Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3578) cucka válasza Gyick (#3577) üzenetére


cucka
addikt

A húr vastagsága a menzúrától és a kívánt hangolástól függ, nem pedig a stílustól. Például standard hangolásban hosszabb menzúrára (25.5") 9-es, rövid menzúrára (24.75") 9-es vagy inkább 10-es húrt szokás használni. Ha túl vastag a húr az adott hangoláshoz/menzúrához, akkor túlságosan meg kell feszíteni, ha túl vékony, akkor pedig túl laza lesz.

(#3586) M@trixfan válasza magno (#3585) üzenetére


M@trixfan
addikt

Azt figyeltem meg nála, hogy erősen épít a zengő húrokra mint alaphangokra a 4/4 egyik felében. Jó ritmustartása van és feszesek a riffjei, szerintem tőle ezt lehet tanulni. Amúgy nem baj ha nem mindenki Petrucci.

Azzal azért vigyázz, hogy "itthonra felesleges erősítő meg pedál"! Anyagi megfontolásból és praktikusságból abszolút jogos, hosszú ideig vívódtam én is mire rájöttem, hogy mindkettő kell. Egyre jobbak a szoftverek, a Revalver III nagyon mozgatja a fantáziámat nekem is. A praktikusság mellett viszont jótékonyan kompresszálnak és elfedik a hibákat a multik és a programok. Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy szinte mindegy milyen gitárt dugsz bele, ugyanúgy szól a 100 dolláros és a 2000 dolláros gitárral is ami igazi cuccnál nem így van.

Ha egyszer lesz pénzem komolyabb hangkártyára ki fogom próbálni a szoftveres előfokokat az erősítő végfokával és hangszóróival. Nagyon érdekelne mit tudnak.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3588) magno válasza M@trixfan (#3586) üzenetére


magno
csendes tag

Azt figyeltem meg nála, hogy erősen épít a zengő húrokra mint alaphangokra a 4/4 egyik felében. Jó ritmustartása van és feszesek a riffjei, szerintem tőle ezt lehet tanulni. Amúgy nem baj ha nem mindenki Petrucci.

Most az a videója amiről éppen szó volt ott inkább csak hülyül de azért van fent elég sok videója ahol megmutatja hogy tud mást is. Meg még jó hogy nem mindenki Petrucci elég unalmas lenne :D Kell a változatosság ez a srác meg csinált valami olyat amit más még nem. Pont azért nézik sokan. Ennyi.

Azzal azért vigyázz, hogy "itthonra felesleges erősítő meg pedál"! Anyagi megfontolásból és praktikusságból abszolút jogos, hosszú ideig vívódtam én is mire rájöttem, hogy mindkettő kell.

Tényleg csak praktikusságból használom a guitar rig-et mert ugyan van egy zoom multi effektem de nem használom. Ez amolyan vésztartaléknak van (egyszer már jól jött). Mondjuk nem vagyok egy pedál mániás bár kipróbáltam párat és még egy Damage Control Solid Metal pedálra ácsingózok :D. Volt több féle Boss pedálom de egyikse jött be igazán.
Volt egy Marshall JCM 900 4501 -es 50W-os kombóm egy plusz 1912-es ládával. Azt már koncerteken meg próbateremben használtam. Aztán később vettem hozzá mégegy Marshall ládát egy 4x12-es új fajta valvestate ládát. Meg volt itthon egy Fender Fm65R-es kombóm azt használtam itthon aztán azt is eladtam nemsokkal a marshall kombó után. A ládát a 4x12-est megtartottam még egy ideig utána azon játszottam a Peavey fejjel. Amit meg most használok lassan már 3 éve az az előbb említett Peavey VK100-as fej a hozzá tartozó Peavey 4x12 ládával, amibe először Celestion V30-at vettem de nem tetszett annyira most pedig Eminence Governor van benne. De támadt egy öteletem mert még mindíg nem az igazi hogy egy Marshall 1960-as ládába akarom belerakni az Eminence hangszórókat. És ki is fogom próbálni csak idő kell amig szétszedtem meg összerakom :D. Aztán ha beválik akkor szerványolok egy saját 1960-as ládát és a peavey-t meg passzolom, majd kiderül. A GT75 -öt nem szeretem iszonyat keni a hangokat. Tényleg nem sok pedált használok van egy sima Boss Tu2-es hangolóm egy Artec EQ pedálom effekt loop-ba kötve egy Artec compresszor meg egy Artec APW7-es Wah pedálom. Ezek mellé szeretnék majd egy Solid metal pedált. (mielőtt megkérdezné valaki hogy miért nem tartottam meg a marshall ládám - azért mert az egy XS méretű láda volt ugyan 4x12-es de kisseb a normál 4x12-esekhez képest). Tehát ha innen nézzük van minden fej is láda is pedál is szoftver is :D.

Egyre jobbak a szoftverek, a Revalver III nagyon mozgatja a fantáziámat nekem is. A praktikusság mellett viszont jótékonyan kompresszálnak és elfedik a hibákat a multik és a programok. Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy szinte mindegy milyen gitárt dugsz bele, ugyanúgy szól a 100 dolláros és a 2000 dolláros gitárral is ami igazi cuccnál nem így van.

Nos kérem alássan úgy szól a guitar rig-en egy gitár hogy a 100 dolláros mint a 100 dolláros a 2000 dolláros meg mint a 2000 dolláros :D. Persze nem 100% de megközelítőleg úgy. Ha otthon guitar rig-ezel egy ismeretlen gitárral és leviszed nagy cuccra ládára akkor kb azokat a tulajdonságokat kapod vissza amit itthon. Bár ezek olyan dolgok amik hangszedő függők. Pl a gibson sg supreme-ben egy 57-es burstbucker van ami tök jó ős rock hangzás és ugyanazt kapod ha ezt a hangszedőt belerakod egy epi sg400-ba. De szerintem nem kell ezt mondanom biztos te is tisztában vagy ezzel. Tehát a guitar rig korántsem nyúl bele úgy a hangképbe mint azt elsőre gondolná az ember. Először én is azt hittem de rájöttem hogy nem. Lehet hogy egy próbát megérne a guitar rig. Hátha :). Multi effektekről meg annyi tapasztalatom van hogy őő iszonyat :D Egyik barátomtól kölcsön kaptam még annó egy Boss Gt6-ot hát nem jött be. Aztán egyik próbaterem tulaj barátom-nál mielőtt még nyitotta a termet bevásárolt pár db Korg AX 3000G-t, persze eggyet kölcsön kértem pár napra. Hát ez sem jött be :). Össze vissza szól bénán digit egyszerűen nem jó. Nekem legalábbis nem. Innentől kezdve nem érdekeltek :D. Egyébként nagyon jó kompresszorok vannak a guitar rig-ben :).

forever hardcore

(#3597) cucka válasza Enton (#3596) üzenetére


cucka
addikt

És ezzel mégis mit lehet gyakorolni, gitár hírót? Észrevetted, hogy a nyakán nincsenek húrok, hanem a műanyagot kell nyomkodni a bal kezeddel? :D
(Ez max. arra lehet jó, hogy a guitar hero rajongók megvegyék és azt higgyék, hogy a primitív játékuknak bármilyen köze van a valódi gitározáshoz)

(#3622) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok!
Baltimore by Johnson (Precision utánzat) nevezetű bass gitáromon a húrlábat szeretném lentebb tenni, de nincs megfelelő kulcsom, nem tudom hanyas kell hozzá. Ebben kérném a segítséget és abban, hogy a húrláb leengedése után hogyan tudnám beállítani az oktávot (nyilván szükséges).

(#3624) X2N válasza tiv83us (#3623) üzenetére


X2N
senior tag

Ha a nyak egyenes akkor 2.0(vékony E)-2.5mm(vastag E)-magasan kell lennie a húrnak a 12. bundnál a húr és a bund teteje közötti távolságnak. A nyakat pedig úgy állítsd be hogy raksz egy capo-t az első bundra és lefogod annál a pontnál a nyakat ahol találkozik a testel. A nyolcadik bundnál kell a távolságnak 0,5-0,8mm-nek lennie a bund és a húr között.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3626) cucka válasza Cyberpunk (#3625) üzenetére


cucka
addikt

Mert most egy Stratocaster formájú gitárom van és ezen hiába helyezgetem az újaim sosem sikerül tisztán lefogni az akkordokat egy két egyszerűbbön kívül.
Túl nagy különbségek nincsenek szélességben, egy Les Paul nagyjából 1 mm-el szélesebb nyereggel készül, ezt oszd el 5 húrközre :) .

Amit kinéztem és már rég vágyok rá az a Less Paul forma hát eredeti Gibson-ra nincs pénz az Epiphone-kat is jónak tartjátok?
Les Paul forma valóban kellemes a szemnek, de mindenképp próbáld ki vásárlás előtt, mert amúgy szerintem elég kényelmetlen hangszerek. Jellemző kényelmetlenség, hogy vágja az alkarodat a test széle, vagy hogy nem tudod megfogni magas fekvésekben a hangot a bazinagy durung nyakillesztés miatt, esetleg zavaró lehet az is, hogy ezek elég nehéz gitárok.
Epiphone-okból meg a nagyon olcsók nyilván nem túl jók, a drágák pedig talán kicsit túl drágák, annyi pénzért használtan japán hangszereket is meg lehet csípni.

[ Szerkesztve ]

(#3627) Cyberpunk válasza cucka (#3626) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen ez elgondolkodtató akkor lehet hogy bepofátlankodok valamelyik hangszer boltba egy kis próbára ;]
Hát ha nem szélesebb akkor van valami ötleted hogy mitévő legyek :F
Esetleg vékonyabb húrkészlet :U Mert az én gitáromon jelenleg a standard méret van és állítólag a vékonyabb húrok még szebb hangot is produkálnak.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3629) cucka válasza Cyberpunk (#3627) üzenetére


cucka
addikt

Igen ez elgondolkodtató akkor lehet hogy bepofátlankodok valamelyik hangszer boltba egy kis próbára
Mindenképp. Attól, mert valami fényképen jól néz ki, nem biztos, hogy élőben is tetszeni fog. Meg ugye attól is függ, hogy mire akarod használni. Például ha sokat akarsz szólózni, akkor inkább double cutaway jellegű formában gondolkozz. (tehát ahol alul-felül ki van vágva a test, mint pl. a stratocaster). Amúgy mennyit szánsz gitárvásárlásra?

Hát ha nem szélesebb akkor van valami ötleted hogy mitévő legyek
Nem tudom, milyen vastagak az ujjaid :) . Ha bármelyik ujjaddal bármelyik húron meg tudsz fogni tisztán egy hangot, akkor akkordokat is meg kell tudj fogni, csak sokat kell gyakorolni, izommemóriát fejleszteni, stb. Amúgy lehet csináltatni vagy rendelni extra széles nyakakat, de én inkább a gyakorlást javaslom.
Jártam pár hónapot tanárhoz, ő elmondta párszor, hogy nem kifogásokat kell keresni, hanem gyakorolni. Nyilván, vannak olyan dolgok, amiket csak lapátkézzel és hosszú, vékony és nyúlós ujjakkal lehet eljátszani, de azért a dalok zöme nem ilyen.

Mert az én gitáromon jelenleg a standard méret van és állítólag a vékonyabb húrok még szebb hangot is produkálnak.
A vékonyabb húroknak vékonyabb a hangja. Alapesetben standard hangoláshoz hosszú menzúrán 9-es, rövid menzúrán 10-est szokás használni, ettől nyilván el lehet térni, de a húrnyomás változni fog.

(#3630) cucka válasza tiv83us (#3628) üzenetére


cucka
addikt

Ha jol tudom nalatok a G a magas E, bar lehet rosszul tudom. Az ot huroson az otodik hur szokott lenni az E
Rosszul tudod.
Az angol B hangot magyarul H-nak, az angol B flat-et pedig magyarul B-nek hívjuk, más különbség nincs az elnevezések között. (Tehát angolul nincs H hang)
Amúgy standard basszusgitár hangolás tudtommal ugyanaz, mint a gitáré, csak nyilván oktávval mélyebben, szóval a 4 húros EADG, az 5 húros pedig EADGH. (Persze, ha a gitáros mondjuk C-re hangol, akkor célszerűbb a basszust is arra hangolni)

Oke megnezem, esetleg mas oka lehet az agyatlan buzz-nak?
Próbálj megemelni a húrt a nut-nál. Leengeded a húrt annyira, hogy lógjon és tedd át a mellette lévő résbe a nut-on, hogy hozzáférj a húrnak kivágott réshez. Megemeléshez régi húrkészletből levágott húrdarabka megfelelő. Igazi sufnituning hangulat. Az én gitáromon is így van megemelve a nut átmeneti megoldásként, de most már nagyon érik a csere. (Mondjuk nálam 6-ból 4 húrnál el kellett ezt játszani, és még így is elég szar, hamarosan el fogom vinni az egészet egy nagygenerálra.)

[ Szerkesztve ]

(#3631) Printszkrín válasza tiv83us (#3623) üzenetére


Printszkrín
senior tag

ps: jah, elfelejtettem, csak mikor fogom az 1-4. fretig, akkor rezonal. Open stringnel es a tobbi fretnel jo,

Engedni kell egy kicsit a nyakmerevítő pálcán. ( truss rod)
Tipikus, amikor az 1-4,5 fretig zörög csak, ilyenkor valami miatt, pl. megnőtt a környezetben a pára tartalom, vagy lejjebb hangol az ember, akkor a nyak elkezd kiegyenesedni, majd később átmegy kicsit púposba, és ilyenkor az első néhány fretnél zörögnek a húrok. Legtöbször a vastag húroknál jelentkezik, mivel ezeknek nagyobb az amplitúdójuk, így könnyebben hozzáverődik a húr a fretekhez.
SR300-nál a nyereg mögött a fejen van egy kis műanyag lapocska, amit három csavar rögzít. Ez alatt tudsz hozzáférni a pálca feszítő csavarhoz.

Ha nem vagy biztos benne, hogy mit hogyan csinálj, vidd el egy hangszerészhez, és két perc alatt megoldja.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#3642) cucka válasza tzimash (#3640) üzenetére


cucka
addikt

a tremoló egyelőre nem érdekel, attól hogy ott van nem muszáj használni
A probléma az olcsógitáros tremolóval, hogy könnyebben el fog hangolódni a gitárod, különösen akkor, ha használni is szeretnéd :) .

valahol olvastam, hogy akár le is lehet szedni a kart, akkor még véletlenül se hangolom el vele a gitárt.
Igen, le lehet. Tremolónál egy fémdarabhoz vannak csatlakoztatva a húrok, amit a gitár hátán elhelyezett rugók tartanak a helyén. Fix hidas gitárnál a húrok a hídnál fixen vannak rögzítve, tehát garantáltan nem mozognak. Amúgy otthoni módszerekkel is lehet "fixhidasítani" egy tremolós gitárt, berakod az összes rugót hátra és a tremoló résbe pedig beraksz egy fadarabot. Pár hónapja linkeltem erről egy videót.

Valószínűleg az X-2 mellett döntök, az ezen lévő hangszedők milyenek?
Valami noname kínai. Két jó hangszedő többe kerül újonnan, mint az egész gitár, szóval ne várj csodát. Amúgy a kx5 sokkal jobb vétel lenne, használtan meg főleg. (Ebben az olcsó árkategóriában a kx5 talán az egyik legjobb vétel)

mondjuk ez az X-1 szett is piszkálja az agyam.
Szettet semmiképp se vegyél. Inkább áldozz az egészre egy kicsit többet és próbálj lehetőleg minél jobb minőségű cuccokat venni. Hangszeres dolgoknál pedig egyáltalán ne ijedj meg a használt cuccoktól, sokkal jobban megérik a pénzüket.
(Ha pedig csak kevés pénz marad kombóra, akkor még mindig megveheted az én gyakorló kombómat egy 10-esért :) )

gond szokott lenni a kx5-ök nyakával?
Minden olcsó gitár nyakával szokott gond lenni. Egyrészt lehetnek gyári hibák, másrészt előfordul, hogy gyenge minőségű, nem elég jól kiszárított fából készítik a nyakat és az 1-2 év után vetemedik. Ha kis mértékű a vetemedés, akkor egy újrabundozással korrigálni tudják (ez kb. 30 ezer forintba kerül), ha nagy mértékű, akkor a nyakat dobhatod ki.
Drágább gitároknál ezért láthatsz olyat, hogy 3 vagy 5 rétegű nyakuk van, ezt pont a vetemedés ellen találták ki. (A Mayones-nél árulnak olyan gitárt is, ami 11 rétegű nyakkal készül :D )

[ Szerkesztve ]

(#3644) X2N válasza tzimash (#3643) üzenetére


X2N
senior tag

A k2 Floyd rose-os és agathis-ból van a teste, míg a kx5 hárs testű és fix húrlábas.Metálhoz leginkább mahagóni-ból készült gitárokat szoktak használni valami nagy jelet kiadó EMG pickuppal.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3665) pc-user


pc-user
aktív tag

Nem tudja véletlenül valaki, hogy hányas imbuszkulcs kell a húrlábhoz (Baltomore bass)? Vagy ez nem szabványos?
Vennék üzletben, csak nem tudom, hanyast kérjek... :U

(#3677) cucka válasza Psychonaut (#3675) üzenetére


cucka
addikt

Természetesen a zenesuli más téma, ott nyilván tanítanak kottaolvasást is. Amúgy azt megnézném, hogy elkezdesz zenekarozni és a többi rokker arc zenésztársaddal kottákat írogattok egymásnak :D .

(#3676) Daweee
Nem tudok kottát olvasni, de ismerem a kottán használt jelöléseket. Hát nekem abból nem esik le semmi. Plusz tab-ból szinte egyből látszik, hogy nagyjából milyen ujjrenddel kell játszani és melyik húron, kottánál ez nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#3709) imibogyo


imibogyo
veterán

Sziasztok.

Most vettem magamnak egy elektro-akusztikus gitárt, előtte három hónapig egy Ibanez elektromos volt kölcsönbe nálam. Gondoltam kezdésnek jó lesz egy ilyen is, és majd utána veszek egy elektromosat, de számomra teljesen más érzés játszani ezen, mint azon volt.

Nem akarna valaki épp ilyen gitárt venni mostanában, olcsón odaadom és majd későbbi gyűjtéssel inkább vennék egy Ibanezt magamnak is...

Ja és a gitár egy Stagg SW203-CETU-N kb. Nagyon szépen szól és hibátlan, egyszerűen csak másmilyent szeretnék, természetesen kipróbálható meg minden, adok hozzá egy RockBag puha tokot is. Mondjuk egy húrcserét elvisel, az egy kicsit rozsdásodik, mert nem tudtam, hogy takarítani kellene.

Már meg is hirdettem, csak senki nem jár arra felé elnézve a többi hirdetést is, nagy a pangás.

Üdv.

(#3715) benedekco


benedekco
addikt

Király, ezt a totyikot eddig nem vettem észre!
Látom pörög is. Gondolom mert újra "divat" lett a gitározás(sajnos, szerencsére?).

Nekem egy legalja squier bulletstrat-om van. Az a baja nekije, hogy rezegnek a húrok mint állat. Először csak az első húr rezonált , majd szép lassan mind elkezdte csinálni. Amíg felvételt csinálok, vagy fülessel játszom, nem zavaró, mert nem nagyon hallom mikor raajta van egy torzító, vagy valami effekt. Szerintetek mit lehetne vele tenni? Valaki írt itt nemrég egy trükköt a bass gitárokhoz, hogy régi húrból levágni, és a "nut"-ba illeszteni majd arra rá a húrt. Ez megoldhatja a gondomat vagy inkább vigyem el egy hangszerkészítő/restaurátorhoz(mondjuk azt se tudom mi fán teremnek az ilyen emberkék)?

Illetve ha van valakinek tippje a Csepel-szigeten gitártanár témakörben akkor azt szívesen venném. Tököli vagyok így Sz-Miklós, Haltelek és környéke lenne még okés.
Előre is köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3716) Eastman válasza benedekco (#3715) üzenetére


Eastman
őstag

Milyen régiek a húrok? Egy idő után vagy több leeresztés-visszahangolás után csörgősek lehetnek. Húrcsere akkor is szükséges, ha csak otthon, keveset használod a gityót.

Húrmagasság, oktáv be lett anno rendesen állítva?

Hangszerész.

Gitártanárt Budatétény / Nagytétény határán tudok, ha úgy döntesz, hogy egy Blues-Legendánál szeretnél tanulni. ;)

Ha már új húr: én ezzel szemezek mostanság:

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3717) Eastman válasza Eastman (#3716) üzenetére


Eastman
őstag

...vagy ő lesz a következő:

Még megálmodom. A tiszta nikkel húroknak állítólag lágyabb, melegebb a hangzásuk.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3718) benedekco válasza Eastman (#3716) üzenetére


benedekco
addikt

2 éve vettem a gitárt húrozva, azt nem tudni mennyit állt a boltban
húrmagasság, oktáv beállítva? passzolom, megvettem, az eladó muksó valamit mókolt vele aztán annyi, sajna nem tudom hogyan kéne ezeket állítani
azon is gondolkodtam hogy ha komolyabban szeretnék felvenni (persze ehhez előbb tanárhoz is járnom kéne) akkor úgy is vennék valami normálisabb gitárt

Kössz a tippet tanárhoz, esetleg tapasztalat vele? Még kérdezősködöm itt a környéken, aztán kiderülnek a dolgok.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3720) Eastman válasza benedekco (#3718) üzenetére


Eastman
őstag

...akkor goto hangszerész! Hamis gitárral csak kínlódás az egész tanulási folyamat. A hangszerész beállítja. Ha már a kiválasztott húrcsomaggal mész, ahhoz (a vastagsághoz) igazítja a gitárt.

Húrcsere már aktuális! :K

Szerintem nem egy ember hagyta már abba a gitározást, mert nem volt rendesen beállítva (...vagy behangolva) a hangszer és nem talált örömet benne.

Húrt - amíg nincs tapasztalatod - csak ajánlások alapján tudsz választani. Én is így tettem anno, mikor kezdtem. Ezzel:

Az Ernie Ball-t sok gitáros barátom (színpadi emberek) ajánlotta, mikor körbejártam őket az első húrcsere előtt.

10-es húr, tartós, lehet gyűrni, nem szakad annyira könnyen (magas e). Tanulni ideális. Van aki 11-es, 12-es húrt használ. Amennyire tudom azok "vastagabban" is szólnak, inkább kemény ROCK-hoz, Metalhoz, zúzáshoz. Tartósabbak, de kicsit nehezebben nyújthatóak.
Kicsit szétszedhetik az ujjaid, míg ki nem alakulnak az ujjak végén a kis bőrkeményedések, de van aki a vastagabbakra esküszik.

Én most a hybrid 9-46-os húrokat próbálom ki. A három magas (G-H-e) vékonyabb, ami ideális a Blues-os nyújtásokhoz. A három mély (E-A-D) pedig vastagabb a teltebb hangzásért.

Van aki 8-as húrral tolja, de nekem szerintem az még vékony, nem akarok hetente e húrt venni, mert leszaggatom a még darabos játékommal. :D

Sz'al a húrválasztás kb olyan mint az alsógatya vásárlás, lehet fecske, boxer, szűk, laza, csíkos, pöttyös, fekete, fehér. Amelyik neked kényelmes.

Viszont, ha minden húrkészlet cserénél váltogatod a húrvastagságot mindig egy hangyaf@sznyit rá kell állítani a gitárt a másik vastagsághoz. Ha egyszer kitapasztalsz egy kényelmes húrvastagságot, évekig nem kell hozzányúlni a beállításokhoz, csak hangolni.

Csak pontosan hangolt, beállított gitárral jutsz előrébb a tanulásban, anélkül csak kínlódsz folyamatosan. Hangológép kötelező! :K

...akkor úgy is vennék valami normálisabb gitárt.

Bullet Strat, ha nem tekeredik el a nyaka (ez kb. két év alatt már kiderülhet --> hangszerész látja, megmondja) teljesen jó tanulni akár tanárnál is. Ha egyben van, jó a fája, kényelmes, szereted: később lehet rajta pick-upokat, kulcsokat potikat cserélni és színpadon is használható, jó hangszer lehet belőle. Haverom olyan Straton tolja a koncerteket - persze egy kis modding után. :)

UnConnecteD: Sokat hallottam az Elixir húrokról, de még nem próbáltam ki.

benedekco: Fender húroknak nincs jó hírük, csak mondom... ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3721) benedekco válasza Eastman (#3720) üzenetére


benedekco
addikt

Igen, a húrokkal már volt egy-két tapasztalatom, de még 10éve. Nem vagyok öreg-gitáros, csak volt egy elég hosszú holt időszak. Igazából a Stratocaster hangját szeretem picit blues-osabban. Az ujjkeményedések már meg is vannak, azzal nincs gond, nem is fáj, csak az ízületeim szarakodnak. Szal voltak szar húrjaim amikkel zenéltem és tudom, baromi fontos. Ezzel még nem komolykodtam így hagytam az alap készletet, nem volt vele különösebb gond, eddig. Szarnak lehet, hogy szar, de mivel már bazi rég nem volt jó gitár a kezemben ezért sok összehasonlításom nem volt mostanában, így elég volt ez a minőség/hangzás is.
Ez a bullet strat-os modding érdekelne picit jobban. A pick-up-ok hangja Nekem eddig tetszik, azzal nincs bajom (persze ha hallanék egy szép fendert... de most nincsenek ilyen igényeim), a bound-ozás viszonylag jó. Emléxem 10 éve a 40ezres gitárokon olyan hányadék volt, hogy nem bírtam hallgatni, fiatalabban még jobban is hallottam a félre mászásokat. Egész nap hangoltunk, de hiába ha szar a boundozás meg a lábak is úgy állnak ahogy. Igaz a lábakhoz most se értek, annak is majd utánanézek. Egyszer találkoztunk egy taggal aki eléggé jól muzsikált. Hát meghallotta az akkori Pearl gitárt. Teljesen bezsongott milyen szép a hangja. A boundozásról nem volt ilyen jó véleménnyel Ő sem :DDD aztán elkezdte basztatni a lábakat és valami olyat hozott ki hangszerből amit még nem hallottunk tőle soha (még új korában sem). Szal tudom, sok tényező van ami eléggé komolyan befolyásolhatja a hangszert. Ezt a bullet-et pl szét is szedtem, le a nyakat, ki a belét (valszeg a húrok leengedése és újra húzása csinálta ki nagyon azokat) és a hátlap alatt megbúvó látványtól köpnöm kellett. Sajna nem tudom leírni mi micsoda, mert nem tudom, nem ismerem a szak szavakat. Van benne három rugó amit két csavar rögzít a testhez. Na azok a csavarok mozognak. Ha meghúzom őket akkor nem jön a belsejéből játék alatt zizegő hang (a rugók lazák és zizeg, hallani a rugók zizgését, zaját), de akkor meg közelebb kerülnek a húrok a boundokhoz és azok csapnak zajt, ráadásul a csavarok gyárilag el vannak hajolva és szinte menet sincs már a testben(a fában).
Szal jó buli. De ha télleg van opció egy nagy generálra vagy tápolásra akkor engem is érdekelne, lehet olcsóbban kijövök mintha használtan veszek egy Fendert (aminek megintcsak kitudja milyen bajai lehetnek, amiket nem hallok meg elsőre).
Kössz a tippet a húrra, utánuk nézek majd. Érnak meg minden egyébnek hátha más fórumokon is van még vélemény róluk.
Már most is hangológépet használok, amúgy nem kellett soha jól tudtam hangolni (JÓL). Ma már nem megy annyira, de most is inkább csak azért hangolok, hogy egy tökéletesen szinten legyen a PC-vel, mármint a mindenféle szintivel amire rá nyomok.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3722) X2N válasza Eastman (#3720) üzenetére


X2N
senior tag

Én múltkor vettem Elixírt, mit mondjak nem vagyok tőle elájulva, sztem túl fényes, én a bejáratott húrokat szeretem, amik könnyen játszhatóak, egy Ernie Ball sokkal könnyebben nyúlik mint az Elixír, puhább a hangja, általában 10-es húrkészletet használok, a 11-eshez nekem már lekell hangolni egy fél hangal különben félő hogy szakad, a 9-es húrokkal sincs semmi baj de azt már az ember túlnyújtja:D

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3735) nap válasza bodom87 (#3703) üzenetére


nap
addikt

"valaki ismeri az Uniwell gitárokat?"

Vettem egyet. :B UST-50 N
A fa részek igényes kidolgozásúak, kifejezetten szépek. A nyak egy darabból van. (+pálca +fogólap) A test 4 darabból van összeragasztva, egy helyen eltér egy kicsit a két darab árnyalata, de a másik két illesztést közelről kell keresni. Mindezt azért, mert natúr, tehát csak lakkozva van. Már nagyon várom, hogy besárguljon, beérjen a szine.
A koptatólap 3 rétegű, amire a fenderes topikokban gerjedtek a harmony centralon. Érdekes, hogy ennek a kidolgozását nem vitték túlzásba. Egy smirglivel könnyen javítható.
A hangjáról még ne kérdezzetek. Az új húrok zengnek-bongnak. Bármit játszok, Shadows lesz belőle. Remélem, egy hét alatt beállnak, aztán normális hangja lesz a gitárnak.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3747) Atis707


Atis707
tag

Üdv!

Elektromos gitárt szeretnék venni, és az lenne a kérdésem milyen húrokat ajánlotok, és mekkora átmérővel?
Nylon húros akusztikuson játszottam eddig, szóval acélhúr az nekem új terep... :)

(#3748) Szten Márs válasza Atis707 (#3747) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az már megvan, hogy milyen elektromos gitárt akarsz venni, hgoy csak a húr a kérdés?

(#3749) Atis707 válasza Szten Márs (#3748) üzenetére


Atis707
tag

Epiphone Les Paul Special II-t néztem ki... nincs tremolo, epihone és kényelmes is. Itt bele olvastam a topicba és láttam hogy a vékony húrok hajlamosak elszakadni. Mivel kezdő vagyok ezért kérdezem mert nem akarok gyakran húrkészletet venni. Meg igazából a személyes tapasztalatok is érdekelnek, nem hiszem hogy csak az ár alapján be lehetne sorolni őket...

(#3760) Szten Márs válasza bodom87 (#3759) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Zenekarba nem tudom mennyire alkalmas egy ilyen kategória. Inkább otthoni hülyéskedéses, vagy tanulós gitárok ezek a 30-40 ezres elektromosok.
Ha már nagyon választani kell, akkor talán az X-2, hársfa test az agathissal szemben, amit annyira nem szoktak szeretni, de kb. ennyi, a hangszedő ugyanaz a két modellen, a tremoló más, de ebben a kategóriában el kell felejteni a tremolózást.

Az említett stílusokra, meg amúgy is, baromi jó lenne egy KX5: [link] Ez egy agyondícsért gitár, árkategóriájában maximálisan vállalható hangszedőkkel (zenekarhoz szerintem a minimum), fix híddal, testen átmenő húrozással. Valamivel felette van az 50-es határnak, de ez egy tartós választás, nem olyan, hogy úgyis le akarod majd cserélni fél év múlva, legalábbis ha komolyan gondoljátok az együttesezést - mert akkor a másikba fektetett x tízezer forint majdhogynem kidobott pénz. Szerintem gondold meg, mert ilyenkor előfordul, hogy az olcsóbb a drágább. Hosszú-, sőt már középtávon mindenképp.

Vagy b terv: nézz körül a használtpiacon.

[ Szerkesztve ]

(#3764) Psychonaut válasza Daweee (#3763) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem tök random, húronként változó...

(#3767) magno


magno
csendes tag

A színpadi csirkekeltető lámpák miatt baromira el tud hangolódni a gitár. Minnél kissebb zártabb helyen játszottunk annál inkább előjön a dolog. Sok ember sok lámpa 45 fok pára stb stb. Sokszor hiába hangolod be előre a gitárt közvetlenül fellépés előtt kb 1-2 szám után hangolni kell. Na ilyenkor jó a pedálos hangoló, ja és nyáron jobb a helyzet de télen váááá.
Új húrral sosem megyek játszani nekem szinte használhatatlanok. Csak minimum 2 hetes.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#3784) Psychonaut válasza Daweee (#3783) üzenetére


Psychonaut
addikt

hangszerdiszkont.hu

Nem reklámnak szánom, az én akusztikusom onnan van. Olcsók, ingyenes futáros kiszállítás, 2 év gari és kapsz húrkészletet is a gityó mellé. Legalábbis tavaly nyár végén még így volt.

SZERK: itt a Vintage: katt

[ Szerkesztve ]

(#3799) Daweee válasza hole (#3797) üzenetére


Daweee
őstag

Én pl a gépet használom, csak egy mikrofon kel meg megfelelő program. Idővel meg megtanulod egymáshoz hangolni a húrokat, meg fülre, és nem is lesz szükség rá (max fellépéskor ha nem hallod magad :D )

Amúgy meg ha veszel, szerintem olyat érdemes, amibe van metronóm is építve. Az is hasznos, eleinte arra kell(ene :D ) játszani.

[ Szerkesztve ]

(#3805) kaoszpapja válasza UnConnecteD (#3804) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

A Soundsation húrok még olyanok, hogy 1 hét után már csupa rozsda. :))

Elixir a legjobb. Annál alább nem adok.

(#3806) Daweee


Daweee
őstag

Na, tájékozódtam kicsit IRL. Voltam bent a városban, egy helyi hangszerboltban, Ahol volt balos M600, kipróbáltam, nem volt rossz, Strat után mindenképp megváltás, nem tudom hogy anno az öreg Leo Fender tudta-e mi az a palm muting, mindenesetre mindent megtett ellene a Straton amit tudott, a lehetetlen elhelyezésű hangerőgomb, a kényelmetlen húrlábak... Ma rájöttem, hogy ezt lehet egyszerűbben is :) Egyébként sem volt rossz gityó, igaz jó ideje áll a boltban, érződött is a bundokon hogy jó ideje nem vette kézbe senki. A hangzása kellemes volt, igaz nem volt összehasonlítási alapom, mivel Vintage nem volt náluk semmilyen formában. Beszéltem a boltossal, mondta, hogy szerinte tök jó gitár ez az M600, az EMG pickupok (mert még EMG-s volt) milyen jók, stb, mondta hogy ha Les Paul, akkor jók a Vintage-ok, de ő még ajánlott valami más márkát is, amit még sose hallottam előtte, és meg se sikerült jegyezni :U illetve megjegyezte, hogy Epi-t csak 150K felett érdemes, mert manapság már az is mélyrepülésben van. Ez után elmentem tanáromhoz (akinek mellesleg hangszerboltja is van) kikértem a véleményét, ő a Cortot úgy ahogy van lehúzta, mondta hogy nem sokkal volt dolga, de sok velük a baj, sokat járnak szervízbe, stb, ő viszont Epiphone párti, azt mondta, hogyha tehetem, Standardot vegyek (ami ugye 120K) mert csak az az igazi. Mondtam neki, hogy az kicsit túl megy a kereten, kérdeztem a Vintage-ról, mondta hogy azok is jók, megnéztük, tud beszerezni, elég jó áron, szal ha Vintage (ami elég valószínű) akkor tőle veszem, de még előbb ki kell próbálni, csak épp az egri próba (ahol van mindkettő) elcsúszott csütörtökre, az lesz a döntő, oda jön majd barátom is segíteni. Nagyjából ennyi történt, úgy éreztem ezt most meg kell osztanom, bocs mindenki :D

(#3813) Szten Márs válasza cucka (#3810) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Az egyikbe olcsósított EMG-ket raknak, a másikba olcsósított Gibson hangszedőket, szóval nem hinném, hogy komoly minőségi különbségek lennének, de nyilván máshogy szólnak."

Ebben nem értek veled egyet, lsd: a linkelt Epiphone katalógus. Ha már maga az Epiphone is jóval feljebb értékeli azt a hangszedőt, ami a Cortban található az jelenthet valamit. Plusz láthatod a számadatokat is a specifikációknál.

"Ott a Cort Z44, ugyanezt tudja, csak ragasztott nyakkal és pentagram meg koporsó nélkül."

Igen, jóval szebb, de sajnos nem ugyanazok a hangszedők találhatóak rajta, a nyak anyaga is más, szóval nem teljesen ugyanaz a kettő.

Amúgy igen, a Cort eléggé átértelmezte a Les Paul-t :K Az általad felsoroltakon kívül szerintem még érdemes megemlíteni a testen átmenő húrozást, ami úgy gondolom nem tehet rosszat a hangnak - de ez csak egy laikus gondolat. Mindenesetre tetszik a megoldás :D

(#3814) cucka válasza Szten Márs (#3813) üzenetére


cucka
addikt

Ha már maga az Epiphone is jóval feljebb értékeli azt a hangszedőt, ami a Cortban található az jelenthet valamit. Plusz láthatod a számadatokat is a specifikációknál.
Az Epiphone katalógusban a hangszedők nem minőségi sorrendben vannak. Amúgy ezeket a Zakk Wylde modellbe szerelik, ami egyrészt jelzi, hogy nem a legalsó minőségi kategóriából vannak. (Másrészt azt jelzi, hogy vannak annyira pofátlanok, hogy 180 ezerért árulnak egy kínai gitárt, de kispórolják belőle a rendes aktív emg szettet)
A számadatok alapján meg nem hiszem, hogy megállapítható-e bármi. (Szerintem nem)

Igen, jóval szebb, de sajnos nem ugyanazok a hangszedők találhatóak rajta, a nyak anyaga is más, szóval nem teljesen ugyanaz a kettő.
Ok, igaz, bár nem hinném, hogy nagy különbség lenne hangzásban.

Az általad felsoroltakon kívül szerintem még érdemes megemlíteni a testen átmenő húrozást, ami úgy gondolom nem tehet rosszat a hangnak - de ez csak egy laikus gondolat.
Úgy vettem észre, hogy mindenki mást mond ezzel kapcsolatban. Szerintem amúgy ezt olcsóbb gyártani, mint a Gibson féle stoptail-es megoldást, ezért használják :) .

(#3815) Daweee


Daweee
őstag

Mégiscsak elmentünk Egerbe ma, asszem egyre tanácstalanabb vagyok:
Volt ott balos M600, jobbos Vintage SG, és Standard Epiphone.
Az SG-ben ugyanaz a nyak és fej van mint a LP-ben, hát a Vintage hangolókulcsai valami szörnyűek voltak, ilyen legolcsóbb gagyi műanyagból voltak, eléggé rombolta az összhatást, a nyak elég vastag volt, amit végül is nem tekintek egyértelműen hátránynak, szokatlan, az tény, de szerintem megszokható. Wilkinson elektronika megy minden Vintage-ba, azoknak jó hírük van, nem szólt rosszul, de azért nem volt egy LP. A gitár többi része elhanyagolható, nem jön be az SG továbbra sem, de pehelykönnyű az biztos. A Les Paul forma tesztelésére megnéztem az Epi-t, valami gyönyörű hangszer, a nyaka talán egy lehelettel vastagabb volt mint a Vintage-é, korrekt fém kulcsok, jobban egyben volt mint a kis SG, de azt hiszem lehetett is, lévén majd 2szer annyit ért :D Kézbe vettem, nehezebb volt mint az SG vagy a Cort, de első benyomásra mégsem tűnt olyan vészesnek mint számítottam, igaz nem tudom, hogy hosszútávon mennyire készíti ki a combot/vállat, az igazat megvallva ettől félek egy kicsit. A hangja gyönyörű, Les Paul, azt hiszem nem kell semmit hozzáfűznöm :) viszont megfigyeltem, hogy a 20 feletti bundokat a felsőbb húrokon csak a középső ujjammal értem el, nem vagyok egy Steve Vai, de nem hiszem hogy túl nagy szükségem lenne rájuk, eddig se nagyon használtam őket, max skálázáskor.
Ott volt a Cort, másodszorra is kellemes volt, de lehet hogy csak azért, mert az volt az egyetlen amin ténylegesen tudtam is játszani :D Ez is EMG pickuppal volt szerelve, amik felezhetők, ergo működik single coil-ként is ha szükséges. Szép gitár, vékony nyakkal, súlyban valahol az SG és a LP között, kellemes összképet adott, a hangja lágyabb, modernebb hatású mint a LP-nek, összességében az a benyomásom, hogy ez a gitár olyan mindenből egy kicsit darab, univerzálisabb, modernebb, kényelmesebb, ezt be kell vallani, míg a Les Paul egy kőkemény old school rákenról gitár. Tech portáli hasonlattal élve, a Cort egy okostelefon, míg a Les Paul egy tükörreflexes gép, és én szeretek fényképezni, a kérdés, hogy a jobb képek oltárán kész vagyok-e feláldozni más funkciókat.
A másik kérdés, hogy ha LP, akkor Vintage, vagy gyűjtsek még egy kicsit, és egy Epi Standard? Nagyon tetszett most az Epi, meg azért mégis csak patinásabb márka, a Standardot pedig már eléggé dicsérik mindenfele, barátomnak is jobban összerakottnak tűnt mint a Vintage SG, másrészt meg az a Vintage hangolókulcs kicsit érzékenyen érintett, ki tudja min spóroltak még benne :F Az a baj, hogy nem láttam konkrét Vintage LP-t, így nem tudok objektíven ítélni, úgy volt, hogy itt lesz, de ezek szerint félreértettük egymást :(((

[ Szerkesztve ]

(#3819) Psychonaut válasza Daweee (#3815) üzenetére


Psychonaut
addikt

Vintage:
Vintage SG-nek más hangolókulcsai vannak, mint a V100-nak. (V100-é normális fém) ;)
Epi vs. Vintage - te döntésed, bár én speciel lesz*rom, mennyire jó nevű a gitárom, inkább szóljon jól (ez mondjuk próba nélkül nem fog kiderülni). Nem tudom, hogy szól az Epi, de ha jobban, mint a Vintage, akkor egyértelműen azt vedd.

Epi/Les Paul forma:
20 feletti bundokat a felsőbb húrokon
Felsőbb húrok=alsóbb húrok? (mélyebbek?)

Ja, amúgy: V100-ban tudtommal semmin nem spóroltak, V99 viszont erősen tűzifa kategóriás.

SZERK: ja, és megvan a Front of Stage jegyem a június 8-i prágai Slash koncertre. :))

[ Szerkesztve ]

(#3824) cucka válasza bodom87 (#3823) üzenetére


cucka
addikt

Ha standard hangolásra van beállítva a gitár, akkor simán le tudod hangolni drop d-re, nem lesz semmi baja (legfeljebb kicsit zörögni fog az alsó e húr)

(#3825) Itome


Itome
tag

Halihó!

D'Addario húrokról valami véleményt tudtok mondani?
Vagy esetleg Elixir?

(#3827) Szten Márs válasza Itome (#3825) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Így hirtelen a D'Addario-ról ezt találtam egy fórumon:

"szerintem kevés rosszabb húr van mint a daddario...
1 hét után megkeményedik és komfortérzet nélküli lesz játszani rajta. A hangja letompul, elmegy a fénye...
Én csak azt szoktam mondani rá: DERÓT..."

És más hasonló negatív véleményeket. Érdemes amúgy beleolvasni ebbe a fórumba, pont az Elixir húr a téma, amikről viszont szinte kizárólag jókat mondanak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3845) Demonata


Demonata
csendes tag

Minden elektromos gitárnak ugyan olyan széles a nyaka? Vagy csak nekem tűnik úgy, hogy a Cort evl z2 bks-nek kicsit vastagabb?? pedíg nem 7 húros, de sehol nem találok róla adatot, leírást.

(#3858) Thunderzolee

Üdv!

Találtam egy gitárt. Beköltöztünk nemrég egy új albérletbe, és itt hagyta az előző lakó. Illetve az előző lakó is azt modta, h az már évek óta a szekrényben porosodik, mikor ők beköltöztek is itt volt már, sőt, még az előző lakók is azt mondták, h az a gitár már régóta itt van.. :U
Valami "Century WT710" alighanem a típusa (legalábbis ez van ott belül abban a lyukban a húrok alatt), de nem találtam róla semmi infot Googleval.

Milyen gitár ez? :F
És hogyan kell gitározni vele? :B Mert csak úgy pling-plung-plang... ehhez asszem nem értek. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3874) cucka válasza Szten Márs (#3873) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem korrekt alapkategóriás gitár. A nyaka nem a legstabilabb, a hangszedők sem csúcskategóriásak, de amúgy teljesen jól használható. A nyaka kellemesen vékony és a teste sem túl vastag (a z44-eknek vastagabb a testük), szóval elég könnyű a gitár, ami szerintem előnyös.
Az enyémen kicsit kopottak a bundok és ráférne egy teljes beállítás + egy úgy nyereg, mert néha zörögnek a húrok. 35 ezerért vettem használtan, ennek fényében elégedett vagyok. Az új ára jelenleg 58 ezer, ennyiért szerintem nem venném meg, inkább valamilyen használt gitárt keresnék.

[ Szerkesztve ]

(#3879) NeoPampalini válasza nosferatue (#3875) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez egy teljesen alap Yamaha RBX 170 Old Violin Sunburst négyhúros. :) Olcsó, jó, ennél "lejjebb" (árban ill. számomra ismeretlen márkákat nézve) nem mertem menni.
A gyárilag szerelt húrjait kicsit könnyebbekre cseréltem, most egy DR Lo-Rider 40-100-as készlet van rajta, nekem ezzel jobban fekszik...

Itt egy teljes kép róla (még a rámpa nélkül), remélem most sikerül megértetnem magam RIOS elvtárssal:

[ Szerkesztve ]

(#3883) cucka válasza TonTomika (#3882) üzenetére


cucka
addikt

Ilyen árkategóriában a tremoló tulajdonképpen csak dísznek van. A probléma ezekkel az olcsó és gagyi szerkezetekkel, hogy ha használod, akkor elhangolódik a gitár.

A floyd rose-t ajánlották, ez található a Vorson-on. Vorson-t mint céget nem találtam meg neten!!! Ez hogy lehet?
A Vorson az egy kínai márka, az általa képviselt presztízs és minőség körülbelül nulla, tehát egyértelműen nem ajánlott erre pénzt kiadni.

Cort-tal, illetve Vorson-nal kapcsolatban olvastam jó pár negatív véleményt, hogy elhajlik a nyak, sokat kell rákölteni
Minden olcsó gitárnál előjöhetnek ezek a problémák. Sokat rákölteni szerintem nem érdemes, soha nem fogja visszahozni az árát. Mondjuk ebből a hármasból a Cort a leginkább ajánlott, Ibaneznél a legolcsóbb modelleket nem nagyon dícséri senki.

Olvastam még olyanokat, hogy a floyd rose híddal sok baj lehet, illetve nehéz szerelni. Mennyiben más mint egy tremoló nélküli tune o matic?
A tune o matic fixen rá van szerelve a gitárra, egyszerű, minta faék. A Floyd Rose-nál a híd nincs fixen rögzítve, előre hátra mozgatható, egyik irányból a húrok feszítőereje húzza, másik irányból a gitár hátára szerelt rugók, így kerül egyensúlyba. A problémás rész, hogy miután használtad a kart, a szerkezet pontosan vissza kell álljon síkba, különben elhangolja a gitárt. További kényes pont a satu, ami megfogja a húrt, ha az nem elég jó minőség, szintén elhangolódhat a gitár. A nyújtások szintén problémásak. Ezt a mutatványt tudja az eredeti Floyd Rose (új ára 70 ezer körül mozog), a jobbfajta japán Ibanezekre szerelt tremolók (200 ezer fölötti gitárok) meg mondjuk az eredeti Kahler tremoló. Gondolom innen már világos, hogy a 30 ezer forintos hulladék Vorsonba szerelt noname 2000 forintos gyártási költségű tremoló nem fogja tudni ezt a mutatványt.

Szóval a tartósság és a minőség szempont azért.
Vegyél valami fix hidas Cort-ot, Z42, KX5, ilyesmi, ezek 50-60 körül vannak újonnan. (Z42-ből talán van balos, nem tudom)

Van egy Logitech Z4i hangfalcuccom, az nekem igazából bőven elég lenne rá, kérdés viszont: megéri külön venni egy effektpedált, vagy inkább egy kisebb erősítőt?
Mindenképp valamilyen gitárhoz kitalált eszközt javaslok. Ez lehet erősítő, lehet multieffekt vonal kimenettel vagy lehet olyan hangkártya, aminek van hangszerhez való bemenete. A Logitech cuccra viszont nem érdemes rákötni, jó eséllyel sehogy sem fog szólni.

[ Szerkesztve ]

(#3886) X2N válasza TonTomika (#3882) üzenetére


X2N
senior tag

Én az ibanez-t ajánlanám, mert azon több a lehetőség a hangzás beállítására, a nyaka kényelmes, a húrlába a sima stratocaster másolat de jól működik, ha nem használod ki is lehet feszíteni és akkor kevésbé hangolódik el a gitár tremolózáskor. Floyd Rose tremoló neked felesleges, ilyen árkategóriában nem lehet normális floydos gitárokat kapni, mert ezek csak másolatok, egy eredeti licenszes flody rose maga 50k körül van, és az acél. Erősítőt is kellene szerezned mert ezek a hifi cuccok nem jók a gitározáshoz. A hangszórók tönkremehetnek ha gitározol rajtuk.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3903) Atis707


Atis707
tag

Üdv.

A mostani gitárom mellé szeretnék egy nylon húros akusztikus gitárt, kimenni valahova játszani vagy hogy ne cipeljem az erősítőt meg persze az akusztikus számok miatt...mindenképp a hagyományos spanyol gitár formára gondoltam a keret kb 30-35 ezer rá...

Segítségnek: ez a kontstrukció érdekelne
Akinek esetleg van tapasztalata/tippje szóljon bátran, és pesten melyik boltban lenne érdemes nézelődni a helyieken kívűl, stb.

(#3904) Szten Márs válasza Atis707 (#3903) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] -> [link] Tömör tetővel.

De szerintem érdemes lehet használtak között nézelődni, évtizedes, beérett fájú nylon húros gitárok vannak ezért az árért.

(#3962) Eastman válasza Siera (#3961) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Vedd meg.
...a gyári Fender húrokat dobd le róla.
Kell egy hangológép, itt az összes gitárakkord, itt pedig a Pink Floyd - Wish You Were Here című lemeze. Itt találod az album dalait TAB-on.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.