Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29551) forestwow válasza Jim-Y (#29550) üzenetére


forestwow
csendes tag

akkor ez jó választás lenne?

Ami elromolhat, az el is romlik.

(#29552) Jack@l válasza forestwow (#29551) üzenetére


Jack@l
veterán

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#29553) szeva000


szeva000
addikt

végre mostmár sikerült az alignálás is win7 alatt,így ez jött ki random és 0fill- módban tesztelve SATA2 porton.

[ Szerkesztve ]

(#29554) Jim-Y válasza forestwow (#29551) üzenetére


Jim-Y
veterán

Igen, ez tökéletes választás lenne, ha belefér a keretedbe ;) Nekem is dettó ugyanez van, és nagyon gyors, nem benchre, hanem érzésre, bootidőre stb...

(#29555) Fire/SOUL/CD válasza szeva000 (#29553) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak tömörítést használó vezérlők esetén van különbség a 2 mérési mód között, egyébként ugyanazt az eredményt kapod... Amúgy meg milyen SSD is ez?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29556) szeva000 válasza Fire/SOUL/CD (#29555) üzenetére


szeva000
addikt

corsair force GT 120GB

(#29557) Alchemist válasza Vegha (#25313) üzenetére


Alchemist
addikt

T61-esen a SATA II unlockolható BIOS moddal... és egyéb finomságok!
Nekem remekül bevált.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#29558) Fire/SOUL/CD válasza szeva000 (#29556) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Thx! Korábban írtad, hogy 120G-s, csak azt nem, hogy milyen, az adatlapodon sem véltem felfedezni, ezért kérdeztem. Amúgy ez jó kis SSD...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29559) szeva000 válasza Fire/SOUL/CD (#29558) üzenetére


szeva000
addikt

igazából az ár döntött,mert majd 10rugóval volt olcsúbb,mint a samu 830....de nem bántam meg.Nekem nem hozott akkora meglepetést a gyorsaság,mert eddig is raid0-ban mentek a hdd-k,de azért bőven az SSD a nyerő így is:).
Egyértelmű,hogy aki belerak egyet a gépbe,nem kívánja többet a HDD-t:)

(#29560) Fire/SOUL/CD válasza szeva000 (#29559) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ennek az SSD-nek nem csak az ára jó (persze vásárlákor elsődleges szempont szokott lenni), hanem hogy szinkron memóriás, 8 csatis SF2281-es vezérlő van benne és az egyik 8G-s modul a spare area-nak van fenntartva...(ténylegesen 128G a kapacitása, csak mivel ez a 8G fenntartott, ezért azt nem lehet elérni az OS alól...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29561) syler123


syler123
veterán

25k-ért Crucial m4 gondolom ajánlott vétel nem?
Sajna mire rendeltem volna eltűntek a a 22-23 ezres samsung 470esek...

(#29562) Jim-Y válasza syler123 (#29561) üzenetére


Jim-Y
veterán

De, ajánlott, annyiért nem rossz vétel. üdv

(#29563) Jack@l


Jack@l
veterán

Jönnek a zalman és galaxy ssd -i is, galaxy egész jól hangzik ennyiért, lasan elkezdődik az árcsökkenés végre remélem.
[link]

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#29564) ricshard444 válasza Jack@l (#29563) üzenetére


ricshard444
veterán

Gyakorlatban vajon mit tudhatnak :))

Vannak dolgok...

(#29565) Zlin50 válasza Jack@l (#29563) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nem sok árcsökkenést látok benne... 221$ Kb 50E. A teljesítményüket meg majd meglátjuk.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29566) Zlin50 válasza syler123 (#29561) üzenetére


Zlin50
senior tag

Lassabb kicsit a 128-asnál de gondtalan használatot nyújt, és nem kell majd a gyári értékeket hajszolni, mert nálam például írásban még jobb is ;]

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29567) ftc válasza syler123 (#29561) üzenetére


ftc
nagyúr

Ugynaez a gondom :D

(#29568) zetecR válasza BiP (#29545) üzenetére


zetecR
addikt

Ez így igaz, nem mindegy, hogy mit ír.
A Crystal szerint a 60GB-os 80-85MB/s körül ír szekvenciálisan, de pl egy 4GB-os 720p mkv-t konstans 120MB/s-el másoltam rá.
Az nagy AVI-k viszont "csak" 80 körül mennek, a kicsik (1GB alatt) viszont 300MB/s. :Y

(#29569) Balage76 válasza zetecR (#29568) üzenetére


Balage76
senior tag

Szerintem megtréfált a Windows cache..

(#29570) zetecR válasza Balage76 (#29569) üzenetére


zetecR
addikt

Én is ilyesmire gondoltam. Azt hol tudom megnézni, hogy mekkora, stb?

(#29571) Balage76 válasza zetecR (#29570) üzenetére


Balage76
senior tag

Talán a feladatkezelő teljesítmény fülén látod, de van rá millió+1 widget is...

(#29572) sz.j válasza szeva000 (#29553) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ebben az SSD-ben van "Garbage Collection" funkció, mert én xp-hez keresek ssd-t?

Ha jól láttam, akkor a corsair oldalán xp-hez is ajánlották, de sehol nem említik meg a "Garbage Collection"-t ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29573) Jack@l válasza sz.j (#29572) üzenetére


Jack@l
veterán

Kingston v+ 96-oson kívül még nem nagyon hallottam kiemelve külön saját megoldást a többi gyártónál, szerintem tesznek rá magasról, mert már olyan, hogy windows xp nem létezik a piacon. (ilyen ramárak meg procik mellett nincs is nagyon értelme már szerintem azzal bajlódni, hacsak nem köt valami oda, amit se xp compatibility, se virtuális gép nem old meg)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#29574) front3r válasza h1ght3chzor (#29544) üzenetére


front3r
őstag

Ebbe a táblázatba írjátok bele pls ezeket az értékeket, mert nem minden került bele a soromba(alaplapom: ASRock X58 Extreme):

A teszt Win7 alatt készült.

Kérdésem: Windows 8 Developer Preview alatt a boot tényleg gyors, DE amikor bejelentkezek, akkor a Desktop-ra váltva kicsit később töltődnek be az automatikusan induló programok, mint Win7-ben. Ez nálatok is így van SSD alatt?

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#29575) Jack@l válasza front3r (#29574) üzenetére


Jack@l
veterán

Szerintem nem ssd függő, valószínű MS igy trükközik, hogy elérje a super-fast boot-ot :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#29576) h1ght3chzor válasza front3r (#29574) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Kérlek ide töltsd fel, és ezt töltsd ki!
Köszi. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#29577) Jim-Y válasza h1ght3chzor (#29576) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hihetetlennek tartom, hogy csináltatok hozzá egy felületet, de még mindig szarul működik, akkor minek van, tök szívesen segítenék másoknak a bench eredményemmel, de rosszul működő program miatt nem tudom elküldeni, így kérlek manuálisan tegye már bele valaki a táblázatba az én eredményemet is, köszi:)

adatok

Driver (ha jól gondolom akkor Intel driverrel megy?!):

üdv

(#29578) h1ght3chzor válasza Jim-Y (#29577) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nagyon köszi! :R
Outlook kell hozzá sajnos igen... Jeleztem a kolléga fele, remélem sikerül is megcsinálni! :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#29579) Jim-Y válasza h1ght3chzor (#29578) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én már kétszer is jeleztem neki, hogy ne gomb legyen, vagyis ne Csak gomb, hanem egy email cím, vagy valami.. :) Azért a kezdeményezés jó ;)

(#29580) h1ght3chzor válasza Jim-Y (#29579) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Igen, jó lenne, meg vmi html típusú tartalomként küldenené stb... Viszont most annyi lehetne, hogy oda beírjátok, és print screen! :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#29581) ftc


ftc
nagyúr

Még pár kérdés mielptt veszek:D

Samsung Sata 2-es 64GB-os alig kapható...vmi hasonló jó? hasonló árban 25K-ig...

Samsung 830-as 33K körül

(#29582) Zlin50 válasza h1ght3chzor (#29580) üzenetére


Zlin50
senior tag

Szerintem meg lehetne azt is tenni, hogy minden jelnkező feltölti ahova neki megfelel aztán a linkeket meg lehet adni abban a webes beviteli formában majd a táblázatban működő címmé alakítani (hivatkozás beszúrás vagy mi).

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29583) Jim-Y válasza Jim-Y (#29577) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szar CDM, alapból miért 0x00-van beállítva?:/ ehh...nem figyeltem sry, itt a random fill eredmény: megj: ami egyébként hajszálra megegyezik a másikkal:D

(#29584) h1ght3chzor válasza Jim-Y (#29583) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Az úgy meglepő, elvileg nagy eltérésnek kéne lennie. :DD

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#29585) samu74 válasza sz.j (#29572) üzenetére


samu74
addikt

A PH-S tesztt szerit a sandforce vezérlős ssd-k is tartalmaznak belső GC-t.Nem valós idejű,de van.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#29586) kerekfej válasza Jack@l (#29563) üzenetére


kerekfej
addikt

Az új adattárolók SandForce SF-2281-es SSD vezérlőre alapoznak, ami rendkívül nagy népszerűségnek örvend a gyártók és a felhasználók között. - atya úr isten, ez az ipon :W

(#29587) kerekfej válasza h1ght3chzor (#29584) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung-oknál nincs nagy eltérés, nincs visszaesés, mint Sandforce-nál.

(#29588) Bodor


Bodor
veterán

Ez az! Nyomjad csak azt a samsungot!
Egyébként ha annyira sz@rok lennének azok a Sandforce vezérlők, mint amennyire állítod, akkor valószínű, hogy ilyen nagy cégek, mint a Zalman és a Galaxy, nem ilyennel kezdenék az SSD-s pályafutásukat.....

(#29589) Zlin50 válasza Bodor (#29588) üzenetére


Zlin50
senior tag

Várjuk meg azért a tesztek eredményeit.... :)

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29590) Balage76 válasza h1ght3chzor (#29584) üzenetére


Balage76
senior tag

Pont hogy nem, mert a Samsungban nincs tömörítés, tehát mindegy mivel mérsz, azonos eredmény jön ki.

(#29591) h1ght3chzor válasza Balage76 (#29590) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nem tudtam, hogy samsungnál így van, csak olvastam én is, akkor jónak tűnik ez a samsung. :DDD Köszi szépen. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#29592) Bodor válasza Zlin50 (#29589) üzenetére


Bodor
veterán

Persze, igazad van. Nem biztos, hogy tesztgyőztes SSD-ket fognak gyártani, én csak azt mondtam, hogy valószínű, hogy nem véletlen, hogy ez a két cég is a Sandforce vezérlőt választotta kezdetnek.

(#29593) Balage76 válasza Bodor (#29588) üzenetére


Balage76
senior tag

Most őszintén, a Zalman vagy a Galaxy mit tesz ehhez hozzá?
Igyekeznek kihasználni a márkanevük előnyeit, de ezzel az erővel nyugodtan rá lehetne írni, hogy "Zalman, powered by Corsair", csak akkor meg inkább mindenki az "eredeti" Corsair-t venné meg és semmi értelme az egésznek. Autóban is van ilyen, a SangYong (vagy hogy írják) aszfaltbuborékokon is ott van hátul hogy "powered by Mercedes Benz" :)
Volt már ilyen az IT-ban is, hogy csak az LG külső vinyókat említsem. Azokban is volt minden (WD, Toshiba, Samsung) a matrica alatt.

Egy másik helyen már megírtam, hogy ettől még nem lesznek olcsóbbak a termékek (jobbak sem), mert a beszállítója jó eséllyel egy és ugyanaz mindegyik ilyen matricázott terméknek. Márpedig alapvetően a beszállító szabja meg az árat és ha ő egyik hónapban a Zalmannak ad 5 euróval olcsóbb árat, a másik hónapban meg a Galaxynak, akkor pont semmit nem ér az egész, versenyről pedig végképp nem beszélhetünk. Ennek általában az a vége, hogy az ilyen nagy márkanevek fél/egy év tündöklés után eltűnnek és max a garanciális gondot hagyják hátra...

Félre ne értsd, nem fikázni akarom egyik említett céget sem, a saját termékeikkel bizonyára megérdemelten értek/érnek el sikereket, de itt most pont nem erről van szó.

(#29594) Balage76 válasza Bodor (#29592) üzenetére


Balage76
senior tag

Az a helyzet, hogy igazából nem tud nagyon más választani. A Sandforce különböző tipusain kívül vannak még a Kingston által használt kétes hírnevű Jmicron/Toshiba változatok, az Intel sajátjai és a Samsungos vezérlő.

Az Intel köszöni elvan a maga dolgaival, nincs rászorulva arra hogy részleteiben eladja az SSD-it.
A Jmicron/Toshiba ugye kapufa.
Amikor a Samsung piacra dobta a 470-es sorozatot lassan több mint 1,5 éve, akkor mindenkinek megmondta, hogy viszlát, a korábbi elég széleskörű OEM beszállítás helyett más többet nem kaphat Samsung vezérlőt. Nagyjából azóta tart ez a Sandforce őrület...

[ Szerkesztve ]

(#29595) Zlin50 válasza Bodor (#29592) üzenetére


Zlin50
senior tag

A szendforsz csak arra lesz jó hogy az eddig is hirdetett 500MB/s értékeket mutathassa a publikum felé néhány új versenyző. Marketing csupán, ennyi és nem több. Továbbra is csak az 500-as értékeket fogják sokan hajszolni holott azok csak tömöríthető adatokkal mérhető. A 4k az a lényeg, meg az inkompresszibilis mérések (random), és ezért csakis a CDM méréseit érdemes megnézni. Lehet nem fog tetszetős eredményket adni, de a legközelebb van ahhoz, amire a rendszer alatt számíthatunk. Az M4 ad 25-30 -at olvasásra. Meg is mutatkozik ez abban hogy egy adott program kb 150megás indítófájlal 5mp alatt nyílik meg a mellékes apróságokkal együtt. Majd amikor ez a többszöröse lesz akkor lehet majd megnézni a rendszer töltődést meg a programok megnyitását. Igaz ez már jóval meghaladja azt amit HDD nyújt, ami ötször annyi idő alatt tölti be.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29596) samu74 válasza Balage76 (#29594) üzenetére


samu74
addikt

Az "intel sajátjaihoz" csak annyit hogy a 510-es Marwell vezérlősek megbízhatóbbak mint a saját vezérlős 320-ak...

-----------

(#29597) Balage76


Balage76
senior tag

Eljön majd az idő, amikor Samsungból is lesz tömörítős kontroller, de most még semmi értelme mert ezeknek a memória moduloknak nincs szüksége ilyen trükközésre.

Előtte még lesz 27->21nm + 32->64bit Toggle DDR NAND + MDX kontroller + 1TB kapacitás, hogy csak az elkövetkező kb 9 hónap történéseit említsem... :)

Az egész sztori nagyjából egyébként arról szól, mintha összehasonlítanál egy amerikai, V8-as 5 literes motorral szerelt izomautót egy japán duplaturbós 2 literes boyracer járgánnyal. Mind a kettő jól gyorsul, jól megy, kb ugyanannyira is, csakhát a feeling más. Persze van aki az egyiket szereti, van aki a másikat. :)

(#29598) jNk válasza Balage76 (#29597) üzenetére


jNk
senior tag

Az összes Maserati Biturbo és leszármazottaik kikérik maguknak a boyracer elnevezést ;]

(#29599) Balage76 válasza jNk (#29598) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem tudtam hogy Maseratiból van 2 literes... ez valami economy version kispénzű olajsejkeknek? ;]

Ok, kiolvastam a wikipedia-t, határeset... :)

[ Szerkesztve ]

(#29600) Baloghjanos


Baloghjanos
tag

sziasztom ma vettem egy corsair nova 60 gb ssdt feltetem a win7 et

jőnének a driverek valami ocsmányul lassan de valahogy felszenvedtem vele feltetem a játékomat ilyen 20-25 másodpercenként megál a kép és utana megint megy

valami megoldás a problémámra létezik vagy ez ssd probléma ?

"Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.