Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13442) sajtee


sajtee
senior tag

Biztosan féltékeny a gitárom, napok óta hozzá sem nyúltam.. Tuti ezért hangolódott el a kis szajha :)

(#13512) Aucor


Aucor
senior tag

Sziasztok! A bund nem is zörög, rájöttem, hogy én vagyok a béna... Rosszul fogtam le :) Mostmár jó... Első nap volt, na... A gitaregyetem.hu-ról próbálok tanulgatni, kromatikus ujjgyakorlatot csinálok. El is szakadt az E húr... Rákötöttem a sima erősítőmre, bár akusztikus hang, de eszméletlen jó hangkitartása van a gitárnak (20mp). Az mennyire normális, hogy a húrok felfelé hangolódnak el? Józan paraszti ésszel arra gondolnék, hogy lefele megy, erre csak nézek h A helyett A#, ami magasabb...

(#13514) Eastman válasza Aucor (#13512) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Szerintem azért hangolódik felfelé, mert a húr felakad a szemöldök hornyában. ;)

...ugorj vissza a #13506-ra...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13941) izomhod válasza nap (#13940) üzenetére


izomhod
senior tag

de ezen csak két hangolókulcs van :D

(#14523) sza.sa válasza Plazmacucci (#14522) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem a Squier strato-n is tudtam hátrafele húzni, az is lebegősre volt beállítva. Viszont csak minimálisan lehetett a konstrukció miatt.

Ahogy nézem az eredetileg kinézett SE Custom is tremolós volt.

Szerintem ez az Orianthi se floydos, csak vintage jellegű. Max le kell fixálni valamilyen módszerrel és akkor már nem hangolódik el... Igaz vibratózás se lesz :)

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#14524) Plazmacucci válasza sza.sa (#14523) üzenetére


Plazmacucci
félisten

vintage trem nem nagyon szokott hangolódni. pláne ha nem használják. :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14544) Szten Márs válasza nesa (#14542) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A középső, csak az alsónak a hangolókulcsaival. Amúgy nyilván ez teljesen szubjektív dolog, de én valami elképesztően és félelmetesen randának találom ezeket a zöldes-sárgás hangolókulcsokat, amiket fel lehet lelni sok elektromos gitáron. :B

[ Szerkesztve ]

(#14545) madgie válasza nesa (#14542) üzenetére


madgie
titán

Én is ugyanazt mondom, a középső nyak, az alsó hangolókulcsokkal :K

Ha nem akarsz ekkora bazi berakásokat a nyakba, akkor viszont szvsz a felső nyak legyen, csak felül jelezve a bundoknál.

(#14561) Bencsizy válasza nesa (#14542) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Én a felső festését választanám a középső nyakkal, esetleg inkább trapéz berakásokkal, és az alsó fejjel. A fém hangolókulcsok sztem sokkal inkább egy értékesebb hangszer hatását keltik, mint a műanyag.

(#14588) theiron320


theiron320
aktív tag

Sziasztok!Itt vannak az ígért képek[link]
Van egy kis baj.Na szóval az egész gitár nagyon frankó viszont a g-húr hangolódik és nem lefele hanem felfele.Szimpla nyújtásnál vagy tremolózásnál is.A többi öt húr birja a tremolót a nyújtást bármit.Viszont a g ha úgy van kedve akkor elmegy G# ig is ha tremolozok.Szerintetek mi lehet a baj?Próbáljam meg új húrokkal?Vagy annál nagyobb a baj.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14591) theiron320


theiron320
aktív tag

Na nézegettem egy kicsit a gitárt.Ha a tremolóval lazítom a húrokat akkor a g-húr felfele hangolódik egyből(tehát lenyomom a tremolót, visszaengedem és a g már nincs jól behangolva) és ha utána nyújtok eggyet rajta kézzel akkor pedig szinte visszaál tökéletesre. Találkoztatok már ilyesmivel?

szerk:ha lazítom a húr akkor felfele hangolódik elfele, ha pedig nyújtom akkor lefele.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14597) theiron320 válasza theiron320 (#14596) üzenetére


theiron320
aktív tag

Valószínűleg ott a hiba mert csak akkor hangolódik ha üresbe tremolózok, de ha már lefogom valamelyik bundnál és tremolózok akkor nincs hiba.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14611) theiron320 válasza Eastman (#14605) üzenetére


theiron320
aktív tag

Akkor nem megyek hangszerészhez, elállok a vásárlástól.Köszönöm a segítséget.
Képek, hogy tetszenek? :)
szerk:ez akkor mindkettőre magyarázat?(hogy lefele és felfele is hangolódik)

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14655) theiron320


theiron320
aktív tag

Üdv.Visszaküldtem a gitárt, egyszerűen láttam, hogy már nem az eredeti húrok voltak rajta, próbáltam én is tenni új húrokat(9 es gyárit), grafitot is próbáltam, de a g csak hangolódott.Még visszakapom a pénzt, szóval no problemo. Remélem még nem idegesítelek titeket nagyon, úgyhogy tennék még fel pár kérdést.A dbz gitárokról mi a véleményetek?Konkrétan erről [link].Ide még el is tudnák menni kipróbálni.Illetve néztem egy másikat egy ibanezt [link].Mindkettő ugyan abban az árban van.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14880) madmike


madmike
őstag

A gitár alján, hogy kéne kinéznie a vállpánt rögzitőjének? Ezen lehet, hogy az el van törve. Egy kb 1 centis műanyag csöcs van rajta, aminek mintha le lenne törve a vége és bele van csavarva egy csillagfejű csavar.

igy néz ki.

Visszatérve az első benyomásra, pengettem egy kicsit (E-moll,A-moll-t gyakoroltam) és laikusként nagyon tetszik a hangja. Könnyű lefogni a húrokat, igaz az ujjbegyeim már most fájnak :)
A gitár tök újszerű állapotban van, az eladó elmondása szerint jópár éve megvette és feltette a szekrény tetejére. Kaptam hozzá egy Rockbag tokot és egy Korg GA-130-as hangolót, mindezt 17.000-ért, szerintem jó ár volt.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14937) madmike válasza GoTReX (#14933) üzenetére


madmike
őstag

Abszolút kezdő vagyok, sose tanultam zenélni. Általános 1-4 ének óra az összes, de azt meg elbohóckodtuk :) De én csak a saját szórakoztatásomra szeretnék megtanulni gitározni, nincsenek vele komoly céljaim.

Miután most vettem a gitárt, próbáltam rendesen utánanézni milyet is érdemes, az MSA és a Stagg gitárokról nem sok jót olvastam se itt, se máshol. Ha szűkös a keret (nálam is az volt) miért nem nézel használtat? Én egy Fender dg-5-öt vettem tokkal, hangolóval 17ért, de kifoghatsz egy Cort AD810et is 20alatt.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14939) izomhod válasza GoTReX (#14933) üzenetére


izomhod
senior tag

az msa nem tudom mi lehet, staggról már hallottam, de nem tudom érdemes-e venni

csekkold ezt használt

[új cort] - ez 26.900, de sok vacakolástól megkímélheti magát az ember, mert a gyengébb gitároknak majd (nem törvényszerű) letörhet a hangolókulcsa, rosszak az illesztések, zörög, nem tartja a hangolást, ezeknek a javítása, kiküszöbölése is ezresekbe kerülhet + idő

mondjuk ez a cort sem egy atomhiperszuper gitár, de minőségibb, mint amit mutattás stagg és msa. bár lehet azokból is kifogsz egy jót.

ja, te balkezes vagy?

(#15000) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

No, kiszedtem, és megfordítottam azt a kis pöcköt, amire a húr illeszkedik, mostmár be tudom lőni rendesen.

Ja, amúgy vettem egy Korg PB-1 hangolópedált, amin az a jó még amellett, hogy nagyon pontos, hogy van rajta egy DC kimenet, ergo rá lehet kötni a többi effekt pedált is, és ez táplálja őket árammal. Jobb, mint pl 5 másik adapter... :)

(#15852) alienpapa


alienpapa
senior tag

Egyik ismerősömnek kellene gitár maximum 20k-ért. De az lenne a legjobb, ha ebben már benne lenne egy hangoló is. Lehet használt, mert tisztában vagyok vele hogy szinte lehetetlen ennyiből újat venni, ami nem csak tűzifának jó.
A fémhúros gitár hangja jobban tetszik neki, mint a klasszikusé szóval olyan kellene + ha lehet feketében.Helyileg Debrecen jöhet szóba. Esetleg valami tipp? :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#15919) Dealer95


Dealer95
őstag

Sziasztok!

Erről a gitárról valami vélemény?
Mennyit érhet használtan?
Schecter Blackjack ATX C-7. (7 húros; Blackouts hangszedőkkel; matt fekete)
-Made in korea
-Schecter hangoló kulcsokkal
-banda megszűnése miatt eladó

Illetve eddig 6 húroson játszottam és nem tudom, hogy a 7 húros változaton nehezebb-e játszani, vagy van valami nyűgje esetleg?
Vásárlás előtt mik a fő dolgok amiket megnézzek/ellenőrizzek?

Most egy Peavey Predator EXP Plus-om van, SD Blackouts AHB-1-es hangszedőkkel, tehát elvileg ugyan olyan hangszedők lennének a Schecter-ben is. De persze tudom, hogy a hangja egy kicsit mégis másabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16076) impalaman válasza doboka98 (#16075) üzenetére


impalaman
aktív tag

A Jazzmasterek nekem speciel nagyon tetszenek, tehát mindenképpen ajánlanám. Amúgy a hidat sokan ki szokták cserélni Tune-o-matic-ra, lehet pont azért mert a gyárival zörög, de én igazából nem hallottam ilyen hibáról.

A tremolótól pedig tény, hogy elhangolódik, de ha nem használod, akkor nem lesz azzal gond. Nekem is lebegő tremolós gitárom van, és nem hangolódik el, ha nem használom a tremolót. :D

(#16077) Eastman válasza jeefoo (#16074) üzenetére


Eastman
őstag

Szorítani semmiképpen sem kell. Optimális nyomóerőre van szükség, ahol nem fáradsz és nem zörög a lefogott hang. Tény ami tény; az egész dolog alapja egy jól beállított gitár.

Ha ez megvan és a hat húr üresen szépen tisztán szól, hangológéppel megnézed, hogy a lefogott hangok is tiszták-e. (Egyébként egy kromatikus hangológéppel csekkolhatod is, hogy a magasabb fekvésekben mennyire kell nyomnod a húrt a tiszta hang képzéséhez.) A húrokat mindig a bund fölött fogd le. Tehát ne a fémre szorítsd, hanem közvetlenül a fém mellett a fej felé balra - így értem, hogy fölötte. Ha pl. négy ujjad használod egy akkordhoz, akkor mind a négy közvetlenül a fém bundok mellett, tőlük közvetlenül balra legyen. Így esélyed sincs fáig nyomni és tiszták maradnak a hangok.

Én pl. az elején a lágy húrokkal mindig az A dúr akkordot fogtam hamisan, mert ott ugye a két fém bund közé kellett bepréselnem a három ujjbegyem és a D és G húrt általában fáig toltam. Meg kell tanulni az optimumot, ebben a hangológép és a füled segít - főleg, ha korábban zenéltél is.

Nézd, itt van pl. az Yngwie Malmsteen Stratocaster nyaka. Malmsteen szinte csak hozzáér a húrokhoz, szó sincs arról, hogy fáig préselné:

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16276) nap válasza nesa (#16271) üzenetére


nap
addikt

Múltkor olvastam, de már nem emlékszem pontosan, hogy kőris vagy éger a test.
Gondoltam már rá, hogy megnyúzom, de a nyakat nem akarom bántani, úgy meg hülyén nézne ki.
A hangolókulcsokat sem akarom bántani, nekem tetszik, használni meg nem nagyon kell. Igazából amennyire lehet, meg akarom hagyni eredeti formájában. De a lábhoz mindenképpen kell marni fészkett a pickupnek.
Ha sikerül megvennem a 500L-t akkor az lesz, ha nem, akkor egy tele szettet teszek bele. Aktív biztosan nem kerül bele.
A szegedi hangszerkeszítő címét megköszönném, jöhet privátban.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16324) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok! :)

A kezdő már 2 éves Behringer gitáromnak annyi lett mert nagyon el van hangolódva és nem érné meg megcsináltatni....
Az szeretném kérdezni milyen gitárt ajánlotok használtan 35 ezer környékén :)
Egy 13 éves srác vagyok és amilyen gitárok bejönnek a LP-k meg a Stratocaster-ek :)
Melyik lenne a legjobb választás?
Illetve ha még fontos ezeket a számokat tudom eljátszani már:
Guns'n Roses Paradise City
Sonny Rolling St Thomas
Sunny :))

Köszi előre is a segítséget :R :R

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16325) atidzsiforc válasza Ricsko :D (#16324) üzenetére


atidzsiforc
őstag

nagyon el van hangolódva és nem érné meg megcsináltatni

mivan? :F

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16504) Dealer95 válasza orimilan (#16502) üzenetére


Dealer95
őstag

Szia!

Én elektromoson kezdtem.
Meg lehet tanulni otthon, de kitartás kell hozzá. Illetve sok gyakorlás.
(na meg hogy a családtagok eltűrjék :D )

35 körül kapni jókat használtan. (erősítő nélkül)
Újonnan pedig kezdő szetteket. (kezdő gitár+kezdő kis 10W-os erősítő és esetleg hangológép, pengetők, heveder)

[ Szerkesztve ]

(#16687) McCann válasza Ricsko :D (#16682) üzenetére


McCann
tag

A Floydot nem nehéz behangolni (feltéve, ha jó állapotú), csak más a metódus, mint egy fixhidas gitárnál.
Nyilván gyorsabb a fixhidast, de ettől se kell beparázni, hídnál minden finombeállító csavart középállásba, satu meglazít, húr behangol a kulcsokkal, mint egy "normális" gityónál, satu megszorít, aztán jöhet a játék a finombeállítókkal :)
Utána meg divebomb ezerrel!

PS: ha jó a Floyd, nem hangolódik el jó ideig, lehet nyígatni a baltát! \m/

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#16688) madgie válasza McCann (#16687) üzenetére


madgie
titán

"ha jó a Floyd, nem hangolódik el jó ideig"

Meg ha korrektül van beállítva :K

(#16709) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Megvan a gitár!! Végül 34k meg a régi gitárom lett az ára :D
Azt szeretném kérdezni hogy a gitár elég furán szól.... a Floydot hogy lehet beállítani? ha rákötöm a hangolót úgy belehet állítani? Illetve 2 hangolókulcs kicsit lötyög... mitől lötyögnek?

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#16751) reményhal válasza Ricsko :D (#16750) üzenetére


reményhal
csendes tag

Ha kell állítani a nyakat,és te még sosem csináltad, akkor relatíve minden pénzt megér hogy ne te nyúljál hozzá.Ált. úgy szokták ellenőrizni hogy a legelső, és a legutolsó bundnál lenyomják a húrt egyszerre, és a húrhoz viszonyítva látni kell a nyakban egy kis ívet ami a 12. bundnál a legmélyebb.Egyébiránt ha nem zörög sehol pengetésnél (egy lefogott hangnál sem ) ,ill. oktáv után sincs a húr 2mm-nél távolabb a bundoktol,plusz oktáv beállitás után sehol nem hamis a gitár,akkor semmi szükség nincsen nyak állitgatásra.
Az oktáv belővése viszont elsőre is sikerűlhet ha van hangolód,vagy jó füled.a hidon minden húrhoz tartozik egy baba azon található egy-egy kis csavar amivel a húr hosszát tudod minimális mértékben állitani.na ezzel kell addig játszani amig űres húr ,és a 12.bund-nál nem kapod úgyanazt a tiszta hangot.itt annyi a nehézség hogy minden próbálkozás után vissza kell hangolni a húrt,és ugye floydnál ez nem kis ..opás.

(#16767) toth_janika válasza Ricsko :D (#16761) üzenetére


toth_janika
őstag

Miért f*sol a gitárodtól? Nekem is flyodos Cort-om van, először sz*ptam vele mint a boci, mire felhúroztam, behangoltam meg rájöttem, hogy meddig kell kitekerni a finomhangoló csavart, hogy mind2 irányban legye mozgásterem. Még néha most is elszúrom, ha túl hosszúra hagyom a basszus húrokat, és nem fér fel a hangolócsavarra :DDD Puff neki... és? Mi történik? Semmi.. kezded elölről és kész.
Én a hangszedő kereteket szedtem le, és cseréltem ki... én is paráztam tőle, de nem harap... 1x elszállt a hangszedő rugója... megkerestem, visszatettem... semmi baja.

YT tele van olyan videókkal, amik a flyod működését, tisztítását, állítását mutatják be. Nézz meg párat (van pár nagyon jó magyar is, de érdemesebb az angolokat nézni).

Ha nem nyúlsz a hangszeredhez sztem soha nem fogsz tudni rajta játszani. Nem harap, elrontani annyira nem is tudod... Ne vedd le a nyakat, meg a hardvereket ne szedd szét, és nem tudod elrontani... Sztem :U

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17072) toth_janika válasza PETEE78 (#17071) üzenetére


toth_janika
őstag

Sajnálattal hallom :(
Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Sztem ne vegyél flyod-os gitárt első körben. Jobb a fix húrlábas, mert könnyebb rajta húrokat cserélni, és kevésbé hangolódik el...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17081) Ricsko :D válasza PETEE78 (#17071) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Nekem Cort KX5 FR-em van ami Floyd Rose-os ennyi a különbség az alap KX5-től. A Flyod nem nagyon hangolódik el kényelmes a nyaka én is most vettem. Jól szól :)

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17092) kutjaaa


kutjaaa
tag

Sziasztok!

Az előzőekben láttam, hogy szóba került a húrláb kérdése olcsóbb árkategóriájú hangszereknél! Én 1992 óta egy Hohner Professional L75-öt használok fix húrlábbal, 10-en év kihagyás után 2012 őszén elkezdtünk próbálni, tavasztól december közepéig végig nyomtuk bulikat havi átlag két fellépéssel!
Egy ideje piszkálta a fantáziám a tremoló, elkezdtem beszélgetni zenész, hangszerész haverokkal, pro-kontra én az alábbi következtetést vontam le! Hangsúlyozom saját vélemény! Ha eredeti floyd-dal vagy schaller-rel stb. szerelt hangszerre nincs pénz akkor sajnos a floyd rendszerű húrlábról le kell mondani, legalábbis ha hosszabb távon nincs kilátásban egy húrláb csere, a tapasztalatok azt mutatják, hogy a licensed cuccokkal nem az a gond, hogy pontatlanok vagy hibásan lennének legyártva, hanem az anyagminőség nem megfelelő és ez igaz pl az Ibanez RG350-ben lévő Edge III-ra is ami 100k+ os hangszer, egyszerűen elkopnak a kések amin megtámaszkodik/fordul a rendszer, ezáltal pontatlanná szélsőséges esetben hangolhatatlanná válik a hangszer! Mivel én tudtam, hogy mostanában nem kell attól tartanom, hogy megint vehetek egy hangszert, vagy egy eredeti floyd-t 60k-tól, elkezdtem nézelődni a "vintage" tremolóval szerelt gitárok között, egy hangszerész ismerőssel sokat beszélgettem és felvilágosított, hogy ezeket a tremolókat is be lehet állítani "lebegőre" így két irányba lehetséges a tremoló használata, persze a nyújtás hely hiányában nem akkora mértékű mint egy folyd rendszernél! Én tartottam a hangolódástól de Ő elárulta, hogy az ilyen rendszerű húrlábaknál nagyon nem mindegy a húrozás és a nyereg állapota, a húrozásnál nagyon fontos, hogy a feltekert húr nem lehet egymás felett több rétegben a kulcson, a nyeregben pedig akadálymentesen kell, hogy mozogjon a húr, ne legyen berágódva a nút mert akkor beleszorulhat a húr!

Sok-sok keresgélés után végül egy Ibanez SA260FM gitárt vettem, a húrozásnál odafigyelek a fentiekre és megelégedve tapasztalom, hogy egy két-két és fél órás fellépés alatt egyszerűen nem hangolódik el a hangszer pedig szokott kapni néha rendesen! A másik gitárom is megvan még, az egy más karakterű hangszer, de nagyon szeretem.

A lényeg ebben a sok szövegben, hogy nem kell lemondani a tremoló használatáról az alacsonyabb árkategóriában sem, csak ebben a szegmensben tartózkodni kell a floyd rendszerű hangszerektől!

Üdv,
kutjaaa

[ Szerkesztve ]

T450, XIAOMI Note 8T,

(#17096) Neuler


Neuler
csendes tag

Érdekes kérdés, mindössze kíváncsiságból.
Ti a következő gitárok közül melyiket választanátok?

Epiphone Les Paul Standard
Cort M600 (nem tremolos)
B.C. Rich Mockingbird Masterpiece
Yamaha Pacifica 311H
+
Ha hozzávesszük az Epiphone Les Paul custom Pro-t akkor változik-e a kiválasztott.

A yamaha az a leírások alapján egy nagyon "érdekes" gitár. A külalakja nem tetszik olyan eszméletlenül, de a lockingos hangolókulcsok, a különleges nyaki hangszedő és a felezhető hídi, illetve maga a híd (+ átmenő húrozás )miatt egészen jónak néz ki.
Azt ne nézzük ,hogy "mire kell", tegyük fel azt ,hogy mindenre, kísérni, szólózni stb.

Ui.: Továbbra is várom a tippeket akusztikus gitárkombóra (amit eddig néztem: Fender Acoustasonic 15w, Kustom sienna 30 W)

Szép napot.

(#17108) Neuler válasza BluEyes (#17107) üzenetére


Neuler
csendes tag

A yamaha p90-es pickupjáról (ami a yamaha sajátja nem az eredeti asszem gibsonos) tud valaki valamit?
Megszoktam ,hogy a nyaknál humbuckert használok, szeretem a telt hangokat, de néha ott most nekem túlságosan "egybefolynak" a hangok.
A yamahán ami tetszik az a hangolókulcs készlet, jó helyen vannak a potik meg a pickup váltó, nem esik a pengetés útvonalába (mint a mostani gitáromon...), tetszik benne ,hogy a hídnál felezhető, jó ,hogy van belőle fekete, de bárcsak lenne hozzá fehér/gyüngyház koptatólap...... :), kicsit "rusnya" nekem az a régi barna/piros koptató.
Azt néztem ,hogy a faanyag amiből van az az olcsóbb fajta (pl mahahónihoz képest), de ahogy láttam a stratok hagyományosan ebből készülnek, pl.: a félmillás yngwie malmsteen fender is típusra ugyan ilyen fából van.
Nemtom, lehet ehhez a yamaha gityóhoz külön koptatót venni valahol? (Talán majd 1-2 éven belül lecserélem a mostani gitáromat.... :) ki tudja).

(#17119) Nunder


Nunder
őstag

Én most egy kicsit elképedtem. Mindig is irigyeltem a Fender és egyéb gitárokat, amiknek satus hangolókulcsai vannak, gondoltam nézek magamnak egy szettet, aztán majd mikor a pickupot cserélem, leváltom a kulcsokat is. Pofán vágott a felismerés, hogy 22 ezer forinton alul nem lehet kapni egy ilyen készletet. :Y Tényleg ennyire drágák? Mert akkor marad az eddigi megoldás...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17126) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Mi a különbség egy drága és olcsó hangológép között?? Ugyan azt tudják vagy csak a nevét fizetjük meg? vagy a drágább pontosabb? :F

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17128) Neuler válasza Ricsko :D (#17126) üzenetére


Neuler
csendes tag

Hogy egyszer válaszoljak is valamire...
A funkciók/extrák, külalak,ezek a fő különbségek. Tehát tulajdonképpen egy olcsó hangolóval is be lehet hangolni pontosan. Van ami tud referenciahangokat is kiadni. Nekem valami Joyo JT-35 van (meg ugye a Korg pedálba is van beépítve.) Mindkettővel lehet rendesen hangolni, és mi másra kéne a hangoló mint hangolásra?

(#17169) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Van egy Floydos gitárom és kb napi 1-1,5 órát gyakorlok és kb 4 napja nem hangolódott el a gitár... Pedig néha használtam a trémólókart is. Hogy-hogy most nem hangolódik el? :C

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17185) Eastman válasza Neuler (#17181) üzenetére


Eastman
őstag

Jól néz ki a kicsike. :)

Én a Stratón a három gyári tremoló rugót erősebbekre cseréltem, csavarokat pöttyet beljebb tekertem, így felfekszik a tremolótőke a testre. Csak engedni lehet vele, ergo nem hangolódik játék közben, ha épp' a jobb tenyerem feltámasztom a hídra. Kicsit jobb a hangkitartás is, mert nem „lebeg” a tőke, hanem (valamelyest) átadja a rezgést a testnek. Ha kell, a bal kezem ujjaival nyújtom a hangot, nem a karral.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17192) Dealer95 válasza Neuler (#17191) üzenetére


Dealer95
őstag

Most is Flyodos van, csak licensed (Peavey, egész jó, nem hangolódik)
A hangolás nem gond. 1 húrkészlettel csak 1 hangolásban használnám. Illetve a mélyebb hangolásra vastagabb húrkészlet kell, ami alacsonyabb hangoláson majdnem ugyan azt a feszítőerőt produkálja, így a rugókon sokat nem kell állítani.
Tehát a Floyd nem tántorít el, inkább vélemények érdekelnének.

Az ESP már mínusz ponttal indult nálam, mert a színe nagyon nem jön be, viszont ha sokkal jobb, mint a Fibi, akkor meg tudok békélni vele.

Fibi hangszedői milyenek?
Extra Jumboról mi rosszat hallottál? :) Most (medium) jumbo-m van.

[ Szerkesztve ]

(#17236) Neuler


Neuler
csendes tag

Akkor ezen kép alapján a Yamaha az igényesebben elkészített hangszer: [link]

És rákérdeznék még pár általános, a gyártást illető dologra:
A nyakakat vehetjük megtárgyaltnak, köszönöm az erre vonatkozó információkat.. :)

A hidat vegyük most egy kicsit górcső alá (azon belül is a fix húrlábakat).
-Tone Pros féle húrláb, majd külön a nyak felé híd--> ez jó vagy nem? (pl.: Cort M600, les paulok stb.)
-Testen átmenő húrozás. (Mint mondjuk a yamaha---> ez külön tetszik, a húrláb mert húronként állítható a húrmagasság és az intonáció)
-stb.

Nézzük meg a hangolókulcsok elrendezését is. Csak esztétikai a különbség a 6 és 3+3-as között vagy van más is ami miatt az egyik jobb, vagy csak valamiben eltér a másikhoz képest.

A gitártest anyaga. Van-e általánosan jobb vagy csak különbözőek.
Nyak anyaga (ugyan úgy mint fent).

Azt nem tudom ,hogy ezek a témák már ki voltak-e vesézve, ha igen akkor elnézést kérek (vagy nem :)) )

OFF:
@nesa: Te egyébként hangszerkészítő vagy? Csak azért kérdezem mert mindig ilyen szemszögből nézed a gitárokat, ami számunkra hasznos.... :) így nem csak 1 gitárhoz adsz tanácsot, hanem mindegyikhez ,hogy mit érdemes megnézni, köszi. :K

(#17248) BluEyes válasza kisgabor87 (#17246) üzenetére


BluEyes
őstag

Hááát... ha nagyon muszáj, és csak ezekből lehet, akkor én a Marshall-t venném a 8" hangszórója miatt.
Ha tanácsot elfogadsz, akkor
1. ilyen kategóriás cuccokat használtan vegyél.
2. ebben a kategóriában a digi modellezős cuccok sokkal többet tudnak (sokféle erősítőmodell, csomó beépített effekt, hangoló) mint az analógok, és szerintem jobb a hangjuk is.
Tehát valami használt digit keress inkább.

Például:
Mustang 1
Spider III 15
Vox DA5
Microcube

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17377) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!
Erről a gitárról tud valaki valamit? [link]

Grover hangolókulcsok (ez nem satus..)
Felezhető hangszedők, egyedi forma nekem tetszik, testen átmenő húrozás és 100 000 alatti ár újonnan.
A garanciára vonatkozó dolgokat nem találtam.
Szerintetek ez jó gitár, illetve a márka jó?

(Milyen ez a Yamaha 311h-hoz képest??)

Előre is köszi.. :)

(#17645) Hadeska22 válasza atidzsiforc (#17643) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

megfogod beleb**l a hurokba oszt rakenroll \m/ :DD

azonos véleményen vagyok a kollégával, miszerint 6 húrnál kezdődik és ér is véget egy gitár.
Volt már kezemben 7 húros, és nyúzhattam is egy bő 1.5 hónapig, de nekem nagyon nembegyere a dolog, még mindig ódzkodok tőle.Lehet én vagyok túl konzervatív :D..
(tegyél majd fel zsütübre szemplöt-ha kérhetem :D)

Metálra nekem bőven elég a jacksonom és richem :D...

apropó.. kérdés.
A Jackson modellbe FR special van.. nem tudom milyen torszülött gyártmány ez, de egy kis nyújtástól elhangolódik.. van aki ugyanilyen trémólórendszerrel felvértezett gitárt nyüstöl és hasonló gondja van vele?
Richen az oridzsinál FR tökéletesen teszi a dolgát.És akárhogy nyúzom, soha nem hangolódik el még csak kis mértékben sem..

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#18342) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, most egy ismerőstől kaptam kölcsön egy akusztikus gitárt gyakorlásra, és kinéztem egy "használt-új" elektromosat nagyon jó áron, már kapcsolatba léptem az eladóval is, köszönök minden segítséget. Most kicsit tovább mennék: rengeteg videót találtam a neten ahol akkordokat oktatnak, de létezik olyan program akár Windowsra, akár Androidra ahol gyakorolhatom is ezeket? Például kiírja, én megpengetem és a mikrofon jele alapján visszajelzést kapok arról hogy jó-e az adott hang, aztán feldob egy következőt, azt is pengetem és így tovább, egyre gyorsabban.
Azért tartom valószínűnek hogy létezhet ilyen, mert gitár hangoló alkalmazások már telefonra is vannak, és ha azzal a minőségű mikrofonnal megoldható ez (megjegyzem legtöbb esetben elég pontosan), akkor talán volt valaki olyan elvetemült hogy gyakorló programokat is fejlesztett :)

(#18527) Zoli133


Zoli133
őstag

Ma meglepődtem, leszedtem a back stopot az edge zero II-ről, feltételeztem, hogy relatíve olcsó tremoló lévén a nem hangolódik el, ha hangolást váltasz/húr szakad (Előbbi igaz, standard -> dropD esetén nem ígényelt utóállítást, utóbbit nem hiszem...) inkább marketing és így próbálják palástolni, hogy valódi floating tremolóként nem állná meg a helyét, de ma kipróbáltam és, ugyan mivel nem vagyok hozzászokva elég sokáig bütyköltem a beállításával (backstop ugye fix helyre visszahúzta), de a végeredmény meglepően jó, egy rövid kínzás után is pontos maradt a hangolás.
Összeségében valószínű visszakerül majd a backstop, a könyebb áthangolás, illetve a nyújtások közti húrlábstabilitás miatt.

Megjegyzés: Persze kevés tapasztalatom van, így könnyen megítélhetem hibásan a dolgokat, de azt hiszem a lényeg, hogy én elégedett vagyok.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18636) skater86


skater86
tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem hozzátok. Jelenlegi cuccom: DSL50-es fej (angol) + MF400-as láda, (szintén angol gyártmány). Leginkább punk zenét játszunk a zenekarommal, de előfordul HC is. Előző erősítőmhöz vettem egy Vox Stomplab 2g multit, viszont ezt jelenleg úgy használom, hogy minden effekt kikapcsolva és csak hangoló, kevés zajzár, Wah és hangerőkiemelés van külön programon. Alapból a csöves hangzást használom (torzított, tiszta). Szeretném lecserélni a multimat jobb minőségűre, de még nem tudom mire (drágább multira vagy külön pedálokra). Pár dolog érdekelne, pl. szólókiemeléshez mit ajánlotok? Compressort, EQ-t? Zajcsökkentőt mennyire fontos használni? Mekkora zajtól? Vagy érdemes azrét zajcsökkentőt beszerezni mindenképp? Esetleg valami alap dolog a hangzás javításához? Jól gondolom, hogy analóg pedálokat érdemesebb lenne beszereznem multi helyett?
Köszönöm a segítséget!

(#18784) nemethchek19 válasza atidzsiforc (#18783) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Úgy értem, hogy a húr egy magában üresen megpengetve hamis. Kileng a hangoló a B hangközelébe 25 centet mély és magas irányba. Tehát nem pontos, így értem hogy hamis, odáig nem jutottam még el hogy az oktávot behangoljam hozzá,de az akusztikus gitárnál szerintem nem is lesz jó soha az oktáv mivel ott fix a húrláb. Te az alsó hangoknak jónak kéne lennie elméletileg.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.