Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29151) Balage76 válasza zetecR (#29150) üzenetére


Balage76
senior tag

azért ez így félkarú óriás, sőt a sata2 miatt a fél lába is hiányzik... :) Kell keresnem neki egy kellemesebb lakhelyet...

(#29152) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt, hogy legyen egy összefoglaló táblázat, azt remek ötletnek tartom, de ha javasolhatnék pár dolgot, és azt megfogadnátok, annak örülnék (bár pontosan tudom, hogy alapjaiban rúgja fel a mostani rendszert) :K

1. Milyen OS alatt futtatták a tesztet
2. SATA IDE avagy SATA AHCI módban
3. Milyen alaplap (pontos típus és revízószám), milyen vezérlőre volt dugva az SSD és az alap W7 AHCI driver avagy más AHCI driver lett-e telepítve (XP alatt pl milyen driver teljesít szolgálatot)
4. Nem csak a Crystal-al kellene mérni, mert sok esetben képtelen normálisan mérni SATA3-as SSD-k sebességét(All 0x00 Fill esetén is), hanem ATTO-val is és a legmagasabb (8192K), 512K és 4K értékeket megadni. (Sok gyártó az ATTO eredményeit adja meg gyári adatként, ha más nem, ez is indokolná)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29153) BiP válasza Balage76 (#29148) üzenetére


BiP
nagyúr

csak most esik le, fél terás 830. Atyaég.
(mondjuk ha ilyen gépbe ment, akkor kicsit ágyúval verébre)

(#29154) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy tudhatom meg, hogy a laptopomban használhatok -e SSD-t?

(#29155) zetecR válasza BiP (#29153) üzenetére


zetecR
addikt

Pfff. Valamiért én is kisebbhez viszonyítottam... :B

(#29156) jim_raynor70 válasza Fire/SOUL/CD (#29152) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Az meg talan nem is lenyeges, hogy az alaplapnak mi a revizioja, mert szerintem SATA portokon es deli hidon nem sok mindent tudnak rancfelvarrni (maximum driverben), hanem az SSD firmware-e lenne lenyeges szamomra. Bar egy sok mindent osszefoglalo tablazatba beleferne mindketto...
S en ezt egy PHP+MySQL adatbazisba pakolnam PH! nevlista alapjan, igy mindenki, aki itt regisztralva van, kepfeltoltes (hitelesites) utan bekerul a listaba a mert eredmenyeivel, igy elkerulheto az is, ha netalan egyik szerkeszto sem tartozkodna gepkozelben a harom kozul. De ehhez ugye szerver kellene, ami nem minden esetben adott, tehat csak egy velemeny volt reszemrol. :R

(#29157) Yany válasza Fire/SOUL/CD (#29152) üzenetére


Yany
addikt

Az alaplap fölösleges: vezérlő és csatlakozó teljesen lefedi a lényeget.

Mutatok valami. ;)

>>> [SSD Benchmark lista nevezés] <<<

Ez csak teszt verzió, egy kamu e-mail címre akarja küldeni a levelet, de arra jó, hogy megnyaggassuk és ha valami nem okés, akkor finomítsunk rajta. Kérlek legyetek konstruktívak, pár órát elvacakoltam vele. Ez az én karácsonyi ajándékom Nektek.

Majd valaki lelkes, aki mondjuk a topicnak moderátora is, legyen szíves megmondani, hogy milyen e-mail címre küldheti a weboldal az adatokat, hogy ő megkaphassa és beírhassa abba a táblázatba, amiről itt megy a vita... köszi.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29158) Yany


Yany
addikt

Volt pár apróbb hiba, javítottam...
(szóljatok, ha nem tetszik a történet - nem fogok megsértődni - és akkor nem szúrom el vele az időmet. :) )

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29159) deicide


deicide
veterán

2 SSD-m adatai (a gép ugyanaz: MSI Z68A-GD80 G3, Win7, MSAHCI, SATA3, Intel Z68)

Samsung 830 128GB

ADATA S511 128GB

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29160) Anfänger


Anfänger
őstag

Békés,Boldog Karácsonyt mindenkinek! :R

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#29161) Jim-Y válasza Yany (#29157) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia, még csak most kezdtem kitölteni, de ez a "megnyílik a levelezőprogramod" így látatlanban sem fog működni gmailel...

(#29162) Jim-Y válasza Jim-Y (#29161) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ahogy gondoltam... ha valaki netes levelezőt használ az nem tudja elküldeni -.-

(#29163) 7 válasza h1ght3chzor (#29124) üzenetére


7
addikt

Link bepakolva az első hozzászólásba.

Két dolgot szeretnék kérni viszont ezzel kapcsolatban:
- Legközelebb ne rakjátok offba a kérést. Azt mi tesszük meg, miután elintéztük. Így átláthatóbb számunkra a moderátorkereső topic.
- Kicsit konkrétabban határozzátok meg, hogy a hozzászóláson belül hova és milyen címszöveggel szúrjuk be a beszúrandó linkeket. :)

(#29164) Yany válasza Jim-Y (#29162) üzenetére


Yany
addikt

A Firefox egyszer rákérdez, hogy milyen levelezővel óhajtom elküldeni a levelet, rábökök, hogy GMail és minden szép és jó. :) Mit használsz, IExplorer + GMail?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29165) Zlin50 válasza 7 (#29163) üzenetére


Zlin50
senior tag

Pardon, megkavart hogy mind offban volt.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29166) Zlin50 válasza Yany (#29164) üzenetére


Zlin50
senior tag

Random vagy 0Fill?

(Vagy még pontosabb lenne talán ha erre [link] tenném fel a kérdést.)

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29167) Yany válasza Zlin50 (#29166) üzenetére


Yany
addikt

Úgy érted, hogy írjam le az oldalon, hogy random? Betettem.

szerk.: egen, közben rájöttem :)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29168) Zlin50 válasza Yany (#29167) üzenetére


Zlin50
senior tag

Mivel korábban is jelezte már más hogy tisztázzuk melyik méréssel készült szerintem célszerű lenne megadni hogy a mérés random vagy 0Fill, vagy azt is lehet hogy "megszabni" melyik legyen. Nálam például mindegy, mert az eredmény ugyanaz. Furcsa, de így van. Feltehetően a trim hiány meg sata2 miatt van. Majd ha win7 lesz a gépen meglátom változik-e. A sata3-on egyelőre nem tudok segíteni mert 775-ös lap, benne Quad meg DDR2 és sata3-as lapot nem talltam eddig ami megfelelne a CPU-nak meg RAM-nak.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29169) Yany válasza Zlin50 (#29168) üzenetére


Yany
addikt

Nincs érdelme a 0/1 fillnek. Semmi köze a valósághoz. Nálad azért nincs különbség (ahogy nálam sem), mert ha jól sejtem nem SandForce vezérlős SSD-vel mérsz, ami tömöríti az adatokat.

Most nem leszek elérhető, megkezdem a karácsonyomat. Ha valami észrevétel lenne, privátban is jöhet nyugodtan. Boldog Karácsonyt belétek!

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29170) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok!

AMD AHCI driver 1.2.001.0301 W7 64 bit ezt kinek érdemes telepíteni?

Ezúton is szeretnék mindenkinek Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánni!!!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#29171) Jim-Y válasza Yany (#29164) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én Chromot használok, és gmailt, nem otthon vagyok, hanem szüleim gépén de ebben is van SSD, és én szívesen elküldeném a tesztet, de nem így gombbal, hanem igazán odaírhatnád, hogy melyik címre kell küldeni. üdv

(#29172) kerekfej válasza samu74 (#29086) üzenetére


kerekfej
addikt

Teljesen alapon kellene tesztelni mindenkinek és egy weblapra bekerülne a tesztkép is bizonyítékként.

(#29173) Yany válasza Jim-Y (#29171) üzenetére


Yany
addikt

Az e-mail cím még nekem is kérdés. Privátban megírhatná nekem az, aki fogadná a teszteredményeket és akkor az oldal is oda fogja küldeni.

Egyébként nem teljesen értem, hogy a weboldalas megoldással mi a gond, az miért nem jó neked? Helyetted szedi össze a mezőneveket és éppen olyan emailt fog küldeni, mintha te tennéd, mivel valójában nem küld levelet, csak előkészíti helyetted. A küldés gombot neked kell benyomnod a leveleződben. Persze nem muszáj. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29174) Jim-Y válasza Yany (#29173) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem érted, nem tudom elküldeni az eredményeket, mert ez a megnyitja a default levelező programot nem mindenkinél működék, én spec nem tudom elküldeni, FF-al sem, és nem azért mert gyík vagyok, hanem mert nincs alapértelmezett levelezőprogram, ha FF alól kiválasztom a gmailt akkor sem csinál semmit.

(#29175) zuzu000


zuzu000
őstag

Erről van valakinek véleménye? [link]
21k-ért.

(#29176) jim_raynor70 válasza zuzu000 (#29175) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Voltak es vannak vele gondok, viszont lehet ra megoldast talalni. Rendszer ala ennyiert igencsak megfontolando, de szamolnod kell esetlegesen azzal, hogy a beuzemeles utani pillanatok nem lesznek zokkenomentesek.

(#29177) zuzu000 válasza jim_raynor70 (#29176) üzenetére


zuzu000
őstag

Mivel az első SSD-m lesz, inkább mást választok. Viszont a 20k-t nem szeretném túllépni.

(#29178) jim_raynor70 válasza zuzu000 (#29177) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Annyiert nem nagyon fogsz kapni megfelelobbet. Az Agility 3 is 23-24 korul van (kisker bolt), amivel talan kevesebb a gond, vagy ott a Kingston V100 64 gigas, szinten ekorul. Esetleg kompromisszumot kotsz magaddal es 64 GB ala mesz: 32-40, ha Te elfersz ekkoran.

(#29179) zuzu000 válasza jim_raynor70 (#29178) üzenetére


zuzu000
őstag

Hát, elméletileg csak Win lesz rajta, (7, 64bit), szóval lehet elférnék. De a böngésző szemetek, egy idő után megtelik, ezért nem tudom. 40-esek közül milyenek vannak, és mennyiért, ami ajánlott?

(#29180) Pubszon


Pubszon
veterán

Javítanám az SSD listán az adataimat és eredményeimet.

1000MB-al futtattam le a tesztet.
226, 184, 204, 140, 19, 23, 21, 29 - az eredmények egészre kerekítve.
Ár 35ezer.
Alaplap: ASUS P5K Premium
SSD és alaplapi csatlakozó is sata2

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#29181) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Szeretnék venni 20k-ig itt ph-n használtan is esetleg ssd-t. Mellyek azok a modellek amik nagyon megérik ?
Választ előre köszi, majd olvasgatok visszafele,csak most sok a dolgom :R
Sata 2s csati van a lapomon

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29182) ricshard444


ricshard444
veterán

Végülis lemondtam róla,mert max 60gb-sat tudnék megengedni magamnak azon meg a windows és az alap programok férnek csak el, annyi lenne ,hogy gyorsabban tölt be a windows és a böngésző nem 1 sec alatt nyílik meg hanem 0,3 :DDD Javítsatok ki ha tévedek

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29183) SVLaller válasza ricshard444 (#29182) üzenetére


SVLaller
senior tag

Nekem 60GB-on elfér a win, programok és a BF3 a maga 15GB-jával, és még maradt 23GB szabad. Amúgy meg, bármilyen SSD-t is veszel, az hogy nem a vinyó kerepelését hallgatod hanem működnek a dolgok szerintem megfizethetetlen.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#29184) davidsz


davidsz
őstag

Hi! Kellemes karácsonyt!

Megvannak az első tesztek Samsung 830 128GB x2db RAID0 SATAIII , Windows 7 64bit
(finomhangolt rendszer, proc és minden alapon)

Megjegyzés:
Samsung SSD Magican program RAID-ben nem hajlandó látni az SSD-ket, így nem is használható ez az alkalmazás. Firmwareupdate sem! - ez gáz azért.

Mindemellett tökéletes. :C :Y

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#29185) mg105


mg105
senior tag

sziasztok! megleptem magam karácsonyra egy Intel 320 80GB-os csodával. beszereltem, egyből látta, az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom leellenőrizni, hogy a legfrissebb firmware van-e rajta, ill. kell-e tennem valami mást az optimális működés érdekében? (a windows szolgáltatásainak kikapcsolását kivéve)
nem rég olvastam, hogy az Intel vezérlői támogatni fogják a raidben is működő trimet. igaz ez az Intel ICH10R-re is?

(#29186) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!
Most ruháztam be egy igencsak jó gépre, és gondoltam újítsunk ssd-vel is. Most van először ssd-m, ezért is aggódok kicsit. Intel Z68-as alaplap, sata 3.0 port, Kinston v200-as ssd. Egy win telepítés, pár program telepítés után 12 hiba fordult elő az adatátvitel során a hd sentinel szerint. Ez normális? Aggódjak vagy ne? A kábel idáig hdd-vel működött minden gond nélkül...

Vélemény? Tapasztalat?

(#29187) jNk válasza mg105 (#29185) üzenetére


jNk
senior tag

Az Intel Toolbox-al tudod tesztelni, ellenőrizni az ssd-t és firmware-t is lehet frissíteni vele.

(#29188) Zlin50 válasza davidsz (#29184) üzenetére


Zlin50
senior tag

Csak a 4k ne lenne olyan sovány... Egyébként durva.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29189) BiP válasza davidsz (#29184) üzenetére


BiP
nagyúr

:Y Brutál nagyon. :R

(#29190) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Nemrég tudtam meg, hogy a tápegységből kijövő sata táp 3.3 V-ot is tartalmaz...Namármost az én tápomon csak 2 sata táp van amik a merevlemezekhez vannak bekötve ( mégiscsak azon vannak a lényeges cuccok) Az SSD átalakítóval van bekötve (ugye így az nem kap 3.3V-ot). Optikai egységbe ne menjünk bele..Gondolom annak egyáltalán nem kell 3.3V. Illetve amíg így olvas és ír ahogy eddig, akkor nem érdekel.. :) Namármost a 3.3 V tényleg csak a hot plugért felelős?

[link]

"Átalakító segítségével a 4 tűs Molex csatlakozót SATA csatlakozóvá lehet alakítani. Azonban a 4 tűs Molex csatlakozó nem tud 3,3 V-ot előállítani, ezek az átalakítók csak 5 V-os és 12 V-ot képesek előállítani és a 3,3 V-os csatlakozót szabadon hagyják. Így ilyen átalakítóval 3,3 V-ot használó eszközöket nem tudunk használni. Részben ezért a legtöbb gyártók kerüli a 3,3 V-os ág használatát. Ilyenkor használhatatlan a hotplug, amelyet az előző paragrafusban említettünk."

[ Szerkesztve ]

(#29191) ricshard444


ricshard444
veterán

OCZ Vertex 2 50Gb <---- Ez mennyire jó cucc?

Köszi :R

Vannak dolgok...

(#29192) ricshard444 válasza ricshard444 (#29191) üzenetére


ricshard444
veterán

Corsair Reaktor R60 60GB

Vagy még ez játszik...

Mást nemtudok beszerezni 20k környékén

Vannak dolgok...

(#29193) ricshard444


ricshard444
veterán

Az alaplapomon van egyáltalán ahci mod? mert az kellene :(

AHCI and Hot Plug functions Ez így ok?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29194) emer


emer
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék beruházni egy SSD-re de nem tudom melyikek az ajánlottak.
120-128gb-os érdekelne 50e környékén.
:R

(#29195) inkab


inkab
aktív tag

Nemrég upgrade-eltem a notim hdd-jét ssd-re, és előtte rengeteg időt töltöttem azzal, hogy utánna járjak, hogy melyiket támogatja, menni-e fog-e egyáltalán vele, trim lesz-e, stb. Most megosztom pár szóban a tapasztalatokat, hogy akinek hasonló típúsú notija van ne kelljen ezzel órákat töltenie a neten. A noti típusa: Sony Vaio VGN-FW21E. Ebbe egy SATA I-es Toshiba hdd van gyárilag, de az alaplap támogatja a SATA II-t is. Nekem a Sony oldalán lévő frissített BIOS van fent, ezzel rendben látszott az SSD. Az SSD egy OCZ Vertex3 120GB. A szerelés egyszerű volt, kompatibilitási probléma nem volt. OS: Win7Ultimate64bit, formázást "alignánálást" az OS-re hagytam, így létre is jött a 100MB-os rendszer partíció, helyes eltolással. A telepítés után rögtön felraktam a legújjabb intel chipset drivereket (P45/ICH9).

Ami a lényeg, a SATA II aktív, Trim aktív, a hdd után iszonyat gyors és a gép teljesen hangtalan lett. Ugyanakkor az is látszik a tesztekből, hogy felesleges ilyen sebességű, illetve SATA III-as ssd-re beruházni, mert a SATA II csatoló visszafogja. A tesztekben 260-270 MB/s sebességet mértem olvasásra, írás 170 MB/s körül van.

Happy xmas!

(#29196) lucky07


lucky07
aktív tag

Milyen SATA3-as kártyát tudtok ajánlani?
Mert nem fogok csal ezért egy másik lapot venni, gondolom létezik vmi megoldás! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#29197) Jim-Y válasza lucky07 (#29196) üzenetére


Jim-Y
veterán

Samsung Series 830. üdv

(#29198) zserbox


zserbox
őstag

Hi!
kaptam egy samsung 830 64Gb ssd-t.Asztali gépbe szeretném berakni egy 1Tb samsung vinyó mellé.A vinyón egy 200Gb partición volt eddig a win7 meg egy rakat program,játék.
Az lenne a kérdés h. az megoldható-e vmi programmal hogy csak a win7 meg a kiválasztott programokat költöztessem át?(mert a ssd-hez kapott norton ghost-ról azt olvastam h. csak azonos azaz 64Gb partíciót tudok átrakni az ssd-re de nekem nagyobb a partíció és több az adat is rajta)

(#29199) lucky07 válasza Jim-Y (#29197) üzenetére


lucky07
aktív tag

Az egy SSD nem?
Nem pedig SATA3 kártya.
Vagy mit akartál ezzel mondani? :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#29200) ricshard444


ricshard444
veterán

Nekem vki? ...20 kornyeken cucc :R

Vannak dolgok...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.