loop se mukodik es ezert nincs hang?

Az elromlott torzitom helyere most egy MXR prime distortiont neztem. Eddig egy beta aivinnal jatszottam, nagyon tetszett a hangja. Viszont mikor mar kb felig tekertem az erositon a hangerot, minimumra tekerve a gaint is oriasi modon torzitott. Nekem ebben az esetben jobb lenne egy overdrive, amit kis hangeron jobban tekernek fel, nagy hangeron meg kisebb torzitasra raknam, vagy maradjon a torzito es remenykedjek benne, hogy mondjuk oroban ha kitekerem az erositot, akkor nem gerjed ossze vissza minden? Sok gaint hasznalok (metalt is jatszok), de csak esszeru mennyisegut, hogy minel kevesebb hiss legyen hallhato.

Equalizerre azert gondoltam, mert az erositon csak magas es mely szabalyzo van, es amiket neztem pedalokat, legtobbon csak egy volume, gain, meg egy tone szabalyzo ha van.. Kozepet pl jem tudom emelni vagy vagni.

Meg vmi. Eszrevettem, hogy mostanaban zajosabb az erosito alapjaraton, mondta a srac, hogy lassan erhet a csocsere, gyanitom, hogy akkor ez mar ennek a jele. Ha veszek bele csoveket, es nem allitom be a bias aramokat (mert meg csak elmeleti szinten kapisgalom ezt a dolgot, nem merek hozzanyulni meg), akkor abbol lehet vmi baj az erositovel? Gondolom amugy is elmaszik a munkapont, minel tobbet hasznalom, csak pl igy nem tehetem tonkre, vagy nem lesz tobb a zaj alapjaraton, esetleg nem lesz mas a hangzasa? Jo lenne ezeket is megtanulni.

(#21001) BluEyes válasza Plazmacucci (#21000) üzenetére


BluEyes
őstag

Jaja, fincsi overdrive :K

HTCX715

Ha belátható időn belül meglesz a kombód, akkor a Monkey a jó választás, a kombóhoz lehet majd használni tovább.
Ha messze van még a kombó, akkor az AmPlug a jobb, jóféle torzítás meg egy delay effekt, kész a komplett gyakorlócucc.
Vagy ugye a multik, de azok drágábbak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21010) bigrob


bigrob
őstag

Valaki használt már Marshall AVT-150 fejet?
Találtam egy kicsit ütött-kopottat mondhatni baráti áron. (60 Mátyásért)
Szerintetek megérné? AVT-50-en játszottam, de jó lenne néha az az akusztikus szimuláció meg az a pár effekt.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21049) brickm válasza Bakter9011 (#21047) üzenetére


brickm
őstag

Ahogy bigrob írta. A ragasztónak van egy olyan tulajdonsága, hogy nagyon rideg.
Ugyan olyan effektus, mint a fény, amikor áthalad az üvegen. Megtöri az eredeti rezgéseket. Gyakorlatilag modulálod vele a hangot.

Szivem szerint még a topot se ragasztanám fel a gitárra, inkább az egész testet egyfából csinálnám, csakhát ahhoz rengeteg sok fát be kell szerezni, hogy megtaláld azt a megfelelő vastagságú anyagot, amiből a kész test elkészülhet és nincs benne hiba.

"mik a főbb szempontok gitárvásárlásnál?"
Ez egy megfoghatatlan kérdés.
Amit mindenképpen tarts szem előtt, ha mondjuk egy LesPaul típusú gitárt kínálnak 120-150ezerért ujonnan akkor borítékolhatod, hogy sz r.
Ugyanis, ha megnézed az alkatrészek árát amik rákerülnek egy olyan LP-ra, ami JÓ, láthatod, hogy csak a hardverek meg az elektronika 100ezer felett van bőven. Konkrétan ezt számlával tudom neked bizonyítani, 4CTS poti, 1jack aljzat, 3 állású kapcsoló, hangolókulcs készlet és a híd 60ezer Ft-omba került 2-3hónappal ezelőtt.
Ehhez tedd hozzá a hangszedőket, magát a faanyagot, a felületkezelést, a többi hardverelemet(bundok, potisapkák berakások, koptatók, stb) és láthatod, hogy máris 200-250ezer körüli összeget mutat a gitár. És ebben még nincs munkadíj, meg a boltok haszna, kitudja mekkora százalék, meg ÁFA....
Ha ezt megdobod egy minőségi FR-al máris megdobhatod 60-80ezerrel ezt az árat.

A faanyagról annyit, hogy magyarországon ha minőségi mahagónit akarsz a gitárodba,akkor kb 30-50ezer Ftárú anyagot kell venned, mire abból összeszelektálod a megfelelő testet. Mázli kell hozzá, hogy olcsóbban megúszd.
A gyártónak annyi hendikepje van, hogy válogatnak előre, nagytételben, ami szarabb anyag azt eladják olcsóbb gyártónak, így nekik nem veszteségként jelenik meg.
Plusz a rosszabb anyagot el tudja tenni a testben olyan helyre, ahol nem látod. Lásd Gibson gyárban a top alá mehet a görcs. Na a gretsch gitárban ilyen nincs, oda csak minőségi anyag kerülhet be. Plusz nem gép szárítja az anyagot, hanem természetes szárítási folyamatokon megy át. Ami rengeteg idő.

[ Szerkesztve ]

(#21077) bigrob válasza Bobrooney (#21070) üzenetére


bigrob
őstag

És át is keveredtünk ahhoz, hogy effekttel bármit el lehet érni, csak a megfelelő kéz kell hozzá :)
Igaz mondja a végén, hogy eléggé fájdalmas volt :P
Pár hete élőben is elmondhatatlanul nagyot szólt Satriani :))
Életem legjobb koncertje volt szerintem :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21181) BluEyes válasza csadi0011 (#21169) üzenetére


BluEyes
őstag

Hogy mégegyszer nekiálljak tanulmányozni ezt a figurát? :( Nem tudsz annyit fizetni a drága időmért.
A koma egy fogalmatlan amatőr. Nincs kéztechnikája, ebből adódnak a hamis nyújtások, időbeli pontatlanságok. És nincs zenei eszköztára sem, nem ismer skálákat, harmóniákat, nincsenek motívumai, ezért mindenhol a vérciki pentatont nyomja. Hogy valami kis virtuozitást imitáljon, feltalálta a kezdők kedvencét, a szigorúan csak az E1-H húrokon történő "rögzített kamuzást", amikor a mutató (és néha a középső) ujjat mintegy letapasztjuk adott helyen erre a két húrra, (ezeket a pontokat nem engedjük el, míg tart a szóló, mert akkor bemegyünk a homályba) és pengetővel nagyon dolgozunk ezen a két hangon. A maradék ujjakkal meg eközben rátapicskolunk az E1-re, ezzel előidézve időnként egy 3. hangot, és ugye 3 hang már dallam, ha elég gyorsan pengetjük, meg a Delay effekt is rásűrít, akkor avatatlan szemlélő számára komoly gitározásnak tűnik a dolog, a blöff bejött.

Szerintem akadjunk le erről a vonalról, tele a világ igazi zenészekkel.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21318) Plazmacucci válasza V.Stryker (#21316) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem zajos mert a két tekercse van és kioltják egymást. Kb a torzított zenét játszó gitárosok 90% ilyen típust használ. A többi cucc meg kis digitális kombó, amiben vannak effektek és erősítő modellek. 20e forint körül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21397) nap válasza bence1990 (#21384) üzenetére


nap
addikt

Szerintem, hagyd ki a körből a számítógépet, és vegyél inkább használt multieffektet. PocketPOD, KorgAX5G, Zoom G2, DigitechRP155 ezek nem annyira rosszak, rengeteg erősítő és hangfalmodellel + egyéb effektek. Nem vagy a számítógéphez kötve, ha felvételt akarsz csinálni a multi kimenete már akár az alaplapi hangkártya számára is emészthető jelet ad ki. Ha kinövöd, nem buksz rajta sokat.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21408) Ragnar_ válasza nap (#21400) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem jelenlegi kb. a 6. gitárom, régebben BossMT2+Marshall AVT 20 nem volt rossz, de hajtani kell, hogy szóljon, úgy meg ugye otthonra kicsit zajos. Nekem is volt ZoomG3m is ami szintén nem volt rossz, de inkább erősítővel szólt az is. De aztán tök fölösleges lett az erősítő otthonra, így lett Line6 Toneport akkor még 20k volt, azóta sincs gondom vele, bővíthető erősítőmodel meg effektpackokkal stb. De gyakorlatilag egyéni ízlés kérdése egy idő után. Annál a kis Vox cuccnál sem a ardver a lényeg, hanem a szoftver ami 10kért ad kb. 19 erősítőmodellt 15 hangfalmodellt, meg 50 effektet, és még csak adapter se kell hozzá, PC viszont igen...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21467) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Talán ti tudnátok a legjobban segíteni a nem gitáros kérdésemben. Szeretnék használni VST effekteket, nem gitárhoz, de ez nem változtat szerintem a dolgon. Van egy Asus Xonar U7 hangkártyám, ennek a bemenetét és kimenetét szeretném használni.
Milyen keretrendszert érdemes használni a VST-khez? Nektek mi vált be? Egy kis visszhangosítást szeretnék elérni, meg némi kórus effektet. De talán más bohóckodást is kipróbálnék.

(#21469) Primary92 válasza Moleman (#21468) üzenetére


Primary92
senior tag

Az ASIO-t tudtam, hogy kelleni fog. Millió effektet lehet találni ingyenesen, és millió keretrendszert is. Első körben valami ingyenessel próbálkoznék, csak pár effektet kötnék egymás után.

(#21470) guitarguy válasza Primary92 (#21469) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Effektekkel nincs gond, de daw-ból nincs normális ingyenes alternatíva.
Én személy szerint a Reapert használom nagy elégedettséggel. Talán a legnagyobb tudású daw, milliónyi lehetőséggel. Kezdőknek is tökéletes és tök olcsó (a többi nagyágyúhoz képest).

(#21473) Primary92 válasza atidzsiforc (#21471) üzenetére


Primary92
senior tag

Ez szimpatikusabb.
Igazából nekem nincs szükségem DAW funkciókra, pontosabban csak az a része kellene, ahol elében rá tudom tenni az effekteket. Régebben használtam FL Studio-t (Fruity Loops), de az bazi nagy, és tud egy csomó felesleges dolgot.

(#21690) Moleman válasza Ragnar_ (#21689) üzenetére


Moleman
addikt

Most néztem, az UX1-nél nem írták, hogy lenne fantomtáp, csak az UX2-n van.

Ha nem szempont a mellékelt effektprogram (úgyis lehet szerezni bármilyet az "online kölcsönzőben"), én inkább a Steinberg UR22-t javasolnám, ennyi pénzért annál jobbat szerintem nem lehet kapni. A saját kimenő hangját sajnos nem lehet rögzíteni vele, de ezen kívül mindent tud, amire szükség lehet, nekem nagyon bevált.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.