Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28) AND1 válasza Skót (#24) üzenetére


AND1
őstag

szép darab!


ááá ott az sg 1-es (ami a képen itt g400)...nem is vészes az ára) :)

Egy régi PH-s.

(#1662) delta9 válasza Kobe (#1661) üzenetére


delta9
senior tag

de pont nem jött le a lényeg. aki megvesz egy lp-t vagy egy sg-t, az nem fogja azt mondani, hogy azért vette, mert az jobb, mint az előző ibaneze. illetve a jobb az nem globálisan értendő, hanem kizárólag abból a szempontból, hogy arra a zenére, stílusra egy gibson alkalmasabb. és főleg azért mert gibson hangzást keresett, amit - hidd el - nem hozol ki más gitárból. és ha megvette, akkor hiába kérdezed meg, hogy megérte egy középkategóriás lp-ért kiadni 2× annyit, mint pl az előző ibanez, akkor - biztos lehetsz benne - hogy azt fogja mondani, hogy igen, megérte. mert a zenész ezért vesz hangszert. nem az előző, illetve más márkákhoz kell hasonlítani, mert mindegyik más más karakterisztikájú, hanem önmagában. ez esetben viszont, arra a kérdésre, hogy megérik e az árukat, a válasz határozottan igen. ha gondolod, bármikor egyeztethetünk, gyere el, próbáld ki a lespaul-t, hallgasd meg hogyan szól, és alkoss utána véleményt.

[Szerkesztve]

(#1904) Kobe válasza s.e.n.k.i. (#1901) üzenetére


Kobe
veterán

ilyen kategóriában mindenképp használtcuccot kell venni....az ami újonnan 53 rugó, használtba 60ér egy kategóriával jobbat találsz sztem, és őszintén szólva én ilyen vintage cuccról még nemhallottam, elég vásári darab szaga van....amik jönnek fel gitárok és olcsóak még, azok az SX ek....60 rugóér olyan mapletopos mahagóni cuccot kapsz h kezdőként a 10 ujjadat nyalod meg, volt már rá példa hogy valaki a Gibson SG je mellé keresett SX SG Standardet másodmotyónak ökörködésre

(#3096) Ragnar_ válasza cucka (#3091) üzenetére


Ragnar_
addikt

Amit írtam nem teljesen igaz, :) a LP is teljesen tömör , csak a test vastagabb , mint általában a lapgitároké, és van még egy faragott juhar réteg a mahagóni rétegen általában a legtöbb modelnél. De a hangszín az igaz , teltebben szól egy LP pl. egy SG - hez képest. Te milyen gyártmányt láttál vagy próbáltál ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3585) magno válasza anonameuser (#3579) üzenetére


magno
csendes tag

Amit használ kb:

Dell Inspiron 9400 - T2500 2Ghz-s proci 2Gb ram + külső vinyó. Egy sony kamerát. Cubase Sx3 -at a felvételhez és a mixeléshez egy M-audio fast track pro usb-s (50-60 ezer ft) hangkártyát egy M-audio DMP3 -as előfokot (45 ezer körül) egy két jó kondenzátor mikrofont. Elektromos dob cuccot is használ (egy jól használható Roland cucc 600 ezer ft) MIDI-s + hozzá a szoftverek. Ez a jóember éppen Ezdrummer-t és AddictiveDrums-ot használ. De szerintem a Native-nak a Battery -je jobb. Villanygitárhoz Guitar rig 3 vagy 4-et használ. (Én személy szerint mindkettőt használom itthonra felesleges erősítő meg pedál stb stb). Piano tech -et is használ a zongorás és egyéb betétekhez. Láttam ottan MIDI keyboard-ot is, az is jó dob szerkesztéshez. Egyebek :d Gibson supreme SG - midnight burst azt hiszem ez limitált széria volt már nem gyártják, 59-es slim taper nyakkal. (kipróbálnám :d). Van valami basszus gitárja is meg akusztikus is. Meg még a fene tudja mi.
Korrekt cucc :D höm. Ami meg a zenét illeti hát nem egy Petrucci de összeségében véve vannak jó "pillanatai". Szerintem vicces figura. Persze megírt mindent előre nem volt itt semmi impro. Nézi a monitoron a peak file-t. Más nem tud csinálni. Főleg ha ilyen darabolt hülyeségek is vannak benne :D. Látod éppen hogy hol tart a dob. Volt olyan pl hogy nem volt elég hosszú a gitárkábel azt hiszem 9m-es volt de az nem volt elég hogy beérjen a monitorig és még csak a dob sáv volt meg én meg háttal tudtam csak állni a monitorhoz képest. váááá. Nem azt mondom hogy állandóan bámulni kell felvétel közben de azért jó ha látja az ember.

forever hardcore

(#3588) magno válasza M@trixfan (#3586) üzenetére


magno
csendes tag

Azt figyeltem meg nála, hogy erősen épít a zengő húrokra mint alaphangokra a 4/4 egyik felében. Jó ritmustartása van és feszesek a riffjei, szerintem tőle ezt lehet tanulni. Amúgy nem baj ha nem mindenki Petrucci.

Most az a videója amiről éppen szó volt ott inkább csak hülyül de azért van fent elég sok videója ahol megmutatja hogy tud mást is. Meg még jó hogy nem mindenki Petrucci elég unalmas lenne :D Kell a változatosság ez a srác meg csinált valami olyat amit más még nem. Pont azért nézik sokan. Ennyi.

Azzal azért vigyázz, hogy "itthonra felesleges erősítő meg pedál"! Anyagi megfontolásból és praktikusságból abszolút jogos, hosszú ideig vívódtam én is mire rájöttem, hogy mindkettő kell.

Tényleg csak praktikusságból használom a guitar rig-et mert ugyan van egy zoom multi effektem de nem használom. Ez amolyan vésztartaléknak van (egyszer már jól jött). Mondjuk nem vagyok egy pedál mániás bár kipróbáltam párat és még egy Damage Control Solid Metal pedálra ácsingózok :D. Volt több féle Boss pedálom de egyikse jött be igazán.
Volt egy Marshall JCM 900 4501 -es 50W-os kombóm egy plusz 1912-es ládával. Azt már koncerteken meg próbateremben használtam. Aztán később vettem hozzá mégegy Marshall ládát egy 4x12-es új fajta valvestate ládát. Meg volt itthon egy Fender Fm65R-es kombóm azt használtam itthon aztán azt is eladtam nemsokkal a marshall kombó után. A ládát a 4x12-est megtartottam még egy ideig utána azon játszottam a Peavey fejjel. Amit meg most használok lassan már 3 éve az az előbb említett Peavey VK100-as fej a hozzá tartozó Peavey 4x12 ládával, amibe először Celestion V30-at vettem de nem tetszett annyira most pedig Eminence Governor van benne. De támadt egy öteletem mert még mindíg nem az igazi hogy egy Marshall 1960-as ládába akarom belerakni az Eminence hangszórókat. És ki is fogom próbálni csak idő kell amig szétszedtem meg összerakom :D. Aztán ha beválik akkor szerványolok egy saját 1960-as ládát és a peavey-t meg passzolom, majd kiderül. A GT75 -öt nem szeretem iszonyat keni a hangokat. Tényleg nem sok pedált használok van egy sima Boss Tu2-es hangolóm egy Artec EQ pedálom effekt loop-ba kötve egy Artec compresszor meg egy Artec APW7-es Wah pedálom. Ezek mellé szeretnék majd egy Solid metal pedált. (mielőtt megkérdezné valaki hogy miért nem tartottam meg a marshall ládám - azért mert az egy XS méretű láda volt ugyan 4x12-es de kisseb a normál 4x12-esekhez képest). Tehát ha innen nézzük van minden fej is láda is pedál is szoftver is :D.

Egyre jobbak a szoftverek, a Revalver III nagyon mozgatja a fantáziámat nekem is. A praktikusság mellett viszont jótékonyan kompresszálnak és elfedik a hibákat a multik és a programok. Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy szinte mindegy milyen gitárt dugsz bele, ugyanúgy szól a 100 dolláros és a 2000 dolláros gitárral is ami igazi cuccnál nem így van.

Nos kérem alássan úgy szól a guitar rig-en egy gitár hogy a 100 dolláros mint a 100 dolláros a 2000 dolláros meg mint a 2000 dolláros :D. Persze nem 100% de megközelítőleg úgy. Ha otthon guitar rig-ezel egy ismeretlen gitárral és leviszed nagy cuccra ládára akkor kb azokat a tulajdonságokat kapod vissza amit itthon. Bár ezek olyan dolgok amik hangszedő függők. Pl a gibson sg supreme-ben egy 57-es burstbucker van ami tök jó ős rock hangzás és ugyanazt kapod ha ezt a hangszedőt belerakod egy epi sg400-ba. De szerintem nem kell ezt mondanom biztos te is tisztában vagy ezzel. Tehát a guitar rig korántsem nyúl bele úgy a hangképbe mint azt elsőre gondolná az ember. Először én is azt hittem de rájöttem hogy nem. Lehet hogy egy próbát megérne a guitar rig. Hátha :). Multi effektekről meg annyi tapasztalatom van hogy őő iszonyat :D Egyik barátomtól kölcsön kaptam még annó egy Boss Gt6-ot hát nem jött be. Aztán egyik próbaterem tulaj barátom-nál mielőtt még nyitotta a termet bevásárolt pár db Korg AX 3000G-t, persze eggyet kölcsön kértem pár napra. Hát ez sem jött be :). Össze vissza szól bénán digit egyszerűen nem jó. Nekem legalábbis nem. Innentől kezdve nem érdekeltek :D. Egyébként nagyon jó kompresszorok vannak a guitar rig-ben :).

forever hardcore

(#3639) X2N válasza tzimash (#3636) üzenetére


X2N
senior tag

Üdv!
Ha tetszik az SG forma akkor nekem van egy eladó 2 éves Epiphone SG Special-om, szerintem kezdő gitárosoknak ideális gitár.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3664) Psychonaut válasza cucka (#3663) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak a szín miatt mutattam, amúgy fogalmam sincs. :D
Amúgy a második megállapításoddal meg teljesen egyetértek. A két másik szívem csücske az SG és a Les Paul.

(#3729) Psychonaut válasza Szten Márs (#3727) üzenetére


Psychonaut
addikt

De ez metálgitár. :P
Én eleve csakis hard rock vonalon mozgok, így a választék leszűkül kb. 3 gitárra. Les Paul, SG, Mockingbird...

Amúgy nekem csak gitárra kell majd a pénz, kapok egy kicsi erősítőt gitáros havertól, szóval azzal nincs gond (egyelőre).

Daweee: jól is szól, erről biztosíthatlak. Hallgattam már pár órát. :))

[ Szerkesztve ]

(#3815) Daweee


Daweee
őstag

Mégiscsak elmentünk Egerbe ma, asszem egyre tanácstalanabb vagyok:
Volt ott balos M600, jobbos Vintage SG, és Standard Epiphone.
Az SG-ben ugyanaz a nyak és fej van mint a LP-ben, hát a Vintage hangolókulcsai valami szörnyűek voltak, ilyen legolcsóbb gagyi műanyagból voltak, eléggé rombolta az összhatást, a nyak elég vastag volt, amit végül is nem tekintek egyértelműen hátránynak, szokatlan, az tény, de szerintem megszokható. Wilkinson elektronika megy minden Vintage-ba, azoknak jó hírük van, nem szólt rosszul, de azért nem volt egy LP. A gitár többi része elhanyagolható, nem jön be az SG továbbra sem, de pehelykönnyű az biztos. A Les Paul forma tesztelésére megnéztem az Epi-t, valami gyönyörű hangszer, a nyaka talán egy lehelettel vastagabb volt mint a Vintage-é, korrekt fém kulcsok, jobban egyben volt mint a kis SG, de azt hiszem lehetett is, lévén majd 2szer annyit ért :D Kézbe vettem, nehezebb volt mint az SG vagy a Cort, de első benyomásra mégsem tűnt olyan vészesnek mint számítottam, igaz nem tudom, hogy hosszútávon mennyire készíti ki a combot/vállat, az igazat megvallva ettől félek egy kicsit. A hangja gyönyörű, Les Paul, azt hiszem nem kell semmit hozzáfűznöm :) viszont megfigyeltem, hogy a 20 feletti bundokat a felsőbb húrokon csak a középső ujjammal értem el, nem vagyok egy Steve Vai, de nem hiszem hogy túl nagy szükségem lenne rájuk, eddig se nagyon használtam őket, max skálázáskor.
Ott volt a Cort, másodszorra is kellemes volt, de lehet hogy csak azért, mert az volt az egyetlen amin ténylegesen tudtam is játszani :D Ez is EMG pickuppal volt szerelve, amik felezhetők, ergo működik single coil-ként is ha szükséges. Szép gitár, vékony nyakkal, súlyban valahol az SG és a LP között, kellemes összképet adott, a hangja lágyabb, modernebb hatású mint a LP-nek, összességében az a benyomásom, hogy ez a gitár olyan mindenből egy kicsit darab, univerzálisabb, modernebb, kényelmesebb, ezt be kell vallani, míg a Les Paul egy kőkemény old school rákenról gitár. Tech portáli hasonlattal élve, a Cort egy okostelefon, míg a Les Paul egy tükörreflexes gép, és én szeretek fényképezni, a kérdés, hogy a jobb képek oltárán kész vagyok-e feláldozni más funkciókat.
A másik kérdés, hogy ha LP, akkor Vintage, vagy gyűjtsek még egy kicsit, és egy Epi Standard? Nagyon tetszett most az Epi, meg azért mégis csak patinásabb márka, a Standardot pedig már eléggé dicsérik mindenfele, barátomnak is jobban összerakottnak tűnt mint a Vintage SG, másrészt meg az a Vintage hangolókulcs kicsit érzékenyen érintett, ki tudja min spóroltak még benne :F Az a baj, hogy nem láttam konkrét Vintage LP-t, így nem tudok objektíven ítélni, úgy volt, hogy itt lesz, de ezek szerint félreértettük egymást :(((

[ Szerkesztve ]

(#3817) Szten Márs válasza Daweee (#3815) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ejj, azt hittem Egerben lesznek raktáron gitárok, hogy ne egy SG Vintage alapján kelljen döntened. Kíváncsi vagyok mi fog ebből kisülni :D

(#3819) Psychonaut válasza Daweee (#3815) üzenetére


Psychonaut
addikt

Vintage:
Vintage SG-nek más hangolókulcsai vannak, mint a V100-nak. (V100-é normális fém) ;)
Epi vs. Vintage - te döntésed, bár én speciel lesz*rom, mennyire jó nevű a gitárom, inkább szóljon jól (ez mondjuk próba nélkül nem fog kiderülni). Nem tudom, hogy szól az Epi, de ha jobban, mint a Vintage, akkor egyértelműen azt vedd.

Epi/Les Paul forma:
20 feletti bundokat a felsőbb húrokon
Felsőbb húrok=alsóbb húrok? (mélyebbek?)

Ja, amúgy: V100-ban tudtommal semmin nem spóroltak, V99 viszont erősen tűzifa kategóriás.

SZERK: ja, és megvan a Front of Stage jegyem a június 8-i prágai Slash koncertre. :))

[ Szerkesztve ]

(#3891) Daweee válasza TonTomika (#3887) üzenetére


Daweee
őstag

Helo
A Stagg-tól én a helyedben távol tartanám magam, meg úgy amblokk a Les Paultól, egyrészt a keret miatt, másrészt pedig mert metálra kéne.
Az Epiket sem dicsérik az olcsóbb régiókban, ha SG, akkor G400 vagy Vintage VS6, de azok megint drágábbak.
A Cort Z42 jó választás lehet, sokan dicsérik, fórumon belül is.
Egyébként az ideális az lenne, hogyha elmennél egy boltba, és kipróbálnád a gitárokat, hogy melyik a kényelmes, melyik szól jól, stb, mert ez egyéni igény kérdése. Viszont itt jön be a balkezesség, ami mintaszerűen szabotálja az ilyen szándékokat. :U

MOD: és vegyél mindenképpen erősítőt, ha csak egy kis 10Wos akármit is, meg majd idővel egy multieffektet. Nem érdemes natúr hangfalakkal bohóckodni. Nem fog úgy szólni, és mint mondták, a hangszórót is tönkreteheti.

[ Szerkesztve ]

(#4154) M@trixfan válasza Demonata (#4149) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem azt sem árt hozzátenni, hogy milyen gitáron. Mert egy fix Gibson SG-re könnyebb 11es húrt tenni mint egy lebegő tremolós superstrat gitárra. Most 9-42 van fent az EdgePro-s Ibanez gitáromon, még nem mertem megkockáztatni a 10-46 vastagságot.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4235) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Sziasztok!
Abszolút kezdő vagyok, és már jó ideje gondolkodom a gitározáson, tanárra viszont semmi pénzem, gitáros ismerőseim sincsenek (Igazából van egy, de az alapján ahogy játszik, előbb szólítanék le egy idegent az utcán, hogy segítséget kérjek tőle :D ). Pár éve szintetizátoron nyomtam (megy jópár akkord is), persze ennek nemsok köze van hozzá. (Viszont a hallásom elég jó, egyszer régen gimnáziumban felmérték, hogy mennyire tudjuk a hangokat megkülönböztetni egymástól, és kb. 1000 emberből én tudtam egyedül mind az 50 esetben eltalálni, hogy egyeznek-e a hangok, vagy különböznek. A felmérő szerint ennél a tesztnél ez kb minden 10000 emberből egy.) Na de nem dicsekedni jöttem. Szeretnék autodidakta módon megtanulni gitározni. A témának kicsit utánajártam, és bár egyszer majd szeretnék egyszer egy Gibson SG (-re hajazó) gitáron zúzni , de az akuszikusokat is szeretem,megvan a varázuk, meg több helyen azt mondták, hogy azon könnyebben meghallom , ha hibázok.

Viszont nem tudom, hogy milyet lenne érdemes venni, egyáltalán van-e olyan olcsóbb (10-20k-s kategóriás) gitár, amit ha megveszek, nem túl valószínű, hogy megbánom, vagy egy olyan hely, ahol nem vágnak át.Jah és pöppet válogatós vagyok hangok terén, nem tudom leírni, hogy pontosan mire gondolok, de szeretem, ha van egy kis játékos hangja is a gitárnak, inkább [dobok is egy videót].

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#4236) Daweee válasza MeszarosB. (#4235) üzenetére


Daweee
őstag

Helo
Ha nincs lehetőség tanárra, ajánlom a gitartanfolyam.hu-t, én is innen kezdtem, elég részletesen leírja az alapokat. Pozitívum hogy szintiztél, legalább (gondolom) van némi elméleti ismereted, már csak át kell ültetni gitárra :K
Hangszervásárlás ügyben pedig szerintem a legjobb, ha elmész közeli hangszerboltokba, és kipróbálod sorban a dolgokat, hogy mi tetszik, mire futja, stb. de egyébként akusztikust vagy klasszikust már lehet kapni ebben az árkategóriában, az elektromos kicsit többe van, 25-30 egy alap, és akkor ahhoz még erősítő meg minden kéne, 50 alatt nehéz megállni sajnos :USG-szerűséget pedig olyan 70 körül lehet találni, (Vintage, Epiphone) de ez még nagyon a jövő zenéje :K Egyébként szétnézhetsz a használt piacon is, olcsóbbak mint újonnan, és ha megkímélt, jó állapotú a gitár, akkor még a hangja is szebb, érettebb lesz mivel a fa szárad, beáll, stb. Most így hirtelen ennyi, ha bármi további kérdésed van, írj nyugodtan :R

(#4693) X2N válasza magno (#4692) üzenetére


X2N
senior tag

Ez van akkor ha a kínai munkás rakja össze egy marék rizsért, nem pedig egy szakember. Nekem egy Epiphone Sg Red Special-om volt annál a húrlábat fúrták el, más baja nem volt, már megszabadultam tőle. Az Ibanez SAS36FM gitáromra (made in china) már azt lehet mondani h ez jól megvan csinálva, 1-2 kis esztétikai hiba van rajta, a tremolója nem tartja olyan jól a hangolást ezért lefixáltam, a hangszedőket kicseréltem benne Seymour Duncan Duncan Distortion, Cool Rails-re, most már sokkal jobban szól, ez most a fő gitárom. Van még egy ibanez GRX170-em amit még használtan vettem, 5 éve, akkor egy potmétert kellett benne cserélnem, Indonéziába csináltak, ez nagyon össze van rakva, hibát nem találtam rajta, a nyaka is marha jó, a tremolója ennek is levan fixálva, de a hangja nem olyan jó már mint a sas36-nak, hangszedőket kell majd benne cserélni.
Más: Múlthét elején tönkre ment a Bugerámban az egyik végfokcső, tegnap voltam szerelőnél, beletett egy Sovtek 6L6WXT+-t amitől sokkal jobb lett a hangja. Bias-olni nem lehet a fejen lévő mérőpontal mert az a rácsfeszültséget méri, ami bias állítás szempontból indifferens, a katódkörbe tett 1ohm-os ellenállással lehet rajta feszültségesést mérni és az alapján állítani. A stand by kapcsoló meg szemét módon nem az anódfeszültséget kapcsolja, és nem lehet rajta mérni nyugalmi áramot.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5553) X2N válasza Atticus85 (#5552) üzenetére


X2N
senior tag

Nekem a fixhidas Cort tetszik legjobban, de az LTD is szép. Én SG-t nem vennék mert nem olyan kényelmes mint a másik kettő és fejnehéz. Epiphone-ról azt hallottam hullámzó a minősége. Az hogy melyiknek a legjobb a hangja nem lehet megmondani, ilyen árkategóriában, mert teljesen más hangja lehet 2 egymás után a gyártósorról lejött gitárnak. Ha lehet csöves erősítőn próbáld ki, mert azon jobban kijönnek az eltérések, és nézd meg az össze hangszedő állást, tekergesd a potmétereket és figyelj a zajra nagy hangerőn, de ne valami 2 forintos kábelt használj. A nyak rádiuszát is nézd meg, a kisebb rádiuszú fogólapnál(nagyobb görbületű nyak) főleg akkordjátékra való, de nagyobb nyújtásoknál elmászhat a hang. A nagyobb rádiuszú nyaknál hajlítások esetén előnyös, de nem olyan kényelmes akkordjátéknál.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5557) X2N válasza Atticus85 (#5556) üzenetére


X2N
senior tag

Ilyen zenékhez főleg aktív hangszedő pl emg81, seymour duncan blackout vagy passzív hangszedős, (Seymour Duncan SH-6) gitár kell valami normális fixhidas tremolóval, aktívnál a fa kevésbé számít, passzívnál mahagóni fa testű kell h súlyosan szóljon. Főleg Drop-os hangolások miatt nem érdemes rövidebb menzúrájú gitárokat (gibson SG, LP) használni mert nem fogja megtartani a húrt. Ezt a videót érdemes megtekinteni: [link]

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5771) Eastman válasza Atticus85 (#5767) üzenetére


Eastman
őstag

Én is szemeztem hetekig egy Gibson Flying V-vel (150k lett volna) csak mert Faith No More-on nőttem fel. Aztán visszajártam a hangszerboltba, próbálgattam, próbálgattam, próbálgattam és csak aztán hittem el a gitáros haveroknak, hogy baromi kényelmetlen. Az Explorert nem ismerem, de szerintem az LP kopi ami neked való. Vagy egy SG.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5789) Atticus85


Atticus85
tag

Most nézem,hogy ezek az SG gitárok milyen sok műfajra használható gitárok:

[link]
[link]
[link]

Amúgy sokba különbözik ez az SG a Les Paul gitároktól hangzásba,meg egyebekbe?

(#5790) Psychonaut válasza Atticus85 (#5789) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nyilvan kulonbozoek, de nem szignifikansan. A LP kicsit bluesosabb, az SG kicsit zuzosabb.

(#5791) sti10p válasza Atticus85 (#5789) üzenetére


sti10p
senior tag

Azért egy Gibson SG és egy ESP Viper nem keverendő össze...

XY

(#5792) sti10p válasza sti10p (#5791) üzenetére


sti10p
senior tag

Bár még úgy 5 évvel ezelőtt én is azt hittem rá hogy SG. :N

XY

(#5793) Atticus85


Atticus85
tag

Nem tudom miért,de az az agymenésem van most,hogy SG-ét,és nem Vintage V100-ast veszek,(Lehet azért mert ma néztem a rocksuli filmet,és abba olyan gitárja van Jack Black-nek benne :) )mert arra azt mondják kicsit blues-osabb,inkább ennél döntök lehet.
Meg ahogy elnézem elég sok műfajra használják,pl: AC/DC,Placebo,Sum 41,és Soulfly,ezek mind nagyon eltérnek egymástól műfajba.
Már ketten írták,hogy ez jobban való a zúzósabb rock zenéhez,mint a Les Paul.Mit veszítek ha SG gitárt veszek,és nem Les Paul-t vajon?Mert azért vékonyabb a teste az SG-nek,mint a Les Paulnak,biztosan nem szól ugyanúgy.Mit veszítek,ha nem Les Paul-t(Vintage V100) veszek hanem SG-ét(Vintage VS6 SG)?Valaki tudna segíteni?

Ilyen zenéhez kellene:

[link]
[link]
[link]
[link]

Ezekhez jobb az SG mint a Les Paul gitárok?

[ Szerkesztve ]

(#5794) Womb válasza Atticus85 (#5793) üzenetére


Womb
senior tag

Furcsa kérdéseid vannak, Atticus :)
Semmit nem vesztesz az SG-vel, kapsz egy karaktert.
Az SG-vel kapsz egy teljesen mahagóni gitárt, jellemzően rózsa fogólappal. Mély, nyers, igazi mocskos, orros rakendroll szand. Nagyot üt, viszont nincsenek meg benne azok a szép kerek magasak, mint az LP-ben. Ezt most nem hátrányként írtam.
Szerintem baszott kényelmes gitár (egy Gibson standard-et volt szerencsém hosszabb ideig próbálgatni).
Amilyen ronda, olyan kényelmes. Kurva jó a nyaka, nagyon alacsony az action, kényelmes az alkarnak a test.
Szólóknál, felső fekvésben kicsit zavarhat a szarv (szűk).
Csak a mocskos "paraszt" hangzása miatt nem vettem még SG-t, mert nekem kell a csilingelő magas.

[ Szerkesztve ]

(#5795) Womb válasza Womb (#5794) üzenetére


Womb
senior tag

Válasz a privátra:

Akkor megér egy próbát az SG.
A kopikat nem ismerem, tehát a Vintage SG nekem fehér folt.

(Légyszi, ide írogassunk)

(#5796) X2N válasza Atticus85 (#5793) üzenetére


X2N
senior tag

Ezekhez jobb az SG mint a Les Paul gitárok?
-Nem jobb hanem más, az SG vékonyabb, könnyebb, agresszívabb a középtartománya mint egy LP-nek, viszont fejnehéz és annyira nem kényelmes mint mondjuk egy superstrat.
Ilyen zenékhez minden humbucker-es gitár jó, olyat válassz ami neked kényelmes és tetszik. Volt egy epiphone SG special-om olyat nem érdemes venni, viszont ismerősömnek van LTD Viper-50-es gitárja, nagyon jól szól, olyan jól mint az én cserélt hangszedős Ibanezem.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5797) Womb válasza X2N (#5796) üzenetére


Womb
senior tag

Minden tiszteletem a Tiéd, de gondolod, hogy annak a csavarozott nyakú, hársfa testű ltd-nek (vagy annak a szegény epinek) bármi köze is van az SG-hez?
Tégy próbát egy igazi SG-vel :K
Agresszív középtartományt Nálad az éger-juhar kombi adhatta, ez nem a mahagóni sajátja.

[ Szerkesztve ]

(#5798) Eastman válasza Atticus85 (#5793) üzenetére


Eastman
őstag

...javaslom, hogy tiszta sounddal is hallgasd meg a gitárokat, az is sokat elárul. Persze nem a gazsi jutjúbos videókon, hanem egy hangszerboltban az öledbe véve.

Szerintem nincs két egyforma gyárból kijött, szalagról levett hangszer még ugyan abból a típusból sem. Mindegyik egyes gitár egy egyedi karakter. Arról nem is beszélve, hogy a faanyagok és a fém alkatrészek is változnak a hőmérséklet, páratartalom változásokkor és az évek során. Neked kell érezni, hogy az adott gityó jó-e a kezednek-fülednek vagy nem.

Torzításmentesen és élőben hallod meg, hogy mit tud egy gitár. Aztán a második lépés a torzított hangzása. (...de persze azt is befolyásolja az erősítő, effekt minősége).

Én spec nem adnék pénzt vadonat új távolkeleti "zöldágból" készült hangszerért. Szerintem kb. 5-10 éves, szobában használt alaposan lecsekkolt (nyak, bundok, tiszta hangzás) "beérett" gitár a nyerő vétel. ...lehet ez akár low budget megoldás is. Egy pillanatig sem gondolom, hogy azok nem jók.

Kérdés:
Milyen szinten zenélsz? Linkeled a különböző zenekarokat meg hangzásokat, de Te hogy álsz a technikai tudással? Érdekel, mert ha esetleg még az elején vagy nem kell nagyon az ínyencségekre pénzt költeni. Egy jó paraméterekkel megáldott (jó és kényelmes nyakú) LP vagy SG copy is megfelel. Nem kell a finom különbségeket kutatni pl. LP meg LP között, humbi meg humbi között. Ha már egy éve pengeted a választott gitárt, már minden beállítást kipróbáltál az erősítődön, akkor fogod igazán hallani, hogy jó a helyzet, vagy valami még hiányzik a fülednek. Ne a profi zenészekhez viszonyíts (valaki mögött csapatok, gyárak dolgoznak, fejlesztenek), hanem Te hozz ki mindent a kiválasztott hangszeredből kvázi a magad szintjén és ha ezután sem OK, akkor tényleg nem OK.

...szerintem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6305) X2N válasza Atticus85 (#6304) üzenetére


X2N
senior tag

Attól még kilehet próbálni, SG-n sincs juhar top.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6412) Szten Márs válasza Atticus85 (#6402) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, tudod, én amúgy is nagy szószólója vagyok annak, hogy egy gitár csak egyfajta zenére alkalmas, hogyne ;]
Jól nyomod egyébként... Itt is, meg hangmesteren is már párszor kioktattál embereket és megmutattad, hogy mennyivel jobban tudsz mindent, bár nem tudsz megkülönböztetni egy Gibson SG-t egy ESP Vipertől, single coilos Telecastereket nézel magadnak, mert azt hitted, hogy Jim Root olyanon játszik és nem tudod megkülönböztetni a gitárját azoktól, meg ilyen apróságok. Ilyen "biztos" háttértudással szerintem nyugodtan vegyél kicsit vissza. Gondolom nem tűnik fel, de hangmesteren konkrétan rajtad röhögnek, itt meg már párszor kiakasztottad az egyébként baromi toleráns csapatot. Tudod, ha az autópályán mindenki szembe hajt veled, akkor nem biztos, hogy te mész jó irányba.

(#6417) Atticus85 válasza Szten Márs (#6412) üzenetére


Atticus85
tag

A hangmesteren elég bunkók amúgy.Ott már a 3.-ik kérdésemnél le akartak kussoltatni a milyen gitárt vegyek topicba.Nagyon toleránsak.Ott úgy működik,hogy "Milyen gitárt vegyek?" ennyit megkérdezel,utána "Ezt vedd meg" válasz jön,és ha később megint kérdezel akkor már jön a mi a f.szt akarsz,szivatod itt a népet.Az,hogy Jim Root-nak a telecasterje mahagóniból van,meg aktív pick up-ok vannak rajta,jó ezt klipp alapján honnan látnám,ha csak éppen,hogy elcsípem a fejen a fender telecaster feliratot?
Meg ez a Sg-ét Viper-től,hát azért hagyjuk már,hogy egy klippből majd ezt pont látni fogom elsőre,mikor állandóan mozog a kamera is,meg messziről van,ráadásul nagyon hasonlítanak,jó közelről egy az egybe kiszúrom,hogy nem az,de egy koncert felvételen nem a gitárt fogják végig mutatni.Nehéz kiszúrni.Én csak nem akarok rosszul választani,mert hallottam már egy pár cuccot régebben is,amikor ismerőseim zenéltek,de annyira mind olyan egyforma,harapós metálos torzítással voltak,mint a legutóbbi Cort gitáron is,amit egy Fender Mustang III kombón próbáltam ki.Ugyanaz volt.Akkor minek vennék pl: egy ilyen kombót 100.000-ért,meg drága gitárt ,ha mondjuk a feléből veszek gitárt,meg erősítőt,és ugyanúgy szól a torzítás is.
Mindegy.Értem én,hogy mindenki jót akar itt,de azért mielőtt valamit állítotok ti is,előtte meglehetne kérdezni,mert ha belegondoltok,én itt csak kérdezek,és nem állítok,magamtól talált hülyeséget ki.És eközött óriási különbség van.Én csak mint mondtam,nem pont metált szeretnék játszani a gitáromon.Az meg,hogy Jazz gitár,azse konkrétan csakis arra használható,a blink 182,meg a Foo Fighters se éppen jazz-t játszik.
De most ne értsd félre nem olajat akarok a tűzre.

[ Szerkesztve ]

(#6564) X2N válasza XCorey (#6563) üzenetére


X2N
senior tag

Sok minden szóba jöhet ebben az árkategóriában, milyen alakú gitárra gondoltál, Les Paul, SG, Superstrat? Kell tremoló? Használt gitár szóba jöhet esetleg? Főleg rockzenére kell? Milyen erősítőd van most?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6565) XCorey válasza X2N (#6564) üzenetére


XCorey
csendes tag

Hát most a számítógéppel van összekötve,úgyhogy kombót is vennem kell majd.Tremoló nem fontos,használt gitár is szóba jöhet.Legjobban a PRS formájú gitárok tetszenek,de nem zárkózok el az LP,SG,Superstrat gitároktól sem.Ami a legfontosabb,hogy nem metálra,hanem rock-ra kell,és kb. 90%-ba torzítással fogok játszani rajta.

(#6570) Psychonaut válasza XCorey (#6565) üzenetére


Psychonaut
addikt

Milyen rockra kellene? Mert a LP foleg bluesos hard rockban eros, az SG kicsit zuzosabb, "eszidiszis" gitar. Az is fontos, hogy kenyelmes legyen, meg konnyu. Les Paulrol egyik sem mondhato el igazan (mondom ezt ugy, hogy nekem is az van). De persze a hangja minden penzt meger. :P

(#6586) XCorey


XCorey
csendes tag

megnézzük.Az SG-ket nézeget még,most láttam valami EPIPHONE TONY IOMMI SG-ét.Ez miben különbözhet a hagyományos Epi,illetve Vintage SG-éktől?

(#6623) XCorey


XCorey
csendes tag

Ma fogtam a kezembe egy pár fadarabot :)

A mai napon kipróbáltam 5 gitárt.Sajnos nem találtam a Cort m520,m600,és KX1Q közül egyiket se a boltba :(
Először egy Epiphone Sg G 400-ast próbáltam ki.Annyira nem szólt rosszul,kíváncsi voltam,hogy milyen a Les Paulokhoz képest,az igaz,hogy egy picit zúzósabb,de nekem ez kevésnek tűnt még.Kipróbáltam egy Weston Les Paul gitárt,meg egy Vintage V100-ast,hát ez a két gitár se győzött meg.Aztán a kezembe adott a csávó egy Esp/Ltd Viper 50-es gitárt.Na abba már volt kraft rendesen.Nagyon erős hangja volt torzítva,és tisztán is szépen szólt,nagyon ütős hangja volt torzítva,az tetszett.Utána észrevettem,hogy van a boltba Cort KX-5-öt.Na ez egy gyönyörű,csillogós gitár,annyira nem volt rossz,de ez se tudta felülmúlni a Viper-t,a push/pull miatt próbáltam ki,de az se adott elég okot rá,hogy ez az a hangzás amit keresek.A végén amikor mentem elfele a hangszerboltból,mutatja az eladó,hogy itt van még az Epiphone Goth G 400-as gitár,hogy azt is érdemes kipróbálni,van rajta egy bizonyos GT kill pot,ami ilyen rugósan működik,ha azt nyomogatjuk akkor megszakítja a jelet,meg volt valami cimke a hátoldalán valami Gábor nem tudom ki,hangszerész erről magyarázott még az eladó.Bánom,hogy nem próbáltam ki.Na majd legközelebb.Kíváncsi vagyok milyen véleménnyel vannak erről a gitárról.
A Les Paul-októl azis el vette a kedvemet még,hogy amikor játszottam rajta ülve,még egy kicsit rá kellett tartanom a gitárra,mert a csúszott volna lefele,amolyan "farnehéz" gitár.
Ez az ESP/LTD Viprt 50,eddig ez a nyerő hangzásra,csak kicsit furán néz ki az,hogy kicsit megvan nyújtva az alja.Osztálytársamnak van egy Omen 6 extreme gitárja,na az volt még aminek szintén nem rossz hangja volt számomra.Még kipróbálom az Epi Goth G 400-ast,és eldől,hogy a Viper,Goth G400-as,vagy az Omen 6 extreme közül melyiket veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#6665) XCorey válasza Szten Márs (#6664) üzenetére


XCorey
csendes tag

Ugyanazon az erősítőn próbáltam még ki Cort KX-5-öt,Vintage V100-ast,Epiphone SG G 400-ast,egy Weston Les Pault,meg egy 50.000-es Cort- gitárt.De ennek annyira durva,morcos hangja volt,nagyon jó hangja volt,nem az a mély recsegős torzított hangja volt,mint szinte a nagyrészének.Tisztább,és ilyen durvább torzított hangja volt.Hasonló,mint a Scehcter Omen 6 extreme.Amúgy ebbe nagyjelű pick up van ebbe az LTD Viper 50-esbe?
Még most akarok majd kipróbálni egy LTD MH-50-est is.Mert az legalább szebb gitár és remélem ugyanúgy szól.

[ Szerkesztve ]

(#7221) yellowcake


yellowcake
csendes tag

Üdv!

Vénségemre gitártanulásra adtam a fejem, úgyhogy szintén első gitár+erősítő témában kérnék tanácsot. Ami a gitárt illeti, jópár fórum (ezt is beleértve), teszt és youtube videó után erre a két lehetőségre szűkítettem le a dolgokat:

Epiphone Les Paul Special II

Epiphone SG Special

A kipróbálás, vagyis inkább a kézbe vétel még hátra van, egyelőre inkább a Les Paul-féle felé hajlok, mert az tetszik :)

Erősítőnek pedig az itt már többször ajánlott Roland Cube 15-öt néztem, illetve ezt:
Orange Crush 12 L

A zenei irány az lenne, amire igencsak rákattantam az elmúlt 5-6 évben, a stoner/doom/sludge vonal (Kyuss, Electric Wizard, Eyehategod, Saint Vitus, Black Sabbath, Crowbar, ilyesmik), tehát ez a zsíros, füstös, vaskosabb hangzásvilág. Nyilván attól még évekre vagyok, de ezt a soundot egyértelműen az Orange kombó hozná jobban, viszont a Roland meg sokoldalúbbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#7222) Womb válasza yellowcake (#7221) üzenetére


Womb
senior tag

Szia!

Mindenkinek elmondom, így Neked is, hogy erősen megfontolnám a használt hangszer vásárlását.
~40E forintért jobb minőségű használt hangszert kapsz, mint bolti újat.
Például egy ilyet megkapsz ennyiért.
Itt van ez az SG ragasztott nyakkal nato testtel, nem pedig rétegelt fa és csavarozott nyak kombóval.
A nato fa hajaz a mahagóni hangzásvilágára, keleti kivitelben.
Ez a Cort is jó választás lehet.

Erősítőbe egy kicsit több pénzt fektetnék. Használtan már egy Line6 Spider 30W-os erősítőt kapsz, ami nagyságrendekkel jobban szól, mint az Általad kiszemelt példány.

(#7241) yellowcake válasza Womb (#7224) üzenetére


yellowcake
csendes tag

Innen nézve ez is jó vételnek tűnik.

Epiphone SG G-400

(#7784) izomhod


izomhod
senior tag

nem vagyok nagy sg-párti, de ez nagyon szép lett!

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/SG/Gibson-USA/Jeff-Tweedy-Signature-SG.aspx

[ Szerkesztve ]

(#7935) X2N válasza Plazmacucci (#7934) üzenetére


X2N
senior tag

Nekem volt epiphone SG Special-om de azon pl. a húrláb volt elfúrva, szóval csak óvatosan :)

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8809) 98bja


98bja
senior tag

Hellósztok!

Imádok gitározni van egy SX SG formájú elektromos gitárom SX erősítőm aztán majd most fogok venni egy Vox vt20+ nevű erősítőt. Van két effektem is az egyik egy multieffekt: Digitech RP90 a másik egy kispedál: Behringer RV600. + Még van egy klasszikus és egy elektroakusztikus gitárom is (Fender CD60CE). Az RV600-at főként a shimmer-el használom.

Legfőképpen U2-t és Green Day-t játszom (mivel ők a kedvenceim :D )

Nézzétek a csatornámat a youtube-on ahol nyilván gitározom :D

[link]

plusz még itt van pár kép a cuccaimról:







(#8931) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok :)
Egy gitár-problémával fordulok elsőként hozzátok. A gitáromnak a nyak felőli hangszedője vmi miatt nem működik jól. Pontosabban: valamikor szól valamikor nem és hogyha kicsit megmozgatom-megütögetem akkor helyreáll egy ideig. Ez hosszútávon eléggé zavaró. Voltam már vele hangszerésznél, megnézte és elintézte azzal hogy: "ha elmegy a hang ütögesd meg". Na most erre mit mondjak?? már kb. két napja folyamatosan nem műkszik és kezd idegesíteni... Sztetek mi lehet a baj illetve mit kéne vele csinálnom?? Ha ki kell cserélni akkor kb milyen összegre számítsak és ha azt kicserélem akkor a másikat is ki kell cserélni? + még hogy milyet ajánlotok (ha ki kell cserélni [ SG formájú gitár ket hangszedővel]) előre is köszönöm! :)

(#8932) Printszkrín válasza 98bja (#8931) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szia!

Először is, ne ess kétségbe, nem biztos, hogy azonnal a pick-upot kell cserélni!
Közte és a jack kimenet között még ott vannak a potik, és a kapcsoló.
Bármelyik meghibásodása okozhatja a nyaki hangszedő elhallgatását.
Mivel SG szerü gitárod van, a két hangszedőnek külön hangerő és hangszín potija
van, így simán lehet, hogy az egyik poti ment tönkre, bár én inkább a kapcsolóra gyanakszom. Először ezeket kell kizárni, aztán jöhet a pick-up.
Tudni kellene, a gitárod pontos tipusát, akkor lehetne ajánlgatni, hogy mit
tetess bele. Persze ez csak is pénztárca függő, így nehéz ajánlgatni.
Meg persze az sem mindegy, milyen hangot szeretnél.
Először is vidd el egy normális hangszerészhez, aki nem hajt el, és megkeresi
a hiba pontos okát.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8936) Printszkrín válasza 98bja (#8933) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hát ebbe a gitárba akármit tehetsz, nem rontasz rajta.
Ha cserélni kell, akkor használtan pár ezerért vehetsz bele bármit.
U2 hangzás nem a gitáron múlik, az Edge egy különleges "állatfaj".
Gyakorlatilag bármilyen gitárból ki tudja hozni ugyan azt a hangot.
Itt korszakot is meg kéne határoznod, hogy mikori hangzását szereted.
Ami még fontos, hogy a bridge pick-upod lenne a fontos a hangzásban, az meg működik.
Korai U2 alapvetően Stratocaster-es singlecoil hang, tehát az SG-d nem a leg megfelelőbb erre.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8937) 98bja válasza Printszkrín (#8936) üzenetére


98bja
senior tag

Köszönöm a rengeteg választ, ha lesz rá módom mindenképp elviszem egy komoly hangszerészhez. A U2 hangzáshoz: tudom nem a legjobb az Sg ehhez ígyhát a közeljövőben szerválok egy stratocastert :DDD Mivel effektem az van így elég jól boldogulok az SG-vel is. :)

(#9039) Eastman válasza sanyi0321 (#9036) üzenetére


Eastman
őstag

Ha a drágább is szóba jöhet, nézz egy alap Gibson SG-t. Kicsit használtat is lehet már találni jó áron.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.