Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) jbl válasza SG3rg0 (#5700) üzenetére


jbl
aktív tag

Vásárlás után ? Még pluszba? :F

(#5702) SG3rg0 válasza jbl (#5701) üzenetére


SG3rg0
őstag

Úgy értem vételár + áfa.
Tehát megvan adva $ban a cloud storge ára, és erre kell e a magyar 27% áfat megfizetni?

(#5703) jbl válasza SG3rg0 (#5702) üzenetére


jbl
aktív tag

Mindenhol van egy végösszeg. Azt kell kifizetni. Nincs tovább fizetni való.
(Vagy vpn-t használsz és akkor lehetnek az árak olcsóbbak pl: netflix 700ft / honap.)

[ Szerkesztve ]

(#5704) instantwater válasza jbl (#5703) üzenetére


instantwater
addikt

Melyik országban melyik netflix csomag 700 Ft?
Tudom, török, brazil, stb, de elutasítja a kártyát. Saját országban elfogadja.

(#5705) Snoop-y válasza instantwater (#5704) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tippre India

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5706) jbl


jbl
aktív tag

Igen India, Wise kártyát elfogadja.

(#5707) instantwater válasza jbl (#5706) üzenetére


instantwater
addikt

Nordvpnen nincs india :((
Azért köszi a tippet.

(#5708) jbl válasza instantwater (#5707) üzenetére


jbl
aktív tag

Firefox kiegészítő (ingyenes) Urban free VPN
török, brazil, india. most nem tudom pontosan melyik a legjobb ár. próbálgasd.

(#5709) Snoop-y válasza jbl (#5708) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak a fizeteshez kell a vpn?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5710) jbl válasza Snoop-y (#5709) üzenetére


jbl
aktív tag

Igen :K

[ Szerkesztve ]

(#5711) tasiadam


tasiadam
veterán

Rá akarom kötni a gépemre a Google Driveom. Jelenleg CloudMounter van de fizetős, tesztelni raktam fel, elég jól műxik. Valami hasonló, ám ingyenes megoldás nem létezik? Azért nem akarnék 10x ezret kiadni, csak ezért.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5712) Fecogame


Fecogame
veterán

Már egy ideje piszkálja a fantáziám, hogy létezik-e olyan felhőszolgáltató, ahol:

- a tárhely felcsatolható Linux alatt, mint egy share
- amire aztán torrentezhetnék, így nem a HDD-t tekerné egész nap a Raspberry :)

Van olyan szolgáltató, amelyiknél ez megoldható/elfogadott?

Szerk.: 1000/1000-es netem van, így ha "csak" 20-30MB-s/al tudok tölteni, nekem teljesen rendben van :K

Tudom, tudom, vad elképzelés, de hátha ;]

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5713) dragon1993 válasza Fecogame (#5712) üzenetére


dragon1993
őstag

Helyi cache-be le kell raknod és onnan egybe kiírni szekvenciálisan.
RClone csomó mindent tud mountolni, google drive a legjobb erre a célra.

(#5714) tasiadam válasza Fecogame (#5712) üzenetére


tasiadam
veterán

En toltottem le CloudMounteren keresztul, de ido volt mire a telefon betoltotte

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5715) ballimr


ballimr
csendes tag

Blomp-on 20gb rol felvinni 200gbra ingyen kb 5 perc megoldani csak 9 embert kell meghivni emailen.
Onedrive is ugyanez csak kicsit tobb meghivottal de akkor 15gb.

(#5716) vacs válasza ballimr (#5715) üzenetére


vacs
veterán

OneDrive nekem 30 giga ... pár éve kérni kellett, hogy ne csökkentsék és azért ennyi!

A google drive pedig 17 giga ... egy biztonsági ellenőrzés után adták ajándékba a + 2-t.

:))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#5717) vond


vond
MODERÁTOR

Hali!

Létezik olyan felhőszolgáltató, ahova felhúzhatnék kb. 300 GB adatot (filmszemlére beérkezett filmek), és utána korlátlanul lehet letölteni róla?

Jelenleg egy 2 terás Google Drive-on vannak fent, de a letöltési kvóta miatt már nem tudnak letölteni a partner televíziók.

Van ilyen egyáltalán, esetleg még ingyenesben is (akár több fiókkal), vagy szervert kéne bérelni, vagy NAS-t építeni hozzá?

Köszi szépen! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5718) sztikac válasza vond (#5717) üzenetére


sztikac
őstag

Mega Pro III (itt 16 TB a havi limit) vagy Mega Business (itt nincs limit) csomagokat nézd meg.
Esetleg még google workspace Standard vagy Plus előfizetést, úgy tudom azoknál sincs letöltési korlát...

(#5719) tonyrulez válasza vond (#5717) üzenetére


tonyrulez
őstag

Megjegyzem ilyen speciális igényre (viszonylag kis adat sokfelé küldése) már lehet érdemesebb egy otthoni NAS-t építeni, ha van olyan internetszolgáltatás aminél gyors a feltöltés. Az ilyen Pro/Plus/Business csomagok nem olcsóak, és 1-2 évnyi előfizetési díjból már kijön a NAS ára.

Havidíjak:
Mega ProIII €30
Mega Business €10EUR/user és min. 3 user = €30
Google Workspace 2TB-ot adó csomag €10/user és min. 5 user = €50 (habár itt lehet kevesebb user, és akkor csak 1TB).

2 év alatt ez 250.000HUF, amiből már bőven lehet TB-os tárhellyel rendelkező szerver PC-t építeni.

4 8 15 16 23 42

(#5720) vond


vond
MODERÁTOR

Köszi mindkettőtöknek! ;)

Igen, nekem is az első gondolatom volt, hogy használjuk a munkahelyi NAS-t (DS1813+) erre a célra, de elég szar a feltöltési sebességünk, ráadásul 15-20 ember dolgozik is ezen a sávszélességen egész nap, és ugye egyszerre akár több partner is elkezdhet letölteni sok gigás filmeket, aztán lehal itt nekem minden. :(

Ezért gondoltam felhőkre, csak erre meg megint áldozni kéne. Nem elég a 2 terás Drive-ot fizetni.

Volt még olyan tervünk is régebben, hogy minden kollégának Google Workspace fiók, meg ugye mellé korlátlan tárhely (talán ahhoz már korlátlan adatforgalom is jár), de egyelőre el lett napolva, mert nincs rá pénz. :(((

NAS-t kéne raknom egy gigabites szerverterembe, de az megint egy kisebb vagyon. Ehhh...

Azt egyébként lehet tudni, hogy a Drive-nak mennyi az adatforgalmi kerete, és milyen időszakonként számolja?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#5721) sztikac válasza tonyrulez (#5719) üzenetére


sztikac
őstag

Google Workspace 2TB-ot adó csomag €10/user és min. 5 user = €50 (habár itt lehet kevesebb user, és akkor csak 1TB).
Google-nál a Business Standard csomagban nincs minimum user kikötve, mindenképpen 2 TB a tárhely.

Otthoni internetszolgáltatás szerintem nem fog tudni olyan upload-ot ami bírná ezt a forgalmat.

(#5722) tonyrulez válasza vond (#5720) üzenetére


tonyrulez
őstag

Úgy tudom 24 órás a tiltás, a letöltési limit pedig "fluid", és a Google szervereinek terheltségétől függ.

Na erre például jó a DIGI nagyon olcsó nagyon gyors netje, ahol van 200+Mbps feltöltés. Így éri csak meg a NAS, saját nettel, mert szerverterem bérleti díjjal ugyanott vagy mint üzleti felhővel.

Kíváncsiságból megnéztem, 115k-ból összedobható egy FreeNAS gép, 4db WD RED 4TB HDD +125k, így 240k-ból megvan 12TB szerver (RAID Z ahol 1db HDD meghibásodhat adatvesztés nélkül).

sztikac
Google-nál a Business Standard csomagban nincs minimum user kikötve, mindenképpen 2 TB a tárhely.
Akkor engem átvertek.: "With Business Standard, you get 2 TB of pooled storage for each user in your organization to store Gmail messages, Google Photos, and files in Google Drive. Or if you have 4 or fewer users, you get 1 TB pooled storage per user."

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#5723) nfsu17 válasza vond (#5717) üzenetére


nfsu17
veterán

Vimeo nem tud ilyet?
Ott szoktak lenni ilyen filmek, MNFA is volt, hogy oda töltötte fel.

[ Szerkesztve ]

(#5724) Jarod1 válasza vond (#5717) üzenetére


Jarod1
addikt

Megát használom én is 400 gb os verziót..filmeket sorozatokat nézek online róla.

(#5725) instantwater válasza vond (#5717) üzenetére


instantwater
addikt

Youtubera privát feltöltésként nem lehet ilyen hosszú anyagokat feltenni?

Nem írtad, hogy csak letöltés vagy online megtekintési lehetőség is kell.

Ha letöltés elég akkor lehet szó torrentről, így egymástól is tudnák tölteni az emberek.
Azt hiszem tracker nélkül is működik.

Esetleg Amazon S3, vagy DigitalOcean Spaces szóba jöhet?
Feltöltesz mindent egy bucketba, csinálsz egy index.html-t amin kilistázod a fájlokhoz a linkeket, és tölthetik.

(#5726) Snoop-y válasza vond (#5717) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akinel elojon a quota problema az masolja a file-t sajat drive ra (ez nem szamit letoltesnek) ezutan le tudja majd tolteni.

Te is tudsz ilyet csinalni ha duplikalod a fileokat a quota ugyanis a file-ra vonatkozik nem az accountra.

Hasonlo felhasznalasra miert nem regeltek egy business vagy enterprise accountot? Azzal shared drivekent is lehetne megosztasokat csinalni.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5727) tonyrulez válasza Snoop-y (#5726) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ha a cél felhasználónak nincs 300GB szabad helye a saját Drive-ján, akkor ezel nem tud mit kezdeni. Illetve ekkora fájlok duplikálása hamar megtelítené még a 2TB-os tárhelyet is.

instantwater: YT mindenféleképpen ront a minőségen, nem hiszem hogy production környezetbe ez megfelelne. Persze ha FaluTV-nek kell az anyag akkor még elmegy. De tartok tőle hogy a fájlméret miatt nem is olyan formátumban vannak a videók amit a YT fel tudna dolgozni.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#5728) dragon1993 válasza vond (#5717) üzenetére


dragon1993
őstag

Egy olcsóbb storage VPS-re lenne szükséged inkább. Egy nginx telepítéssel.

Másik kicsit szabályok súroló megoldás a B2 + saját (sub)domain cloudflarerel.

A tárolás fagyi pénz a CF-en keresztül pedig nem számolnak adatforgalmat. A CF elvileg nem szereti ha videót szolgálnak ki rajta így, de a a kutya nem szokott vele foglalkozni.

(#5729) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Mega esetén be lehet álltani, hogy telefonon offline is elérhető legyen egy mappa. Ettől viszont nem fogja lementeni a telefonra. Megoldható valahogyan, hogy egy adott mappa mindig szinkronban legyen a felhővel?

(#5730) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tudtok valami ellenérvet az IceDrive-val szemben?

Az ingyenes 10 GB-os megoldásuk elég jól működik nálam, és nagy a kísértés az 1 TB-ra 150 USD-ért örökre -- mármint a cég élettartamára.

A titkosításuk példaértékű, a felületük rugalmassága, szolgáltatásai nekem jónak tűnnek.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5731) Snoop-y válasza MaCS_70 (#5730) üzenetére


Snoop-y
veterán

Orokeletu szolgaltatast ne vegyel mert az annyira orokeletu mint te.
Plane ilyen noname cegektol...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5732) Fecogame válasza MaCS_70 (#5730) üzenetére


Fecogame
veterán

Örökéletű az egy idő után becsődöl, hiszen a fenntartási költség az állandó, és egy idő után mínuszba mennek.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5733) prsq válasza Snoop-y (#5731) üzenetére


prsq
tag

De nem örökélettel kell számolni. :)
Ez pl. a negyedik évtől már megéri. Annyit hátha kihúz az IceDrive is. (Nekem is van, nem rossz.)

(#5734) MaCS_70 válasza prsq (#5733) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így okoskodom én is. Mivel jó néhány, anno kérészéletűnek ígérkező szolgáltatás régóta él és virul.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5735) Jarod1 válasza prsq (#5733) üzenetére


Jarod1
addikt

egyébként én Raidrive ot használom, mert minden felfőt FTp kapcsolatként tudok beletenni mintha meghajtó lenne, így totalcommanderrel egszerű másolgatni

(#5736) Itlosz87


Itlosz87
friss újonc

Üdv!

Egy dropboxxal kapcsolatos problémára szeretnék megoldást találni:
Adott egy excel fájl, amit több felhasználó is használ, a probléma viszont az, hogy ha ezt egyidejűleg teszik, akkor mentés után a dropbox csinál egy "convicted copy'" másolatot, amiben az adott felhasználó által mentett állapot van. sokszor 3-4 ilyet is csinál...
Be lehet azt állítani hogy ezt az excel file-t egyszerre csak egy felhasználó tudja megnyitni??

(#5737) Snoop-y válasza Itlosz87 (#5736) üzenetére


Snoop-y
veterán

Business es dropbox pro accountnal van file lock.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5738) Petyás válasza Itlosz87 (#5736) üzenetére


Petyás
tag

Ha csak egy fájlról van szó és nem valami brutál excel, akkor google sheetben mehetnek egyszerre a változások.

(#5739) Jarod1 válasza Itlosz87 (#5736) üzenetére


Jarod1
addikt

be van kapcsolva megosztás a doksin?

(#5740) Snoop-y válasza Jarod1 (#5739) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha tobb felhasznalo bizergalja egyszerre akkor ugyanugy verziokat gyart. O365-on kivul meg nem lattam ezt normalisan mukodni - - - -> pisti, manci es bela egyszerre szerkesztik ugyanazon excel-t ekkor O365 mutatja ki melyik cellaban van es folyamatosan menti az allapotot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5741) FattyDove


FattyDove
őstag

Valahogy lehet éves OneDrive előfizetést szerezni olcsóbban, mint 25.000Ft?

(#5742) sztikac válasza FattyDove (#5741) üzenetére


sztikac
őstag

Ha csak OneDrive kell, 2 EUR / hó a 100 GB-os.

(#5743) vgyuri válasza FattyDove (#5741) üzenetére


vgyuri
őstag

Microsoft 365 home 12e forint, ezzel 1 évre kapsz 1 Tbyte tárhelyet és a legújabb Office-t, 2x ennyiért van Family, ami 5x1 Tbyte-ot ad.

(#5744) wwhy válasza vgyuri (#5743) üzenetére


wwhy
veterán

Melyik a home verzió :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5745) nfsu17 válasza wwhy (#5744) üzenetére


nfsu17
veterán

Microsoft 365 Family verzió

(#5746) vgyuri válasza wwhy (#5744) üzenetére


vgyuri
őstag

Elnézést, Personal (1 user, 1 year) verzió van, de ne a Microsoft honlapról vedd, Árukeresőn sokkal olcsóbb.

(#5747) wwhy válasza vgyuri (#5746) üzenetére


wwhy
veterán

És ez is hosszabbítható? Vagy évenként újat kell venni? Vagy ugyanaz, mint a MS honlapján, csak ócóbb :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5748) Sanyi.mTs válasza wwhy (#5747) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A 365 évente hosszabbítós. De ha látsz jó árban, akkor 3-4 évet előre felhalmozhatsz.

(#5749) vgyuri válasza wwhy (#5747) üzenetére


vgyuri
őstag

Ugyanaz, mint a Microsoft honlapon, egy kódot kapsz, 5 évet lehet előre felhalmozni. Ha van családtagod, akinek ugyancsak kellene, akkor a családival jobban jártok, 24e forint és 6 külön bejelentkezéshez használható, egymás dolgaihoz nem fértek hozzá.

(#5750) Melack


Melack
veterán

Üdv mindenkinek! Ha nekem olyan felhő kellene, amit - akár egyéni vállalkozóként elszámolhatóan - olcsón fenn tudok tartani, melyik lenne a legjobb?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.