Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14421) madgie


madgie
titán

Én akkor idegbajt kapnék ezektől, utálom, mikor csilingel, "csuszpitol" a húr :D

[ Szerkesztve ]

(#14422) Bobrooney válasza izomhod (#14416) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Itt vettem 3,5k nem olyan rossz. Nem rég raktam fel, nekem bejött, eddig, majd hosszabb távra meglátom milyen lesz. Eddig Ernie Ball húrokat használtam, nekem az is tettszett :))

(#14427) theiron320 válasza izomhod (#14416) üzenetére


theiron320
aktív tag

Én egyszer vettem 4000 ft ért.Annyira nem jött be, hamar elszakadt az alsó húr is.Fendert szoktam venni 2000 ft ért az viszont nagyon bejön.
szerk:úgy látszik csak nekem nem jött be :) de ettől függetlenül neked lehet jó lesz, egyszer biztos érdemes kiprobálni.

ez a gitár lesz, ha minden jól megy.egyszer adok ki rá pénzt akkor pedig legyen jó.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14430) InHell válasza theiron320 (#14427) üzenetére


InHell
senior tag

Nem csak neked, nekem pl. állandóan csúszkáltak rajta az ujjaim, marhára idegesített. Ha kicsit nedvesebb volt az ujjam és ha nem pontosan nyomtam le a húrt egyből csúszott le róla a kezem. Mit anyáztam. Le is szedtem egy hét után, és neki adtam havernak, ő pl. pont ilyet használ és neki nincs vele problémája. Nekem az Ernie Ball jött be.

A gitár nagyon szép, jó választás.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#14433) sza.sa


sza.sa
tag

Valaki próbálta a Rotosound húrokat?
Múltkor azt kaptam ajándékba a vásárlásomhoz, most ez fog felkerülni a gitárra az Elixir után....

sza.sa

(#14438) sza.sa válasza Grampy (#14436) üzenetére


sza.sa
tag

Lehet ezért adnak hozzá egy plussz e húrt :)

sza.sa

(#14444) theiron320 válasza BluEyes (#14443) üzenetére


theiron320
aktív tag

Őszintén szólva nekem tök mindegy, hogy van e madár vagy sem csak jöjjön és csapjunk a húrok közé:))Már várom :)

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14462) theiron320 válasza BluEyes (#14461) üzenetére


theiron320
aktív tag

Köszi a tanácsokat, ennek azért tényleg húzós az ára, egy ideig gitárra most a húrokon kívül nem szeretnék költeni.

szerk:ma kivittem a peaveyt a szabadba.A harmadik szomszédbeli kutya is ugatott, zavarta a torzitás:)

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14470) izomhod


izomhod
senior tag

nem értem hogy amikor alátörlök a húroknak, miért zöld dzsuva jön le róla, amikor én fehér ember vagyok :F

(#14500) Bencsizy válasza Plazmacucci (#14498) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hát konkréten úgy, hogy egy-két nap után már az egyik lapján van egy kis kitüremkedés, ami pl felfele pengetésnél már érződik, hogy konkrétan szószerint beakad a húrba, ha nem töröm le a végéről. Aztán ilyenkor fordítok rajta, egy-két nap múlva ugyanez. Aztán hétvégére már el is tűnt a vége, ennyi volt... :D
Én kb egésznap pengetem a gitárt, ha nem vagyok otthon, akkor ha tehetem, viszem magammal. Otthon is mindig kéznél van, mamámnál is egésznap lóg a nyakamban és játszok. És sose unom meg. :D

Meg nálam mindig csak a hegye lóg ki, talán ezért hajlik el fel v lefele. Így tudom a legjobban irányítani, szép tónussal, kényelmesen, megfelelő sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#14515) theiron320 válasza Eastman (#14514) üzenetére


theiron320
aktív tag

Igen, de meggondoltam magam, és csábított az akció is.És később ha mégis szeretnék tremolót használni akkor ez még+1 előny.Legfeljebb nem fogom naponta cserélgetni a húrokat és hangolgatni a gitárt össz vissza.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14552) InHell


InHell
senior tag

Reggel meghozta a futár az új szerelmemet egy Ibanez RGR321 EX BK személyében. :)
Délután meló után viszem a helyi hangszerboltba beállíttatni, be sem volt még hangolva, meg a húrmagasság beállítva stb.

< béna duma helye >

(#14567) InHell válasza madgie (#14563) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi.
Voltam ma bent nála, csak holnap délelőtt fogja csinálni, úgyhogy nem hagytam ott a gitárt, majd reggel beviszem.
Ki sem bírtam volna, hogy ne pengessem egész este. :D
Megbeszéltük, a húrmagasság jó alacsonyra lesz belőve.

(#14564) Eastman hárs test, jávor nyak, rózsafa fogólap
A hangkitartása nagyon durva az SX strato-hoz képest. Tetszik ez a fix húrláb. :)

(#14566) sza.sa ;)

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#14588) theiron320


theiron320
aktív tag

Sziasztok!Itt vannak az ígért képek[link]
Van egy kis baj.Na szóval az egész gitár nagyon frankó viszont a g-húr hangolódik és nem lefele hanem felfele.Szimpla nyújtásnál vagy tremolózásnál is.A többi öt húr birja a tremolót a nyújtást bármit.Viszont a g ha úgy van kedve akkor elmegy G# ig is ha tremolozok.Szerintetek mi lehet a baj?Próbáljam meg új húrokkal?Vagy annál nagyobb a baj.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14591) theiron320


theiron320
aktív tag

Na nézegettem egy kicsit a gitárt.Ha a tremolóval lazítom a húrokat akkor a g-húr felfele hangolódik egyből(tehát lenyomom a tremolót, visszaengedem és a g már nincs jól behangolva) és ha utána nyújtok eggyet rajta kézzel akkor pedig szinte visszaál tökéletesre. Találkoztatok már ilyesmivel?

szerk:ha lazítom a húr akkor felfele hangolódik elfele, ha pedig nyújtom akkor lefele.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14593) theiron320 válasza izomhod (#14592) üzenetére


theiron320
aktív tag

Az a gond, hogy nem csak tremolózásnál van a baj, bár ott a nagyobb.Hetfőn cserélem a húrokat, ki tudja milyenek vannak rajta.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14596) theiron320 válasza Eastman (#14595) üzenetére


theiron320
aktív tag

köszönöm.Először kicserélem a húrokat aztán ha még mindég fennál akkor megpróbálom azt amit javasoltál.Szerinted ebben van a hiba?

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14605) Eastman válasza theiron320 (#14596) üzenetére


Eastman
őstag

Tuti. Hallgass rám és ne otthon farigcsáld! Ha az új húrokkal is felakad és a grafitceruza sem segít akkor irány egy hangszerész! Húrkészletből ugyan ekkora vastagságút tegyél fel, mint ami most van rajta. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14608) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Na, megvan a Vintage V100 Tobacco Sunburst színben, ez már jobban tetszik, és jobban is hangzik. Nem tudom, hogy ez most a zárt pickupok miatt van-e, de így jobban tetszik a hangja. Alacsonyan van a húrmagasság, sztem 10 v 11-es húrkészlet lehet rajta. Jól néz ki, rendkívül kényelmes, és ütős a hangja. Az előző az teljesen más volt érzésben, bár az 6-7, ez meg csak 2 éves. A hangzás az fura, mert lemerült a torzítómban az elem, de vhogy most jobb a hngja, még jobban torzít, de nem rossz értelemben, hanem olyan mdon, ami a fülnek is tetszik :D Érdekes dolog.

Majd töltök fel képeket nemsokára.

(#14623) izomhod


izomhod
senior tag

hajlításnál ti mindig felfele toljátok el a húrt?

(#14631) BluEyes válasza theiron320 (#14614) üzenetére


BluEyes
őstag

theiron320
Vettél egy fasza gitárt bitangjó áron. Van neki egy két perc alatt korrigálható nut-problémája. Na bumm. Nyaka, bundolása legyen jó, húrmagasságot tudjad beállítani akármilyen alacsonyra, oszt ennyi.
Ne pánikoljál! :)

izomhod
Rossz a technikád, azért akad be a körmöd.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14652) sza.sa válasza toth_janika (#14651) üzenetére


sza.sa
tag

Én a gitar.clinic-hez vittem, Zolihoz.
Pár nap alatt meglett. Sikerült elég jól belőnie a gitárt, én és egy helyi hangszerész hiába állítgatta bárhogy.
Bundsíkolás kellett, most a húrmagasság 1,25 és 1,75 mm a 14-es bundnál, úgy hogy még nem zörög :)
Az ár is baratságos volt ;)

sza.sa

(#14655) theiron320


theiron320
aktív tag

Üdv.Visszaküldtem a gitárt, egyszerűen láttam, hogy már nem az eredeti húrok voltak rajta, próbáltam én is tenni új húrokat(9 es gyárit), grafitot is próbáltam, de a g csak hangolódott.Még visszakapom a pénzt, szóval no problemo. Remélem még nem idegesítelek titeket nagyon, úgyhogy tennék még fel pár kérdést.A dbz gitárokról mi a véleményetek?Konkrétan erről [link].Ide még el is tudnák menni kipróbálni.Illetve néztem egy másikat egy ibanezt [link].Mindkettő ugyan abban az árban van.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14659) sza.sa válasza theiron320 (#14658) üzenetére


sza.sa
tag

Összességében tetszik pl. fejen levő logó, meg pl a húrlábon levő felirat.

sza.sa

(#14667) M3aN válasza izomhod (#14665) üzenetére


M3aN
senior tag

A capo lenyomná a húrokat ott is, nem? Kérdezd meg tőle, egyébként egy ötletem van: akusztikus gitárpántnak a felső része..:D De olyan süti csak nincs a gyerek...

(#14678) Eastman válasza atidzsiforc (#14676) üzenetére


Eastman
őstag

Nézegetem a képet, meg az itthoni kápómat és szerintem nem csíptette Tóbiás a húrokra. Simán a fejre tette a szemöldök mellé (fölé), a húrok alá. Amit látunk az a kápó szára vagy markolata lényegében. Ott tartja a fejen az eszközt, ennyi. Hülyeség, hülye kép. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14695) izomhod válasza Szten Márs (#14693) üzenetére


izomhod
senior tag

ahogy mondod:)

én sem csípem a basszusszólókat általában, a basszgitár ne cincogjon, hanem röfögjön, mint a disznó! :)

holnapra egy nagyon ász üzlet van kialakulóban, lehet hogy délután már képekkel jövök, annyit elárulok, hogy vintage darab és 4 húros!

(#14751) madmike válasza izomhod (#14750) üzenetére


madmike
őstag

Igen, akkusztikust. De arról, hogy fém, vagy nylon húrost, arról lövésem sincs.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14764) Szten Márs válasza madmike (#14758) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most pedig, ahogy ígértem, a gitárokról:

Ha akusztikust szeretnél, akkor két lehetőséged van. Fémhúros, vagy nylonos, más néven klasszikus. (Bár nylonos a flamenco is, ami némileg különbözik a klasszikustól, de ebbe most felesleges belemenni, az általad keresett árkategóriában flamencot amúgy is aligha találsz.)

Én a magam részéről úgy érzem, hogy két teljesen különböző hangszer, teljesen különböző világ. Alegjobb, ha bemész egy hangszerboltba és megpengettetsz az eladóval pár nylonost és pár fémhúrost, és rá fogsz jönni, hogy neked melyik hangzásvilága tetszik jobban. Ezt csak te tudod eldönteni. Amennyit hozzá lehet ehhez tenni: a nylonosnak puhábbak a húrjai, kevésbé vágják az ember ujjbegyét. Ez gyakori érv amellett, hogy a kezdő kezdjen nylonossal, ugyanakkor tíz év körüli kislányok tanulnak meg fémhúros gitárokon játszani, zokszó nélkül, szóval aligha hiszem, hogy ez egy felnőtt férfinak valód érv lenne, és komolyan emiatt kéne nylonost választania. A nylonhúrok az elején gyorsbban elhangolódnak, a húrozás utáni első egy-két napban sokat kell utánahangolni - meg lehet szokni, ez sem egy hatalmas dolog. A nylonhúros gitároknak szélesebb a fogólapja, mint a fémhúrosnak, és tökegyenes, míg a fémhúrosé keskeny és görbült. A keskenyebb fogólapon - tehát fémhúrosnál - ezért közelebb vannak egymáshoz a húrok. Egyén- és technikafüggő, hogy melyik a jobb. Van akinek kényelmesebb a nagyobb húrtávolság, van akinek a kisebb húrtávolság fekszik jobban, mindenesetre igen-igen más érzetre a kettő.
Nagyjából most ennyi jut eszembe. A legfontosabb az, hogy melyik hangzásvilága jön be, a többihez hozzászokik az ember, úgy gondolom.

Ja igen, egy tanács: a Staggokat kerüld. ÉS 10 ezerért aligha kapsz akárcsak használtan is olyan gitárt, ami megéri az árát. Nem teljesen kizárt, de nagyon nem bíznék benne, hogy sikerül.... Ha van pár kinézett gitár, nyugodtan linkeld be és véleményezzük. :K

(#14779) Szten Márs válasza madmike (#14777) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem nem világos, hogy egyben ennyi-e, vagy külön külön. Az a Fender az nem Fender, az egy Squier. És most lehet nem leszek népszerű, de az a helyzet, hogy a Squier gitárok azok, amiket a Fender a saját nevével már nem szeretne eladni... Igen, valóban a Fenderhez tartozik, de a kínálat alja, a gyengébb fizetőképességű piacokra tervezve, illetve az erősebb fizetőképességű piacokon azoknak, akik nem nagyon szeretnének költeni gitárra. Ennek ellenére vannak klasz Squier elektromos gitárok, amik maximálisan megérik az árukat. De itt a dolog kulcsa, hogy elektromosban... a Fendert eleve nem érdekli az akusztikus gitárok világa, kiadott pár modellt, csak, hogy az is legyen alapon, de egyébként amilyen nagy név elektromos gitárok terén, olyan jelentéktelen az akusztikus kínálata. A nagy riválisnál, a Gibsonnál ott van az akusztikus kínálat legalja, ahol a Fendernél a csúcsa...

Én Fenderből a CD60-at ismerem, ezt fogtam, próbáltam már, a lehető legalapabb gitár, full rétegelt lemezből, annál alább már nem tudom hova lehet menni, hol lehet még spórolni de ezzel a Squierrel mégis össze tudták hozni... na mindegy. Nem volt még a kezemben, de kicsit félnék tőle.

A Julia okés gitárokat gyárt nagyon olcsón - legalábbis ami a fémhúrosaikat illeti. Ez a nylonos nem tudom milyen lehet, nem próbáltam. Valószínűleg mindkét gitár hársfa fedlapos (ami nem éppenséggel egy hangszerfa), aminek következtében kellően fedett, buta hangjuk lesz, ami egy dolog, ezzel lehet élni... ami fontosabb, hogy nem tudom mennyire lehetnek az égben a húrok, a nylonosnál a D húr mennyire rezeg-berreg (szokásos dolog), a fémesnél meg mennyire vágná kettébe az ember ujját... lehet semennyire, lehet nagyon, fene tudja.

Ne kapkodd el a gitár vásárlását. Tényleg menj el egy hangszerboltba, pengess meg fémeseket és nylonost is, és nézelődj, hogy melyik hogy is néz ki, hogy kéne muzsikálnia - szó szerint.
Ha nylonost néznél, akkor ezt ajánlanám, fémhúrosban most nem találtam ajánlhatót.

Milyen műfajban szeretnél gitározni? Erről nem láttam, hogy írtál volna - ha csak nem vettem észre, akkor sorry.

[ Szerkesztve ]

(#14799) Szten Márs válasza madmike (#14796) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ismételten, nem a hangjuk miatt aggódok elsősorban, hanem a használhatóságuk miatt. Ha egekben vannak a húrok, ha csörög-zörög, akármi, az némileg más, mintha "csak" a hangjuk lenne kellően buta.
De ha jók, akkor igen jó vételt csinálhatsz. :K

(#14803) BluEyes válasza madmike (#14794) üzenetére


BluEyes
őstag

úgy érzem nylonost fogok venni, a lágyabb hangzás közelebb áll hozzám

[link]

Őrületes gitározás, nagy tisztelet érte Birta Mikinek!
De amiért linkeltem, az a remek megfejtés, fémhúros gitár nejlon húrokkal. Igazi klasszikus gitárt csak akkor vegyél, ha klasszikus darabokat akarsz tanulgatni. Tábortűz-stílushoz a videon látható felállás sokkal értelmesebb választás.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14807) Eastman válasza madmike (#14794) üzenetére


Eastman
őstag

Ha Budapesten vagy, akkor miért nem mész be az Eldorádóba csemegézni? Még ha egyet sem veszel a kezedbe, akkor is legalább meglátod őket, színre, kivitelre, árakat összehasonlítod. Van ott rengeteg akusztikus. Ha meg már a térdedre fekteted, megmarkolod a nyakát úgy, hogy a hüvelykujjad hozzáér a legvastagabb húrhoz és az a Te gitárod, amit nagyon-nagyon kényelmesnek érzel a bal kezedben.

Ezeket a képeket égesd az agyadba:

Nézegesd a képeket, figyeld meg, ha kell órákig! ;) Égesd az agyadba ezt a kéztartást, az ujjak állását!

Ezt bármelyik bundnál fogod le, bárhol a gitárnyakon, jól hangzik. Menni fog! :)

#14788 nesa :R :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14809) izomhod


izomhod
senior tag

megröfögtettem az új bézemet ma próbán

szóval az eddigi 4 húros pajtásom eladó, ha érdekel valakit:)

(#14812) Bencsizy válasza M3aN (#14811) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Vagy egy sima kvintet.
x22xxx
22xxxx
xx22xx

Ezeket tologathatod felfele, lefele a nyakon, elég lefogni a két egymás mellett lévő húrt ugyanannál a bundnál, annyi a különbség, hogy amit Eastman mutatott, abban a kvint második hangját egy oktávval feljebb fogod le, ennél pedig egy oktávval lejjebb. Könnyebb, mint a másik, és ugyanúgy jól is hangzik.

(#14839) Bencsizy válasza Bobrooney (#14829) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Ez így van, de ugye ha pl itt megnézed, akkor a D húr 5. hangja egy G hang, aminek egy oktávval mélyebb hangja az E húr 3. bundján a G hang, tehát az is kvint, annyi különbséggel, hogy itt ha pl egy C kvintet fogsz le ezzel a 33xxxx lefogással, akkor nem az E húr 3.-ja lesz az "akkord" alaphangja, hanem az A húr 3. hangja. Remélem érhető.

Ha kvartot akarnék lefogni, akkor az lehetne pl x33xxx, ami C kvart, és az A húr 3. bundja az alaphang, illetve lefoghatom egy 13xxxx-el is. Ez is kvart lesz, illetve lehet kvint is, attól függően, hogy melyiket tekintjük az alaphangnak, angolul "root note"-nak. :)

Próbáljátok ki ennél, itt is ezt használják, és ezek kvintek.
[link]
[link]

Játszhatjátok az alaphangokkal (C-D-D-C-D-C-D-C-D-C-D-C-G), játszhatjátok ezek szokásos kvintjeivel (C x35xxx, D x57xxx, G 35xxxx), illetve a tabon is mutatott, és a dalban is használt "fordított" kvintekkel, ahol a C-nél az A húr 3. hangja helyett a G húr 5. hangja az alaphang, és ugye egy C kvint C és G hangból épül fel, tehát a D húr 5. hangja egy G, a G húr 5. hangja egy C, ergo C és G az kvint. :)

(#14861) Eastman válasza albert8 (#14858) üzenetére


Eastman
őstag

Nem pontosan értem a kérdést. Ez már a második este - folyamatosan egy barnaszemű lányon jár az eszem - tegnap is értetlenkedtem. Mit állítani hová? :) Kapsz egy alu Bigsby tremoló rendszert egy dobozban, aztán lényegében 10 perc alatt feldobod a gitárra. Kicsavar, becsavar, két pici furat, bele két facsavar és új húrokat befűz. Úgy látom, hogy ennyi. Hülyegyerek is meg tudja csinálni a kombinéfogójával. Végén először a fáb tekeri a csavart a szerencsétlen, aztán öntvénybe meg erölteti.

sajtee Lehet, hogy olcsóbb, de ahhoz má' öreg vagyok.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14866) M3aN válasza Eastman (#14861) üzenetére


M3aN
senior tag

Rossz volt nézni és hallgatni ahogy kombinált fogóval vágja el a húrokat...

(#14868) M3aN válasza Eastman (#14867) üzenetére


M3aN
senior tag

Az a House MD. rész jutott eszembe, amikor Wilson ellopta House gitárját, és a fenyegetései közé tartozott, hogy tudja-e milyen hangja van a húroknak ha szakadásig feszítik?! Mellesleg pont egy Flying V gitár volt...:)

Szerk.: Ezek az utólagos tremoló bizgentyűk nem rontják az alapvető hangzását a gitárnak egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#14879) madmike válasza Szten Márs (#14877) üzenetére


madmike
őstag

Első benyomások? Szép fekete :DDD
Most elkezdtem olvasni az új gitáriskolát. Épp annák a résznél tartok, hogy le kell pötyögni a Megy a gőzöst :)
Azt irják a könyvben hogy a gitárnyaknál lévő imbusz csavarral lehet állitani a nyak szögét, ezzel a húrok magasságát. Ez tényleg ilyen egyszerű lenne? (ijesztgettetek a magas húrokkal)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14880) madmike


madmike
őstag

A gitár alján, hogy kéne kinéznie a vállpánt rögzitőjének? Ezen lehet, hogy az el van törve. Egy kb 1 centis műanyag csöcs van rajta, aminek mintha le lenne törve a vége és bele van csavarva egy csillagfejű csavar.

igy néz ki.

Visszatérve az első benyomásra, pengettem egy kicsit (E-moll,A-moll-t gyakoroltam) és laikusként nagyon tetszik a hangja. Könnyű lefogni a húrokat, igaz az ujjbegyeim már most fájnak :)
A gitár tök újszerű állapotban van, az eladó elmondása szerint jópár éve megvette és feltette a szekrény tetejére. Kaptam hozzá egy Rockbag tokot és egy Korg GA-130-as hangolót, mindezt 17.000-ért, szerintem jó ár volt.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#14889) Szten Márs válasza madmike (#14879) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a csavar, amivel tulajdonképpen a nyakban lévő merevítőpálca feszességét állítod, arra hivatott, hogy a nyak (hosszanti) homorúságát/domborúságát lehessen állítani, egyenesre belőni, ha kell. Ennek mellékhatásaként változik a húrok magassága a fogólaptól, de nem az a pálca elsődleges rendeltetése. Ha a nyak egyenes, ne állítgasd. :N

Szerk: most látom, hogy már megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#14890) BluEyes válasza madmike (#14879) üzenetére


BluEyes
őstag

A pálca funkcióját már leírták a kollégák. Húrmagasság más dolog, azt smirglivel állítjuk be. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14891) Szten Márs válasza BluEyes (#14890) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, így csökkenthetjük, de utána nem tudunk visszafelé korrigálni, elég egyirányú dolog. Ha jó a húrmagasság, talán a legjobb nem piszkálni. :)

(#14901) izomhod válasza GoTReX (#14896) üzenetére


izomhod
senior tag

nem csak szép a hangszered, hanem jó is!

ha visszaolvasol 10-20-30 hsz-t, találsz hasznos linkeket a tanuláshoz, illetve tanát vs internet-ről tanulás mellett illetve ellen is vannak érvelések

csemegézz egy kicsit, aztán jöhetnek a kérdések:)

Andriodos telóra van Guitar tuner, hasznos tud lenni

e a d g h e a hat húr fentről lefele haladva, ezeket kell belőni, és nem elszakítani;)

[ Szerkesztve ]

(#14903) Bobrooney válasza GoTReX (#14902) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szerintem próbálj ki 1-2-t nem gond ha semmit nem tudsz rajta, ha normális az eladó tud segíteni rendesen. Nekem pl a nylon húrok nem tettszenek. Szeretem ha cseng a húr :)
Meg youtuben találsz róluk videókat. Cort AD 810 és ez magyar :))

(#14908) sza.sa válasza GoTReX (#14900) üzenetére


sza.sa
tag

Amúgy én nylon húrossal kezdtem, de kicsi volt hozzá a kezem, és átnyergeltem elektromosra... :)
Van hogy éjszaka még ez is hangos, pedig még be se dugom az erősítőbe...

Cortot tuti találsz sok helyen :)

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#14910) M3aN válasza GoTReX (#14900) üzenetére


M3aN
senior tag

SZVSZ:
Én is nylon húrossal, tehát klasszikussal kezdtem, és még a mai napig játszok rajta. Vannak zenék amik ezen szólnak szépen a hangzása miatt, valamint a nylon kedvező tulajdonsága hogy kevésbé fáj tőle az ujjad.
Míg az ujjperceid végei nem fognak "megkeményedni", nem fogsz tudni szépen lefogni egy akkordot hosszabb ideig, illetve sokat fog fájni.

(#14913) Bobrooney válasza GoTReX (#14912) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Az a szám nem zúzós és az első pár másodperchez nem kell lefogni semmit, csak az üres húrokat pengetni :))

(#14918) GoTReX válasza Bobrooney (#14917) üzenetére


GoTReX
őstag

Anno járogattam egy csajhoz oda,nem a szomszéd az nekem:P Pesti Tajti-Music lesz szerintem majd a bolt,Keletiből szerintem nem is olyan messze:) Nézegettem tokokat,olyan 5800 kb...Érdemes ilyenkor húrokat,egyéb kiegeket beszerezni előregondolva?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.