Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8007) Womb válasza Atticus85 (#8006) üzenetére


Womb
senior tag

Már miért ne lenne normális dolog?
Tremolós gitároknál meg pláne. Új húroknál, aktív vibrato használatnál stb. akár naponta lehet utánaállítani, még fixhídas gitároknál is.

(#8009) Womb válasza Atticus85 (#8008) üzenetére


Womb
senior tag

Dehogynem. Most írtam, hogy intenzív vibrato esetén akár naponta többször is utána kell állítani a gitárt.A satus kulcs sem 100%-os megoldás, hisz a húr attól fogva fárad, miután feltetted a gitárra.

(#8016) Womb válasza _seth_ (#8013) üzenetére


Womb
senior tag

Nyugodtan rakhatod villás fali tartóra, semmi baja nem lesz a gitárodnak. Mi a gitár súlya, a húrok húzó erejéhez képest...vajh az hány kiló lehet? :)

(#8027) Atticus85


Atticus85
tag

Bátyám Squier stratocasterje több mint fél évig nem volt használva,és amikor elkezdtem nyúzni ugyanolyan szépen szólt,csak minimálisat kellett tekerni egy-két húrnál.

(#8049) mikulas95


mikulas95
csendes tag

Hali gitáros barátaim egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy nincs e nektek vagy nem tudtok e valakit akinek van eladó ilyenje ?kép
Előre is köszi :) mindenki csapjon a húrok közé! ;) :DD :DD

(#8075) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

Sziasztok,
Lenne néhány kezdő kérdésem:
Egy H-S-H pickup konstrukcióban a nyak felőli H mennyire kell, hogy kiálljon?
itt egy példa kép (ez tényleg csak példa kép, nem a kérdéses gityóról):

alapban a nyak felőli H pickup foglalata, amibe illeszkedik is döntött a nyak felé..de ezen felül maga a humbi is kimagaslik onnan, s nem vízszintes, hanem a nyak felé döntött az is.
Szóval jó ez így? Vagy egyéni ízlés kérdése, mert teljesen más hangzást, tónust lehet elérni egy húrokhoz közelebbi pickuppal?

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#8080) Womb válasza kozeposztaly (#8075) üzenetére


Womb
senior tag

Egyéni ízlés kérdése, ahogy mondod. Természetesen arra figyelj, hogy túl közel ne rakd a húrokhoz, mert azon felül, hogy beleérhet és összekarcolja a pukit, a mágnes visszafoghatja a húrok rezgését.

Szerk: Bár ez néhol vitaalap, de igazából nem nyersz semmit, ha nagyon közel állítod a húrokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#8086) Womb válasza Plazmacucci (#8085) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem simán megéri lecserélni a 100-as Epit, egy Goth-ra. Csavarozott nyakú LP, egy ragasztott nyakas V-vel szemben ami elméletileg ébenfa fogólapos. Bundot, húrlábat cseréltek rajta. Ha rendben van a gitár, egyszerűen nem kérdés a csere, szerintem.
Az ízlés, kényelem persze más lapra tartozik, de minőségi csere, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#8087) Eastman válasza Bencsizy (#8076) üzenetére


Eastman
őstag

Ragasztott nyak, testen átmenő húrozás? Szerintem mozdulj rá, ne gondolkodj túl sokat rajta.

Kis Flyin' V érzés: [link]

. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8116) Plazmacucci válasza _seth_ (#8115) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kicsit hullámzanak azok a húrok :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8141) _seth_


_seth_
veterán

Pengettem egy kicsit egy klasszikus gitáron, azon jobban megy mint a sajátomon mivel távolabb vannak a húrok, kevesebb bund így az is szellősebb, de az enyémnek jobb a hangja :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8143) _seth_ válasza Plazmacucci (#8142) üzenetére


_seth_
veterán

Mert béna még a kezem, nem áll rá és ha egymás után gyorsan pengetnék 2-3 hangot ami egymás melletti húron van sokszor az egyik lefogása miatt a mellette lévőhöz is hozzáér az ujjam így az néma marad vagy csak gyengébben szólal meg. Próbáltam egy cort gitáron is mivel arra tippeltem, hogy a gitárom a vacak de azzal is ugyanez volt a helyzet :) Következtetés: béna vagyok (még :D ). A klasszikuson ellenben van hely megfogni és a mellette lévőt nem zavarja ugyanakkor ha ott kell egyszerre többet lefogni akkor pedig jön az, hogy nem ér el addig az ujjam... ejj :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8145) Eastman válasza _seth_ (#8143) üzenetére


Eastman
őstag

...az egyik lefogása miatt a mellette lévőhöz is hozzáér az ujjam így az néma marad...

Fordítsuk meg a dolgot. Sokszor praktikus is ujjheggyel vagy a teljes mutatóujjal tompítani az akkordhoz épp' nem használt húrokat. Mikor azt látod, hogy valaki vadul pengeti a gitárt, mégsem annyira kása a hangja, hanem viszonylag tisztán szól egy egyszerű kvint pl, akkor ez történik. Magyarul akkordozásnál fogod az akkord hangjait 2-3 ujjal, a tenyered (ujjaid) többi részével meg tompítod a többi húrt. Próbáld ki pl a G dúrral. Harmadik fekvésben fogj egy G-t;
mutatóujj: E3,
gyűrűs: A5,
kisujj hegye: D5.
A felfektetett mutatóujjaddal (vagy kisujj párnájával) pedig tompítsd a G, H , vékony E húrokat úgy, hogy nem nyomod a mutatóujjad (kisujjad párnáját) a fogólapra, csak finoman ráfektetetd a három húrra. Pengetheted ilyenkor nagy lendülettel mind a hat húrt, csak a három mély fog dolgozni. ;) [link] Itt 1:20-tól már megy a hadonászás. :D

Persze ez elsősorban torzított elektromosnál az igazi, akusztikus gitárt pengetve tisztán csengenek, jobban elkülönülnek az egyes hangok, zavaró lehet a tompított húrok "puffogása".

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8170) Enton


Enton
addikt

Fent vagyok a városban most voltam kipróbálni mezzoban és kipróbáltam végre valahára egy S-s Ibanezt.

Amennyire azt hittem rossz lesz annyira lepett meg kb. Egetverő különbség az RG-s ibanezekhez képest, hogy tepsibb nyaka van nem az a szépen ívelt.
De öt perc alatt hozzá lehet szokni nem kényelmetlen egyáltalán.

Nem tud valaki itt pesten/budán olyan hangszerboltot ahol találnék kipróbálható 7 húros ibanezt?
Eldorádóban voltam tegnap este fele mikor felértem de ott csak musicman/stagemaster/bc rich volt 7 húros.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8176) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Jobb volna a hangzás sokkal, ha az Epi LP 100-amban a 650R/700T open coil alnico V hangszedőket Epiphone Alnico Hot Classicra cserélném? (Epi LP Custom Chromeból lettek kiszedve, kb 10k lenne a 2 együtt)

Kicsit elvetemültebb ötlet: Mi lenne, ha a csavarozott nyakat ragasztanám is a testhez? :D
Ha jobban meghúzom a csavarokat, abból lehet gond?

A vékony E húron még mindig nem tudom belőni az intonáció, nincs elég "skatulya" a hídnál... :S
Az összes többi jó, csak ez az egy nem.
Lehet az a baj, hogy nagyon alacsonyra állítottam a húrmagasságot? Annyira, hogy pont nem zörögnek.

Köszi a válaszokat előre is!

(#8178) Bencsizy válasza X2N (#8177) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Roland Cube 20XL

Kösz a választ.

Még annyit, hogy mostanában sokkal több zizegést hallok, mint ezelőtt, bár lehet, hogy eddig csak nem tűn fel, mindenesetre, ha nem nyúlok hozzá a húrokhoz vagy bármely más fém részhez a gitáron, akkor nagyon hallatszik a zaj, és úgy 4/10-es hangerőnél az erősítőn gerjedni/sípolni is kezd a gitár.
Tisztán eddig semmi zaj nem volt, még max hangerőn sem, most már ott is hallatszik, de csak ha rácsatlakoztatom a gitárt.

Új a kábel, pár hónapos, low noise, boltos szerint pro minőségű.

(#8213) BluEyes válasza Bencsizy (#8211) üzenetére


BluEyes
őstag

Gerjed, vagy zajos? Mer ez két különböző fogalom.
A zaj lehet szissssz vagy sussss jellegű, meg lehet mély brummmmm.
Előbbi kettőt a tranzisztorok termelik, és hiába teszel a cucc elé zajzárat, mert a zaj a bemenet után keletkezik.
A brummot valamilyen trafóból szedi a pickup. Ez a trafó lehet az erősítő sajátja, de lehet bármilyen elektromos eszközé a közeledben. Sőt ha lakótelepen laksz, az alsó-fölső-oldalsó szomszédok hűtői, mikrosütői, tévékészülékei, a folyosói neonvilágítás stb stb mind brummot okoznak. Mászkálni kell a lakásban, hogy hol a leghalkabb a búgás, és egy zajzárral még ezt is lehet tovább csökkenteni.
A gerjedés egy pozitív visszacsatolás eredménye, valami rezonálni kezd a hangszeren a hangerő hatására. Jó esetben a húrok, eztet szeretjük, ellenben például a pickup zizegése okozta gerjedés kimondottan kellemetlen. Tehát meg kellene figyelni, hogy mi gerjed pontosan. Ha húr, akkor meg köll tanulni folyamatosan tompítani játék közben a nem szóló húrokat.Ha a pickup gerjed, akkor pickup- vagy akár teljes gitárcsere.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8214) Bencsizy válasza BluEyes (#8213) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Van egy alap zaj, ami nagyon is hallasztik, de nem emlékszem, hogy korábban is ennyire jelen lett volna.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Ez megy végig, és olyan 2-3 másodpercenként még halk pattogás is van. Ha hozzáérek bármely fém részéhez a gitárnak, pl a hídhoz, vagy a kábel végénél oldalt egy kis fém részhez, vagy akár az erősítőn a csavarhoz, akkor ez halkul, de még mindig jelen van, meg ha hozzáérek, mindig pattan egyet.
Le van földelve az összes csatlakozó a házban, nem panel, egy családi ház. Gerjedni csak olyan 4/10-es hangerőnél kezd és azt a húrok keltik, mert most megnéztem/hallgattam.

Távolabb mentem az erősítőtől/ járkáltam is körbe,körbe, de mindenhol ugyanakkora a zaj.

(#8225) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

,,Eladó Johnson Les Paul kópia
Mahagóni test, ragasztott nyak, Ibanez humbucker elől a nyaknál és egy ESP Horizont humbuckert hátul a hídnál. (A GYÁRIT ADOM MELLÉ), Stagg új kulcsokkal (a gyárit szintén adom dobozban), Warwick Security Lock van rajta (új ára 3600ft), (itt is adom a gyárit mellé), szinte új 10-es GHS Boomers húrokkal, koptató is van.
Egy két helyen le van ugyan pattogva picikét a festék (nyak-test találkozásnál, a hátán), de nem egy mai darab."

Szerintetek megérné 35000-ért?
Mert ennek ragasztott a nyaka is.

(#8246) Xibir válasza Eastman (#8245) üzenetére


Xibir
újonc

Köszi szépen! http://www.meatexz.com/cheesyguitars/regina.html ez az a gitár! A hangszedője Ibanez. Csak kopottab állapotban van, a fogólapja is el van kopva, pattog róla a lakk, és található rajta 2 húr. Tegnap este leltem rá újra hosszú hónapok után. Édesapám kicsit elrejtette. Jövőhét folyamán töltök fel róla pár darab fotót.

(#8281) Eastman


Eastman
őstag

Tegnap megpuceváltam a húrokat egyesével, hosszában. Korom fekete csíkok lettek a rongyon. Utána teljesen feléledt a Strat. :))

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8282) Eastman válasza Eastman (#8281) üzenetére


Eastman
őstag

...nagyon szép hangja lett. Jók még az öreg húrok egy-két hétig tisztítás után.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8288) lakisoft


lakisoft
veterán

Ha valakit érdekelnek húrok nyugodtan keressetek:
Ernie Ball

(#8345) menyko válasza izomhod (#8341) üzenetére


menyko
tag

Igen, közben megtaláltam én is a cikket, de kíváncsi lettem volna egy itteni véleményre is.
Szóval a cikkből kiderül, hogy Tele-k esetében nincs belépő szint, mint a Strato-knál a Bullet.
Van az Affinity éger testtel és hard-tail húrlábas megoldással, valamint van a Standard szebben kidolgozva, és finomabb elektronikával, testen átmenő húrokkal.
Úgy érzem nem lenne nagy mellényúlás 30 körül.

(#8364) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8362) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Piezzo hangszedő van a húrlábban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8371) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8370) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

7000-ért hozzá tudnék jutni egy újnak. Annyiért meg jó volna elbohóckodni sztem itthonra.

Közben találtam pár hibát a Vintagemen is. Először is a hangolókulcsok felhúzva is zörögnek üresen, nem a húr, hanem maga a kulcs, mert ha megfogom, akkor elnémul. 6-ból 3 ilyen. Sztem vagy kicserélem, mert amúgy se tetszik ez a zöld műanyag, vagy vmit rakok a furatba, mert sztem az miatt zörög. Vagy szétszedem a kulcsot, de nincs rajta csavar, hanem pattintva van, vagy hát két ilyen kis pöcök tartja.
A pálca takaró kis lemezke is mintha meg lenne hajolva kicsit, mondjuk az nem nagy tétel.
Emellett az egyik potinak a kis tekerőjéből is hiányzik egy darab, bár ez is olcsóság.
Letakarítottam, és kurva sok retek jött le róla, főleg a fogólapról, a tulaj sztem nagyon leszarta az ápolását.
Este rakok fel képeket róla.

(#8379) Szten Márs válasza Bencsizy (#8373) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nyolcad/negyed fordulatonként. De előtte lazítsd le a húrokat.

(#8392) Bencsizy válasza Seraph 16 (#8391) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Köszönöm szépen!

A nyakat oldalról nézve a húrok full egy magasságban vannak. Kell ezen egyáltalán állítani?
Feljebb a képen mutattam.

(#8393) Seraph 16 válasza Bencsizy (#8392) üzenetére


Seraph 16
őstag

Félreértés ne essék én még nem csináltam ilyet. Elvileg akkor kell nyakat állítani, ha helyes lefogás mellett is zörögnek a húrok, vagy túl magasan vannak a húrok, és e miatt nehéz lefogni.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8450) Gyick


Gyick
őstag

hybrid húr készletet próbált már valaki?

(#8462) lakisoft válasza lakisoft (#8288) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha valakit érdekelnek Ernie Ball húrok nyugodtan keressen privátban.[link]

(#8463) izomhod válasza lakisoft (#8462) üzenetére


izomhod
senior tag

hűha:)
te játszol is, vagy csak húrozol?

(#8513) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Pls. ez egy jó kis topic volt, olvasgatom már egy ideje, és attól, hogy valaki valami hülyeséget mond, még nem kell mindenkinek szétoffolnia az egészet. Egyszerűen ha zavar titeket, nem kell róla tudomást venni, és kész, vagy intézzétek el privátban, de kérlek ne legyen az, hogy látom a kis piros számot jobboldalt, hogy 15 új hozzászólás van, "juhúú" rákattintok, csak sajnos ebből egy sem szól a gitárokról/zenéről (tisztelet a kivételnek).
Köszönöm megértéseteket!

És, hogy tényleg on is legyek:
Túl vagyok életem első húrcseréjén. Youtube-os videókkal nem volt nagy ördögőség, a magas 'e' húr cserélése közben viszont szereztem pár szúrt és karcolt sebet, veszélyes játék ez a gitár ;]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8514) Eastman válasza Seraph 16 (#8513) üzenetére


Eastman
őstag

Igen, igen. Fontos az is, hogy rövidre vágd a kulcs után a kilógó húrvéget. Szembántalmakat is okozhat a libegő-lebegő hat "drót".

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8516) Seraph 16 válasza Eastman (#8514) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hat igen, szerintem csunya is, ha nincs levagva. Am tobb serulest epp ez okoztt, hogy egy nagyon kicsit kilogott a vege, es amikor tekertem fel, rafogtam, hogy ne ugorjon ki, es ekkor beleallt az ujjamba. A szemre meg igazából (na most sikerült beállitanom az ékezetek nagy részét, nem otthon vok :DDD ), szóval arra mindig figyleni kell, mert a feltekert friss húr saját életet kezd élni, amikor kiveszem a dobozból. :))

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8591) Gyick


Gyick
őstag

Ha csak az első 3 bundnál éri el a húr(E) a bundot akkor merre fele kell állitani a nyakat vajon?Az a baj hiába nézem akárhogy én full egyenesnek látom

(#8594) Plazmacucci válasza Enton (#8593) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És azt is csak leeresztett húrok mellett.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8664) Akybron válasza Szten Márs (#8659) üzenetére


Akybron
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat (Neked is izomhod).
Inkább a könnyűzene irányában gondolkodom, kezdetben "tábortűzi", aztán majd ahogy alakul.
Nézelődtem még erre-arra. A Staggokat nem igazán szeretik ajánlani.
A Romanza ARC390-t én is hanyagolnám, Auchan-ban kapható, ez már sok jón nem sugall :) (Bár ki tudja, de inkább cipőt a cipőboltból)
A Julia gitárok fémhúros változatát itt is ajánják, nylon húrosban is jónak mondhatók?

73&DX HA5OJN

(#8668) izomhod válasza Akybron (#8667) üzenetére


izomhod
senior tag

és egy fémhúros 8-as húrral pl? az annyira nem durva, és hozzászokik az ember

báár a nylonhúrosnál meg nincs meg az a "hagyomazegészetfájtőleazujjam" dolog, az nagy előny:)

(#8669) Szten Márs válasza Akybron (#8667) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ne ez döntsön a fémhúros/nylonhúros között. Egy normális fémhúros egy 10-es húrkészlettel teljesen jól lefogható kezdőnek is. Vastagabb is. Tizenkevés éves kislányok tanulnak meg fémhúrosokon játszani, gond nélkül, szóval azt hiszem joggal nem hiszek abban, hogy kezdésnek emiatt nylonhúros gitár kéne. A különbség legyen inkább a hangjuk, meg a felépítésük - a hang értelemszerű, meg kell őket hallgatni, a felépítésnél pedig a húrok távolságára, a fogólap szélességére gondolok. Más érzés egy széles fogólapon a nagy húrtávolságokkal játszani, mint egy keskenyen a szűkebbekkel. Nem feltétlen jobb egyik sem a másiknál, hanem más - én pl. a nagyobb húrtávokat szeretem, de igen sokan pont nem.

izomhod: 8-as húrok? Azt nem fog kapni akusztikusra, elektromosra való 8-ast meg ne tegyen rá... komolyan, azért annyi kis fájdalmat igazán nem nagy dolog elviselni egy felnőtt férfinak, mint amit egy 10-es húrkészlet okoz, még a kezdetekkor sem, és egy akusztikus megszólaltatásához minimum a 10-es. Bár inkább 11-12, de azt majd a későbbiekben, amikor már megeddződnek az ujjbegyek. :)

[ Szerkesztve ]

(#8671) izomhod válasza Szten Márs (#8669) üzenetére


izomhod
senior tag

tegnap volt szerencsém egy főzésnél gitárhoz jutni, volt egy frankó fémhúros, meg egy suzuki nylonhúros. az elején a fémessel játszottam, de bántotta a kis puha ujjaimat, úgyhogy átvettem a másikat

mondjuk régen nem játszottam gitáron, vagyis inkább úgy mondom, hogy ami én játszok, azon a legvékonyabb húr is 50es :D

azt nem is tudtam, hogy nincs 8as nyejlony húr

[ Szerkesztve ]

(#8672) Szten Márs válasza izomhod (#8671) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

8-as nylon húr? A nylon húrokat nem a vékony e húr vastagsága alapján mérik, hanem ultra low-tól ultra high tension jelzésig. Szerintem akusztikus fémhúrra gondolsz. ;)

A többihez nem tudok többet hozzátenni, mint amit leírtam.

A tippet (Bonnie Raitt) köszi, holnap mindenképp megnézem ki is ő, és milyen zenét csinál, ma már hulla vagyok. :)

(#8711) Bencsizy válasza theiron320 (#8710) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Rakj rá egy capot az 1. bundra és úgy hangold standardba.
Vagy minden hangot a 6. bundnál fogj le, ne az ötödiknél.
Pl lődd be az A hangot úgy, hogy a negyediknél lefogod az E húrt és utána lődd be az E-t úgy, hogy az E-t a 6.-nál fogod le. Ezután A-tól kezdve mindet az ötödiknél, és úgy jó lesz.
Én hónapok óta csak fülre hangolok, Van pár szám, ami nyilt A E vagy D hanggal/húrral kezdődik, arra ráhangolom, és hozá igazitom a többi húrt is. Füled is fejlődik, meg nem kell hozzá műszer, kb 99%-os a pontossága, füllel alig hallod a különbséget. :)

(#8715) izomhod


izomhod
senior tag

ha hangolás a téma

úgy rémlik, hogy a bnv-n annakidején láttam valami effektet, aminek volt olyan funkciója, hogyha bedugtál egy elhangolt gitárt, és megnyomtál valami gombot, majd végigpengetted a húrokat, az helyére húzta a húrokat eadghe-re. persze nem fizikailag.

van ilyen, vagy csak álmodtam?

(#8717) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok

Otthoni kocagitározásra kellene nekem egy akusztikus olcsón. Julia márkájút láttam Vaterán már 15-ért is. Ismeri esetleg valaki? Pénzkidobás vagy sem? Húrmagasság tűrhető vajon? Csodát nem várok ennyiért persze.

(#8724) Szten Márs válasza Tv (#8717) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!

Nekem egy Julia fémhúrossal volt alkalmam játszani rendszeresen, még az év első hónapjaiban. (Hehh... egy másik életben... és ahhoz tartozik ez a gitár is.)
A húrmagasság nem csak, hogy tűrhető, hanem nagyon jól beállított, alacsony, igencsak kényelmes volt rajta a játék. A hangja is bőven okés volt az árkategóriához mérten. Nyilván itt jogos, hogy nem várhat csodát az ember, de azért bőven nem rossz. Röviden és tömören: mind játékkényelemre, mind hangra messze a legjobb gitár, amit ilyen árkategóriában valaha láttam.

(#8727) Plazmacucci válasza izomhod (#8715) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gibsonnak van robot guitar nevű rendszere, amiben elektromos hangolókulcsok vannak. Maguktól behangolnak ha megpengetsz egy húrt vagy bármit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8735) Printszkrín válasza pc-user (#8734) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Elvileg javítható, de kérdés megéri-e?!
Ha nem egy ocsó bóvli hangszerről van szó, akkor vidd el hangszerészhez, és
beszéljétek meg mik a lehetőségek. Nem lesz olcsó előre szólok.
Van egy köztes megoldás, ha nem túl nagy a görbület, és bírja a kezed, akkor
vastagabb húrt kell rátenni, az esetleg húz annyit rajta, hogy még használható
legyen.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8736) pc-user válasza Printszkrín (#8735) üzenetére


pc-user
aktív tag

Köszi!
Amikor feltettem tegnap a húrokat, nem igen akart egyenesedni a nyak. A húrok a bundokon feküdtek, pedig a húrlábon a magasság max-ra lett állítva... :(((
A pálcát kilazítottam, a kulcsokat feljebb tekertem, hogy nagyobb legyen a húzóerő és ma estére már egész tűrhetően néz ki, már majdnem egyenes! Nem számítottam erre az eredményre.

(#8737) Eastman válasza pc-user (#8736) üzenetére


Eastman
őstag

Mitől görbült meg? Sarokban állt húrok nélkül sokáig?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.