Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) cigam válasza sopruk (#6049) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Annál már alapból benne van a titkosítás, illetve ha jól tudom a korábbi file verziók is...

Ez tuti? Mert ahogy írtam is a pcloud esetén egy külön "széf" mapában titkosítva tárolja az adatokat a kliens eszközökön is. Szerintem a Mega nem tud ilyent.

A pCloud-ban is van "korábbi verziók" [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6052) Kobe


Kobe
veterán

Hello
fenykepeknek (nagyjabol 200GB) es par fontos fokumentumnak keresnek felhos tarhelyet. A kepeknek olyat ami nem tomoriti szarra.
Mivrl iphone + macbook + windows gep is van a csaladban de a mac van tobbsegben, adna magat az icloud 2terras csaladi csomagja havi 2 ezerert.
Viszont nem lenne rossz ha a regebbi kepeket be tudna tagelni lokacio alapjan mint pl a frissen, iphoneal keszulteket.
Ez mukodhet?

koszi

(#6053) WhiteWalker válasza cigam (#6050) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm Neked is.
Akkor maradok a pCloud-nál. Az applikacios felületük is nagyon jó , pont erre van szükségem.
A fényképek tárolására és vissza nézésére is kiváló , legalábbis az első benyomások alapján.
:R

(#6054) cigam válasza Kobe (#6052) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem teljesen értem kérdést. Még az iPhone 3G is tett a képbe gps koordinátákat. Miket kellene utólag feldolgozni? Pláne egy felhős tárhelynek? Arra ott a Fotók alkalmazás, ami a térképre is ki tudja tenni a fotókat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6055) Kobe válasza cigam (#6054) üzenetére


Kobe
veterán

az eredeti fényképek amiket perpill gépen tárolok, androidos mobillal vagy rendes fényképezővel készültek, így nem tudom hogy mondjuk egy apple icloud-ba importálás esetén a Fotók app a képek exifje alapján felszórja-e azokat is a térképre

Az lenne a cél, hogy a már szifon alatt késíztett fotók alapból az icloudba is mentődjenek (ez már most is így van) + mellé importálnám a gépről a képeket és megszüntetném a gépi tárolást HDD-n

(#6056) cigam válasza Kobe (#6055) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát húzz bele egypár olyan fotót és máris meglátod. Az emberek többsége nem szereti, ha belekukkantanak a fájlokba. Amikor bevezették a Dropbox-ban a preview-et, micsoda hű meg há volt. A fényképek feldolgozása ingoványos terület. A felhőben csak a nagyobb. cégek (Appl, Google,...) foglalkoznak vele, ill. a NAS-okon futó képfeldolgozó programok lehetnek még jó alternatíva számodra.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6057) #46824192 válasza cigam (#6056) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem szeretik ha belekukkantanak a fájlokba...

Őszintén szólva ,legyen az bármilyen szolgáltató ,ha azt mondja hogy ezt használd én nem nézegetem ,na én azt biztosan nem hiszem el. Még a távoli titkosított tárolást is csak fogcsikorgatva és fenntartásokkal.

Egy szoftver gyárt preview index képeket. Ez nem a belenézés kategória. Csak hát jól el kell hinni ,hogy más nem történik. Ha meg nem gyárt semmi preview index képeket , akkor is jól el kell hinni ,hogy nem nézegetik :) :)

[ Szerkesztve ]

(#6058) vond válasza cigam (#6050) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Feltöltés előtt titkosítja, nem úgy tárolja az eszközödön. Érdekes is lenne, ha hirtelen minden ide pakolt fotóhoz, videóhoz, stb. csak jelszóval tudnál hozzáférni pl. a telefonodon. Meg akkor ha ezt szeretnéd elérni, akkor minden más alkalmazásból is ki kéne irtanod a fájlokat, hogy csak a pCloud széfben legyenek benne. Szerintem ez nem így működik.

Ezt meg az én értelmezésem szerint a Mega (és a Sync.com, meg az Icedrive) is tudja, csak alapból. Minden fájl le-, illetve feltöltésnél lefut a titkosítási folyamat:
pCloud's security application encrypts data on user's computer, and uploads only the encrypted version to the servers. Files never leave user's device, so there is no way that anyone receives sensitive information in a plain version. We apply zero-knowledge privacy, meaning that encryption keys are not uploaded or stored on our servers, and we are incapable of viewing user files. The encryption key (Crypto Pass) is only available to the one who creates it, i.e. the user.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6059) cigam válasza vond (#6058) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pont ezért van egy külön crypto mappa. [link]
Hozzon létre egy elég erős Crypto Pass-t a Crypto mappában lévő fájlok visszafejtéséhez és megtekintéséhez. Önön kívül senki nem férhet hozzá a Crypto Pass-hoz, ezért ha egyszer elfelejtette, azt nem lehet visszaállítani. Adja meg és ismételje meg a Crypto Pass-t, adjon hozzá egy Hint-et (opcionális), és kattintson a Create Crypto Folder gombra. Miután a titkosított mappát létrehozta, elkezdheti hozzáadni a fájlokat, és biztos lehet benne, hogy azok teljesen védettek és láthatatlanok bárki más számára.
Plusz a faq egy másik pontja:
11. Hogyan tudom visszafejteni a fájljaimat?
Miután titkosította fájljait, csak a Crypto Pass megadásával férhet hozzá a Crypto Folder mappához, és használhatja azokat újra a visszafejtéshez. Ehhez nyissa meg a pCloud-alkalmazás (mobil vagy asztali) Crypto fülét, és válassza a Feloldás gombot. Adja meg a Crypto Pass-t, és a fájljai ismét elérhetővé válnak. Az asztali gépen a fájlokat úgy is visszafejtheti, ha jobb gombbal kattint a Crypto mappára, és a kontextusmenüből kiválasztja a Feloldás opciót (csak Windows és Mac esetén érhető el).

Ez egy olyan mint a onedrive-on belül a "Személyes tár". Egy külön jelszó megadásával nyílik ki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6060) WhiteWalker válasza cigam (#6059) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A Onedrive mennyivel másabb vagy "rosszabb" mint a Google? Titkosítás van neki?

(#6061) Snoop-y válasza WhiteWalker (#6060) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha zero knowledge-re gondolsz az egyiknel sincs.
Mondjuk ez nem jelenti azt, hogy minden dolgozojuk ralat az adataidra. Mind a Google mind az MS elevated access alapu hibakezelest vegez. Adminok akkor ferhetnek hozza szemelyes adatokhoz ha azt te kered egy hibajegyen. Nincs olyan, hogy admin vagyok es turkaszok a OneDrive vagy Google driveok kozott.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6062) cigam válasza WhiteWalker (#6060) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mitől lenne rosszabb? Az árak térnek el minimálisan, ill. a OneDrive-on belül van egy "Széf" mappa, amit csak külön jelszóval tudsz kinyitni.
Ha jól tudom a Google-nak még nincs ilyen szolgáltatása.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6063) WhiteWalker válasza Snoop-y (#6061) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm és Neked is cigam :R

Lehet túlparázom , de mint írtam családi képeket tárolására használnám a felhő tárhelyet és az adatvédelem miatt aggódom. :B
Mennyire használják fel vagy mit tudom én... Annyi félét lehet már hallani...

Itt pl az utolsó bekezdésben azt írják , hogy:

"A kliensoldali titkosítást más termékeknél már korábban bevezette, illetve sikerrel tesztelte a Google - a Google Drive"

De ennek ellenére nem szívesen tenném fel a Google szervereire a képeket.
Ráadásul , a kezelhetőség sem mindegy , mert a fájlkezelő az alábbiakat támogatja:

Míg a galéria nézegető az alábbi felhő szolgáltatást támogatja:

Ezek közül a legtöbbet nem is ismerem...

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#6064) cigam válasza WhiteWalker (#6063) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem lehet, hanem biztosan. Amiről már hallottál, abban nem bízol meg, a többinek meg még a nevéről sem hallottál ;]
Nehéz így tanácsot adni. Pl. a Baidu a Kínai Google. Nem biztos hogy jó választás, már csak a nyelvi nehézségek miatt is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6065) #46824192 válasza WhiteWalker (#6063) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha van értelmes feltöltési sebességed , akkor vegyél egy nas-t és szinkonizálja arra. +egy synology nasnál még nagyon sok kényelni szolgáltatást kapsz a pénzedért.
Bár ott sem tudni mikor mit pofázik haza a gyártónak, de jó esélyel a képeidet/privát dolgaidat nem fogja átadni senkinek.

Vagy ha ennyire para a felhő, akkor eleve te magad titkosítod és úgy töltöd fel. (veracrypt konténer,7z, akármi.)
Ezzel egy jó erős védelmet adsz plusszban a képeidnek. Cserébe lemondasz a kényelemről és nem nézegeted online.

[ Szerkesztve ]

(#6066) MaCS_70 válasza WhiteWalker (#6063) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerinted mit csinál egy felhőszolgáltató a képeiddel?

Persze ott vannak az adatbiztonsági kérdések, de ezek is csak az intimebb képtartalmaknál öltenek érdemi kockázatot.

A Google nem titkoltan a mesterséges intelligenciáját eteti a képekkel, ami nem jelenti azt, hogy bárki is nézegetné azokat. A többiek nem tudom, hogyan profitálnak a tömeges ingyenes tárhelyhasználatból.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6067) WhiteWalker válasza MaCS_70 (#6066) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az ingyenest megértem , hogy így csinál.
De ha fizetek érte azért ezt nem szeretném.
Jó lenne a fizetős Google Drive is , ha tudnám hogy nem használják fel a képeket.
Vagy ott a Dropbox is , azzal se lenne semmi bajom , ahogy írják van náluk titkosítás is.
Ebből a szempontból inkább oda fizetnék elő.

(Eddig a pCloud is megfelelne, csak kevés appba van integrálva)

(#6068) MaCS_70 válasza WhiteWalker (#6067) üzenetére


MaCS_70
félisten

És mi bajod van azzal, hogy felhasználja a képeket?

Egyébként nem tudom, hogy ebbeől a szempontból van-e különbség a fizetős és az ingyenes változat között. Mivel tudtommal a fizetős sem ZeroKnowledge, ezért valahol mindegy is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6069) cigam válasza WhiteWalker (#6067) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nagyon ragaszkodsz ebbe a titkosítás szóba, de amit linkeltél az mindegyiknél úgy van. Nézzük sorra a Dropbox-os listát:

- Nem a fájlrendszerbe, pőrén tárolják le a képeidet, adataidat, ahogy Te az otthoni PC-den. Általában egy 256bites AES titkosítással vannak elkódolva a kíváncsi szemek elöl.

- Ma már egy mezei WEBoldallal is titkosítva kommunikálsz (SSL-» https://...), és ez a felhőtárhelyekre is igaz.

- Ezt csak azért írták le hogy hogy hosszabb legyen a lista. Gyakorlatilag leírják, hogy mit értünk SSL/TLS titkosításon.

- Szerinted bármelyik felhőszolgáltató csak ül a babérjain, és nem fejleszti, vizsgálja folyamatosan a rendszerét? Nagyon sok szolgáltatónak van olyan programja, hogy fizet a felfedezett hibákért. (bug bounty)

- Szinte mindegyik felhőszolgáltatónál elérhető a 2 lépcsős azonosítás

- Ez is az előző megerősítése, a működésének leírása, ahogy az SSL-nél is.

Miért baj, hogy kevés appba van integrálva? Pontosan melyik alkalmazás használatában korlátoz ez? Miért nem jó ha pcloud alkalmazásain keresztül, vagy a sima böngészőben nézed a képeket?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6070) Snoop-y válasza WhiteWalker (#6067) üzenetére


Snoop-y
veterán

En evek ota hasznalom ezeket:

Google Enterprise
Office 365 E5

Tobb terabyte kepem van a Google drive/Photos alkalmazasban.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6071) sopruk válasza cigam (#6051) üzenetére


sopruk
aktív tag

Rosszul tudtam. :B Azt hittem ez a feltöltés előtti titkosítás, ahogy a Mega-nal, Sync-nél, és hogy ezt a pCloud-nál külön meg kell venni. Nem tudtam, hogy ez plusz helyi titkosítást jelent.
Köszönöm az új infót! :)

(#6072) WhiteWalker válasza cigam (#6069) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ezekkel tisztában vagyok amiket leírtál , de valahol mégis bennem van a kisördög hogy felhasználják akár AI fejlesztésre , vagy akármi ...
Az ingyenest mint írtam nem érdekel ,mert tudjuk hogy így "fizetek" a szolgáltatásért , de ha fizetős akkor remélem nem így van.

Egyébként épp a FolderSync appban (nem tudom ismered e , lényeg hogy tud időzítve szinkronizálni) benne van , de valamiért mégsem tudom a pCloud fiókhoz kapcsolni.
A másik pedig az egyszerűség miatt örülnék ha a fájl kezelőhöz ( Solid Explorer) tudnám mountolni, mint a Onedrive , Dropbox vagy GDrive-t.
Ha nem megy ezekkel nem gond , túllendülök rajta.

Snoop-y: megnézem ezeket , alszom rá , aztán meglátom kinek adom el a lelkem :D

(#6073) MaCS_70 válasza WhiteWalker (#6072) üzenetére


MaCS_70
félisten

"mégis bennem van a kisördög hogy felhasználják akár AI fejlesztésre , vagy akármi ..."

És mi a baj azzal, hogy felhasználják AI-fejlesztésre a képeket? Én kifejezetten örülök neki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6074) MaCS_70 válasza cigam (#6069) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Miért baj, hogy kevés appba van integrálva? Pontosan melyik alkalmazás használatában korlátoz ez? Miért nem jó ha pcloud alkalmazásain keresztül, vagy a sima böngészőben nézed a képeket?"

Én értem WhiteWalker problémáját. Én is a Solid / FolderSync párost használom, és az utóbbi nagyon fontos: ugyanis lehetővé teszi az off-line felhasználást. A felhőszolgáltatók appjai on-line elérést tesznek lehetővé, ami azért messze nem azonos azzal, mintha a saját készülékemen lenne a tartalom.

A minap a családban fényképeket mutogattak telefonon, csakhogy errefelé elég karcsú a net. Rettenetesen nyögvenyelős volt, fel is adtuk pár kép után.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6075) cigam válasza MaCS_70 (#6074) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tényleg nem teljesen értem, mert bármikor kijelölhetem az adott fájlt/mappát, hogy offline is elérhető legyen: [link]
11. Hogyan engedélyezhetem az Offline hozzáférést a kívánt fájlokhoz?
Hálózati kapcsolat nélkül is elérheti és megtekintheti fájljait. Egyszerűen csak elérhetővé kell tennie őket offline módon:
- Keressen meg egy fájlt/mappát, és nyissa meg a További opciók menüt
- Válassza az Offline elérhetővé tétel lehetőséget.
Az összes offline hozzáféréssel rendelkező fájlhoz hozzáférhet a bal oldali menü Offline fájlok szakaszában.
Ha le szeretné állítani az offline hozzáférést, jelölje ki az adott fájlt/mappát, és válassza az Offline hozzáférés eltávolítása lehetőséget.
Alapértelmezés szerint a fájlokat csak akkor teheti offline elérhetővé, ha Wi-Fi hálózathoz csatlakozik. Ha a mobiladatokat szeretné használni, tegye a következőket:
- Nyissa meg a Beállításokat a bal oldali menübenGörgessen le az Offline fájlok szakaszra
- Kapcsolja be a Mobil adatok használata opciót.

Szóval úgy tűnik nyitott kaput döngettek. Persze a működése lehet nem olyan szofisztikált mint a FolderSync (Eddig nem is hallottam róla, nem nagyon használok/keresek Android-os programokat).

A Solid Explorer pedig működhet a webdav protokollal, ha előfizetsz a "prémium" szolgáltatásra. [link]
Az európai szerver címe: https://ewbdav.pcloud.com

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6076) WhiteWalker válasza cigam (#6075) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Rosszul fogalmazta a kolléga. A FolderSync ütemezett szinkronizálásra való , nem online/offline fájl használatra.
Itt van a félre értés.
Nekem vannak a telefonon különböző mappáim amik be vannak állítva minden nap egy éjjeli órára , hogy szinkronizálja Dropbox és GDrive-ra , plusz tükör oldali szinkron többek közt.

[ Szerkesztve ]

(#6077) cigam válasza WhiteWalker (#6076) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom miért jó ütemezni, ez bennem sosem merült fel. Amikor látja hogy WiFi kapcsolat van, már tolja is fel az adatokat.

Az is valószínű hogy azért nem megy a pcloud sync, mert nem vagy előfizetve. Könnyen meglehet, hogy a FolderSync WEBdav-on keresztül próbál kapcsolódni. Erre rá is kérdezhetsz a program készítőinél.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6078) WhiteWalker válasza cigam (#6077) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért jó az alapszinkronon kívül ,mert ha a telefonon módosítom bármelyik mappa tartalmát megcsinálja a következő alkalommal.
Nem kell letölteni plusszba két három appot.
(GDrive , Dropbox, vagy épp pCloud)

Még ismerkedem a pClouddal , szóval elképzelhető, hogy azért nem megy a FolderSync szinkron mert nem vagyok prémium tag , bár ehhez nem kellene , hogy köze legyen. Pedig az accountom alatt a linkelt accountoknál ott van a FolderSync:

[ Szerkesztve ]

(#6079) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

A pCloud-nál meddig lesz lehetőség regisztrálni az 500 GB ingyenes tárhelyre?
Ha letelik a 3 honnap akkor eltűnnek a feltöltőt képek videók?
Felraknék 100 GB-t.
És ha letelik akkor újra 10 GB lesz az ingyenes tárhely?
Nem tudom honnan szerezek? és miért kell a promóciós kódot meg adjak.

Mega-ra beregisztrálok akkor meg kapom őrökre a 20 GB ingyenes tárhelyet?

Nem tudom most hogy van e de elvileg a Degoo 20 GB add már ingyen?
100 GB ingyenest megszüntették?
Weboldalukon már 20 GB látok.

Munkatársamtól hallottam erről az oldalról Ulozto-ról ami korlátlan ingyenes táhelyet add.

Nektek mennyire jönnek be ezek a felhőtárhelyek?

(#6080) MaCS_70 válasza cigam (#6075) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, sok szolgáltatónál valóban van lehetőség az off-line tartalmak kijelölésére.

Amit jól kifelejtettema mondókámból az az, hogy ez még nem jelent szinkronizálást. Magyarán, ami a telefonon történik, az nem történik meg a felhőben. Az off-line fájlkijelölés ez általam eddig ismert appoknál csak letöltést jelent, de ha az adott fájlon módosítok vagy azt törlöm, arról a felhő nem értesül.

És ezért használok szinkronizáló appot (pl. FolderSync), ezek viszont csak nagyon korlátozott számú felhővel működnek együtt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6081) Jarod1 válasza RockFonok (#6079) üzenetére


Jarod1
addikt

Mega előfizu nélkül ad 50 gb
én pro lite fizettem elő 400 Gb, most kb a felén van adat. most néztem 2019 óta vagyok fent.
Sorozatokat is innen nézek, stabil laptopon telón, tabletten

google drive one most akció van 190 / hó 100 Gb

Box is ad ingyen 50 Gigát.

(#6082) RockFonok válasza Jarod1 (#6081) üzenetére


RockFonok
tag

A kezdőlapjukon 20 GB-t írnak, lehet az újaknak már nem add annyit mint neked van.

(#6083) nfsu17 válasza Jarod1 (#6081) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem, nem ad 50GB-ot.
Akinek korábbról maradt ötven, attól viszont nem veszik el. Tőlem sem.

Google one 175 Ft egy hónapra, utána ugyan úgy 690 Ft.
Ez kb a 'semmit nem ér' kategória, mint ha nem is lenne akció. Egy, két, három hó, fél év az már oké lenne.

(#6084) sharp4 válasza nfsu17 (#6083) üzenetére


sharp4
őstag

Akkor már OneDrive, ott 590-ért használom munkára a 100Gb-ot. Teljesen jó, mind telefonon, mind PC-n.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#6085) nfsu17 válasza sharp4 (#6084) üzenetére


nfsu17
veterán

Onedrive-om is van.
Családi 6x1TB
Ebből ötöt én használok.
Office is jár mellé.
Kb 20.000 volt egy évre.
1650 per hó a 6x1TB...most már kicsit drágább.
Ebből én ötöt használok.
330Ft 1TB per hó
Igen, öt db email kell így, és igen, két-három TB-ot nem látsz így sem egy accból (mivel ugye 1TB a max egy accra)

(#6086) MaCS_70 válasza nfsu17 (#6085) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van az szerintem évi 30e Ft is, bár ha közvetlenül a MS-tól veszi az ember, akkor 36e.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6087) nfsu17 válasza MaCS_70 (#6086) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem az MS-től veszi kb senki. :D
Alzán sokáig 19-20k volt korábban, 5évet is be lehetett zsákolni előre.
Emag 24k sem a világ vége.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6088) MaCS_70 válasza nfsu17 (#6087) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én éppen ott tartok, hogy nyáron vettem az Alzától egy éves adagot 30e Ft-ért.

Beváltottam a kupont a MS oldalán, és némi ügyfélszolgálatos telefonálgatás során derült ki, hogy ennek akár egy nap is lehet az átfutása -- de végül megjelent, 2024-ig jelezte a MS oldala.

Miután a családban több gép is kidőlt a sorból, felmentem a MS-fiókomba, hogy átregisztráljam az Office-okat az új gépekre -- és mit látok? A nyáron végül felkerült hosszabbításnak se híre, se hamva, az alzás vásárlás helyett egy korábbi microsoftost jelenít meg utolsónak.

:Y     

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6089) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Valaki használja a Dropbox fizetős tárhelyét, esetleg tudna véleményt mondani róla? Jelenleg két tárhely között próbálok dönteni, az egyik a dropbox, a másik a mega lenne, de jelenleg egy kicsit tanácstalan vagyok. :N
Természetesen minden véleményt szívesen veszek a többi szolgáltatásról is, legyen az mega, pcloud stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#6090) prsq


prsq
tag

Milyen 5-10 Gb körüli ingyenes tárhelyszolgáltató akad, akinél működik is rendesen a hálózati meghajtó csatlakoztatás (saját appból).

Az Icedrive-ot használom, ritkán kell, de mindig van valami. Megoldják, csak bosszantó, amikor csinálnám, és nem megy, várnom kell napokat. Volt egy eset korábban is, amikor teljesen rosszul látta az app a dolgokat (böngészőből jó volt). Most mountoláskor elérhetetlen a meghajtó. Böngészőben jó. Írtam ticketet, nyilván megoldják majd, csak hát megint pont akkor nem jó, amikor épp kéne. (Valami volt a múltkor is, hogy felülírás helyett 0 méretű fájlt rakott fel, elveszett több minden. Megvolt lokálban, pótoltam, csak időbe került.

pCloudom is van, nem vagyok oda érte, az app frissítése óta 6 példányban fut a ms edge webview2 (minek, amikor totalcommanderrel tologatok), eszi csak a ramot, lassabb lett. Pedig ez legalább szokott működni rendesen.

Koofr-t használok régóta, gondoltam itt az ideje az appnak, hát nem megy,. Egyszerűen nem mountol. Írtam nekik, kaptam is választ, arra nem, hogy miért nem megy, csináljam kézzel, arról meg kiderült, hogy Google-os loginnal nem megy, csak külön fiókkal. De előbbim van, szándékosan, egyszerűbb.

Sync appját egyszer letöltöttem, de valami nagyon nem tetszett benne, talán rögtön mindent szinkronizálni akart (én meg nem :-)), gyorsan leszedtem.

Tehát: van-e még valaki, akinek megbízhatóan működik az appja meghajtóként mountolással. Nem kell hogy rakéta legyen,, csak megbízhatóan működjön. Esetleges adatátviteli kvóta/korlát hátrány. (Google nyilván van, csak oda nem fér. :-))

Vagy ajándék ménes fogait nézegetem?

(#6091) #46824192 válasza prsq (#6090) üzenetére


#46824192
törölt tag

Inkább fizetek pl. googlenak ,mint hogy a nevenincs randomokkal szenvedjek.

Az a kis pénz megér annyit ,hogy 24/7 működik gombnyomasra.

(#6092) MaCS_70 válasza #46824192 (#6091) üzenetére


MaCS_70
félisten

+1

A Google Drive 100 GB-ig nem egy vészes összeg, és működik.

Nekem egyébként az IceDrive és a Sync.com évek óta kifogástalanul működik, a pClouddal meg csak annyi a bajom, hogy ragaszkodik a P:\ drive-hoz.

prsq: a Mega nem lehet megoldás?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6093) #46824192 válasza MaCS_70 (#6092) üzenetére


#46824192
törölt tag

200 az a 100 :)

(#6094) prsq válasza MaCS_70 (#6092) üzenetére


prsq
tag

Megát próbáltam pár éve, bevallom, annyi maradt meg belőle, hogy tetű lassú volt.

(#6095) #46824192 válasza #46824192 (#6093) üzenetére


#46824192
törölt tag

Szerk.:

Tényleg van 100Gb is. Csak nekem az előfizetett 200Gb miatt nem mutatta.

(#6096) vond válasza prsq (#6094) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt már orvosolták pár éve. Nálam néha a gigabitbe is belekóstol a letöltés, a feltöltés meg csak azért sokkal lassabb, mert a szolgáltatónál (Vodafone) 40 Mbit/s a max. Mondjuk ezt hozza is stabilan. Az elmúlt hetekben töltöttem fel közel 2 TB adatot. Flottul ment minden. Az ára sem vészes szerintem, főleg a nagyobb csomagoknak (nekem 8 terás van havi ~8 ezerért). Viszont a direkt meghajtó mount-olás vagy parancssorból megy, vagy például egy Raidrive előfizetéssel. Mondjuk az a havi 2 dollár nem vág földhöz. Lassan egy liter tej kerül ennyibe.

Ha mindenképp full ingyenes megoldás kell, akkor én is a Google Drive-ot ajánlom, szintén Raidrive-val.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6097) #46824192 válasza vond (#6096) üzenetére


#46824192
törölt tag

Lehet nem jól emlékszem, de a drive win kliense már meghajtóként és betűjellel kezeli a tárhelyet.

(#6098) MaCS_70 válasza #46824192 (#6097) üzenetére


MaCS_70
félisten

Választható, hogy betűjeles meghajtóként vagy könyvtárként jelenítse-e meg.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6099) vond válasza #46824192 (#6097) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, ezt nem is tudtam. Köszi! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6100) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#6078) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Megoldódott közben.
Írtam a fejlesztőnek kb egy hete , vázoltam a problémát , válaszolt , hogy jön egy update hamarosan , majd pár napra rá jött egy FolderSync frissítés , most már össze tudtam kapcsolni a pCloud fiókkal.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.