Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Ne vegyetek gitárhoz multieffektet, se pedig erősítőt, tök felesleges. 10 éve játszom, nemrég eladtam minden cuccomat (Fender Twin reverb, GT-3), mert egyszerűen nincs rá szükség. Ami kell: Amplitube VST plugin, Dsound RT player/vagy Steinberd Vstack (ezek real-time VST hostok), meg legalább egy SBlive (vagy bármi, ami tud ASIO-t), koncertezéshez egy notebook (1,5 Ghz körüli, PCMCIA Sblive-al).

Tudom, hogy minden gitáros azt mondja, hogy csöves erősítő, meg DS-1 torzító, meg drága multieffekt, de ha Brian Maynek jó az amplitube, akkor nekem is. Tudom, azt is fogják mondani, hogy az szar, meg a csöves hangzást nem lehet lemásolni, de higyjétek el, ők még nem hallgatták ezt.

Nézzétek meg:

www.amplitube.com

Vagy esetleg egyenesen a diszrtibútortól: koli.sytes.net, czpro.no-ip.com:) Ebből látszik, hogy nem a cég embere vagyok.

"Még visszatérek!"

(#137) Goose-T


Goose-T
veterán

Megint felhozom ezt a témát, az utóbbi időben eléggé elsüllyedt. Szóval: tud valaki olyan progit, ami a vonalbemenetről szedett jelet valós időben effektezi DirectX vagy VST plugin-ekkel és lejátsza? Semmi egyéb tudás nem szükséges, csak ez. Lehetőleg minél kisebb legyen a késleltetése (FXBox is tud <20ms késleltetést mindenféle ASIO driver nélkül). Próbáltam a Cubase SX-et, az csak ASIO driver-rel tud normális késleltetést, viszont egy SB Live-hoz csak a KX driver a használható, az viszont egy fos, mivel sajnos line-in esetében egyszerre hallatszik a bemeneti és az effektezett hang. Azt pedig ne részletezzem, hogy gitározásnál ez mennyire idegesítő és illúzióromboló. Pláne egy Amplitube hangját elcseszni vele. Végignéztem a KX Project fórumait, egy témában említették ezt a hibát, ott az egyik fejlesztő így kezdte az egyetlen választ: ''azt hiszem...''. Kipróbáltam, amit írt, nem működött. Ezért visszaraktam a Live driver-t, ezzel viszont óriási a késleltetés Cubase-ben. Szóval valami egyszerű progi kellene.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1307) sparc válasza prmcsk (#1303) üzenetére


sparc
tag

inkább a line inre dugd mert a mikrofon bemenet érzékenyebb
de magában nem fog nagyon szépen szólni
ajánlom a guitar rig nevezetű programot amelynek demo változata letolthető a native instruments oldaláról
ez egy számitógépes gitárerősitő modellező megspékelve mindenféle effektet
elég sokat tud és gyakorlásnak meg játszadozásnak nem is rossz
van benne mindenféle marshall, mesa boogie, vox... erősitő modellezés és rengeteg effekt
ahhoz hogy ne késsen a hang akkor a tapasztalatok szerint egy audigy 2 már megfelel
csak a progi elején az asio rendszert válasszuk és a késleltetési időt rakjuk kb 4ms-re
ilyenkor már elég elhanyagolható a késés
ja és mindenképp asio rendszerű hangkártyával próbáljuk mert külonben nem nagyon fog műkodni

(#1347) sparc válasza Duffy (#1346) üzenetére


sparc
tag

nekem sajna integráltal nem műkodik
van audigym is , mondjuk ennek már van saját asio drivere

(#1531) Kobe válasza Panzermeyer (#1530) üzenetére


Kobe
veterán

de lehet :) minimálisra lehet csökkenteni a késést ugynevezett asio driverrel hangkarihoz, van belőle univerzális is, linkelték már itt is, ami jó mindenféle hangkarihoz :U

(#2291) Spirit


Spirit
őstag

Na végre..Amplitude+ASIO driver, plusz kis bűvészkedés a Vistában, és már megy is..
A gitár nyakát szerintetek merjem itthon állítgatni?A húrlábakat?Csúnyán zörögnek a húrok sajnos...

Jah, és valaki elmagyarázhatná az effekteket röviden.(egész nap olyan hangzást kerestem, ahol ''sír'' a gitár...Nem tudom máshogy leírni,jó példa erre talán a Pink Floyd-tól a Marooned, és a Coming back to life.)

(#2340) Spirit válasza camino (#2329) üzenetére


Spirit
őstag

A elektromoson szeptember elején kezdtem,de megtartottam a Harley-t..2 hónap után kezembe vettem, és elborzadtam mennyire kényelmetlen a nyaka, és mennyire kemények a húrok..jah, és milyen szarul szól:) Nem baj, tanulni jó volt, hétvégén el is adtam egy havernak. :)

Szóval: Kell egy legalább Sb Live hangkari, egy viszonylag normális hangfalszett, plusz ASIO driver és egy gitárerősítő progi.

A Gityót line-in-re kötöd, az Asio drivert felteszed(jelentős prociterheléssel tehermentesíti valamelyest a hangkarit, így a késés alacsonyabb lesz. A jellemző 70-80ms-et leviszi 10-20 közé egy sb live-al is), majd egy gitárerősítő progit használsz,hogy ne csak prüntyögést hallj max hangerőn. Ajánlom az Amplitube-ot.

(#2342) lakisoft


lakisoft
veterán

Szóval: Kell egy legalább Sb Live hangkari, egy viszonylag normális hangfalszett, plusz ASIO driver és egy gitárerősítő progi.
- én má próbáltam és nem nagyon volt élvezhető ... :D - csörgött/csattogott/ meg úgy késett a hang mint állat ... :D elment a kedvem tőle ... de lehet megint nekifogok // lehet az ASIO driver nem volt fenn :D

[ Szerkesztve ]

(#2343) Spirit válasza M@trixfan (#2341) üzenetére


Spirit
őstag

Én csak azt tudom modani,amit a progikkal mérek. amikor 10-20ms-ec ír, akkor SEMMILYEN késést nem érzékelek..feljátszani egyelőre meg nem akarok. :)

ASIO driver nélkül meg lehetetlen élvezhető hangot kihozni belőle:)

(#3002) alien_ válasza cucka (#3001) üzenetére


alien_
őstag

Legjobb lenne egy tapasztaltabb emberrel nyakadba venni a várost gitárvadászni. Sry, elsiklottam az felett, hogy metal-t akarsz nyomni, a kettő dupla zajszűrős pickup tényleg jobb a súlyos riffekhez. A linkelt gitár teljesen jónak tűnik, máshol is szépeket írnak róla, de ha lehet, próbáld ki élőben, bár 3 napon belül vissza is küldheted, ha valamiért mégsem jönne be. Kényelem szempontjából sok múlik a hídon, és a jobb kezed alatti bevágáson, a nyakvastagságon, de erre nincs recept, csak a próba =) Viszont azt tartsd szem előtt, hogy a mahagóni gitár sokkal nehezebb, mint például egy Strat. Az összes Les Paul is dög nehéz (mahagóni mind), bár abban némileg több az anyag.

Erősítő: Szerintem a 15watt-os kategória simán jó otthoni gyakorlásra, ennél kissebb (még normális) erősítők 10watt körül vannak még. Ezek biztos jók, de nem próbáltam őket, utána kéne járni.. Ezekkel a zseberősítőkkel kapcs eléggé szkeptikus vagyok, már csak a beépített effekt miatt is akkor már inkább +10-15k-ért egy normálisat, azokat sem kötelező maxon üvöltetni :) Egy Cube 15 -öt próbáltam múlt héten, az nagyon rendben van, viszonylag normális belső torzítással, de előbb utóbb úgyis kell pedál/multieffekt, de nagyon az elején szvsz még felesleges erre költeni, ez olyan, hogy majd kialakul.. Esetleg hosszab távra egy ilyenre érdemes beinvesztálni, ha már jobban megy a dolog.

Elég szimpi.

Becsületesen bevallom, én perpill sajnáltam a pénzt erősítőre, effektre.. Fogtam a gitárt, és rádugtam a PC-mre.. Hangkártyámban van ASIO 2 támogatás, szóval nem késik, pl. Amplitube2-vel elég jó effekteket össze lehet hozni, bár néha kell vele szöszmötölni, de én teljesen elégedett vagyok vele. Szomszédok egyébként sem értékelnének egy csöves Marshall-t :D

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3003) cucka válasza alien_ (#3002) üzenetére


cucka
addikt

Természetesen tapasztaltabb emberrel fogok vásárolni, rendes gitárboltban, miután egyáltalán összegyűlt a pénzem a motyóra.
A gitár súlya az miért komoly tényező? Azt értem, hogy színpadon nem mindegy, hány kiló lóg a nyakadban, de ez gyakorlásnál is kényelmetlenséget jelent?

Nekem sajnos nincs a hangkártyámban ASIO támogatás, egy normális kártyát meg nem kapok 30 ezer alatt, tehát ezzel sem tudok az elején túl sokat spórolni.
A zseberősítőkbe beépített effekt az mit jelent? Én úgy láttam, simán csak tud tiszta hangot és túlvezéreltet, semmi bónusz effektet nem írtak. Azért szimpatikusak egyébként, mert kezdésnek ez a legolcsóbb megoldás, aztán 2-3 hónapnyi pötyögés után sikerül majd összegyűjteni annyi pénzt, hogy jó minőségű motyót vegyek. Plusz ott lesz a tapasztalat, mert így látatlanban még azt is nehéz eldönteni, hogy egyáltalán milyen eszközökre van szükségem. Ja, és ami tetszik még ebben a zsebkombóban, hogy mégiscsak azt írja rajta, hogy Marshall :)

[ Szerkesztve ]

(#3007) M@trixfan válasza cucka (#3003) üzenetére


M@trixfan
addikt

Próbáld ki az Asio4all univerzális ASIO drivert, hátha támogatja a hangkártyát. Haverom notebook gépén is frankón működött.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3074) M@trixfan válasza Spirit (#3073) üzenetére


M@trixfan
addikt

SB kártyák csak játékra valók, de ha elég kicsi a késés (rendes asio driver vagy asio 4all) akkor elvileg nem a hangkártyákkal volt a baj hanem pont a hangszórókkal. Sajnos nem jók a sub/sat megoldások ilyen kicsiben ahol a sub kénytelen nagyon magasra menni. Kellene venni egy pár stúdiómonitort. Mondjuk ha zenére szereted a Z5500-at akkor marhára nem fog tetszeni egy száraz monitor ami viszont optimális a modellezőknek.

Poén lenne kipróbálni mit szól a szoftveres előfok kabinet szimuláció nélkül a kombón. Egyébként pont azon filózom mostanában, hogy gyors megoldásnak milyen jó lenne egy IK StealthPedal+Notebook amikor nem lehet cipelni a kombót meg a kisvasutat. Kisvasút sajnos még csak tervben van.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3133) Trub válasza XxRazoRxX (#3132) üzenetére


Trub
tag

Szia!

Guitar rig 3-nak nagyon szép hangja van, teli effektekkel.
Még a line6-nek vannak jó programjai, de hw-hez vannak kötve.
Jó hangkártya vagy asio driver kötelező.

És szerintem nem azért megy annyira a gitározás mert piszok nagy kezeid vannak! :D

(#3314) Ragnar_ válasza mibog (#3313) üzenetére


Ragnar_
addikt

Revalver Mk3 (demo)
Amplitube
Guitar rig

Én ezeket próbáltam kb. Mennek külön hardware nélkül is ha jól tudom. Asio driver azért nem árt ha van.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3315) Reaper válasza mibog (#3313) üzenetére


Reaper
őstag

Én sokáig a Guitar Rig-et használtam, sztem a legjobb, de kell hozzá valami Creative hangkártya ami tud ASIO-t.

(#3316) mibog válasza Ragnar_ (#3314) üzenetére


mibog
tag

Köszönöm a válaszod. Elég tájékozatlan vagyok, pár napja fogtam gitárt a kezembe először. nem tudom mire való az a bizonyos Asio driver. google is csak olyan infokkal szolgált amiből nem tudtam meg hogy mire, hogyan, mit.. ha volna esetleg valami általános hozzáfűznivalód kiindulópontnak a kereséshez, azt még nagyon köszönném.

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#3317) mibog válasza Reaper (#3315) üzenetére


mibog
tag

MEGVAN!
http://www.syncopa.hu/Pcmusic/hangkartya/hangkartya.htm
megtaláltam mi az az ASIO! és akkor nem késik a hang -ugye? :C
más fórumokon olvasgattam ahol sok panasz volt a késő hangok miatt, többek közt a Guitar rig-ről is ezt írták. de akkor ezek szerint ez csak a hangkártyától függ.

[ Szerkesztve ]

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#3318) cucka válasza mibog (#3317) üzenetére


cucka
addikt

A hangkártyától és a driverétől. Vannak nem gyári asio driverek különböző kártyákhoz, illetve lehet kapni olyan kártyát is, ami alapból asio driverrel jön. Gitárhoz olcsó megoldásnak ott vannak a Line6 hangkártyái, amik direkt erre vannak kitalálva (gitározás pc-vel) és szoftvert is adnak hozzá, amivel választhatsz az erősítőmodellek közül és effektezheted a hangot.

(#3590) magno válasza M@trixfan (#3589) üzenetére


magno
csendes tag

Na most jól megkérdezlek, hogy milyen hangkártyát használsz illetve szerinted mit érdemes otthonra venni gitárhoz ami már kicsit komolyabb?

Semmi extra egy asus xonar ds. Egy ideig használtam a sima alaplapit is. Érdekes hogy különbséget nem nagyon hallottam a kettő között. ASIO driver kell hozzá ennyi. Windows 7-et használok. És az egész cucc egy hifi-re megy. Amit már kb 12 éve használok :). (Ja meg fejhallgató az is kell persze.) Számíráshoz felvenni dobbal eggyüt sztereóban + szóló (bár nem én vagyok a szólós :)) arra elég. Ha sok pénzem lenne biztos berendeznék magamnak itthonra egy kis házi stúdiót. De akárhogy is számolja az ember akkor is a végén milliós tétel lesz belőle ha jó minőségben szeretne az ember itthon rögzíteni mindent, sőt. Úgyhogy nem ajánlok semmilyet. Nincs tapasztalom ezzel kapcsolatban. Legalábbis nekem teljesen jó ez ami van. Majd egyszer talán benevezek egy drágábbra fene tudja. Meg az összes cuccom már évek óta lent van a teremben inkább arra költök mint az itthoni pc-s dolgokra.

Amit nagyon várok már az a Fractal Audio Axe-FX plugin változata ami egyben interface is. A rendes AXE-ot még csak felvételeken és videókból hallottam, de már így is átjön, hogy ennek bizony erősítő hangja van

Ja ezek a modellezős cuccok egyre jobbak lettek az évek során. 2007-ben mikor egy 3 számos EP-t vettünk fel akkor kipróbáltam a stúdióban egy Line6 rack-es cuccot. De nem használtuk nagyon csak a szólókhoz. Arra jó volt. Olyan rendes csöves hang nem jött ki belőle. Maradtunk a jól bevált csöves erősítőnél :). Mondjuk ez a Axe jó húzós árú. Tényleg jól szól. Meg szóljon is már jól ennyiért :D. Ez a minimum :D. Én is kiváncsi lennék egy ilyen plugin-es cuccosra. Hátha jobb lesz mint a guitar rig :).

forever hardcore

(#3592) X2N válasza M@trixfan (#3589) üzenetére


X2N
senior tag

Nekem Line 6 Studio UX2-esem van, ez elég jól használható otthonra. A legfontosabb talán hogy ASIO drivere legyen a kártyának hogy késés nélkül tudj felvenni akár 24bit-es hangot is. Ha neked nincs szükséged kondenzátor mikrofonokkal működő hangkártyára akkor az UX1 jó vétel.
Ezekhez adnak gitárerősítős programokat, kb. olyan mint a Guitar Rig, de persze ha a hozzá adott program nem tetszene működik szinte az összes ilyen gitáros programmal meg zeneszerkesztővel. Ha ennél komolyabb hangkártya kellene akkor szerintem az E-Mu 0404, vagy 1212M jöhet még szóba.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3690) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

Ha jól vettem ki a korábbi hozzászólásokból, akkor ha veszek mondjuk 5000-ért egy hangkártyát, amihez van asio driver és szerzek kábelt hozzá, akkor guitar riggel, már tolhatom is? Jah és az 5.1-es hangrendszeremet ugyanabba a hangkariba kell bekötni vagy az alaplapiba? Mert ha belegondolok, akkor szerintem a gép nem csipázná a kétféle hangkártya drivert a gépen.

Akit érdekel van pár eladó cuccom:
- Boss Metal Zone
- Marshall Valvestate VS30R
- Squier Bullet Stratocaster Emg H2-es pu-val a hídnál

[ Szerkesztve ]

(#3737) Noddy válasza NeoPampalini (#3736) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerintem a gond a hangkártyával illetve annak driver-ével van.
ASIO kompatibilis hangkártya kell, illetve olyan driver ami működésbe hozza azt a hangkártyán.

"Mi az ASIO??(Audio Stream Input Output) Egy olyan szabvány, amely segítségével a számítógép közvetlen elérést kap a hangkártyákhoz. Így a hanghoz tartozó jeleknek nem kell, hogy a Windows multimédiás "lassító" rendszerén keresztül menjenek. Ezzel jelentős gyorsulás érhető el. Zenélésnél ez nagyon fontos lehet, hiszen ha játszunk egy hangszeren, vagy akár éneklünk egy mikrofonba, és a játékunk/ énekünk hangját (feldolgozott jelet) nem szinte azonnal halljuk vissza, (monitoring) hanem jelentős késéssel akkor lehetetlené válik a pontos feléneklés / feljátszás. Ezt a késés időt (latency) milisecundum-ban mérik. Minél kisebb az érték annál kevesebb a késés és ez nekünk annál jobb. A latency legalsó értéke sokkmindentől függ. A gépünk, alaplap, processzor gyorsaságától, hangkártyától és még sok minden mástól. Az ASIO driver a 600-800 ms késési időt 10-20 ms-ra csökkenti. A latency időt ASIO kontrol panelen tudjuk beállítani, de ha kisebbre veszük a gépünk-hangkártyánk képességeinél. Akkor elkezd recsegni, ropogni a hang és a rendszer megbízhatatlanná válik. Érdemes rászánni egy kis időt hogy mi az a legkisebb érték, ahol még tökéletes a hangminőség és stabil a rendszer. Ha zenélni szeretnénk mindenképpen olyan hangkártyát válaszunk, amihez van megbízható lehetőleg gyári ASIO driver. A Sound Blaster Live- hoz megbízható ASIO driver letölthető ingyen innen, és a hozzátartozó infók is megtalálhatók, ugyan ezen az oldalon."

[link]

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3738) kaoszpapja válasza NeoPampalini (#3736) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

Nekem is alaplapi Realtek hangkártyám van és 3-4ms-al elég szépen szól. A hangkártya szoftverében felvetted a hangot? A zajra megoldás lehet ha a File/Audio and MIDI settings-ben beállítod a drivert ASIO-ra, Device-nak az ASIO4ALL-t és Sample rate-nek 48000-at, ezenfelül én az ASIO4ALL-ban levettem minden csúszkát min-re és bepipáltam mindent. Nekem így működik, de lehet neked másmilyen kombinációval fog, persze függhet attól is hogy milyen a hangkari és a drivere verziója. Az Audio and MIDI settings-ben a Routing fülnél is érdemes variálgatni az Output-nál és az Input-nál. Jah és a Guitar rig menüsor alatti részénél a bemeneti hangerőszabályzónál (vagy jelszint?) a jobb(R) oldalit vagy a bal(L) oldalit érdemes kikapcsolni. Nekem perfekt működik így.

(#3739) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nos, nem akarom elkiabálni, de úgy látszik kínomban rájöttem mi a hiba: ezeknek egyszerűen TÚL ERŐS volt a bemeneti jelszint. A Line in hangerő csúszkát (a windows panelen) levettem minimumra, majd ráböktem a felfelé nyíl billentyűre úgy ötöt - közben fortyogtam magamban, hogy ez tuti nem lehet gond -, ettől kb. 2 pixelt moccant felfelé a csúszka.
Így hirtelen megszűnt a feedback meg a többi nyavalya, és úgy tűnik a progiban a hangerőt is be tudom lőni, hűha.

A késleltetéssel nincs gond, az ASIO buffer most 120 samples-re van állítva, egyelőre jónak tűnik, nincs recsegés-akadás, király. :D

(#3921) Pityusz76


Pityusz76
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! Jelenleg a szólógitáromat a számítógépen használom, méghozzá az Amplitube 2-es progival. Működök rendesen minden, csak úgy hallom, hogy az effektezett hang és az effekt nélküli hang is szól egyszerre. Tehát, amikor összedugom a gitárt a géppel, akkor alapból szól az effekt nélküli hang ugyebár. De, amikor elindítom az Amlitube-ot, akkor az effektezett hang alatt hallom az alap gitárhangot is. Remélem, sikerült érthetően leírnom!:D Szóval, az alap gitárhangot hogyan lehetne "lekeverni", és csak a torzított/effektezett hangot megszólaltatni?

A másik kérdésem, hogy használja e valaki az Amplitube 3-at? Mert feltelepítettem, és azt mondja, hogy nem talál audio eszközt. Egy régi SBLive kártyám van, ASIO driverrel, ami az Amplitube 2-nél tökéletesen működik, de a 3-asnak nem tetszik valami miatt. Van esetleg valakinek ötlete erre is?

Minden segítséget és hozzászólást előre is köszönök!

Isti

(#4786) Tv válasza mestery (#4784) üzenetére


Tv
senior tag

Bár nem nekem válaszoltál, de beleokoskodok :D Nem lehet többet kihozni belőle, illetve több hangzást ki lehet, de mindet rosszabb minőségben. A guitar righez "konyhai" felhasználásra akár egy integrált hangkártya is elég, csak Asio driver kell mellé, így a késés teljesen minimalizálható (értsd: teljesen valós idejünek érzed/hallod) egy ma átlagos teljesítményű számítógéppel. Normális hangminőségre persze nem szabad számítani, úgyértem el lehet vele bóklászni, de ha a kimeneten nem normális gitár végfok van, akkor úgysem a hangkártya lesz a szűk keresztmetszet, tehát bármilyen jó lehet a hangkártya ha a számítógépes hangfal a kimenet, jó hang nemigen fog kijönni. Összességében talán mégis inkább egy kisebb gitárkombó lenne a legjobb választás, ha jelenleg korlátozott a rászánt pénzösszeg. Ha szükséged van torzítóra ( általában aki épp kezdi az elektormos gitározást annak van :D ) akkor válassz olyat amiben van beépítve. Túl sokféle hangzásra szerintem eleinte nincs szükség, csak elvonja a figyelmed.

(#4787) mestery válasza Tv (#4786) üzenetére


mestery
csendes tag

aham mondasz valamit!
arra asio driverre még viszatérhetünk mert van integrált hankarim, de a gitá rig csak recseg ropog vele, begerjed, vagy a franc tudja pedig még be se dugtam neki a gitárt!!:S
lehet a kombó lesz a nyerő, azt bedugom ozt működik nincs problem. :D
most elutazom pár napra , s majd írok utánna.

ASUS M2N-E, AMD 5200+, Asus 8800ultra , 4x1G DDR2(800)

(#4788) NeoPampalini válasza mestery (#4787) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hasonló gondom volt nekem is, így sikerült orvosolni, eztán tökéletes lett. :) Egy próbát megér:

http://prohardver.hu/tema/gitaros-topic/hsz_3739-3739.html

ASIO driver pedig itt: http://www.asio4all.com (szintén integrálttal ment, gond egy szál se)

(#5221) matyi94 válasza bubi92 (#5219) üzenetére


matyi94
senior tag

Basszusgitárt nem nagyon szoktak gépről hajtani, de elméletileg egy ASIO kompatibilis hangkártyával megoldható.
Basszgitárokat már kaphatsz újonnan is ilyen áron pl.:
Squier
Epiphone
Ibanez
Cort
LTD

Ezek közül az Ibanezt, a Cortot és a Squiert ismerem, játszottam is rajtuk, igazából ezek alsó kategóriás hangszerek, nyilván nem egy életre veszed, hanem csak az alapokat megtanulni.Én a helyedben az Ibanezt vagy az LTD-tválasztanám, mert általában elmondható a márkákról, hogy kiváló a faanyag minősége, akusztikája és kényelmesek is. Nyilván csak alternatívákat ajánlottam, azt vedd, ami neked tetszik, csak arra figyelj, hogy ne ilyen nevenincs gyártótól legyen(pl. Soundstation, Vintage stb.).

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#6795) bucsupeti válasza lakisoft (#6794) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Én most nemrég ruháztam be egy Behringer UCG102-re. Újonan 9900 Ft-ért adják. Van hozzá gyári ASIO driver, de a common driverekkel is megy. 4 ms-os késleltetést sikerült kicsiholnom belőle egy elsőgenerációs dualcore-os PC-vel ami szerintem szép eredmény. Szerintem ár/értékben nagyon jó ha nincs más igényed csak a low latency akkor megfelelő lehet.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#7250) matyi94 válasza Inv1sus (#7249) üzenetére


matyi94
senior tag

Azért, mert a hangkártyád nem rendelkezik megfelelő hardveres gyorsítással (pl ASIO)

Legyen szép napod!

(#7283) Gyick


Gyick
őstag

gondoltam kiprobálom az amplitube-t de nem akarja az igazságot.letöltöttem az asio4all-t de az outputban nem tudom beállitani hogy a speaker legyen az out. asio cd hd output 1-8 lehetőség van csak.

(#7359) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Szten Márs:

Még nem volt fémhúros gitár a kezemben 1 percnél tovább és az is régen volt. :))
A műfajok alapján mindenesetre fémhúrosra lenne szükségem ezek szerint (klasszikus meg flamenco zenék iránt nem annyira vagyok fogékony), de ha egy nylon húros ajánlat jönne, lehet azt is elfogadnám.
Egyébként igen, nekem is ez él a fejemben, hogy nylon húros a kezdőknek való (olcsóbbak is ezek a gitárok általában), ezért gondolkoztam főleg fémhúrosban.

Még egy kicsit gondolkozok rajta.

benedekco:
Hát igen, lehet az kellett volna. Akkor a felvétel is meglett volna oldva egy picit jobbra. Csak hát ki kellett próbálnom milyen erősítővel játszani. Nem rossz, csak nincs hely, a földelt dugasz is pont a szoba másik sarkában van. :O

Más:
A gyártó honlapján most nézegetem a gyári értékeket, szeretném összevetni az általam beállítottal. Az a problémám hogy néhány adatot nem tudok beazonosítani, hogy mire gondol:

Neck Relief: At 8th Fret, 0.25mm(.010") standard / 0.30mm(.012") Vintage type
String Action: At 14th Fret, 1.6mm(1/16") to 2.0mm(5/64")
Nut Heights: At 1st Fret, 0.5mm(.020") to 0.7mm(.028")
PU Heights: Low E 2.5mm(3/32") / High E 3.0mm(1/8")

Tudnátok nekem ebben segíteni?

+

Tegnap próbáltam saját felvételeket készíteni. Na már most az asio drivert felraktam a gépemre, de a hangszóróból a rendes, alaplapi hangkártyás driver által adott hang jön és sehol nem találtam beállítást arra vonatkozólag, hogy az Asio-t használja. Hogy tudom elérni, hogy a hangszóróból az Asio driver-es hang jöjjön, miközben játszom?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7361) NeoPampalini válasza Inv1sus (#7359) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Csak á'la natúr akarod felvenni amit játszol (szóló), vagy szerkesztő programmal valami kíséret alá (Audacity, vagy Amplitube, egyéb)? Az elsőhöz nem kell ASIO driver, annak az a lényege, hogy a késleltetés ne legyen olyan borzalmasan nagy ( > 20 ms) mint a sima directx/wdm driverekkel, és úgy "időben" tudj játszani a zenével.
Esetleg pár képet bepakolhatsz, hogy mit és hol szeretnél beállítani, stb.

(#7364) Gyick válasza Inv1sus (#7362) üzenetére


Gyick
őstag

Én mostanában nem is használom az erősítöm.a zoom g2 össze van kötve usb-vel a géppel azt a logitech hangcuccon szól és eszméletlen szép hangja van.Felvenni is könnyű vele,van hozzá zoom asio driver és a zeneszerkesztő progik felismerik mint eszközt,simán fel lehet vele gitározni egy sávba.hang se késik pedig nekem asrock alaplapi vmi realtek hangkártyám van.

(#7365) NeoPampalini válasza Inv1sus (#7362) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kicsit off topik, de még elbírjuk...??

Megpróbálom összeszedni, hogy mit és hogyan állítgatok, attól függően hogy vonalból csak szórakozom miközben mp3 szól, vagy felvétel is lesz.

Először is, kapcsold ki a vonalbemenet monitorozását, Win7 hangerőbeállításnál:

Mivel még mindig fogalmam sincs, milyen oprendszer, milyen hangkártya, satöbbi van nálad, előrebocsátom, hogy az én gépemben a fantasztikus Realtek HD Audio nevű csoda figyel az alaplapon, ergo a beállítás egyes részei a kártya saját szoftverében történnek + ráadásnak Win7!

I., Mp3 kíséret

Nem nagy kunszt, viszont KELL hozzá a Realtek HD Audio Managere! Szóval, megnyitod, és:

A trükk annyi, hogy az alsó csúszkán (playback) feljebb kell venni a hangerőt. Voila, hallod magad késleltetés nélkül. Örö bódottá!

II., ASIO, felvételhez, satöbbi

Ez már kicsit érdekesebb dolog volt, mert nekem elsőre az úristenért sem sikerült 1-2 dolgot beállítani (köszönjük, Win7! ). Telepítsd az ASIO4ALL-t, aztán indítsd el pl. az Amplitube-ot, vagy bármi egyebet ami ASIO-val bír működni. Nyisd meg a program audio beállításait, és onnan az ASIO drivert. Ahhoz, hogy minden jól szóljon, valahogy így kellene tudnod beállítani, különös figyelemmel az INPUT és OUTPUT csatornákra!!!

Ha ilyen hülye nevű input aktív, hogy CD meg ilyenek, az gáz, mint ahogy az is, ha a vonalbemenet (line in) mellett piros X van!!!

Még egy dolog, FONTOS: ha ASIO-val szórakozol, a HD Audio managerben a bemenet playback sávját halkítsd le, és felette, a recording volume piszkálásáva állítsd be a kívánt hangerőt!!!

Óriási szerencsével nem kell mást piszkálni, és minden elsőre sikerül. A fenti ASIO beállítással gyakorlatilag hallhatatlan a késleltetés, teljesen használható.

[ Szerkesztve ]

(#7366) Gyick válasza NeoPampalini (#7365) üzenetére


Gyick
őstag

nem off ez :)
multkor sz*ptam vele én is.Volt néhány piros x az asio beállításánál az eszközök mellett,nem tudom hogy mitől.

(#7367) benedekco válasza Inv1sus (#7359) üzenetére


benedekco
addikt

Ja olcsó :)
Gitár tanárom mesterhangszere is olcsó volt a maga nemében... 5kilóból megúszta... egy klasszikus gitár, semmi extra.
Földelt dugasz? És a géped miről megy? Mert annak is az kellene!
Asio... innen szedted le a legújabbat? A faq alatt tuti kapsz választ... olyan egyszerű mint a karika csapás... legalábbis bárhol telepítettem eddig szopátka nélkül ment, elsőre.

De újpampalíni leírta a lényeget :)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7400) benedekco válasza Seraph 16 (#7399) üzenetére


benedekco
addikt

Ja igen ezt el is felejtettem mondani, hogy ráadásul ha pc-vel és egy mikrofonnal rendelkezik az ember akkor szintén kiváltható a hangológép.
Én pl ezt a progit használom. Shareware, ez csak annyit jelent, hogy minden indításnál tudatja velünk a progi, hogy meg vásárolhatod az x-y weboldalon. De amúgy teljes értékű szoftver.
De bármi mással is működik, akármilyen hangszert hangolhatsz vele. Még spéci, vagy asio-s hangkártya sem kell hozzá, elég az alaplapi integrált.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#8125) X2N válasza raven12 (#8122) üzenetére


X2N
senior tag

DI box kell neked, az illeszti az impedanciát, vagy olyan multieffekt aminek van line out kimenete. Zajra nem tudok mit mondani, lesz az biztos, nálam ha nincs semmi bedugva az FL-ben keverőpultnál -20dB zaj van. Meg ott van még a latency kérdése, nem tudom van-e az X-Fi-hez asio-s driver, anélkül nem is érdemes belevágni. Amúgy érdekességképpen a Gibson fejlesztett régebben direkt olyan hangszedőt ami keverőpultra rádugva is használható volt, a nagy újítás nem lett sikeres...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8131) raven12 válasza Womb (#8126) üzenetére


raven12
senior tag

Audigy 2-t én simán letudom 2-5ms-ra vinni, nem kérdés, és asio4all se kell, mert x-finek van beépített creative ASIO-ja. És mivel az előlapon van 6,3-as line-in, ezért még átalakítanom se kell, szóval tényleg nem segítettél sokat, de azért köszi :) Mennyire zajos?
Egyébként én Guitar Rig-et használok, én azt tartom a legtöbbre, vagy az Amplitube-ot.

(#8148) raven12 válasza Gyick (#8147) üzenetére


raven12
senior tag

persze, ott van leírásban. Guitar Rig-et használtam, Creative beépített ASIO-jával. lemegy lazán 2-5ms-ig ilyen hangminőséggel, szóval a késleltetés nem gond, visszahallom magam azonnal.
Ha előre beállított preseteket nyomatok be, vagy noise gate nélkül nyomok be torzítást zajos mint az istennyila, ez sajnos a kártya hibája, remélhetőleg a külső hangkari ezt meg fogja oldani :)

(#8162) Gyick


Gyick
őstag

Feltettem a guitar rig 5-t,ez nem zajos nálam sem,nagyon jól használja a xonar asio-t késleltetés nuku.egy kicsit néha recseg de ez a kis/nagy jack átalakitó miatt van(hama minőség :) ) ezt majd kell vennem vmi másikat.De nagyon jó.tetszik.

(#8167) raven12 válasza X2N (#8164) üzenetére


raven12
senior tag

FL-t nem sikerült megszólaltatni, de hagyom, Reaper amúgyis könnyebben kezelhetőnek tűnik. Amúgy Creative ASIO-t állítottam be mindenhova.

[ Szerkesztve ]

(#8208) BluEyes válasza kozeposztaly (#8204) üzenetére


BluEyes
őstag

A géped még nem látja a gitárt. Most a line-in megy ki direktbe a kimenetre (az analóg keverőn keresztül, semmi digitális izé), azt hallod. Tiltsd le!
- Playback control: Line in disabled, Microphone disabled
Szükség lesz ASIO driverre a késleltetés (latency) lecsökkentésére, hogy realtime tudj játszani. Ha a hangkártyának nincs saját ASIO drivere, akkor az asio4all drivert telepítsd fel, állítsd be.
Ezután a szimuláló szoftverben állítsd be, hogy a bemenet az asio4all-t használó line-in legyen,valamint innen is tudod az asio-t konfigurálni a szoftverhez.
A beállításokkal játsz el magad, azzal tanulsz a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10518) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Elnézést, ha már megválaszoltátok a kérdésemet, de sajnos nem tudtam az egész topikot végignézni! :(
Több kérdésem is lenne, illetve van, és sztem lámának fogtok nézni! :DDD
Tehát:
1, Most fogom megvenni életem első elektromos gitárját, egy Cort X6 személyében. Sajnos kimeríti a keretemet, így erősítőre nincs pénzem. Viszont, és most jön amitől egyes embereknek égnek áll a haja, van egy PC-m, és hozzá egy Yamaha erősítőm.
HA a hankártyám ASIO komapibilis, akkor milyen programra van szükségem, hogy meg tudjon szólalni a gitár az erősítőmön keresztül, valamit effektezésre mit ajánlotok?
2, Szükségem lenne egy jó gitár tanárra. Tudtok ajánlani számomra egyet, aki teljesen alapoktól tudna tanítani?
Igazság szerint heavy metal - hard rock - progressive (tudom széles skála) vonalon szeretnék hobbi szinten mozogni.
Előre is ezer hála!
:R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#10520) BluEyes válasza toth_janika (#10518) üzenetére


BluEyes
őstag

Nyugi, pillanatnyilag magam is (meg még igen sokan) egy hangkártyával döngetnek otthon a hifire kötve. Nincs ebben semmi perverzió. ;)

Viszont előre szólók, hogy nem biztos, hogy jó lesz a hang. Egyfelől a hangkártya Line-In bemenete nem a gitárokpickup-hoz van illesztve, tehát jelentős magasvesztés várható, másrészt a tápból rettenetes zajok, sípolások jöhetnek át, amik használhatatlanná teszik a rendszert. Én is így jártam, le kellett cserélnem a tápomat, pedig nekem külső usb kártyám van, ami elvileg nem érzékeny a szgépre, de még azt is hazavágta a táp zaja. Szóval egy próbát megér a dolog, technikailag működni fog, és lehet hogy jó is lesz, de készülj fel az esetleges zajproblémákra.

Ahhoz, hogy valami értelmes dolog történjen, kell egy amp-szoftver. Ezekből van sokféle, jobbak, rosszabbak. Ugyanazt tudják, mint egy multieffekt szoftvere.
Vannak magukban működő - standalone - ampszimulátorok, és vannak olyanok, amikhez egy futtató környezet, un. host program kell. Próbaképpen egy ingyenest javaslok feltelepíteni, ez arra mindenképpen elég lesz, hogy leteszteld a rendszert, mennyire zajos, hogyan állítsd be az ASIO-t, hogyan is néz ki ez a dolog. Aztán ha okés, műxik, tetszik, akkor majd elbeszélgethetünk a továbblépésről.
Ez a program a Line6 Podfarm 2.5 free verziója, standalone is megy, és már nem kér Line6 hardvert. Mindössze 2 ampmodell van engedélyezve benne, de az egyik pont egy Marshall, pár pedál- és effektmodell is működik benne, tehát egy egész tisztességes gyakorló soundot lehet csinálni belőle.
Ehune Podfarm 2.55

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10614) BluEyes válasza toth_janika (#10606) üzenetére


BluEyes
őstag

ASIO4ALL drivert töltsd le, telepítsd. (ha van a kártyának saját ASIO drivere, akkor nem kell, de integráltaknak pl. tuti nincs)
Ampszoftver menüjében keresd meg az audio beállításokat, itt válaszd az ASIO-t, add meg a szükséges adatokat, ki- és bemenet, mintavételi freq, illetve innen is el lehet érni az ASIO beállítópanelt, ott lehet a bufferelt minták mennyiségét megadni, minél kisebb az érték, annál kisebb a gitárhang késése, viszont bereccsenhet, torzíthat a hang. Kábé 128 már elég rövid, nem zavaró késést eredményez, és talán a kártya is bírja.

szerk: ja, kafa a gép :K

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10624) toth_janika válasza BluEyes (#10614) üzenetére


toth_janika
őstag

Lehet én vagyok csillagfaszláma, de még mindig semmi....
ASIO-t leszedtem, feltelepítettem... POD Farmban beállítottam az ASIO-t, mint drivert... De még mindig semmi...
Lehet a kábel rossz? Vagy az átalakító? :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.