Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) irodakukac válasza Delila_1 (#29200) üzenetére


irodakukac
csendes tag

Szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MŰKÖDIK!!! köszönöm szépen!!!!!

Ezzel a programmal valószínű egy másik rég óta fenn álló problémámat is megoldottad!!!!
Mindjárt azt is kipróbálom.

Kérdésem, hogy ha egy sor adata változik (pl. költséghely nem mindig megfelelő, és később jövünk rá és javíttatjuk), akkor ezek a korábbi sorok is változnak/ autómatikusan?

Vagy ha több dolog változik visszamenőleg, akkor inkább töröljem ki a házipénztár tartalmát?
Törlés esetén újra bekerülnek a sorok?

(#29202) Delila_1 válasza irodakukac (#29201) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A házipénztárban megmarad a rongyos régi (azt manuálisan kell törölnöd), a módosított bekerül az első üres sorba. Persze csak akkor, mikor a sorban a T oszlop adatát leenterezed a szerkesztőlécen.

Mindig csak az a sor kerül át a másik lapra, ahol a T oszlopba viszel be adatot.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29203) Mittu88 válasza Mittu88 (#29146) üzenetére


Mittu88
senior tag

Bocsi, hogy még egyszer megismétlem, de remélve, hogy csak elsiklottatok a kérdés felett, újra megkérdezem: Tudtok szoftvert a #29146-os kérdésre?

(#29204) irodakukac válasza Delila_1 (#29202) üzenetére


irodakukac
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen!

Próbálgatom.

Valószínű tényleg tudom egy másik riportoláshoz is használni. Holnap kipróbálom, és alakítok rajta. Lehet, hogy fogok még jelentkezni ez ügyben.
Köszönöm!

(#29205) Delila_1 válasza irodakukac (#29204) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nagyon szívesen.

A T oszlopot a

If Target.Column = 20 Then

sor figyeli, a 20 helyett annak az oszlopnak a számát írd be, amelyikre reagálnia kell az eseményvezérelt makrónak. A=1, B=2, .... T=20.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29206) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

mivel erre a műveletre senki sem válalkozott, ezért kis tippet szeretnék kérni, hol találok olyan "how to"-t, ahol leírja, hogy kész excel sheetből (formulák, dropdownok, feltételes formázások stb) hogy csinálok olyan table verziót, amiből pedig már egyszerűen lehet pivot-ot csinálni?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29207) FozzieBear válasza MCGaiwer (#29206) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

Az Insert -> Table miért nem járható? Egyébként pivotot lehet range-ből is csinálni, nem csak table-ből, bár utóbbi kétségkívül szebb.

(#29208) MCGaiwer válasza FozzieBear (#29207) üzenetére


MCGaiwer
addikt

úgy akarom, hogy az eredeti sheet is megmaradjon. és ha ebből csinálok sima inserttel, akkor szétbarmolja...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29209) FozzieBear válasza MCGaiwer (#29208) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

Ha csinálsz egy másolatot előtte a sheetről, az nem jó? Vagy úgy akarod, hogy dinamikusan frissüljön, ha frissül az eredeti sheet?

(#29210) MCGaiwer válasza FozzieBear (#29209) üzenetére


MCGaiwer
addikt

az utóbbi, igen.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29211) FozzieBear válasza MCGaiwer (#29210) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

Akkor ráeresztenék egy lekérdezést a woksheetre. Office 2016-ban new query->from file , korábbi excelhez kell hozzá a PowerQuery add-in.

Vagy másik megoldás : makró.

(#29212) Traxx válasza Traxx (#29168) üzenetére


Traxx
őstag

Sziasztok!

Az előző hozzászólásomhoz kapcsolódóan szeretnék még egy kis iránymutatást kérni tőletek :B szatocs1981 kolléga adott segítséget, de nem nagyon sikerül működésre bírnom, illetve kaptam új infókat is. Emiatt, és a jobb szemléltethetőség miatt feltenném újra a kérdésemet :R

Van egy " gyártási nyilvántartó" táblázatom, amely így néz ki:

Itt a Legyártott darab oszlopa lenne az érdekes, ami úgy működne, hogy minden nap beírnánk azt, hol tart a gyártás. Itt azt szeretném elkerülni, hogy "hülyeséget" írjunk be véletlenül, megborítva ezzel mindent. Tehát két dolgot szeretnék elérni (vagy-vagy alapon, de lehet mindkettőnek egyszerre is lenne értelme, ha azzal ki tudok minden véletlen elírást küszöbölni, persze ha ez a program lehetőségeiben benne van :) ) :

- Az egyik az, hogy amikor beviszem az adatokat a H oszlop celláiba, akkor az excel kérdezzen rá, hogy tuti jó-e, és még egyszer be kelljen írni (ez lenne a jobb módszer). Ha pedig a két beírt szám nem egyezik, akkor pampogjon, hogy elcseszted :D Ha pedig igen, csak akkor kerüljön véglegesen rögzítésre a cellában.

- A másik (ez vetődött fel ma), hogy minden terméknek van normája, és ha pl. plusz-mínusz x%-kal többet írok be, mint az addigi gyártás+norma, akkor szóljon, hogy biztos-e. Ezt megpróbáltam az Adatok - Érvényesítés menüpont alatt megoldani, de nem igazán ment. Létrehoztam 3 segédoszlopot, a J-ben a H-ban megjelenő értékeket jelenítettem meg, csak simán =$H$3 formában, a következő két oszlopba pedig betettem a norma plusz-mínusz x%-os mértékét. Az érvényesítés menüpontban pedig ezekkel játszottam: a minimum és a maximum értékekhez ezeket tettem be, plusz az aktuális értéket, a Hibajelzés fül alá pedig egy üzenetet, hogy biztos így akarom-e? De így nem ment a dolog - gondolom azért, mert ha a H oszlopos cellákba beírtam az új értéket, akkor J-ben is megváltozott :( Olyan megoldást pedig nem találtam, hogy ezt kivédjem...

Mind a két megoldás jó és elegáns lenne szerintem, ha működne, de nagyon nem jutok zöld ágra. Még annyit szeretnék elmondani, hogy ennek 2 munkalapon kellene működnie, de ezek felépítése teljesen megegyezik, pár sorral van csak több az egyikben, de a képletek, stb. ugyanazok.

Tudnátok segíteni?

Köszönöm szépen! :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#29213) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Felételes formázás esetén azt szeretném, hogy a sort színezze be, ha egy adott oszlop cellája tartalmaz bármilyen karaktert. A kérdésem, mit kell megadni feltételként?

(#29214) Delila_1 válasza germinator66 (#29213) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a tartományt, ami pl. A2-től Z100-ig tart. Ebben a tartományban akarod azt a sort színezni, ahol pl. a H oszlopban van bármilyen karakter. A képlet

=$H2>"" (két db idézőjel)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29215) germinator66 válasza Delila_1 (#29214) üzenetére


germinator66
aktív tag

Sajna mégsem jó, mert olyat is színez, ahol semmi nincs, és olyat viszont nem, ahol van.

[ Szerkesztve ]

(#29216) Delila_1 válasza germinator66 (#29215) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök, hogy sikerült. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29217) germinator66 válasza germinator66 (#29215) üzenetére


germinator66
aktív tag

A sorok csúsztak el, mostmár rendben van! Köszi mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#29218) Delila_1 válasza germinator66 (#29217) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:) :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29219) poffsoft válasza germinator66 (#29215) üzenetére


poffsoft
addikt

akkor a tartomány és a képlet nincsen összhangban...
Delila képlete a 2-100. sorra működik, a H oszlopot figyeli minden sorban...

[ Szerkesztve ]

(#29220) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kis segítség kellene. Táblázatomban szereplő adatokból halmozott oszlop diagramot készítettem. Szeretném ha az adatok ugyanolyan sorrendben lennének mint ahogy a táblázatban vannak.

Pl. a táblázatban így van:

reggeli
tízórai
ebéd
uzsonna
vacsora
utóvacsora

Ezzel szemben így jelenik meg a jelmagyarázatban és az adatok között is:

vacsora
uzsonna
ebéd
tízórai
reggeli
utóvacsora

Végülis annyi is elég lenne ha az utóvacsora a vacsora elé kerülne. Mi szerint rendezi ezeket sorba?

(#29221) Fferi50 válasza bozsozso (#29220) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha minden igaz, a következő segíthet:
Ráállsz a diagramra, kiválasztod azt az adatsort, aminek a sorrendjét módosítani szeretnéd egy egérkattintással - figyelj, hogy az egész ki legyen jelölve.
A szerkesztőlécen megjelenik az adatsor képlete, pl. így:
=ADATSOR(Munka1!$X$61;(Munka1!$T$1;Munka1!$AB$1:$GX$1);Munka1!$AA$61:$GX$61;4)
A végén levő zárójel előtti szám jelzi az adatsor sorrendjét a diagramon - és a jelmagyarázatban. Ezt a számot írd át - természetesen csak akkora számot írhatsz, ahány adatsor van a diagramon. Ezután enter.
Ezzel automatikusan megváltozik a diagramon a többi adatsor elhelyezkedése is.
Kicsit kísérletezel vele és kialakul a neked tetsző sorrend.
Remélem táblázatból készítettnél is működik a módszer.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#29222) FozzieBear válasza irodakukac (#29188) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

Szia, bár azt nem írtad, milyen verzió az excel, de ha Excel 2016, akkor ez kb két egérkattintással, mindenféle makró nélkül megoldható. Ha korábbi (excel 2010 vagy 2013) , akkor is, de akkor fenn kell lennie a Power Query bővítménynek. Ha érdekel a makró nélküli megoldás, írj :)

[ Szerkesztve ]

(#29223) FozzieBear


FozzieBear
csendes tag

Szia Mindenki,

Egy technikai kérdésem lenne: nyissunk egy új topicot az Excel 2016-ban natív módon, de Excel 2010-2013-ban csak Power Query és/vagy PowerPivot - tal való megoldásokra? Nevezzük csak el Excel Next-nek, vagy nevezzük, aminek akarjátok?

Csak azért kérdem, mert úgy tűnik, itt a dög egyszerű, pár egérklikkes feladatokhoz is mindenki makróhoz nyúl, és nem tudom, hogy ennek az az oka, hogy terjesszük a halálra ítélt VBA tudományt az újonnan érkezőknek, vagy az, hogy qrva okosnak tűnjünk egy ilyen idejétmúlt, kőkorszaki feladat esetében is?

(#29224) bozsozso válasza Fferi50 (#29221) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Köszönöm jó lenne, csak egyszer megjelent a szerkesztőlécen az adatsor és ebben a diagramban nem tudom előcsalni még egyszer, másik diagramon megy. De mindegy próbálkozom hátha rájövök mit nem csinálok jól ezen.

Üdv,
bozso

(#29225) szatocs1981 válasza Traxx (#29212) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Az elsö problémára (ezt az adott fülhöz kell bemásolni):

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

If Target.Column = 8 Then 'H szlopot ha módosítod

ertek = InputBox("Tuti ennyit akarsz?", "A nagy kérdés")

If ertek <> CStr(Cells(Target.Row, 8).Value) Then

MsgBox ("Elcseszted!")

End If

End If

End Sub

(#29226) Delila_1 válasza Traxx (#29212) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szerintem meghülyíted a folytonos rákérdezéssel a felhasználót. Inkább vegyél fel egy új oszlopot, ahova újra be kell vinni az adatot, majd feltételes formázással színezd ki a két cellát, ha nem egyformák (kép jobb oldalán).

A másik kérdésre: a D1 cella tartalmazza a normát, az F1 a max. eltérést. Ha a bevitt érték a megadott tűrés alatt-, ill. fölött van, a háttérszín jelez (kép bal oldalán).

Egy ábrára tettem a két kérdésnek feltételes formázással való megoldását, a képletek a megjegyzésekben láthatóak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29227) Delila_1 válasza FozzieBear (#29223) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nosza, ne fogd vissza magad. Szerintem jobb lenne az Excel 2016+ cím, ami jelzi, hogy a 2016-os verziótól kezdődik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29229) FozzieBear válasza #05304832 (#29228) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

Attól függ, mit használ a makró.
Ha windows komponenseket is használ, akkor nem fog OSX-en futni. Vagy például ha a filerendszerhez próbál hozzáférne, az sem fog menni,
Meg van még pár dolog, ami OSXalatt nem elérhető. A legegyszerűbb, ha kipróbálod, és megnézed, hogy hol akad el. Az OSX által értelmezhetetlen kódrészeket (ha van ilyen, komplexebb makrók esetében, 99%, hogy lesz ilyen) ezután kicseréled.
De a fejlesztést szerintem mindenképpen Windows alatt csináld, és csak a debuggolást OSX alatt.
Ha kipróbálod az OSX-es Office VB editorját, rögtön megérted, miért mondom ezt :D

(#29231) FozzieBear válasza #05304832 (#29230) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

"Például egy alakzat is lehet az?"
Nem, az normál esetben nem az (bár lehet az is)

"Olyat csinál hogy megnyitom a makróval ellátott munkafüzetet, majd megnyitok egy csv fájlt és abból nyeri ki az adatokat,"

Na ezzel a résszel viszont lehetnek gondok, de ez attól függ, hogy van megírva az a makró.

"Akkor úgy látszik mégiscsak két rendszert kell futtatnom a gépen és szükség lesz még egy SSD.re. :)"

Parallels is megteszi. Bár a plusz SSD sose árt ;)

(#29232) FozzieBear válasza Delila_1 (#29227) üzenetére


FozzieBear
csendes tag

Oké, köszi. 7végén megnyitom a topicot, ha nem előz meg más :)

(#29233) irodakukac válasza Delila_1 (#29205) üzenetére


irodakukac
csendes tag

Ez egy fontos információ volt!! Köszi!

Azon gondolkodom, hogy hogyan tudna dinamikusan működni. Minden hónapban kapunk egy havi (január, később február.....) könyvelési analitikát. Ebben van átutalás, készpénz is. Ez az összesen munkafüzetben van.
Innen másolja a program a készpénzeket a házipénztárba. Azokat a sorokat, amik a programírás után kerülnek be a táblába.
Hogyan tudom elérni, hogy a kapott havi új táblának a megfelelő sorai bekerüljenek a házipénztárba?

Megoldás lehet, ha először kiürítem az összesen munkalapot? Jut eszembe, akkor a házipénztár munkalap tartalmát is törölni kell. Talán ezzel kerülöm el a hiba lehetőségét.

Gondolkodom, hogyan tudnám a legkevesebb hibával megfelelő helyen tudni a megfelelő havi adatokat.

Szerinted?

(#29234) Delila_1 válasza irodakukac (#29233) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!

Írtam egy másik makrót, ami megoldja a hóeleji másolást. Ezt a makrót modulba tedd (a Téma összefoglaló szerint). Most írtam bele néhány megjegyzést, hogy tudd, melyik sor mire való.

Sub Hó_Eleji_KpMásolás()
Dim usor As Long, usorHP

usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
usorHP = Sheets("házipénztár").Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1

'Szűrés készpénzre
ActiveSheet.Range("$A$1:$T$" & usor).AutoFilter Field:=3, Criteria1:="készpénz"

'Szűrt sorok másolása
Range("A2:T" & usor).SpecialCells(xlCellTypeVisible).Copy Sheets("házipénztár").Range("A" & usorHP)

'Szűrés megszüntetése
ActiveSheet.Range("$A$1:$T$" & usor).AutoFilter Field:=3
End Sub

Érdemes kitenni egy gombot. Lehet ez egy csinos alakzat a felső sorban. Jobb klikk rajta, Makró-hozzárendelés, majd kiválasztod – ha van választék :) – a Hó_Eleji_KpMásolás-t. Ez a kényelmesebb módszer, de gomb nélkül is indíthatod pl. az Alt+F8-as megoldással.

Szerk.: A laphoz rendelt makróban lesz egy apró változás, hogy ne fusson hibára, mikor hó elején a sok adatot egyszerre bemásolod. A csillagos sor új.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim ide As Long, sor As Long

If Target.Count > 1 Then Exit Sub '**********
If Target.Column = 20 Then
sor = Target.Row
If Range("H" & sor) = "készpénz" Then
ide = Application.WorksheetFunction.CountA(Sheets("házipénztár").Columns(1)) + 1
Range("A" & sor & ":T" & sor).Copy Sheets("házipénztár").Range("A" & ide)
End If
End If
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29235) Delila_1 válasza irodakukac (#29233) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A modulba írtat kiegészítettem azzal, hogy a házipénztár lap előző adatait törölje az új másolás előtt.

Sub Hó_Eleji_KpMásolás()
Dim usor As Long, ter As Range

usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row

'Előző adatok törlése a házipénztár lapon
Set ter = Sheets("házipénztár").Range("A1").CurrentRegion
ter.Offset(1, 0).Resize(ter.Rows.Count - 1, ter.Columns.Count - 1).ClearContents

'Szűrés készpénzre
ActiveSheet.Range("$A$1:$T$" & usor).AutoFilter Field:=8, Criteria1:="készpénz"

'Szűrt sorok másolása
Range("A2:T" & usor).SpecialCells(xlCellTypeVisible).Copy Sheets("házipénztár").Range("A2")

'Szűrés megszüntetése
ActiveSheet.Range("$A$1:$T$" & usor).AutoFilter Field:=8
End Su
b

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29236) irodakukac válasza Delila_1 (#29235) üzenetére


irodakukac
csendes tag

Nagyon köszönöm!

Holnap tudom kipróbálni, de már nagyon kíváncsi vagyok!

(#29237) Delila_1 válasza irodakukac (#29236) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Nehogy hamar megöregedj!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29238) bayay válasza lenkei83 (#29136) üzenetére


bayay
csendes tag

mindig elszámolom

(#29239) Zola007


Zola007
veterán

Hogyan tudnám a default nagyítást megváltoztatni?
szeretném, ha 150% lenne az excel alapbeállítása, de nem találok semmilyen templátot, mint pl. a normal.dot a wordben
megoldható?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29240) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Könyvtárból alkönyvtárak tartalmát szeretném átmásolni egyik helyről másikra. Erre találtam a neten egy majdnem jó megoldást, amit próbáltam kiegészíteni a saját okoskodásommal.
Az i változót én próbálnám belecsempészni úgy, hogy 01-31-ig változzon.
Az egyik problémám, hogy amint nem talál mondjuk 2015.10.03 végezetű könyvtárat hibára fut és ki is írja a megírtak szerint. Én ezt úgy szeretném, hogy ilyenkor ne hibaüzenetet dobjon, hanem továbblépjen a következő i értékre.
A másik problémám, hogy nem tudom hogy jelöljem a FromPath könyvtárnál a 01-31 részt i változóval.
Segítségeteket köszönöm!

Dim FSO As Object
Dim FromPath As String
Dim ToPath As String
Dim i As Integer
i = 1
Do While i < 31
FromPath = "C:\TS AKTUÁLIS\2015.10.0" & (i)
ToPath = "C:\TS AKTUÁLIS\OKTÓBER"

If Right(FromPath, 1) = "\" Then
FromPath = Left(FromPath, Len(FromPath) - 1)
End If

If Right(ToPath, 1) = "\" Then
ToPath = Left(ToPath, Len(ToPath) - 1)
End If

Set FSO = CreateObject("scripting.filesystemobject")
If FSO.FolderExists(FromPath) = False Then
MsgBox FromPath & " doesn't exist"
Exit Sub
End If
FSO.CopyFolder Source:=FromPath, Destination:=ToPath
i = i + 1
Loop
MsgBox "You can find the files and subfolders from " & FromPath & " in " & ToPath
End Sub

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#29241) poffsoft válasza PETEE78 (#29240) üzenetére


poffsoft
addikt

majdnem jó :D
Dim FSO As Object
Dim FromPath As String
Dim ToPath As String
Dim i As Integer
i = 1
Do While i < 31
FromPath = "C:\TS AKTUÁLIS\2015.10." & right("0" & i ,2)
ToPath = "C:\TS AKTUÁLIS\OKTÓBER"

If Right(FromPath, 1) = "\" Then
FromPath = Left(FromPath, Len(FromPath) - 1)
End If

If Right(ToPath, 1) = "\" Then
ToPath = Left(ToPath, Len(ToPath) - 1)
End If

Set FSO = CreateObject("scripting.filesystemobject")
If FSO.FolderExists(FromPath) = True Then
FSO.CopyFolder Source:=FromPath, Destination:=ToPath
End If

i = i + 1
Loop
MsgBox "You can find the files and subfolders from " & FromPath & " in " & ToPath
End Sub

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#29242) PETEE78 válasza poffsoft (#29241) üzenetére


PETEE78
senior tag

bakker... köszönöm szépen :D

You are being revived

(#29243) Wyll


Wyll
őstag

Hali!

Van egy ilyen VBA sorom (Excel 2010):

Const ures As String = ChrW(9633)

Azt kapom rá, hogy Compile error: constant expression required.
A ChrW(9633) nem konstans kifejezés?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#29244) KMT


KMT
addikt

Van arra valami megoldas, hogy (csak) excel-ben az egergorgore ne tobb sort, hanem csak egyet, vagy meg inkabb egy fix magassagnyit gorgessen?
(Anelkul, hogy windows-ban a sorok szamat nagyon lecsokkentenem.)
Mivel szoveges doksik eseteben ott a tobb soros beallitas a jo, de ha sok szoveg van egy excel cellaban, akkor van, hogy keptelenseg kozepre gorgetni az adott sort... :W

(#29245) Fferi50 válasza Wyll (#29243) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A konstans definiálásakor nem lehet semmilyen függvényt megadni (sajnos).
Kerülő út: Az immediate lapon megnézed a CHRW függvényed értékét, kimásolod és azt teszed be a VBA -ba. (Bár ez nem biztos, hogy megy.)
Ha nem megy, akkor ne konstansnak definiáld, hanem szövegváltozónak, akkor biztosan "megeszi".
Nálam ez egy kérdőjel, nem tudom, Te milyen karaktert szerettél volna.

Üdv.

(#29246) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Rá tudna nézni valaki, hogy miért akad ki a szinescella.Locked = False sornál?

Köszi
P.

Sub zarolas_()
Dim ws As Worksheet
Dim cella As Range
Dim psw As Variant
Dim szinescella As Range

Application.FindFormat.Clear
Application.ScreenUpdating = False
Application.Calculation = xlCalculationManual
Application.EnableEvents = False

Application.FindFormat.Interior.Color = RGB(255, 255, 0)
Application.ReplaceFormat.Interior.Color = RGB(255, 255, 0)

psw = ""

For Each ws In ThisWorkbook.Worksheets
ws.UsedRange.Cells.Locked = True

For Each cella In ws.UsedRange.Cells
Set szinescella = cella.Find(what:="", searchformat:=True)
szinescella.Locked = False
Next cella

Next ws

ws.Protect Password:=psw, userinterfaceonly:=True
MsgBox "Munkalapok zárolva"
Application.Calculation = xlCalculationAutomatic
Application.ScreenUpdating = True


End Sub

(#29247) Fferi50 válasza lenkei83 (#29246) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az elég kevés információ, hogy kiakad. Milyen hibával áll le?
Miért is mész végig egyesével a cellákon, amikor a területen lehet keresni. Amikor egy-egy nem színes cellához érsz, akkor Nothing lesz értéke a szinescellának, ezt pedig nem lehet zárolni, sem felszabadítani.
Itt ugyanazt a ciklust kell lejátszani, mintha értéket keresnél a területen. Első cellát megkeresed és utána addig keresed, amíg vissza nem jutsz hozzá.
(set szinescella=ws.usedrange.find(what:="",searchformat:=true)

Ha pedig ezt a ciklust csinálod, akkor egyszerűen meg kell nézni a cella háttérszínét és ha sárga, akkor levenni a zárolást.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#29248) bozsozso válasza Fferi50 (#29247) üzenetére


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Vonal diagram készítésnél nem találok olyat, hogy egy adott sávot kijelöljek benne, hogy ezek a jó értékek. Próbálkoztam volna téglalap beszúrással arra a sávra, de akkor kitakarja a vonaldiagramot és nem lehet háttérbe rakni. Van erre valami megoldás vagy tényleg nincs azért nem találom?

(#29249) boboy79


boboy79
csendes újonc

Sziasztok tudna nekem segíteni valaki? (#29159)

(#29250) Wyll válasza Fferi50 (#29245) üzenetére


Wyll
őstag

Igen, közben átgondolva rájöttem én is. Fordítási időben a függvény még kvázi nem is létezik, nem tud olyankor kód futni..

Az a baj, hogy ez egy elég speciális karakter.
A Segoe UI Symbol betűtípus (amit jó szívvel ajánlok mindenkinek, ha jeleket keres, mert gyakorlatilag szinte minden megtalálható benne) négy távoli unicode mezőjéről van szó (9632, 9633, 9640, 9660), amik pont kellenek a táblázatomba. (üres négyzet, teli négyzet, sraffozott négyzet, és háromszög) Viszont ezeket a speckó karaktereket sem a VBA szerkesztő, sem az immediate ablak nem tudja megjeleníteni :) Ezért ilyen kerülőúton tudom csak beleírni őket a VBA kódba.

Végül úgy csináltam ahogy te is írtad, hogy nem constant, hanem sima string variable lettek.

Lehetett volna mindenhova ChrW(9640)-et írni, de akkor mindenhol lefutna a függvény, lassul a kód. Úgyhogy inkább az elején egyszer beleteszem őket változóba, így inkább +memóriát áldozok erre.
Nem mintha ebben az esetben sokat számítana, de fő a tudatosság ;)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.