Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) Louro válasza sztanozs (#29800) üzenetére


Louro
őstag

A feltételes formázásnak van értelme, ha vagy van hozzá magyarázat vagy egyértelmű - piros:nem jó, sárga: elfogadható, zöld: jó - jelzést használnak.

Az Excelben táblázatot kevesen használnak. Pedig dinamikusan nő, csökken, ha kell és a függvényeket se kellene másolgatni, mert automatikusan behúzza alá az Excel.

Ahol eddig dolgoztam és dolgozok, kb. 50-ből 1, ha használ táblázatot. Színkavalkád alatt meg piros, kék, sárga, lila, szürke,....ritka ahol nincs legalább 10-15 szín. Mert többen használják és kinek melyik piros tetszik. Nem vicc, volt már belőle vitám.

Mess with the best / Die like the rest

(#29802) sztanozs válasza Louro (#29801) üzenetére


sztanozs
veterán

A színekből nekem mindig vannak vitáim - egyik managernek így, másiknak úgy szimpi. A R-A-G az legalább fix, de ha több státusz kell, mindig megy a nyavajgás...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#29803) Delila_1 válasza sztanozs (#29802) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Srácok! Ez az eszmecsere is az Excelhez tartozik. Az szürke szöveg rosszul olvasható. Kérlek, ne írjatok off-ban, ha lehet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29804) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Lenne egy focikupa a hétvégén, és szükségem lenne egy excel táblára ami rangsorolja a csoportokban a csapatokat.

A google segítségével találtam előre elkészítettet, viszont a sorrend eldöntésénél nekem más szempontokat kellene figyelembe venni.

Esetleg valaki tudna segíteni nekem, az adott táblát kiegészíteni? Lényegében egy besorolási szempontot kellene felvenni...

Köszönöm! :R :R

A "félig" kész táblázat!

(#29805) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#29803) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Te, mint topikgazda, ON-ra teheted... A hozzászólások jobb felső sarkában látni fogsz egy OFF feliratot, azon katt és egyből ON lesz(újabb katt és megint OFF lesz). ;)
Ezt hsz-met meg törölheted utána.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29806) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#29805) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Végre itt vagy!

Köszi, ismerem ezt az állítási lehetőséget, de nem egyszerűbb, ha a fiúk maguk írnak olvashatóan?
Törölni nem tudok, és nincs is szándékomban.

Mikor veszel érdemlegesen újra részt ebben a topikban?

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29807) sztanozs válasza Delila_1 (#29806) üzenetére


sztanozs
veterán

Bocs, de én nem tudom besötétíteni utólag (15 perc mod time után), csak moderátor vagy topic gazda tudja.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#29808) Delila_1 válasza sztanozs (#29807) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Én igen. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29809) batmanéhes válasza Louro (#29801) üzenetére


batmanéhes
tag

én nem tapasztaltam, hogy _teljes_ sor / oszlop formázástól észlelhetően nőtt volna a méret.

ennek szép példája az, amikor kitörlöd a használt tartományon túli összes sort és oszlopot, és újra normális méretű lesz a file, pedig a formázások benne maradnak.

persze lehet, hogy vannak ilyen esetek is, de inkább a korábban bemásolt adatok mindenféle formázása szokta megdobni. meg amik már említve lettek. leginkább meg az, hogy már-már saját magával is kompatibilis.

(#29810) huliganboy válasza huliganboy (#29804) üzenetére


huliganboy
addikt

Valaki nem tudna kisegíteni? :O :O

(#29811) huliganboy


huliganboy
addikt

Üdv!

Office 2007 Excel-ben hogy tudom az alábbi feltételes formázást megoldani:

HA C12-C17 értéke nagyobb mint 0 akkor a G12-G17 cellába a feltételes formázás ikonkészletéből legyen egy-egy zöld pont középre helyezve, HA értéke 0 vagy kisebb akkor legye egy-egy piros pont!

Köszönöm! :R

(#29812) Terra86


Terra86
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudok programozni, néha a saját munkám segítésére használok excelt, most azonban bogár ment a fejembe és szertnék egy kicsit összetettebb dolgot megoldani. Kb. 2 hete makrókkal próbálkozom, menni fog,
de találkoztam egy problémával ( egy hete kutatok utána, nem egyszerű, mert csak a google angolt :) tudom,
nem találok megoldást.
A probléma:
A cellakijelölést szeretném kiterjeszteni makróval a kijelölt cellától jobbra, a sorban lévő utolsó adatig. Az adatok között üres cellák is vannak (ezeket nem lehet nullával feltölteni- ha valakinek ez lenne a kézenfekvő megoldás)
Örülnék,ha valaki javasolna nekem megoldást.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#29813) bsh válasza Terra86 (#29812) üzenetére


bsh
őstag

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Cells(Target.Row, Me.Columns.Count).End(xlToLeft).Column > 1 Then
Call ExtendSelection(Target)
End If
End Sub
Private Sub ExtendSelection(ByVal Target As Range)
Me.Range(Cells(Target.Row, Target.Column), Cells(Target.Row, Cells(Target.Row, Me.Columns.Count).End(xlToLeft).Column)).Select
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#29814) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

A ctrl+É érték beillesztés miért nem működik Excel2013-ban?

You are being revived

(#29815) bsh válasza bsh (#29813) üzenetére


bsh
őstag

nem kéne álmosan hülyeségeket írnom :B :DDD

(#29816) bteebi válasza Terra86 (#29812) üzenetére


bteebi
veterán

Ez elvileg azt csinálja, amit szeretnél:

Sub kijelol()
Dim lastcolumn As Integer
lastcolumn = Cells(ActiveCell.Row, Columns.Count).End(xlToLeft).Column
Range(ActiveCell, Cells(ActiveCell.Row, lastcolumn)).Select
End Sub

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29817) bteebi válasza PETEE78 (#29814) üzenetére


bteebi
veterán

Parancsikonok Excelben

Miben működött úgy? Excel 2003-ban? Valószínűleg Excel 2007-től ugyanúgy (de ettől eltérően) van, ami úgy tűnik, hogy ctrl+c, majd alt+ővé <enter>. (Ő: Kezdőlap, V: Beillesztés, É: érték). A ctrl+alt+v amúgy elvileg megjeleníti az Irányított beillesztés párbeszédpanelt, de nekem nem működött.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29818) MCGaiwer válasza Delila_1 (#29750) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Szia!

Kicsit módosítottam a táblázaton.

Felmerült egy újabb funkció:

Egy olyan macróra lenne szükségem, ami egy adott kijelölt területen számolja össze a ledolgozott napok számát valamint azokat a napokat, amiken valmiért dolgozni kellett volna, de az illető nem volt (szabadság, betegség stb)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29819) MegaNorby


MegaNorby
tag

Tudtok segíteni?
Hogyan lehet azt megoldani hogyha egy oszlopba írok telefonszámokat (kb: 200db)
és a végén jut eszembe hogy elé kellett volna írnom hogy 06, de egyesével ez túl macerás.
Tudtok erre valami egyszerűbb megoldást hogy ne kelljen egyesével beírnom elé hogy 06?

[ Szerkesztve ]

Northlight music

(#29820) Fire/SOUL/CD válasza bteebi (#29816) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ránézésre rendesen fog működni, azt teszi, amit kell.
(csak nyilván nem szabad eseményhez rendelni, mert onnantól, amíg a makró fut, nem kell adatot bevinni...) :DDD

MegaNorby
felveszel egy segédoszlopot, pl ha A1-ben vannak a telószámok, akkor B1-be ezt a képletet írd majd másold végig:
="06" & A1

Delila_1
Sajnos nem sok időm van, ami meg igen, annak nagy részét egy másik topikkal kapcsolatos teendőim felemésztik. Hébe-hóba benézek ide is, de makróra (komolyabbra) nem feltétlenül van/lesz időm.
(Mondjuk ahogy látom, vannak jó koponyák a topikban, szóval nem aggódom, hogy az érdeklődők ne kapnának választ, akár egy "fejtörősebb" feladványra is...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29821) bsh válasza Fire/SOUL/CD (#29820) üzenetére


bsh
őstag

(csak nyilván nem szabad eseményhez rendelni, mert onnantól, amíg a makró fut, nem kell adatot bevinni...) :DDD

mentségemre szóljon, hogy az nem is volt feltétel... :))

(#29822) Fire/SOUL/CD válasza bsh (#29821) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Te makród (nem vagyok Excel közelben), de az is jól kell hogy működjön és mivel ott van egy fontos feltétel, ezért be lehet vinni simán adatokat, még ha eseményhez is van rendelve(legalábbis teljesen üres sorokba biztosan) :DDD .
(Azért valaki kipróbálhatná, de szvsz nincs vele semmi gond)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29823) huliganboy válasza MegaNorby (#29819) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

=ÖSSZEFŰZ(A1;B1)

(#29824) MCGaiwer válasza MCGaiwer (#29818) üzenetére


MCGaiwer
addikt

sikerült leszűkítenem annyira, hogy egy olyan Label-t akarok, ami a következő függvény eredményét mutatja COUNTIF(F54:AJ54;"x") ahol f54:AJ54 az egérrel kijelölt területet jelenti (valós időben frissítve)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29825) huliganboy


huliganboy
addikt

Van egy ilyen függvényem:
=HA(C12>0;"VÉGE";"LEJÁTSZANDÓ")

A bajom az hogy ha a cellába 0-át írok sem hat ki rá.... Ugyanis a cella értéke alapjáraton is nullának érzékeli az excel...

Ugye azt szeretném ha 0 vagy nagyobb szám kerül a cellába írja ki hogy vége ellenkező esetben lejátszandó.

Nem tudom úgy összerakni ÉS valamint VAGY függvénnyel hogy működjön! :W

(#29826) bsh válasza Fire/SOUL/CD (#29822) üzenetére


bsh
őstag

deeee, van azzal gond... pont azért írtam később, hogy nem kellett volna álmosan "segíteni" :DDD az a feltétel úgy nem elég, gyakorlatilag nem tudsz vele így az utolsó oszlop utánra adatot beírni :B

ehelyett
If Cells(Target.Row, Me.Columns.Count).End(xlToLeft).Column > 1 Then
ez valamivel jobb:
If Cells(Target.Row, Me.Columns.Count).End(xlToLeft).Column > Target.Column Then

(#29827) bteebi válasza Fire/SOUL/CD (#29820) üzenetére


bteebi
veterán

Persze hogy működik, ki is próbáltam :), a kétség csak amiatt volt bennem, hogy vajon jól értettem-e a kérdését :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29828) bteebi válasza huliganboy (#29825) üzenetére


bteebi
veterán

=HA(C12>=0;"VÉGE";"LEJÁTSZANDÓ")

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29829) huliganboy válasza bteebi (#29828) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Igen ezt is próbáltam! Ebben az esetben ha üres a cella is VÉGE felirat jelenik meg! :O

Tehát:
Ha üres: Lejátszandó
HA nulla vagy nagyobb: VÉGE

[ Szerkesztve ]

(#29830) bteebi válasza huliganboy (#29829) üzenetére


bteebi
veterán

Már értem. Akkor egyszerűen csak meg kell vizsgálni, hogy üres-e a cella. Ha az, akkor ne jelenítsen meg semmit (""), ha meg van benne valami, akkor vizsgálja meg a tartalmát.

=HA(ÜRES(C12)=HAMIS;HA(C12>=0;"VÉGE";"LEJÁTSZANDÓ");"")

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29831) huliganboy válasza bteebi (#29830) üzenetére


huliganboy
addikt

Így meg ha üres nem jelenik meg az hogy lejátszandó, de a VÉGE kiíratása tökéletes :DDD

(#29832) bteebi válasza huliganboy (#29831) üzenetére


bteebi
veterán

Nem figyeltem eléggé.

=HA(ÜRES(C12)=HAMIS;HA(C12>=0;"VÉGE";"LEJÁTSZANDÓ");"LEJÁTSZANDÓ")

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29833) huliganboy válasza bteebi (#29832) üzenetére


huliganboy
addikt

Ne viccelj!

Nagyon hálás vagyok!

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!! :R :R

(#29834) PETEE78 válasza bteebi (#29817) üzenetére


PETEE78
senior tag

Ez hosszadalmas megoldás számomra. Akkor marad az eddigi jobb klikkes műsor...
köszi!

You are being revived

(#29835) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Biztos banális kérdés lesz, de mostanában teljesen elszoktam az exceltől!

1. munkalapon van egy rakat kód, pl 1111 ("A" oszlopban van minden kód)
2. munkalapon pedig van ez a kód amit meg kell keresni, és az a feletti cella értékére lenne szükségem. (Itt is az "A" oszlopban van minden adat)

Addig eljutottam, hogy a hol.van függvénnyel kiírja hogy az 500-as cellában van a keresett "1111" kód, jelen esetben nekem a 499-es cella értékére lenne szükségem.

Köszönöm előre is a segítséget, az itteni dolgokhoz képest ez egy nagyon gyenge feladat, kicsit szégyellem is magam érte. :U

(#29836) huliganboy


huliganboy
addikt

Azt vajon hogy tudom megoldani, hogy:

Ha B2 értéke 3 akkor D2 cella legyen zöld, Ha B2 értéke nulla akkor D2 piros Ha B2 értéke 1 vagy 2 akkor D2 narancs színü!

Köszi :R

(#29837) bteebi válasza PistiSan (#29835) üzenetére


bteebi
veterán

A munkalapnevek nem (sem) ismertek, de azért ebből már el tudsz indulni:

=INDIREKT(CÍM(HOL.VAN(1111;'Munka1'!A1:A200;0)+n-1;1;4;1;"Munka1"))

Az n értéke azt adja meg, hogy hány sorral kezdődik lentebb a táblázatban az első kereshető érték. Ha pl. a 3. sorban van a fejléced, és a 4. sorban kezdődnek a kereshető értékek, akkor az n értéke 3 (mert 3 sorral van lejjebb az 1. sornál). A "-1" pedig azért kell, hogy az egy sorral fentebb lévő értéket találd meg. Ha az 1111 helyett szöveg lenne, akkor dupla idézőjelbe kell tenni, pl. "Érték".

#29836: Feltételes formázással. D2-n állva: Feltételes formázás → Új szabály → A formázandó cellák kijelölése képlettel → =$B$2=3.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29838) batmanéhes válasza bteebi (#29837) üzenetére


batmanéhes
tag

tán egyszerűbb kicsivel, de ugyanaz, mondjuk b1 cellába:

=index('munka2'!b:b;hol.van(a1;a:a;0)-1)

a1 = 1111
munka2 a:a = 1111,1112,...
munka2 b:b = amit keresel

[ Szerkesztve ]

(#29839) Fferi50 válasza PistiSan (#29835) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ebben az esetben az INDEX függvényt kell kombinálnod a HOL.VAN függvénnyel:
A képlet pl. Munkalap1!B1 cellába:
=INDEX(Munkalap2!$A$1:$A$2000;HOL.VAN(Munkalap1!$A1;Munkalap2!$A$1:$A$2000;0)-1)
Ezután ezt kell végighúznod az oszlopon.
Fontos, hogy a keresési tartományok $-osan legyenek megadva.

Ilyen esetekben az INDIREKT függvényt nem tartom igazán jónak, mert lassítja az excelt.

Üdv.

(#29840) Terra86 válasza bsh (#29813) üzenetére


Terra86
csendes tag

Nagyon köszönöm a megoldást, de sajnos én ezt nem tudom működésre bírni. Szerkesztő ablakába próbáltam makróként beillesztve futtatni- nyilván ez nem ilyen egyszerű- de hát mondtam, hogy kezdő amatőr vagyok.
Esetleg írnál egy szájbarágóst?
Mindenesetre még egyszer köszönöm.

(#29841) bteebi válasza Terra86 (#29840) üzenetére


bteebi
veterán

Jobb gomb a munkalapon, kód megjelenítése, majd a jobb oldali ablakba bemásolod a kódot, és már működik is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29842) Terra86 válasza bteebi (#29816) üzenetére


Terra86
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a megoldást, működik! Annyit erőlködtem, hogy szinte alig akartam hinni a szememnek. Még egyszer köszönöm!

(#29843) Delila_1 válasza MCGaiwer (#29824) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az a makró ennyi:

Function X(ter As Range)
X = Application.CountIf(ter, "x")
End Function

A füzetedben egy modulba másolod, a módját megtalálod a Téma összefoglalóban.

A cellába beírod =x(GV3:GZ8) , és enter. A területet egérrel is kijelölheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29844) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

1 grafikonon szeretném megjelentíteni a 2014 és a 2015ös adatokat, hogy jól lehessen látni a változásokat. Ez kivitelezhető?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29845) Fire/SOUL/CD válasza PETEE78 (#29834) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapvetően 3 megoldás van Magyar Excel (pontosabban magyar billentyűzet) esetén:

1. Amit itt leírtak

2. CTRL+C -> CTRL+WIN+V -> CTRL -> É -> Enter

3. A beviteli módszer módosítása OS szinten. Ilyenkor az értesítési területen (az óra mellett) megjelenik/ilyenre módosul az "ikon". CTRL+SHIFT megnyomásával lehet váltani a beviteli módok közt(oda-vissza, alkalmazásokon belül és kívül), azaz ily módon. Utóbbi esetben angol bevitel lép érvénybe és ekkor már működik az Excel-ben az irányított beillesztés ablak megjelenítése a CTRL+ALT+V bill. kombóval, azaz ilyenkor ez az eljárás: CTRL+C -> CTRL+ALT+V -> R -> Enter.
(Én ez utóbbit használom, mert fejlesztőkörnyezetekkel dolgozom(tehát nem az Excel miatt) és ott jobb az angol/amerikai bevitel, hozzászoktam az elmúlt több, mint 20 év alatt... ;] )

[ Módosította: pepe091 ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29846) PistiSan válasza batmanéhes (#29838) üzenetére


PistiSan
addikt

A te lírásod volt a legjobban emészthető számomra, köszönöm a segítséget, sikerült. :R

(#29847) huliganboy válasza bteebi (#29837) üzenetére


huliganboy
addikt

Tökéletes!!! Nagyon köszönöm, most se csalódtam a fórumban és tudásotokban!!

Ezer hála!!! :R :R

(#29848) MegaNorby válasza Fire/SOUL/CD (#29820) üzenetére


MegaNorby
tag

Ez így nem rossz, de olyan megoldás nincs hogy ha rákattintok a cellára (az egyik telefonszámra) akkor a szerkesztőlécbe ne a képletet mutassa hanem a számot, hogy tudjam másolni tovább másik cellába a telefonszámokat.

Northlight music

(#29849) Fire/SOUL/CD válasza MegaNorby (#29848) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az irányított beillesztés lesz a barátod, amiről épp az imént volt szó. magyarul (maradva a korábbi példánál/megoldásnál), beszúrsz még egy segédoszlopot(legyen most C oszlop), kijelölöd a B oszlopot(ahova korábban a képlet már elé tette a 06-t), jobb egér/másol, C oszlop kijelöl, jobb egér/irányított beillesztés/értékek, majd B oszlop(meg végül is az A oszlop is) kijelöl és töröl.

UI: ilyen kérdéseket tényleg ne tegyetek OFF-ba, Thx!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29850) Delila_1 válasza MegaNorby (#29848) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellaformátumba az egyéni kategóriába ezt vidd be: 06-##-####-###
Ezzel a mobiloknál a 06-ot be sem kell írnod a cellába.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.