Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce PhysX

Hozzászólások

(#451) janos666 válasza Kolondrum (#448) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Minden gond nélkül.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#452) Superman


Superman
nagyúr

A 177.83-as detonatorban benne van már a PhysX implementáció, valamint a driver is. Feltettem, feltettem egy olyan programot, ami elméletileg ki is használja (igaz Ageia-ra volt optimalizálva), ez a Ghost Recon Advanced Warfighter 2.

Ki is lehetett választani, felismerte, hogy itt van ilyen lehetőség (Normal, PhysX medium, High), majd az első pályán szépen össze is omlott. Addig el sem indult, amíg a driverben ki nem nyomtam a PhysX gyorsítást.

(#453) Kolondrum válasza janos666 (#451) üzenetére

Ez mind szép meg jó de hogyan meg mint? Ez az alaplap ati crossra van kitalálva! És ha még ez se lenne gond mit csináljak most vagy a jövőbe? A krai a kezembe, sőt van 7600GS is! Ötlet valakinek?

(#454) janos666 válasza Kolondrum (#453) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

***Dedikált Geforce Physx tutorial.***

Letörlöd forceware és physx drivereket, kikapcsolod a gépet. Berakod a 8800GTX-ed az első (fentebbi, CPU-hoz közelebbi) slotba, a 8600GT-det a második (ahhoz legközelebbi) hosszú PCI-E slotodba, mindkét kártyára rákötöd ugyanazt a monitorodat (a 8800GTX-re DVI-n, a 8600GT-re DSUB átalakítóval) bekapcsolod a gépedet, feltelepíted a 177.83-as driver, restartolsz. Csekkolod az eszközkezelőben hogy mindkét videókártya fel lett-e ismerve és felment a driver (egyikse standard adapter, hanem kiírja a nevüket és 177.83 a driververziójuk). Ha az egyiket nem ismerte fel akkor kézileg csinálsz driver frissítést, a C:/nvidia/... mappa alatt lesz egy inf, azt kell neki megadni, és tovább, tovább. (ha erre szükség volt ismét reboot). Vista esetén jobb klikk az asztalra, tulajdonságok (vagy hogy hívják magyar windowsban a legalsó menüt ami personalize az angolban) aztán képernyő tulajdonságok (display properties), itt legörgeted a 8600GT-re a sávot, és bepipálod ott is hogy asztal kiterjesztése (extend display), de azt nem hogy elsődleges monitor (primary display), mert a 8800GTX-en van az elsődleges monitor, leokézod. (XP-n nem kell se 2 kábel a monitorba és ilyen extendelés se) Ezután a startmenüben lesz egy Nvidia Corporation mapában a Physx properties. Ott a settings fülön kiválasztod hogy geforce physx és a select device gombal kiválasztod hogy 8600GT. Biztonség kedvéért esetleg reboot, de nem fontos. Kész.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#455) Komplikato


Komplikato
veterán

Nem tudja valaki mikor akarják kiadni az NGO ATI Optimized drivert, amiben benne van a PhysX bővítmény? Mert csak ilyen "készül" infókat, meg egy darab screenshotot találtam. :B

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#456) Ottoka válasza Superman (#452) üzenetére


Ottoka
őstag

1.05-ös patch-et felraktad hozzá? Mert az naon ajánlott. Egyébként nálam megy.

Mezőhegyes

(#457) Amarth


Amarth
aktív tag

8.08.01 PhysX driver

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#458) Ottoka válasza Amarth (#457) üzenetére


Ottoka
őstag

Ez a különálló telepítő, ami integrálva van a 177.83-as forceware csomagba.

Mezőhegyes

(#459) Superman válasza Ottoka (#456) üzenetére


Superman
nagyúr

Igen, felraktam, de annyira nem bánom, mert a felére esett az fps. Így meg 16x anizotropikus filterezéssel megy a program. :D De kipróbálok még valamit ma....

(#460) Kolondrum válasza janos666 (#454) üzenetére

Oké oké de ezt hogyan? >> "mindkét kártyára rákötöd ugyanazt a monitorodat (a 8800GTX-re DVI-n, a 8600GT-re DSUB átalakítóval)" Most 7600gs van de azzal kipróbálom ha teljesen értem a menetét! Veled már beszéltem valahol nem? Ismi a neved! Ja és 8600gtS lesz ha megjön!

[ Szerkesztve ]

(#461) Superman


Superman
nagyúr

Na újra felraktam mindent, az 1.05-ös patchet is és most már megy....10-22fps-el 1680x1050-ben. :( Mindegy hogy a "high PhySX"-et, vagy a Normnal-t választom ki, az Extremet nem is mertem. Az is mindegy neki, hogy leveszem az anizotropikus filterezést nullára, nmeg minden egyebet. Akkor inkább legyenek meg ezek, mert ez így játszhatatlan: Remélem ezen még csiszolni fognak....

Akinek fenn van az Advanced Warfighter 2, milyen beállításokkal futtatja?

(#462) Kolondrum válasza Kolondrum (#460) üzenetére

Nem tom rákötni DVI-n mert dsubos a monitorom! Mindkét kártya 2-2 dvi csatlakozóval van megáldva!

Más>>>>Warmonger>>[ON]
[OFF]

[ Szerkesztve ]

(#463) Superman válasza Kolondrum (#462) üzenetére


Superman
nagyúr

A Kártyához kellett, hogy adjanak DSUB-DVI átalakítót. Mindegyikhez adnak.

Szóval a Warmonger is játszhatatlan az új találmánnyal? Mert 15 fps, ha a kép tanúsága szerint ennyit kaptál, jószerével az....

(#464) Gdfath3r


Gdfath3r
tag

elkestem...:)

[ Szerkesztve ]

Hivhato vagyok Viberen

(#465) Superman


Superman
nagyúr

A guru3d szerint 75fps-t kéne kapnom elvileg, bár ők másodlagos kártyának egy 9600GT-t használtak. Minden beállítás a maximumon.

[link]

(#466) Kolondrum

Bent van a 7600Gs, tovább h van?
[link]

(#467) Kolondrum

Az elején nem értem h dugom rá az egy db monitorom a két vga-ra stb...azt kihagytam!

"tt legörgeted a 8600GT-re a sávot, és bepipálod ott is hogy asztal kiterjesztése (extend display), de azt nem hogy elsődleges monitor (primary display), mert a 8800GTX-en van az elsődleges monitor, leokézod........."<<<< Nincs mit legörgetni! Csak a 8800GTX szerepel ott a 702B monitottal![link]

[ Szerkesztve ]

(#468) Kolondrum válasza Superman (#463) üzenetére

'mindkét kártyára rákötöd ugyanazt a monitorodat'<<<< fizikailag hogyan?
egy db monitorom van! Valamit én nem értek!

PhySX ON változattam akár 100fps felett is megy, off állásba ha a zászlók felé nézek belassul!

[ Szerkesztve ]

(#469) Superman válasza Kolondrum (#468) üzenetére


Superman
nagyúr

Én nem vagyok ebben a dologban otthon, de a két kártyát nem egy SLI híddal kellene összekötni és a primary VGA kártyához kötni a monitort?

(#470) Kolondrum válasza Superman (#469) üzenetére

Olyat nem kaptam az alaplaphoz, a másik meg az h ez a két csati nem egymás alatt van, azaz hiába lenne hidam!

(#471) Hawk1979 válasza Superman (#469) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ha két különböző kari,akkor érdekes lenne összekötni sli híddal...
Ha fizikai gyorsítónak van bent a második kari,akkor majd a driver elintézi.

(#472) Superman válasza Hawk1979 (#471) üzenetére


Superman
nagyúr

Nem olvastam vissza, hogy két különböző kártyáról van szó. Egyébként össze lehet kötni SLI híddal egy 9800GX2-őt meg egy 8800GTS 512MB-os kártyát. De ez egyedi eset...

(#473) Kolondrum válasza Hawk1979 (#471) üzenetére

Nekem két full más kari van, gyártó és típus is és az sli hid csatlakozói közel sem egymás alatt vannak! Inno 7600gs és Gb 8800GTX!

(#474) John_Doe válasza Kolondrum (#473) üzenetére


John_Doe
senior tag

Egyenlőre max olyat próbálhatsz hogy a 7600gs az elsődleges a 8800GTX meg a dedikált physx kártya.

Shal'kek nem'ron!

(#475) Kolondrum válasza John_Doe (#474) üzenetére

De figyu már nem tudom átállítani! Sehol! Én látom h ott a kari fel van ismerve de nem tudok vele mit kezdeni! Ez a bajom! A driveren belül nem tudom kiválasztani őt mint elsődleges v másodlagos stb karinak! Minden ugy látja h van egy db 8800GTX-em!

(#476) Kolondrum

Haladok! Letöröltem a monitorom driverét és utána engedte ezt![link]

(#477) deicide válasza Kolondrum (#468) üzenetére


deicide
veterán

ez fizikailag akkor valósítható meg, ha a monitoron van D-sub és DVI bemenet is, de mintha már írta volna valaki előttem is...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#478) janos666 válasza Kolondrum (#475) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1: Csak Gef8 felett működik a dolog, 8400GS, 8500GT, 9600GT, GTX-280, ilyesmik, bármi ami Gef 8/9 vagy újabb és legalább 256Mb, vagy több VRAM van rajta.

2: Ha nem SLI-t akarsz hanem külön 1 VGA-t és 1 dedikált physx kártyát akkor el kell felejteni az SLI hidat. Nem kell, akkor se ha van, ha meg crossfire lap akkor se kell keresnni senkinél. Ha egyforma kártyák akkor se kell. (bár ilyen esetben jobb ötlet sima SLI-t alkalmazni, hidastól, SLI-Physx-el ehelyett a grafika+physx osztás helyett, de ha ezt akarod nem kell híd...)

3: Vista alatt minkdkét GPU-ra ki kell terjeszteni a windows asztalt amit csak akkor tehetsz meg ha mindkét kártya érzékel egy rákötött monitort. Szóval vagy rá kell kötni egy monitort (vagy TV-t, tökmindegy, valami megjelenítőt), vagy az egyszerűség kedvéért elég ha ugyanazt az egyszem monitorodat kötöd rá mindkét VGA-ra. Ehhez persze olyan monitor kell amin van legalább 2 bemenet, általában van is egy DVI meg egy D-SUB. Ilyenkor az erősebb grafikus kártyára kötöd a DVI-t és a monitoron is ezt a bemenetet választod ki, a physx-re szánt kártyára pedig az inaktív második kábelt kötöd a kártyához mellékelt DVI-DSUB átalakító használatával.

-Te most játszogathatsz a windows asztal kiterjesztésével és a 2kábeles megoldással, de gef7-el nem fog menni. (ha nincs két monitor próbálkozhatsz TV-vel de az bonyolultabb lesz, jobban belegondolva talán az is elég ha kamuzol a VGA driverben hogy rákötöttél egy analóg TV-t pedig kábel sincs a kártyán...)

-Egyébiránt későbbi driververziókban elvileg megoldják majd ezt a problémát és nem kell két monitorkábel meg kézileg állítgatni az asztalkiterjesztést... (addig viszont csak így megy)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#479) janos666 válasza Kolondrum (#476) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez most XP vagy Vista? Mert XP alatt nem kell kiterjeszteni az asztalt, ott kész vagy csak gef8 kell gef7 helyett.
De csinálj inkább olyan screenhotot ahol legörgeted a csíkot 8800GTX helyett a második kártyára.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#480) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként most már senki se verje magát fölös költségekbe, már átutalta az árát egy 8500GT-nek egy ph-s apróhirdetőhöz, pár nap múlva kiderül működik-e a Radeon-geforce hybrid physx gyorsítás. Én még mindíg 50-50 %-ot adok neki. Az is érdekes lesz vajon a techdemókban gyorsabb lesz-e ez a kétkártyás rendszer mint egyszem GTX-280. De még az is jó kérdés vajon gyorsabb lesz-e a 8500GT mintha csak a 4870-re bíznám a physx számolást (ha majd lesz NGO féle cuda wrapper radeonokhoz...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#481) Kolondrum válasza janos666 (#479) üzenetére

Sima paraszt CRT lg monitorom van dsub bemenettel! :)
Win xp sp3-van fent!
[link]
[link]

Elvben elég ha majd visszakapom a 8600GTS-t és beteszem? (8800-8600os is Gb márka)
Tv kimenet problémáim vannak mióta megvan ez a lap! Nem érzékeli akármit csinálok! :(((

[ Szerkesztve ]

(#482) janos666 válasza Kolondrum (#481) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha XP-d van nem kell ezzel szórakozni, az csak vistára vonatkozik (de ezt írtam a legelején is). Igen, berakod a 8600GTS-t a gfe7 helyére, felrakod a dirverét és kész.

Csak a 8800GTX-en legyen majd az alapértelmezett monitor, és a physx propertiesben is a 8600GT-t jelöld ki mint physx eszközt...

Ja, és legközelebb monitorra költ a gépfelylesztésre szánt pénzt. :)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#483) Gyúrma


Gyúrma
tag

Háj!

Felraktam a 177.83-as drivert + a ageia drivert de a vezérlőpultban nincs ott Physx beállítás :(

Sztetek. mi lehet a baj?

Előre is THX :)

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#484) janos666 válasza Gyúrma (#483) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt a physx driver kell telepíteni amit a forceware telepítője indít el neked a driver telepítés közben, nem kell külön régi Ageia drivert letölteni és rátelepíteni...
És ha 64-bites az windows akkor a vezérlőpultban lesz egy külön mappa a 32-bites cuccokkal, aközt lesz. De megtalálod az nvidia corporation alatt is a startmenüben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#485) Gyúrma válasza janos666 (#484) üzenetére


Gyúrma
tag

Ok megtaláltam Thx a gyors helpet :DD

És itt a Geforce Physics-et kell kijelölni ugye? Meert a Ageia Phyx-et nem engedi

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#486) janos666 válasza Gyúrma (#485) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hacsak nincs Ageia kártyád akkor igen (de talán még akkor is jobb a geforce gyors VGA mellett)...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#487) Kolondrum válasza janos666 (#482) üzenetére

Értem! És majd aggassak egy monitort a 8600-ra? Jövő héten kiderül akkor kapom meg! Minden oké azzal amit leírtál az elején kivéve h nem tudom kiválasztani a 7600ost mint physx eszközt, de akkor a problem maga 76os! Köszi, várok még meg nem kapom a 8600ost és újra írok! Minden jót és köszi! sziasztok!

(#488) Csabahun


Csabahun
senior tag

Egész jól megy a GRAW 2 vele PhysxExtreme-n.Látható a különbség.

(#489) ricsi99


ricsi99
addikt

8600gt-n életrekeltette már valaki? Ha igen akkor betolom a gépembe a radeon mellé teszt képpen :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#490) janos666 válasza ricsi99 (#489) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 256 vagy 512Mb-os menni kell. (mármint egymagában vagy másik geforce mellett tuti)

Én már 3-4 hete írkálom minden fórumra hogy ki kéne próbálni a Radeon + Geforce kombót és mindenki csak elméletben szólt hozzá. Erre ma lefixáltam egy apróhirdetővel és átutaltam neki egy 8500GT árát hogy postázza, erre mit ad isten? Pár órával később rögtön 3-an ugranak elő akik már ma kipróbálják mert úgy is van elfekvőben mindkét kártyából. (köztük te, de egy külföldi gyerek már túlvan az első próbán és Vista alatt nem járt sikerrel, XP-je meg nincs a gépén) Mindegy, most már csak kipróbálom én is itthon...

Nem azért az 1-2 ezerért amit a 7k-s 8500GT postázgatásával meg újraeladásával fogok bukni a dolgon de azért. :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#491) ricsi99 válasza janos666 (#490) üzenetére


ricsi99
addikt

Egye fene nekiugrok a tesztnek.. elöször simán lefuttatok egy vantege-t aztán bedobom a gépbe hogy ugy mi lessz a változás.. igaz nekem xp 64 em van de bizzunk...

mod: xp alatt nem megy a vantage.... mivel nézzem meg?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#492) janos666 válasza ricsi99 (#491) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

:D Épp akartam szólni hogy csínnyán azzal a Vantageval XP alatt. :D
Javasolhatok pl. FluidMarkot, az OpenGL, az Ozone3d oldaláról húzható le (google), olyan mint a szőrösfánk, csak vizeslabda physx-hez. Futtasd alacsony felbontásban, ha elindul.

De előbb tedd a kártyát hogy egyáltalán feltelepül-e mindkét VGA drivere és a physx látja-e a geforceot. Szoftveresen is le lehet tiltani, kár előtesztelni míg nem is biztos hogy megy majd.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#493) kts88


kts88
senior tag

Kipróbáltam és működik 8600gt-vel is.
Mivel elég késő van csak a nurien-t futattam le, de lát ványos lett a javulás. Az átlag fps a kétszeresére nőtt. Hallható volt, hogy tehermentesíti a procit, mert nekem ha darál a proci felprörög a venti is. Elég szép teljesítmény tőle, hiszen közben számolta még a textúrákat is, mindezt 32 sp-vel. Ebból az vonom le, hogy bármilyen gyenge vidkarival menni fog rendesen, csak cuda támogatott legyen.
Holanp végre kipróbálhatom a warmongert is :DDD
Majd referálok.

(#494) ricsi99 válasza ricsi99 (#491) üzenetére


ricsi99
addikt

xp64 lefagy, pista szerint meg nem kompatibilis a driver amit saját maga huz le a karihoz :W :W

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#495) janos666 válasza ricsi99 (#494) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ilyen akciónál alap dolog hogy kicsomagoljuk a drivert winrar-al (vagy elindítjuk míg kibontja magát a C:-re, de bezárjuk telepítés alőtt), és kézileg adjuk meg az inf-et az eszközkezelőben sorban mindkét kártyának.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#496) ricsi99 válasza janos666 (#495) üzenetére


ricsi99
addikt

xp alatt lehet... (ugy is probáltam) ,viszont pista indult s automatikusan leszedte a netröl majd hibauzenettel elszált ,mind1 majd pénteken ujra nekiesek sima xp-alatt, meg lehet addig kijön valami driver javitás is :C

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#497) Macka


Macka
veterán

Vista alatt 9800 GX2+8600GT-t szeretnék egybekötni. A power packos driverrel még kell szenvedni az asztal kiterjesztésével?

(#498) Kolondrum válasza Macka (#497) üzenetére

Kb egy hét és megmondom neked működik e a dolog! Várom a 86-osom h visszakapjam!

(#499) janos666 válasza Macka (#497) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Vista alatt igen, XP alatt nem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#500) kts88


kts88
senior tag

Aki teheti próbálja ki a warmongert. Teljesen lrombolható pálya. Eddig diavetítés volt, de most már megy rendesen, igaz csak közepes beállítások mellett.
Egyébként valaki tapasztalt hibákat?
Mert nekem a Nurien demo alatt minden ujraindítás után előfordul.
Hiányzik a szoknya a modellekről. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce PhysX
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.