Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30801) zoleeno1 válasza Anfänger (#30793) üzenetére


zoleeno1
addikt

prefetchet-et ki kell, azt én is úgy olvasom mindenhol. Viszont superfetch-el már bizonytalan vok... Itt is van aki szerint ki kell, van aki szerint nem, akkor most mi az igazság? :F

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#30802) MrTwister válasza Zlin50 (#30794) üzenetére


MrTwister
őstag

Floppys nincs max cd imidzses. Félek nem az a baja. Feladom...majd a szerviz. :(((

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#30803) zetecR válasza Formaster (#30798) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem spec BSOD-zott Sleep után...

Gondolod, a DOS alatt nincs használva a vezérlőchip?
Amúgy rég volt, amikor egy EEPROM 10 újraírás bírt...

(#30804) malisonX válasza zetecR (#30803) üzenetére


malisonX
aktív tag

Nekem nem, direkt kipróbáltam még frissítés előtt. Vagy csak alkalomszerűen dobott BSOD-et? Remélem azért hosszútávon elégedettek leszünk vele;)

(#30805) Formaster válasza zetecR (#30803) üzenetére


Formaster
addikt

Korlátozottan, nem egy rendszer fut rajta folyamatosan 600 háttérprogrammal.

Egyébként csak egy kis wikipédia kell, hogy tisztán láss, de még a nevében is benne van, ROM:

Az EEPROM a ROM (memóriachip) egy speciális változata, mely elektromos úton törölhető, majd újraírható. Történeti és technológiai sorrendben először a ROM, később az EPROM, majd az EEPROM volt használatos. Használati körük általában az olyan ritkán változó adatok, mint a BIOS-ok és egyéb Firmware-ek, NEM változó részeinek tárolása.

(#30806) Zlin50 válasza MrTwister (#30802) üzenetére


Zlin50
senior tag

Talán egy próbát megérne legalább azt kideríteni hogy a CD image használható-e és reagál-e az SSD-rá illetve a CD-ről felismeri-e az SSD-t. Talán még egy checksum-ot is elereszt és kidobja hogy corrupt a fw és át kell írni.

Szerintem mást ezen kívül a szervizben sem fognak tenni vele legfeljebb csak kicserélik miután megpróbálták ezt.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#30807) Formaster válasza Zlin50 (#30806) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem az lenne a legjobb neki. Akár ki is lőhetett valamilyen modult. Lehet, hogy megcsinálja és utána meg instabil lesz, aztán tuti akkor működik majd, amikor a szervizben próbálgatják egy másik gépen. Vidd vissza mielőbb és reménykedj, hogy nem volt a frissítőben apróbetűs rész.

(#30808) Formaster


Formaster
addikt

Vagy akinek még nem lenne elég a Firmware-t tartalmazó EEPROM leírás:

Memóriamodul, amelynek tartalmát megírása után - a PROM memóriához hasonlóan - nem lehet módosítani, de a teljes modul tartalma törölhető, amely után - korlátos alkalommal - ismét új tartalom írható bele.

Így frissítsetek ha kell, ha nem FW-t! De aztán, ha tényleg szükség lenne új FW-re, már mehet a kukába a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#30809) Atticus85 válasza Formaster (#30808) üzenetére


Atticus85
tag

Neked milyen SSD-éd van?

(#30810) Zlin50 válasza Formaster (#30807) üzenetére


Zlin50
senior tag

Az apróbetűs mindig benne van, de lehet hogy nem is apróval miszerint csak saját felelősségre és garanciavesztéssel jár, ahogy azt jó fogyasztói társadalmi környezetben szokás.
Azért ez szép hogy egy gyárilag kiadott frissítés intézi el a meghajtót. Van olyan kaliberű (vagy még "jobb") mint 5000 óra után behalni.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#30811) Formaster válasza Atticus85 (#30809) üzenetére


Formaster
addikt

Most tervezek venni, de várok egy kicsit, amíg esnek az árak pár ezret, mert hamarosan nagy esés lesz. A HDD piac is kezd helyreállni, leminősíteni sem tudja több szervezet az országot, mert már mind megtette, tehát a forint hamarosan erősödni fog, főleg a tavasz közeledtével. Legkésőbb márciusban megveszem, addigra szerintem 30e lesz egy komoly 120-as.

Miért kérded?

(#30812) Zlin50 válasza Formaster (#30811) üzenetére


Zlin50
senior tag

Gondolom azért kérdezte mert feltételezi hogy sokat kipróbáltál már hogy ennyire ismered a hátterét SSD-nek, EEPROM-nak, egyebeknek.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#30813) Formaster válasza Zlin50 (#30810) üzenetére


Formaster
addikt

Erről van itt szó. Szerintetek minek dobják ki, ha kell, ha nem? Azért, hogy win alatt tönkrevágd a saját felelősségedre, majd vegyél egy újat. Samunak tökmind1, az egyik legnagyobb saját memóriagyártóval rendelkező gyár, az Intel után.

Ha nem samut veszel utána, az is az ő zsebükben landol :C Ráadásul a kulcs, a saját felelősségre gomb bepipálásában rejlik. Kivédhetetlen, ha szerencséd van, akkor a kereskedő nem járatja le magát és kicseréli a mottyot.

(#30814) Formaster válasza Zlin50 (#30812) üzenetére


Formaster
addikt

EEPROM-ról többet tudok mint gondolnád. Az meg, hogy miben van, egyszerűen tökmind1. Nem véletlenül EEPROM-ban van, ha lenne újjabb vs jobb, akkor azt használná minden gyártó.

Csak azért nem vettem még, mert egész egyszerűen még nem éri meg az árát. Lesz ez jobb is, hamarosan, bár már jobb, mint volt nemrég.

[ Szerkesztve ]

(#30815) SG3rg0 válasza MrTwister (#30802) üzenetére


SG3rg0
őstag

Mindenképp próbáld ki cd-vel.

(#30816) Atticus85 válasza Formaster (#30814) üzenetére


Atticus85
tag

Ami akkor 30-ba lesz,az kb most mennyi,hogy tudjak mihez viszonyítani,mert akkor lehet énse most fogok venni.

(#30817) Formaster válasza Atticus85 (#30816) üzenetére


Formaster
addikt

Ami most 45 körül van, pikk pakk 40 alá megy, aztán már 35 alá és az már majdnem 30. Szerintem maximum március közepén már 30 e lesz egy Corsair Force 3 - 120Gb.

Tavaly márciusba viszonyításképp még ahány Giga, annyi ezer volt. Egy 120gigást kerek 120 ezerért lehetett venni, most 40 ezer, azaz a harmada. 1-2 hónap és csak a negyede lesz, vagyis 30 e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#30818) -Solt- válasza MrTwister (#30775) üzenetére


-Solt-
veterán

Ugyanígy jártam én is, annyi különbséggel, hogy én egyből dos alól próbálkoztam... rohadt vertex2 hozzá szoktatott, hogy lesni kell a firmware frissítéseket...

Asszem kampó az ssd-nek... semmi nem látja...

www.smart-bus.hu

(#30819) Formaster válasza -Solt- (#30818) üzenetére


Formaster
addikt

Látjátok, nem végtelen számban írható újra az EEPROM, erről is van itt szó. Azért bízom benne, hogy nem az EEPROM lett kuka! Próbáld ki több gépben, ide mód stb.

(#30820) -Solt- válasza Formaster (#30819) üzenetére


-Solt-
veterán

Áramtalanítás úgy látszik segített... ha eszem nincs, legalább szerencsém legyen... :B

www.smart-bus.hu

(#30821) Formaster válasza -Solt- (#30820) üzenetére


Formaster
addikt

Öröm, bódottá. Igen, az áramtalanítás ilyenkor segít, ahogy olvastam feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#30822) zetecR válasza Formaster (#30808) üzenetére


zetecR
addikt

Egyrészt firmware és BIOS nem 20-30db szokott kijönni 1-1 termékhez, másrészt egyik wikipédiás idézet sem írja, hogy 5x-10x lehet felülírni a BIOS tartalmat (sőt, ha már wiki, akkor: modern EEPROMs allow multi-byte page operations. It also has a limited life - that is, the number of times it could be reprogrammed was limited to tens or hundreds of thousands of times), harmadrész van jónéhány olyan EEPROM, amit már vagy 50x írtunk felül és vígan megy.

Ha úgy vesszük, maga az SSD is EEPROM, úyhogy annyira azért nem kell parázni.

(#30823) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#30747) üzenetére


Bodor
veterán

Erről nem tudtam... :U
Akkor nem ajánlgatom.. :( :((

Szerintetek ezek után megpróbáljak RAID-ben lévő 2 Samu 830-ast firmware frissíteni DOS alól ??? :Y :))
Addig amíg nincs bajom velük, még a gondolatától is irtózom!

[ Szerkesztve ]

(#30824) MrTwister válasza Formaster (#30821) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem már sajnos áramtalanítás sem...cd-s bootot ha lesz mai meló után megpróbálom, aztán ha az sem...
Samsung ügyfélszolg. beszéltem délelőtt és azt mondták, hogy nekik vannak titkos szervizkódok amivel helyrehozzák ill. particionálják az SSD-t, tehát javítják, cseréről szó sincs. Hmmmm...ha egy sima particionálás segítene már meg is csináltam volna... :(( Titkos szervizkódot kérdeztem, de nem mondják meg. No comment...

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#30825) Atticus85


Atticus85
tag

Én nem hiszek ebbe,hogy márciusba pikk-pakk annyit fognak esni az SSD-ék árai

(#30826) zetecR válasza Bodor (#30823) üzenetére


zetecR
addikt

Szerintem ne... :D

(#30827) logic06


logic06
csendes tag

Sziasztok! SSD-t szeretnék venni. A következő két SSD közül gondolkodom, hogy melyiket lenne érdemes megvásárolni. Árban hasonlóak. Ha esetleg másikat ajánlatok, akkor azt is megköszönném.

-OCZ 120GB SATA3 2,5" Vertex 3
-A-DATA 120GB SATA3 2,5" S511

(#30828) Formaster válasza zetecR (#30822) üzenetére


Formaster
addikt

Ha valamit is értenél az EEPROM-hoz nem írnád, hogy olyan mint az SSD :DD

ROM versus RAM szerinted ugyanaz??? :C

Árakra visszatérve, ha most 270-280 lenne az euró, akkor máris 35 ezer lenne az, ami ma 40. És ugyebár 2-3 éve még láttunk 225 forintos eurót is, persze olyan már nem lesz.

Viszont tavasszal MINDIG erősődik a forint, nyár végén/ősszel tetőzik és télen lemegy. Ehhez még hozzá jön az avulás mértéke is, mert ugye mindig jön ki újabb + a HDD gyártósorok kezdenek helyre állni Thaiföldön, tehát az is leveri az árakat.

Egyébként, ha ma 225 lenne az euró, akkor 29.000 forint lenne egy 120 gigás SSD, ami ma 40 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#30829) Formaster válasza logic06 (#30827) üzenetére


Formaster
addikt

Nekem ebben a kategóriában nagyon tetszik a Corsair Force 3 széria, de tapasztalatom még nincs, viszont ha esik az ára, akkor máris veszek egy Corsairt, esetleg egy Samu 830-at, de addig még gyűjtöm mások tapasztalatait :K

(#30830) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#30823) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem azt mondtam, hogy a Samsung-hoz adott Speciális NG sem tud rendesen klónozni, mert gyakorlatban ezt nem tudom megerősíteni, pusztán csak azt az infót osztottam meg, hogy a teljes verzió, jelenleg legutolsó NG-vel (NG15) szinte csak ez a gond van, hogy mindent átvisz, de mégsem indul rendszer.... Az is elképzelhető, hogy ez a butított verzió már teljesen rendben van, egy próbát mindenképp megér, aztán kiderül.

Én a helyedben nem frissítenék... :N Ha meg mégis kísértést érzel FW frissítésre és bátor aligátor leszel, akkor meg úgyis megírod a tapasztalatodat, ami Nekem csak jó, mert lehet, hogy a Te károdból (is) értékes infóhoz jutok. :DDD
(Én csak akkor frissítek bármit is, ha kell, nem pedig azért, mert van újabb...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30831) zetecR válasza Formaster (#30828) üzenetére


zetecR
addikt

Nyilván nem, nem is arra értettem (ezek szerint félreérthetően fogalmaztam), de a lényegen nem változtat, hogy 2-3 fw verziót kiírni nem egy óriási kockázat.
Főleg, ha problémát old meg...

(#30832) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#30830) üzenetére


Bodor
veterán

Hát akkor majd klónoz az akinek szüksége van, rá, én most nem fogom feleslegesen próbálgatni.Amíg nem volt Samsungos NG15, előtte a teljes verziós (NG15) változatot használtam, és nem látok különbséget. Nem hiszem, hogy le lenne butítva a Samsungos.

Ne aggódj, én sem frissítenék most firmware-t az SSD-ken, mert úgy vagyok vele, mint Te,
csak akkor ha kell!
Ha megteszem, akkor csakis úgy ahogy már leírtam. Vertex2-es RAID tömbnél ez már bevált.

davidsz fórumtársnak sikerűlt, bátor aligátor volt, szóval már vannak tapasztalatok!

(#30833) -Solt- válasza Formaster (#30821) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha jól látom vissza is vonták a firmware-t. Nekem a Magician szerint nem frissült a firmware, és amikor rámegyek a letöltésre, akkor azt írja, hogy a legfrissebbet használom...

www.smart-bus.hu

(#30834) Jack@l válasza MrTwister (#30792) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha azt dob, akkor mért nem dúrod le, ezt mondtam, szedd le valami particionáló kütyüvel az összeset, azt kész.
UI: csak vicceltem a fentebbi kérdéssel, attól még jó ssd marad, csak elba* az egyik fw-t, nem ritka dolog az ilyen, majd kijavítják.
UUI: Zlin50: pont a windows saját hülyeségei meg védett elérése miatt kockázatos fw-t frissíteni, főleg úgy, hogy közbe maszívan használod a vinyót/videokártyát/alaplapot frissítés közben, az egyéb ott kószáló mindenféle tűzfal virusirtó/self destruct kütyükről nem is beszélve. Dos és boot lemez a tiszta.(legalábbis annál van a legkissebb hibalehetőség user fault-on kívül)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#30835) fagy53 válasza Fire/SOUL/CD (#30830) üzenetére


fagy53
nagyúr

"(Én csak akkor frissítek bármit is, ha kell, nem pedig azért, mert van újabb...)" - ezt egy pár topikban vastagon szedett betűkkel ki lehetne írni! :K
Annyit hozzátennék, hogy azon cég termékét, melyhez túl sok FW tartozik, legjobb kerülni... ;)

(#30836) jNk válasza fagy53 (#30835) üzenetére


jNk
senior tag

Pedig a sok FW azért készül hogy a vásárlók érezzék a törődést/supportot ;]

(#30837) fagy53 válasza jNk (#30836) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem már az is elég, ha hibátlanul működik a szerkezet... :D
Ez a fajta "törődés" meg inkább teszt pozíciót sejtet, ha meg így van, akkor a tesztelésre megvásárolt SSD legyen olcsóbb! ;]

(#30838) Atticus85


Atticus85
tag

Na ez a két jelentkező maradt,nagyon úgy néz ki,hogy ez a kettő közül fogok választani:

Első SSD
Második SSD

(#30839) ricshard444 válasza Atticus85 (#30838) üzenetére


ricshard444
veterán

Így felment az M4 ára? :Y Egy voks az M4re :C

Vannak dolgok...

(#30840) fagy53 válasza Atticus85 (#30838) üzenetére


fagy53
nagyúr

Első

(#30841) Zlin50 válasza fagy53 (#30840) üzenetére


Zlin50
senior tag

Ötezer üzemóráig várhatóan nem lesz probléma vele. Közben meg remélhetőleg meglesz a javítás hozzá és azzal rendeződik a dolog. (aztán jöhet a 128-as :) )

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#30842) Bodor válasza Atticus85 (#30838) üzenetére


Bodor
veterán

Nem mondod komolyan, hogy az egyik versenyző a kettő közül pont az, amelyikkel kapcsolatban kiderült a napokban, hogy probléma van?? :U :F
Neked aztán ajánlhat az ember....
De biztos gyorsan boot-ol... egy ideig.... :O

[ Szerkesztve ]

(#30843) Atticus85 válasza Bodor (#30842) üzenetére


Atticus85
tag

Egy haverom mondta,hogy ismer egy pár srácot akinek Crucial M4-ük van,és nagyon azt ajánlják.

(#30844) Bodor válasza Atticus85 (#30843) üzenetére


Bodor
veterán

Ennyi, és kész...
Minek is ide járni....

(#30845) Atticus85 válasza Bodor (#30844) üzenetére


Atticus85
tag

Véleményeket kérek mindenkitől,ennyi.Meghallgatok mindenkit,de valaki ezt mondja valaki meg azt,most valakinek csak hinni kell,nem?

(#30846) ricshard444


ricshard444
veterán

Addigra lesz javítás hozzá mikor eléri az 5000 órát.. :U Nekem is az van,és szélsebes + az egyik legmegbízhatóbb. Semmi sem hibátlan amúgysem...,ha írják,hogy 500 óra után a ps3ak 0,2%-a meghibásodott akkor már senki ne vegyen ps3t? :DD

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#30847) Anfänger válasza zoleeno1 (#30801) üzenetére


Anfänger
őstag

Igen,a superfetch-et is kikapcsolhatod!

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#30848) Formaster válasza zetecR (#30831) üzenetére


Formaster
addikt

Pontosan! 3-4 kiírás, részletesen átnyálazva minden lépéssel, és mindez DOS-ból, alacsony kockázat, persze csak akkor, ha kell.

(#30849) Zlin50 válasza Atticus85 (#30845) üzenetére


Zlin50
senior tag

Csak a saját szemednek... :D

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#30850) Formaster válasza Atticus85 (#30845) üzenetére


Formaster
addikt

Én azthiszem Corsairt fogok venni, de 128-ban nem lesz pénzem GT-re, viszont neked inkább azt ajánlanám, az alapján amit eddig láttam-olvastam. (Persze ajánlani bármit is necces dolog, tapasztalat nélkül, inkább maradjunk abban - én azt venném)

Az M4-ről már több rosszat olvastam mint Corsairről. A GT pedig elég fullosan hat mindenűtt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.