Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#848) ReJim válasza Kephamos (#847) üzenetére


ReJim
őstag

és mi a véleményed a stagg gitárokról? :U
egy ilyet ajánlottak nekem: [link]
S350-SB VINTAGE S SERIES ELEC.GT-SBRST
vintage ''s'' series electric guitar - pickups: 3x single coil - controls: 1x volume + 2x tone - pu selector: 5-way - body: solid alder wood - neck: hard maple, bolt-on/ 648mm/ 25'' 1/2 - fingerboard: maple / 21 frets - bridge: classic “s” style tremolo - machine heads: vintage chrome - pickguard: tortoiseshell - colour: sunburst.

36, új (de valószínű lehet belőle alkudni :) )

</end.?>

(#850) Konflikt válasza ReJim (#848) üzenetére


Konflikt
addikt

Nemrossz.. Fender style rulz :U
Na de van 2HD-s, 24 bound-os Stagg is, az messze jobb, és olyan 45 körül vannak, jo gitárok

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#868) aDM|RaL^ válasza Niquis (#866) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

:):):) nincs tesóm :( vagy te vagy az?

egyébként stagg gyártmányú. mondjuk osztálytársaim aztmondták nevegyek stagget, de nekem tetszett. első gitár :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#869) Konflikt válasza aDM|RaL^ (#868) üzenetére


Konflikt
addikt

Jók a Stagg-ek. Én pl. mindig Stagg pengetőt veszek :DDD

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#879) ReJim


ReJim
őstag

megint voltam hangszerboltba, most egy másikba (ez valamivel már nevesebb, elitebb bót, [link] )
szóval ott mondtak pár érdekes dolgot a stagg-el, vorson-nal kapcsolatban...

ajánlottak: east márkájú gitárt 32-ért. marathon-t 38-ért meg még egy párat, de ezek voltak a normálisabbak. (kellemesseb árfekvésűek ;])
de ezekről a márkákról még nem hallottam :( szóval valakinek van véleménye ezekről, ismeri ezeket valaki. :U konfilkt? :U

meg kaptam egy ajánlatot máshonna: egy használt (nincs leharcolva) ENCORE gitár, tokkal, kábellel 20ért... nemtudom, lehet megkellene tekinteni. de erről a névről sem hallottam még :)

majd ha lesz időm utánna nézek, milyen típus, stb... előre is köszi...

</end.?>

(#1173) Kobe


Kobe
veterán

ma haverral körbedzsanáltuk pécs összes hangszerboltját, a kínálatban a kinézett Ibanez messze a legjobb gitárnak számitott, mindenhol les paul epiphoneok meg vorsonok, staggek, az egész városban összvissz 4 db Ibanez volt :S de élőben az a gitár, öcsém....pfúúú...gyönyörű szép és jól is szól...lenne má március április vagy lottó 5ösöm :D

(#1788) ReJim


ReJim
őstag

fel tudtok világosítani, hogy milyen húrt vegyek?
mi tartozik a ''szar'' illetve a közép kategóriába? (ernie ball, stagg, ''magyar gyártmányú nemannyira jó'', stb.)

</end.?>

(#1803) Kobe válasza ReJim (#1788) üzenetére


Kobe
veterán

stagg húr = salakanyagpofozás

ernie ball, daddario és elixir, én ezeket használom és mindegyik jó, megfizethető és messze nem gagyi kategória egyik sem

(#1933) harry


harry
veterán

Szeretnék venni egy kombót bass gitárhoz, 50-70W körülit, és mivel egy ismerősömnél venném, ezért valszeg ez a három márka áll majd a rendelkezésemre: Stagg, Yamaha, Roland (még nem láttam árlistákat, de a Roland cuccok úgy tudom nem éppen olcsók). Mint márka, melyiket ajánlanátok? Van valahol egy magyar Yamaha ár/terméklista? Lényegben nem is találtam, a holnapjukon sincs rendes termékkínálat.
Staggból erre gondoltam: CA-100B/112 EU [link] (50-55k talán)
12'' SPEAKER & 5-BAND ACTIVE EQ 65W rms 12'' hangsz. EMINENCE belső

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1934) ReJim válasza harry (#1933) üzenetére


ReJim
őstag

stagget inkább ne... nézz valami yamahát, vagy rolandot, de stagg az nem éppen valami etalon márka...
(igaz erölködőt nem ismerek staggből, de gitárhoz volt már szerencsém... :( )

</end.?>

(#1935) HavocS válasza Daneeka (#1932) üzenetére


HavocS
senior tag

Ha külön veszed, szerintem mindenképp az Epiphone. Igaz, ilyen árban ez semmiben nem nyilvánul meg, de azért mégis Gibson light, (jó tudom, a Squier meg Fender light...), meg dupla humbucker, és fix húrláb (floyd kezdőnek nem való, vintage tremolo meg inkább hátrány ilyenen). A Roland erősítő jó választás lehet, de _semmiképp_ ne ítélj a netre felrakott minta alapján, azzal nagyon jól lehet manipulálni, én már nem egyszer befürödtem vele. Tessék elmenni egy hangszerboltba, és kipróbálni - vagy mivel nem tudsz gitározni, megkérni az eladót, hogy demózzon rajta neked. Mindenkit óvva intek attól, hogy kipróbálás nélkül vegyen bármilyen hangkeltő eszközt. (MIDI billentyűzetet esetleg nem muszáj... :) )

Más: Staggből max fakockát, felejtős márka. 60W-osból van ez a szépség 50 ropiért: [link] Szerintem jó cucc, az 5 sávos EQ is biztató... és olcsó is.

[Szerkesztve]

(#1938) Kobe válasza harry (#1937) üzenetére


Kobe
veterán

1, jó yamaha bass holmit te nem fogsz 50-70 K körül kapni, csak úgy szólok, a legismertebb erősítői aminek igen vékonyka palettája van, 500 ezertől felfelé, azalatt nem nagyon jegyzik őket
2, stagget meg pláne ne, annak az erősítőnek már a külleme is rosszat sejtet
3, az hogy a barátodtól akarod venni mindenáron az emgintcsak egy korlátozó tényező, lehet hogy máshol használtba, újba jobbat fognál jobb áron, nem cska azt a 3 márkát

Eladó egy Crate BX-80 basszus kombó.

- 80 W teljesitmény
- 15' hangszóró
- 7 sávos equalizer
- Külön magas, mély kiemelés
- Line-in, line-out, két bemenet, füllhalgató bemenet
- Made in U.S.A.
- 44.900 Ft-

[link]

szóval ez a nemmindegy, hogy msot veszel egy 50 W osat pl 60 ezerér ujonnan vagy egy 80W os USA gyártmányt 45 ér

(#2182) ReJim


ReJim
őstag

westflake gitárral volt már valakinek tapasztalata?
most készülök venni egy LP kópiát. elég jó súlya van, szépen szól, és árban sem húzos. (42k, használt, de szebben néz ki mint egy új stagg, ami 55k)
amúgy az LP-knek ragasztott nyaka van, vagy csavaros?:U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#2268) alien_


alien_
őstag

Üdvözletem!

Régebben gitároztam, de meg kellett válnom kedvenc samick tupla pickupos, satus, 24 fretes kedvencemtől. Most újra kedvet kaptam a gitározáshoz, de nem akarok egyenlőre sokat költeni rá, egy Stagg S-302WH elektromosat néztem egy Behringer X V-amp multieffekttel, valakinek van tapasztalata ezekkel a típusokkal? Ebben az árkategóriában nem várok csodát, csak kíváncsi vagyok, hogy kategórián belül milyenek!
Szóval ezekről lenne szó:
[link][link]

Előre is köszi!

[Szerkesztve]

Swarm is coming.

(#2275) Niquis


Niquis
aktív tag

Szia alien_! Kicsit megváltozott a hangszerpiac az utóbbi időben, pár dologban szerintem érdemes átértékelni a status quót. Amire gondolok:
- Stagg konkrétan nemtom milyen, és lusta vagyok harmony-centralon utánanézni, viszont egyetértenék Printszkrínnel abban, hogy akkor az előződhöz hasonló gitárt válassz, ha azt szeretted (gondolom a metálromboló nagyon ki akar már futni:) ) -> Stagg sztornó
- ezt az LTD-t gyorsan elfelejteném, agathisból van, és ráadásul még drága is (statusquo). Plusz saját tapasztalat, hogy ami ltd-t fogtam, egynek sem volt túl kényelmes a nyaka.
- Ibanez: megint a statusquo, elég drágának tartom, ahhoz képest, hogy indonéz gyártmány, ezek az Ibik, nos megvan az esélye, hogy csalódást okozzanak, ha az eredeti RG széria hangjára vársz.
- X V-AMP kicsit elavult, próbálj egy Zoom G2.1u-t vagy akár egy Digitech RP80 és felfelé, ezeknek jobb hangjuk van. De legalább próbálgasd ki őket, melyik tetszik legjobban.

Azok a márkák, amik miatt átértékelendő, hogy mit érdemes megvenni, azok jelenleg az SX, az AXL, és talán még az Invasion is. Mivel ezek _baromi_ olcsók, megvan az esély, hogy kifogsz egy kevésbé jól sikerült darabot. Mindig kipróbálni, mindig fülre hagyatkozni. Ezek a gitárok azért jók, mert normális fákból vannak (éger, kőris, mahagóni), a kidolgozásuk általában több mint megfelelő, és sok esetben a pickupjaik sem rosszak.
Ezek után szentelj egy kis figyelmet ezeknek: [link] (Invasion-ök) - különösen az EG-970, EG-950, EG-620, EG-710-eknek és EG-820SBS típusoknak
[link] (SX-ek) - különösen az SX-SEG1, PSEG-1 és SEG1-PG-knek.
[link] (AXL-ök)

Most szerintem egy jó hangszert kell kifognod, amit kézbevéve érzel, hogy nem esik szét egy-két év múlva, a hangrendszered többi részét később érdemes bővíteni. Remélem hasznos lesz ez a kis szösszenet.;)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2675) lakisoft válasza m0rd0k (#2665) üzenetére


lakisoft
veterán

2 alternatíva a sok közül:
drágább:
Yamaha C40 klasszikus gitár ára 27.990.-
olcsóbb:
Stagg C542 (4/4) klasszikus gitár ára 9990.-

Tudsz már gitározni?
Vagy csak most akarod elkezdeni?

Egy fontos dolog: Mindenen gitáron ugyan úgy kell játszani ... azonos kategáriában ... szóval szerintem szint mindegy mit veszel. - (Ez csak az én véleményem ... nem jelent semmit)

Ennyit tudtam segíteni.
Kérdezz még ha gondolod.

(#2794) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy elektro-akusztikus gitárt venni. Iyenre gondoltam:
Stagg SW-206 CE

Az érdekelne, hogy tudtok-e valami helyet, ahol ilyesmi gitárokhoz lehet jutni olcsón. :U

Továbbá még az is érdekelne, hogy az elektro-akusztikus gitárok mindegyikének van kivezető plugja? Mert gépre szeretném kötni, hogy felvehessem a muzsikát. Ja és mit gondoltok erről a gitárról? :B

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2795) (Darkwood) válasza Inv1sus (#2794) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ave!
Pont most akarom eladni a Stagg SW-203CE-N elektro-akusztikus gitáromat tokkal. Ha érdekel írj p.ü.-t!
Mod: tokkal.

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#3039) bogyó73


bogyó73
tag

sziasztok.

szerintetek egy Stagg L300 bk 30e -ért jó ? elvileg új :U

Marquee 9000 LC

(#3203) cucka válasza kaoszpapja (#3200) üzenetére


cucka
addikt

Hát ezek a h2, h4 pickupok marha olcsók, simán lehet cserélgetni, ha keresed a bodom hangzást. (Bár a hangzás főleg a kézben van ugye.. :) ) Monjuk nekem meglehetősen kényelmetlennek tűnnek ezek a v alakú gitárok, ülve nem tudom, hogy lehet játszani rajta, állva meg gondolom jól beakad mindenbe a két szára.

(#3202) DeadMen
Szerintem ha valaki megteheti, hogy jó hangszert vegyen, annak nem kell szart venni.. Tudod, ez olyan, hogy nem attól leszel jó programozó, ha előtte évekig csak homályos 14"-os monitoron dolgozhatsz, meg nem attól fogsz jobban megtanulni focizni, ha direkt olyan cipőt veszel, ami feltöri a lábad.

A Cort pedig jópár éve gyárt gitárokat. Amúgy koreai a cég és nem annyira ismert még, mint mondjuk az Ibanez, ezért nem kell annyira megfizetni a nevet, mint más, híres gyártóknál. Amúgy az olcsó koreai Ibanezeket a Cort gyártja.
Nekem nincs évtizedes tapasztalatom a hangszerekkel, viszont mindenhonnan azt hallottam, hogy ár/érték arányban jelenleg a Cort a legjobb (többek közt olyantól is, aki hangszerboltban dolgozott, tehát volt alkalma végigpróbálni a választékot), ezért vettem magamnak is Cort-ot első gitárnak. Gondolom próbálnak maguknak nevet csinálni, ezért nem gagyizzák el az olcsóbb gitárjaikat, illetve a drágák sem annyira drágák. Pl. Cort kx-custom-ba vagy a k/x/z6-ba beleraktak minden földi jót annyi pénzért, amennyiért mondjuk LTD-ből megveheted a belépőszériás, aghatis-ból készített, gagyi pickup-al szerelt modelleket.
Sajnos 100 ezer alatt nem nagyon van választék, a Cort és Squier-t leszámítva max. az Ibanez-nek vannak normális gitárjai, amelyeket ugye a Cort rak össze + kifizettetik veled a márkanevet.. Vannak még gagyimárkák (Stagg, Vorson, hasonlók) meg mondjuk az Epiphone gagyi modelljei és kész.

[ Szerkesztve ]

(#3500) benvolio válasza weinmaker (#3491) üzenetére


benvolio
őstag

Kezdő gitárnak én ezeket is ajánlanám, igaz, hogy elektro-akusztikus, de később még jól jöhet. SW 201N-VT vagy SW 203 CE-SB . Ebben az árban meglepően szép hangjuk van, a 201-esről személyes tapasztalatom is van, hogy igencsak jó, a másikról itt: [link]. Ha ilyennel kezdesz biztos nem fog elmenni a kedved a gitározástól. :) Azért az utóbbi oldalon van még választék szét tudsz nézni. Ez a Stagg nem egy nagy márka, de kezdetnek hidd el nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#3501) weinmaker válasza benvolio (#3500) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi!

A Stagg-ról azonban eddig szinte csak rosszat hallottam, illetve olvastam.
A legszebb, hogy minél jobban merülök a témába, annál tanácstalanabb vagyok.
Most le is nyugodtam, és várakozó álláspontra helyeztem magam, hátha befut valami jó vétel, vagy majd karácsony után :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#3534) theartofdota


theartofdota
tag

Stagg nejlonhúros tanuló klasszikus gitár eladó tokkal szép állapotban a karácsonyra való tekintettel.
mondj be egy összeget és vidd.

(#3709) imibogyo


imibogyo
veterán

Sziasztok.

Most vettem magamnak egy elektro-akusztikus gitárt, előtte három hónapig egy Ibanez elektromos volt kölcsönbe nálam. Gondoltam kezdésnek jó lesz egy ilyen is, és majd utána veszek egy elektromosat, de számomra teljesen más érzés játszani ezen, mint azon volt.

Nem akarna valaki épp ilyen gitárt venni mostanában, olcsón odaadom és majd későbbi gyűjtéssel inkább vennék egy Ibanezt magamnak is...

Ja és a gitár egy Stagg SW203-CETU-N kb. Nagyon szépen szól és hibátlan, egyszerűen csak másmilyent szeretnék, természetesen kipróbálható meg minden, adok hozzá egy RockBag puha tokot is. Mondjuk egy húrcserét elvisel, az egy kicsit rozsdásodik, mert nem tudtam, hogy takarítani kellene.

Már meg is hirdettem, csak senki nem jár arra felé elnézve a többi hirdetést is, nagy a pangás.

Üdv.

(#3804) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

kiprobaltam a 9-es Stagg hurkeszletet, kivancsi voltam, mit tud annyi penzert ( 1000 Ft )

szoval, velemeny, meg csak VICCBOL SE vegyetek ilyet ... :W

(#3878) Szten Márs válasza Alurion (#3877) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nehéz kérdés, nagyon hasonlónak tűnik a kettő. Mindkettő full laminált, fenyő fedlappal, valamilyen mahagóni hát és oldallapokkal. A fogólap és a nyak anyaga más - a Cortnak mahagóni a nyaka is, a Fendernek nato, de (állítólag) a nato amúgy is eléggé hasonlít a mahagónihoz, szóval még ez sem hiszem, hogy túl nagy különbséget jelentene.

Egy valami azonban nekem mindig is piszkálta és piszkálja a fantáziámat:
Ugyanolyan anyagokból épített, papíron ugyanazt tudó gitárok vannak más típusjelzéssel és más-más árral több márkánál is.

A full laminált Cortok: AD810 - AD850 - AD870 -> ezek elvileg mind ugyanazt tudják, de az AD 870 a legmagasabb sorszámú és legdrágább modell, a legfelső az abszolút belépőszintű full-laminált sorozatból.

A full laminált Fenderek:
CD-60 - CD-100 - CD110 -> szintén ugyanaz a helyzet, bár itt legalább a fogólap más, de ennyi. A CD-60 a legkisebb tagja a sorozatnak.

Mi teszi tehát az egyik modellt jobbá, mint a másikat, ha ugyanazok papíron? Talán semmi, csak marketing - de ez, akármennyire nem vagyunk esetlegesen jó véleménnyel a különféle nagy cégekről, gyártókról, nekem kevéssé tűnik valószerűnek, én a magam részéről elvetném. Akkor marad az anyagok megválogatása, a kidolgozás minősége, hasonló dolgok, amik a felszín alatt vannak.

A Fender CD-60 a Fender kínálatában a low-low-low end, a kínálat legaljának a legalja. A Cort AD-870 a Cort igaz legalapabb sorozatának, de legalább a felső tagja. Ez csak egy apró észrevétel, de szerintem meggondolandó. Meg az is, hogy hasonló minőségű modellek a Fender kínálatában (most így gyors ránézésre) kb. másfélszer annyiba kerülnek, mint a Cortnál. Én ezek miatt a bizonytalan, de azért határozottan ott motoszkáló gondolatok miatt az AD-870-et venném, de ez csak az én véleményem.

Amúgy ha van még egy kis pénzed, akkor vegyél egy Cort Earth 70-est: a legolcsóbb modell, legalábbis azok közül, amiket találtam, aminek tömör fedlapja van és nem egy minden ízében laminált izé. Ha kicsit hosszabb távra tervezed az akusztikus gitárodat, ezt a pár ezrest nagyon érdemes még rádobnod. (Egyébként nekem is ilyen gitárom van, és igencsak szeretem. Egy kölcsönbe kapott Stagg SW-203-al kezdtem gitározni tanulni, jó ideig csak azon az egyen volt alkalmam játszani. De most, hogy meghallgatom egymás mellett a kettőt, valami döbbenetes a különbség - szó szerint döbbenetes. A Stagg-nak olyan szinten fedett hangzása van az Earth 70 mellett, olyan szinten olyan, mintha egy teknő alól szólna, hogy hihetetlen - szóval van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#3887) TonTomika válasza cucka (#3883) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Köszi! :)

Cort-ból Z42-ből találtam balos kivitelt: [link]
Illetve ráakadtam még két ilyenre:
Epiphone G-130 [link]
Stagg L400LH [link] bár ez az aranyozott hardware miatt szerintem ocsmány.

Tremolót nem használnám, floyd rose-t a kényelmessége miatt mondták. Esetleg ebben az árkategóriában valami más márka? Cort Z42 most a legszimpatikusabb. Mondjuk jobb lenne, ha 24 bundos lenne...

Erősítőből a Roland Micro cube-ot, illetve az X-15-öt néztem, de ezeknél már tényleg nem vagyok annyira tisztában, hogy mit kéne. :) Fülesem van egy jobb darab, legtöbbet úgyis azzal lenne használva szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#3890) cucka válasza TonTomika (#3889) üzenetére


cucka
addikt

Itt az oldala.
Hozzátenném, hogy az arc drága gitárokkal foglalkozik, amerikai Jackson, ESP, felsőkategóriás LTD, ilyesmi, ebből a belépő kategóriájú hangszerekre túl sok konzekvenciát nem lehet levonni.
Olyan kérdéseket tehát nem nagyon boncolgat, hogy a Stagg vagy a Vorson foslapátokra rakják-e a jobb biliacél floyd rose másolatot.

[ Szerkesztve ]

(#3891) Daweee válasza TonTomika (#3887) üzenetére


Daweee
őstag

Helo
A Stagg-tól én a helyedben távol tartanám magam, meg úgy amblokk a Les Paultól, egyrészt a keret miatt, másrészt pedig mert metálra kéne.
Az Epiket sem dicsérik az olcsóbb régiókban, ha SG, akkor G400 vagy Vintage VS6, de azok megint drágábbak.
A Cort Z42 jó választás lehet, sokan dicsérik, fórumon belül is.
Egyébként az ideális az lenne, hogyha elmennél egy boltba, és kipróbálnád a gitárokat, hogy melyik a kényelmes, melyik szól jól, stb, mert ez egyéni igény kérdése. Viszont itt jön be a balkezesség, ami mintaszerűen szabotálja az ilyen szándékokat. :U

MOD: és vegyél mindenképpen erősítőt, ha csak egy kis 10Wos akármit is, meg majd idővel egy multieffektet. Nem érdemes natúr hangfalakkal bohóckodni. Nem fog úgy szólni, és mint mondták, a hangszórót is tönkreteheti.

[ Szerkesztve ]

(#4363) Szten Márs válasza Kanczy (#4362) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért majd írd meg, hogy mit sikerült beszerezni, engem kifejezetten nagyon érdekelne :K

Ja egy tanács: a Staggeket kerüld, szörnyen magasan fekvő húrok, és bádogdobozhang. Igen jó árban vannak, és csili-vili lakkozásuk van (amin minden ujjlenyomat jól meglátszik), szóval sokaknak tetszenek első körben, de nagyon nem az igazi mégsem :N

(#4982) Szten Márs válasza Psychonaut (#4981) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem annyira fájdalmas az, megszokás kérdése :) Most pl. nem otthonról írok, itt egy Stagg gitár van, 0.10-es húrokkal és igencsak fura érzés, a 0.12 jobban tetszik. Na meg jobban rezgésbe hozza a testet, egy 0.12 kell ahhoz, hogy egy dreadnought méretű gitárt megrezgessen. Ami azt illeti én a 0.13-ason is gondolkoztam erősen, és még mindig gondolkozom rajta. És még arra is csak az van írva, hogy medium, hol van még itt a hard :)

(#5431) Szten Márs válasza alienpapa (#5430) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a nyakmerevítő pálca állítására való, nemrég írtam róla. :K
Hamarosan megnézem, hogy az enyémnek milyen magasak a húrjai, mondjuk csak aprópénz-teszttel :D De egyáltalán nem magasak... néha játszom egy Stagg akusztikussal, na annak magasak... annyira, hogy a 10-es húrok nem kicsit jobban vágják, nyúzzák az ujjbegyeimet azon, mint a Cortomon a 12-esek...

(#5443) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

Szeretnék gitárt venni (akkusztikusat), csak nem tudom, milyen márkájút. Amin én megtanultam, az egy 20éves Höner volt :)) Szóval én kb. csak ezt ismerem, meg a Stagg-ot, meg a Washburn-t, meg természetesen a Gibson Les Pault, meg a Fendert, de azért ennyire komolyat nem szeretnék. Úgy kb. 20.000-25.000 Ft-ot szánnék rá. Van valakinek valami ötlete? :DDD

(#5444) Szten Márs válasza combonari (#5443) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Gibson Les Paul nem egy márka, hanem egy típus (vagy inkább típuscsoport), onnan a márka csak a Gibson. A Les Paul ráadásul nem is akusztikus :N Mondjuk a Gibsonnak vannak baromi remek akusztikusai, amiket bármikor elfogadnék :K
A Stagg nagyon felejtős, kilométeres húrmagassággal rendelkező, rendkívül kényelmetlen akusztikusai vannak. (Bónusznak elképesztően rossz gyári húrokkal.)
Ezért az árért szerintem elég egyértelműen egy Cort AD-810 lesz a nyerő, jobb gitárt ennyiért nem fogsz találni.
Esetleg még egy Epiphone AJ-100 megfontolandó lehet mellette.

[ Szerkesztve ]

(#5513) Szten Márs válasza MAC72 (#5512) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!

Nagyon helyes elhatározása van a lányodnak :)
Viszont van valaki a családból/közeli ismerősök közül, aki tud jól gitározni és meg is tudja tanítani? Mert 8-9 évesen mégsem lehet azt mondani, hogy lányom, ott a net, tanuljál arról :) Szóval, ha nincs, akkor erősen tanárt kell keresni - vagy valamilyen zenesulit. Mindkettő necces lehet olyan téren, hogy magántanárok közül azért előfordul a kókler, a zenesuli meg el tudja rontani rendesen a gyerek lelkesedését a zene irányába, ha épp olyan ott a légkör, környezet. (Ha a muszáj uralkodik ott a tanulásnál, ha stresszes az egész folyamat, nem pedig a zene szeretete sugárzik az emberből és azt látja, hogy azért is csinálják. Ismerek több olyan embert, aki gyerekkorában pont ezért hagyta abba a zenélést, szóval nem légből kapott, amit írtam és nem csak hipotetikus ez a veszély.)
Lényeg az, hogy akár zenesuli, akár tanár, nagyon körültekintően kell választani.

Na, de nem erről akartál hallani, hanem a gitárról :) Igazából kicsit ehhez is kapcsolódik, mert ha kiválasztottátok a megfelelő sulit/tanárt, akkor érdemes lehet őt is megkérdezni, hogy mi a véleménye a méretekről, milyet vegyétek. Nekem nehéz megmondani, hogy lehet-e egészes mérettel kezdeni ilyen korban. Mondjuk amikor ilyet látok, akkor úgy gondolom, hogy igen, bőven lehet egészes méretű gitárral játszani 9 évesen.

Amúgy a klasszikus, nylonhúros gitárok nyaka egyforma szélességű szokott lenni. Egy vékonyabb nyakú példány ez a Fender, ami még árban is okés, és szerintem teljesen korrekt kezdőgitárnak. Viszont ezen a Fenderen kívül fejből nem is tudok más nylonos gitárt, aminek nem szabványszélességű lenne a nyaka. Bár megjegyzem, te vékonyat írtál, nem keskenyet :) Valószínű csak nyelvbotlás (izé, billentyűbotlás :D ), bár igen, a nyak vastagsága viszont szokott változni, és ez is fontos tényezője az ergonómiának. Fogtam a kezembe olyan Hora nylonos gitárt, amit a második pengetés után inkább letettem, mert olyan vastag, borzasztó kényelmetlen nyaka volt, hogy egyszerűen rossz volt rajta játszani. Ha egészes méretű gitárt nézel, akkor ajánlom még a Fenderen kívül ezt a Cort gitárt, esetleg ezt az Ashtont. Tulajdonképpen az árkategóriában ezt a három gitárt, ezek alá nem érdemes menni. Nem ajánlom viszont a Horákat, a Staggokat, a Valenciákat és főleg nem a Romanzákat.
Háromnegyedes gitárokban sajnos nem vagyok otthon, milyet érdemes és milyet nem....

Hopp igen, egy kérdés: mi érdekli őt, a klasszikus gitározás, vagy inkább a könnyűzene?

[ Szerkesztve ]

(#5516) Szten Márs válasza MAC72 (#5515) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon szívesen :)
Valószínűleg ebben az életkorban valóban a kisebb húrtávolság kedvezőbb, kényelmesebb, viszont ettől még a menzúrahossz, a bundok távolsága ugyanakkora a kisebb nyakszélességű Fenderen is - erre megoldás a 3/4-es gitár. Ha találtok valami zenesulit, tényleg érdemes rákérdezni, hogy ilyen testmagasság mellett feltétlen kell-e még a kisebb méret. Érzésre nehéz megítélni... el tudom képzelni azt is, hogy simán menne már az egészessel, meg azt is, hogy jobb lenne egy kisebbel. Azt is lehet csinálni, hogy felhívtok pár zenesulit, nem csak a környéketeken, hanem amit találtok neten, akár pestit, vagy bármilyet, hogy melyikben mit mondanak erre, szerintem ennyit megér. (Vagy emailen körbekérdeztek párat, úgy lehet kényelmesebb.)
Annyit még hozzátennék, hogy a feles, háromnegyedes gitárok arra valóak és arra tervezik őket, hogy a gyerekek elvannak velük pár évig, amíg kinövik, és annyi... nem kell, hogy egy életre, vagy akár csak hosszabb távra kitartsanak, és nekem gyanús, hogy ez bizony meglátszódhat az anyaghasználaton, minőségen. Sőt, az anyagok összeválogatásán meg is látszódik, ahogy így nézegetem neten ezeket a kis gitárokat.

Ha egészes méretű gitárokat néztek: a linkelt Fender és a Cort között a legérdemibb különbség a nyak szélessége. Ha a könnyűzene felé akar tendálódni a lányod, akkor könnyen lehet, hogy később fémhúros gitárt akar majd, vagy/és akár elektromosat, ahol a húrtávolságok eleve kisebbek, a nyak eleve keskenyebb, ez esetben előnyösebb a Fender annyiban, hogy megfelelőbb húrtávolságokat szokik meg, megfelelőbb húrtávolságok rögzülnek az izommemóriában. Mondjuk hozzáteszem, ez nem egy elsődleges szempont, mert át lehet állni és át lehet szokni nylonosról fémesre, nem olyan nagyon nagy dolog, csak ha már lehet olyat csinálni, hogy nem kell akár csak egy rövid kényelmetlenségen, átszoktatáson túl lenni, akkor miért ne? :) Szóval ezt a szempontot venném figyelembe, plusz azt, hogy a kisebb kézhez jobban passzol a keskeny fogólap, így a Fendert mondanám inkább nyerőbbnek. Anyaghasználatban, kidolgozásban olyan egetverő különbségek nincsenek, bár, azért a mahagóni hátú/oldalú Cort valamivel csak-csak jobb. Ettől függetlenül ne számíts túl gazdag hangra, teljesen rétegelt lemezekből készített gitárok ezek, ezért a pénzért, elfogadhatóan szólnak, de nem több. Vannak rétegelt hársfából készült gitárok (pl Valenciának, Staggnak), na azokra már nem feltétlen mondom azt, hogy elfogadhatóan szólnak, keményen dobozhangjuk tud lenni, a fent ajánlott gitároknak legalább dobozhangjuk nincs :)

Húrmagasságra nem lesz különbség. A klasszikus gitároknak amúgy nem olyan alacsony a húrmagasságuk, az a helyzet... ha alacsony húrmagasságú nylonhúros gitárt akar az ember, akkor flamenco gitárt kell vennie, de ebben az árkategóriában azt nem nagyon lehet venni. Pár hete 50ezerért láttam egy igen jó hangú és brutálisan kényelmes flamenco gitárt, az egyik pesti üzletben, ami nagyon jó árat jelent, de hát ez így is a duplája az általatok megcélzottnak, gondolom erősen felejtős. (Ráadásul flamenco gitárból nem is tudok keskeny nyakúról, ezek pont olyan szélesek, mint a szabvány klasszikusgitár-nyakak.)

Én azt mondom, hogy a mezzofortétól (hangszeraruhaz.hu) nyugodtan megrendelheted neten is a hangszert, nagyon korrekt bolt, nem hiszem, hogy bármi baj lesz velük. Mondanám, hogy esetleg fel lehetne menni, és kipróbálni a gitárokat személyesen, meg akkor meg tudnátok nézni a méreteket, de sem a megcélzott Fender, sem 3/4-es gitárok nem nagyon szoktak lenni raktáron. Ha gondoljátok, persze rájuk lehet telefonálni. A hangszerdiszkontot nem ismerem, úgyhogy róluk nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#5527) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hy all

16 és fél éves vagyok, kb 8 éve játszom gitáron. Eddig csak klasszikuson nyomultam, egy stagg c530-on, az is elég volt, de most jött vmi isteni sugallat, ami azt mondta, hogy nekem elektromos kell bizony, ideje feljebb lépni egy szintet :D
Egy könyvből tanultam, unokanővérem elmagyarázta a tabokat, belém verte az alapokat, aztán onnantól kezdve egyedül tanultam, nagyon sok dologra magamtól jöttem rá, pl a power chordokra is :D
A szólózás is, meg úgy kb minden megy, sum-41 számokat is elég sokat tolom. Úgy napi 3 órát játszom, ennél kevesebbet sose, sokszor csak felkapom, azt ami dal eszembe jut, azt játszom.

Kinéztem egy roland cube 30ast erősítőnek, vélemények erről?
Gitárból pedig az epiphone les paul 100-at néztem, erről is szeretnék vmit hallani.. :D
Az irányzat az leginkább poppunk (Busted, McFLY, Sum-41, Blink-182, The Offsprings, Yellowcard, Greenday), emellett punk, punkrock, rock :D
Erre a célra szerintetek megfelelne ez a szett?
Úgy hallottam, hogy punkra leginkább a strato lenne jó, de nekem ez a klasszikus les paul forma jön be, szal mindenképp les pault szeretnék.

(#5656) Szten Márs válasza sti10p (#5651) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Naszóval... a hátlap kialakítása befolyással van a gitár hangjára, a(z enyhén) domborított hát, ha jól emlékszem, mintha a hangerőt növelné, de most nem esküszöm meg rá... Mindenesetre ezeknek nincs olyan domború hátuk, mint mittudomén egy Ovation-nak.

Az Epiphone pedig pont olyan gitárokat gyárt, mint bármelyik kevésbé neves gyártó, semmivel sem jobbakat :) LTD még nem volt a kezemben, szóval nem tudok nyilatkozni, de nagyon meglepődnék, ha más lenne a helyzet ott. Igazából tipikusan a kisebb nevű gyártók azok, akik jobban igyekeznek jó gitárokat gyártani már az olcsóbb szegmensben is, lsd: Samick, Ashton, Cort... simán ezeket venném inkább, mint az Epiphone, Fender, Ibanez akusztikusokat :K Sokkal olcsóbb kategóriákba már behozzák a tömör anyagokat, Ashton esetében pedig a csont nyergeket és ébenfa fogólapot is - mivel ezeket a gitárokat csak a név miatt nem fogják venni, ellentétben pár nagy márka gitárjával, valamit kell villantaniuk, így, ha ütőképesek akarnak maradni a piacon, muszáj többet nyújtaniuk, mint a nagyon márkás társaiknak. Persze vannak gyártók, akikre ez nem igaz, olcsók is, névtelek is, de cserében még gagyik is. Mittudomén, Stagg, Harley Benton, Vorson és társaik.

[ Szerkesztve ]

(#5802) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Hy all

Szerintetek el lehetne adni egy 9 éves, sokat használt (szépen is szól), 6 ici-pici festéklepattogással, karccal (egyik nap átkenem vmi polírral) sújtott Stagg C530 tanuló/klasszikus gitárt?
Inkább: van értelme?

Közben vettem egy Epiphone Les Paul 100 HS-t, összekötöttem hangfalakkal, hát kurva jól szól... 50k volt nyári akcióval, újonnan, ez egy kihagyhatatlan ajánlat volt nekem :D
Erösítöt nézek, ebbe kéne tipp. Milyet vegyek, olyan 30-40 között, ami Blink-182/Sum-41/Busted/Greenday/Linkin Park hangzások eléréséhez megfelelö? Érdemes lehet használtat venni?
Ha eladnám a klasszikus gitárt, akkor az is belemenne az árába.
Olyan kéne, ami megbízható, nem torzít (nem a szándékosra gondolok), sok effekt, MP3 bemenet, esetleg Recording.
Roland Cube 15x/20xl/30x? Vélemények?

(#5803) Womb válasza Bencsizy (#5802) üzenetére


Womb
senior tag

A Rolandok jó gyakorló kis erősítők, érdemes beruházni rá.
Ami még megfontolandó, az a Line6 kis kombói, vagy a favoritom, a Peavey Vypyr.
Ezek mind megfelelhetnek az elvárásaidnak.
Szegény Stagg-et nem tudom, hogy érdemes-e eladni, ha tip-top állapotban lenne, akkor sem érne 5-6 ezernél többet.
Tartsd meg, táborozni jó lesz :)

(#5805) Bencsizy válasza Womb (#5803) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Akkor egyelöre jó lesz egy Roland Cube 15 v 20, a Stagg meg megy a falra... :D
Kéne már egy erösítö, mert ezeken a kis hangfalakon nem túl jó játszani... Olyan fura, trombitás hangja van az Epinek mély power chordoknál slidenál :D Fura
Itthonra jó lesz.
Bandám még nincs sajna, de majd körbenézek suliba, hátha van kedvük zenélni. :) Jó volna olyan alakokat találni, akik kb ugyanazt a zenét szeretik, ugyanannyi idösek, ugyanolyan tehetségesek a zenéhez, és ugyanúgy tudnak énekelni, mint én. :D (csak semmi egoizmus. :))
Jó volna vmi boy bandet alakítani, lemosni a nagyokat. :D Nyilván több idöt szánnék a zenére, ha lenne egy komolyabb bandám, jobban elmélyülnék a dalírásban is.

Még a doboláson gondolkoztam, bár nehéznek tünik a 4 dologra figyelés. :S

(#6375) Szten Márs válasza alienpapa (#6370) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jelenleg foszfor-bronzosat, de igen, EXP-t és 0.12-est. Gondolkodtam már a 0.13-ason, lehet egyszer kipróbálom. Mellesleg pl. a legtöbb Taylor alapból 0.13-assal van szerelve, így fejből úgy rémlik, hogy csak a koafából készültek vannak 0.12-esekkel. Szóval azt hiszem nem lehet olyan nagy kaland egy jó gitáron :)
Apropó jó gitáron: jóval kényelmesebben le tudom nyomni a gitáromon a 0.12-es készlet húrjait, mint egy Stagg csodán a 0.10-eseket. Ezt is írtam szerintem már párszor, de döbbenetes tapasztalni újra, meg újra...

Eastman:
Nemrég tettem újat és be van raktározva egy új készlet is... általában, ha van véletlen kis feles pénzem, veszek előre, ki tudja mit hoz a jövő alapon :DDD Mindenesetre, ha később (mivel nem övid élettartamú dolgokról beszélünk, ezt így nézd) is aktuális lesz majd, akár benne is vagyok. Szerk: most látom, erre a fordulóra már van is embered :) Szerintem ha ilyen köröket terveztek, írjátok le mindig ide a topicba, és aki akar, jelentkezik :K

[ Szerkesztve ]

(#6862) atidzsiforc válasza alienpapa (#6861) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Nah nekem is megy a mutatoujjas verzio! :DD

Akustikus gitar temahoz: En az Eldoradoban vettem egy 20k-ert egy fekete stagget nyar vegen, tipusat most nem tudom pontosan, de igy nez ki. Valamiert ennek a hangja jott be a legjobban, pedig probaltam 2x-3x dragabbakat is, azok olyan "tompan" szoltak. :U Bundjai lehetnenek kicsit nagyobbak, de amugy egesz jol eljatszok vele az elektromoshoz szokott kezeimmel is.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6890) Szten Márs válasza sti10p (#6889) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A boltban, ahol vetted nincs hangszerész? Akkor az lenne az első, hogy visszaviszed hozzájuk, hogy ilyen, meg ilyen gondjaid vannak vele, csináljanak vele valamit. Mivel garanciális, ezért ha kellően jófejek, megcsinálják neked szó nélkül és ingyen.

A karcok a boltban a gitárt próbálgató vevőjelöltektől származhatnak... gondolom nem mindegyikük törődött túlzottan a hangszer épségének megőrzésével, elvégre nem az övék volt, csak leültek elé...

Ja igen, húrkeménység... a 12-es húr egy dolog. Az én Cortomon jóval kényelmesebbek a 12-es húrok, mint egy Staggon a 10-esek, egy Furch gitáron pedig még a Cortnál is jóval kisebb erőfeszítéssel lehet matatni a 12-es húrokon. Szóval nem csak ezen múlik a dolog :) (Persze adott - egyforma - beállítások mellett számít a húrok keménysége.)

[ Szerkesztve ]

(#7054) Szten Márs válasza Inv1sus (#7051) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

1, Minőség szerint sorba rendezve nem tudnánk, mert ez azért nem ilyen egyértelmű dolog. Maximum tudunk egy elnagyolt listát írni a kerülendő és a bátran megvehető márkákról, de márkán belül is nagy eltérések vannak az egyes modellek között. Mindenesetre kerülendőből most pl a HerleyBenton, Vorson, Powerstate jut eszembe, bár én őszintén pl. Staggot sem vennék. Ajánlott maximálisan a Cort ebben az árkategóriában, de Epiphoneok között is nézelődhetsz.
Ha kicsit tágabb lenne az árkategória, több márka lenne a felsorolásban, így, ebben az árkategóriában hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd a többiek kiegészítik mindkét oldalt.

2, Kellenek a magasak és a mélyek is :) Amúgy nem jut eszembe olyan faanyag, ami elektromoson kifejezetten kerülendő lenne. Akusztikuson igen, de elektromoson nem. Egyedi színt adnak a gitár hangjának, de hogy ez most milyen és jó-e vagy sem, az szubjektív teljes mértékben.

3, Goto hangszerbolt, lehetőleg egy normálisabb. Ajánlom pl a Mezzofortét. Ha körülnézel és próbálgatsz gitárokat, akkor jóval tisztább lesz neked is a kép :K

(#7130) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Azt ugye tudjátok, hogy ilyenkor idegesítő a gúnyolódásaitok? Szettet vett...

Igen egy full Cort-os szettet. Nem egy Harley Benton vagy Stagg szettet. Cort-ot. És többet költöttem rá, mint amennyit szerettem volna.

Itt mindenki 60k-s gitárral és 30k-s erősítővel kezdte, csak én vagyok ilyen csóró? :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7568) Szten Márs válasza AMD Power (#7566) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt tudom neked is mondani, amit másnak, ha nagyon olcsón kell fémhúros akusztikus gitár, akkor a Julia márka 17-18 ezres modelljeit tudom ajánlani. Egy apró bökkenő van: eddig a gitárcentrumban (gitarcentrum.hu) lehetett őket kapni, most viszont egy (egyébként a sima akusztikosoknál egy tízessel drágább) elektroakusztikus kivételével egy Julia model sincs, még a honlapon sem. Lehet érdemes utánaérdeklődni náluk, tudnak-e beszerezni sima akusztikus modelleket... Azok olyan gitárok, amitől nem megy el az ember kedve a további zenéléstől, ami ebben az árkategóriában a gitárok java részéről nem mondható el. Égben lévő húrok, ami miatt kínzással ér fel a játék, nem pedig élvezet, megbízhatatlan, lötyögő hangolókulcsok, és budihang szokott lenni az általános a nagyon olcsó westerneknél.

A hársfának általában fedettebb, kevéssé fényes hangja szokott lenni, ez tény. Nem szeretem ezt az alapanyagot, de az olcsó gitárok zöme ebből készül. Egyébként elektromos gitároknál igen jóféle hangszerek készülnek hársfából - bár tudom, az egy más világ, más követelményekkel. Az általam ajánlott Julia-k is hársfából vannak, de az adott árért korrekt a hangjuk, húszezer alatt jobbat nem lehet kapni.

A másik út, hogy kicsit többet rászánsz a dologra és veszel egy Cort AD-810-et, vagy valamilyen 100-as sorozatbeli Epiphone-t. Ezeknél már fenyő a fedlap, nem hársfa, plusz rózsafa a fogólap, nem pedig feketére festett juhar. Ez utóbbival az a nagy gond, hogy ahol gyakran fogják őket, igencsak rondán kifényesednek - tényleg nem néz ki valami szívderítően egy-egy ilyen fogólap, már pár hónap játék után sem.

Amit tényleg nem ajánlok: ezeknek a tizenezerforintos random gitároknak a beszerzését, mert nagy valószínűséggel csak elmegy a gyerek kedve az egésztől. Akkor inkább várjatok még, hogy összegyűljön egy értelmes hangszerre. Ja igen, a mezzoforte oldalán láthattok olcsóbban Staggokat... azok is eléggé kínzóeszköz jellegűek, nem ajánlanám azokat sem, kicsit sem...

[ Szerkesztve ]

(#8225) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

,,Eladó Johnson Les Paul kópia
Mahagóni test, ragasztott nyak, Ibanez humbucker elől a nyaknál és egy ESP Horizont humbuckert hátul a hídnál. (A GYÁRIT ADOM MELLÉ), Stagg új kulcsokkal (a gyárit szintén adom dobozban), Warwick Security Lock van rajta (új ára 3600ft), (itt is adom a gyárit mellé), szinte új 10-es GHS Boomers húrokkal, koptató is van.
Egy két helyen le van ugyan pattogva picikét a festék (nyak-test találkozásnál, a hátán), de nem egy mai darab."

Szerintetek megérné 35000-ért?
Mert ennek ragasztott a nyaka is.

(#8269) Ereshkigal válasza Plazmacucci (#8268) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi, megnézem azokat is. Nem feltétlen akarok újat venni, illetve ennyiért, csak árban kb. itt húztam meg a határt, és ezeket több teszt oldal is ajánlotta.
Egy Stagg van nálam hetek óta, de vissza kéne már adni a gazdájának.

(#8428) benvolio


benvolio
őstag

Nekem ilyen Musima volt az első gitárom, csak fehérbe, de később feketére is festettem, de alapból piros volt. :DDD Hop, találtam is képet. Aztán egy kis időre Jolana Galaxis. Majd egy ilyen Shadow gitár. Ezt a mai napig visszasírom. Floyd Rose II tremoló, DiMarzio aktív pick up, Jackson elektronika, és nagyon finom nyak. Én a mai napig nem fogtam ettől jobb gitárt a kezembe /Ibanez, Hohner stb. se ért fel hozzá, legalábbis nekem/. Volt közben egy akusztikus majd elektroakusztikus is. Ma csak két Stagg-om van pötyögni otthonra, de jóvan az..., akár dísznek is. :))

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.