Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce PhysX

Hozzászólások

(#951) littlelion21 válasza Qru (#949) üzenetére


littlelion21
addikt

Ez köztudott tény... ;]
Jóvanna' csak gonoszkodok... :D

Toom, pont nekem nagy a pofám... :DDD

(#952) Qru válasza CocooN-z (#950) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, arról lettem felvilágosítva t(isztelt)lac(i) kolléga által, hogy: A P45-ben hiába 8-8 a sáveloszlás jobb mint a P35 16-4-es eloszlása (nagyobb a sávszélesség), mert a P35 PCI-E 1.1-es a P45 meg PCI-E 2.0-ás slotok vannak. Az elméleti max átviteli sebesség a duplájára nőtt benne 0,25GB/sec-ről 0,5GB/sec-re. Tehát a P45 2.0-ás elsődleges slotja hiába csak 8x-os a P35 1.1-eséhez képest dupla sávszélessége miatt ugyan azt tudja 8 sávval mint a 1.1-es P35 16 sávval. Viszont P45-nél a második slot is 8x tehát az is a P35 1.1-es 16x módjának felel meg ami bőven elég ma még bármelyik vga-nak.

Ja meg azt is megtudtam, hogy P45 esetén mind a két PCI-E slotot az NB vezérli, míg P35-nél az első slotot a NB a másodikat pedig az SB vezérli.

littlelion21: :P

#nincsbennetarcsi

(#953) batnor


batnor
csendes tag

üdv!

azt szeretném megkérdezni hogy ha gtx 280-n bekapcsolom a physx-t akkor várhatok javulást játékokban pl ut3 vagy sacred 2 max beállitáson vagy csak rontana a helyzeten?
csak ez az egy kari vant bent egy Asus P5E3 WS Proffessional lapon egy Intel Core2Quad 6600 (3,5ghz) ,4*1gb Kingmax ddr3 1333Mhz társaságában vista ultimate x64 alatt.

Kösz előre is a helpet!

batnor

(#954) janos666 válasza batnor (#953) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, hagyd csak bekapcsolva. Bár a Sacred2 szerintem nem használ PPU-t, annak mindegy, az UT3-ban is csak a physx mapokon lesz érdekes, de ott határozottan javít.
Szóval ártani sosem árt, de ami nem kimondottan Physx PPU-ra írt játék, annak mindegy.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#955) D@ni88 válasza janos666 (#954) üzenetére


D@ni88
addikt

hát én pl bekapcsoltam az árva 8800GTS320ra :D ne tudd meg milyen szenvedés volt a Crysis II. 5fps fölé nem akart menni :D
aztán kiléptem, levettem ezt a szart, aztán 35 :U

(#956) janos666 válasza D@ni88 (#955) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a 4870-esen is játszhatatlan lett a DX10-es opciótól. Levettem simán továbbfelylesztett dinamikusra, és a csúszkákat is visszarakattam maxról oda, ahova az egyszerű menü Legjobb opciója rakja, AF-et lehúztam felesre, AA-t csak a legkissebbet adtam neki. 1920x1200-ban így se mondható épp simának. Vagyis random mód lassulgat meg. Néha fordulok egyet, akkor belasul, pár mp és megint simán fut, máskor meg egyfelé nézek, mégicsak leesik az FPS. Nem a 4Gb RAM neki a kevés, winyóról nem spawnol semmit, esetleg az 512Mb-nyi VRAM-ból fut ki néha, de abból se nagyon szabadna neki.
Ez 1.5.4-el, mert az 1.5.5 telepítése után el sem indult a játék.

Rosszabb a helyzet mint a Crysis Warhead-nél. Ott DX9-ben már maxon is lehetett tolni 1920-ban. (jó, persze, AA meg AF nélkül, de ott az AF eleve nem is csinál semmit a POM miatt, az AA meg az edge detect miatt bugzana úgyis...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#957) janos666 válasza janos666 (#956) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hoppá, most így 2 nap után vettem észre, hogy a STALKER topic helyett ide küldtem ezt...

Bocs.
A te hozzászólásodra az lett volna a válaszom:

Ott valami más lesz a probléma, a Crysis se nyúl a Physx-hez. Véletlen egybeeés lehet csak ha épp azután lassult meg a crysis hogy a physx beállításokat babráltad.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#958) CocooN-z


CocooN-z
őstag

64bites Vistára miért nem képes normálisan felmenni a driver + physx software?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#959) Źşë'


Źşë'
addikt

egy kerdesem lenne h 8800gtsem melle lehet slibe kotni mas fajta, kepessegu vgat is? nem csak azonos tipusut? ez nekem uj o.O elmagyarazna vki ha nem problema :R

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#960) CocooN-z válasza Źşë' (#959) üzenetére


CocooN-z
őstag

Sajnos nem. Azonosnak kell lenniük, Bár nem tudom nekem menne e mivel egy 9800GT m + egy 8800GS em van, mind2 ugyanarra a GPU ra épül, elvileg ez a kritérium, bár gondolom a ram miatt nem menne.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#961) CocooN-z válasza CocooN-z (#958) üzenetére


CocooN-z
őstag

64 bites driver nagyon tetü módon de felment, kihagyva a physx drivert, utána én manual rátoltam, de nincs select gpu :F

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#962) Qru válasza CocooN-z (#961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Install utáni újraindítás után sem tudsz GPU-t választani? Nálam az kellett anno...

#nincsbennetarcsi

(#963) CocooN-z válasza Qru (#962) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nem, és már próbálkoztam az UAC al is, hátha az nem engedi vagy kell neki, tiltottam is, az se segitett. Igen XP alatt nekem is ujra kellett eccer inditani, és már ott is volt, de ez itt nem megy. Pedig Vista jobb lenne :(

egyéb 5let? :F

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#964) TTomax válasza CocooN-z (#963) üzenetére


TTomax
nagyúr

eszközkezelöben látszik mindkét VGA rendesen?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#965) Qru válasza CocooN-z (#963) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passzolok. :) Többen panaszkodtak G92 topikban, hogy szívtak Vistás driverrel (32-64 bit egyaránt). Amúgy a driver akkor felmegy rendesen, működik is csak nem lehet gpu-t választani fizikázásnál?

#nincsbennetarcsi

(#966) CocooN-z válasza TTomax (#964) üzenetére


CocooN-z
őstag

Látszik bizony, azért is próbálkoztam a tiltással

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#967) CocooN-z válasza Qru (#965) üzenetére


CocooN-z
őstag

CSAK a driver megy fel 15 perc gondolkodás után, a PhysX et fel se pakolja a mocsok, én telepitem utána manual! És nem, értem miért nekem kell :F

Źşë': Totál azonosnak kell lennie mind2 vga nak, nekem se menne, mert nekem is G92GT + G92GS karijaim vannak.

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#968) Qru válasza CocooN-z (#967) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm... régebbi/újabb driverrel sem megy? A végén még kiderül a Vista nem sz@r, hanem k@ki. :D Jó tudom, nV nem tud drivert írni Pista alá.

#nincsbennetarcsi

(#969) CocooN-z válasza Qru (#968) üzenetére


CocooN-z
őstag

178.13 as drivert tettem most fel physx nélkül és igyse jó, utána manual install és továbbra sincs select gpu, csak geforce acc.

Régebbivel? még nem, csak aza vicc hogy szerintem ezzel nem vagyok egyedül, sokáig tart a vista driver install, meg se mozditja azt a physx szoftvert, nv driver annyit nem ajánl fel hogy "Restart Y/N?" és háttérben meg nem mocorog semmisem. nem értem.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#970) CocooN-z válasza TTomax (#964) üzenetére


CocooN-z
őstag

Te melyik drivert használod Vista64 hez?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#971) Qru válasza CocooN-z (#969) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem XP alatt is volt, ilyen. Azt hittem kifagyott a process mert hosszan és látványosan semmit sem csinált. Aztán máodszorra ugyan ez. Harmadjára gondoltam oké, hátha csak... elmentem vacsizni mire vissza ültem a gép elé már fent is volt. :P

Vista alá még nincs 179.15?

#nincsbennetarcsi

(#972) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Megoldás: LINK

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#973) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bontsátok ki a drivert winrar-al (ha még önkibontó exe-ben van), és kézileg telepítsétek fel eszközkezelőből. Az biztosabb, akár úgy is fel lehet erőltetni ha nincs benne az inf-ben a kártya, ott szarul ismeri fel de utánna mégis jól fog működni, mert maga a driver már felismeri és jól írja ki a cintrol panelben is. Meg nehezebben fagy ki az installer, max hibát dob a windows, de akkor megmondja mi volt a hiba...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#974) TTomax válasza CocooN-z (#970) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én most kivettem a 8800GT-t mert ha benn van nem megy a powerplay... :(((

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#975) shteer válasza Qru (#971) üzenetére


shteer
titán

csak 178.15 ;]

..szerintem jónak tűnik

(#976) CocooN-z válasza TTomax (#974) üzenetére


CocooN-z
őstag

Jobban oda kéne figyelniük, az még oké h nem áttörő gpu kat hoznak ki igy X év távlata óta, de hogy még a driverek sem perfektek .... :F Pirosak nagyon törnek fel, de őket meg lehuzza az AMD részleg szvsz.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#977) Tirexi


Tirexi
addikt

9800GX2-ben működik ez a PhysX dolog? :F

(#978) Macka válasza Tirexi (#977) üzenetére


Macka
veterán

Ha arra gondolsz,hogy tennél mellé még egy VGA-t Psyhx-nek,akkor az nem fog menni.

(#979) Qru válasza Tirexi (#977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel a gx2 alapból két gpu-s így be lehet állítani, hogy az egyik gpu fizikázzon, a másik meg rendereljen/megjelenítsen.

#nincsbennetarcsi

(#980) TTomax válasza Tirexi (#977) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen ahogy Qru kolléga irta be tudod állitani,de lassulni fogsz nagyon... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#981) Tirexi válasza Qru (#979) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen erre gondoltam, de ezt hol tudom én beállítani? :F

(#982) Qru válasza Tirexi (#981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vezérlőpultban van egyikon ami akkor kerül oda ha fent van a PhysX driver. Ott tudod beállítani.

#nincsbennetarcsi

(#983) Tirexi válasza Qru (#982) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen ezt eddig is láttam, de most akkor hogy is van ez?
Ha bekapcsolom a Geforce PhysX-et akkor minden játékban csökken a teljesítményem vagy csak olyanokban amik támogatják a PhysX-et? :F
Sacred 2 elég szépen megy fullon úgy hogy be van kapcsolva a PhysX és támogatja is mert telepítéskor feltelepült PhysX driver.

Válaszod várom thx.

(#984) Qru válasza Tirexi (#983) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többmindentől függ. Ugye a 9800GTX nem más mint két darab G92-es mag egy nyákra ültetve 2x512MB ram társaságában (rgo két 8800 GTS 512), SLI kapcsolattal. Ahol elég a renderelésre az egy GPU-nyi teljesítmény ott gyorsulni fog, ha a másik csak fizikázik. Ahol kevés egy gpu ereje és támogatva van az sli, akkor gyorsabb ha sw-es fizikázást használsz (ilyenkor a proci számolja a fizikát nem a gpu-t terheli). Ha a játék nem támogatja akkor meg malmozik a másik gpu amíg az egyik (adott esetben) vért izzadva renderel és mégis akadozik. Akkor érdemes csak bekapcsolni a hw-es fizikázást, ha tényleg használva van az adott játékkal ugyanakkor elég a rendeléshez egy 8800GTS 512 ereje.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#985) Tirexi válasza Qru (#984) üzenetére


Tirexi
addikt

Köszi a választ. :C :R

(#986) polonic


polonic
félisten

Mióta a physx benne van a geforce driverben azóta katasztrófa ez az egész install dolog. Elindul a telepítő, úgy tűnik minden rendben felmegy erre a végén azt írja ki, hogy a rendszer nem változott, és ténylegnem. Kb hármoszor kell lefuttatni az egészet amikor jó lesz, meg olyan is van, hogy újra kell indítani és csak akkor települ fel. physx nélkül eddig mindig normálisan installálódott. Kiszedni meg a physx-t install procedúráját nem lehet, vagy ha igen, hogy a búbánatba.

os: vista 32 bit, friss szűz oprendszernél is ezt csinálja

[ Szerkesztve ]

(#987) Akybron válasza polonic (#986) üzenetére


Akybron
aktív tag

A nyögve nyelős "5 percig nem csinál semmit" effekt nálam is megvolt (először lelőttem, mondván hogy biztos lefagyott, de másodszorra hagytam "dolgozni"), de utána probléma nélkül feltelepedett.
32 bites Vista esetén viselkedik így. 32 bites XP-vel azonnal feltelepszik, és jó.

73&DX HA5OJN

(#988) CocooN-z


CocooN-z
őstag

a legegyszerűbb srácok ha windows update, az csakis nv driver, és aki akarja majd magátol ráteszi a physx et!!!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#989) Qru válasza Akybron (#987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam 32 bit-es xp-nél is csomót gondolkozott. Elsőre én is kilőttem de aztán hagytam futni és végül feltelepült. Nem egy kapkodós fajta ez az nV driver az fix. :D

#nincsbennetarcsi

(#990) mcintosh


mcintosh
tag

A physx egy videokarival is működik?

(#991) Qru válasza mcintosh (#990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az az ú.n szoftveres fizikázás, ha van külön erre a feladatra dedikált vga akkor meg hardveres.

#nincsbennetarcsi

(#992) tlac válasza Qru (#991) üzenetére


tlac
nagyúr

még mindig nem értem, hogy sokadjára is miért szoftveresnek nevezed, amikor is a videokártya számolja a fizikát, a szoftveres alatt én azt érteném, amikor a proci számol

(#993) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Valaki mutasson már egy screenshotot arról,hogy egy kétmagos videókari (pl.gx2) esetében ki lehet választani csak az egyik Gpu-t fizikázni.....
Mert eddig csak olyan felállásban láttam,mint az egy Gpu-s társai,ahol vagy rá eresztjük a fizikát a karira vagy nem és hagyjuk szoftveresen. :B

(#994) Qru válasza tlac (#992) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazából az sem szoftveres, mert a proci is hw. :D A hw nálam ez esetben a külön dedikált hw jelenti de akkor a jövőben majd pontosabban fogalmazok.

#nincsbennetarcsi

(#995) janos666 válasza Qru (#994) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hardware alatt "Cél-hardware"-t szokás érteni, csak röviden HW-es. Szóval ha valami célhardware számol, akkor hardweres, ha az általános célú központi processzor (ok/magok), akkor szoftveres. Akkor is ha alapvetően CPU-ra írták, vagy akkor is ha a célhardwareben is csak emulálva fut, szoftveresen idomítva a hardwarehez...
És jelen esetben a GPU egy célhardware a játékok és hasonló grafikai alkalmazások gyorsítására, jelen esetben a fizikát is beleértve.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#996) Qru válasza janos666 (#995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor mégis igazam van/volt, jól fogalmaztam. :C

#nincsbennetarcsi

(#997) tlac válasza Qru (#996) üzenetére


tlac
nagyúr

nem, pont, hogy nem :P

(#998) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a adatlapomon lévő konfigba szeretnék venni majd egy HD4870-t. A 9600gt-t lehet PhysX-be rakni mellé? És ha igen, elég nekik vajon egy Corsair VX450-es táp?

Előre is kösz, Hype!

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#999) Qru válasza tlac (#997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nemá' hogy ennyire értetlen lennék de: "Hardware alatt "Cél-hardware"-t szokás érteni" tehát fizikus gpu a cél hw. Vagy viccelsz és csak én nem értem így hajnal 3/4 2-kor :F

HyP3b0y: Megoldható így, sztem elég a VX450, csak kétmagos 45nm-es procid van, nem egy áramzabáló 4 magos 65nm-es.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1000) tlac válasza Qru (#999) üzenetére


tlac
nagyúr

Egy elnevezésen megy a "vita".
Te csak azt nevezted hardveresnek, amikor külön kártya számolja a fizikát. Én még azt is, amikor a videokártya a fizika mellett a grafikát is ő állítja elő. Abban azt hiszem egyetértünk, hogy ha a proci számolja a fizikát, akkor az szoftveres.

janos666 a hardveres kifejezést kiegészítette azzal, hogy ez a célhardveres rövidítése.
Viszont úgy néz ki, hogy az mondanivalója többi részét nem egyformán értelmeztük...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce PhysX
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.